نسخه شماره 3129 - 1391/11/19 -

آغاز هفته‌ بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال
ژنرال و شهريار به هم رسيدند

در مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا
ايران لبنان را گلباران کرد


احتمال محروميت هميشگي عقيلي از تيم ملي

مهدوي‌کيا:
به نيمکت‌نشيني در پرسپوليس افتخار مي‌کنم


روئينگ ايران هم تعليق شد

نوري:
حيف است پرسپوليس جامي نگيرد


فوتبال ساحلي مايه افتخار فدراسيون فوتبال و نگاه به آينده!


اخبارکوتاه


 آغاز هفته‌ بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال
 ژنرال و شهريار به هم رسيدند 

 هفته‌ بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال با برگزاري چهار بازي از جمعه در شهرهاي تبريز، اهواز، اصفهان و تهران آغاز مي‌شود.به گزارش ايسنا، هفته‌ بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال در حالي از جمعه آغاز مي‌شود که ممکن است برخي تيم‌ها به دليل خسته بودن ملي‌پوشان‌شان متضرر شوند. در يکي از مهمترين بازي‌هاي اين هفته‌ استقلال تهران ميزبان راه‌آهن خواهد بود. آبي‌پوشان پايتخت که در روزهاي اخير با حواشي متعددي همراه بودند، ممکن است حتي با شکست برابر حريف‌شان صدر را هم از دست بدهند چرا که اختلاف امتيازي استقلال با تراکتورسازي سه امتياز است و با توجه به تفاضل گل بهتر تبريز‌ي‌ها در صورت پيروزي‌شان صدر جدول را از استقلال پس خواهند گرفت.همچنين تيم علي دايي که در آغاز نيم فصل دوم نتايج چندان خوبي را نگرفته بود در هفته‌هاي اخير روي نوار برد قرار گرفته و حريفانش را از پيش‌رو بر مي دارد. با اين حال بازي روز جمعه از حساسيت‌ بالايي برخوردار است چرا که يک تيم براي ماندن در صدر و تيم ديگر براي ادامه موفقيت‌هايش تلاش مي‌کند.استقلال با 46 امتياز و تفاضل 14 در رده اول جدول قرار دارد و راه‌آهن هم با 33 امتياز تيم نهم جدول است.در اين هفته‌ تراکتورسازي تبريز نيز به مصاف ملوان بندر انزلي خواهد رفت. شاگردان توني اوليويرا در اين بازي فرصت دارند تا با توجه به ميزباني‌شان به سه امتياز دست يابند تا در صورت شکست استقلال صدر جدول را پس بگيرند.تراکتورسازي نيز با 43 امتياز در رده دوم قرار دارد و ملوان 35 امتيازي است و در رده هفتم جاي گرفته است.بازي‌هاي هفته‌ بيست و پنجم در روز شنبه نيز پيگيري خواهد شد که در مهمترين بازي نفت تهران ميزبان پرسپوليس تهران خواهد بود.

البته اين ميزباني براي تيم ابراهيم زاده هيچ سودي نخواهد داشت، چرا که اين ديدار در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود و پرسپوليسي‌ها ميزبان واقعي آن خواهند بود. با اين اوصاف شاگردان گل محمدي نيز در ادامه بازي‌هاي خانگي خود يک فرصت ديگر پيدا کرده‌اند تا خودشان را از ميانه‌هاي جدول بالا بکشند. پرسپوليس با وجود تمام سرمايه‌گذاري‌هايي که کرده بود در اين فصل از ميان جدول بالا نيامده و همچنان به رتبه يازدهم پيچ و مهره شده است!‌ سرخپوشان پايتخت 31 امتيازي هستند و حتي اين اميد را دارند که با اين پيروزي برابر نفت و عدم نتيجه‌گيري فجر، راه‌آهن و مس به رده هشتم صعود کنند.همچنين در اولين بازي اين هفته‌ تيم‌هاي گهر دورود و صباي قم به تساوي رسيده بودند.

