نسخه شماره 3137 - 1391/12/01 -


چشم اميد ما و غربي‌ها به انتخابات آينده است

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني:
زنان به تناسب رشد علمي، نتوانسته‌اند به سهم خود در جامعه دست يابند

سخنگوي قوه قضاييه اعلام کرد:
احکام قطعي25 محکوم فساد 3هزار ميلياردي
10‌نفر از برهم زنندگان جلسه سخنراني رييس مجلس بازداشت شده‌اند

هيچ انگيزه‌اي مانع اعلام جرايم نيروهاي نظامي نشود


بي‌اخلاقي‌ها به خاطر کم شدن شب زنده داري‌هاست

آملي لاريجاني :
مانعي ندارد براي استقلال قوه قضاييه هزينه بدهيم


اخبار کوتاه


کوتاه از بهارستان


الو مردم سالاري 44008133

محمد خزاعي:‌
آمريکا مي‌داند احتياج به مذاکره با ايران دارد

ادامه انتقادات تند «داوود» از «محمود»
جريان انحرافي کاري جز آشوب ندارد

اول اسفند 1388: تناقض‌گويي روس‌ها درباره اس 300
چهره واقعي روس‌ها چيست؟!


روي دکه


زير پوست خبر


اوباما مصمم به حل‌و‌فصل مسائل با ايران

محمد‌هاشمي:
تريبون رسمي در حکم بيت‌المال است

روحاني در همايش امنيت غذايي :
پيشتازي تورم آثار يارانه نقدي را کم کرده است


گراني مرغ و اجراي عدالت


بگم... بگم...


قانوني به نام تعهد


معضلي به نام بيکاري جوانان

اوراسيا زمينه‌اي براي گسترش روابط منطقه اي
همگرايي راهي براي مقابله با نفوذ آمريکا


كاريکاتور


 چشم اميد ما و غربي‌ها به انتخابات آينده است 

 سخنگوي وزارت امور خارجه در رابطه با دور بعدي مذاکرات ايران و 1+5 گفت: اگر قرار باشد مذاکرات به سرعت به نتيجه منجر شود، آنها بايد حقوق ما را به رسميت بشناسند ما هم از فرمولي که مورد توافق طرفين است، نگراني‌ها را برطرف مي‌کنيم که اين روند بسيار سريع خواهد بود.

رامين مهمانپرست در نشست ديپلماسي عمومي و قدرت نرم ايران که در دانشکده حقوق و علوم سياسي دانشگاه علامه برگزار شد، ضمن اشاره به شرايط پيش از پيروزي انقلاب اسلامي که ايران عامل آمريکا و رژيم صهيونيستي در منطقه بود، خاطر نشان کرد: ايران بعد از انقلاب نقش جديدي برعهده گرفت که وحدت جهان اسلام، سياست نه شرقي نه غربي و مقابله با تهديدات رژيم صهيونيستي از ويژگي‌هاي آن بود. مهمانپرست با تاکيد بر اينکه ملت ما اهل منطق و گفتگوست، اما گفتگو وقتي به نتيجه مي‌رسد که از موضع برابر احترام به حقوق ملت ما گفتار و رفتار منطقي و در شرايط طبيعي صورت بگيرد، گفت: آنها مايل به مذاکره‌اي هستند که ما از موضع ضعف وارد شويم در حالي که ما وقتي وارد مذاکره مي‌شويم که از موضع قدرت باشد که در درجه اول اقتدار ملي و بعد منطقه‌اي ما بايد تثبيت شده باشد که يکي از شرايط آن وحدت است. وي تصريح کرد:هم اکنون در يک جنگ تمام عيار به سر مي‌بريم و در شرايط جنگي، وحدت فرماندهي مهم است و نبايد وحدت فرماندهي خدشه‌دار شود. وي با اشاره به مذاکرات ايران و 1+5 نيز گفت: اگر قرار باشد در چارچوب فني و حقوقي مذاکرات دنبال شود، بحث روشن است مبناي توافق NPT است کشورها دو تعهد و يک حق دارند، تعهد به اينکه به سمت سلاح هسته‌اي نروند و سلاح هسته‌اي را از بين ببرند و آنها را اشاعه ندهند که در اين دو بخش ما متعهديم و فتواي رهبري را داريم. وي تاکيد کرد: اگر قرار باشد مذاکرات به سرعت به نتيجه منجر شود، آنها بايد حقوق ما را به رسميت بشناسند ما هم از فرمولي که مورد توافق طرفين است، نگراني‌ها را برطرف مي‌کنيم. شما ببينيد اخيرا گفته‌اند فردو را تعطيل کنيد، غني‌سازي را متوقف کنيد، ما معاملات طلا را آزاد مي‌کنيم و اين جالب است که مي‌خواهند حقوق يک ملت را ناديده بگيرند در ازاي آن معاملات طلا را اجازه بدهند. وي انتخابات آينده رياست جمهوري را بسيار با اهميت توصيف کرد و گفت:غربي‌ها اميد بسياري بسته‌اند که فتنه‌هاي بزرگي به دنبال آن ايجاد کنند البته اين انتخابات براي ما نيز نقطه اميدي است که ما را به اقتدار و تثبيت برساند. يکي ديگر از دانشجويان با اشاره به سفر احمدي نژاد به مصر سوال کرد، آيا اين سفر ضرورت داشت که عزت ايران شکسته شود و اين همه توهين به رئيس جمهور در اين سفر صورت بگيرد، مهمانپرست در اين رابطه با بيان اينکه مصر يکي از مهمترين کشورهاي منطقه است، گفت: اگر ظرفيت ايران و مصر در کنار هم قرار بگيرد در صحنه بين‌الملل بسيار تاثيرگذار خواهد بود اينکه اين اتفاقات بگويد نظام مصر يا مردم مصر با ما بد هستند، خير اين گونه نيست، اتفاقا کساني که از رابطه ما با مصر نگران هستند، حرکاتي را صورت مي‌دهند تا ما خودمان روابط را محدود کنيم.


 آيت‌الله هاشمي رفسنجاني:
 زنان به تناسب رشد علمي، نتوانسته‌اند به سهم خود در جامعه دست يابند 

 آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، ديروز در ديدار فرزندان مرحومه خانم مريم بهروزي و اعضاي شوراي مركزي جامعه زينب(س) و جمعي از بانوان فعال در عرصه‌هاي سياسي، با اشاره به تأكيد اسلام و آموزه‌هاي قرآني، بر نقش و جايگاه زنان در خانواده و عرصه‌هاي مختلف جامعه گفت: در عصر جاهليت كه در جزيره‌العرب دختران بيگناه زنده به گور مي‌شدند، اسلام و پيامبر گرامي آن، اهميت زيادي براي نقش زنان و جايگاه آنان در جامعه قائل شدند. ايشان با ذكر نقش مادر حضرت موسي و آسيه، همسر فرعون و ملكه و حاكم سبا گفت: اسلام در عمل نمونه‌ها و الگوهاي بي‌نظيري چون حضرت زهرا(س) و حضرت زينب(س) و ساير بزرگان از جامعه زنان را به دنيا معرفي كرده كه تاكنون نيز نمونه‌اند. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با گرامي‌داشت ياد و خاطره مرحومه سركار خانم دكتر مريم بهروزي، از نقش فعال ايشان در مبارزات قبل از انقلاب و خدماتش پس از انقلاب اسلامي به انقلاب و جامعه زنان به ويژه در حزب جمهوري اسلامي و جامعه زينب(س) تجليل كرد و گفت: ايشان در طول فعاليت‌هاي سياسي خود توانست زمينه حضور فعال‌تر زنان كشور در عرصه‌هاي سياسي و ورود خانم‌ها به مجلس و ساير فعاليت‌ها را فراهم كند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به افزايش جمعيت زنان با تحصيلات عالي در جامعه پس از انقلاب اسلامي گفت: به‌رغم اين توفيق، هنوز جامعه زنان نتوانسته است به تناسب رشد تحصيلي، به سهم واقعي خود در عرصه‌هاي مختلف كشور دست يابد كه بايد مشكلات پيش رو براي احقاق حقوق زنان برداشته شود.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام يكي از مشكلات حضور فعال‌تر خانم‌ها در عرصه‌هاي مديريتي و سياسي به ويژه شوراها و مجلس شوراي اسلامي را عدم خودباوري زنان به عنوان نيمي از جمعيت كشور دانست و گفت: اگر خانم‌ها به توانمندي و استعدادهاي خود، باور بيشتري داشته باشند و در ايام انتخابات از امكانات و سهم مناسب‌تري براي تبليغات و حضور در ليست‌هاي انتخاباتي برخوردار شوند، مي‌توانند نقش فعال‌تري در آينده سياسي و اجتماعي كشور ايفا كنند.

در اين ديدار خانم حاجي‌عباسي فرزند مرحومه بهروزي و چند تن از حاضرين گزارشي از عملكرد گذشته جامعه زينب(س) و برنامه‌ها و مناسبت‌هاي آينده خود را به اطلاع رساندند.


 سخنگوي قوه قضاييه اعلام کرد:
 احکام قطعي25 محکوم فساد 3هزار ميلياردي 
 10‌نفر از برهم زنندگان جلسه سخنراني رييس مجلس بازداشت شده‌اند

 سخنگوي قوه قضاييه در چهل و چهارمين نشست خبري خود با اصحاب رسانه، در باره پرونده‌هاي مطروحه در دستگاه قضايي از جمله، فساد بزرگ مالي، اخلالگران ارزي، اتفاقات 22 بهمن قم، مهدي و فائزه‌ هاشمي، بازداشت خبرنگاران، سعيد مرتضوي و افراد مرتبط با فايل پخش شده در مجلس و موارد ديگر خبر داد. به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين محسني‌اژه‌اي در ابتدا درباره احکام متهمان پرونده فساد بزرگ بانکي، گفت: تعدادي از احکام متهماني که محاکمه شده بودند در مرحله تجديدنظرخواهي در دي ماه به ديوان عالي کشور رفت و 29 بهمن ماه راي ديوان عالي صادر شد. پرونده براي اجراي حکم به شعبه صادرکننده راي برگشته و در حال حاضر محدوديت و معذوريت قانوني براي ذکر اسامي محکوماني که حکم‌شان قطعي شده است، نداريم.

محسني‌اژه‌اي ادامه داد: متهم رديف اول اين پرونده «مه‌آفريد خسروي» رييس هيات مديره شرکت گروه ملي صنعتي فولاد ايران، که به اتهام اخلال در نظام اقتصادي کشور و مفسد في‌الارض به اعدام محکوم شده، به اتهام پولشويي نيز محکوم شده بود به رد اموالي که از ناحيه پولشويي تحصيل کرده و هم‌چنين يک چهارم به عنوان جريمه از مبلغ 25 هزار ميليارد و 729 ميليون و 800 ريال محکوم شده که بايد پرداخت کند و وجوهي نيز اين فرد به عنوان رشوه به افراد مختلف پرداخته بود که کل وجوه به عنوان تعزير ايشان حکم به ضبط اموال داده شده است.

وي گفت: متهم رديف دوم «بهداد بهزادي» معاون حقوقي شرکت آريا به اتهام اخلال در نظام اقتصادي و مفسد في‌الارض به اعدام محکوم شده است. اين فرد به اتهام شرکت در پولشويي موظف به پرداخت يک چهارم همان مبلغ از پيش گفته شده است.

وي ادامه داد: متهم رديف سوم «ايرج شجاعي» معاون منابع مالي و توسعه گروه اميرمنصور آريا فرزند عنايت است که با همان جرم و عنوان ذکر شده به استناد ماده 4 قانون تشديد مرتکبين اختلاس و ارتشاء به عنوان مفسد في‌الارض به اعدام محکوم شده است. اين فرد نيز به اتهام پولشويي محکوم و موظف به پرداخت جريمه يک چهارم همان مبلغ ياد شده است.

دادستان کل کشور گفت: متهم رديف چهارم نيز «سعيد کياني رضازاده» رييس بانک صادرات شعبه گروه ملي اهواز که به استناد ماده 4 قانون تشديد مرتکبين ارتشاء و اختلاس به عنوان مفسد في‌الارض به اعدام محکوم شده است. هم‌چنين اين فرد وجوهي را به عنوان رشوه در دوران رياست خود به مبلغ 23 ميليارد و 500 ميليون ريال گرفته که به عنوان وجوهي که در قالب رشوه دريافت کرده است، محکوم به جريمه شده است.

سخنگوي قوه قضاييه اسامي بقيه متهمان پرونده فساد بزرگ مالي را با عنوان اتهامي و محکوميت آنها به اين شرح اعلام کرد:

متهم رديف 5 سعيدرضا محمودي - رييس بانک ملي کيش که به حبس ابد و محروميت دايم از خدمات دولتي، جزاي نقدي و پرداخت يک چهارم از مبلغي که به عنوان رشوه اخذ کرده، محکوم شده است.

متهم رديف 6 عليرضا رياضي سرپرست منطقه بانک صادرات اهواز که به 15 سال حبس و محروميت از خدمات دولتي به طور موقت محکوم شده است.

متهم رديف 7 طهماسب نصيري، مديرعامل شرکت خدمات عمومي اهواز که به استناد ماده 4 قانون مجازات مرتکبين ارتشاء و اختلاس، به تحمل 20 سال حبس، پرداخت جزاي نقدي 137 ميليارد و 600 ميليون ريال که معادل آن را بايد جريمه پرداخت کند و همچنين پرداخت يک چهارم عوايد حاصل از پولشويي محکوم شده است. متهم رديف 8 خدامراد احمدي، معاون وزير و رييس سابق ايميدرو به جرم شرکت در اختلال در نظام اقتصادي کشور که به 10 سال حبس و رد مال به مبلغ 900 ميليون تومان، پرداخت همين ميزان جريمه نقدي و محروميت از مشاغل دولتي به طور موقت محکوم شده است.

متهم رديف 9 عبدالرضا رسولي، مديرعامل گروه صنايع فولاد ايران که به تحمل 20 سال حبس و رد مبلغ 30 ميليارد ريال و رد يک ماشين سانتافه - که به عنوان رشوه دريافت کرده بود - محکوم شده است.

متهم رديف 10 ابوالفضل گلزاري، مديرعامل شرکت تراوس به دليل واسطه بودن در پرداخت رشوه به سه سال حبس محکوم شده است.

متهم رديف 11 مجيد اسعدي الموتي، معاون وزير راه وقت که به 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق، انفصال دايم از خدمات دولتي و استرداد وجهي که به عنوان رشوه گرفته - که مبلغ آن 202 هزار يورو و 800 ميليون تومان است که مانند اين مبلغ بايد جريمه پرداخت کند- محکوم شده است.

متهم رديف 12 شاپور رهنماي ذکاوت، مديرکل وزارت راه که به 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق، انفصال دايم از خدمات دولتي، رد مبلغي که به عنوان رشوه دريافت کرده و جزاي نقدي معادل 266 هزار دلار محکوم شده است. متهم رديف 13 علي اميري، مديرکل که به 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق، انفصال دايم از خدمات دولتي و رد ميزان مبلغي که به عنوان رشوه دريافت کرده است و همچنين پرداخت جزاي نقدي، معادل 168 هزار يورو محکوم شده است.

متهم رديف 14 کامران رادپويا ، مديرعامل يک شرکت وابسته به وزارت راه بود که به استناد ماده 2 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به دو سال حبس و رد مال معادل 113 هزار يورو و وجهي که به عنوان رشوه دريافت شده محکوم شده است و به استناد مواد 592 و 593 قانون مجازات اسلامي به 3 سال حبس ديگر محکوم شده که اين حکم تاييد شده است. متهم رديف 15 محمد عليار دستجردي که مدير شرکت حديد پارسيان بود که فاکتورهاي صوري را صادر مي‌کرد و مبلغ 801 ميليارد ريال فاکتورهاي صوري صادر کرده بود به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به تحمل يک سال حبس و به استناد قانون مبارزه با پولشويي به پرداخت يک چهارم مبلغ ذکر شده به عنوان جزاي نقدي محکوم شده بود که اين حکم هم تاييد شده است.

متهم رديف 16 بهرام بهستاني مدير شرکت اليت (از شرکت‌هاي وابسته به گروه اميرمنصور آريا) است که به استناد قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به تحمل يک سال حبس و به استناد قانون مبارزه با پولشويي به جزاي نقدي معادل يک چهارم وجوه حاصله به مبلغ 686 ميليارد و 400 ميليون ريال محکوم شده بود که اين حکم هم تاييد شد.

متهم رديف 17 اميررضا موجودي از شرکت لوشان به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به تحمل 5 سال حبس و به استناد قانون مبارزه با پولشويي به جزاي نقدي معادل يک چهارم 686 ميليارد و 400 ميليون ريال و به استناد ماده 536 قانون مجازات اسلامي به 6 ماه حبس ديگر محکوم شده بود که اين هم تاييد شده است.

متهم رديف 18 احسان نجيب از شرکت لوشان به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به دو سال حبس و به استناد قانون مبارزه با پولشويي به پرداخت يک چهارم جزاي نقدي مبلغ ذکر شده محکوم شده بود که اين هم در ديوان عالي کشور تاييد شده است.

متهم رديف 19 سعيد خسروي که فاميل مه‌آفريد بوده به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به 8 سال حبس محکوم شده که اين هم تاييد شده است.

متهم رديف 20 خانم جميله استوار که در حسابداري اين گروه کار مي‌کرده است به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به 3 سال حبس محکوم شده که يک سال آن به لحاظ وضعيت سني و تشخيص دادگاه به جزاي نقدي تبديل شده است و به استناد قانون مبارزه با پولشويي به يک چهارم جزاي نقدي وجوه حاصله محکوم شده بود که ديوان عالي کشور قسمت دوم حکم را نقض کرده است و پرونده بايد مجددا در اين قسمت رسيدگي شود.

متهم رديف 21 خانم عاطفه حسي به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به 3 سال محکوم شده که يک سال آن به جزاي نقدي تبديل شده و اين قسمت هم تاييد شده است اما محکوميت به يک چهارم جزاي نقدي نقض شده است. متهم رديف 22 عليرضا بافتچي مستندا به ماده 3 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به تحمل 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق، جزاي نقدي و 3 سال انفصال موقت از خدمات دولتي، محروميت از خدمات دولتي به مدت 20 سال محکوم شده است که اين قسمت آخر يعني 20 سال محروميت نقض شده است. متهم رديف 23 عليرضا بهارلويي که يکي از کارمندان همين گروه بوده به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به 2 سال حبس محکوم شده که اين هم عينا تاييد شده است. متهم رديف 24 محمود سروري که از کارمندان ديگر اين گروه بوده به استناد ماده 4 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به 3 سال حبس محکوم شده و چون کارمند دولت نبوده جزاي نقدي و انفصال از خدمت نيز نداشته است.

