نسخه شماره 3129 - 1391/11/19 -


دستگيري قاتل فراري در جشن تولد دختر مورد علاقه‌اش


نجات زن همسرکش از مجازات


بازداشت سارق لوازم خودرو طي اجراي طرح امنيت محله محور


خبر


اخبار کوتاه


 دستگيري قاتل فراري در جشن تولد دختر مورد علاقه‌اش 

 گروه حوادث: پسر جنايتکار که عموي خود را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود در جشن تولد دختر مورد علاقه‌اش شناسايي و دستگير شد.

در دي ماه سال‌جاري وقوع يک فقره درگيري منجر به جرح در خيابان آموزگار منطقه ياخچي آباد به کلانتري 130 نازي‌آباد اعلام مي‌شود.

با حضور ماموران کلانتري در بيمارستان ماموران متوجه مي‌شوند اعضاي خانواده که مرد 50 سال به همراه همسر و فرزندش فرهاد 23 ساله مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته‌اند و تحت اقدامات درماني قرار دارند. متاسفانه «نجات. خ» به علت ضربات چاقو در ناحيه شکم و گردن فوت مي‌کند.

با تشکيل پرونده با موضوع قتل عمد تشکيل و به دستور بازپرس شعبه دهم جنايي پرونده به اداره دهم منتقل مي‌شود.

در تحقيقات ماموران از محل سکونت قاتل و مقتول متوجه مي‌شوند که يک مجتمع مسکوني متعلق به مقتول و برادرش (پدر متهم) وجود دارد که در آن متجمع هم خودشان زندگي مي‌‌کنند و هم يک واحد را به بچه‌‌هاي خود داده‌اند.

در ادامه رسيدگي به اين پرونده، کارآگاهان اداره هم در تحقيقات از خانواده متهم به قتل که متولد 1360 است متوجه مي‌شوند که «نجات. خ» توسط برادرزاده‌اش به قتل رسيده است و متهم پس از ارتکاب به قتل از تهران متواري شده است.

در ادامه تحقيقات پليس اداره دهم، کارآگاهان دريافتند متهم با خانم جواني در ارتباط بوده و با توجه به متواري بودن او و احتمال ارتباط متهم با اين خانم محل سکونت در اشرفي‌اصفهاني و خود اين خانم تحت مراقبت پليس قرار مي‌گيرد.

در ساعت 22 سه‌شنبه شب زماني که متهم به جهت شرکت در جشن تولد اين خانم در محل حاضر مي‌شود، ماموران با دستور قضايي ضمن ورود به منزل اين خانم متهم را دستگير مي‌کنند و متهم در اعترافات اوليه متهم به ارتکاب اين جنايت اعتراف مي‌کند.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان در خصوص زمان قتل گفت: در راه رفتن از پله‌هاي ساختمان بودم که در حين عبور از مقابل در خانه منزل عمويم ناگهان فرهاد (پسرعمو) را ديدم و به خاطر درگيري که از سال گذشته دو خانواده داشتند با چاقو به من حمله کرد و عمو و زن‌عمويم هم به حمايت از او درآمدند.

در حين درگيري در يک لحظه توانستم چاقو را از دست فرهاد خارج کنم و از خودم دفاع کنم و پس از پرت کردن چاقو به سمت فرهاد به سرعت از محل فرار کردم.

پس از فرار وقتي خانواده با من تماس گرفتند متوجه شدم که عمويم به قتل رسيده است و زن عمو و پسر عمويم هم در بيمارستان بستري هستند.

سرهنگ کارآگاه آريا حاجي‌زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت: با دستگيري متهم و اعتراف صريح به ارتکاب جنايت اين پرونده متهم ديروز هجدم بهمن 91 به بازپرسي شعبه دهم جنايي منتقل و دستور بازداشت متهم توسط بازپرس پرونده صادر و جهت انجام تحقيقات در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي قرار گرفت.


 نجات زن همسرکش از مجازات 

 زن ميانسال که همسرش را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، با گذشت اولياي دم از جنبه عمومي‌جرم محاکمه مي‌شود.