برنامه کامل بازي‌هاي هفته‌ بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال به شرح زير است:

جمعه 20 بهمن:

تراکتورسازي تبريز – ملوان بندر انزلي، ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز، ساعت 15:30

فولاد خوزستان – ذوب‌آهن اصفهان، ورزشگاه تختي اهواز ، ساعت 15:30

سپاهان اصفهان – صنعت نفت آبادان ، ورزشگاه فولاد شهر اصفهان، ساعت 15:30

استقلال تهران – راه‌آهن، ورزشگاه آزادي، ساعت 17

شنبه 21 بهمن:

نفت تهران – پرسپوليس تهران، ورزشگاه آزادي، ساعت 15

داماش گيلان – فجر شهيد سپاسي، ورزشگاه عضدي رشت، ساعت 15:30

آلومينيوم هرمزگان – پيکان تهران، ورزشگاه خليج‌فارس، ساعت 15:30

سايپاي البرز – مس کرمان، ورزشگاه انقلاب کرج، ساعت 15:30


 در مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا
 ايران لبنان را گلباران کرد 

 تيم ملي فوتبال ايران با برتري پرگل برابر لبنان براي حريفان خود در مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا خط و نشان کشيد.

به گزارش ايسنا تيم ملي فوتبال ايران در نخستين ديدار خود در چارچوب رقابت‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا برابر لبنان با برتري 5 بر صفر به پيروزي رسيد. گل‌هاي ايران را در اين بازي رضا قوچان‌نژاد در دقايق 26 و 62، جواد نکونام در دقايق 45، 61 و 79 به ثمر رساندند.

ايران در دومين ديدار خود بايد به مصاف کويت برود. کويت هم در بازي هم‌زمان با نتيجه سه بر يک موفق شد تايلند را شکست دهد.

ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و لبنان با برتري محسوس ملي‌پوشان ايران آغاز شد. در همان دقايق ابتدايي بازي بازيکنان ايران چند موقعيت خوب گلزني داشتند اما هوشياري مدافعان لبنان و بي‌دقتي مهاجمان ايراني از دست رفتند.

دقيقه 8، يکي از زيباترين صحنه‌هاي بازي رقم خورد؛ اشکان دژاگه در اين لحظه با پاس فوق‌العاده زيباي خود خسرو حيدري را در موقعت خوبي قرار داد اما در يک رفت و برگشت اين فرصت از دست رفت.

دقيقه 12، رضا قوچان‌نژاد با پاس عمقي خوب شجاعي در محوطه جريمه لبنان صاحب توپ شد اما عجله‌ او باعث شد اين فرصت هم از دست برود.

دقيقه 18، بالاخره رحمان احمدي ديده شد! در اين دقيقه براي اولين بار دوربين‌هاي تلويزيوني دروازه‌بان ايران را نشان دادند. در اين صحنه لبناني‌ها توانستند براي نخستين بار توپ را به نزديکي دروازه ايران برسانند.

دقيقه 20، پژمان منتظري اولين اخطاري بازي لقب گرفت. ندافع ايران در اين لحظه با انجام خطاي بي‌مورد در کنار خط طولي زمين و در ميانه ميدان با کارت زرد داور جريمه شد.

دقيقه 21، لبنان فرصت خوبي براي گلزني پيدا کرد اما ضربه محکم مهاجم لبنان از بالاي دروازه بيرون رفت.

دقيقه 24، لبنان در فاصله حدودا 45 متري صاحب يک ضربه ايستگاهي شد اما اين فرصت هم هيچ حاصلي براي حريف ايران نداشت.

دقيقه 26، ايران يک – لبنان صفر؛ نخستين گل ملي رضا قوچان‌نژاد در اين دقيقه به ثمر رسيد. شجاعي از سمت راست دروازه لبنان نفوذ کرد و پشت محوطه جريمه توپ را به صورت عرضي به جباري داد و اين بازيکن هم با يک پاس عمقي زيبا و سريع قوچان‌نژاد را صاحب فرصت گلزني کرد. مهاجم ايران هم تک‌ضرب توپ را به تور دروازه حريف چسباند.

دقيقه 29، آندرانيک تيموريان از فاصله حدودا 40 متري به سمت دروازه لبنان شوت زد اما دروازه‌بان لبنان، توپ او را که در چارچوب هم نبود مهار کرد.

دقيقه 32، مهاجم لبنان چند مدافع ايراني را جا گذاشت و به سمت دروازه شوت‌زني کرد اما ضربه او آنقدر محکم نبود که احمدي را به واکنش وادار کند.

از دقيقه 32 تا 42 اتفاق خاصي در بازي رخ نداد تا اين که در اين لحظه اشتباه پولادي توپ را به مهاجم لبنان رساند اما مدافعان ايران توپ را به خوبي دور کردند.

ايران 2 – لبنان صفر؛ در آخرين دقيقه نيمه نخست خطاي مدافع لبنان روي دژاگه از سوي کمک داور پنالتي اعلام شد که اين تصميم از سوي لبناني‌ها با اعتراض همراه شد. ضربه پنالتي را نکونام به سمت دروازه لبنان زد و دومين گل ايران را به ثمر رساند.

