نسخه شماره 3127 - 1391/11/17 -

رييس ديوان عدالت اداري با اشاره به اظهارات احمدي‌نژاد:
ما را با کسي که به قانون اعتنا ندارد، چه کار است

محمود احمدي‌نژاد:
حاضرم اولين آدمي باشم که مي‌خواهيد به فضا بفرستيد
حاضرم خودم را به فروش و مزايده بگذارم و ارز آن را براي فعاليت‌هايتان بدهم
در مراسم رونمايي از تانک‌هاي ارتقا يافته ارتش مطرح شد:
تانک ذوالفقار با تي 72 اس روسي رقابت مي‌کند


لغو مصوبه‌هاي خلاف قانون توسط ديوان محاسبات


كليد حل مشكلات كشور تقويت احزاب است


به پرونده عباس اميري‌فر رسيدگي کنيد


اخبار کوتاه


کوتاه از بهارستان


الو مردم سالاري 44008133

علي اکبر صالحي مذاکره با آمريکا را «منطقه ممنوعه» ندانست:
ايران درحال بررسي پيشنهاد آمريکاست
جليلي: چرا 1+5 از گفت‌وگو فرار مي‌کند
نجفي:
اصلاح‌طلبان قطعاً در انتخابات با يک استراتژي‌ وارد عرصه خواهند شد


ضرورت توجه به حق و تکليف در انتخابات


عيار به برنامه مشخص مي‌شود

كواكبيان با اشاره به اتفاقات مجلس:
اقدام احمدي‌نژاد ادامه 11 روز خانه نشيني بود

انصاري راد:
مجلس بايد از اول جلوي دولت را مي‌گرفت


موضوع روز: ادب!


دولت عمد ندارد نمي‌تواند بودجه بنويسد


درمان درمانده


انتخاب عمومي


ايران و کاخ سفيد‌نشيني دوباره اوباما


كاريکاتور


 رييس ديوان عدالت اداري با اشاره به اظهارات احمدي‌نژاد:
 ما را با کسي که به قانون اعتنا ندارد، چه کار است 

 رييس ديوان عدالت اداري به بخشي از اظهارات رييس‌جمهور در مجلس شوراي اسلامي در ارتباط با ديوان عدالت اداري پاسخ داد.

به گزارش ايسنا حجت‌الاسلام والمسلمين محمدجعفر منتظري در جلسه هيات عمومي ديوان عدالت اداري با بيان اين‌که «سخناني که در مجلس شوراي اسلامي از سوي رييس‌جمهوري مطرح شد، دور از انتظار بود» گفت: من صرفا به دو نکته از سخنان رييس‌جمهور اشاره مي‌کنم و پاسخ مشروح و حقوقي به اين مقوله را طي بيانيه‌اي که از سوي ديوان عدالت اداري منتشر مي‌شود، اعلام خواهيم کرد.

وي ادامه داد: رييس‌جمهور فرمودند که ديوان عدالت اداري به موجب قانون اساسي فقط مي‌تواند نسبت به آيين‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها اشکال کند و آن را مورد رسيدگي قرار دهد و در اين ارتباط به اصل 130 قانون اساسي اشاره کردند. آقاي احمدي‌نژاد به ورود ديوان در رسيدگي به برخي تصميمات معترض بوده‌اند و گفتند، مگر امکان دارد، ديوان عدالت اداري در هر مورد که دولت تصميمي مي‌گيرد، وارد شود و آن را ابطال کند، در آن صورت اختياري براي دولت باقي نخواهد ماند. متاسفانه ايشان فقط به قانون اساسي توجه کرده‌اند، در حالي که در قانون ديوان عدالت اداري در بخش مربوط به حدود صلاحيت هيات عمومي، به صراحت آمده است که ديوان عدالت اداري موظف است به تصميمات يا اقدامات خلاف قانون نيز رسيدگي کند. ظاهرا رييس‌جمهور به اين وظيفه قانوني ديوان عدالت اداري توجهي نفرمودند.

وي يادآور شد: در ماده 19 قانون ديوان عدالت اداري آمده است «صلاحيت و اختيارات هيأت عمومي ديوان به شرح زير است: رسيدگي به شکايات و تظلمات و اعتراضات اشخاص حقيقي يا حقوقي از آئين‌نامه‌ها و ساير نظامات و مقررات دولتي و شهرداري‌ها از حيث مخالفت مدلول آن‌ها با قانون و احقاق حقوق اشخاص در مواردي که تصميمات يا اقدامات يا مقررات مذکور به ‌علت برخلاف قانون بودن آن و يا عدم صلاحيت مرجع مربوط يا تجاوز يا سوءاستفاده از اختيارات يا تخلف در اجراي قوانين و مقررات يا خودداري از انجام وظايفي که موجب تضييع حقوق اشخاص مي‌شود».

رييس ديوان عدالت اداري تاکيد کرد: دولت قطعا اختياراتي دارد و دولت بي‌اختيار نمي‌تواند، مسايل اجرايي کشور را مديريت کند، ما نيز هرگز به خود اجازه نمي‌دهيم در حدود اختيارات و صلاحيت‌هايي که دولت به موجب قانون دارد، مداخله کنيم اما تصميمات دولت نيز بايد در چارچوب قانون باشد.

وي معتقد است: مثلا انتصاباتي در دولت وجود دارد که قانون براي آن شرايطي را وضع نکرده است، ما هرگز در آن عزل و نصب‌ها ورود پيدا نمي‌کنيم اما اگر قانون در مورد برخي مقامات و انتصاب در سمتي شرايط و ضوابطي را تعريف کرده است، بايد مرجعي باشد تا در صورت تخلف از آن شرايط، به موضوع رسيدگي کند. طبق قانون آن مرجع ديوان عدالت اداري است.