متهم رديف 25 محمدرضا شهيدي‌تبار که جزو کارمندان شرکت خدمات عمومي اهواز بوده به استناد ماده 2 قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشا، اختلاس و کلاهبرداري به 2 سال حبس، رد مبلغ 12 ميليارد و 400 ميليون ريال و جزاي نقدي معادل يک چهارم مبلغ ذکر شده محکوم شده بود که عينا تاييد شده است.

سخنگوي قوه قضاييه افزود: 39 نفر در اين مرحله در دادگاه محاکمه شدند که قاضي سراج 2 نفر از آنها را تبرئه کرد و از 37 نفر باقي‌مانده مواردي را که قرائت کردم حکمشان تاييد و قطعي شده و بقيه مواردي که اسم آنها را نخواندم احکامشان نقض شده که مجددا بايد دادگاه هم‌عرض به اين پرونده‌ها رسيدگي کند.

وي افزود: 16 نفر ديگر توسط قاضي ديگري محکوم شدند که پرونده در مرحله‌ تجديدنظرخواهي است. 8 نفر از اين افراد به احکام اعتراض کرده بودند و 8 نفر ديگر هنوز فرصت تجديدنظرخواهي دارند. دادستان کل کشور از اعدام چهار نفر از قاچاقچيان موادمخدر طي هفته‌هاي اخير در تهران خبر داد. وي تصريح کرد: چند نفري نيز از اين افراد در شهرهاي شيراز، کرمان، ياسوج و تهران و نيز برخي در شهرهاي ديگر که قاچاق موادمخدر با ميزان بسيار بالا - يعني در حدود هزار کيلو ترياک و برخي ديگر نيز پيش از 700 کيلو ترياک و برخي 20 کيلو کراک و برخي ديگر 13 الي 14 کيلو هروئين داشتند - در يک ماه اخير اعدام شده‌اند.

محسني‌اژه‌اي گفت: لازم است ستاد ويژه پيشگيري از جرايم انتخاباتي را براي انتخابات رياست‌جمهوري و شوراها از همين الان تشکيل دهيم تا بتوانيم با نامزدهاي انتخاباتي و حاميان آنها تذکراتي را دهيم.

وي با بيان اينکه دادگاه رسيدگي به اتهامات مهدي‌هاشمي به زودي برگزار مي‌شود تصريح کرد: تعين وقت دقيق رسيدگي به اين پرونده با قاضي رسيدگي‌کننده است لذا من نمي‌توانم در حال حاضر زمان دقيقي را اعلام کنم.

محسني اژه‌اي در مورد برهم زنندگان جلسه سخنراني رييس مجلس گفت: تا روز گذشته 10 نفر در اين رابطه شناسايي و براي آنها پرونده تشکيل شده ولي چون قائل به اين هستند که ظاهرا افراد بيشتري در اين رابطه دخيل بوده‌اند تحقيقات براي شناسايي بقيه افراد وجود دارد.

سخنگوي قوه قضاييه درباره پرونده اخلال‌گران ارزي گفت: بخشي از پرونده‌ها به دادگاه رفته ولي پرونده يکي از متهمان بزرگ اين پرونده هنوز به دادگاه ارسال نشده است. وي در مورد تخلفات بانک پارسيان گفت: تا زماني که اين صحبت مطرح شد پرونده به قوه قضاييه واصل نشده بود ولي شايد در يکي از اين دو روز اين پرونده به قوه قضاييه رسيده باشد.

وي در مورد اينکه يک پيرمرد 60 ساله حدود 60 دختر بچه‌ دبستاني را ربوده و مورد آزار جنسي قرار داده است و دادستاني با کيفرخواستي با اتهام افساد في‌الارض صادر کرده اما دادگاه انقلاب از خود نفي صلاحيت کرده است گفت: دادستاني به طور جدي دنبال اين موضوع بوده و هست اما اثبات اين مسائل کار بسيار سختي است.

سخنگوي قوه قضاييه در خصوص نواري که در مجلس پخش شد و نام فردي به نام «ب.ز» مطرح شده بود، گفت: تمامي افرادي که اطراف اين قضيه هستند، احضار شده‌اند و قرار مناسب براي هر کدام از آنها صادر شده است که بعد از اتمام کار حتما در جريان جزييات آن قرار خواهيم گرفت.

وي درخصوص عنوان اتهامي سعيد مرتضوي گفت: مرتضوي بازداشت شد و پس از انجام تحقيقات اوليه و ضبط بعضي از وسايلي که مرتکب آن خلاف شده بودند، رسيدگي به اين پرونده هم‌چنان ادامه دارد.

وي در مورد پرونده کلاهبرداري ارزي در استان‌هاي غربي گفت: در اين راستا پرونده تشکيل شده و برخي بازداشت و برخي فراري هستند. اما مشکل عمده اين پرونده‌هاي کلاهبرداري اين است که بتوان اموالي را شناسايي کرد تا به شاکيان تعلق گيرد. اما گير اين پرونده اين است که از اينها به مقدارطلبي که شکات ادعا مي‌کنند، اموالي شناسايي نشده است.

محسني‌اژه‌اي درخصوص اتهام جديد فائزه‌هاشمي گفت: فعلا حکمي براي فائزه‌هاشمي داده نشده و تا زماني که حکم قطعي صادر نشود از پاسخ به آن معذورم. وي درخصوص خبرنگاران بازداشتي و احتمال آزادي آنها، گفت: ممکن است که افرادي که تحقيقات آنها تا روز دادگاه تمام شود، با قرار مناسب آزاد شوند.


 هيچ انگيزه‌اي مانع اعلام جرايم نيروهاي نظامي نشود 

رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح در مجمع استاني پيشگيري از وقوع جرم نيروهاي مسلح هرمزگان گفت: هيچ انگيزه‌اي نبايد مانع اعلام جرايم نيروهاي نظامي و انتظامي توسط فرماندهان باشد. به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين محمدکاظم بهرامي افزود: براساس قانون، کساني که در نيروهاي مسلح از گزارش ارتکاب جرم چشم پوشي کنند به شش ماه تا دوسال حبس و همين مدت انفصال از خدمت محکوم مي شوند. وي تاکيد کرد: تعقيب و مجازات قاطع متخلفين نيز تا آخرين مرحله بايد جدي گرفته شود تا در مجموعه اين فرآيندها ميزان ارتکاب جرم و تخلف در نيروهاي مسلح کاهش يابد. بهرامي خاطرنشان کرد: تنها نيروهاي مسلح سالم مي‌توانند وظيفه خود را به خوبي انجام دهند و از فرد و پرسنل آلوده نمي‌توان انتظار داشت که وظايف خود را به خوبي انجام دهند. رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح تأکيد کرد: متعالي سازي و تقويت باورهاي ديني و اتخاذ راهکارهاي مناسب براي پيشگيري از وقوع جرم از جمله تدابيري است که بايد با قوت به عنوان راهبردهاي اساسي در نيروهاي مسلح دنبال شود. وي افزود: شفاف سازي قانون و مسدود کردن مسيرهاي ارتکاب جرم نيز دراين زمينه بسيار موثر و کارآمد است تا اگر فردي هم بخواهد نتواند عمل مجرمانه اي مرتکب شود. بهرامي خاطرنشان کرد: در سال‌هاي اخير نيروهاي مسلح در سطوح استاني و ملي مشارکت جدي و خوبي در فرآيندها و کلاس‌هاي آموزشي و توجيهي پيشگيري از وقوع جرم داشته‌اند. مجمع استاني پيشگيري از وقوع جرم نيروهاي مسلح هرمزگان با حضور فرماندهان نيروهاي نظامي و انتظامي و روساي حفاظت اطلاعات، عقيدتي سياسي، بازرسي و اعضاي شوراي پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان به ميزباني نيروي انتظامي در بندرعباس برگزار شد.


 بي‌اخلاقي‌ها به خاطر کم شدن شب زنده داري‌هاست 

 رئيس مجلس گفت: يک نکته کاملا در سياست داخلي و خارجي ما در طول اين 34 سال کاملا مکشوف بود و دو عامل، ايران را در اين مدت قوي نگه داشت. يکي وحدت دروني ملت که هيچگاه راه خودش را گم نکرد و ديگري نقش ولايت فقيه؛ که در شرايط سخت کشور را سامان داد. به گزارش مهر علي لاريجاني در مراسم سالگرد شهيد احمد سوداگر از فرماندهان جنگ اظهار داشت: شهيد سوداگر يکي از دردانه‌هاي دفاع مقدس بود و تمام عمرش را در اين دوران مصروف کرد.

رئيس مجلس با بيان اينکه اين انسانها را شهيد مطهري انسان‌هاي مسلکي مي‌ناميد گفت: آنها در زندگي خصوصي و اجتماعي شان مرام داشتند و به تعبير جلال آل‌احمد هِرهِري مسلک نبودند. نقطه مقابل هِرهِري مسلکان انسان‌هاي مسلکي هستند که ويژگي آنها اين بود که با عقيده زندگي مي‌کردند. رئيس مجلس با اشاره به اينکه انقلاب اسلامي‌ايران يک درخشندگي در دوران معاصر ايجاد کرد گفت: خصوصيات انسان‌هاي مسلکي جاذبه و دافعه آنهاست. يکي اين انسان‌ها اهل نفاق نيستند که تنها جاذبه داشته باشند. لاريجاني خصوصيت دوم انسان‌هاي مسلکي را اين گونه بيان کرد که آنها در زندگي فردي با تقوا و اهل شريعت هستند وافزود: يکي از مشکلات ما قبل و بعد از انقلاب اين بود که يک عده پابرهنه وارد تفکر اسلامي مي‌شدند و بدون تحمل هرگونه سختي اظهارات سطحي مي‌کنند.

رئيس مجلس گفت: عقل چراغ راه است اما نه به تنهايي بلکه دين عقل را کامل مي‌کند. اگر از عقلانيت اسلامي استفاده کنيم گزاف نيست و در برنامه بايد به هر دوي اينها توجه داشت. لاريجاني با اشاره به اينکه چرا در جامعه بي‌اخلاقي بوجود مي‌آيد گفت: بي اخلاقي‌ها به اين خاطر است که ديگر شب زنده‌داري‌ها که حاصل آن تقوا و صبر بود کم شده است.


 آملي لاريجاني :
 مانعي ندارد براي استقلال قوه قضاييه هزينه بدهيم 

رئيس قوه قضاييه تاکيد کرد: من دفاع از دستگاه قضا و قضات را از عمده‌ترين وظايف خود مي‌دانم، در حاليکه عده‌اي مي‌خواهند قوه قضاييه تابع باشد و در اين صورت هر کاري که ما انجام مي‌داديم آن‌ها مي‌پذيرفتند.به گزارش ايلنا، آيت‌الله صادق آملي لاريجاني در همايش سي امين سالگرد تشکيل دانشگاه علوم قضايي و خدمات اداري جذب نيروي انساني کارآمد را مهم‌ترين رکن تحول در دستگاه قضا دانست و گفت: بدون نيروي کارآمد نمي‌توان انتظار تحول در دستگاه قضا را داشت. متاسفانه امروز دستگاه قضايي ما از کمبود نيرو رنج مي‌برد، البته در دوره جديد اولين کار ما بازسازي نيروي انساني در قوه قضاييه بود. وي افزود: بسياري از مباحث همچون فلسفه و مباني حقوق که از دانشگاه‌هاي قضايي مغفول مانده ، در حالي که ما نمي‌توانيم خود را بي‌نياز از آن بدانيم. متاسفانه قوه قضاييه به دليل کمبود نيرو فرصت کافي براي پرداختن به اين مباحث ندارد در حالي که بسياري از آن‌ها از نيازهاي بنيادين دستگاه قضا است. رئيس دستگاه قضا با تاکيد بر نقش اخلاق در بالندگي دستگاه قضا يادآور شد: در اجرا و عمل به اخلاق دو نکته ضروري است که يکي ازآن استقلال قوه قضاييه و قاضي است و ديگري سلامت دستگاه قضا است به گونه‌اي که بزرگان ما بار‌ها تاکيد کردند اگر قوه قضاييه سالم باشد، بقيه جامعه نيز سالم خواهد بود.وي افزود: در صورتي که مفاسدي درجامعه ايجاد شود قوه قضاييه بايد مقابل آن ايستادگي کند. من عمده‌ترين وظايف خود را در اين دوران دفاع از قوه قضاييه و قضات ديده‌ام.آملي لاريحاني با تاکيد براينکه عده‌اي مي‌خواهند قوه قضاييه تابع باشد، خاطرنشان کرد: اگر ما تابع بوديم هرکاري که انجام مي‌داديم اين عده مي‌پذيرفتند. اما هم اکنون كه دستگاه قضا اصرار بر قانون مداري و عدم تعدي قوا به يکديگر را دارد مورد بي‌مهري قرار گرفته‌ به گونه‌اي که بسياري از قضات ما با ناملايمتي‌هايي مواجه شده‌اند.وي با اشاره به اينکه براي هرکاري بايد هزينه‌اي پرداخت گفت: اگر براي استقلال قوه قضاييه هزينه‌اي بدهيم مانعي ندارد.رئيس قوه قضاييه با تاکيد براينکه براي سلامت قوه قضاييه بايد بر کار قضات و کارمندان دستگاه قضا و حتي کساني که در ستادهاي اين قوه مشغول به کار هستند نظارت جدي صورت گيرد، گفت: اگر توجه کنيد همه اين‌ها از وظايف مسئولان دستگاه قضا است. اما هيچ يک جاي اخلاق را نخواهد گرفت چراکه ما معتقديم بحث اخلاق چيزي است که در ميان همه دستگاه‌ها بايد وجود داشته باشد و هرچه نظارت بيروني وجود داشته باشد باز هم بي‌نياز از ناظر دروني نخواهيم بود.آملي لاريجاني افزود: اگر اخلاق در قوه قضاييه را جدي بگيريم و روي آن سرمايه گذاري کنيم مهم‌ترين ناظر را ايجاد کرده‌ايم. ما در تبيين مباني اخلاقيات مباحث زيادي داريم اما مهم‌ترين نکته در اين رابطه انگيزه براي عمل اخلاقي است.رئيس دستگاه قضا در ادامه با بيان اينکه بحث انگيزه حرکت به سوي اخلاق از بايد‌ها و نبايد‌ها جدا است، تصريح کرد: متاسفانه اين يک نعمت است که ما قدر آن را نمي‌دانيم بسياري از افراد از نعمت تنفس در فضاي معنوي و ايمان بي‌بهره هستند، چيزي که جوامع سکولار ندارند نعمت ايمان و قرآن است که ما داريم و از آن استفاده نمي‌کنيم.


 اخبار کوتاه 

 اصلاح‌طلبان رقيب سرسخت اصولگرايان

نماينده تهران درباره حضور‌هاشمي رفسنجاني به عنوان کانديدا در انتخابات رياست جمهوري گفت: احتمال مي‌دهم که ايشان حضور پيدا کنند؛ بنده قبلا رقيب ايشان بودم و در حال حاضر حوصله رقابت با ايشان را ندارم. احمد توکلي در گفت‌وگو با ايسنا درباره احتمال حمايت از ائتلاف 1+2 اظهار کرد: صبر خواهم کرد تا ببينم به چه نحو و با چه کساني خواهند آمد و در اين مورد عجله نخواهم نکرد. وي درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آينده گفت: اصلاح‌طلبان اگر باهم ائتلاف کنند رقيبان سرسختي براي اصولگرايان خواهند شد. عضو کميسيون اقتصادي مجلس با اعتقاد به اين‌که «تاخير در ارائه بودجه با موضوع هدفمندي يارانه‌ها بي‌ارتباط نيست» ابراز عقيده کرد: دولت قطعا کار بي‌هدف انجام نمي‌دهد؛ آن‌چه نتيجه‌ تاخير در ارائه بودجه است، عاجز شدن مجلس از رسيدگي درست است.

به حضور همه جناح‌ها نيازمنديم

حسن روحاني با اعلام اين‌که تاکنون برخي از شخصيت‌ها و احزاب با وي براي نامزدي در انتخابات مذاکره داشتند، اظهار کرد: هنوز براي نامزدي در انتخابات به قطعيت نرسيده‌ام و فعلا در حال مطالعه و بررسي هستم. به گزارش ايسنا، اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در حاشيه همايش امنيت غذايي در حوزه کشاورزي اضافه کرد: اگر به اين نتيجه برسم که حضورم کمکي براي حل مشکلات مردم و معضلات کشور خواهد بود، وارد عرصه انتخابات خواهم شد. وي درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات پيش‌روي رياست جمهوري گفت: در اين باره بايد از خودشان بپرسيد، اما به حضور فعال همه جناح‌ها و گروه‌هاي سياسي کشور نيازمنديم و اميدواريم با اين حضور همه‌جانبه يک انتخابات پرشکوه در خرداد‌ماه سال 92 برگزار شود.

كشتارشيعيان درد‌آور است

فاجعه كشتارشيعيان در عراق و پاكستان به دست تروريست‌هاي مزدور صهيونيسم و استكبار جهاني دل هر مسلمان وانسان با وجداني را به درد مي‌آورد. به گزارش تقريب (تنا)، در پي فاجعه کشتار شيعيان در عراق و پاکستان آيت‌الله «محسن اراکي» دبير کل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي بيانيه اي بدين شرح منتشر کرد: بدون شك مرتكبان اين جنايت بزرگ وامثال آن از جنايت‌هايي که در سرزمين‌هاي اسلامي ديگر نظير افغانستان و سوريه و بحرين و... رخ مي‌دهد نه شيعه هستند و نه سني بلکه مزدوران مواجب بگير دستگاه‌هاي جاسوسي استکبار جهاني وصهيونيسم بين‌الملل و نام‌هايي نظير القاعده يا جنگجو وامثال آن جز ماسکي براي پنهان کردن چهره جنايتکاران اصلي نيست. هدف از اين رشته از جنايت‌ها بر افروختن آتش کينه و دشمني در بين مسلمين و زمينه سازي براي ايجاد جنگ فرقه اي در بلاداسلامي است . علماي اسلام بالخصوص مشايخ‌الازهر مصر وساير اصحاب فتوي ومنبر و قلم وظيفه دارند تا با محکوم کردن اين قبيل جنايت‌ها اذهان عامه مسلمين را نسبت به توطئه خطرناک دشمن بيدار نموده و آنانرا به وحدت و پرهيز از هرگونه تفرقه فرا خوانند.