ايران نيمه دوم را هم هجومي آغاز کرد. با شروع نيمه دوم بازي تيم ملي ايران با حملات دامنه‌دار خود حريف را تحت فشار گذاشتند. لبناني‌ها هم در اين دقايق بسيار پراشتباه ظاهر شدند.

دقيقه 55 اما لبنان روي يک ضربه ايستگاهي خطرناک ظاهر شد. در اين صحنه مهاجم لبناني توپ را با بي‌دقتي از کنار دروازه ايران به بيرون فرستاد.

ايران 3 – لبنان صفر؛ دقيقه 59، پنالتي دوم براي ايران گرفته شد. اين بار هم خطا روي دژاگه باعث پنالتي شد. مدافع خطاکار لبنان هم با اين خطا کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد. ضربه پنالتي را هم نکونام به گل سوم ايران تبديل کرد.

ايران 4 – لبنان صفر؛ دقيقه 62، حرکت انفجاري دژاگه از سمت چپ دروازه لبنان او را در موقعيت فوق‌العاده خوبي قرار داد. اين بازيکن با يک پاس عرضي محکم و خوب قوچان‌نژاد را در برابر دروازه خالي لبنان قرار داد تا او هم گل دوم خود و گل چهارم ايران را به ثمر برساند.

ايران 5 – لبنان صفر؛ کاپيتان تيم ملي ايران در دقيقه 79 هت‌تريک کرد تا اختلاف گل‌ها به عدد پنج برسد. در اين لحظه مسعود شجاعي به داخل محوطه جريمه لبنان نفوذ کرد و با يک پاس عرضي نکونام را پشت محوطه جريمه صاحب توپ کرد. کاپيتان تيم ملي هم شوت محکمي را روانه دروازه حريف کرد که توپش در ميانه راه به مدافع لبنان برخورد کرد و به شکل جالبي وارد دروازه شد.


 احتمال محروميت هميشگي عقيلي از تيم ملي 

 رييس کميته‌ انضباطي از احتمال محروميت مادام‌العمر هادي عقيلي خبر داد.

او همچنين گفت که در برخورد با امتناع بازيکنان از بازي‌ها و تمرينات تيم ملي مجازات‌هاي سنگيني تعريف شده که محروميت مادام‌العمر از تيم ملي و حتي محروميت از کليه فعاليت‌هاي فوتبال در داخل کشور از جمله آنهاست. هر چند درباره عقيلي پس از تشکيل پرونده‌ و بررسي موضوع حکم صادر مي‌شود.

به گزارش ايسنا: اسماعيل حسن‌زاده درباره برخورد کميته‌ انضباطي فدراسيون فوتبال با هادي عقيلي که اردوي تيم ملي فوتبال ايران را ترک کرده است، اظهار کرد: براي رسيدگي به اين موضوع مي‌بايست متوليان تيم ملي فوتبال ايران از کميته‌ انضباطي درخواست رسيدگي داشته باشند که تا اين لحظه هنوز هيچ گزارش مکتوبي به دست ما نرسيده است و کميته‌ انضباطي مي‌تواند طبق قانون به اين موضوع رسيدگي کند.حسن زاده در واکنش به اين که چه مجازاتي مي‌تواند در انتظار هادي عقيلي باشد، گفت: تا زماني که پرونده‌اي تشکيل نشده و ما گزارشي از متوليان تيم ملي دريافت نکرديم و توضيحات هادي عقيلي درباره اين اقدامش را نشنيده‌ايم نمي‌توان قضاوت جديدي در اين باره داشت.وي تاکيد کرد: در ماده «25» آيين‌نامه انضباطي که مربوط به امتناع ورزشکاراني از حضور در بازي‌هاي تيم ملي و کليه تمرينات و فعاليت تيم است، مجازات‌هايي تعيين شده است که تعليق حضور اين بازيکن در تيم ملي، محروميت مادام‌العمر از تيم ملي و... وجود دارد. حتي سنگين‌ترين مجازات تعريف شده اين است که کميته‌ انضباطي مي‌تواند بازيکن خاطي را نه تنها از تيم ملي، بلکه از کليه فعاليت‌هاي مربوط با فوتبال در هر بخشي محروم کند.

رييس کميته‌ انضباطي در پاسخ به اين سوال که اگر عقيلي توضيحات قانع کننده‌اي نداشته باشد، او مادام‌العمر محروم مي‌شود؟ گفت: به هر حال بايد توضيحات او را شنيد و پس از آن در اين باره نظر درستي داد. فکر مي‌کنم صحبت کردن درباره نوع قطعي مجازات يک بازيکن بر اساس توضيحات شفاهي مختلف کار درستي نباشد و شخصيت کميته‌ انضباطي را پايين بياورد. در هر حال تمام رسيدگي‌هاي لازم منوط به درخواست متوليان تيم ملي است.

