نسخه شماره 3173 - 1392/02/01 -


دستگيري سارقي که از انبارهاي بازار تهران پتو مي دزديد


ماجراي عبرت انگيز يک کلاهبرداري


درگيري مستاجر و صاحبخانه با قتل پايان يافت


خبر


اخبار کوتاه


 دستگيري سارقي که از انبارهاي بازار تهران پتو مي دزديد 

 سارقي که اقدام به سرقت کالا از انبارهاي بازار تهران کرده و آن را براي شهرستان بارنامه مي کرد، با اقدام اطلاعاتي ماموران کلانتري 113 بازار شناسايي و دستگير شد.

به گزارش پايگاه خبري پليس،سرهنگ اميد بهمنياري رييس کلانتري 113 بازار صبح ديروز به تشريح جزييات اين خبر پرداخت.

وي گفت:ساعت 11 صبح 29 فروردين ماه وقوع يك فقره سرقت کالا در خيابان مولوي،خيابان معظم به ماموران معاونت تجسس کلانتري اعلام و ماموران بلافاصله در محل حاضر و اقدام به بررسي موضوع کردند.در خلال بررسي هاي پليسي و تحقيق از مالباخته ماموران دريافتند چند سارق حرفه ايي مقادير قابل توجه ايي پتو را از داخل انبار دپوي کالا در بازار سرقت کرده اند.

سرهنگ بهمنياري ادامه داد:به دنبال اين موضوع تحقيقات گسترده ماموران آغاز و در خلال تحقيقات مشخص شد سارقان پس از سرقت اموال آن را به يکي از باربري هاي شوش برده و پس از بارنامه قصد انتقال آن را به استان هاي غربي و جنوبي منتقل کرده و در انجا در اختيار مالخر قرار دهند.با تجميع اطلاعات بدست آمده ماموران اقدام به جستجوي بارها در بنگاهاي بابري کرده که در نهايت مقاديري اموال مسروقه در يكي از باربري هاي خيابان شوش بدست آمد در ادامه اموال فوق به صورت نامحسوس زير نظر گرفته شد و مسئول بنگاه مربوطه نيز آموزش هاي لازم در جهت همکاري با مامورين داده شد. بهمنياري ادامه داد:ماموران نيز عمليات تعقيب و مراقبت پليسي را به اجرا گذاشته و پس از اينکه چندين ساعت محل مورد را به صورت نامحسوس زير نظر گرفتند يکي از از سارقين كه جهت اخذ بيجك بار به باربري مراجعه كرده بود به هويت «علي.م»25 ساله دستگير و 150 تخته پتو و 80 تخته لحاف و 30 عدد رو تختي كشف شد.

به دنبال کشف اموال متهم بلافاصله به کلانتري منتقل و تحت بازجويي هاي فني قرار گرفت در خلال بازجويي هاي پليسي متهم که چاره اي جز اعتراف نداشت لب به سخن گشود و اظهار داشت:به اتفاق «بهمن» و «مصطفي» ضمن شكستن قفل درب انبار دپوي کالا در يکي از گاراژهاي بازار تهران اجناس مغازه را با استفاده از دو دستگاه گاري كه يكي متعلق به من و ديگري متعلق به مالباخته که «مهدي .د» نام دارد سرقت و از طريق باربري قرار بود براي «نورمحمد» مالخر باند که در يکي از شهرستان مرکزي کشور حضور دارد،بفرستيم».

کلانتر 113 بازار در پايان خاطرنشان کرد:متهم به همراه پرونده ايي که در اين رابطه تشکيل شده براي دستگيري ساير اعضاي باند در اختيار تيم مبارزه با سرقت مغازه پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.


 ماجراي عبرت انگيز يک کلاهبرداري 

 مردي که با همدستي کارمند يک دفتر خانه و صاحب يک بنگاه ملکي، سند يک قطعه زمين 1650 متري را در شهريار جعل کرده و فروخته بود، همراه همدستانش از سوي ماموران اداره پليس اطلاعات غرب استان تهران دستگير شد.

به گزارش ايسنا، به نقل از جام‌جم، اسفند سال گذشته مردي با حضور در شعبه هشتم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب شهريار، از يک زن و مرد به اتهام جعل سند قطعه زمين 1650 متري و تفکيک آن به 9 قطعه زمين و فروش اين قطعات شکايت کرد.