رونمايي از شناور پرنده جديد

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح از به آب اندازي ناو جماران 2 و رونمايي از شناور پرنده با نوع جديد در ماه‌هاي آينده خبر داد. به گزارش سپاه نيوز، احمد وحيدي در حاشيه همايش توسعه ملي سواحل مکران و اقتدار ايران گفت: سواحل مکران موضوع بسيار مهمي است که با حضور نيروي دريايي ارتش توجه به آن بيشتر شده است و توسعه سواحل به صورت جدي در دستور کار دولت قرار گرفته است. وي افزود: توجه به اهميت سواحل مکران و نقش راهبردي آن در حوزه ترانزيت بسيار با اهميت است و دولت برنامه‌هاي متعددي در دستور کار دارد از جمله ايجاد قطب سوم پتروشيمي در چابهار، توسعه منطقه آزاد، توسعه صيد صيادي و کشاورزي و توجه به بهداشت و آبرساني. وزير دفاع ادامه داد: همچنين کارگروهي در سطح دولت به رياست معاون اول رئيس جمهور براي توسعه سواحل مکران ايجاد شده و همچنين کليات ايجاد سازمان توسعه سواحل مکران تأييد شده که در اين صورت متولي مشخص‌تري براي اين موضوع مطرح مي‌شود.

اصرار دولت بر اجراي مهرآفرين

معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري گفت: دولت تلاش بسياري انجام داد تا ايرادات مطرح شده مجلس به طرح مهرآفرين تمام و کمال مرتفع شود اما احيانا اگر رئيس مجلس ايراد ديگري را اعلام کند مجددا در جهت رفع اشکالات تلاش خواهد شد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دولت، عبدالعلي تاجي در خصوص انجام طرح مهرآفرين از سوي دستگاه‌هاي اجرايي خاطر نشان کرد: بر اساس استفساريه شوراي نگهبان مصوبات دولت تا زماني که مورد ايراد قرار نگرفته و ابلاغي در اين خصوص صورت نگرفته باشد براي دستگاه اجرايي معتبر است اما از زماني که مورد ايراد قرار گرفت و 7 روز از زمان ابلاغ ايراد به دولت سپري شد آن بخش از مصوبه که مورد ايراد قرار گرفته و اصلاح نشده است ملغي اثر محسوب مي‌شود.

واکنش سيد حسن خميني به حوادث قم

آيت‌الله علوي گرگاني و حجت‌الاسلام سيد حسن خميني در پي هتک حرمت به حرم شريف حضرت معصومه(س) و اهانت به رئيس مجلس شوراي اسلامي در روز 22 بهمن در تماس تلفني با دکتر علي لاريجاني اين اقدام زشت و ناصحيح را محکوم کردند. به گزارش خانه‌ملت، آيت‌الله علوي گرگاني با اظهار تاسف فراوان از اين اقدام زشت و تلخ خواندن آن، از صبوري و سعه صدر رئيس مجلس تقدير کرد و خواستار برخورد با عاملان اين حادثه تلخ شد. حجت الاسلام والمسلمين حاج سيد حسن خميني نيز در تماس تلفني با رئيس مجلس با اشاره به حضور پرشکوه ملت بزرگ ايران در مراسم راهپيمايي 22 بهمن، از اخلال صورت گرفته در حين سخنراني دکتر علي لاريجاني و هتک حرمت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله عليها و روز جشن بزرگ انقلاب اظهار تاسف شديد کرد.


 کوتاه از بهارستان 

 ارزيابي ستاد مبارزه با مفاسد

رييس کميسيون اصل 90 مجلس اظهار کرد: ارزيابي از نحوه کار ستاد مبارزه با مفاسد در دستور کار کميسيون اصل 90 قرار گرفته است. محمدعلي پورمختار در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري درخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادي و اداري، اظهار کرد: با توجه به بيانات رهبري و بر مبناي پيگيري اجراي فرمان هشت ماده‌اي رهبر معظم انقلاب بنا شد تا کميته ارتقا و سلامت اداري شيوه‌نامه‌اي براي ارزيابي در کار ستاد مبارزه با مفاسد تنظيم کند تا ادامه کار توسط اعضاي کميسيون دنبال شود.

سه بار پيگيري بدون جواب

نماينده اصفهان گفت: بنده براي پيگيري سخنانم در مورد بودجه مجلس 3 نامه نوشتم، ولي تاکنون پاسخي نگرفته‌ام. حسن کامران در گفت‌وگو با فارس در خصوص اظهاراتش در مورد بودجه مجلس گفت: 3 ماه است که از اين موضوع مي‌گذرد ولي هنوز جوابي به من نداده‌اند. وي افزود: سخنان من در مورد بودجه مجلس مربوط به کليت بودجه آن بود و من در سخنانم نامي از بودجه جاري و غيرجاري نبردم. کامران با بيان اينکه حتي از بنده براي حضور در جلساتي که هيئت نظارت اين موضوع را بررسي کرد دعوت به عمل نيامد، گفت: بنده 3 نامه براي پيگيري اين موضوع نوشتم ولي پاسخي نگرفتم.

خاطره بدي ازمناظره‌هاي تلويزيوني داريم

عضو کميسيون امنيت ملي مشکلات موجود در فضاي سياسي کشور را نشات گرفته از برگزاري مناظرات انتخاباتي رياست جمهوري سال 88 دانست و گفت: برنامه‌هاي انتخاباتي رياست جمهوري سيما بايد با هماهنگي دو کميسيون امنيت ملي و فرهنگي مجلس تهيه شود. عوض حيدرپور در گفت و گو با خانه ملت، در مورد تهيه وپخش برنامه‌هاي ويژه انتخابات رياست جمهوري از ابتداي سال 92 از تلويزيون، گفت: ما خاطره بدي از مناظره‌هاي انتخاباتي سال 88 داريم و اگر قرار است مناظرات تبليغاتي انتخابات رياست جمهوري آتي نيز به همان صورت برگزار شود، پيشنهاد مي‌کنم که به طور کل برگزار نشود چراکه مشکلات به وجود آمده در فتنه سال 88 و مشکلاتي که درفضاي سياسي کنوني به وجود آمده، به دليل سبک مناظرات انجام شده درسال 88 است. نماينده شهرضا افزود: صدا‌و‌سيما بايد براي برگزاري برنامه‌هاي انتخاباتي رياست جمهوري آتي، نشستي با دو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي و کميسيون فرهنگي مجلس داشته باشد و بر اساس يک دستورالعمل مورد تاييد آن‌ها و مطابق با مبادي امنيتي کشور و پيوست‌هاي اطلاعاتي و يک پيوست اجتماعي دقيق به تهيه اين برنامه‌ها بپردازد و ايرادات آن را قبل از پخش در اين نشست برطرف کند که ديگر شاهد تکرار اتفاقات سال 88 نباشيم.

پيگيري دستگيري خبرنگارها

رئيس کميسيون امنيت ملي از بررسي موضوع دستگيري خبرنگارهاي مرتبط با شبکه‌هاي معاند با حضور مسئولان وزارت اطلاعات خبر داد. علاءالدين بروجردي درباره دستگيري «خبرنگاران مرتبط با BBC و ديگر شبکه‌هاي معاند نظام»، به باشگاه خبرنگاران گفت: قرار بود اين موضوع را با حضور مسئولين وزارت اطلاعات پيگيري کنيم، اما به دليل اين که جلسه استيضاح وزير کار ادامه داشت و جلسه کميسيون برگزار نشد، بررسي اين موضوع نيز عملي نشد. رئيس کميسيون امنيت ملي افزود: اين موضوع همچنان در دستورکار کميسيون امنيت ملي قرار دارد و در اولين فرصت با حضور مسئولين وزارت اطلاعات اين موضوع را بررسي خواهيم کرد.


 الو مردم سالاري 44008133 

 حمايت از توليد ملي

در سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ملي بسياري از نيروهاي بالقوه به شکوفايي رسيده است اميد است با ابلاغ سياست‌هاي اخير رهبر انقلاب اين شکوفايي به اوج خود برسد.

سليمان معصوم‌زاده از تهران

ضرورت اتمام مسکن مهر

در سال پاياني رياست دولت دهم از مسوولان ذي‌ربط خواهشمندم براي اتمام و تکميل ساخت واحدهاي مسکوني(مسکن مهر) اقدام کنند.

يک شهروند-تهران

تقاضا از مسوولان قوه قضائيه

از بابل تماس مي‌گيرم.

در کجاي قانون حقوق قضايي کشور ذکر شده که طرف بدون داشتن سند و مدرک و نوشته از وسط ملک شخصي‌ات عبور کند و دادگاه و قانون از شما دفاع نکند؟ اين اتفاق نادر در دادگاه بخش کتاب شهرستان بابل مرسوم و به روز شده دليل آن اين است که طرف داراي پايگاه و نفوذ اجتماعي و داراي زمين چند هکتاري و شاهداني صوري و پولي در دادگاه فوق‌الذکر است و(مظلوم) کشاورز هميشه صدايش به جايي نمي‌رسد. جالب اينجاست که مقاومت در حق مالکيت شخصي‌ات مي‌کني بايستي جريمه هم بدهي! از رياست محترم قوه قضائيه عاجزانه و خالصانه استدعا دارم حقوق از دست رفته‌ام را به من برگرداند. يک عمر دعاگويتان هستم. کشاورز خسته با دست‌هاي پينه بسته از سرناچاري به شما پناه آورده‌ام خواهشمندم شخصا به اين مشکل رسيدگي کنيد.

امضا محفوظ

انتظار از حجت‌الاسلام سيداحمد خاتمي

انتظار ما از خطيب محترم نماز جمعه تهران آقاي سيداحمد خاتمي که در مراسم نماز پرشکوه جمعه نسبت به تمام مسائل روز به طور کامل و اکمل سخنراني کردند و از مخاطبان خود تکبير گرفتند، از شهادت شهيد ملي سمنان سردار حسن شاطري هم يادي مي‌کردند تا تسلاي خاطر بازماندگان آن شهيد و شهروندان عزيز سمناني شود، به خصوص که امام جمعه محترم اصالتا سمناني هستند.

بنده خدا


 محمد خزاعي:‌
 آمريکا مي‌داند احتياج به مذاکره با ايران دارد 

 سفير و نماينده دائم ايران در سازمان ملل با طرح اين سوال که آيا ابراز تمايل براي مذاکره با ايران از نظر آمريکايي‌ها يک ضرورت است و يا يک سياست جديد؟، گفت: عده زيادي اکنون در آمريکا معتقدند اين کشور منافع خود را قرباني منافع رژيم صهيونيستي کرده است .

محمد خزاعي نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل است . او که از سال 1386 تاکنون اين سمت را بر عهده دارد در بازديدي از خبرگزاري مهر درباره مذاکره ايران و آمريکا و آنچه که اين روزها از سوي مقامات آمريکايي دائما تکرار مي‌شود، توضيحاتي را ارائه کرد. خزاعي معتقد است که جمهوري اسلامي ايران تبديل به قدرتمندترين کشور منطقه شده است و آمريکايي‌ها نمي‌توانند نقش ايران را ناديده بگيرند.

گفت‌وگوي خزاعي با مهر در ادامه مي‌آيد:

در اين ايام اظهار نظرها درباره مذاکره مستقيم ايران وآمريکا از سوي مقامات آمريکايي افزايش پيدا کرده و در اخبار متعددي درباره شکل و روش‌هاي مذاکره مطرح شده است. با توجه به مسووليت شما و محلي که فعاليت مي‌کنيد در معرض مستقيم اخبار و پيشنهادها هستيد. سوال ما اين است که چه اتفاقي در حال وقوع است. تحليل شما از افزايش اين درخواست‌ها چيست و پاسخ ايران و اينکه آيا اساس مذاکراتي صورت گرفته است؟

به اين معنا هيچ مذاکره اي بين ايران و آمريکا صورت نگرفته است. اينکه دلايل اظهاراتي که برخي از مقامات آمريکايي درباره مذاکره مستقيم با ايران مي‌کنند چه دليلي دارد، به نظر من تأمل در اين مورد خيلي مهم است. آيا ابراز تمايل براي مذاکره با ايران از نظر آمريکايي‌ها يک ضرورت است و يا يک سياست جديد؟

ضرورت به اين معنا که شرايط هم در داخل آمريکا و هم در خارج از اين کشور تغيير کرده است. عده زيادي اکنون در آمريکا هستند که معتقدند آمريکا منافع خود را قرباني منافع رژيم صهيونيستي کرده است و از سوي ديگر نيز به اعتبار آمريکا در منطقه، بين مسلمانان و خاورميانه صدمه جدي خورده است. از طرف ديگر جمهوري اسلامي ايران حقيقتي نيست که بتوان آن را ناديده گرفت و يا به سادگي با آن بازي کرد. تقريبا هر تحول مهمي که در منطقه رخ مي‌دهد‌، دوستان و دشمنان جمهوري اسلامي ايران در انتظار موضع گيري اين کشور هستند و علت اينکه در جلسات مختلف نيز از ايران دعوت مي‌کنند که ايران حتما باشد به همين دليل است . اين يک واقعيتي است که نمي‌توانند ناديده بگيرند.نگراني از برخورد‌هاي فيزيکي در منطقه و اينکه پيامدهاي آن چه خواهد بود.

نقش ايران در اين مقوله چيست؟

جمهوري اسلامي‌قدرتمندترين کشور منطقه و ترکيبي از يک قدرت نظامي و فکر ي تأثيرگذار است. قدرت نظامي و يا اقتصادي به تنهايي نمي‌تواند دايره نفوذ گسترده داشته باشد. اما يک قدرت نظامي و يا اقتصادي‌، سياسي زماني که با يک پشتوانه فکري و انديشه اي و آرمان ترکيب شد، چيز ديگري مي‌شود. دليل اين امر هم اين است که در هر جاي دنيا به ويژه در خاورميانه ايران در بين اقشار مختلف مردم و احزاب طرفداراني دارد که شايد هيچ کشور ديگري ندارد و به همين دليل نيز مي‌توان گفت که شايد يک لشگر گسترده اي از مردم در دنيا از ايران حمايت مي‌کنند و اگر غير از اين بود تا کنون دشمن ضربه‌ها زيادي به ما مي‌زد.

اينها واقعيت‌هايي است که در صحنه عمل وجود دارد و مجموعه اين واقعيت‌ها باعث مي‌شود که اروپايي‌ها وآمريکايي‌ها و حتي کشورهاي دوست ما به اين جمع بندي برسند که بايد ايران را در محاسبات خود جاي بدهند. از طرف ديگر فشارهايي که بر ايران آمده خوشبختانه تا کنون جواب مطلوب آنها را نداده است. اين يک واقعيت است که تلاش‌ها براي اينکه فشارها به حدي برسد که جمهوري اسلامي ايران به زانو دربيايد اثرگذار نبوده است.

بحث‌هاي هسته‌اي و... نيز سياسي است. آنها مي‌دانند که ما چه چيزهايي در اين حوزه در اختيار داريم و چه مي‌کنيم و ما نيز اين مطلب را مي‌دانيم. اگر بحث هسته‌اي هم حل شود بحث حقوق بشر و موضوعات ديگر را مطرح مي‌کنند که اين مباحث روشن است.

هدف آمريکا از طرح موضوع مذاکره چيست؟

شرايطي که بيان شد زمينه‌اي را ايجاد مي‌کند که هم ايران در کانون توجهات قرار بگيرد و هم اينکه تمايلي براي آنکه به يک نوع تعامل با ايران برسند. اينکه آمريکايي‌ها تا چه اندازه به دنبال مذاکره و يا مذاکره براي مذاکره خواهند بود و اين مسئله چقدر جدي است قابل تأمل است.

تجربيات گذشته نشان داده که آمريکايي‌ها خوش قول نبودند که يک نمونه بارز و روشن در اين مورد بحث بيانيه تهران بعد از ورود برزيل و ترکيه است. اوباما‌، رئيس‌جمهوري آمريکا درآن مقطع صراحتا نامه نوشته و از برزيل و ترکيه براي ورود ايران به قضيه درخواست کرده بود و ايران حسن نيت نشان داد.دقيقا به خاطر دارم پس از صدور بيانيه تهران و اينکه راه براي مسئله اورانيوم‌هاي توليد شده در ايران بازکرده بود، قرار بود ظرف يک هفته ايران اين مطلب را به آژانس اعلام کند.بيانيه روز دوشنبه صادر شد و ما براي اينکه خوش قولي خود را اعلام کنيم پس از يک شبانه روز مذاکرات فشرده سه رئيس‌جمهور، روز شنبه يعني 5 روز بعد نامه خود را بر اساس بيانيه تهران به آژانس در وين تحويل داديم. انتظار اين بود که آمريکا با توجه به نامه‌هاي قبلي اوباما به برزيل و ترکيه از اين مسئله استقبال کند. اما در همان هفته بلافاصله آمريکا و چند کشور عضو دائم شوراي امنيت با دعوت آمريکا اقدام به تهيه پيش نويس قطعنامه برعليه ايران کردند. در حقيقت به تعبير ما هنوز جوهر اين مرکب خشک نشده و هنوز در بوته آزمايش قرار نگرفته بود اين پيش‌نويس آغاز شد و جالب اينکه بعضي از اعضاي غيردائم شوراي امنيت هم به اين جلسات بسته دعوت نشده بودند و از ما در مورد اين موضوع سوال مي‌کردند و ظرف حدود 10 روز قطعنامه صادر شد. بحث تعاملات بين ايران و آمريکا در رابطه با افغانستان وجود داشت و ايران نقش مثبتي را در حمايت از کرزاي ايفا کرد.

ملت ايران حق دارد که ترديد کند. اساسا جمهوري اسلامي ايران کشوري نيست که اهل خشونت و درگيري باشد. نه منطق ديني و نه فرهنگ ما اين گونه نيست. لذا بايد ديد که چقدر اين اظهارات درباره مذاکره جدي و واقع گرايانه است . بعد از آن جمهوري اسلامي‌ايران مي‌تواند تصميم بگيرد که چه پاسخ و عکس‌العمل مناسبي را داشته باشد.

به عنوان شهروند عادي مي‌پرسم که چرا در گذشته اين حجم از درخواست براي مذاکره نبود. شما به عنوان نماينده مردم ايران در سازمان ملل در آمريکا بفرماييد که تلقي شما از اين درخواست‌ها چيست؟ چه اتفاقي افتاده است؟

اولا من نماينده جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل متحد هستم و سفير ايران در آمريکا نيستم که بخواهم وارد اين مقوله شوم.