حسن زاده در پاسخ به اين سوال که محروميت بازيکن از کليه فعاليت‌هاي فوتبالي صرفا مربوط به فعاليت‌هاي او در داخل ايران مي‌شود و به طور مثال عقيلي را که نمي‌توان از بازي کردن در خارج از کشور محروم کرد، گفت: بله. تمام احکام انضباطي ما مشمول فعاليت‌هاي فوتبالي بازيکن در داخل کشور مي‌شود و ما نمي‌توانيم وي را از ادامه فوتبال در خارج از کشور محروم کنيم، اما به طور مثال اگر يک بازيکن از چين بخواهد در ايران بازي کند، مي‌بايست مسوولان فوتبال چين براي او کارت ITC صادر کنند که اگر آن بازيکن محروم باشد، اين اتفاق نخواهد افتاد.


 مهدوي‌کيا:
 به نيمکت‌نشيني در پرسپوليس افتخار مي‌کنم 

 کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس گفت: اردوي کرج ثابت کرد که نداشتن اردو يکي از مشکلات ما در طول فصل بود.مهدي مهدوي‌کيا درباره اردوي کردان کرج اظهار داشت: در کل اردوي بسيار خوبي را با توجه به اينکه در طول فصل اصلا اردويي نداشتيم در کرج برگزار کرديم و به نظرم اين اردو در کل براي پرسپوليس مفيد بود.وي افزود: بچه‌ها در اين اردو چند روزي دور همديگر بودند و تمرينات صبح و بعد از ظهر بسيار خوبي انجام داديم تا خود را براي بازي مقابل نفت که حساس است آماده کنيم.

وي در خصوص بازي دوستانه در نظر گرفته شده براي تيم نيز ياد آور شد: کاري نداريم که مقابل چه تيمي بازي کرديم، اما مشخص شد که واقعا تمرينات ما در کرج مفيد بود چون فوتبال خوب و رواني را بازي کرديم.

اميدوارم روز شنبه بازي قابل قبولي را مقابل نفت به نمايش بگذاريم. در کل به نظرم اين اردو با توجه به اينکه در طول فصل اردويي نداشتيم به ما کمک زيادي مي‌کند، اين يکي از مشکلات ما بود که برطرف شد.

مهدوي‌کيا در پاسخ سوالي که شما هم مثل گل‌محمدي اعتقاد داريد که رابطه‌تان با سرمربي تيم برادرانه است، اظهار داشت: واقعا خنده‌ام مي‌گيرد از برخي از صحبت‌ها، هيچ مشکلي نيست و هميشه اين حرف و حديث‌ها بوده است. پرسپوليس از همه چيز مهمتر و بزرگتر است. اميدوارم در هفته‌هاي آينده نتايج بهتري بگيريم.

وي در پاسخ به اين سوال که باز هم به نيمکت‌نشيني در پرسپوليس افتخار مي‌کنيد، گفت: بله براي همه باعث افتخار است که در تيم بزرگ پرسپوليس که طرفداران ميليوني دارد، بازي کنند، هدف من فقط شاد کردن دل مردم است، شايد در اين وسط صحبت‌هايي انجام شود اما از همه چيز مهمتر پرسپوليس بزرگ است.


 روئينگ ايران هم تعليق شد 

 فدراسيون جهاني روئينگ، ايران را از کليه فعاليت‌هاي ورزشي در اين رشته تعليق کرد.فدراسيون جهاني روئينگ در نامه‌اي خطاب به دبير فدراسيون قايقراني اعلام کرد که با درخواست ايران براي حضور در مجمع فوق‌العاده FISA مخالف است و ورزشکاران ايران تا زماني که اساسنامه اصلاح شده براي اين مجمع جهاني ارسال نشود اجازه حضور در مسابقه‌هاي بين‌المللي را نخواهند داشت.متن نامه فدراسيون جهاني روئينگ به شرح زير است:

آقاي اميني

ما اخيرا در روز 28 ژانويه نامه‌اي از شما مبني بر حضور نمايندگان جمهوري اسلامي ايران در مجمع فوق‌العاده FISA (فدراسيون بين‌المللي روئينگ) دريافت کرده‌ايم. ما همچنين درخواست شما مبني بر اجازه دادن به ورزشکاران براي حضور در رقابت‌هاي تحت نظر FISA در حالي که در فرآيند تصويب اساسنامه خود با فدراسيون بين‌المللي هستيد، را دريافت کرديم.لطفا توجه داشته باشيد که ما هنوز در انتظار دريافت اساسنامه اصلاح شده شما هستيم. تا زماني که اين اساسنامه‌ها را دريافت نکرده‌ايم تا بر اساس آن بتوانيم با IOC مشورت کنيم، به شما يا همکاران‌تان که نماينده فدراسيون ايران هستند، اجازه شرکت در مجمع فوق‌العاده سال 2013 FISA را نخواهيم داد.ما هم با شما در اين موضوع هم‌عقيده‌ايم که ورزشکاران نبايد به خاطر مسائل مديريتي جريمه شوند، اما با توجه به اينکه اساسنامه‌ها پايه و مبناي ورزش هستند و همين طور براي حفاظت از ورزشکاران، ما به شما تاکيد مي‌کنيم که ابتدا نسخه تغيير يافته موارد ذکر شده را به ما بدهيد. به محض اينکه اين موضوع برطرف شد، ورزشکاران و مربيان شما قادر خواهند بود که در يک فضاي دو طرفه و همراه با تعامل که از قانون بازي‌هاي المپيک تبعيت مي‌کند، فعاليت کنند.ما هنوز تا زماني که انتخابات جديد بر اساس اساسنامه‌اي که FISA آن را تاييد مي‌کند برگزار نشده، همچنان کادر اجرايي قبلي به ويژه آقاي احمد دنيامالي را به عنوان رييس فدراسيون مي‌شناسيم. لطفا به نامه قبلي ما به تاريخ 2 اکتبر 2012 توجه کنيد.ما نياز داريم که شما در اين زمينه خواسته‌هاي ما را درک کرده و براي حل اين مسئله در سريع‌ترين زمان ممکن همکاري کنيد.

مت اسميت

مدير اجرايي فدراسيون بين‌المللي روئينگ


 نوري:
 حيف است پرسپوليس جامي نگيرد 

 بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس گفت: آرزو دارم امسال براي هواداران يک جام به ارمغان بياوريم زيرا حيف است اين تيم جامي نگيرد.

محمد نوري . در خصوص اردوي پرسپوليس در کرج عنوان کرد: اردوي کرج بسيار مفيد بود و بازيکنان کنار يکديگر تمرينات خوبي انجام دادند و شرايط ايده‌آلي کسب کردند.

وي با اشاره به بازي دوستانه سرخ‌پوشان با شهرداري داغستان يادآور شد: گرچه حريف تدارکاتي ما چندان قدرتمند نبود اما ديدار دوستانه خوبي برگزار کرديم. جوانان تيم حريف برابر پرسپوليس انگيزه زيادي داشتند و حاصل اين اردو را در هفته‌هاي بعد خواهيد ديد.

بازيکن پرسپوليس افزود: کار سختي پيش رو داريم و بايد زحمت زيادي در هفته‌هاي آينده بکشيم. مطمئن هستم با اين اردويي که برگزار کرديم در هفته‌هاي آينده يکي از بهترين عملکردهاي خود را به نمايش خواهيم گذاشت و آنچه کادر فني انتظار دارد پياده خواهد شد.

نوري در مورد شرايط خود خاطرنشان کرد: شخصاً از شرايط خود راضي هستم و مقابل نفت هم با تمام انگيزه بازي خواهم کرد. شايد نفتي‌ها براي جبران شکست دور رفت به مصاف ما بيايند اما ما هم سه امتياز را مي‌خواهيم.وي ادامه داد: خوشبختانه براي اين ديدار هيچ محروم و مصدومي نداريم و با خيال راحت مقابل نفت حاضر خواهيم شد. شرايط خوبي دارم و همان‌طور که در 3-4 هفته گذشته مردم و کادر فني از من راضي بودند باز هم تلاش مي‌کنيم بهترين عملکرد خود را داشته باشم.

بازيکن پرسپوليس تصريح کرد: هدف ما بالا آمدن در جدول ليگ برتر است و در جام حذفي هم تلاش مي‌کنيم به خواسته خود دست يابيم. آرزو دارم امسال يک جام را براي هواداران به ارمغان بياوريم زيرا واقعا حيف است که اين تيم جامي نگيرد.


