نسخه شماره 3173 - 1392/02/01 -


مثلث بقا، پلي‌آف و سقوط در دو هفته پاياني ليگ

ساموئل:
چيزي در فوتبال ايران نبوده که برايم آموزنده باشد

گل‌محمدي:
جام حذفي را به راحتي از دست نمي‌دهيم


خبر


اخبار کوتاه


 مثلث بقا، پلي‌آف و سقوط در دو هفته پاياني ليگ 

 با بقاي داماش در ليگ برتر، دو هفته پاياني اين مسابقات براي تيم‌هاي فجرسپاسي شيراز، آلومينيوم هرمزگان و ذوب‌آهن اصفهان حکم مرگ و زندگي دارد چرا که از بين آنها يک تيم به پلي‌آف مي‌رود و تيمي ديگر به دسته اول سقوط خواهد کرد. در اين بين آلومينيوم و ذوب‌آهن براي بقا بيش از فجرسپاسي در خطر هستند.

به گزارش مهر، نخستين ديدار از هفته سي و سوم رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور در حالي عصر روز جمعه با پيروزي تيم داماش برابر سپاهان به پايان رسيد که اين نتيجه تاثير بسياري در جدول رده‌بندي ليگ داشت. ابتدا اينکه بقاي داماش در ليگ برتر قطعي شد و در نهايت شانس قهرماني سپاهان در ليگ دوازدهم را به حداقل رساند.

با بقاي داماش، ديدارهاي باقيمانده ليگ سيزدهم براي تيم‌هاي فجرسپاسي شيراز، آلومينيوم هرمزگان و ذوب‌آهن اصفهان بيش از گذشته اهميت پيدا کرده است زيرا از اين تيم‌ها يکي به دسته اول سقوط مي‌کند، تيمي ديگر به پلي‌آف مي‌رود و تيمي که جايگاه 13 قرار بگيرد، بقايش در ليگ برتر را تضمين خواهد کرد. به همين دليل در زير نگاهي گذرا به ديدارهاي اين تيم‌ها در 2 هفته پاياني ليگ مي‌اندازيم.

فجرسپاسي شيراز

شاگردان محمود ياوري که در ليگ دوازدهم 9 پيروزي، 11 تساوي و 12 شکست را در کارنامه‌ خود ثبت کرده‌اند، امروز با 38 امتياز در رده سيزدهم قرار دارند. فجري‌ها براي بقا در ليگ بايد يک پيروزي در دو بازي پاياني بدست آورند. آنها روز يکشنبه 15 ارديبهشت‌ماه ميهمان پيکان هستند و در هفته پاياني که روز 20 ارديبهشت‌ماه برگزار مي‌شود، بايد در خانه به مصاف راه‌آهن بروند.

البته تقريبا ديدارهاي فجرسپاسي در دو هفته پاياني تشريفاتي است و اين تيم مي‌تواند با رسيدن به بيش از 2 امتياز در اين ديدارها در ليگ برتر بماند. اين موضوع به دليل آن مطرح مي‌شود که پيکان به دسته اول سقوط کرده و ممکن است بازيکنانش بي‌انگيزه برابر فجر به ميدان بروند. همچنين راه‌آهن هم که نه در خطر سقوط قرار داشته و نه شانسي براي آسيايي شدن دارد، ممکن است براي قرار گرفتن در جمع 6 تيم بالاي جدول، تيمي با انگيزه را راهي شيراز کند.

فجر درصورتيکه در اين بازي‌ها پيروز نشود و آلومينيوم و ذوب‌آهن هم در ديدارهاي پاياني خود در ليگ برتر به پيروزي‌هاي پرگلي دست پيدا کنند، به عنوان چهارمين تيم ليگ دوازدهم به دسته اول سقوط مي‌کند اما در صورت دو برد متوالي آلومينيوم و ناکامي ذوب‌آهن، اين تيم راهي مسابقه پلي‌آف مي‌شود.