شرايط و فضا عوض شده است. شرايطي که در خاورميانه وجود دارد و تلويحا يک قطب بندي اي که در بخش سوريه و خاورميانه و نظام بين‌الملل شکل مي‌گيرد و نا کارآمدي سياست‌هايي که مخالف با سياست‌هاي جمهوري اسلامي ايران در صحنه سوريه هستند‌، آنچه که آنها انتظار داشتد اتفاق نيفتاد. وضعيت سوريه نشان مي‌دهد که تأثيرگذاري جمهوري اسلامي ايران در مسائل منطقه چقدر حساس است . اين يک واقعيت است که به هيچ‌وجه جنبه شعار ندارد. اکنون نيز صحنه در حال چرخش است.

بحث ضرورت ثبات در منطقه خاورميانه و قابل اتکا نبودن برخي از کشورهايي که در خاروميانه از نظر ثبات و پايداري و دوام هستند و موج بيداري اسلامي و يا به تعبير آنها بهارعربي که سدي مانند مصر را از پا درآورد و از طرف ديگر نفوذ فکري ايران در منطقه است.

به طور مثال اخيرا آمريکايي‌ها تصميم گرفتند که وابستگي نفت خود را به خاورميانه کم کنند. اين در حالي است که سياست آمريکا اين نبوده است . آيا واقعا آنها دوست دارند ذخاير نفتي عظيم درآمريکا وجود دارد را مصرف کنند, در حالي که ذخايري ساخته‌‌اند که نفت را ذخيره کنند. اين تحليلي از وضعيت بي‌ثبات برخي از کشورهاي عمده نفتي منطقه خاورميانه است که آمريکايي‌ها و اروپايي‌ها روي آن حساب مي‌کنند. آنها مي‌خواهند اگر قواعدبازي به هم خورد آنها بايک بحران جدي مواجه نشوند.درآمريکا در سال‌هاي 98 و 99 يک گالن بنزين معمولي 90 سنت بود اکنون گاهي اوقات به 4 دلار مي‌رسد که اين موضوع بر بحران اقتصاد آمريکا اثر مي‌گذارد.

به نظر شما آيا رويکرد آمريکا نسبت به رژيم صهيونيستي دچار تغيير و تحولاتي شده است؟

شرايط نشان مي‌دهد که محاسبات در مورد آينده و سرنوشت خاورميانه از يک طرف درارتباط با جمهوري اسلامي ايران تغيير کرده و از طرفي رويکردي که منافع آمريکا را نبايد قرباني منافع رژيم صهيونيستي کرد در حال تغيير است . بسياري از اهل فکر و روشنفکران و سياستمداران آمريکايي احساس مي‌کنند در مقابل اسرائيل تحقير مي‌شوند. در جلسه مجمع عمومي سازمان روزي که بحث عضويت فلسطين در سازمان‌ملل مطرح بود به جز کانادا و اسرائيل و چند کشور کوچک باقي اعضا به قوت حمايت مي‌کردند. به طوري که نمايندگان رژيم صهيونيستي از جلسه مجمع عمومي خارج شدند. آيا واقعا مسئله فلسطين صرف نظر از اختلاف ديدگاه‌ها با 5 سال گذشته يکسان است؟امروز بحث غزه با چند سال قبل يکي است؟ تمام اين مسائل را بايد در معادلات سياسي به کار برد. در اين تغييرات به وجود آمده آمريکا و اروپا در تأثيرگذاري قوي‌تر شده اند يا ضعيف تر. آنها موفق شده اند ماهرانه اجماعي بر عليه جمهوري اسلامي ايران به وجود بياورند اما همين باعث شده که فکر کنند که چون مثلا دلار گران شده ايران به زانو در مي‌آيد و ملت ايران تسليم و تحقير مي‌شود، ولي ديدند که اثري نکرده و ملت ايران استوار ايستاده است.

روند تحولات را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

زماني که همه اين مسائل را در کنار هم مي‌گذاريم مي‌بينيم که روند تحولات منطقه خاورميانه جدا از آمريکاي لاتين و .. در مسير افزايش قدرت آمريکا و متحدات اروپايي و حتي رژيم صهيونيستي نيست . همين روزها با هماهنگي که انجام داده ايم بنا به درخواست فلسطين در غيرمتعهدها با حضور 13 کشور در قاهره به رياست وزير امور خارجه ايران به منظور درخواست‌هاي فلسطيني‌ها براي حمايت و مخالفت با بحث خانه سازي اسرائيل و با بحث اينکه رژيم صهيونيستي پول‌هاي ماليات مردم فلسطين را هم مي‌دزدند‌، جلسه تشکيل داده اند. اين اتفاق کمي نيست.اين درخواست فلسطين از جمهوري اسلامي بر عليه اسرائيل است.

تاکيد مي‌کنم که وضعيت مشابه قبل نيست. ممکن است از نظر برخي از سياست مداران ناپخته آمريکايي‌ها بالاخص محافطه کارها و نئوکان‌ها و يا گروه بالايي از جمهوري خواهان‌، دموکرات‌ها و... اين طور باشد که ايران را در موضع فشار قرار داديم و اين باعث شود که دچار توهمي شوند اما واقعيت اين است که ملت ايران در طول چند هزار سال نشان داده تسليم نشده و در ثاني فضاهاي ديگر کاملا مخالف آمريکاست. اين باعث شده که برخي از سياستمداران آمريکايي که واقعگرايانه تر نگاه مي‌کنند به اين نتيجه رسيده اند که بايد با ايران وارد مذاکره شد و نگاه را در اين مورد تغيير داد. بيش از 30 شخصيت سرشناس نظامي و سياسي اسبق آمريکا مقالاتي نوشتند و اعلام کردند تعامل با ايران چيزي نيست که آمريکا بتواند فراموش کند.

در اينجا ملت ايران و ما نيز بايد سعي کنيم با اين مسئله با واقع گرايي روبه شويم. اين ساده لوحي به وجود نيايد که الان شرايطي براي مذاکره وجود دارد و بعد گفته شود اتفاق خاصي مي‌افتد. مباحث سياسي بطئي و کند حرکت مي‌کند. آثار مثبت و منفي آن در دراز مدت خود را نشان مي‌دهد. اشتباه محاسباتي ما هم مي‌تواند به ما صدمه بزند.

خيلي‌ها معتقدند مسئله هسته‌اي ايران سياسي است و موضوعي بين آمريکا و ايران است و اينکه آيا اين مسئله مي‌تواند پاياني براي مسئله هسته‌اي ايران باشد؟

بحث هسته‌اي ايران يک قطعه از پازل مسائل مناقشاتي است که وجود دارد. طبيعي است که اگر بتوانيم در حوزه مباحث هسته‌اي هم بر حقوقي که برمبناي موازين بين‌المللي و آژانس پافشاري کرده و به آنها دست پيدا کنيم طرف‌هاي مقابل هم بفهمند که نمي‌توانند اين حقوق قانوني را مانع شوند‌، اين موضوع اثر مي‌گذارد. اما اين تصور که همه مسائل را حل کند اين طور نيست. اين خواست آمريکا هم نيست. در مناسبات کشورهاي ديگر حتي کشورهايي که با آنها رابطه و در عين حال خصومت داريم نيز اين مسئله وجود دارد. نبايد خيلي در اين باره ساده‌انديشي کرد.


 ادامه انتقادات تند «داوود» از «محمود»
 جريان انحرافي کاري جز آشوب ندارد 

 داوود احمدي‌نژاد رئيس سابق بازرسي ويژه نهاد رياست جمهوري در رابطه با دلايلش براي ارتباط منافقين با جريان انحرافي و ليدر جريان انحرافي گفت: ليدر که معلوم هست کيست و همه دنيا فهميدند احمدي‌نژاد مي‌گويد من او هستم و او من است؛ يعني اين‌جوري او را معرفي مي‌کند خلاصه آن‌ها ليدرهاي جريان انحرافي هستند در رابطه با ارتباط با منافقين صحبت نمي کنم ، دليلش امنيتي بود.

برادر رئيس‌جمهور ايران در پاسخ به سوال بوتيا در رابطه با اينکه اگر به سال 88 برگرديد اين بار به چه کسي رأي مي‌دهيد و چرا ؟ گفت: ما در سال 88 به شاخص‌‌هاي مطروحه از سوي رهبري نگاه کرديم و به احمدي‌نژاد رأي داديم. داوود احمدي‌نژاد در رابطه با پيروز انتخابات آينده گفت : هر کس که با معيارها و شاخص‌هاي مقام معظم رهبري نزديک‌تر باشد.

رئيس سابق بازرسي ويژه نهاد رياست جمهوري در رابطه احمدي‌نژاد سال‌هاي پيش و تفاوت آن با احمدي‌نژاد کنوني به خبرنگار بوتيا گفت: تفاوتش از زمين تا آسمان است.

وي ادامه داد: آن موقع متواضع و با اخلاق بود ولي الان مغرور شده است و اخلاق برايش معنايي ندارد آخر کسي مي‌آيد که رهبر خود را ناراحت کند، که ملت ناراحت شوند.

داوود احمدي‌نژاد در رابطه با اينکه اگر جريان انحرافي در انتخابات پيروز نشود آيا نتيجه را به راحتي قبول خواهد کرد؛ گفت: اينها جز آشوب هيچ هدف ديگري ندارند، اينها اصلاً هدفشان آشوب است همين گراني، همين بي‌بندوباري اقتصادي ، همين آوردن آدم‌هاي مفسد ديگر بدتر از اين چي مي‌خواهيد انجام دهند.

احمدي‌نژاد در رابطه با ارتباط خانوادگي محمود احمدي‌نژاد با آقاي مشايي و جنبه سياسي آن به خبرنگار بوتيا گفت: اين‌ها يک فرقه شدند، يک الگوهاي غيرمنطقي پيدا کردند که اخلاق شرع و قانون در آنها نيز وجود ندارد. وي در پايان گفت: اينها مي‌خواهند طوري آشوب به وجود بياورند که آستانه تحمل ملت را بشکنند و ملت به خيابان‌ها بيايند و عليه انقلاب شعار بدهد ولي برعکس شد و مردم به خيابان‌ها آمدند و به نفع انقلاب شعار دادند.


 اول اسفند 1388: تناقض‌گويي روس‌ها درباره اس 300
 چهره واقعي روس‌ها چيست؟! 

 گروه سياسي- محمدحسين روانبخش: در حالي که خبر فروش سامانه موشکي روسي اس - 300 به ايران در سالهاي 86 و 87 بارها از سوي منابع داخلي و خارجي تاييد شده بود، در سال 1387 سازمان فدرال همکاري‌هاي فني - نظامي روسيه با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که روسيه به ايران مجموعه‌هاي موشکي اس - 300 را ارائه نکرده است.

در اين بيانيه با تاکيد بر اين که اخبار رسانه‌ها در اين باره با واقعيت مطابق نيست، آمده است: فروش تسليحات به ايران با پايبندي به تمامي الزامات بين‌المللي انجام خواهد شد و فقط تسليحاتي با ماهيت دفاعي در اختيار ايران قرار مي‌گيرد؛ از جمله موشک‌هاي ضد هواپيما.ايگال پالمور، سخنگوي وزارت خارجه اسرائيل نيز در همان روزها گفت که خبر عرضه سيستم‌هاي موشکي ضدهوايي اس-300 به ايران واقعيت ندارد. ما از مقامات روسي اطمينان خاطر گرفته‌ايم که آنها اسرائيل را در معرض تهديد امنيتي قرار ندهند. اين ماهيت وعده‌هايي است که ما دريافت کرده ايم. پالمور تاکيد کرد: اخبار فروش اين موشک‌ها به ايران بي اساس است. اين چيزي است که مقامات رسمي و بلندپايه روسيه به ما گفته‌اند.

مسکو همچنين در مهرماه 1387 فروش اين سيستم موشکي پيشرفته به تهران را انکار کرده بود اما در سال جاري بارها با تاييد خبر فروش اين موشک‌ها به ايران، کشور ما با بدقولي‌هاي طرف روس مواجه بوده و در اظهارات مقامات روسيه در بهمن 1388 اعلام شد که روسيه به قرارداد تحويل اس- 300 به ايران پايبند است اما عدم تحويل اين موشکها بنا به دلايل فني است. اين در حاليست که پس از گذشت چند روز از سوي برخي مقامات روس اعلام شد که عدم تحويل اين موشک‌ها دلايل سياسي دارد.

در آن تاريخ مقامات روسيه دليل تاخير در ارايه سيستم دفاعي موشکي اس- 300 را «نقص فني» اعلام کرده‌اند، اما اول اسفند 1388 پيمانکار اصلي سيستم‌هاي دفاع هوايي در شرکت آلماز- آنتي، سازندهS300 گفت:«سيستم‌هاي اس- 300 هيچ گونه مشکل فني ندارند و تاخير درتحويل آن به ايران يک مساله سياسي است.» معاون وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد، مسکو به قرارداد ارائه موشک‌هاي پيشرفته دفاع هوايي به ايران احترام خواهد گذاشت.

همان زمان خبرگزاري اينترفکس به نقل از سرگئي ريباکوف معاون وزير امور خارجه روسيه گزارش داد: ما با ايران براي ارائه اين سيستم‌ها قرارداد داريم و به آن احترام خواهيم گذاشت.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، ريباکوف تاکيد کرد که تاخير در ارائه موشک‌هايS300 به تهران به دليل «مشکلات فني» است.

در اين بين ولاديمير کاسپاريانس، پيمانکار اصلي سيستم‌هاي دفاع هوايي در شرکت آلماز - آنتي سازندهS300 گفت که سيستم‌هايS300 هيچ گونه مشکل فني ندارند و اين يک مساله سياسي است.

اين در حاليست که خبرگزاري آسوشيتدپرس، در گزارشي اعلام کرده است ريباکوف در بخش ديگري از اظهاراتش گفت که روسيه با تحريم‌هاي فلج کننده عليه برنامه هسته اي ايران مخالف است.

خبرگزاري اينترفکس به نقل از ريباکوف گزارش داد: اصطلاح «تحريم‌هاي فلج کننده» درباره ايران براي ما به هيچ وجه قابل قبول نيست. هدف از تحريم‌ها بايد تحکيم رژيم منع اشاعه باشد. ما نمي‌توانيم درباره تحريم‌هايي صحبت کنيم که مي‌تواند به عنوان تنبيهي عليه کل کشور و مردمش تعبير شود.

معاون وزير امور خارجه روسيه تاکيد کرد که موضع مسکو درباره برنامه هسته اي ايران تغييري نکرده است. وي گفت: ما همواره طرفدار حل مسائل مربوط به برنامه هسته اي ايران از طريق گفت وگو و در صورت امکان تعامل با ايران بوده ايم.

از سوي ديگر خبرگزاري نووستي گزارش داد که الکساندر فومين، رئيس هيات روسيه در ششمين نمايشگاه بين‌المللي دفاعي اعلام کرده است، دليل تاخير ارايه اس- 300 به ايران به دلايل فني صورت گرفته است و نه به دلايل سياسي. باقي مسائل، توطئه سازي هستند.

همچنين روز گذشته خبرگزاري اينترفکس به نقل از سرگئي ريباکوف معاون وزير امور خارجه روسيه گزارش داد، مسکو به قرارداد ارائه موشک‌هاي پيشرفته دفاع هوايي به ايران احترام خواهد گذاشت.

معاون وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد: «ما با ايران براي ارائه اين سيستم‌ها قرارداد داريم و به آن احترام خواهيم گذاشت.» معاون وزير امور خارجه روسيه تاکيد کرد که موضع مسکو درباره برنامه هسته‌اي ايران تغييري نکرده است.

وي گفت: ما همواره طرفدار حل مسائل مربوط به برنامه هسته اي ايران از طريق گفت وگو و در صورت امکان تعامل با ايران بوده‌ايم.


 روي دکه 
نويسنده : مهدي عباسي

 احمدي‌نژاد مرداد ماه مي‌رود

بدون ترديد مي‌توان محمود احمدي نژاد را يکي از خبرسازترين چهره‌هاي سياسي چندسال اخير ايران دانست. عملکرد و اظهارات او همواره مورد توجه رسانه‌هاست و اينک پس از يکشنبه تاريخي مجلس و حواشي و بازتاب‌هاي زياد آن، نطق او در جمع استانداران و نامه‌اش به رهبر معظم انقلاب بازهم خبرساز بود و برخي روزنامه‌ها به صورت ويژه به انتشار حرف‌هاي رييس قوه مجريه پرداختند.روزنامه بهار در گزارشي نوشت : «دولت، انتخابات، رياست‌جمهوري، تبليغات» همه اين‌ها هر چهار سال يک‌بار دغدغه سياستمداران مي‌شود؛ سياستمداران داخل دولت و سياستمدار خارج از دولت، چپ و راست هم ندارد. بوي انتخابات که بلند مي‌شود سياستمداران هم از همه جا خودشان را مي‌رسانند. حال مي‌خواهد اين سياستمدار در دولت باشد يا در مجلس؛ اصلا ممکن است در هيچ کدام نباشد، اما گاهي دلش قلقلک مي‌شود براي اين‌که در حلقه سياسيون باشد، اسمي‌در کند و دستي تکان دهد. اما دولت مي‌گويد کار انتخاباتي نمي‌کند، بلکه دارد کار خودش را انجام مي‌دهد. دولت مي‌گويد «انتخابات» اصلا «دغدغه‌اش» نيست.

مي‌خواهد کار کند و تا آخرين لحظه، يعني «ساعت 9 صبح روز 12 مرداد سال 92»، دست از کار نمي‌کشد. محمود احمدي‌نژاد که ‌در نشست استانداران سراسر کشور در ساختمان وزارت کشور سخن مي‌گويد، همه را به تمرکز بر خدمت صادقانه و خالصانه به مردم تا آخرين لحظه فرصت خدمتگزاري، فراخواند و مي‌گويد: «برنامه و سياست دولت تا آخرين لحظه فرصت خدمتگزاري، کار و تلاش صادقانه و خالصانه و خدمت به مردم است و پشت اين ايده نيز استدلال عقلاني، ديني و منطقي قرار دارد.»

