نسخه شماره 3174 - 1392/02/02 -


دستگيري باند سارقان مسلح کارگاه‌هاي ساختماني


اعترافات سارق امين آباد تهران به 6 فقره زورگيري


بازداشت 2 کيف قاپ حرفه‌اي در ستارخان


دستگيري شناگر مواد فروش سابقه دار در رودخانه کن


خواهر و برادر توزيع کننده شيشه بازداشت شدند


سقوط دو کارگر جوان به چاهک آسانسور


 دستگيري باند سارقان مسلح کارگاه‌هاي ساختماني 

 گروه حوادث: باند سارقان مسلحي که در پوشش‌هاي مختلف و استفاده از سلاح‌هاي گرم اقدام به سرقت از کارگاه‌هاي ساختماني مي‌کردند، توسط پليس آگاهي دستگير شدند.

در اسفند ماه سال گذشته مأموران کلانتري 141 شهرک راه آهن از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110در جريان يک فقره سرقت از يک کارگاه ساختماني در ميدان ساحل قرار گرفتند .

با حضور مأموران در محل کارگاه و انجام تحقيقات اوليه مشخص شد که سارقان در ساعت 1، در حاليکه به همراه خود يک قبضه اسلحه جنگي کلاش، قمه و چاقو و افشانه اشک آور داشته‌اند، با حمله به کانکس‌هاي محل استراحت کارگران آنها را غافلگير کرده و ضمن ضرب و جرح همگي آنها، اقدام به سرقت کليه وجوه نقد و اموال باارزش کارگران و همچنين کليه تجهيزات کارگاه ساختماني کرده و پس از بستن دست و پاي کليه کارگران کارگاه ساختماني، در ساعت 4 از محل متواري شده‌اند .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان اداره يکم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسيدگي به پرونده، کارآگاهان با بررسي شيوه و شگرد سرقت اطمينان پيدا کردند که سرقت مي‌بايست از سوي گروهي از مجرمان سابقه دار انجام شده باشد که در سال‌هاي گذشته نيز به همين شيوه اقدام به ارتکاب سرقت‌هاي مختلف کرده‌اند؛ کارآگاهان در ادامه، به بررسي سوابق مجرمان سابقه دار بويژه در زمينه سرقت‌هاي به عنف پرداخته و در تحقيقات پليسي اطلاع پيدا کردند که يکي از مجرمان سابقه دار به هويت قادر . ح که داراي 6 سابقه سرقت مسلحانه و زورگيري است و آخرين بار در سال 1389 به اتهام سرقت به عنف اماکن خصوصي دستگير و روانه زندان شده، به تازگي و با تأمين قرار قانوني، به همراه تعداد ديگري از همدستان سابقش از زندان آزاد شده؛ بلافاصله تصاوير متهم «قادر . ح» (32 ساله) به همراه تعدادي از مجرمان سابقه دار به اسامي «صابر» و «مهدي» ( هر دو پسر عموهاي قادر هستند) و «بهرام و شهريار . ش»
( دو برادر ) از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار استخراج شد. کارگران کارگاه ساختماني، بالافاصله پس از رؤيت تصاوير اين گروه از مجرمان سابقه دار، «قادر . ح» را به عنوان عضو اصلي و سرکرده گروه سارقان مورد شناسايي قرار دادند . همزمان با انجام اقدامات پليسي جهت شناسايي اعضاي گروه سارقان مسلح، کارآگاهان اداره يکم با بررسي پرونده‌هاي مشابه در تهران و همچنين شهرهاي حاشيه تهران اطلاع پيدا کردند که سرقت‌هاي مشابه ديگري نيز به همين شيوه و شگرد بوقوع پيوسته که در برخي از آنها، ابتدا سارقان خود را مأمور معرفي و سپس با تهديد اسلحه و چاقو، کارگران و نگهبانان کارگاه‌هاي ساختماني را غافلگير و در ادامه اقدام به سرقت محموله‌هاي کارگاه ساختماني از جمله محموله‌هاي سنگين کابل‌هاي سيمي و ... کرده اند . نگهبان يکي از کارگاه ساختماني محل وقوع سرقت در منطقه ازگل، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : « در ساعت 3:30 روز 21 اسفند 91، به همراه همکارم در حال نگهباني بوديم که همکارم متوجه فرد مشکوکي در حوالي کارگاه شد و براي بررسي موضوع به بيرون از کانکس نگهباني رفت که ناگهان توسط چند نفر مورد حمله قرار گرفت ؛ همزمان با درگيري همکارم، اين افراد وارد کانکس شده و بنده نيز با آنها درگير شدم ؛ پس از گذشت حدودا 20 دقيقه از درگيري، سارقان با استفاده از گاز اشک آوري که به زور از همکارم گرفته بودند، به من حمله ور شده و در حاليکه قادر به ديدن جايي نبودم، دست و پاي من و همکارم را بسته و اقدام به سرقت تمامي اموال شخصي و اداري داخل کانکس و همچنين کليه اموال و تجهيزات داخل کارگاه کرده و از محل خارج شدند « . نگهبان يک شرکت ساختماني ديگر نيز در اظهارات خود و در توضيح چگونگي سرقت به کارآگاهان گفت : « در ساعت 1 بامداد روز هفدهم دي 90، چند نفر با مراجعه به درب انبار شرکت و معرفي خود به عنوان مأمور مدعي شدند که در تعقيب فردي بوده اند که اين شخص وارد کارگاه شده است ؛ از آنها درخواست کارت شناسايي کردم که ناگهان با من درگير شده و با چوب و ميلگرد به سمت من حمله ور شده و پس از بستن دست و پا و حبس کردن من در داخل اتاقک نگهباني، تمامي اموال داخل انبار را سرقت کردند « .