آلومينيوم هرمزگان

پيروزي در زمين گهر دورود و تساوي ذوب‌آهن برابر پرسپوليس در اصفهان، هفته سي و دوم را براي شاگردان مظلومي بسيار شيرين کرد زيرا آنها از مربع فانوس بدستان فاصله گرفته و شانس خود را براي بقا در ليگ يا حضور در بازي پلي‌آف افزايش دادند، هر چند در دو بازي پاياني کار بسيار سختي برابر تيم‌هاي بالاي جدول دارند.

در اين شرايط آلومينيوم براي ماندن در ليگ بايد در دو بازي آينده پيروز شود، در صورت رسيدن به اين موفقيت، اگر فجر در دو بازي آينده کمتر از 3 امتياز بگيرد، آلومينيوم مستقيما در ليگ مي‌ماند اما اگر فجر در اين ديدارها بيش از 2 امتياز بدست آورد، آلومينيوم بايد براي حضور در ليگ سيزدهم، چشم به موفقيت در ديدار پلي‌آف بدوزد.

آلومينيوم اگر در بازي خانگي با تراکتورسازي تبريز در هفته سي و سوم و مسابقه با سپاهان در اصفهان در هفته پاياني ليگ، کمتر از 5 امتياز بگيرد و ذوب‌آهن در ديدارهاي پاياني‌اش در ليگ سيزدهم پيروز شود، مستقيما به ليگ دسته اول سقوط خواهد کرد.

ذوب‌آهن اصفهان

دو تساوي متوالي در هفته‌هاي اخير ليگ باعث شد، شاگردان فرهاد کاظمي به در رده پانزدهم سقوط کنند و براي بقا در ليگ چشم انتظار اما و اگرهايي باشند که همگي به سود اين تيم رقم بخورد. ذوب‌آهن در هفته سي و سوم ميزبان تيم سقوط کرده صنعت نفت آبادان است و در هفته پاياني در انزلي ميهمان ملوان است که هفته‌هاي پيش بقايش در ليگ برتر را قطعي کرد.

ذوب‌آهن اصفهان تنها در صورتي مي‌تواند در ليگ بماند که ابتدا فجرسپاسي در دو بازي آينده حتي يک امتياز هم نگيرد و آلومينيوم هم در اين بازي‌ها کمتر از 4 امتياز بدست آورد تا ذوب‌آهن مستقيما در ليگ بماند. اگر فجر در اين بازي‌ها يک امتياز بگيرد و آلومينيوم کمتر از 4 امتياز بدست آورد، ذوب‌آهن به پلي‌آف مي‌رسد و در صورت کسب يک امتياز توسط شاگردان ياوري و يا دو پيروزي مردان مظلومي در هفته‌هاي پايان ليگ، ذوب‌آهن مستقيما و براي نخستين مرتبه در تاريخ ليگ برتر به دسته پائين‌تر سقوط خواهد کرد.


 ساموئل:
 چيزي در فوتبال ايران نبوده که برايم آموزنده باشد 

بازيکن مياني استقلال مي‌گويد چيزي در فوتبال ايران نبوده که براي او آموزنده باشد. ساموئل همچنين مي‌گويد ايران زيباست و بر خلاف تصويري که در گذشته از ايران به او نشان داده‌اند، زندگي عادي در اين کشور در جريان است. به گزارش ايسنا، جي‌لويد ساموئل که اين روزها با درخشش در استقلال در آستانه‌ي کسب عنوان قهرماني با اين تيم در اين فصل از رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران است، به سوالات ما پاسخ داد. گزارش اين گفت‌وگو را مي‌خوانيد:

از اينجا شروع کنيم که چه طور شد به ايران آمدي؟

واقعيت اين است که من هميشه عاشق چالش بودم و يکي از دوستان ايرانيم پيشنهاد حضور در ايران را به من داد و به او گفتم که بايد فکر کنم. آمدم به ايران و سه چهار روز در تهران ماندم و شرايط را سنجيدم و پذيرفتم به ايران بيايم. البته حضور آندرانيک تيموريان در استقلال هم در تصميمم بي‌تاثير نبود. من با آندو در انگلستان هم‌بازي بودم.