گزارش يك ديدار

با نزديک شدن به خرداد ماه ، اخبار انتخاباتي و سياسي نيز رنگ و بوي تازه تري به خود مي‌گيرد. تازه ترين خبر در خصوص فضاي سياسي اصلاح طلبان را روزنامه اعتماد گزارش داده است. گزارشي که با طرحي از مجيد انصاري، اسحاق جهانگيري و عبدالواحد موسوي لاري روي دکه‌ها آمده است . در اين خبر آمده است: آخرين خبر رسمي از ديدار اصلاح‌طلبان با رهبري و گفت‌وگو با ايشان مربوط به 26 خرداد 88 بود كه نمايندگان كانديداهاي انتخابات رياست‌جمهوري به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند. از آن روز ديگر خبري از ديدارهاي رهبري با اصلاح‌طلبان منتشر نشد. حال اما به نظر مي‌رسد شرايط تغيير كرده است. پس از سه سال و 8 ماه از آخرين گفت‌وگوي رو در رو بين اصلاح‌طلبان و رهبري نظام، سه فعال سياسي اصلاح‌طلب به ديدار رهبري رفتند. مجيد انصاري، عبدالواحد موسوي لاري و اسحاق جهانگيري سه نفري بودند كه شايد به نمايندگي از اصلاحات رفتند تا گزارش دهند. اين خبري بود كه در ميان حجم تركش‌هاي ادامه‌دار ماجراي مجلس و احمدي‌نژاد كمتر مورد توجه قرار گرفت. آن طور كه روز گذشته انصاري به «اعتماد» گفت اين ديدار در فضايي مناسب انجام شده است. اين عضو مجمع روحانيون گفت: ديداري داشته‌ايم كه خوب بود. به هر حال خدمت ايشان رسيديم و در رابطه با مسائل كلي كشور صحبت كرديم. وي درباره جزييات اين ديدار افزود: ملاقات بسيار خوبي بود كه درباره جزييات آن فعلا حرفي نمي‌زنيم اما اصل اين ديدار انجام شده است.

مصوبه جنجالي

روزنامه ابتکار هم در خبري به استخدام‌هاي خبرساز دولت پرداخته است. در حالي که مجلس از مغايرت اصلاحيه دولت با قانون سخن به ميان مي‌آورد، سخنگوي دولت از ادامه اجراي اين مصوبه خبر مي‌دهد. روزنامه ابتکار در اين گزارش نوشت: در حالي كه با انتقادات مجلس از طرح مهرآفرين به نظر مي‌رسيد طرح دولت براي استخدام 500هزار نفر تا پايان عمر دولت دهم بايگاني شده است طي دو روز گذشته هم غلامحسين الهام معاون رئيس‌جمهور و هم تاجي معاون حقوقي الهام از اصلاح طرح مهرآفرين و رفع ايرادات مورد نظر رئيس مجلس خبر داده و اعلام كرده‌اند كه مصوبه استخدامي دولت طبق روال قانوني اصلاح شد و مراحل اجرايي آن در حال انجام است.

حکم اعدام براي 4 نفر

روزنامه تهران امروز هم تيتر يک خود رابه فساد اقتصادي اختصاص داد و نوشت : سرانجام حكم اعدام چهار نفر از متهمان فساد بزرگ 3 هزار ميليارد توماني به تاييد نهايي رسيد و آنگونه كه قاضي سراج خبر داده است اين احكام آماده اجرا هستند. انتشار اين احكام در شرايطي صورت گرفته است كه انتظار عمومي از دستگاه قضايي و ساير نهادهاي مسوول افزايش يافته است. اعلام اين احكام نشان مي‌دهد كه قوه قضائيه قاطعانه و در چارچوب قانون و بدون اينكه تحت‌تاثير جوسازي‌ها قرار بگيرد، راه مبارزه با مفاسد اقتصادي را در پيش گرفته است و اين همان مسيري است كه اميد مي‌رود درباره ساير پرونده‌هاي كلان فساد اقتصادي فارغ از اينكه متهمان آن در چه رده و مقامي باشند، طي شود.

اقدام ناپسند

روزنامه کيهان هم سرمقاله تندي عليه حواشي 22 بهمن دارد. نوشتاري که به قلم حسين شريعتمداري منتشر شده است. در بخشي آمده است: روز يكشنبه دو هفته پيش، برخي از مسئولان بلندپايه نظام با اقدام ناپسند خويش كام مردم را تلخ كردند و شيطان بزرگ و اعوان و انصار غربي و عبري و عربي آن را با ذوق زدگي به رقص آوردند. نظريه پردازان آمريكايي، اروپايي و اسرائيلي هلهله كنان در رسانه‌هاي خود به تفسير و تحليل آن ماجرا نشستند. راديو فردا- ارگان رسمي سيا- از آشفتگي زودرس قبل از انتخابات 92 خبر داد و اينكه شيرازه مديريت نظام به هم ريخته است! دويچه وله، به شكاف در اقتدار ايران اسلامي اشاره كرد و صهيونيست‌هاي كودك كش، هريك از بداخلاقان روز يكشنبه را نماد و نماينده بخشي از مردم معرفي كرده و از اين كه در همبستگي مردم با يكديگر ترك افتاده است! ابراز خشنودي كردند و اميدوار بودند اين ناهمخواني ميان مسئولان به ناهمدلي مردم تبديل شده و در 22 بهمن، سالروز پيروزي انقلاب اسلامي، نشانه‌هاي آن ديده شود. اما، هيچيك از توده‌هاي عظيم مردم به هيچكدام از مسئولان بداخلاق «دمت گرم»! نگفتند و روز 22 بهمن كه از راه رسيد، جمعيت از همه جاي كشور جوشيد. و حماسه‌اي بي‌نظير با حضوري گسترده‌تر و متراكم‌تر از هميشه خلق شد.


 زير پوست خبر 

 شروطي که «ماضي» براي احمدي‌نژاد گذاشت

الطهاوي رئيس نهاد رياست جمهوري مصر با گستاخي گفت: سفر احمدي‌نژاد به مصر ما را به ياد خونريزي در سوريه انداخت! به گزارش انتخاب به نقل از الراي وي گفت: ما معتقديم که رئيس‌جمهور و برادرانش بايد در اين زمينه همکاري کنند تا جلوي خونريزي در سوريه گرفته شود. رئيس نهاد رياست جمهوري مصر تصريح کرد: ما معتقديم که مسلمانان و اعراب مخصوصا کشورهاي بزرگ منطقه از جمله ايران، مصر، عربستان و ترکيه مي‌توانند در خصوص سوريه به راه‌حلي دست پيدا کنند. الطهاوي در مورد رابطه ايران و مصر گفت: رابطه ايران و مصر قديمي است و مانند فرش ايراني است که توليد آن طول مي‌کشد اما توليد خوبي از آب در مي‌آيد. رئيس حزب وسط ابوعلعلا ماضي به رئيس‌جمهور ايران طي ديداري گفته که نياز است ايران سه گام براي بهبود روابط بردارد که اولي اطمينان به کشورهاي خليج‌فارس است که ايران به دنبال جاه طلبي در منطقه نيست! و حل مسائل در عراق و توقف خونريزي در سوريه است. وي گفته است ايران بايد اين گام‌ها را بردارد تا روابط ايران، مصر و اعراب به حالت عادي برگردد.

غلامحسين کرباسچي:

چرا مشکلات کشور را گردن «کاغذ پاره‌ها» مي‌اندازيم؟

تنور انتخابات سال 92 خيلي زودتر از آن‌ چه فکرش را مي‌کرديم داغ شد و تعداد افرادي که براي نامزدي اعلام حضور کردند، هم فراتر از تصور بود کما اينکه اين تعداد قطعا بيشتر خواهد شد. اما در اين بين اصولگرايان و اصلاح‌طلبان بيش از پيش به رصد يکديگر پرداخته و بعضا براي هم خبرسازي مي‌کنند، نظيرش کانديداتوري قطعي آيت الله‌هاشمي در انتخابات سال 92 و غيره است. در حالي اين اخبار چندباره از سوي رسانه‌هاي جريانات مختلف مورد تاکيد و نشر قرار مي‌گيرد افراد مورد ذکر بارها به تکذيب اين اخبار پرداخته‌اند.

کرباسچي در ارزيابي شرايط کنوني و ديدگاه آيت‌الله ‌هاشمي گفت: آقاي ‌هاشمي بهتر از هر کسي به وضعيت جامعه آگاهي دارد و صلاح کارش را نيز به خوبي مي‌داند اين‌که در انتخابات شرکت کند يا نه. انتخابات يک کار جمعي را مي‌طلبد، اينکه عده زيادي اعلام کنند در انتخابات حضور خواهند داشت بدون اينکه اصلا از آراي خود آگاهي داشته باشند درست نيست چرا که بايد کانديدا شدن افراد بر مبناي مقبوليتشان نيز باشد.

کرباسچي در ادامه با بيان اينکه شيخوخيت تا ابد مبناي کانديداتوري نيست چرا که نظام بايد زايش داشته باشد و اگر بعد از 30 سال 5 نفر براي کشور تربيت نشده باشند درست نيست چرا که مملکت دست همان‌هايي مي‌افتد که با عوام فريبي مي‌خواهند کشور را تصاحب کنند بعد هم رودرروي نظام بايستند.

وي با عنوان اين مطلب که کارآمدي و صداقت مهمترين مشخصه براي نامزدهاست اظهار داشت: مسائل اقتصادي و سياست خارجي بايد کار ويژه دولت بعدي باشد، چرا که دولت کنوني با تصميمات و رفتارهاي عجيب و غريب خود در اين دو حوزه کشور را با بحران روبه‌رو کرده است. دبيرکل حزب کارگزاران سازندگي تصريح کرد: ما ديديم که اين کاغذپاره‌ها چه بلايي سرمان آورد و هر جا هم بلايي سر کشور ما آمده، انداخته‌اند به گردن همين کاغذ پاره‌ها! مگر تحريم‌ها و قطعنامه‌ها بيشتر از يک کاغذپاره هستند؟! کرباسچي با بيان اينکه بالاخره بايد تفسير از«رجل سياسي» در کشور مشخص شود، افزود: اين اتفاقاتي که در مجلس رخ داد، در مورد نامزدها و قانون انتخابات به نظرم کار درستي بود چرا که مجريان بر اساس سلايق شخصي تفاسير خودشان را ارائه مي‌دادند. وي تصريح کرد: يکسري افراد فکر مي‌کنند حالا چون چند سالي مسوول بوده‌اند و در رسانه‌ها رجل سياسي هستند مي‌توانند مديريت کنند، در حالي که در فاز عمل و مديريت و تدبر نمي‌توانند يک اداره کوچک را ساماندهي کنند و اين يعني فرد مذکور براي اداره کشور مناسب نيست.

توزيع پول مشکلي را حل نمي‌کند

جعفر قادري عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس تصريح کرد: به نظر مي‌رسد اگر دولت درباره موضوع اشتغال بيش‌از گذشته فعاليت کند، به طوري که مشکل بيکاري جوانان و خانواده‌ها را حل کند، مردم نيازي به کمک‌هاي مالي نخواهند داشت. نماينده شيراز در گفت‌وگو با سايت زندگي اظهارداشت: هر چند که دولت نهم و دهم با شعار عدالت اجتماعي در ميان مردم راه يافت، اما با توزيع پول در ميان خانوار، وارد دور باطلي شد که از آن تحت عنوان «دور باطل عدالت اجتماعي» ياد مي‌شود. وي افزود:ما در مجلس شوراي اسلامي معتقديم بايد اين دور باطل عدالت اجتماعي به گونه‌اي حل شود و براي رفع اين معضل هيچ راهي بهتر از ايجاد کار و اشتغال براي خانواده‌ها نيست. به گفته اين نماينده مجلس توزيع پول نقد در ميان بسياري از خانواده‌ها، نياز به کار کردن را در بين آنها از بين برد و بسياري نيز کارشان را رها کرده و چشم به راه سر ماه و موعد پرداخت يارانه شدند. قادري تاکيد کرد: اگر دولت براي جوانان ايجاد اشتغال مي‌کرد، مي‌توانست منابع و درآمدهاي حاصل از هدفمندي را نيز به ايجاد زيرساخت‌ها در کشور هدايت کند. اين نماينده مجلس با اشاره به اينکه در حال حاضر کشور ما در شرايط تورم رکودي قرار دارد اظهار کرد: تنها راه خروج از اين وضعيت، حرکت و تلاش و افزايش تکاپوست تا به اين ترتيب هم مشکل تورم حل شود و هم رکود در اقتصاد برطرف شود. اما اين در حالي است که تصميم بر اين است منابع عظيم مالي از چرخه خارج شود که در اين صورت امکان افزايش سود و بهره‌وري ديگر وجود ندارد. به اعتقاد اين نماينده مجلس پرداخت کمک‌هاي نقدي تنها يک راهکار و يک روش جبراني کوتاه‌مدت است اما در عين حال راهکاري است که کشور را از اين چرخه باطل نيز خارج نمي‌کند. قادري با تاکيد بر اينکه ايران در بسياري از حوزه‌ها توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي زيادي دارد افزود:اما استفاده از راهکارهاي نادرست، اين توانمندي‌ها را از بين برده است. وي با ذکر مثالي توضيح داد:به عنوان مثال اگر در حوزه کشاورزي، توليد افزايش پيدا کند، همين افزايش توليد مي‌تواند کاهش قيمت مصرف را نيز در پي داشته باشد و اين کاهش قيمت مصرف خودش را به خوبي در جامعه نشان مي‌دهد. اين در حالي است که خود توليدکننده نيز منتفع مي‌شود. به اين ترتيب از منابع آب و خاک و کود و سم نيز استفاده موثرتري مي‌شود. به گفته اين نمانيده مجلس دولت به خوبي مي‌داند که اولين واکنش شرايط اقتصادي به افزايش نقدينگي در جامعه، افزايش تورم است.


 اوباما مصمم به حل‌و‌فصل مسائل با ايران 
نويسنده : دکتر جليل روشندل*

 وقتي در روزهاي پاياني رقابت‌هاي انتخاباتي رياست‌جمهوري آمريکا خبري در مورد توافق ايران و آمريکا براي آغاز مذاکرات دوجانبه پس از انتخابات منتشر شد بسياري آن را پايان تخاصم سي ساله ايران و آمريکا دانستند. حال اوباما کابينه خود را به نحوي تشکيل داده که امکان رويکرد مثبت نسبت به ايران وجود دارد. دور دوم رياست‌جمهوري آمريکا در شرايطي شروع مي‌شود که اهداف و تحولات مطلوب اوباماي جوان هنوز نهادينه نشده و رئيس‌جمهور مصمم است آن بخش از شعارهاي آرمان گرايانه چهارسال گذشته را در حدي که عملي و اجرايي باشد با جديت بيشتر دنبال کند. در اين فاصله تحولات بين‌المللي مانع عملي شدن بسياري از آن آرزوها و آرمان‌ها شده و يا بر شيوه دستيابي بر آنها تاثير گذاشته است فراموش نکنيم که اوباما از همان آغاز ميل و تصميم به ايجاد تحول در روابط آمريکا با خاورميانه و ايران را داشت. اوباما در خصوص ايران همواره مايل بوده است که از طريق مذاکره مسايل سه دهه گذشته را حل و فصل کند هر چند دستي که او به سمت ايران دراز کرد مورد پذيرش قرار نگرفت و در نتيجه اين احساس را در آمريکا ايجاد کرد که اصولا ايران علاقه‌اي به بر قراري رابطه با آمريکا ندارد. از زمان رياست‌جمهوري محمد خاتمي در ايران و به ويژه در خلال تحولات دوره دوم رياست جمهوري محمود احمد‌ي‌نژاد، اين باور ايجاد شده است که رئيس‌جمهور ايران خواه فيلسوفانه سخن بگويد يا به زبان عاميانه و غير‌ديپلماتيک مردم کوچه و بازار، به تنهائي نمي‌تواند تعهدي را در نظام بين‌المللي بپذيرد و يا تعهد پذيرفته‌اي را به مرحله اجرايي در بياورد. وقايعي که هفته‌هاي اخير در درون حاکميت در ايران رخ داده و مي‌دهد چنين نگرشي را هر چه بيشتر تائيد و تاکيد مي‌کنند. به هر حال، با چنين شناختي بود که پرزيدنت اوباما روش و کانال پيام رساني را عوض کرده و مستقيما رهبري جمهوري اسلامي ايران را مخاطب قرار داد. درسخنراني «وضعيت اتحاد» و حتي قبل از آن از طريق پيام جان‌کري وزير امورخارجه آمريکا اين تغيير لحن به خوبي روشن است. به عنوان يک ناظر بيروني بر سياست خارجي ايران هميشه اين انتقاد را داشته‌ام که سياست خارجي ما با منافع ملي ايران همخواني ندارد. شما همين نحوه برخورد با پيام جان کري را در نظر بگيريد. شخص وزير امور خارجه ايران حداقل دوبار به طور واضح موضع‌گيري روشني در جهت استقبال از پيشنهاد جان کري دارد، در حالي که رهبري ايران نظر مخالفي دارد. بايد به اين مسئله توجه داشت که اينها و مواردي مشابه آن، چه پيامي به نظام بين‌الملل مي‌فرستد؟ موضع‌گيري وزارت امور خارجه در قبال نامزدي چاک هيگل براي وزارت دفاع نيز از مواردي است که به باور اينجانب سوال بر انگيز است. وقتي وزارت امور خارجه در قبال چنين موضوعي ابراز نظر مثبت مي‌کند
خود‌‌به خود سيگنال غير ضروري و بي‌موقعي را مي‌فرستد. براي کشوري که نياز به رابطه با آمريکا ندارد چه فرقي مي‌کند که وزير دفاع آن کشور چه کسي باشد؟ در حالي که وقتي اظهار نظر مثبت ايران در قبال چاک هيگل در کنار واکنش مثبت وزير امور خارجه ايران در قبال پيام جان کري قرار داده شود دو سيگنال مثبت با حاصل جمع مثبت ارزيابي مي‌شود که با پاسخ نهايي رهبري يکصد و هشتاد درجه تفاوت دارد.

 حاصل اين است که عليرغم وجود رويکرد مثبت از جانب آمريکا پاسخ روشني از جانب ايران به دست نمي‌آيد. به عنوان محققي که سالهاست سياست خارجي ايالات متحده را در قبال ايران به طور اعم و سياست خارجي ايران را به طور اخص دنبال مي‌کنم به نظرم مي‌رسد ايران ارزشيابي درستي از شرايط و اوضاع و احوال جهاني ندارد و شايد نتواند از وضعيت فعلي بهره‌برداري مثبتي بنمايد. به نظرم کادر امنيت ملي آمريکا در دور دوم رياست‌جمهوري اوباما مصمم است مسايلش را با ايران به شيوه‌اي که منافع هر دو طرف در آن لحاظ شده باشد حل و فصل کند. اگر ايران بتواند زبان و ادبيات مناسب براي گفت‌وگو با يک ابرقدرت را برگزيند و بکارگيرد، مي‌توان اميدوار بود که چشم‌انداز روشن‌تري از بهبود روابط بين دو کشور فراهم شود.