وي با تاکيد بر ضرورت رعايت قانون و با بيان اين‌که «ما را با کسي که به قانون اعتنا ندارد، چه کار است؟» در ادامه به ماده 40 قانون ديوان عدالت اداري اشاره و اظهار کرد: همه امور حتي عزل و نصب‌ها بايد در چارچوب قانون صورت بگيرد و قانون به ديوان عدالت اداري و هيات عمومي آن اجازه را داده است که اگر تصميماتي خلاف آن انجام پذيرفت، مورد رسيدگي قرار دهند.

براساس ماده 40 قانون ديوان عدالت اداري در صورتي که رييس قوه قضاييه يا رييس ديوان به هر نحو از مغايرت يک مصوبه با شرع يا قانون يا خروج آن از اختيارات مقام تصويب‌کننده مطلع شود، موظف است موضوع را در هيأت عمومي مطرح و ابطال مصوبه را درخواست نمايد.

منتظري با اشاره به اين‌که «محتمل است، مطرح کنند رييس ديوان عدالت اداري خودش هم شاکي است و هم راي دهنده» افزود: قانون بنده را به عنوان رييس ديوان عدالت اداري مکلف کرده است که اگر مصوبه‌اي را مغاير با آن يافتم، در هيات عمومي مطرح کنم و هيات عمومي نيز پس از بررسي راي خواهد داد که مصوبه غيرقانوني است و بايد ابطال شود يا خير. هيات عمومي نيز مرکب از قضات مستقل و آگاهي است که داراي راي مستقل هستند، در آن‌جا نيز رييس ديوان عدالت اداري عضويت دارد و تنها يک راي متعلق به رييس ديوان است؛ بنابراين اين‌گونه نيست که بنده شخصا هم شاکي و هم راي‌دهنده باشم. بنده شاکي هستم اما به موجب قانون و راي آن نيز پس از بررسي بر عهده هيات عمومي است. حالا آيا اگر ما به موجب قانون به وظيفه خود عمل کرده‌ايم، بايد تخطئه شويم؟

وي با اشاره به بخش ديگري از اظهارت رييس‌جمهور مبني بر اين‌که «اگر ما از ديوان عدالت اداري شکايت داشته باشيم، بايد به چه کسي مراجعه کنيم؟» اظهار کرد: قانون راه آن را نيز مشخص کرده است. شخصيت ديوان عدالت اداري در آرايي است که صادر مي‌کند، هويت ديوان، هويتي قضايي است و تبلورش در آراء آن است. اين آراء نيز يا در شعب صادر مي‌شود يا در هيات عمومي. اگر شخصي به راي شعبه معترض باشد يا از راي هيات عمومي شکايتي داشته باشد و به آن معترض باشد، راهکار آن در هر مورد در قانون پيش‌بيني شده است. موارد متعددي هم وجود دارد و سوابق آن نيز موجود است که افرادي آمده‌اند و نسبت به رايي معترض بوده‌اند که پس از ارائه ادله و بررسي، اتفاقا در برخي موضوعات اعتراض آنان وارد تشخيص داده شده و راي اصلاح شده است.

وي گفت: وقتي قانون را ملاک و معيار قرار دهيم، ديگر جايي براي اين بحث‌ها باقي نخواهد ماند.


 محمود احمدي‌نژاد:
 حاضرم اولين آدمي باشم که مي‌خواهيد به فضا بفرستيد 
 حاضرم خودم را به فروش و مزايده بگذارم و ارز آن را براي فعاليت‌هايتان بدهم

 رييس‌جمهور با بيان اين‌که جوانان ما مصمم هستند ظرف چهار پنج سال آينده انسان به فضا بفرستند و مطمئنم که اين اتفاق مي‌افتد، افزود: من حاضرم فدايي شوم و علي‌رغم ريسک بالايي که دارد حاضرم اولين آدمي باشم که مي‌خواهيد به فضا بفرستيد.

به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد در مراسم بزرگداشت روز ملي فناوري فضايي گفت: خدا را شکر امروز سرعت حرکت علمي ملت ايران و دانشمندان ما بسيار بالاست، پس هر چه سرمايه‌گذاري در اين مسير داشته باشيم، کم است، چون اگر در قله دانش بايستيم بقيه دستاوردها زير پاي ماست. رييس‌جمهور با اشاره به برخي مانع‌تراشي‌ها و فشارهاي دشمنان، اظهار کرد: باورم اين است که برخي اين حرف‌ها را بر نمي‌تابند، اما ملت ايران به طور ويژه مورد بغض و کينه شياطين است که به ويژگي‌هاي برجسته و منحصر به فرد ملت ايران برمي‌گردد. وي افزود: يک روز مي‌گويند ايران خطرناک است و يک روز مي‌گويند ايران چيزي ندارد و اوضاعش خراب است و اخيرا هم در رابطه با پرتاب موجود زنده به فضا همان موضعي را گرفتند که در رابطه با مساله هسته‌اي داشتند، چون وقتي چند هزار سانتريفيوژ توسط ايران نصب شد، آنها تمام توان خود را بسيج کردند که يک دانه از آنها مستقر نشود، پس ما مي‌گوييم بياييد روي همين مساله تفاهم کنيم و شما مي‌گوييد ايران چيزي ندارد، پس ما هم همين را مي‌گوييم پس برويد دنبال کارتان.

رييس‌جمهور با بيان اين‌که جوانان ما مصمم هستند ظرف چهار پنج سال آينده انسان به فضا بفرستند و مطمئنم که اين اتفاق مي‌افتد، افزود: من حاضرم فدايي شوم و علي‌رغم ريسک بالايي که دارد حاضرم اولين آدمي باشم که مي‌خواهيد به فضا بفرستيد. احمدي‌نژاد با بيان اين‌که بحث اصلي فشارهاي اقتصادي براي جلوگيري از بلوغ علمي و پيشرفت ملت ايران است، گفت: البته به اين معنا نيست که ايران اشکال و ضعف ندارد، چون همه جاي دنيا اشکال وجود دارد و من در نيويورک گفتم هر کس مدعي است در کشورش به طور کامل مسايل انساني را رعايت مي‌کند، خود را معرفي کند پس همه بايد بدانند که مساله مربوط به ايران را خود ملت ايران حل خواهد کرد، اما به همان نسبت که ملت ايران عظمت دارد، دشمن هم دارد. وي با اشاره به مراسم دو هفته پيش در بزرگداشت اميرکبير، اظهار کرد: دست دشمن در لباس و نام ايراني مقابل ماست، آدم‌هاي کوتاهي که براي رسيدن به پست صدارت و نخست‌وزيري و يا يک پست حکومتي حاضرند شرافت و وطن خود را بفروشند و آن دشمنان الان هم هستند و ما هر چه اوج بگيريم بغض آنها بيشتر مي‌شود، اما دامن ما از دست آنها دورتر خواهد شد.