ايران چقدر با چيزي که شنيده بوديد،‌متفاوت بود؟

خوب واقعيت اين است که چيزي که شنيده بودم مثبت نبود. از ايران چهره‌اي تاريک و سياه نشان ما مي‌دادند ولي من مي‌خواستم خودم تجربه کنم و ببينم. با حضور در ايران ديدم همه چيز عادي است و از بدن کسي در خيابان‌ها خوني نمي‌آيد و مردم هم رفتارشان دوستانه است.

از تيم ملي خداحافظي کردي؟

نه، فقط ترجيح مي‌دهم در بازي‌هاي مهم تيم ملي به اردوي اين تيم بپيوندم.

چه چيزي باعث شد سال گذشته استقلال قهرمان ليگ نشود؟ راستي، مظلومي تورا مي‌شناخت؟

اينکه مظلومي از من شناختي داشت يا نه را نمي‌دانم ولي عامل اصلي قهرمان نشدن استقلال در فصل گذشته اعتماد به نفس بالاي ما بود. فکر مي‌کرديم ليگ تمام شده و وقتي به خودمان آمديم که قهرماني پريده بود.

ابتداي فصل قلعه‌نويي اعتقاد زيادي به تو نداشت و حتي شنيده مي شد در نيم فصل به پرسپوليس مي‌روي، کمي در اين باره صحبت کن.

بعضي از اتفاقات در همه جاي دنيا مي‌افتد، مثل همين مسئله که وقتي يک مربي جديد به يک تيم مي‌آيد، با خيلي از بازيکنان آشنا نيست و به آن‌ها اطمينان ندارد. بازي نکردن من در ابتداي فصل به همين دليل بود ولي من روند هميشگي خودم را ادامه دادم و با سکوت به تلاشم ادامه دادم تا به تيم رسيدم. اما درباره پيشنهادهاي ساير تيم‌ها، در فوتبال به اين چيزها مي‌گويند بازارگرمي. واقعيت اين است که من به اين چيزها توجه نکردم اما بايد بگويم از اينکه باشگاه‌هاي ديگر من را زير نظر داشتند، خوشحالم.

تفاوت مظلومي و قلعه‌نويي در چيست؟

به نظرم هر مربي يک تجربه متفاوت است و نمي‌توان با هم آن‌ها را مقايسه کرد. من تفاوت را تنها در تمرين‌ها مي‌بينم. تمرين‌هاي زمان مظلومي زير نظر مربي آلماني بود که سيستمش مربوط به فوتبال آلمان بود و امسال اين گونه نيست. به همين دليل بهتر و بدتر نداريم.

درباره بازي استقلال برابر سپاهان در جام حذفي صحبت کنيم. آيا شکست در آن بازي روي روحيه شما تاثير گذاشت؟

خوب نمي‌توان گفت که بي‌تاثير بوده ولي ما مثل تمام تيم‌هاي بزرگ که بعد از شکست ريکاوري مي‌کنند، با پيروزي برابر الهلال خودمان را ساختيم. ما در ضربات پنالتي شکست خورديم و حتما موافقيد که پنالتي ارتباط چنداني با حق ندارد.

قهرمان ليگ برتر مي‌شويد؟

روي کاغذ فعلا قهرمانيم و اگر قهرمان نشويم شوک بزرگي به ما وارد مي‌شود. اصلا نمي‌شود تصور کرد که سرنوشت قهرماني دست خودتان باشد و قهرمان نشويد.

کادر فني استقلال و بازيکنان اين تيم از مشکلات مالي در اين فصل گلايه داشتند، تو هم مشکلاتي براي دريافت پول داشتي؟

به هر حال ما فوتباليست هستيم. اين شغل ماست و ما بايد آخر ماه با پول به خانه‌هايمان ببريم. مشکلات مالي وجود داشت که براي همه بود ولي همه به تمرين‌ها آمدند و در تمام بازي‌ها با تمام قوا حاضر شدند. تجربه اين مشکلات مالي هم چيزي جديدي بود که در انگلستان هيچ وقت تجربه نکرده بودم.