* استاد علوم سياسي و امنيت بين‌الملل در دانشگاه کاروليناي شرقي

منبع: ديپلماسي ايراني


 محمد‌هاشمي:
 تريبون رسمي در حکم بيت‌المال است 

 يک عضو پيشين مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه«بر اساس ارزش‌ها و مکتب اسلام، از هر تريبوني نمي‌توان هر مساله و هتک حرمتي را مطرح کرد»، گفت: در مورد شنوندگان و کساني که در مراسم اخلال ايجاد مي‌کنند نيز بر اساس ضوابط جامعه اسلامي و طبق قانون بايد عمل شود.

محمد‌هاشمي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه «فرهنگ و جامعه ايران، اسلامي است»، اظهار کرد: در فرهنگ اسلامي براي هر موضوعي، ضابطه و مقررات وجود دارد، از جمله ضوابط اخلاقي، ديني و شرعي.

وي با اشاره به اينکه «تريبون‌هاي عمومي به منزله اموال عمومي و متعلق به بيت‌المال است»، افزود: موارد استفاده از تريبون‌هاي عمومي، مثل بيت‌المال مشخص است و بر اساس ضوابطي که مربوط به فرهنگ اسلامي است، از تريبون‌هاي عمومي نبايد هتک‌حرمت اشخاص حقيقي و حقوقي شود و اگر کسي ولو متهم است،‌ تا وقتي دادگاه به اتهام او رسيدگي نکرده و حکمي صادر نشده است، نبايد اتهام او در تريبون‌هاي عمومي منتشر شود. هاشمي توضيح داد: بر اساس فرهنگ اسلامي، نبايد در تريبون‌هاي عمومي خلاف‌گويي و گزاف‌گويي شود و مسائلي مطرح شود که در جامعه تنش ايجاد کند و موجب خدشه‌دار شدن افکار عمومي شود. وي به خاطرات زمان امام(ره) و زمان تصدي خود در صداوسيما اشاره کرد و گفت:‌ در آن دوره به طور مثال کسي متهم بود و پس از بررسي‌ها مشخص مي‌شد که مجرم است و برابر با جرم دادگاه حکمي براي او صادر مي‌کرد يعني متناسب با جرم، مجازات تعيين مي‌شد، اگر در حکم دادگاه نيامده بود جرم و مجازات فرد در رسانه‌هاي عمومي منتشر شود، در صداوسيما حق نداشتيم اين موضوع را مطرح کنيم چون طرح جرم و مجازات فرد در رسانه و تريبون عمومي نوعي مجازات است، چراکه حيثيت و آبروي فرد و خانواده او تحت تاثير قرار مي‌گرفت. پس اگر قاضي حکم نداده بود اسم و مجازات فردي براي مردم اعلام شود، کسي حق نداشت از تريبون عمومي مجازات فرد محکوم يا مجرم را اعلام کند و اين نشان مي‌دهد که در جامعه اسلامي موارد دقيق و حساس است و نمي‌شود بر اساس ارزش‌ها و مکتب اسلامي از هر تريبون هر مساله و هر نوع هتک حرمتي را مطرح کرد.اين عضو پيشين مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه «ضوابط و قواعد اخلاقي و اسلامي موجود در جامعه اسلامي همه‌جا روشن است و همه آن را مي‌دانند»، افزود: بر اساس فرهنگ اسلامي روشن است که رسانه و تريبون عمومي چه مسائلي را حق دارد مطرح کند و چه مسايلي را حق ندارد منتشر کند، پس در جامعه ما به عنوان يک جامعه اسلامي اين مسائل بايد در حدود مقررات قانوني و مدني اجرا شود و مقررات مدني هم اسلامي است چون مجلس شوراي اسلامي تصويب مي‌کند و به تاييد شوراي نگهبان مي‌رسد. قانون مدني هم حکم قانون اسلامي را دارد و نمي‌شود از اين موارد تخلف کرد.

هاشمي درباره وظيفه شنوندگان سخنراني‌ها و مراسم مختلف نيز تصريح کرد: در مورد اينکه گوينده تريبون عمومي چه کسي باشد و تريبون در اختيار چه کسي باشد هم برحسب مورد تعيين مي‌کند چه کسي حق دارد از چه تريبوني و کجا صحبت کند. البته برخي تريبون‌هاي معمولي هستند که متصديان آن بررسي‌هاي لازم را انجام مي‌دهند، مثلا براي تريبون نماز جمعه، خطيب مشخص است اما سخنران قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه لزوما از قبل تعيين‌شده نيست و اين موضوع در اختيار متصديان امر است.

وي در پايان با بيان اينکه«ضوابط و ارزش‌هاي اسلامي بايد توسط گويندگان و متصديان امر در رسانه‌ها و تريبون‌هاي اسلامي رعايت شود»، گفت: در مورد شنوندگان تريبون‌هاي عمومي و افرادي که در مراسم اخلال ايجاد کنند نيز حکم تشويش اذهان عمومي مطرح مي‌شود و بر اساس ضوابط جامعه اسلامي و طبق قانون بايد عمل شود.


 روحاني در همايش امنيت غذايي :
 پيشتازي تورم آثار يارانه نقدي را کم کرده است 

 همايش «امنيت غذايي» از سوي معاونت پژوهش‌هاي اقتصادي مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام ديروز در سالن آفتاب برگزار شد.

دکتر حسن روحاني سخنران افتتاحيه اين همايش گفت: اين همايش در رابطه با موضوع بسيار بااهميت است که از يک‌سو به کشاورزي و از سوي ديگر به صنعت برمي‌گردد. امنيت غذايي يعني در جامعه‌اي که زندگي مي‌کنيم براي خود و جامعه هراس و نگراني نسبت به کمبود مواد غذايي و عدم توزيع عادلانه و ناسالم بودن آن نداشته باشيم.

وي ادامه داد: در اين راستا بايد به امنيت توجه کنيم که عدم نگراني است که در قرآن هم از امنيت به عنوان يکي از بالاترين وعد? الهي با مفهوم عدم نگراني و آسودگي خاطر تعبير شده است. بدترين ناامني در يک جامعه غيرمنتظره بودن حوادث است. به همين دليل براي حوادث غيرمترقبه در کشور ستادي تشکيل شده است، تا اين ستاد بتواند با ظهور حوادث غير مترقبه با آثار آن مقابله کند ولي اگر بنا باشد حوادث غير مترقبه مرتباً تکرار شود چه بايد کرد؟

رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک با طرح اين پرسش که آيا شما در سال گذشته يا حتي از شهريورماه امسال شرايط اقتصادي امروز را پيش‌بيني مي‌کرديد؟ تصريح کرد: متأسفانه اين مسأله به گفتمان مسلط به جامعه ما برمي‌گردد، اگر گفتمان جامعه، شعار شد همين مي‌شود ولي اگر گفتمان عقلانيت و درايت باشد آن وقت نه اينکه حوادث غير مترقبه کم مي‌شود، بلکه اگر حادثه‌اي هم رخ دهد به خوبي تدبير و اداره مي‌شود.

دکتر روحاني افزود: گفتمان عقلانيت و خردورزي به ما مي‌گويد که براي هر شرايط بايد برنامه مناسب آن را طراحي و اجرا کرد، حال پرسش اساسي اين است که آيا برنامه‌ريزي آينده‌نگري وجود داشته است؟ به طور مثال نمي‌شود جلوي زلزله را گرفت ولي مي‌توان با برنامه‌ريزي مناسب و ساخت و ساز مناسب آثار تخريبي آن را به حداقل رساند.

وي گفت: بخشي از آرامش رواني جامعه با غذاي کافي و سالم حاصل مي‌شود پس به امنيت غذايي بايد توجه ويژه‌اي داشته باشيم. در اين راستا به امنيت همه‌جانبه نياز خواهيم داشت. مردم نياز به ثبات و آرامش و اعتماد به آينده دارند که با برنامه‌ريزي مسئولين تأمين مي‌شود. متأسفانه امروزه يک ميليارد جمعيت جهان از امنيت غذايي برخوردار نيستند و با فقر غذايي روبرو هستند. بر اساس برآورد سازمان خواروبار جهاني تا سال 2050 اگر بخواهيم با گرسنگي و فقر مقابله شود بايد توليد محصولات را 70درصد افزايش داد. پس بايد خود را براي شرايط جديد آماده کنيم.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: اگر قرار است در آينده با جمعيت 150 ميليوني مواجه باشيم بايد از امروز براي امنيت غذايي آنها برنامه‌ريزي کنيم. بايد بدانيم که رشد توليد ملي و درآمد سرانه براي امنيت غذايي شرايط لازم است و نه کافي، اگر عدالت و توزيع عادلانه در جامعه نباشد امنيت غذايي براي همه طبقات لزوماً حاصل نمي‌گردد.

نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي تصريح کرد: امنيت غذايي زيربناي امنيت ملي است، اگر غذاي کافي و مطلوب در سطح فرد، خانواده و ملي وجود نداشته باشد، دست‌يابي به امنيت ملي با چالش مواجه خواهد بود. به همين دليل در اسناد فرادستي نظام به بحث خودکفايي و توليد داخلي تأکيد شده است، ولي در هر صورت بايد چه از طريق توليد داخلي و چه با برنامه‌ريزي از خارج بايد براي امنيت غذايي کشور برنامه‌ريزي شود. وقتي در مقطعي قيمت مرغ ناگهان از 3 هزار تومان به 7 هزار تومان افزايش مي‌يابد، مي‌توان عدم برنامه‌ريزي مناسب را مشاهده کرد.

رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک گفت: امنيت غذايي مي‌تواند در سلامت جامعه نيز اثرگذار باشد. امروز سهم مردم در هزينه سلامت و درمان 70 درصد است در حالي که متوسط آن در جهان 18 درصد است. يک بخش از سلامت با امنيت غذايي تأمين مي‌شود. غذاي کافي و تغذيه مناسب مي‌تواند تا حد زيادي سلامت مردم را تأمين کند. وقتي امنيت غذايي تهديد مي‌شود حتي بازدهي آموزش و پرورش هم کاهش مي‌يابد. از اين‌رو بايد به ابعاد گسترده امنيت غذايي توجه کنيم. هرچند در بحث تحريم معمولاً موضوع «غذا» مستثني مي‌شود ولي ما بايد خود را براي شرايط سخت نيز آماده کنيم. از اين‌رو بايد کساني که در راستاي افزايش توليد داخلي تلاش مي‌کنند مورد حمايت و تشويق قرار گيرند.

الگوي مصرف مواد غذايي نيز يک عنصر تعيين‌کننده است. بايد دولت در اين راستا، هم براي توليد و توزيع موادغذايي و هم براي صنايع غذايي کشور برنامه‌ريزي مناسب داشته باشد.

دکتر روحاني با بيان اينکه سياست‌هاي دولت مي‌تواند در توليد داخلي بسيار مؤثر باشد، اظهار داشت: ديديم با تغيير تعرفه 150 درصد به 4 درصد شکر، 5 ميليون تن شکر وارد شد و اين فشار بزرگي را به کشاورزان وارد کرد و اين منجر به کاهش سطح کشت چغندر قند به يک‌سوم شد. يعني يک سياست مي‌تواند توليد داخلي و در نتيجه امنيت غذايي را هم مخدوش نمايد و يک سياست مي‌تواند حتي باعث لطمه و ضربه به صنايع غذايي گردد. اين نوع سياست‌ها خود يک عامل عمده ناامني است و اين ناامني، ناامني اصلي است که بايد چاره‌انديشي شود.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اضافه کرد: شرايط جامعه ما شرايطي است که ما نياز به اقدام فوري براي آرامش و ثبات داريم. از نظر اينجانب بايد براي ايجاد آرامش فوري به دو مسئله مهم توجه کنيم: 1- به بحث يارانه کالايي نيز فکر کنيم، چون اگر يارانه صرفاً نقدي باشد، مرتب آن يارانه کم‌ارزش مي‌شود. تورم آنچنان پيشتاز است که به فاصله چندماه اثر يارانه نقدي را از بين مي‌برد. ما بايد کالاهاي ضروري و مواد غذايي اساسي مردم را به صورت يارانه کالايي به آنها تحويل دهيم و مردم حداقل براي اقلام اساسي غذايي خود مطمئن باشند.2- تأمين اجتماعي گسترده شود يعني مردم بايد مطمئن باشند که اگر شغل خود را هم از دست بدهند مورد حمايت مي‌باشند، بيمار بايد بداند که سلامت و درمان او در جامعه تأمين مي‌شوند نه اينکه بيمار علاوه بر درد بيماري دغدغه هزينه آن را هم داشته باشد. از اين رو امنيت غذايي بخشي از امنيت جامعه و امنيت ملي است.


 گراني مرغ و اجراي عدالت 
نويسنده : محمدحسين روانبخش

 چند ماه پيش در روزهايي که قيمت مرغ ثابت بود و کالاهاي ديگر در حال گران شدن بود، جلسات مرغي هر چند روز يکبار در رياست جمهوري تشکيل مي‌شد تا خداي نکرده مرغ هم مثل کالاهاي ديگر دچار گراني روزافزون نشود، اما مي‌دانيد که در شرايط گل و بلبل کشور ما اگر قرار باشد با چهار تا جلسه، قيمت مرغ ثابت بماند که ديگر شرايط اقتصادي مان اين جوري نمي‌شد.

در واقع وقتي قيمت مرغ ثابت باشد، جلسات مرغي برگزار مي‌شود تا از اين ثبات قيمت‌ها تقدير و تشکر شود و همه براي هم نوشابه باز کنند، ولي وقتي قيمت‌ها گران مي‌شود، ديگر مساله به مسوولان اجرايي ربطي پيدا نمي‌کند تا جلسه بگذارند ! در همين راستا از ده روز پيش گراني مرغ دوباره شروع شد تا خداي ناکرده، زبانم لال، رويم به ديوار کسي فکر نکند که در کشور عدالت نيست و وقتي همه چيز گران شده، قشر ضعيف مرغ بايد قيمت ثابتي داشته باشد!

بالاخره بايد يک جا شعار عدالت گستري دولت عملياتي شود و چه جايي بهتر از گراني؟! از سوي ديگر بايد به استکبار جهاني هم فهماند که فقط جنسهاي آنها نيست که گران مي‌شود بلکه ما مي‌توانيم محصولات و توليدات خودمان را هم گران کنيم!

حالا که مرغ گران شده است، همانطور که گفته شد، ديگر خبري از جلسات مرغي نيست و اصولا نيازي به تشکيل اين جلسات نيست. در عوض به سبک و سياق هميشگي، تنها کاري که از دست برادران زحمتکش دولتي بر مي‌آيد اين است که صادرات مرغ را متوقف کنند که ديروز اين خبر اعلام شد و البته چه چيزي بهتر از اين؟!

وقتي مي‌شود مرغ را به قيمت بالا به هموطنان خودمان بفروشيم، مگر کسي عقلش کم است که به قيمت قبلي صادر کند؟! مملکت گل و بلبل را مسوولان زحمتکش اجرايي ساخته‌اند اما کسي قدرشان را نمي‌داند!


 بگم... بگم... 
نويسنده : سيدحميدرضا خوشدل

 بگم اينجا چرا اوضاع خراب است؟!

چرا آسودگي خواب و خراف است؟!

بگم اينجا چرا خودرو گران است؟!

چرا فرقون به نرخ يک مگان است؟!

بگم اينجا چرا بي‌خانمانيم؟!

چرا فرق خوشي از غم ندانيم؟!

بگم اينجا چرا حق رنگ شوم است؟!

چرا جغدي مرتب روي بوم است؟!

بگم اينجا ريال از چه شکسته است؟!

چرا راه خوشي پيوسته بسته است؟!

بگم از حال زار ارز و دارو؟!

چرا خونم مکد اين فقر زالو؟!

بگم يارانه با روزم چه ها کرد؟!

چرا سيل تورم را به پا کرد؟!

بگم از زجر حاصل از گراني؟!

چرا نقد مرا بيهوده خواني؟!

بگم درمان چرا نرخش کلان است؟!

چرا بهداشت اينجا چون فلان است؟!

بگم دنيا چرا با تو کج افتاد؟!

چرا هر حامي‌ات با تو لج افتاد؟!

بگم از وعده‌هاي بي شمارت؟!

چرا مسکوت مانده کارو بارت؟!

بگم اينجا چرا دل‌ها غمينند؟!

چرا غم‌ها شه روي زمينند؟!

بگم از آن فساد اقتصادي؟!

چرا دل در ره قانون ندادي؟!

بگم دنيا به رويم پشت کرده؟!

چرا دست خودش را مشت کرده؟!

بگم اينجا چرا قانون گريزي است؟!

چرا دولت به فکري جز کري نيست؟!

بگم يا که نگم اين گفتني‌ها؟!

چرا پايان ندارد دشمني‌ها؟!

بگم يا که نگم سودي ندارد...

بگم‌ها خط مسدودي ندارد...


 قانوني به نام تعهد 
نويسنده : سيد رضا اکرمي

 1-ربيع‌الاول، ماه ولادت پيامبر اسلام و امام صادق و هفته وحدت و تقارن با دهه فجر و 22 بهمن سپري شد و ماهي شکوه‌مند و گران شان بود و ان‌شاءالله برکات خاصه براي نظام اسلامي و ملت ايران و رهبري خواهد داشت، ربيع‌الثاني فرا رسيد که در خود ولادت «ابومحمد حسن‌بن‌علي العسگري عليه‌السلام» را دارد که مي‌بايست به آن توجه کنيم و گويندگان و نويسندگان مي‌ توانند درباره حضرتش بنويسند و سخن بگويند و اين قلم مکتوب مي‌نمايد که حضرتش شناسنامه‌اي دارد با عنوان نام «حسن» و لقب «عسگري» و کنيه «ابومحمد» و پدر «علي» و مادر «حديثه، سوسن» و در سال 232 در مدينه به دنيا آمد و در سال 260، در سامرا مسموم شد و در 28 سالگي بدرود حيات گفت و نماز شکوهمندي با امامت امام عصر ارواحناه فداه و مردم سامرا بر پيکر وي اقامه شد و در جوار پدر آرام گرفت.