در تحقيق از شاکي معلوم شد او هنگام فروش زمينش، متوجه شده افرادي با معرفي خود به عنوان مالکان قطعات زمين فوق در حال احداث ساختمان در آنجا هستند و هر کدام بابت خريد زمين‌ها از 30 تا صد ميليون تومان به فروشندگان پرداخت کرده‌اند. در پي اين شکايت، با تحقيق از خريداران زمين شاکي معلوم شد آنها در دام يک زن و مرد، گرفتار شده‌اند.

با اطلاعات به دست آمده و چهره‌نگاري رايانه‌اي، هر دو چند روز بعد دستگير شدند و معلوم شد، مرد فروشنده يک معتاد بوده و متهم زن نيز خانه‌دار است و هيچ کدام نمي‌دانستند مالک زمين فرد ديگري بوده و مردي، آنها را فريب داده است.

در ادامه مشخص شد، مردي با ادعاي اين که قطعه زمين به وي ارث رسيده و يکي از وراث به دليل حضور در خارج از کشور نمي‌تواند به آنها ملحق شود، در قبال دادن يک تا سه ميليون تومان از آنها خواسته بود نقش آن وارث را بازي کنند و براي فروش زمين تفکيک شده به دفترخانه بيايند که هر دو پذيرفته‌اند؛ بدون آن‌که بدانند وي کلاهبردار است.

براي هر دو متهم قرار قانوني صادر و جستجو براي دستگيري مرد کلاهبردار آغاز شد تا اين‌که روزهاي پاياني فروردين امسال ماموران اداره پليس اطلاعات شهريار متوجه شدند کارمند يک دفترخانه نيز با متهم فراري همدست بوده است که وي را در شهرستان ملارد شناسايي و دستگير کردند.متهم با انتقال به مرکز پليس به همدستي با مرد کلاهبردار فراري اعتراف کرد.

اين کارمند خطاکار با اشاره به نحوه آشنايي‌اش با مرد کلاهبردار گفت: براي پيگيري کارهاي دفترخانه به اداره ثبت املاک و اسناد مي‌رفتم تا اين که يک روز در اين اداره با متهم فراري به نام حميد آشنا شدم. او با پيشنهاد پرداخت 20 ميليون تومان بابت در اختيار گرفتن اطلاعات يک قطعه زمين در شهريار، مرا وسوسه کرد و من نيز قول همکاري دادم. وي يادآور شد: او پس از دريافت اطلاعات صاحب زمين و تفکيک آن به 9 قطعه، به کمک يک زن و مرد زمين‌ها را به قيمت صدها ميليون تومان به چند نفر فروخت.

در پي اظهارات اين متهم، مرد کلاهبردار تحت تعقيب قرار گرفت تا سرانجام دو روز پيش دستگير و به مرکز پليس منتقل شد.

مرد کلاهبردار در بازجويي اعتراف کرد مشخصات زمين شاکي و زمين‌هايي را که صاحبانشان در شهرستان يا خارج از کشور زندگي مي‌کنند، صاحب يک بنگاه ملکي به وي داده و او نيز آنها را در اختيار کارمند دفترخانه قرار داده است و نقشي در کلاهبرداري‌هاي کلان نداشته و 20 ميليون تومان به کارمند دفترخانه نداده است. اين متهم در حالي کلاهبرداري‌هايش را انکار مي‌کند که زن و مردي که در فروش زمين شاکي با متهم همدست بودند، او را به عنوان کلاهبردار اصلي معرفي کردند. در ادامه صاحب بنگاه ملکي هم از سوي پليس دستگير شده و در مواجهه حضوري با متهم، خود را بي‌گناه مي‌داند. بنا بر اين گزارش، از سوي بازپرس احمدي، رئيس شعبه هشتم دادسراي عمومي و انقلاب شهريار براي متهمان قرار قانوني صادر شده است. تحقيقات تکميلي از متهمان ادامه دارد.