خود ساموئل نسبت به سال گذشته چه تفاوتي کرده است؟

به نظرم در روندي که داشتم، نسبت به سال گذشته در سطح بالاتري هستم با اين حال به اوج نرسيدم.

به اوج نرسيدي؟ چرا؟

واقعيت اين است که به آن چيزي که مي‌خواستم هنوز نرسيدم. بايد بهتر شوم و چنين تواني دارم.

مشکلات فوتبال ايران را چه مي‌دانيد؟

مشکلات فوتبال ايران که زياد است. بزرگ‌ترين مشکل فوتبال ايران سخت‌افزار، زمين و وضعيت رختکن‌هاست. در فوتبال ايران بايد به اين‌هاحتما رسيدگي شود تا باقي موارد هم به سرعت شکل بگيرند.

کنار آمدن با اين مشکلات چگونه است؟

خوب سخت است، ولي انسان به سرعت به همه چيز عادت مي‌کند و من هم با اين مشکلات کنار آمده‌ام.

پس چه چيزي تو را در استقلال نگاه داشته است؟

من از فوتبال لذت مي‌برم. اصلي‌ترين دليل همين است. شايد بازي در يک پست جديد هم بي‌اثر نباشد ولي من فوتبال را عاشقانه دوستدارم. قبلا هم گفتم که حضور در ايران براي من چالشي جديد بود که براي من جذاب بود.

واقعا فوتبال ايران را مي‌توان با انگلستان مقايسه کرد؟

نه، واقعا قابل مقايسه نيست. آنجا امکانات خاص و سيستمي خاص را دارد که به صورت منظم کار مي‌کند. اما در ايران از امکانات و برنامه‌ريزي خبري نيست.

شايد يک سوال وجود داشته باشد براي علاقه‌مندان به فوتبال که آيا ساموئل از فوتبال ايران چيزي ياد گرفته است؟

من به اندازه کافي در سال هاي گذشته بازي کرده‌ام و چيزي نيست که اينجا گفته شود و من ندانسته باشم، اما بگذاريد اين را هم بگويم که در ايران بازيکنان فني شاخصي وجود دارند که اگر هدايت شوند، نتتايج خوبي براي فوتبال ايران خواهند گرفت.

راستي، متوجه تشويق خودت از سوي تماشاگران استقلال مي‌شوي؟

بله، ما براي آن‌ها بازي مي‌کنيم و از تشويق آن‌ها خوشحال مي‌شويم.

استقلال شانس قهرماني در آسيا را دارد؟

حتما اين گونه است. مسابقه‌هاي آسيا از ليگ جدا هستند و من فکر مي‌کنم استقلال مي‌تواند قهرمان ليگ قهرمانان آسيا شود.

نظرت راجع به وقت‌کشي بازيکنان ايراني که خودشان را به زمين مي‌اندازند، چيست؟

با شما موافق هستم. بازيکنان ايراني با کوچک‌ترين برخورد نقش بر زمين مي‌شوند و مطمئنم کارلوس کي‌روش تلاش خواهد کرد تا اين مسئله را از ذهن بازيکنان ايراني دور کند، چرا که در فوتبال جهان اين زمين افتادن‌ها را خطا نمي‌گيرند و تنها بازي را از ريتم مي‌اندازند.

اگر روزي براي هميشه از ايران بروي، درباره ايران به ديگران چه مي‌گوييد؟

مي‌گويم هرچه در خارج از ايران است، در ايران هم وجود دارد. احتمالا آن‌ها نمي‌دانند چرا که نديده‌اند ولي من ديده‌ام و مي‌گويم زندگي در ايران مانند ساير نقاط جهان نرمال است مردم به رستوران مي‌روند و زندگي در جريان است.

ساموئل در ايران خواهد ماند؟

مي‌خواهم ده سال بمانم. اما واقعيت اين است که در اين سال‌ها، سال به سال فکر کرده‌ام و تا آخر فصل در اينجا خواهم ماند و سپس تصميم مي‌‌گيرم.