2- پس از شناسنامه حضرتش «شجره نامه، دانشنامه، کارنامه، برنامه، مرثيه نامه، وصيت‌نامه» دارد که درباره هر يک ميدان سخن و مجال گفت‌وگو داريم که اشاره‌اي به آنها مي‌نمايم. حضرت از سلسله «امامت» است و در زنجيره «ولايت» قرار دارد که مصداق آيه کريمه «الم‌ترکيف ضرب‌الله مثلا کلمه طيبه کشجره طيبه اصلها ثابت و فرع‌ها في‌السماء، توتي اکلها کل حين باذن ربها، ابراهيم 24 و 25» مي‌باشد و اصالت در خاندان دارد و پاکي و طهارت در همه زواياي وجودي امام براساس اين آيه و آيه شريفه تطهير «انما يريدالله ليذهب عنکم الرجس اهل‌البيت و يطهرکم تطهرا، احزاب 33» ديده مي‌شود و اصالت و نجابت وعرفان و عبادت و پارسائي و عصمت در حضرت به وضوح مشاهده مي‌شود که دوست و دشمن بر آن اعتراف دارند. دانشنامه حضرت، در زمان حيات پدر و امامت کوتاه مدت وي «6 ساله حضرت» چه در بخش تفسير قرآن و چه در مکاتبات و مکتوبات حضرت براي نمايندگان خود در بلاد و شهرها، که در روزهاي پاياني مکاتباتي با مردم مدائن و مدينه و غيره، بيشتر از همه زمان‌ها داشت و چه در ديدارهاي حضوري در منزل و مسير رفت و آمد از خانه به قصر خليفه و موارد و حتي در دوران زندان، در تاريخ ثبت شده و سخنان امام گويا و رسا و شفاف و قابل توجه است. نوشته‌اند حضرت با «103 نفر» از راويان و محدثان از محضر امام بهره برده‌اند و حتي مسافرت‌هاي «طي الارض» داشته که در مورد «گرگان» مکتوب نموده و آثاري نقل نموده‌‌اند!

3- کارنامه و زندگي نامه حضرت در 28 سال کاملا گويا است، در 2 يا 4 سالگي به همراه پدر و خانواده از مدينه پيامبر جدا شد و مدينه را ماتم گرفت و بر سرنوشت امام هادي چون سرنوشت امام جواد عليه‌السلام نگران بودند، اين کودک خردسال به بغداد رسيد و سپس به سامرا منتقل گشتند و ديگر اجازه خروج به وي داده نشد و در حقيقت تبعيدي مادام‌العمر شد و بدين جهت «عمره‌اي و حجي» در زندگي نامه حضرت وجود ندارد، 22 سال با پدر بود، همراه با زندان و تحت نظر و در فشار فيزيکي و روحي، تا پدرش را در «42 سالگي» مسموم نمودند و امامت به حضرت منتقل شد. دوران امامت کوتاه مدت حضرت در اوج فشار بود، که اضافه بر شخص حضرت، خانواده و حتي کنيزان وي تحت نظر بودند تا از ولادت آخرين وصي رسول خدا «مهدي آل محمد عليه‌السلام» جلوگيري شود و در صورت ولادت «کشته شود» و بدين جهت داستان مبارزه فرعون با بني‌اسرائيل در مورد حضرت «موسي» در دوران بني‌عباس با بني هاشم تکرار گشت و حضرت مهدي عليه‌السلام در پرتو عنايات خاصه قدم به عرصه جهان نهاد و زمين خالي از جهت نگشت و تابلو «يريدون ليطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره الکافرون، صف 8» را مشاهده نموديم.

4- حال در ماه ربيع‌الثاني و ماه ولادت امام يازدهم، شايسته است زندگي نامه حضرت و فرزند گرانقدر وي را به درستي بشناسيم و براي ديگران بازگو نمائيم و به حق مطلب برسيم که امام عليه‌السلام «اسوه» است در هميشه تاريخ و بايد به وي اقتدا نمود در همه حال «اولئک الذين هداهم الله فبهداهم اقتده»، تا صراط مستقيم علمي و عيني و عقيدتي برابر خود داشته باشيم، توجه کنيم که «تعهد و توکل و توسل» در حيات و زندگي، کارساز خواهد بود که در هر حال به خداوند توکل کنيم و بدانيم تنها نيستيم و از خداوند «الحي القيوم، لاتاخذه سنه و لانوم، له ما في‌السموات والارض» استمداد نمائيم و به اهل بيت در هر حال «توسل» جوئيم که وسيله فيض و فوز و فلاح هستند و در زندگي اجتماعي خود از قانون «تعهد» نيز غفلت ننمائيم که قطعا برابر ديگران مسووليت داريم که در آيه نخست سوره نساء به وضوح اين حقيقت «يا ايها الناس اتقوا ربکم الذي خلقکم من نفس واحده و خلق منها زوجها و بث منهما رجالا کثيرا و نساء و اتقوا الله الذي تسائلون به والارحام، ان‌الله کان عليکم رقيبا» بازگو شده است. توکل را در کنار تعهد و توسل قرار دهيم و با اين مثلث عقيدتي و اجتماعي و اخلاقي به زندگي دنيا و آخرت جلوه ببخشيم.


 معضلي به نام بيکاري جوانان 
نويسنده : هوشنگ پورخزائي

 نوجواني و جواني دوران شور و نشاط، اميد و آرزو انرژي و فعاليت مي‌باشد . از ديدگاه قرآن دوره جواني دوره قوت و توانائي است که در بين دو دوره ضعف يعني کودکي، و ناتواني يا همان پيري واقع شده است (سوره روم آيه 54)‌. اولياي اسلام دوره نوجواني و جواني را يکي از نعمت هاي پرارج الهي و از سرمايه هاي بزرگ سعادت درزندگي بشر شناخته‌اند، چنانکه پيامبر اسلام(ص) درباره نوجوانان و جوانان به نيکي سفارش مي‌کند، زيرا آنها را داراي دلي رقيق‌تر و قلبي فضيلت پذيرتر مي‌داند‌. در بسياري از نقاط جهان، جواني آخرين مرحله از فرايند يادگيري و آمادگي قبل از ورود به جهان کار محسوب مي‌شود . نوجوانان و جوانان قشر فعال و مولد هر کشوري هستند . در واقع جوان کسي است که در حال رسيدن به دوران بزرگسالي و مسووليت است. بر اساس آمارها نرخ جمعيت کشور ما از جوان بودن آن حکايت مي کند. در مقايسه جامعه ما با بسياري از کشورها، اين نرخ بالا بوده و حدود يک سوم از کل جمعيت کشور يعني بيشتر از بيست‌و‌پنج ميليون نفر را نوجوانان و جوانان تشکيل مي‌دهند‌. بدست آوردن شغل، يک انتظار اجتماعي و فرهنگي است که در دوران کودکي حاصل مي‌شود و دائماً از طريق تأثير‌گذاري خانواده، مدرسه، اطرافيان و رسانه‌هاي گروهي تقويت مي‌گردد .

پزشکي‌، مهندسي، خلباني، معلمي، نمونه‌اي ‌از مشاغلي است که در دوران کودکي و نوجواني آرزوي دستيابي به آنها را تجربه نموده‌ايم‌. در حقيقت هر شخص جوان با تکميل تحصيلات و يا دوره‌هاي آموزش حرفه‌اي اميدوار است که با ورود به جهان کار به يک جايگاه و هويت اجتماعي جديد رسيده و صاحب خانه و خانواده گردد‌. مفهوم بيکاري به معني سنتي آن با مسئله نيروي کار ارتباط دارد و افراد بيکار به عنوان گروهي از افراد شناخته مي‌‌شوند که در جست‌وجوي کار ميباشند . بدست آوردن کار، علاوه بر اهميت اقتصادي آن، به لحاظ فرهنگي و اجتماعي نيز از اهميت بالائي برخوردار است زيرا هر جوان بيکار نه تنها خود را از هرگونه درآمد محروم مي بيند، بلکه ازهر گونه جامعه‌پذيري که از طريق شاغل شدن بروز مي‌کند به دور مي‌باشد. بنابراين بيکاري به نوع جديدي از حاشيه‌اي شدن جوانان منتهي مي‌گردد‌. بيکاري همچنين مشوق حرکت به سوي اشکال مختلف جامعه‌ناپذيري که اغلب غيرقابل پيش‌بيني‌اند، مي‌باشد‌. پديده‌هائي همچون ولگردي، بزهکاري، خرابکاري، فحشا، شغل‌هاي خلاف قانون و يا بازگشت به خانواده و مشکل‌آفريني، تا حدودي منعکس‌کننده جايگزين جامعه‌پذيري هستند که نتيجه بيکاري مي‌باشند. جواناني که به واسطه بيکاري از ابزار استقلال مالي محروم گشته‌اند، مجبورند تا به وابستگي خود به کمک‌هاي مالي خانواده ادامه دهند، اين مسئله با اندکي استثنا بدين معناست که برنامه ها و هدف‌هائي از قبيل داشتن خانه و خانواده بايد تا آينده‌اي نامعلوم به تأخير بيفتد . اين موضوع هنگامي باعث سرخوردگي و نااميدي بيشتر مي‌گردد که فشار سنگين سنت‌ها و يا شرائط سخت زندگي درخانواده، استقلال مالي جوانان را ضروري مي‌سازد. در نتيجه جوانان نه تنها خود را در زمينه مادي متأثر از بيکاري مي‌بينند، بلکه حتي از لحاظ جنسي و عاطفي نيز خود را محروم مي‌يابند. دراکثر مواقع، بيکاري بعنوان ناکامي و شکست تلقي مي شود، اين امر باعث بوجود آمدن احساس جدائي و حذف از جامعه در جوانان مي‌گردد. در اين مرحله است که شخص جوان از اتخاذ هرگونه اقدام مثبت در جهت مقابله با بيکاري ناتوان، و گرايش به بزهکاري به اوج خود مي‌رسد . بزهکاري و خلاف معمولاً در بين جواناني ظاهر مي‌گردد که از کمترين سطوح تحصيلاتي برخوردار بوده و در محله‌هاي فقيرنشين و يا اطراف شهرهاي بزرگ به سختي زندگي مي‌کنند‌. ولگردي‌هاي اينگونه جوانان درپارک‌ها و محله‌ها و يا بطالت گذراني درقهوه حانه ها، و سرگرم شدن با مشغولياتي مانند قليان و مواد‌مخدر و يا بعضاً ظهور رفتارهاي زننده که باعث سلب آرامش خانواده‌ها و نيزهتک حرمت نواميس مردم درفضاها و معابر عمومي مي‌گردد، کمترين آثار ناشي از بيکاري جوانان مي‌باشد ‌. در دهه‌هاي اخير بويژه بعد از پايان جنگ تحميلي، به منظور کاهش نرخ بيکاري و ايجاد فرصت‌هاي شغلي بيشتر اقدامات متعددي در قالب برنامه‌هاي پنج ساله و يا بودجه‌هاي سنواتي از سوي دولت‌ها صورت پذيرفته که بر حسب توانائي مجريان هر دوره و همچنين شرائط حاکم بر مناسبات خارجي و مشکلات عديده داخلي، نتايج غيرقابل قبولي تاکنون حاصل گرديده است . اقتصاد متکي به نفت، عدم حمايت از توليد ملي، کاهش اهميت کشاورزي، سوءمديريت، کشمکش‌هاي سياسي و حزبي، باند بازي، تشنج‌آفريني در روابط بين‌المللي، جنگ، بستر نامناسب تجاري، افزايش سرعت شهرسازي، رشد پديده واسطه‌گري و دلالي، افزايش فرهنگ مصرف‌گرا ئي، واردات بي‌رويه، تورم، نبود شايسته‌سالاري، رانت‌خواري، بوروکراسي اداري، رابطه‌گرائي، خلاء نظارت و بازرسي‌هاي ممتد، فساد اداري، مفاسد اقتصادي، عدم قاطعيت درمجازات مفسدين، رشد جمعيت و بالاخره مهاجرت ازمهمترين موانع حل معضل بيکاري جوانان در کشور مي‌باشند . مهاجرت و گسترش جمعيت، نتيجه و پيامد قابل توجه آن افزايش جمعيت بيکار کشور مي‌باشد.

بسياري از جوانان روستائي به دليل نداشتن فرصت‌هاي اشتغال و همچنين نبود انگيزهاي لازم براي زندگي در روستاها، بدنبال تحصيلات و تمايلات بيشتر خود هستند، بنابراين به طور چشمگيري سعي مي‌کنند در محيط‌هاي شهري که در دوره رکود و کسادي به سر مي‌برند، کار و زندگي کنند . به صرفه نبودن درآمدهاي حاصله در بخش کشاورزي نسبت به هزينه‌ها و رنج‌هاي به بار نشيني محصولات، نه تنها اثرات منفي اقتصادي بر توليد و اشتغال داشته بلکه به فروپاشي بنيان‌هاي سنتي، اجتماعي و فرهنگي زندگي روستائي منجر شده است . در اين فرآيند، جوانان هستند که از زندگي روستائي کنار زده شده و با آن بيگانه مي‌گردند . آنها براي رهائي از مشکلات اقتصادي که در محيط‌هاي روستائي آنها را احاطه کرده و به ستوه‌آورده، به طوري که عرض شد مهاجرت به شهرها رابراي پيدا کردن شغل و ادامه تحصيل برمي‌گزينند و باعث ظهور مشکلات و تبعات بعدي شهرنشيني مي‌گردند‌. در ساليان اخير رشد جمعيت جوانان و ظهورعلائم بيکاري آنان تا حدودي توسط توسعه نظام آموزشي تعديل گرديد، اين امر باعث شد تا آنها به تحصيل خود ادامه دهند و لذا ورود آنها به بازار کار به تأخير بيفتد . اما نبود برنامه‌ريزي‌هاي بعدي و همچنين عدم سرمايه‌گذاري‌هاي لازم در بخش‌هاي مختلف صنعتي، زيربنائي و خدماتي به منظور ايجاد فرصت‌هاي شغلي بيشتر براي حجم انبوه فارغ‌التحصيلان دانشگاهي، مشکلات بيکاري جوانان را دو چندان نموده است. بنابراين دوره آموزشي طولاني‌تر نه تنها مشکل بيکاري را کاهش نمي‌دهد، بلکه اين مشکل را به واسطه ايجاد يک گروه بيکار با تحصيلات بالاتر تشديد مي کند . از ديگرعوامل مهم بيکاري جوانان جدائي بين عرصه آموزش و بازار کار مي‌باشد . بعبارتي بين انتظارات آنها و فرصت‌هاي واقعي شغلي، تضاد غير قابل انکاري مشاهده مي شود، يعني جوانان عليرغم تحصيلات در سطوح مختلف نمي‌توانند شغل مورد علاقه خود را پيدا کنند، در واقع سيستم‌هاي آموزشي موجود با همه مزايا و شايستگي‌هايشان، نمي‌توانند فرصت مناسبي را در بازار کار براي جوانان تضمين نمايند . گروهي از متخصصين بر اين نکته نيز توافق دارند که نظام‌هاي آموزشي حاضر به گونه‌اي هستند که آموزش‌هاي دبيرستاني و دانشگاهي، جوانان را براي ورود به بازار کار آماده نمي‌کنند . دليل اين امر اين است که برنامه‌هاي تحصيلي رشته‌هائي که بيشترين متقاضي را دارند، فاقد هرگونه مفاد آموزشي در خصوص اهميت اجتماعي اشتغال مي باشند. علاوه بر اين، برنامه‌هاي آموزش عمومي و يا خصوصي و همچنين مراکزي که به منظور پاسخگوئي به نيازهاي مربوط به آموزش‌هاي تخصصي، به ويژه براي جواناني که از تحصيلات رسمي کمتري برخوردارند، تأسيس شده‌اند، هيچگونه کمک موثري به کاهش بيکاري جوانان نمي کنند . کيفيت پائين برنامه‌هاي آموزشي، هزينه‌هاي سنگين موسسات خصوصي و ناتواني موسسات عمومي در ارائه اطلاعات لازم به عامه مردم در مورد چگونگي اشتغال بکار، از جمله عواملي هستند که در حال حاضر دست به دست هم داده است تا تأثير اين برنامه‌ها را بسيار کم اهميت سازد . به هرحال اين يک واقعيت است که جوانان نسبت به قبول شغل‌هائي که، آنها را به قدر کافي مرتبط با آموزش‌ها و خواسته‌هاي خود نمي دانند و يا شغل‌هائي که علاوه بر حقوق و مزاياي اندک، براي آنها تحقيرآميز و بي‌ارزش جلوه مي کند، بسيار بي ميل و بي‌رغبت هستند .

در نتيجه بسياري از اين جوانان، بيکاري و ادامه وابستگي به خانواده‌هايشان را، بر کارهاي مشمئز کننده و نا مطلوب ترجيح مي‌دهند . در واقع خودداري از پذيرش انواع خاصي از کارها و امکان برگشت و مراجعه به خانواده براي دريافت کمک، يکي از عوامل بيکاري مي‌باشد. امروزه مطالعات دقيق تر در خصوص اين پديده نشان مي‌دهد که اصولاً تنها نگرش‌هاي جوانان در قبال کار نيست که باعث بدتر شدن مشکل مي‌گردد، بلکه واقعيتي که بيشتر از اين جاي تأسف دارد و تغيير آن نيز مشکل تر به نظر مي‌رسد اين است که در بازار کار، شغل‌هاي مناسب و پرارزشي به جوانان ارائه نمي شود که با ايده آل‌هاي آنها به عنوان فارغ التحصيلان ديپلمه و يا دانشگاهي مطابقت داشته باشد . به عبارتي جواناني که پس از ساليان سال تحصيل و علي‌رغم داشتن مدرک تحصيلي، بدون هيچگونه سابقه و تجربه کاري، مصمم به ورود دربازار کار بوده، از نظر کارفرمايان واجد صلاحيت به شمار نمي‌آيند . اين پديده و عوارض آن، بويژه در مناطق شهري کاملاً مشهود است .