احمدي‌نژاد ادامه داد: به عنوان خادم شما بايد بگويم که به لحاظ بودجه، دولت در فشار است، اما حتما دولت در اولويت خود دارد که از فعاليت‌هاي فضايي پشتيباني کند.

در ادامه رييس‌جمهور به مزاح گفت: امروز دوستان درخواست ارز و پول کردند و من به آنها گفتم حاضرم خودم را به فروش و مزايده بگذارم و ارز آن را براي فعاليت‌هايتان بدهم، البته آنقدر مشکل نخواهد بود و يک نوسان کوچک و کوتاه در مسير رشد ما ايجاد شده است که به لطف خدا بر آن غلبه مي‌کنيم و از آن عبور خواهيم کرد و به جايي مي‌رسيم که آنها حسرت ايستادن در کنار ملت ايران را با خود به جايي مي‌برند که اجدادشان بردند.


 در مراسم رونمايي از تانک‌هاي ارتقا يافته ارتش مطرح شد:
 تانک ذوالفقار با تي 72 اس روسي رقابت مي‌کند 

فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: تانک ارتقا يافته ذوالفقار با تي 72 اس روسي رقابت مي‌کند. به گزارش ايسنا، امير پوردستان در حاشيه مراسم رونمايي از تانک‌هاي ارتقا‌ يافته ذوالفقار و صمصام که باحضور جمعي از فرماندهان عالي رتبه نيروهاي مسلح برگزار شد، اظهار کرد: يکي از بحث‌هاي مطرح در سال‌هاي اخير موضوع جنگ‌هاي ناهمتراز بود، بدين معنا که يکي از کشورهاي طرف جنگ نسبت به طرف ديگر داراي فناوري‌هاي پيشرفته‌تري است و قابليت‌هاي دشمن به گونه‌اي است که طرف مقابل بايد بتواند از خود دفاع کند. پوردستان با اشاره به اهميت يگان‌هاي زرهي، اظهار کرد: تفکري وجود داشت مبني بر اين‌که ما بايد يگان‌هاي زرهي را کنار بگذاريم ،اما به اين نتيجه رسيديم که با اين تفکر بايد مقابله کنيم و بلکه جايگاه يگان‌هاي زرهي و ماهيت آنها را مشخص سازيم، لذا آيين‌نامه گردان تانک نوشته شد. وي با اشاره به اهميت حفظ يگان‌هاي زرهي اظهار داشت: بر اين اساس تانک ذوالفقار را بهينه‌سازي کرديم و ارتقا ‌داديم. فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: ميدان رزم باشد، با وجود تحريم‌هاي گسترده، متخصصان داخلي توانستند تانک ذوالفقار اين تانک را ساخته و متناسب با ميدان‌هاي نبرد ارتقا دهند. نصب استابلايزر، سيستم کنترل آتش، امکان مورد اثبات قرار دادن اهداف در شرايط مختلف از ويژگي‌هاي اين تانک است. وي گفت: تانک ذوالفقار قابل قياس با تانک تي 72 اس (تانک روسيه) است. سيستم کنترل آتش بر روي تانک ام 60 نيز منتقل شده است. پوردستان در جمع خبرنگاران، گفت: هيچ تهديدي نمي‌تواند ما را به مخاطره بيندازد، جز آنکه زير تانک‌هاي شني ما نابود شود. ما هم در ساختار نيروي زميني ارتش و هم بر اساس آمايش سرزميني و متناسب با جنگ‌هاي ناهم‌طراز پيشرفت‌هاي بسياري داشته‌ايم.


 لغو مصوبه‌هاي خلاف قانون توسط ديوان محاسبات 

 رئيس سازمان بازرسي کل کشور گفت: ديوان محاسبات بر اساس قانون مي‌تواند طرح و بخشنامه و مصوبه خلاف قانون دولت، وزرا و روساي دستگاه‌ها را لغو کند. به گزارش ايلنا، حجت‌الاسلام مصطفي پورمحمدي در جمع خبرنگاران افزود: سازمان بازرسي در بسياري از مواقع، کارهاي تحقيقاتي ديوان محاسباتي را انجام مي‌دهد، اگر دستورالعمل، بخشنامه و آيين‌نامه‌اي که ازسوي دولت و هر مقام دولتي و حکومتي، خلاف قوانين صادر شود ابتدا تذکر مي‌دهيم، اگر اصلاح کردند که هيچ وگرنه تقاضاي ابطال آن را به ديوان عدالت اداري ارائه مي‌کنيم و در اين باره پرونده‌هاي زيادي تاکنون بررسي شده است. وي اضافه کرد: در خصوص پرونده مرتضوي، ديوان گزارش را از مراجع ديگر دريافت و راسا به آن رسيدگي کرد. پورمحمدي گفت: بانک پارسيان بخش خصوصي است و دخالت نکرديم . وي گفت: اگر موسسات عمومي، بانکهاي دولتي و خصوصي که تحت نظارت بانک مرکزي هستند تخلف کنند اين موضوع در حوزه رسيدگي ماست اما در موضوع صرافي‌ها و پرداخت کنندگان وام و تسهيلات دخالت نمي‌کنيم.