 گل‌محمدي:
 جام حذفي را به راحتي از دست نمي‌دهيم 

 سرمربي پرسپوليس مي‌گويد اين تيم براي قهرماني در جام حذفي و خوشحال کردن هواداران همه کار مي‌کند.

به گزارش ايسنا:يحيي گل‌محمدي درباره شرايط پرسپوليس و دو بازي تيمش با تيم‌هاي ملوان و سپاهان، اظهار کرد: بعد از دو، سه روز استراحت مجددا تمرين‌هايمان را شروع کرديم و به دنبال اين هستيم که در بازي‌هايي که باقي مانده بهترين نتيجه‌ را بگيريم.

ديدار ما با ملوان حساس است و درست است که جايگاه‌مان در جدول تغييري ايجاد نمي‌کند، اما پيش از بازي با سپاهان در اين مسابقه نتيجه‌ خوبي را به دست بياوريم. از سه امتياز اين بازي نخواهيم گذشت و با تمام قوا مقابل ملوان ظاهر خواهيم شد.

وي درباره سپاهان، گفت: قطعا دو تيم از يکديگر شناخت دارند. سپاهان تيم حرفه‌اي با مهره‌هاي بزرگ است که هر سال عملکرد خوبي در ليگ داشته و ما برنامه‌هاي خاص خودمان را براي پيروز شدن در اين بازي داريم و ترجيح مي‌دهم که نقاط ضعف سپاهان را رسانه‌اي نکنم.

گل‌محمدي گفت: تا اينجا زحمات زيادي کشيده‌ايم و با همه سختي‌هايي که وجود داشت خود را به فينال جام حذفي رسانديم.

اميدوارم که با قهرماني در جام حذفي هديه‌اي به هواداران بدهيم. مطمئن باشيد که اين جام را به راحتي از دست نمي‌دهيم و هر کاري مي‌کنيم تا هواداران خوشحال شوند.

سرمربي پرسپوليس در پاسخ به اين سوال که آيا مهدوي‌کيا پس از پايان دوران بازيگري‌اش به کادر فني پرسپوليس اضافه مي‌شود يا خير؟ گفت: تا جايي که مي‌دانم مهدي مي‌خواهد براي گرفتن مدرک مربيگري به آلمان برود و طبيعتا بدون مدرک هم نمي‌تواند اينجا روي نيمکت بنشيند. در اين رابطه با او صحبتي نکرده‌ام.

امير عابديني، مديرعامل داماش در اظهار نظري گفته بود گل‌محمدي ضعف زياد دارد و يکي از آنها اين است که کنار زمين چندان جنب و جوش ندارد و با بازيکنانش صحبت نمي‌کند.

سرمربي پرسپوليس در اين رابطه گفت: اين اصلا ضعف نيست که يک مربي در کنار زمين پر جنب و جوش نباشد. اگر اين قضيه ضعف به حساب مي‌آمد، مربيان اروپايي کنار زمين هميشه بالا و پايين مي‌پريدند. مربي بايد در کنار زمين تمرکز داشته باشد.

مطمئن باشيد اگر اين شيوه جواب مي‌داد،‌ مربيان اروپايي خيلي زودتر از ما اين کار را شروع مي‌کردند.

وي در پاسخ به اين سوال که انگار در فوتبال ايران همه چيز برعکس است، گفت: بله. همين طور است. برخي از مربيان ما مي‌خواهند با جنب و جوش‌هاي زيادي که در کنار زمين انجام مي‌دهند، داور را تحت تاثير خود قرار دهند. من هم آمدم يکي، دو بار اين کار را امتحان کنم، اما نتيجه‌ معکوس داشت و اخراج شدم!


 خبر 

 شهرداري تبريز فروشي نيست

شهردار تبريز با اشاره به اينکه حضور سه تيم در ليگ برتر حق مردم تبريز است، گفت: سردمداري فوتبال تبريز به احياي ساير رشته‌ها کمک مي‌کند. عليرضا نوين افزود: فوتبال تبريز به دليل پيشينه درخشان خود مستحق داشتن سه تيم در ليگ برتر بوده و سردمداري فوتبال تبريز در کشور احياي ساير رشته‌هاي ورزشي استان را به دنبال خواهد داشت.