به گزارش مهر، شامگاه دوم بهمن سال گذشته زن ميانسالي به نام مرجانه 40 ساله با مراجعه به کلانتري 102 پاسداران به مأموران گفت: پس از کشتن همسرم به نام جواد، جسد او را در در صندوق عقب خودرو گذاشته و ماشين را در خيابان شمشاد واقع در پاسداران رها کردم. با آغاز تحقيقات از متهم پرونده ، مرجانه در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: اختلاف من و شوهرم بر سر ارتباطات وي با برخي افراد غريبه بود که بيشتر زمان خود را با آنها سپري مي‌کرد و همين موضوع باعث شده بود تا دچار افسردگي شوم . روز حادثه دوباره درخواست طلاق خود را تکرار کردم اما دوباره موضوع را شوخي گرفت و به بهانه بارش برف به سمت پنجره رفت . پس از چند دقيقه همسرم به داخل اتاق خواب رفت .

وي ادامه داد: نمي‌خواستم کوتاه بيايم و به همين علت بلند شدم و رفتم داخل آشپزخانه ، چاقويي برداشته و زير پتوي نازکي که دور کمرم بسته بودم گذاشته و به اتاق بازگشتم.

به خودم گفتم بزن. تو مي‌تواني . در حالي که چاقوي زرد رنگي در دو دستم داشتم ضربه اي را بروي گردنش زدم که ناگهان از روي تخت بلند شد و چاقو را با دست چپش از گردنش در آورد و انداخت زمين. ترسيده بودم و از عقب به پايين تخت پريدم . او کمي‌جلوتر آمد و روي تخت افتاد و ساکت شد .

متهم در ادامه اظهارات خود، در خصوص نحوه انتقال جسد از محل ارتکاب جنايت به محل کشف جسد نيز به کارآگاهان گفت : بعد از تميز کردن آثار خون ، چمدان چرخدار آبي رنگ داخل کمد ديواري را برداشته و در پايين تخت گذاشتم و جسد همسرم را در داخل چمدان قرار داده و آرام آرام به سمت در خانه کشيدم . جسد را به داخل صندوق عقب انداخته و چمدان را نيز روي صندلي عقب ماشين گذاشتم . پس از بستن در صندوق عقب ، با ماشين از پارکينگ بيرون آمده و به سمت ميدان هروي حرکت کردم . آن حوالي يک پارک کوچک ديدم . بالاي پارک ، داخل يک کوچه بن بست ايستادم و بين دو ماشين پارک کردم و پس از پياده شدن از ماشين و قفل کردن در‌هاي آن، به سرعت به خانه بازگشتم.

با تکميل تحقيقات زن ميانسال روانه زندان شد که با رضايت اولياي دم از مجازات مرگ نجات يافت . متهم به زودي از جنبه عمومي‌جرم در شعبه 113 دادگاه کيفري محاکمه مي‌شود.


 بازداشت سارق لوازم خودرو طي اجراي طرح امنيت محله محور 

 سرگرد نادري ديروز صبح از دستگيري يك سارق لوازم خودرو هنگام سرقت طي اجراي طرح امنيت محله محور در خيابان « مرادي» محله دولت آباد خبر داد.

سرگرد اردشير نادري رييس کلانتري 167 دولت آباد در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني پليس به تشريح جزئيات خبر پرداخت. به گفته وي ديروز عصر هفدهم بهمن ماه سال جاري در راستاي اجراي طرح امنيت محله محور ماموران اين يگان هنگام گشتزني در خيابان « مرادي « بودند كه به فردي كه در حال وارسي داخل خودروي سواري پارك شده يكي از شهروندان بود، مشكوك شدند.

اين مقام انتظامي بيان كرد: ماموران بلافاصله براي بررسي موضوع به او نزديك شدند اما مظنون به محض مشاهده واحد گشت فرار را بر قرار ترجيح داده و متواري شد.