پورمحمدي افزود: در موضوع ارز چند پرونده در بانک مرکزي وجود داشت که بر اساس گزارشات و اطلاعات احتمال تخلف در آن مي‌رفت و ما هم اکنون در حال پيگيري اين تخلفات در حوزه بانک مرکزي، بانک‌هاي دولتي و خصوصي هستيم.

پورمحمدي با اشاره به اينکه بيشتر نگاه‌مان ايجابي و در جهت بهبود امور است، ايجاد نهاد تنظيم مقررات در حوزه نفت و فعالان نفت به منظور اصلاح و بهبود محيط کسب و کاررا از پيشنهادهاي سازمان بازرسي کل کشور در اين باره بيان کردو از وزارت نفت خواست با همکاري شوراي رقابت اين نهاد را ايجاد کند.


 كليد حل مشكلات كشور تقويت احزاب است 

 نماينده اصلاح‌طلب مجلس ششم كليد مشكلات كشور را تقويت احزاب دانست و گفت: کار حزبي نيازمند تلاش، برنامه‌ريزي، تصميم‌گيري و کار تشکيلاتي است. اين در حالي است که به خاطر برخي تنگ‌نظري‌ها، احزاب جناح منتقد عملا قادر به فعاليت نيستند. فاطمه راکعي در گفت‌و‌گو با ايلنا، گفت: افراد فعلي که بر سر کار هستند از‌ همان آغاز کارشان، شروع به مخالفت با احزاب و سمپاشي عليه آن‌ها کردند در صورتي که خودشان مي‌دانستند تمام تلاش احزاب براي بهبود وضعيت سياسي، فرهنگي و اقتصادي کشور است. وي ادامه داد: وضعيت موجود نشان مي‌دهد افرادي در کشور چند صدايي را برنمي‌تابند و سلايق مختلف را در کشوري که داراي مليت‌ها، قوميت‌ها، احزاب و مذاهب مختلف است نمي‌توانند تحمل کنند. مديران فعلي در چنين سيستمي آن هم در فضا و عصر ارتباطات اگر مي‌خواهند اوضاع را پيش ببرند کاري نمي‌توانند انجام دهند. اين شيوه ممکن است براي يک کشور بسيار کوچک و کاملا يکدست آنهم چند صباحي دوام بياورد اما در کشوري با شاکله ايران با تمدن چند هزار ساله جواب نمي‌دهد.

وي گفت: مسئولان رويه بهتري در مورد برخورد با احزاب اتخاذ کنند وگرنه اين روش و اسلوب روشي نيست که در ايران دوام بياورد.

وي در ادامه گفت: حتي جناح مقابل اصلاحات هم خيلي وقت است به اين نتيجه رسيده‌اند که تک‌صدايي و ديکته کردن فقط يک نوع طرز فکر سياسي به يک ملت متشکل از سلائق مختلف فرهنگي کاري شدني نيست. در سال‌هاي اخير مسوولان متوجه شده‌اند اين سختگيري و تنگ گرفتن فضا به سمتي پيش رفته که حتي دو نفر در زير يک سقف هم نتوانند همديگر را تحمل کنند چه برسد به اينکه افراد بخواهند در داخل جامعه همديگر را تحمل کنند چرا که هر کس به نوبه خود ادعا مي‌کند که حق با اوست و ديگران بايد تابع فکر او باشند. وي گفت: حزب حاکم موظف است حقوق احزاب اقليت را به رسميت بشناسد و حزب اقليت نيز در مقابل وظيفه دارد مجلس و دولت را زير نظر داشته باشد و آن‌ها را نقد کند تا همه چيز رو به پيشرفت و اصلاح باشد. اين در کشور ما در سال‌هاي اخير تعطيل شده و تا وقتي به اين اصول وقعي نهاده نشود واضح و مشخص است که ما شاهد يک فضاي سالم و رو به رشد سياسي نخواهيم بود.

وي با اشاره به وضعيت اقتصادي مردم طبقه متوسط و وضعيت نامناسب جامعه کارگري اظهار داشت: بعضي‌ها در دولت فعلي فکر کرده‌اند باشعارهاي دهان پر کني که يک شبه مطرح شده مي‌توانند همچنان آراي مردم را حفظ کنند و حتي اگر خوشبينانه به قضيه نگاه کنيم و تصور کنيم که اين افراد صادق بوده‌اند تصور باطلي است که فکر کنند با اين شعار‌ها به نتيجه مي‌رسند. کما اينکه ما ديديم که هيچکدام از شعارهاي عجيب و غريب به نتيجه مورد توقع مردم نرسيد و روز به روز گراني و تورم آزاردهنده‌تر از قبل شده است.

راکعي تصريح کرد: در حال حاضر مشکلات عديده کشور به خاطر گراني دلار، عدم مديريت درست اقتصادي کشور، عدم وجود رفتار سياسي مناسب، تحريم‌ها و مشکلات مشابه کشور و مردم ما را به نقطه کنوني رسانده است. از طرفي کساني راه را باز ديده‌اند و دزدي‌ها و اختلاس‌هايي انجام داده‌اند که در کشور ما بي‌سابقه بوده است و لطمات تمام اين کم و کاستي‌ها را ملت مي‌خورد و مردم به جايي رسيده‌اند که براي مصارف روزمره و عادي و تأمين معيشتشان دچار مشکلات شده‌اند.

وي گفت: يک نفر و يک کميته که دور هم مي‌نشينند و تصميمات خلق‌الساعه مي‌گيرند حتي اگر صداقت هم داشته باشند نمي‌توانند دردي را از ملت دوا کنند.


 به پرونده عباس اميري‌فر رسيدگي کنيد 

 وکيل مدافع عباس اميري‌فر با بيان اين‌که «پس از گذشت يک‌سال پرونده موکلش هنوز در دادسراست و ظاهرا اراده‌اي براي رسيدگي به اين پرونده وجود ندارد» از دستگاه قضايي خواست که بدون ملاحظه‌کاري سياسي به پرونده‌ها رسيدگي کنند.