وي ادامه داد: آمار حکايت از اين دارد که تيم‌هاي سقوط کرده اگر در کمترين فرصت ممکن تقويت شدند امکان بازگشت آنها به بالاترين سطح مسابقات مهيا شده است، اما در غير اين صورت اين بازگشت به دليل دلسردي بازيکنان، مسوولان و تماشاگران اين تيم‌ها به سال‌ها درازا کشيده شده يا ممکن نشده است. نوين به راه طي شده تيم شهرداري تبريز در رقابت‌هاي ليگ دسته اول اشاره کرد و ابراز داشت: در نيم فصل نخست مسابقات تيم شهرداري مدعي جدي صعود نبود و مشکلاتي در تيم وجود داشت، اما در نيم فصل دوم و با جذب چند بازيکن خوب و اتحاد و يکدلي بين بازيکنان، مشکلات تيم مرتفع شده و امروز شاهد صعود اين تيم به ليگ برتر هستيم. شهردار تبريز در مورد وضعيت اين تيم در ليگ برتر گفت: اکثر قرارداد بازيکنان تيم شهرداري تبريز دو ساله بوده و اين بازيکنان سال آينده نيز شهرداري تبريز را در ليگ برتر ياري خواهند رساند. شهردار تبريز تاکيد کرد: البته براي تقويت تيم چند بازيکن ليگ برتري نيز به تيم شهرداري تبريز اضافه خواهد شد. نوين در مورد وضعيت فراز کمالوند در هدايت اين تيم گفت: وي خواسته ما که همان صعود شهرداري تبريز به ليگ برتر بود را برآورده کرده است و اختيار اينکه سال آينده هدايت تيم شهرداري تبريز را قبول کند يا خير با خود وي است، همانطور که ما نيز در تمديد قرار داد وي و يا انتخاب مربي ديگري آزاد هستيم. وي همچنين شايعه فروش امتياز اين تيم را رد کرد و از حضور پرقدرت تيم شهرداري تبريز در رقابت‌هاي فصل آينده ليگ برتر خبر داد.

آغاز بازي‌هاي جام باشگاه هاي واليبال آسيا

چهاردهمين دوره رقابت‌هاي واليبال جام باشگاه‌هاي آسيا از امروز رسما آغاز مي‌شود و کاله با تمام ستارگانش براي فتح قاره کهن به ميدان مي‌رود. به گزارش ايسنا، سايه اقتدار واليبال ايران بر قاره آسيا هر روز پررنگ‌تر مي‌شود. در يکي دو سال گذشته تيم‌هاي ملي ايران معمولا حريفان آسيايي خود را به زانو درآورده‌اند و حالا داعيه فتح قله‌هاي جهاني را دارند. اما حديث حضور مقتدرانه تيم‌هاي باشگاهي ايران در رقابت‌هاي بين‌المللي خود غزل ديگري است. تيم‌هاي باشگاهي واليبال ايران به عنوان مهمترين پشتوانه تيم ملي خيلي زودتر داعيه جهاني شدن را در سر پروراندند. چهاردهمين دوره مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا از امروز رسما آغاز مي‌شود. 14 تيم از گوشه و کنار قاره کهن در تهران اردو زده‌اند و براي تصاحب کاپ قهرماني اين مسابقات قد علم کرده‌اند.