 فوتبال ساحلي مايه افتخار فدراسيون فوتبال و نگاه به آينده! 
نويسنده : مرتضي دهرويه

 پس از هشت سال از ورود رشته جذاب و ديدني فوتبال ساحلي توسط کريم مقدم به ايران‌، تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان موفق شد براي اولين بار به عنوان قهرماني دست پيدا کند و براي پنجمين بار جواز حضور در مسابقات جام جهاني را به دست آورد نکته‌اي که بيش از هر مساله ديگري حائز اهميت است اينکه بعد از کسب عنوان قهرماني اسيا براي اولين بار است که اين رشته در سطح کشور ديده شد و مورد توجه اهالي رسانه، مسوولين مملکت و مردم قرار گرفت و با واکنش‌هاي خوب و مبارکي همراه بود که تمام آن را بايد به فال نيک گرفت و به بازيکنان‌،کادرفني‌، مسوولين کميته و دپارتمان فوتبال ساحلي،رئيس و دبير فدراسيون فوتبال و تمامي اهالي اين رشته تبريک گفت و ضمن اينکه اميدواريم روند اين موفقيت‌ها تداوم داشته باشد و هر روز جايگاه اين رشته در جامعه رنگ و بوي بهتري به خود بگيرد و براي اينکه با کسب اين عنوان مغرور نشده و موفقيت مقطعي را نداشته باشيم لذا براي روند و بهبود هر چه بيشتر اين رشته بيان چند نکته ضروري است که اميدواريم در صورت امکان به آنها اهميت داده شود:

1-تقويت کميته و دپارتمان فوتبال ساحلي

بي‌شک حمايت‌ها و برنامه‌ريزي خوب آقاي ابراهيمي به عنوان رئيس کميته فوتبال ساحلي و خانم شهرياري به عنوان رئيس دپارتمان در يکي، دو سال اخير بر کسي پوشيده نيست و زحمات آنها ستودني است ولي با توجه به وضعيت فعلي اين رشته جذاب جا دارد تا از وجود زحمتکشان اين رشته ورزشي در کميته و دپارتمان بيشتر استفاده شود و کميته و دپارتمان با ورود دلسوزان اين رشته ورزشي تقويت شود و اصلا رئيس کميته و دپارتمان به اين معناي است که اعضاي مشخصي داشته باشند و چه بهتر که اعضاي ان از دست‌اندرکاران اين رشته انتخاب شوند به ويژه افرادي که سال‌ها است با دست خالي و البته با عشق و علاقه در اين رشته زحمات زيادي را متقبل شدند و خدمات آنها در اين رشته بر هيچ‌کس پوشيده نيست از آقايان طبيب‌نژاد بوشهر،جمشيدي گيلان، نامداري اصفهان،صادقي شهر کرد،شجاع مشهد، صيادي بندرعباس‌، رحيمي دراسيا وي تهران، ميرشمس‌ها در يزد گرفته تا ديگر عزيزاني که جديدا به اين رشته ملحق شده‌اند همچون دست‌اندرکاران تيم‌هاي شهرداري تبريز و همدان و آبادان و... که با هزينه‌هاي شخصي خود باعث شدند تا چراغ فوتبال ساحلي روشن نگه داشته شود تا آقاي ابراهيمي و خانم شهرياري بر مسند کار قرار بگيرند و سکان هدايت فوتبال ساحلي را در اختيار داشته باشند.

2- انتخاب رئيس کميته روابط عمومي

اين رشته براي اينکه بتواند به جايگاه اصلي خود بيشتر دست پيدا کند‌، بايد بيشتر از شرايط فعلي ديده شود و تعامل مناسبي با نشريات و اهالي رسانه برقرار نمايد لذا لازمه ان حضور فردي کاربلد و خاک خورده به عنوان مسئول روابط عمومي است که اتفاقا در اين مقوله نيز فوتبال ساحلي از برخي رشته‌هاي ديگر جلوتر است چون در تمام اين سال‌ها سايت فوتبال ساحلي با مديريت خوب آقاي يعقوبي بدون هيچ چشم‌داشتي بلکه با هزينه شخصي خودش کار اطلاع‌رساني را به نحو احسن و عالي انجام داده است و حال انتظار اين است که از وجود ايشان بيشتر در رشته ساحلي استفاده شود تا با مديريت ايشان فوتبال ساحلي بيشتر شناخته شود.