نادري افزود: با فرار متهم عمليات تعقيب و گريز پليسي آغاز شد كه طي مسير كوتاهي ماموران موفق شدند متهم را در يكي از كوچه هاي فرعي دستگير كنند در بازرسي از وسايل متهم كه « محمد « نام داشت و يكي از اتباع افاغنه بود، تعدادي ابزار آلات سرقت ،يك قبضه چاقو و يك دستگاه تلفن همراه كشف شد.

كلانتر 167 دولت آباد در پايان تصريح كرد: ماموران با مراجعه به محل سرقت مالك خودرو را شناسايي كرده و به همراه متهم و اموال مكشوفه براي تكميل پرونده و تحقيقات بيشتر به كلانتري انتقال دادند.


 خبر 

 سردي دستبند بر دستان دو شيشه فروش « باقر شهر»

سروان دياني صبح ديروز از دستگيري دو سوداگر سابقه دار در محله « باقر شهر « خبر داد و افزود:‌ از خودرو اين متهمان مقادير قابل توجه‌اي شيشه کشف و ضبط شده است. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني پليس،سروان علي دياني رييس کلانتري 175باقرشهر در گفتگو با پايگاه اطلاع‌رساني پليس ضمن اشاره به دستگيري دو توزيع‌کننده مواد مخدر در در خيابان « يادگار امام « محله باقر شهر ‌خبر داد،و به تشريح جزييات پرونده اين متهمان پرداخت. اين مقام انتظامي در تشريح خبر فوق گفت:در راستاي اجراي طرح امنيت محله محور و مطالبات شهروندان در خصوص برخورد با توزيع‌كنندگان مواد مخدر، ماموران دايره تحقيق کلانتري اقدام به شناسايي مناطق جرم خيز کردند. دياني افزود: عصر روز شانزدهم بهمن ماه سال‌جاري ماموران گشت انتظامي اين يگان هنگام گشتزني در محدوده فوق بودند كه به سرنشينان يك خودروي سواري پرايد سبز رنگي كه در در حال پرسه زدن بود ،مشكوك شدند. كلانتر 175 باقر شهر بيان كرد: ماموران براي بررسي موضوع وارد عمل شده و به خودرو دستور توقف دادند اما راننده به محض مشاهده واحد گشت بر سرعت خود افزود و بدون توجه به اخطار پليس فرار را بر قرار ترجيح داده و متواري شد . وي عنوان كرد:ماموران طي يك تعقيب و گريز پليسي موفق شدند خودرو را متوقف و متهمان را كه پياده قصد فرار داشتند را دستگير كنند،در بازرسي از خودرو متهمان كه « محمد» و» رمضان» نام داشتند مقادير قابل توجه اي شيشه كه با لفافه بسته بندي شده بود كشف شد. سروان دياني در خاتمه اظهار داشت : در بازجويي‌هاي ابتدايي از متهمان مشخص شد آنها سابقه دارند و چندين مرتبه به اتهام توزيع مواد و سرقت بازداشت شده‌اند، كه ماموران متهمان را به همراه اموال مكشوفه براي تكميل پرونده و تحقيقات بيشتر به كلانتري انتقال دادند.

برخورد مرگبار سرويس کارگران با تريلر

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران ازتصادف مرگبار سرويس اتوبوس کارگران يک کارخانه با يک دستگاه تريلر خبر داد. سيدجلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، درتشريح جزييات اين خبر گفت: ‌در ساعت16:33 روز سه شنبه برخورد شديد يک دستگاه اتوبوس قديمي با يک تريلر به سامانه 125 اعلام شد و به دنبال آن آتش‌نشانان ايستگاه 66 و گروه نجات 15 به محل حادثه واقع درمسير شرق به غرب بزرگراه خاوران مقابل شهرک عباس‌آباد اعزام شدند. ملکي ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد که يک دستگاه اتوبوس قديمي که از آن بعنوان سرويس کارگران يک کارخانه استفاده مي‌شد به شدت با يک دستگاه تريلر حامي بار برخورد کرده و پس از آن تريلر نيز به قسمت عقب يک دستگاه سواري ال90 برخورد کرده است. وي با بيان اين که شش تن در اين اتوبوس محبوس شده بودند، اظهار کرد: عوامل آتش‌نشاني پس از خارج کردن اين افراد آنان را در اختيار تکنسين‌هاي اورژانس قرار دادند که اين افراد پس از بررسي علائم حياتي مرگ راننده و دو تن ديگر را تاييد کردند.