در ادامه رسيدگي به اين پرونده، کارآگاهان اداره يکم پليس آگاهي تهران بزرگ، با بهره گيري از اطلاعات موجود در سوابق متهمان بويژه متهم اصلي پرونده و همچنين ديگر اقدامات پليسي، اطلاع پيدا کردند که «قادر» در پوشش خريد و فروش ضايعات ساختماني در منطقه «مرتضي گرد»، اين مکان را به محلي براي نگهداري اموال مسروقه تبديل کرده است .

در حاليکه اقدامات پليس جهت شناسايي مخفيگاه ديگر متهمان در دستور کار کارآگاهان اداره يکم قرار داشت، کارآگاهان موفق به شناسايي محل تخليه و بارگيري يکي از محموله‌هاي تجهيزات و وسايل ساختماني مسروقه توسط متهمان در منطقه پاسگاه نعمت آباد شدند؛ بلافاصله با توجه به مسلح بودن متهمان، تيم‌هاي ويژه تشکيل و اين محل تحت محاصره کارآگاهان قرار گرفت و نهايتا تمامي اعضاي گروه به همراه مقادير زيادي از اموال سرقت شده از چندين کارگاه ساختماني دستگير و به پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شدند .

سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، در ادامه اعلام اين خبر گفت: «با توجه به اعترافات متهمان و شناسايي آنها توسط شکات، تعدادي از محل‌هاي سرقت در مناطق مختلف تهران از جمله در خيابان آذربايجان، خيابان جمهوري، ستارخان، اتوبان نيايش، خيابان کميل، اتوبان بهشت زهرا، تهرانپارس، يافت آباد، خيابان پيروزي، خيابان کارگر، ميدان صادقيه، بلوار آيت الله کاشاني، اتوبان تهران ـ قم، اتوبان شهيد چمران و .... مورد شناسايي قرار گرفته است». سرهنگ محمديان در پايان اين خبر با اشاره به صدور قرار بازداشت موقت از سوي بازپرس محترم پرونده، گفت: «در حال حاضر، تحقيقات جهت شناسايي ديگر جرايم ارتکابي متهمان در دستور کار کارآگاهان اداره يکم مبارزه با سرقت‌هاي مسلحانه پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است ؛ لذا از کليه مالباختگاني که در طول يک سال گذشته و بدين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت مي‌شود تا جهت شناسايي متهمان و پيگيري شکايات خود، به اداره يکم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند ».


 اعترافات سارق امين آباد تهران به 6 فقره زورگيري 

 سرگرد اميري صبح ديروز از دستگيري سارق زورگيري که در محدوده امين آباد از شهروندان زورگيري مي‌کرد خبر داد و افزود:اين متهم با اقدام اطلاعاتي ماموران شناسايي و دستگير شد.

سرگرد حسين اميري رييس کلانتري 173 امين‌آباد صبح ديروز در مصاحبه اختصاصي با پايگاه اطلاع رساني پليس، ضمن اشاره به دستگيري يک زورگير در محدوده ميدان اسدآبادي، به تشريح جزييات پرونده اين متهم پرداخت.

اين مقام انتظامي در تشريح خبر فوق گفت: چندي پيش با شکايت تعدادي از شهروندان در خصوص زورگيري‌هاي انجام شده از سوي سارقان موتورسوار در محدوده مذکور، اقدامات گسترده ماموران اين کلانتري براي شناسايي و بازداشت متهم يا متهمان آغاز شد.