3- ايجاد کميته فني

از اينکه تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان به مقام قهرماني با هدايت خوب و بي‌نقص اکتاويو دست پيدا کرده است جاي هيچ شک و بحثي نيست و اتفاقا ما بر اين باوريم بايد از تجربيات اين مرد کار بلد نهايت استفاده شود و با حمايت از برنامه‌هايش بستر مناسبي براي موفقيت در جام جهاني نيز مهيا نمود اما در کنار آن مي‌توان با راه‌اندازي کميته فني و استفاده دلسوزانه از نظرات کساني که در اين رشته داراي فکر و انديشه هستند نيز نهايت سود را برد البته بايد از افرادي استفاده شود که تمام فکر و حواسشان کمک به کادر فني فعلي باشد نه خداي ناکرده اينکه براي رسيدن به جايگاه خودشان به دنبال تخريب باشند به هر حال من معتقدم تمام کسانيکه که در گذشته هم در تيم ملي مربيگري کرده‌اند، نگاه دلسوزانه به اين رشته دارند وحداقل اينکه افرادي همچون فرشاد فلاحت‌زاده، بهزاد داداش‌زاده، شهرام دانه‌کار، کريم مقدم و...عاشق فوتبال ساحلي هستند و نبايد به راحتي از کنار نام و تجربيات آنها گذشت و با همدلي و يکرنگي مي‌توان به آينده خيلي بيشتر اميدوار بود.

4- تشکيل کميته جوانان

با راه‌اندازي اين کميته و برگزاري مسابقات در رده‌هاي پايه علاوه بر استعداديابي مي‌توان براي سال‌هاي آينده نيز پشتوانه‌هاي خوبي براي تيم ملي ساخت به هر حال در شرايط فعلي بهترين بازيکنان در تيم ملي حضور دارند و همين نفرات با تجربه و هماهنگي که سال‌ها است به دست آورده‌اند در مسابقات جام جهاني 2013 تاهيتي هم درخشش خواهند داشت ولي از همين امروز براي تداوم قهرماني‌ها بايد به دنبال پشتوانه قوي براي تيم ملي کشورمان باشيم.

و سخن آخر اينکه راهکارهاي بسيار زيادي براي رشد و توسعه وجود دارد و قرار نيست که فردي جانشين فرد ديگري شود اما با همفکري و به کار گرفتن تمام استعدادهاي بالقوه موجود در رشته فوتبال ساحلي مي‌توان با يک برنامه‌ريزي مدون شاهد موفقيت هميشگي رشته فوتبال ساحلي باشيم و گفتني است که حفظ عنوان قهرماني چه بسا بسيار سخت‌تر و مهمتر از به دست آوردن آن است و اينکه انتظارات مردم هم از اين رشته بالاتر رفته و براي خوشحالي و شادي دل مردم دوست‌داشتني کشورمان بايد تمام اختلافات سليقه‌اي کنار گذاشته شود و با تمام وجود در خدمت اين رشته باشيم و اين انتظارات بي‌شک کار آقاي ابراهيمي و خانم شهرياري را صدچندان مشکل‌تر ساخته است واميدواريم اين دو عزيز هم بر اين باور باشند که به تنهايي نمي‌توانند اين توقع به حق جامعه فوتبال ساحلي و مردم را جامه عمل بپوشانند.


 اخبارکوتاه 

 رويانيان در پرسپوليس ماندني شد

مديرعامل باشگاه پرسپوليس با تأکيد مسوولان در اين تيم ماندني شد.به گزارش فارس، محمد رويانيان که به دليل برخي بي‌توجهي‌ها و فشارهاي زياد از مديرعاملي پرسپوليس استعفا داده بود و بر اين موضوع تأکيد زيادي داشت بالاخره پس از مخالفت مسوولان و با توجه به درخواست هواداران و حتي بازيکنان فعلا در اين تيم ماندني شد. وي اين موضوع را به بازيکنان هم گفته است.قرار است حکم ماموريت وي براي ادامه فعاليت در باشگاه پرسپوليس، به زودي امضا شود.

آغاز مسابقات قهرماني بسکتبال غرب‌آسيا در تهران

دو تيم اردن و لبنان نيز براي شرکت در بسکتبال قهرماني غرب‌آسيا وارد ايران شدند.پس از عراق دو تيم بسکتبال لبنان و اردن نيز وارد ايران شدند تا از امروز در سيزدهمين دوره رقابت‌هاي غرب‌آسيا به مصاف يکديگر بروند. عراقي‌ها نيز به تهران آمده و در هتل المپيک ساکن شده بودند.طبق برنامه قرار است سه تيم خارجي حاضر در قهرماني غرب‌آسيا به مدت دو ساعت در سالن آزادي تمرين کنند و سپس مسوولان تيم‌ها در جلسه فني شرکت کنند.سيزدهمين دوره رقابت‌هاي قهرماني غرب‌آسيا از امروز با حضور تيم‌هاي عراق، لبنان، اردن و ايران در سالن بسکتبال آزادي آغاز مي‌شود. ساعت 15 لبنان با عراق بازي خواهد کرد و از ساعت 17 ايران به مصاف اردن مي‌رود.