سيدعلي اصغر حسيني در گفت‌وگو با ايسنا گفت: حدود دو سال پيش و پس از انتشار سي‌دي معروف «سي‌دي ظهور نزديک است»به عباس اميري‌فر رييس شوراي فرهنگي نهاد رياست‌جمهوري به دليل آنچه که «معاونت در توزيع اين سي‌دي» ناميده شد جلب و به مدت 52 روز بازداشت شد.

وي تصريح کرد: حقيقت آن است که موکل من کوچک‌ترين نقشي در توزيع اين سي‌دي نداشته و حتي در جلسه شوراي فرهنگي نهاد رياست‌جمهوري که براي بررسي و نقد اين سي‌دي تشکيل شده بود صراحتا محتويات اين سي‌دي را نفي و تکذيب کرد و آن را برخلاف آموزه‌هاي ظهور و مهدويت دانست. وي خاطرنشان کرد: نکته حائز اهميت نحوه برخورد با متهمين و لزوم رعايت حقوق و آزادي‌هاي مشروع ايشان است که مشخصا در خصوص موکل من موارد متعددي از نقض موازين و ضوابط قانوني در جريان رسيدگي به پرونده ايشان وجود داشته و دارد که اينجانب تاکنون به اصرار ايشان از رسانه‌اي کردن اين موارد خودداري کرده‌ام که البته از طريق مراجع قانوني پيگير اين موارد هستم. حسيني گفت: در پرونده مربوط به رسيدگي به پرونده «سي‌دي ظهور نزديک است» خود توليدکنندگان اين سي‌دي هرگونه ارتباط با موکل من را تکذيب کرده‌اند.


 اخبار کوتاه 

 مشکلات ناشي از عملکرد خودسرانه

يک مرجع تقليد با بيان اين‌که بيشتر مشکلات جامعه از خودسر عمل کردن است گفت: متاسفانه جامعه بشريت امروز بعد از دارو خوردن، از مرجع مي‌پرسند که چه بايد بکنيم، قرآن مي‌گويد هيچ کاري را قبل از اينکه جويا بشويد انجام ندهيد. به گزارش خبرگزاري حوزه، آيت‌الله علوي‌گرگاني در ديدار جمعي از کارکنان سپاه با بيان اين‌که «اگر انسان به دستورالعمل خداوند عمل کند، به خوشبختي مي‌رسد» تصريح کرد: بيشتر مشکلات جامعه از اين است که کمتر به دستورات الهي عمل مي‌شود، ما در تمام امور زندگي بايد حالت تبعيت داشته باشيم. وي گفت: بياييد در دهه فجر با خداوند عهد ببنديم که گوش به فرمان خدا باشيم و تقوا را پيشه خود قرار دهيم، از خدا بترسيم و اگر کسي تخلف کرد خودش را ملامت کند ما تقصير نداريم، پيامبر(ص) خوب و بد را نشان مي‌داد اما به زور به کسي نمي‌گفت که اين را بايد عمل کنيد.

دولت بودجه چند دوازدهم نمي‌دهد

معاون رئيس‌جمهور در نظارت بر قانون اساسي با اشاره به در نظر گرفتن اقدامات ويژه دولت در بودجه سال آينده گفت: دولت بنايي بر ارائه بودجه چند دوازدهم به مجلس ندارد. محمدرضا ميرتاج‌الديني در گفت‌وگو با مهر درباره زمان ارائه بودجه از سوي دولت به مجلس افزود: در حال حاضر بودجه در دولت در حال بررسي است، لذا نمي‌توان زمان دقيقي را براي ارائه بودجه به مجلس بيان کرد. اما مي‌توان احتمال داد که ظرف يک هفته آينده بودجه به مجلس مي‌رود. معاون رئيس‌جمهور در خصوص اظهارات برخي نمايندگان شاخص و اقتصادي مجلس که تقاضاي ارائه بودجه چند دوازدهم کرده اند، تصريح کرد: قطعا دولت بنايي بر ارائه بودجه چند دوازدهم به مجلس ندارد. وي با تاکيد بر اين که دولت بودجه را فقط به صورت کامل به مجلس ارائه خواهد داد، گفت: بهتر است مجلس در برخي مواقع خود را با شرايط تطبيق دهد. ميرتاج‌الديني ادامه داد: لازم است مجلس شرايط را به گونه اي فراهم کند که بتواند ظرف 45 روز و تا پايان سال جاري بودجه را به تصويب برساند.

عوارض بي‌تدبيري دولت

رئيس اتحاديه پيشکسوتان خانه کارگر گفت: وزير کار، چوب لجبازي شخص رئيس‌جمهور را خورد. حسن صادقي در گفت‌وگو با ايلنا اظهار داشت: وزير کار نبايد خود را در مسيري قرار مي‌داد که به اين صورت با دفاع بد رئيس‌جمهور از وزارت کنار گذاشته شود. وي گفت: شيخ‌الاسلامي مي‌توانست به استناد قانون حکم مرتضوي را لغو کند و براي مجلس و تک تک نمايندگان مجلس بفرستد و خود را مبرا کند و اگر از طرف دولت عزل مي‌شد برايش عزتمند‌تر بود. معاون دبير کل خانه کارگر تصريح کرد: اينکه مي‌گوييم رفتار دولت غير دموکراتيک است در اينجا معلوم مي‌شود. چرا بايد يک وزير از رئيس دولت بترسد و نتواند قانون را اجرا کند؟ وزيري که احترام رئيس‌جمهور از قانون برايش مهم‌تر باشد به درد نمي‌خورد و بايد برود. وي اظهار داشت: من فکر مي‌کنم مجلس تصميم درستي گرفت و به نمايندگان مجلس آفرين مي‌گويم.

اخطار دانشجويان به مسوولان

دانشجويان بسيجي 133 دانشگاه به مسوولان اخطار دادند که تا زماني محترمند که در خط انقلاب و ولايت قدم بردارند. به گزارش ايلنا، 133 دانشگاه و مرکز آموزش عالي استان فارس طي بيانيه‌اي با توجه به شرايط حساس کشور به مسئولان اخطار دادند که هيچ عمل مخالف با مواضع رهبري را تحمل نکرده و يادآور شدند مسوولان تا زماني محترمند که در خط انقلاب و ولايت قدم بردارند.