 درگيري مستاجر و صاحبخانه با قتل پايان يافت 

 مرد ميانسال که صاحبخانه اش را با ضربه کارد به قتل رسانده بود در دادگاه کيفري به دفاع از خود پرداخت.به گزارش مهر، رسيدگي به اين پرونده از 21 تيرماه سال 90 همزمان با قتل مردي به نام محمد در دستور کار تيم جنايي قرار گرفت.

در بررسي ها مشخص شد مقتول در جريان درگيري با مستاجرش با ضربه کارد او به قتل رسيده است.

کارآگاهان پليس آگاهي تهران پس از تجسس هاي گسترده عامل جنايت به نام عبدالناصر 55 ساله را شناسايي و دستگير کردند. متهم در بازجويي هاي اوليه به ارتکاب اين جنايت اعتراف کرد که پرونده اش با صدور کيفرخواست براي محاکمه به شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد.

صبح ديروز جلسه محاکمه به رياست قاضي عزيزمحمدي برگزار شد و فرزندان مقتول براي قاتل پدرش درخواست قصاص کردند.

متهم به قتل نيز پس از قرار گرفتن در جايگاه با قبول اتهامش گفت: من مستاجر مقتول بودم او از من خواسته بود خانه را تخليه کنم روز حادثه براي عضو کردن لباس هايم به خانه رفته که در راه پله با محمد روبرو شدم. او دوباره خواست که خانه را هر چه سريعتر تخليه کنم بر سر اين موضوع با هم درگير شدم که در يک لحظه کنترلم را از دست داده و او را با ضربه چاقو به قتل رساندم. من قصد کشتن صاحبخانه ام را نداشتم و نمي دانم چرا با چاقو او را زدم.

پس از آخرين دفاعيات متهم و وکيل مدافعش قضات دادگاه براي صدور حکم وارد شور شدند.


 خبر 

 جنايت هولناک پسري عليه مادر 70 ساله‌اش

فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان از دستگيري پسري که اقدام به قتل مادرش کرده بود، خبرداد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ صميمي در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در پي کشف جسد مشکوک پيرزني 70 ساله در منزلش، کارآگاهان پليس آگاهي، بررسي جزئيات اين پرونده را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند. فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان افزود: کارآگاهان آگاهي با توجه به سرقت مقداري طلا از منزل اين پير زن 70 ساله و اخذ نظريه پزشک قانوني مبني بر خفگي وي، تحقيقات خود را آغاز کرده و در کمتر از24 ساعت ردپايي از پسر معتاد اين زن سالخورده به‌ دست آوردند. صميمي با اشاره به دستگيري و انتقال پسر اين پيرزن به مقر انتظامي، گفت: وي با توجه به دلايل و شواهد پليس لب به اعتراف گشود و معترف شد که با هدف تأمين هزينه مواد‌مخدر، از تهران به منزل مادرش آمده و پس از امتناع وي از دادن پول براي خريد مواد، دهان و بيني‌ مادرش را گرفته و او را خفه کرده است. فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان با بيان اينکه متهم دستگير شده 50 ساله و معتاد به مواد مخدر است، افزود: اين متهم با تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به دادسرا معرفي شد.

کلاهبرداري با وعده استخدام

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان فارس از شناسايي مدير شرکتي جعلي در شيراز که با وعده استخدام، مبالغ زيادي را از هموطنان در سراسر کشور کلاهبرداري کرده بود خبر داد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ حسيني در تشريح اين خبر گفت: در راستاي انجام وظايف پليس فتا و کاهش تخلفات و جرايم در فضاي مجازي، کارشناسان سايتي را که از طريق استخدام اقدام به کلاهبرداري از هموطنان در سراسر کشور کرده بود، شناسايي و اقدامات لازم را آغاز کردند. وي افزود: در بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد اين شرکت که اقدام به استخدام 6000 نفر به عنوان نماينده در تمام استان‌ها جهت جمع‌آوري اطلاعات واحدهاي صنفي و درج در نرم افزاري که قرار بود در آينده طراحي شود، کرده بود از هرکدام از متقاضيان استخدام و واحد صنفي مورد نظر مبلغي را دريافت مي‌کرد. حسيني با بيان اينکه در ادامه رسيدگي به پرونده مدير شرکت در شيراز شناسايي و به اين يگان احضار شد، تصريح کرد: براي جلوگيري از تضييع حقوق هموطنان، سايت شرکت مزبور مسدود و وجوه اخذ شده به شماره حساب متقاضيان استخدام مسترد شد. وي به هموطنان بالاخص جوانان جوياي کار هشدار داد: هوشيار باشيد زيرا شيادان در همه حال منتظر فرصت و موقعيتي هستند تا از بي‌اطلاعي شما سوءاستفاده کرده و اقدام به کلاهبرداري کنند و به تازگي با عنوان ايجاد شغل پردرآمد اقدام به اين کار کردند، بنابراين به هر آگهي استخدامي که در سايت‌ها مشاهده مي‌کنيد اعتماد نکرده و به راحتي اطلاعات شناسنامه‌اي و وجه ابلاغي را در اختيارشان نگذاريد.