اميري افزود: پس از کسب صحت موضوع، ماموران اقدامات خود را بيشتر کرده و در بررسي‌هاي خود موفق شدند محل‌هايي که امکان سرقت و زورگيري در آنجا مي‌رفت را تحت نظر قرار دهند و همچنين به بررسي سوابق زورگيران و خلافکاران اين محدوده پرداختند تا در صورت مشاهده افراد مظنون آنها را بازداشت کنند.

وي بيان كرد:تحقيقات ماموران ادامه داشت كه طي آن موفق شدند مخفيگاه فردي به نام مهدي كه معروف به «مهدي فانوس» بود و چندين مرتبه به اتهام سرقت خودرو و موتورسيكلت بازداشت شده است را پيدا کنند.

كلانتر 173امين آباد ادامه داد: ساعاتي پس از زير نظر گرفتن مخفيگاه متهم مشاهده شد او با يك خودروي سواري پرايد قصد رفتن به مخفيگاه را دارد متهم كه متوجه شد ماموران براي بازداشت وي اقدام کرده اند به اميد رهايي از دست قانون سعي کرد كه از محل بگريزد اما با توجه به طرح مهار که از سوي ماموران اين يگان به اجرا درآمده بود، موفق نشده و بازداشت شد.

وي اظهار داشت:در بازجويي از مخفيگاه متهم تعدادي تلفن همراه ،‌تعدادي كيف پول و يك خودروي پرايد سرقتي كشف شد ، ماموران متهم را به همراه اموال مكشوفه به كلانتري انتقال دادند، متهم در بازجويي‌هاي انجام شده ضمن اعتراف به سرقت تاكنون به 6فقره زورگيري اعتراف كرده است.

سرگرد حسين اميري در پايان تصريح كرد: ماموران متهم را بعد از تكميل پرونده به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ انتقال دادند.


 بازداشت 2 کيف قاپ حرفه‌اي در ستارخان 

 سرهنگ رضايي، صبح ديروز از دستگيري 2 کيف قاپ در محدوده خيابان ستارخان، خبر داد و گفت: اين متهمان در بازجويي‌هاي انجام شده به 10 فقره سرقت پيش از دستگيري اعتراف کردند.

سرهنگ اميرحسين رضايي، رييس کلانتري 118 ستارخان، صبح ديروز ضمن اشاره به اجراي طرح امنيت محله محور در خيابان ستارخان، از دستگيري 2 کيف قاپ حرفه اي با 10 فقره سرقت پيش از دستگيري خبر داد. اين مقام انتظامي در تشريح خبر فوق گفت: با شکايت شهروندان ساکن محدوده مذکور در خصوص اقدامات مجرمانه موتورسواران کيف قاپ که با اقدامات خود باعث ناامني اين محدوده شده بودند، اقدامات ماموران اين کلانتري آغاز شد. سرهنگ رضايي، گفت: در همين راستا، اقدامات ماموران تجسس کلانتري براي شناسايي و دستگيري کيف قاپان آغاز شده و مدتي بعد موفق شدند 2 سارق را که با موتورسيکلت در اين محدوده پرسه زده و از شهروندان کيف قاپي مي‌کردند، شناسايي کنند. وي ادامه داد: اين تحقيقات ادامه داشت تا اينکه يکي از تيم‌هاي گشت انتظامي غروب گذشته اين 2 موتورسوار را ديده و در حالي که سعي داشتند از يک شهروند سرقت کنند، هر 2 را بازداشت کردند. کلانتر 118 ستارخان تصريح کرد: هر 2 متهم در کلانتري به جرم خود اعتراف و در جريان بازجويي‌هاي تخصصي به 10 فقره سرقت پيش‌از دستگيري اعتراف کرده که با هماهنگي‌هاي انجام شده مالکان کيف‌ها و مدارک مسروقه شناسايي و به کلانتري دعوت شدند. اين مقام انتظامي در ادامه افزود: با هماهنگي‌هاي انجام شده مالباختگاني که به نوعي مورد سرقت اين متهمان قرار گرفته بودند، در کلانتري مدارک و اسناد خود را شناسايي کرده و با شکايت مالباختگان هر 2 متهم به دادسرا منتقل شدند.