پيام تسليت مجمع روحانيون مبارز

ضايعه درگذشت دانشمند فرزانه جناب آقاي دکتر حسن حبيبي موجب اندوه فراوان گرديد. دکتر حبيبي سياست‌ورزي، و تلاش مستمر علمي را با دينداري و تقوامداري چنان در هم آميخت که از خود شخصيتي مقبول در نزد پويندگان اين سه عرصه ساخت تلاش ديرپاي او در عرصه سياست هرگز موجب غفلت از دانش پژوهي‌اش تا پايان عمر نشد. تقوا و دينداري او همواره وي را در پايداري بر صراط مستقيم و پرهيز از کجي وانحراف ياري رساند تا سر انجام بر سر عهد ديرين خود با خدا و وفاداري به امام و انقلاب و مردم، دعوت حق را لبيک گفت و دامن از اين جهان برکشيد. ضمن آرزوي رحمت بي‌پايان حق براي آن عزيز، به خانواده گرامي‌اش و به همه دوستان و علاقمندان و آشنايان دور و نزديکش در سراسر کشور تسليت عرض مي‌کنيم و براي همه آنان صبر واجر از خداوند متعال مسالت داريم.


 کوتاه از بهارستان 

 گراني کاغذ بلاي جان نشر

نماينده مبارکه گفت: گراني کاغذ يک مشکل اساسي و بي‌سابقه است که در سال جاري گريبانگير مطبوعات و صنعت چاپ شده وحمايت کافي و بايسته‌اي هم در خصوص تامين زيرساخت‌ها و مواد اوليه چاپ کتاب و روزنامه توسط ارگان‌هاي متولي صورت نمي‌گيرد. علي ايرانپور در گفت‌و‌گو با خانه ملت، افزود‌: يکي از مهمترين دغدغه‌هايي که اين روزها درخصوص مطبوعات و ادبيات مطرح است، گران شدن کاغذ و اتفاقاتي است که براساس همين مسئله رخ مي‌دهد. وي ادامه داد: گراني کاغذ يک مشکل اساسي و بي سابقه است که در سال جاري گريبانگير مطبوعات وصنعت چاپ شده و حمايت کافي وبايسته‌اي هم در خصوص ‌تامين زيرساخت‌ها و مواد اوليه چاپ کتاب و روزنامه توسط ارگان‌هاي متولي صورت نمي‌گيرد. ايرانپورافزود‌: پايين آمدن تعداد شمارگان کتاب‌ها و بالا رفتن قيمت آن‌ها باعث مي‌شود، تأثير مستقيم اين اتفاق را روي سطوح مختلف کتابخواني در کشور ببينيم. وي گفت‌:‌ گرچه بازار نشر درهرشرايطي به کار خود ادامه مي‌دهد؛ اما اين روند ناشران نوپا را از گردونه بيرون مي‌کند و همچنين بيش‌ترين ضرر به نويسنده مي‌خورد؛ زيرا در شرايط تورم همه چيز گران مي‌شود و ناشر چون همه قسمت‌هاي نشر گران شده است، درصد مؤلف را کم مي‌کند و در نتيجه بار سنگين ماجرا بر روي دوش نويسنده مي‌افتد. عضو کميسيون کشاورزي ياد آورشد‌: وقتي ناشر مواد اوليه توليد خود را از بازار آزاد گران مي‌خرد، طبيعي است که اين اقدام او روي آنچه توليد مي‌کند، تأثير مي‌گذارد.

طرح مبارزه با آلودگي‌هوا

عضو کميسيون صنايع با ارائه پيشنهادي در زمينه کاهش آلودگي هوا در کلانشهر‌ها، گفت: بايد رقم مشخصي به قيمت هر ليتر بنزين به طور مثال 100 تومان و گازوئيل 50 تومان به‌صورت مجزا از افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي درهدفمندي يارانه‌ها در کلانشهر‌ها اضافه شود و از اين محل تأمين اعتبار شده، هر ساله هزينه‌اي مجزا براي مبارزه با آلودگي هوا اختصاص يابد تا مبارزه با آلودگي هوا داراي منابع مالي مشخص و دائمي شود. مويد حسيني صدر در گفت وگو با خانه ملت، در مورد بحراني شدن آلودگي ‌هواي کلانشهر‌هاي کشور، تصريح کرد: طرح مبارزه با آلودگي هوا در فراکسيون محيط زيست و توسعه پايدار مجلس مورد کار کارشناسي قرار گرفته و هم اکنون در اداره قوانين مجلس در حال بررسي است که هفته جاري براي تصويب نمايندگان به صحن علني مي‌آيد. نماينده مردم خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي،‌ آلودگي هوا را عامل تهديد جدي سلامت شهروندان خواند وافزود: آلودگي هوا همزمان با برودت هوا به امري دايمي در کلانشهر‌هاي کشور تبديل شده و امروزه بيماري‌هاي تنفسي، قلبي و عروقي و عصبي مهم‌ترين عارضه‌اي‌ است که در پي آلودگي هوا جان شهروندان را به مخاطره انداخته است.