داوري در براونشوايگ ماندني شد

پايگاه اينترنتي بيلد از ادامه حضور دانيال داوري در اينتراخت براونشوايگ خبر داد. به گزارش ايسنا، اينتراخت براونشوايگ تنها دو پيروزي ديگر تا راهيابي به بوندسليگاي يک فاصله دارد؛ صعودي که دروازه‌بان ايراني-آلماني اينتراخت نقش زيادي در نهايي شدن آن داشته است. به تازگي خبرهايي از احتمال ترک براونشوايگ از سوي داوري در رسانه‌هاي آلماني مطرح شده است. «تورستن ليبرکنشت»، مربي 39 ساله اين تيم که هفته پيش داوري را روي نيمکت نشاند و ماريان پتکوويچ را به جاي او درون دروازه تيمش قرار داد، پيش از بازي تيمش عنوان کرد، هنوز نمي‌داند کداميک از دروازه‌باناش را در اين بازي به ميدان خواهد فرستاد. به نوشته «بيلد آن‌لاين» اينتراخت با اين دو سنگربان فصل آينده را آغاز خواهد کرد.

اعتراض باشگاه فولاد به مذاکره تيم‌ها با فرکي

سرپرست تيم فوتبال فولاد‌خوزستان صحبت بعضي از تيم‌ها با بازيکنان و مربيان اين تيم را پيش از پايان ليگ برتر، غيرحرفه‌اي خواند. به گزارش ايسنا حسين ابن‌قاسم اظهار‌کرد: وقتي مربي و بازيکني تا پايان فصل با ما قرارداد دارد و در حال حاضر مشغول تمرين با ما است، چه معني‌اي دارد که با او مذاکره مي‌کنند؟ اين کار اصلا حرفه‌اي نيست. وي با بيان اين‌که فرکي و کرمي، سرمربي و بازيکن تيم ما هستند به پيشنهاد چند تيم ليگ برتري به اين دو عضو باشگاه فولاد انتقاد کرد و گفت: هم آن‌ها تمايل به ماندن در فولاد دارند و هم ما دوست داريم آن‌ها در تيم باقي بمانند ولي در حال حاضر به دليل شرايطي که تيم در جدول دارد، درخصوص ماندن يا نماندن فرکي با او صحبتي نکرده‌ايم ولي درکل خواهان ماندن او هستيم.


 اخبار کوتاه 

 محجوب در فينال مسابقات جودوي قهرماني آسيا

جودوکار وزن 100- کيلوگرم ايران با برتري مقابل حريف قزاقستاني خود راهي ديدار پاياني مسابقات قهرماني آسيا شد. جواد محجوب که دور اول را استراحت داشت‌، دور دوم «تراوات» از تايلند را ضربه فني کرد و به نيمه نهايي صعود کرد. محجوب در مرحله نيمه نهايي برابر«توگتاگانوف» از قزاقستان در يک دقيقه و 26 ثانيه حريفش را ضربه کرد و راهي مسابقه پاياني شد. محجوب براي کسب مدال طلا بايد با «شيم جي هو» از کره جنوبي مبارززه کند. محجوب دوره قبل هم به ديدار نهايي راه يافته بود.

تهران قهرمان مسابقات شناي موزون نوجوانان شد

تيم تهران در هر دو رده سني نوجونان قهرمان مسابقات شناي موزون قهرماني کشور شد. مسابقات شناي موزون قهرماني کشور به ميزباني هيات شناي استان اصفهان و در دو رده سني زير 12 سال و13 تا15 سال با حضور 70 شناگراز 9 استان تهران‌، کرمانشاه‌، زنجان، البرز، اصفهان، آذربايجان‌غربي، گيلان، تهران و سمنان برگزار شد که در هر دو رده تيم تهران به عنوان نخست دست يافت. در اين رده سني در بخش تيمي تيم تهران با 99/324 امتياز قهرمان شد،سمنان و کرمانشاه با امتياز 79/283 به صورت مشترک در جايگاه دوم قرار گرفتند و تيم اصفهان با 46/273 امتياز سوم شد.