 دستگيري شناگر مواد فروش سابقه دار در رودخانه کن 

 مواد فروش سابقه دار وقتي متوجه حضور پليس مي شود خود را از تپه 20 متري داخل رودخانه کن انداخته و فرار مي کند که مامور وظيفه شناس کلانتري 150 تهرانسر با مشاهده اين وضعيت با شنا در رودخانه متهم را دستگير مي کند. به گزارش پايگاه خبري پليس، سرگرد مسلم قاسم آبادي رييس کلانتري 150 تهرانسر ظهر ديروز به تشريح جزييات اين خبر پرداخت. وي گفت:در پي ارجاع چندين فقره گزارش و شکايات مردمي مبني بر تجمع معتادين در اطراف رودخانه کن پرونده اي در اين رابطه تشکيل و در دستور کار ماموران مبارزه با مواد مخدر کلانتري 150 تهرانسر قرار گرفت.

به محض تشکيل پرونده تحقيقات ماموران آغاز شد اين تحقيقات ادامه يافت تا اينکه ساعت 19 و 30 دقيقه پنج شنبه 29 فروردين ماه در پي اعلام منابع اطلاعاتي مبني بر تجمع افراد معتاد و مواد فروش در جاده خاکي اطراف پل کن ماموران تجسس اين يگان جهت دستگيري آنان به محل اعزام شده و پس از حدود يک ساعت کمين 2 نفر از مواد فروشان سابقه دار به هويت هاي «نادر. ي»و «ميلاد.ش» که براي فروش و توزيع مواد بين معتادان در محل حضور يافته بودند را مورد شناسايي قرار دادند. اين مقام مسئول در پليس پايتخت در ادامه افزود:ماموران بلافاصله براي دستگيري متهمان وارد عمل شده که در همين حين «نادر» که قصد مقاومت در برابر پليس داشت با شليک ماموران دستگير شده و «ميلاد» که خود را در چنگال قانون مي ديد در اقدامي جنون آميز خود را از تپه 20متري به داخل رودخانه انداخته و فرار مي نمايد که جهت جلوگيري از فرار نامبرده ماموران وظيفه شناس کلانتري به دنبال وي به رودخانه پريده و موفق شدند نامبرده را دستگير کنند. ماموران در بازرسي از متهمان موفق شدند 50گرم شيشه،110 گرم هروئين 36گرم کراک،يک دستگاه ترازوي توزين مواد مخدر،يک قبضه قمه کشف کنند. سرگرد قاسم آبادي در پايان با اشاره به اينکه در اين عمليات 15 معتاد نيز دستگير شدند،خاطر نشان کرد:متهمان پس از انتقال به کلانتري به همراه پرونده اي که در اين ارتباط تشکيل شده در اختيار ماموران پايگاه پنجم پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ قرار گرفتند.


 خواهر و برادر توزيع کننده شيشه بازداشت شدند 

 سرهنگ ليراوي، صبح ديروز از دستگيري يک خواهر و برادر توزيع کننده شيشه در محدوده نعمت آباد خبر داد و به تشريح جزييات پرونده و همچنين نحوه دستگيري آنها پرداخت.

سرهنگ سعيد ليراوي، رييس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، صبح ديروز در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني پليس، ضمن اشاره به خبر دستگيري يک خواهر و برادر توزيع کننده شيشه در نعمت آباد به تشريح جزييات پرونده اين متهمان پرداخت.

وي افزود:» در بررسي هاي انجام شده مشخص شد که اين خواهر و برادر به نام هاي «افشين» و «نوشين» ضمن تهيه شيشه اقدام به توزيع مواد مخدر صنعتي در منزل خود کرده و اين کار باعث تجمع معتادان و تردد اراذل و اوباش اين محدوده شده است.

در اين عمليات هر دو متهم در عمليات غافلگيرانه بازداشت شدند.


 سقوط دو کارگر جوان به چاهک آسانسور 

رعايت نکردن نکات ايمني هنگام کار در آسانسور، سقوط دو کارگر جوان را به چاهک آسانسور رقم زد. به گزارش پايگاه خبري 125، بهروز رضائي رئيس ايستگاه 68 در اين باره گفت: با رسيدن به محل حادثه مشاهده شد دو کارگر جوان در هنگام کار از طبقه همکف به داخل چاهک آسانسور در طبقه منفي سه سقوط کرده بودند. وي افزود: يکي از کارگران قبل از رسيدن آتش‌نشانان از داخل چاهک خارج به مراکز درماني منتقل شده بود. رضايي خاطر نشان کرد: آتش‌نشانان با بکارگيري تجهيزات ويژه نجات کارگر دوم را از داخل چاهک آسانسور خارج کرده و براي انتقال به مراکز درماني تحويل عوامل اورژانس دادند.