5هزار ايراني در زندان‌هاي خارج

عضو هيأت رئيسه کميسيون امنيت ملي با اشاره به تلاش اين کميسيون علاوه بر اقدام وزارت‌خارجه براي آزادسازي ايرانيان زنداني در ديگر کشورها،‌ گفت: مبادله زندانيان ايراني و عراقي نخستين دستور کار است. محمدحسن آصفري در گفت‌وگو با خانه ملت، با بيان اينکه در کميسيون امنيت ملي تصميم گرفته شد اين کميسيون رأسا نسبت به پيگيري امور ايرانيان زنداني در کشورهاي ديگر اقدام کند، گفت: با توجه به اينکه تعداد زيادي از هم‌وطنان ما در زندان‌هاي کشورهاي آسيايي و آفريقايي بازداشت هستند، تلاش مي‌کنيم تا با پيگيري وضعيت آنها، خانواده‌هايشان را از نگراني خارج کنيم. نماينده اراک با اشاره به تلاش براي تعيين تکليف ايرانيان زنداني در خارج از کشور، از طريق امضاي تفاهم‌نامه‌هاي مربوط،‌ افزود: کميسيون امنيت ملي کاري به وزارت امور خارجه در اين زمينه ندارد و خود مستقلا اين موضوع را پيگيري مي‌کند. وي تصريح کرد: هم‌اکنون تبادل زندانيان و مجرمان ميان ايران و عراق در دستور کار قرار دارد؛ ‌اما از تعداد ايراني‌هاي زنداني در اين کشور،‌ آمار دقيقي از تعداد آنها در دست نيست.

عضو هيأت رئيسه کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينکه بيش از 5هزار ايراني زنداني در خارج از کشور داريم،‌ ادامه داد: در عربستان و چند کشور ديگر نيز براي ايرانيان حکم اعدام صادر شده که پيگير روشن شدن وضعيت آنها نيز هستيم.


 الو مردم سالاري 44008133 

 قابل توجه مسوولان راهنمايي و رانندگي

به اطلاع مسوولان راهنمايي و رانندگي مي‌رسانم در بعضي از مناطق تهران در هر چهار راه ماموران، موتورسواران را مجبور مي‌کنند که مدارک خود را به آنان نشان دهند. اينجانب در حالي که کلاه و مدارک داشتم و خلاف هم نکرده بودم در يک روز 22 بار مورد بازرسي قرار گرفتم. آيا مردم وقت خود را از سر راه پيدا کرده‌اند که بايد در هر چهار راه توقف کنند؟ اگر قرار است موتورسواران را متوقف کنند بهتر است آنهايي که به ظاهر مشکل دارند يا تخلف کرده‌اند متوقف شوند. از مسوولان راهنمايي و رانندگي خواهشمندم رسيدگي کنند.

کوروش از تهران

بيکاري کارگران

همانطور که مي‌دانيم با تعطيلي بعضي از کارخانه‌ها افراد زيادي بيکار شدند لازم است دست‌اندرکاران ذي‌ربط در سال پاياني دولت براي اشتغال آنان چاره‌اي بينديشند.

احمدپور- تهران

تقاضا از کارفرمايان

اگر کارفرمايان هنگام انعقاد قرارداد با پيمانکاران حقوق حقه کارگران را امضا کنند قطعا دست‌هاي پليد طمع‌کاران کوتاه خواهد شد.

معصوم‌زاده-تهران

انتظار از رئيس‌جمهور آينده

اميد است که رئيس‌جمهور آينده براي بهبود وضعيت اقتصادي جامعه از نظرات کارشناسان اقتصادي کمک بگيرد و ديگر شاهد تورم و گراني در جامعه نباشيم.

يک شهروند- تهران


 علي اکبر صالحي مذاکره با آمريکا را «منطقه ممنوعه» ندانست:
 ايران درحال بررسي پيشنهاد آمريکاست 
 جليلي: چرا 1+5 از گفت‌وگو فرار مي‌کند

 گروه سياسي: اظهار نظرها در مورد مکان مذاکرات ايران با 1+5 برسر پرونده هسته‌اي و سخنان برخي مسئولان آمريکايي در مورد مذاکره با ايران و پرونده هسته‌اي نشان مي‌دهد که دو طرف در حال ارزيابي مواضع اعلامي و عملي آنها هستند که در نهايت از لابه لاي اين تحليل به هر صورت شرايط مطلوب براي جلوگيري از بن بست کنوني فراهم شود. اعلام برگزاري مذاکرات در قزاقستان هم جو جديدي را در فضاي بين المللي ايجاد کرده است که بايد ديد به مرحله اجرايي مي‌رسد يانه؟ اين در حاليست که مقامات چين هم از ادامه مذاکرات حمايت کرده‌اند. شايد اجلاس امنيتي مونيخ بتواند راهکار مطلوبي براي ايجاد تفاهم و اعتماد متقابل را به همراه داشته باشد.

وزير خارجه ايران با اعلام اينکه مذاکره بين ايران و آمريکا منطقه ممنوعه نيست، به طور مشروط از پيشنهاد معاون رييس‌جمهور آمريکا براي مذاکره مستقيم با ايران استقبال کرد. علي‌اکبر صالحي درباره پيشنهاد معاون رييس‌جمهور آمريکا براي مذاکره مستقيم با ايران تاکيد کرد:نگاه ما به اين پيشنهاد مثبت بود. به نظر من اين يک پيش درآمد خوب است، اما ما بايد اندکي بيش‌تر صبر کنيم تا ببينيم که آيا ژست و حرکت آنها اين بار واقعي است يا نه تا ما نيز بتوانيم در اين‌باره تصميم‌گيري کنيم. صالحي با اشاره به سخنان بايدن افزود:مايلم بگويم که اينها نشانه‌هاي خوبي است ما يک دولت منطقي هستيم و از طريق مذاکره، حل‌ و فصل تمامي مسايل حل نشده بين‌المللي را بررسي مي‌کنيم.

وزير خارجه ايران با اشاره به گفت‌وگوهاي ايران و آمريکا درباره عراق و افغانستان تصريح کرد که تهران به «مذاکرات دوجانبه» با آمريکا به عنوان يک منطقه ممنوعه نمي‌نگرد. صالحي تاکيد کرد: «اين يک منطقه ممنوعه نيست و وقتي موضوع برگزاري مذاکرات دوجانبه درباره مسائل ويژه مطرح باشد يک خط قرمز به شمار نمي‌رود. در اين‌جا منظورم مساله هسته‌اي است. اين يک خط قرمز نيست.» وزير خارجه ايران که با شبکه خبري پرس تي وي گفت‌وگو مي‌کرد، تاکيد کردکه آمريکا بايد ارسال «سيگنال‌هاي متناقض» نظير لفاظي‌هاي پياپي درباره اينکه همه گزينه‌ها روي ميز است را به جمهوري اسلامي متوقف کند اختلافات بايد از طريق مذاکره حل‌ و فصل شود تعامل راه‌حل است نه درگيري.