 اخبار کوتاه 

 3 کشته در انحراف به چپ وانت

معاون عمليات پليس راه کشور از مرگ سه تن و مجروحيت شش تن ديگر در برخورد وانت تويوتا با پژو 405 خبر داد. سرهنگ صمد اسفندياري در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح مهم‌ترين تصادفات 48 ساعت گذشته در جاده‌هاي کشور،‌ به برخورد يک دستگاه وانت تويوتا و پژو 405 در کيلومتر 36 جاده سراوان به کوهک در استان سيستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت:‌ در اين حادثه سه تن جان خود را از دست داده و شش نفر نيز مجروح شدند. وي افزود: بررسي کارشناسان تصادفات پليس راه نشان داد ،علت اين حادثه تجاوز به چپ از جانب راننده وانت بوده است.

تصادف خونين اتوبوس شرکت واحد

مدير روابط عمومي اورژانس تهران از جراحت هشت تن در جريان وقوع دو فقره تصادف رانندگي در پايتخت خبر داد. حسن عباسي در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبرگفت: وقوع يک مورد حادثه تصادف دو دستگاه اتوبوس با يکديگر در ساعت 7:25 به اورژانس 115 اطلاع داده شد و به دنبال آن سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه واقع در خيابان جانبازان، خيابان کرمان اعزام شدند. وي اضافه کرد: پس از حضورعوامل اورژانس در محل، مشخص شد که يک دستگاه اتوبوس در حاشيه خيابان پارک کرده بوده که يک دستگاه اتوبوس شرکت واحد با اين اتوبوس برخورد کرده و سبب جراحت سه زن که از مسافران آن بوده‌اند، شده است. مدير روابط عمومي اورژانس تهران با بيان اينکه اين افراد به بيمارستان امام حسين(ع) منتقل شدند، افزود: وضعيت جسمي اين افراد مطلوب گزارش شده است. عباسي همچنين از واژگوني يک دستگاه سواري ون در اتوبان قم – تهران خبر داد و گفت: در پي واژگوني اين وسيله نقليه، پنج تن مصدوم شدند. به گفته وي، عوامل اورژانس به وسيله چهار دستگاه آمبولانس، به محل حادثه اعزام و پنج مصدوم را به بيمارستان هفتم‌تير منتقل کردند.

انهدام سه باند ترانزيت هروئين

معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از كشف بيش از 300 كيلو موادمخدر و انهدام سه باند كلان قاچاق هروئين توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) استان كرمان خبر داد.به گزارش مهر، سردار بهرام نوروزي با اشاره به گزارش واصله در اين خصوص بيان داشت: پيگيري و اشراف اطلاعاتي پرسنل اداره كل اطلاعات استان كرمان در فروردين ماه سالجاري، موجب شناسايي و انهدام سه باند كلان قاچاق هروئين در اين استان شد.در اين سه عمليات، مجموعاً 310 كيلوگرم موادمخدر شامل 250 كيلوگرم هروئين و 60 كيلوگرم ترياك كشف و تعداد 4 نفر از عناصر قاچاقچيان دستگير شده‌اند. معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد افزود: اين مقدار كشفيات غير از كشفياتي است كه در نيمه ‌دوم اسفند ماه 91 تا اوايل فروردين ماه امسال توسط اداره كل اطلاعات استان كرمان صورت گرفته و طي اين مدت، سه محموله سنگين ديگر هروئين به ميزان 100،120 و130 كيلوگرم شناسايي و تحت ضربه قرار گرفته است.