 اخبار کوتاه 

 واژگوني کاميون و نشت شديد گازوييل در بزرگراه

واژگوني کاميون در بزرگراه شهيد لشگري، آتش نشانان را به محل حادثه کشاند. به گزارش پايگاه خبري 125، مهدي حيدري فرمانده آتش نشانان اعزامي در مورد حادثه گفت: کاميون به رانندگي مردي 45 ساله در مسير غرب به شرق در حرکت بود که به علت نا معلومي واژگون و دچار نشت گازوييل شد. وي افزود: آتش نشانان بي‌درنگ پس از ايمن‌سازي محل با قطع سيستم برق کاميون و قرار دادن علائم هشدار دهنده براي جلوگيري از حوادث احتمالي ديگر، با پاشيدن خاک بر روي سطح بزرگراه از لغزندگي سطح آسفالت بزرگراه و نيز سرخوردن خودروهاي عبوري جلوگيري کردند.

حيدري با اعلام اين که خوشبختانه در اين حادثه کسي آسيب جدي نديد، خاطرنشان کرد: نيروهاي آتش نشاني با به حالت اوليه در آوردن اين کاميون به ماموريت خود پايان دادند.

آبگرمکن ديواري حادثه ساز شد

آبگرمکن ديواري منزل مسکوني را به آتش کشيد. به گزارش پايگاه خبري 125، ستاد فرماندهي آتش‌نشاني ساعت 09:40 دقيقه روز سه شنبه با دريافت خبر وقوع اين حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ايستگاه 85 را به محل حادثه درخيابان سي متري جي خيابان زماني اعزام کرد. رضا شقاقي فرمانده آتش نشانان اعزامي در مورد حادثه گفت: آشپزخانه يک واحد مسکوني در طبقه دوم اين ساختمان چهار طبقه به علت نشت گاز از قسمت اتصالات ورودي آب گرمکن روشن دچار آتش سوزي شد. وي افزود: آتش نشانان بي درنگ پس از ايمن سازي محل و قطع برق و گاز ساختمان با بکارگيري تجهيزات خاموش کننده، شعله هاي آتش را قبل از گسترش آن در داخل اين آپارتمان و ايجاد خسارات مالي بيشتر، مهار و خاموش کردند.

اقدام نامعقول پدر خانواده همسر ‌و فرزندانش را به آتش کشيد

روز سه‌شنبه اقدام نامعقول پدر يک خانواده سبب انفجار منزل و سوختگي شديد اعضايش شد. سيد جلال ملکي سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 15:01 روز سه‌شنبه وقوع انفجار و آتش‌سوزي يک منزل مسکوني به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن آتش‌نشانان دو ايستگاه 40 و 67 به محل حادثه واقع در خيابان مولوي کوچه بوربور اعزام شدند. وي ادامه داد: آتش‌نشانان پس از حضور در محل متوجه شدند که پدر اين خانواده داخل واحد مسکونيشان که در حدود 50 متر مربع مساحت داشت در حال شست‌و شوي قطعات موتورسيکلت خود با بنزين بوده که تجمع بخار بنزين در فضاي بسته و مجاورت آن با شعله‌هاي بخاري سبب وقوع اين حادثه شده است. ملکي با بيان اين که در جريان اين حادثه همسر 45 ساله اين مرد به شدت دچارسوختگي شد. گفت:‌ دو دختر 16 و 26 او نيز دچار سوختگي شدند که عوامل اورژانس هر سه اين افراد را به بيمارستان منتقل کردند.

به گفته وي پدر اين خانواده تنها از ناحيه پا دچار سوختگي سطحي شده بود که در محل درمان شد.