اردوي تيم ملي تيروکمان در آبادان

تيم ملي تيروکمان چهارمين مرحله اردوي آماده‌سازي خود را در آبادان برگزار مي‌کند.چهارمين اردوي تيم ملي تيراندازي با کمان با حضور 25 ورزشکار در رشته‌هاي ريکرو و کامپوند و در دو بخش زنان و مردان از 23 بهمن تا 13 اسفند در آبادان زير نظر زبيدالله سليمف (سرمربي)، منصور کردي (مربي کامپوند) و نجمه آبتين (مربي ريکرو) مربيان تيم ملي برگزار خواهد شد.تيم ملي تيروکمان خود را براي حضور در بازي‌هاي اسلامي که خرداد سال آينده برگزار مي‌شود، آماده مي‌کند.

مسي، تا 2018 با بارسا بست

باشگاه بارسلونا اعلام کرد، ليونل مسي در بازگشت از تيم ملي آرژانتين قراردادش را با باشگاه کاتالاني‌ تا سال 2018 تمديد خواهد کرد.باشگاه بارسلونا از تمديد قرارداد ليونل مسي، ستاره آرژانتيني خود تا سال 2018 خبر داد.سايت باشگاه بارسلونا نوشت: مسي در حال حاضر در سوئد به سر مي‌برد و خود را آماده ديدار دوستانه تيم ملي آرژانتين و سوئد مي‌کند. او پنجشنبه به بارسلونا برمي‌گردد و قراردادش را تا سال 2018 تمديد مي‌کند.بارسلونا پيش از اين از توافق با ليونل مسي براي تمديد قراردادش تا سال 2018 خبر داده بود. آبي‌-اناري‌ها چندي پيش هم قرارداد ژاوي هرناندس و کارلس پويول را تا سال 2016تمديد کردند.

بازگشت دوباره حدادي به آمريکا

دارنده نشان نقره پرتاب ديسک المپيک لندن، اسفند‌ماه راهي آمريکا مي‌شود.احسان حدادي که مدتي پس از بازي‌هاي المپيک لندن، براي حضور در همايشي که ورزشکاران پرتاب ديسک جهان در آن شرکت کرده بودند، همچنين انتخاب مربي خود به آمريکا سفر کره بود، دو هفته‌ پيش به ايران بازگشت.فدراسيون دووميداني که حساب ويژه‌اي بر روي حدادي باز کرده و در تلاش است تا شرايط لازم را براي او فراهم کند، درخواست سفر برون مرزي حدادي را براي وزارت ورزش و جوانان ارسال کرده و تا حدودي نيز کارهاي اين دووميداني کار انجام شده، بنابراين احسان حدادي اسفند ماه امسال براي حضور در مسابقات بين‌المللي پرتاب ديسک آمريکا بار ديگر راهي ايالات متحده مي‌شود.

حضور بزرگان ورزش در مراسم گلريزان

سرپرست فدراسيون کشتي پهلواني و ورزش زورخانه‌اي از اعلام آمادگي ستارگان و بزرگان ورزش کشور براي حضور در مراسم گلريزان روز بيست وسوم بهمن ماه جاري خبر داد.محمدرضا طالقاني در اين باره اظهار داشت: با توجه به برگزاي سنت حسنه گلريزان به نفع برخي از قهرمانان ورزشي و حضور قهرمانان جهان و المپيک در اين مراسم معنوي، ديگر مسوولان و ورزشکاران طلايي کشور نيز اعلام آمادگي کرده‌اند.وي افزود :محمد بنا، کريم باقري، محمد نصيري، علي کفاشيان، دکتر موذن نيز در اين مراسم که روز 23 بهمن‌ماه در زورخانه باغ موزه قصر برگزار مي‌‎شود گرد هم خواهند آمد. طالقاني خاطر نشان کرد: دکتر غلامعلي حداد عادل هم با وجود مشغله‌هاي فراوان کاري عنوان کرد تلاش دارد در اين مراسم حضور داشته باشد. ضمن اين که عبدالله موحد، قهرمان کشتي جهان و المپيک نيز طي تماس تلفني از آمريکا تاکيد کرد که در اين مراسم شرکت مي‌کند.همچنين بر اساس حکم طالقاني محمد نصيري به عنوان استاد مربي جسماني و مرام پهلواني پهلوانک‌هاي کشور منصوب شد. از اين پس هيات‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي سراسر کشور مي‌توانند با گردآوري پهلوانک‌هاي استان خود و دعوت از نصيري از تجارب نصيري بهره‌مند شوند.