البته مواقعي که صحبت از بررسي عوامل و مشکلات بيکاري جوانان به ميان مي‌آيد، اين نکته را بايد هميشه مد نظر قرار داشت که جوانان، شامل يک طبقه خاص اجتماعي و يا داراي افکار و سلائق مشابه هم نمي‌باشند، و اينکه آگاهي نسبت به آسيب پذيري‌هاي اين قشر از جامعه و برنامه ريزي جهت اشتغال بکار آنان مي‌بايستي توأم با شناخت و درک مشکلات گروه‌هاي مختلف جوانان نظير دختران، اقليت‌هاي قومي‌و مهاجرين، خانواده‌هاي فقير، معلولان، افراد بي سواد و يا کم سواد و بالاخره جوانان کم سن وسال‌تر باشد . بر اين اساس، برخي از اقداماتي که به نظر حقير مي‌توانند با همکاري دولت به معناي حاکميت، و ملت به معناي کارفرمايان و صاحبان مشاغل در جهت کاهش بيکاري جوانان انجام پذيرند عبارتند از، احترام به حقوق جوانان در زمينه اشتغال، اشاعه اين فرهنگ که بيکاري مساوي است با جرم، فراهم نمودن بستر مناسب اقتصادي مثل تثبيت نرخ ارز، استفاده از اساتيد و نخبگان علمي در مديريت‌ها بويژه مديريت اقتصادي، توجه جدي به توليد ملي، تنش‌زدائي در روابط خارجي و افزايش ارتباطات بر اساس حفظ منافع ملي، رفع محدوديت‌ها و تحريم‌هاي وضع شده بين‌المللي، کاهش واردات کالاهاي مصرفي، سرمايه‌گذاري‌هاي اساسي در بخش‌هاي مختلف صنعتي - کشاورزي - عمراني و خدماتي، فعالسازي و اتمام طرح‌هاي نيمه کاره صنعتي و عمراني به منظور اشتغال بيشتر جوانان، بازنگري در نحوه واگذاري‌هاي انجام شده موضوع اصل 44 قانون اساسي، بازنگري و اصلاح قوانين و مقررات نا کارآمد مربوط به حوزه اشتغال، حمايت از طرح‌هاي ابتکاري اشتغال زا، ارائه فرصتهاي برابر شغلي و مقابله با هرگونه رابطه گرائي، مبارزه و برخورد اساسي و ممتد با مفاسد اداري و اقتصادي در سطوح مختلف بويژه در مسوولين و دوري از مشاجرات حاشيه‌اي و فرعي، جلوگيري از عادي شدن زشتي اشکال گوناگون فساد در جامعه، تسهيل در روند پرداخت وام‌هاي بانکي به طرح‌هاي اشتغال زا و نظارت کامل در نحوه مصرف اينگونه اعتبارات، اصلاح بدنه نا کارآمد اداري کشور و مبارزه با بوروکراسي اداري، ايجاد پل مشاوره‌اي قوي بين مراکز دانشگاهي و متوليان اشتغال کشور به منظور تأسيس واحدهاي جديد درسي متناسب با انتظارات بازار کار، اصلاح نظام آموزش حرفه اي نسبت به نيازهاي متغير بازار کار، اصلاح ساختار و به روز رساني سازمان فني و حرفه‌اي کشور، کمک به تأسيس تعاوني‌ها و ديگر اشکال تجارت آزاد، آموزش و تربيت جوانان متناسب با نيازهاي متغير توليدي کشور و همچنين تکنولوژي‌هاي نوين و موارد بسيار ديگري که نيازمند برگزاري ساعتها جلسات کارشناسي و ساليان متوالي کار و تلاش مضاعف براي کاهش معضل بيکاري جوانان مي‌باشد .

خداوند در قران کريم تأکيد مي‌فرمايد در وضع هيچ قومي دگرگوني ايجاد نمي‌کند، مگر آنکه در وضع خودشان تغيير ايجاد نمايند . پس به اميد روزيکه به همت خودمان شاهد کشوري به دور از هرگونه معضلات خود ساخته بوده و شرمنده شهدائي که به خاطر امنيت و اعتلاي اين سرزمين جان با ارزششان را فدا نمودند نباشيم.


 اوراسيا زمينه‌اي براي گسترش روابط منطقه اي
 همگرايي راهي براي مقابله با نفوذ آمريکا 

 گروه سياسي: اوراسيا به مجموعه‌اي از کشورهاي آسيا و اروپا گفته مي‌شود که اين روزها و پس از جنگ سرد و فروپاشي نظام دو قطبي از اهميت ويژه‌اي بين کشورهاي منطقه‌اي و قدرت‌هاي جهاني برخوردار است، بسياري از کارشناسان اهميت ژئوپلتيکي و ژئواستراتژيکي اوراسيا را در شرايط جديد در عرصه بين الملل و بازيگران آن به گونه اي ذکر مي‌کنند که در صورت استفاده از ظرفيت‌هاي منطقه‌اي کشورها فصل جديدي در عرصه بين الملل به وجود مي‌آيد که به لحاظ امنيتي، سياسي و اقتصادي تاثيرگذار خواهد بود. تقويت ابعاد منطقه گرايي در اوراسيا اين قابليت را براي کشورهاي آن دارد که در مواجهه با موج جهاني شدن و رقابت‌هاي قدرت‌هاي بزرگ به منظور نفوذ به اوراسيا جريان متعادل دروني را شکل دهد و در بعد امنيتي نيز از تاثيرپذيري قدرت‌هاي بزرگ همچون آمريکا و بازشدن پاي ناتو نيز جلوگيري کند. به هرصورت ساختار سياسي ناکارآمد و عدم تعادل بين دولتهاي موجود در منطقه اوراسيا موجب شده که دولتهاي منطقه اي خود به دنبال تامين منافع به گونه اي برخوردکنند که طمع قدرت‌هاي بزرگ را براي نفوذ در اين منطقه دو چندان کرده که البته اين نيز به چالشي جديد تبديل شده است.

برگزاري همايش اوراسيا در تهران و با حضور نمايندگان کشورهاي بزرگ و تاثيرگذار منطقه اي مي‌تواند در صورت ايجاد سازوکار مطلوب بين دولي راه را براي بهتر شدن همگرايي و تقويت منطقه گرايي تقويت کند که نياز به تدبير و استفاده از روش‌ها و منشهاي به روز ديپلماتيک دارد.

 علي اکبر صالحي وزيرامور خارجه در اين نشست اظهارداشت: چنانکه مي‌دانيد، تحولات منتهي به فروپاشي نظام دوقطبي پاياني بر يک دوره‌ شصت ساله‌ ثبات ژئوپلتيک گرديد که همچنان ادامه دارد. وقوع اين تحولات با روند جابجايي جريان قدرت و ثروت از غرب به شرق و ظهور مجدد و پررنگ آسيا در عرصه‌ معادلات بين‌المللي همراه بود همچنين، به موازات جريان توفنده جهاني شدن، شاهد اوج‌گيري همکاري‌هاي اميدبخش منطقه‌اي و جريان بالنده‌ منطقه‌گرايي هستيم که برخي از آن به عنوان پاسخي به چالش جهاني شدن ياد مي‌کنند.

همکاري‌هاي اوراسيايي، در چنين فضا و بستري اهميت دوچندان يافته و تحقق سامان يافته‌ آن مي‌تواند سهم کشورهاي اين منطقه را در شکل دادن به جهان فردا ارتقا داده و منافع آن را تضمين نمايد.

وي در اين باره افزود: اوراسيا يکي از کانون‌هاي مهم قدرت در روابط بين‌الملل محسوب مي‌شود که از دهه‌هاي پاياني قرن نوزدهم در ادبيات ژئوپليتکي از آن به عنوان قلب زمين «هارتلند» ياد کرده‌اند و امروزه، به رغم تغيير معادلات سياسي و امنيتي، اهميت اين منطقه در مقياس جهاني کماکان حفظ شده و حتي با توجه به ورود متغيرهاي جديد و الزامات نوين ژئوپليتکي و ژئواکونوميک، افزايش و ارتقا نيز يافته است. موقعيت ممتاز اوراسيا در چهار بعد ژئوپلتيکي، اقتصادي، امنيتي و فرهنگي قابل توجه است و همين ويژگي‌ها چنانکه در تحولات سه دهه‌ گذشته شاهد بوده‌ايم، موجب گرديد تا اين منطقه به يکي از کانون‌هاي اصلي چالش و رقابت قدرت‌هاي بزرگ تبديل شود و همواره طيفي از کشمکش‌ها و رقابت‌هاي منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي در آن جريان داشته باشد. منافع ملموس مادي، تهديدات و نگراني‌هاي مشترک، فرصت‌هاي متقابل و مکمل، ارزش‌هاي مشترک فرهنگي، سوابق و ميراث کهن تاريخي و موقعيت‌ و ويژگي‌هاي جغرافيايي کشورهاي اوراسيا موجب برقراري نوعي وابستگي ژئوپلتيکي بين کشورهاي اين حوزه و شکل‌گيري يک الزام راهبردي براي تعامل همه جانبه‌ آنها گرديده که انتظار مي‌رود مبنايي براي همکاري‌هاي جدي و نهادينه‌ آتي باشد.

صالحي تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران به عنوان يکي از حلقه‌هاي مرکزي اين زنجير، ظرفيت‌هاي عظيم و منحصر به فردي در زمينه توسعه‌ همکاري‌هاي حمل و نقلي، انرژي، تجاري، فرهنگي و امنيتي با کشورهاي اوراسيا دارد. موقعيت ژئوپلتيکي ايران، ظرفيت‌هاي بزرگ آن را در زمينه توليد و ترانزيت انرژي، شبکه‌هاي مواصلاتي ريلي و جاده‌اي‌ آن، نقش کليدي و تاريخي ايران در شاهراه‌هاي موجود منطقه از جمله جاده ابريشم، راه‌آهن سراسري آسيا، تراسيکا، کريدور شمال – جنوب، مسير امن وکوتاه آن براي انتقال انرژي به بازارهاي جهاني، تلاش‌ها و تجارب‌ آن در زمينه مقابله با قاچاق مواد مخدر و تروريسم، همه و همه، مي‌تواند در خدمت رشد و توسعه همکاري‌هاي اوراسيايي قرار گيرد. ما براي فعليت بخشيدن به ظرفيت‌هاي همکاري در همه‌ حوزه‌ها کاملا آماده‌ايم و معتقديم، تحقق، ارتقا و نهادينه کردن همکاري‌هاي اوراسيايي اقدامي لازم و راهي مطمئن براي رشد و توسعه‌ پايدار منطقه، مقابله‌ اصولي و ريشه‌اي با چالش‌ها و بحران‌هاي آن و مالاً کمک به تحکيم صلح، ثبات و رفاه بين‌المللي است.

وي با بيان اينکه اوراسيا همچنين درگير مشکلات متنوعي نظير تروريسم، افراط‌گرايي، مواد مخدر، توسعه نيافتگي اقتصادي و سياسي، درگيري‌هاي قومي، مرزي و مذهبي، مشکلات زيست محيطي و اختلاف سياسي است که ثبات و امنيت منطقه و جهان را به چالش مي‌کشد، تصريح کرد:مواجهه با اين چالش‌ها و عبور از آنها نيازمند مشارکت جمعي، هم‌افزايي و بهره‌گيري مناسب از ظرفيت‌ها و امکانات منطقه است. تجربه‌ دهه‌هاي اخير نشان داد که اگر مسايل منطقه به طرز صحيح و با دورانديشي مديريت نشود، نه تنها خود منطقه همواره دچار التهاب و تنش خواهد بود، بلکه بر ثبات و امنيت جهاني نيز تاثير خواهد گذاشت بر اين اساس، امنيت، ثبات و همکاري‌هاي منطقه‌اي در چارچوب اوراسيايي را مي‌توان يک نياز و الزام جهاني دانست. وي افزود: تجربه تاريخي بشر نشان داده است که تحقق و تداوم ثبات و امنيت درهر نظام منطقه‌اي و بين‌المللي منوط به حضور و مشارکت مسوولانه و جدي تمامي اعضا و ايفاي نقش و سهم بايسته از سوي همه‌ آنهاست. طبيعتا هرگونه رفتار تک‌روانه يا حذفي در اين زمينه، تعادل و توازن، و در نتيجه دوام و پايداري اين نظام را متزلزل کرده و تامين ثبات و امنيت، و در پرتو آن رشد، توسعه و رفاه ملت‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد. اين مهم، ضرورت توجه بيشتر به همگرايي منطقه‌اي و مسووليت‌پذيري جمعي در قبال تحولات اوراسيا را ايجاب مي‌نمايد ما معتقديم بايد جهاني فکر کرد و منطقه‌اي عمل کرد جمهوري اسلامي ايران بر اين باور است که بايد ساختار همکاري‌هاي اوراسيايي تقويت و گسترش يابد. چارچوب‌هاي عمده‌‌ همکاري‌ها بايد مشخص شوند و در اين راه موانع همکاري‌هاي سياسي، اقتصادي و فرهنگي شناسايي و رفع گردند. تحقق اين اهداف، مستلزم کنار گذاشتن نگرش‌هاي تنگ‌نظرانه و ناقص قديمي و تعصبات تاريخي است بايد وضعيت کنوني را شناخت، زمان را مديريت نمود و با نگاه به آينده گام برداشت.

ايده همگرايي بين‌المللي توسط ايران و روسيه

همچنين در همايش ايران و همکاري‌هاي منطقه اي در اوراسيا، رييس گروه دوستي پارلماني روسيه و ايران با اشاره به همکاري‌هاي تهران – مسکو تاکيد کرد: ايران و روسيه مي‌توانند ايده هم‌گرايي را در منطقه اوراسيا مطرح کنند. لوويچف، نايب رييس دوماي دولتي با اشاره به سقوط شهاب‌سنگ در روسيه گفت: در اين حادثه هيچ يک از سيستم‌هاي راداري نتوانستند اين حادثه را پيگيري کنند و بيش از 2 هزار نفر مجروح شدند. اين حادثه نشانه خوبي براي جهان هستي ماست بر همين اساس ما بايد ايده هم‌گرايي بين‌المللي را از نظر سياسي و اقتصادي ارتقا دهيم و بر قدرت نرم تاکيد کنيم. او ادامه داد: ما بايد روابط خود را با کشورهاي استقلال يافته پس از فروپاشي شوروي توسعه دهيم. در اين ميان همگرايي با ايران بسيار مهم است. ايران و روسيه با يکديگر مي‌توانند ايده هم‌گرايي بين‌المللي را مطرح کنند. لوويچف با اشاره به همگرايي در منطقه اوراسيا افزود: پوتين نيز علاقه‌ خود را براي همگرايي در اين منطقه نشان داده است و اعلام کرده است که بايد ايده تشکيل اتحاديه اوراسيا را پيگيري کنيم و اين اتحاديه را براساس حقايق موجود تاسيس کنيم. وي با بيان اينکه روسيه همواره بر دنياي چند قطبي تاکيد مي‌کند گفت: اوراسياگرايي به عنوان يک ايده جهاني بايد مطرح شود ما همواره معتقديم که بايد همکاري‌ها و همگرايي‌هاي خود را با تاکيد بر نيروي انساني در منطقه اوراسيا ارتقا دهيم.

ناديده نگرفتن نقش ايران توسط آمريکا

سيد محمدکاظم سجادپور، استاد دانشگاه در سخناني در همايش دو روزه ايران و همکاري‌هاي منطقه‌اي در اوراسيا درباره چگونگي رابطه نظام بين‌المللي با منطقه اوراسيا در دوران پس ازجنگ سرد و شرايط کنوني و نگاه آمريکا به اين منطقه اظهار کرد: اوراسيا در چند سده گذشته هميشه نقطه شکل دهنده به نظام بين‌المللي بوده است. وي در عين حال تصريح کرد: بازيگران عمده دراين منطقه از جمله چين، هند، ايران و ترکيه در 20 سال گذشته با تعاملات‌شان به اين منطقه شکل داده‌اند با وجود فراز و نشيب‌هاي بسيار در روابط روسيه و آمريکا در 20 سال گذشته اما امکان درگيري نظامي در اين منطقه بسيار کاهش يافته است. سجادپور گفت:‌ آمريکا در 20 سال گذشته سعي کرده برتري خود را در جهان حفظ کند اما چگونگي اين کار همواره مورد مناقشه بوده است. بايد ديد آمريکا مي‌تواند بدون هزينه‌ ورود به جنگ‌هايي مثل جنگ‌ جهاني اول و دوم برتري خود را همراه با دوستي يا رقابت در اوراسيا حفظ کند ياخير؟ قطعا چنين اقدامي ساده نيست. اين استاد دانشگاه تصريح کرد: آمريکا سعي دارد با مفهوم‌پردازي درباره اين منطقه و کشورهاي موثر در آن از جمله ايران تعريف خود را براي آينده مسلط کند. هدف آمريکا از اين مفهوم‌سازي تسلط بر جهان است چرا که جهان از منطقه اوراسيا براي آينده تعبير خواهد کرد. سجادپور در عين حال گفت: ‌اقدام آمريکا در تسلط تعاريف خود از تحولات و بازيگران آينده مي‌تواند مضر و خطرناک باشد و به لحاظ معنايي چالش‌هايي را ايجاد کند. مثلا تلاش‌هاي آمريکا براي جا انداختن تعريف خود از ايران و تهديد شناختن آن براي منطقه و جهان است.

وي خاطرنشان کرد: اما در منطقه کسي نمي‌تواند در چارچوب هر تعريفي که دارد ايران را به عنوان يک قدرت بزرگ و مهم در اوراسيا ناديده بگيرد.

مقابله ايران با ارتباط فعال در شانگهاي با زياده‌طلبي ناتو و آمريکا

يک کارشناس مسائل منطقه تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران مي‌تواند با ارتباط فعال‌تر با سازمان همکاري شانگهاي و سازمان پيمان امنيت جمعي نقش‌آفريني جدي داشته و به مقابله با زياده‌طلبي‌هاي ناتو و آمريکا با همکاري کشورهاي منطقه بپردازد.

مهدي سنايي، نماينده مجلس شوراي اسلامي و رئيس ميز دوستي ايران و روسيه در همايش «ايران و همکاري‌هاي منطقه‌اي در اوراسيا» گفت: از ابتداي استقلال دولت‌هاي منطقه جمهوري اسلامي ايران با به رسميت شناختن اين دولت‌ها روابط مثبت و سازنده‌اي با آن‌ها برقرار کرده و در طول 20 سال گذشته يکي از شرکاي مهم دولت منطقه در حوزه‌هاي اقتصادي، سياسي، امنيتي و فرهنگي بوده است. او ادامه داد: زيرساخت‌هايي که جمهوري اسلامي در حوزه‌ ارتباطات با کشورهاي منطقه ايجاد کرده است فرصت‌هاي بي‌نظيري را براي منطقه به منظور ارتباطات در جهت توسعه ايجاد کرده است. در اين رابطه مي‌توان به راه‌اندازي خطوط هوايي ميان تهران و پايتخت جمهوري‌ها، خط آهن سرخس - تجن، براي احياي جاده ابريشم، عضويت کشورهاي منطقه در اکو در کنار ايران و عضويت ناظر ايران در سازمان همکاري‌هاي شانگهاي اشاره کرد.


 كاريکاتور 
نويسنده : علي کاشي