عقيلي در دو راهي سپاهان و تيم‌هاي قطري

سايت «الکاس» قطر از پيشنهاد خوب چند باشگاه قطري به‌هادي عقيلي خبر داد اما اعلام کرد که اين بازيکن ايراني به خاطر شرايط خانوادگي مي‌خواهد به سپاهان برگردد. به گزارش ايسنا،سايت «الکاس» قطر به نقل از منابع نزديک به‌هادي عقيلي نوشت که اين بازيکن ايراني سه پيشنهاد خوب از تيم‌هاي قطري دارد. قرارداد عقيلي با باشگاه قطر که هدايت آن را لازاروني، سرمربي سابق تيم ملي فوتبال قطر بر عهده دارد، به پايان رسيده است. سايت «الکاس» در ادامه گزارش خود نوشت: عقيلي به خاطر شرايط خانوادگي‌ مي‌خواهد بار ديگر به ليگ ايران برگردد و با باشگاه سپاهان قرارداد امضا کند. اما هنوز اين تصميم را تا بررسي پيشنهادهاي تيم‌هاي قطري عقب انداخته است. عقيلي هنوز هيچ پيشنهادي از تيم «قطر» براي تمديد قراردادش دريافت نکرده است و در صورت دريافت پيشنهاد خوب از تيم کنوني‌اش مانعي براي ماندن ندارد.

دومين مرحله تمرينات تيم ملي بوچيا برگزار مي‌شود

مژگان نصيري، نايب رئيس انجمن بوچيا در خصوص برگزاري دومين مرحله تمرينات بانوان جوان تيم ملي بوچيا جهت اعزام به رقابت‌هاي پارآسياي جوانان مالزي 2013 توضيحاتي ارائه داد. وي دعوت شدگان به اين مرحله از اردو را 7 نفر برشمرد و گفت: در اولين مرحله اردو 14 نفر از برگزيدگان مسابقات قهرماني کشور براي حضور در تمرينات دعوت شدند که از اين تعداد 7 نفر از استان‌هاي گيلان، زنجان، خراسان رضوي، اصفهان و تهران به مرحله دوم
راه يافتند. مدعوين به اردو همگي از نيروهاي جوان و جديد هستند که سابقه حضور در مسابقات برون‌مرزي را ندارند اما براي موفقيت در اين مسابقات از تجربه مربيان که سابقه هدايت تيم‌هاي ملي بزرگسالان و جوانان در مسابقات برون مرزي را دارند، استفاده مي‌کنيم.

تيموريان از استقلال دورتر شد

تيم‌هاي چيني و ترک براي فصل آينده به‌هافبک ايراني الخريطيات پيشنهاد دادند. به گزارش فارس، آندرانيک تيموريان،‌هافبک 30 ساله الخريطيات براي فصل آينده از چند تيم از کشورهاي چين و ترکيه براي حضور در ليگ برتر اين کشورها پيشنهاد دريافت کرده است. تيموريان که سابقه بازي در ليگ برتر انگليس و تيم‌هاي فولام و بولتون را هم دارد در ابتداي فصل گذشته به الخريطيات اضافه شد و همراه با اين تيم به مقام دهمي ليگ ستارگان قطر هم رسيد. در حالي از پيشنهاد تيم‌هاي ترک و چيني به تيموريان خبر داده مي‌شود که باشگاه استقلال هم چندان بي‌ميل نيست که اين‌هافبک ملي‌پوش را براي رقابت‌هاي آينده در اختيار داشته باشد.

اوليويرا براي تراکتورسازي شرط گذاشت

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي براي تمديد قرارداد با اين تيم و ارائه برنامه براي فصل آينده شرط گذاشت. به گزارش فارس، باشگاه تراکتورسازي هفته گذشته به اوليويرا نامه اي را ارسال کرد مبني بر اينکه ظرف 10 روز برنامه‌هاي خود را براي فصل آينده اعلام کند اما سرمربي پرتغالي تراکتورسازي به مسوولان اين باشگاه در جلسه‌اي که داشت اعلام کرده زماني برنامه‌هاي خود براي فصل آينده را مي‌دهد که با او تسويه حساب مالي شود. مديرعامل باشگاه تراکتورسازي با تاييد اين خبر به خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس اظهار داشت: به اوليويرا گفتيم تسويه حساب ربطي به ارائه برنامه ندارد. قرار شده ظرف روزهاي آينده او تکليف را روشن کند.