طرف مقابل مذاکرات ژانويه را نپذيرفت

در همين حال دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان با بيان اينکه با 1+5، آخرين‌بار براي 28 و 29 ژانويه (9 و 10 بهمن) قرار گذاشتيم اما آنها چند روز قبلش اعلام کردند گفت‌وگوها بايد به تاخير بيفتد اعلام کرد: اکنون آنها پيشنهاد کرده‌اند گفت‌وگوها براي اواخر فوريه باشد، ما همانطور که گفته‌ايم هميشه براي گفت‌وگو آماده هستيم اميدوارم اگراين بار پشيمان نشدند بتوانند با رويکردي سازنده وارد گفت‌وگوها شوند.

سعيد جليلي در کنفرانس خبري‌اش در دمشق درباره گفت‌وگوهاي هسته‌اي ايران و 1+5 گفت: همان‌طور که مي‌دانيد جمهوري اسلامي ايران يک عضو ثابت و فعال ان. پي. تي و آژانس است. ما مخالف جدي سلاح‌هاي هسته‌اي هستيم و معتقديم اين سلاح‌ها بايد هر چه زودتر از صحنه جهان برچيده شود اين نگاه جدي ما است امروز يک سوال جدي اين است که سلاح‌هاي هسته‌اي را چه کسي در اختيار رژيم صهيونيستي قرار داده است؟ بايد در صحنه بين‌المللي اين سوال پيگيري شود ما از اينکه کشورها بتوانند از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي استفاده کنند، دفاع مي‌کنيم و از اين رو فکر مي‌کنيم اين حق اعضاي ان. پي. تي است که بتوانند از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي برخوردار باشند اين را حق جمهوري اسلامي ايران مي‌دانيم و نشان داده‌ايم که در دفاع از حقوق خودمان جدي هستيم و ما فکر مي‌کنيم دفاعي که جمهوري اسلامي از اين حقوق انجام مي‌دهد در حقيقت دفاع از حقوق همه اعضا است.

مذاکره‌کننده ارشد ايران با گروه 1+5 اظهار کرد: آنها گفتند بايد اين را بررسي کنيم ما در همان‌جا در مسکو در هفت ماه پيش بيان کرديم که آماده‌ايم همين الان گفت‌وگو‌ها را بر مبناي همين منطق و پيشنهادي که داديم ادامه دهيم آنها گفتند ما بايد بررسي کنيم و مهلت خواستند تا براي بررسي پيشنهادهاي جمهوري اسلامي فرصتي داشته باشند. انتظار اين بود که بعد از يک ماه اين آمادگي را پيدا کنند. اما ظاهرا آن‌ها اين آمادگي را نداشتند و مدام گفت‌وگوها را به تاخير انداختند. بايد از خود آن‌ها سوال کرد چرا از گفت‌وگوها فرار مي‌کنند. آخرين بار براي 28 و 29 ژانويه(9 و 10 بهمن) قرار گذاشتيم، باز هم آنها آماده نشدند، چند روز قبلش اعلام کردند گفت‌وگوها بايد به تاخير بيفتد. به هر حال منطق جمهوري اسلامي روشن است، اراده‌اش در دفاع از حقوقش روشن است، ظرفيت‌هاي ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي ما امروز بيش از هميشه است، امروز جمهوري اسلامي ايران به عنوان رييس‌ جنبش غيرمتعهد و يک عنصر موثر در منطقه با ظرفيت‌هاي بالاي ملي براي جهان شناخته شده است.

جليلي ادامه داد: به هر حال ما فکر مي‌کنيم بهتر است آنها دچار اشتباه محاسباتي نشوند؛ از گذشته پند بگيرند و با رويکردي سازنده هر چه سريع‌تر وارد گفت‌وگو شوند. دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: آنها پيشنهاد کرده‌اند گفت‌وگوها براي اواخر فوريه باشد، ما همان‌طور که گفته‌ايم هميشه براي گفت‌وگو آماده هستيم. اميدوارم اگر اين بار پشيمان نشدند بتوانند با رويکردي سازنده وارد گفت‌وگوها شوند.

جليلي تاکيد کرد که ما فکر مي‌کنيم ايران و ظرفيت‌هايي که امروز جمهوري اسلامي دارد، ظرفيت‌هايي است که به ثبات، امنيت و عدالت کمک مي‌کند.

انتظار تيم اشتون براي تاييد تاريخ و مکان

سخنگوي کاترين اشتون گفت: قدرت‌هاي جهاني پيشنهاد برگزاري دور جديد مذاکرات درباره موضوع هسته‌اي ايران را در تاريخ 25 فوريه در قزاقستان داده‌اند. خبرگزاري رويترز با اعلام اين خبر به نقل از سخنگوي کاترين اشتون، رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا گزارش داد که تيم اشتون همچنان اميدوار است تاييديه تاريخ و مکان را از تيم مذاکره‌کننده ايران دريافت کند.

پيشنهاد داوود اوغلو براي حضور عربستان و ترکيه در مذاکرات ايران و 1+5

اين در حاليست که وزير امور خارجه ترکيه پيشنهاد کرد ترکيه و عربستان سعودي در مذاکرات هسته‌اي ايران با 1+5 حضور يابند. به گزارش روزنامه مليت، چاپ ترکيه، احمد داوود اوغلو که براي حضور در چهل و نهمين کنفرانس مونيخ در آلمان به سر مي‌برد، با بيان پيشنهاد عجيبي گفت: ترکيه و عربستان سعودي با چارچوب 3+5 در مذاکرات ايران حضور يابند. وي در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره حضور اسراييل در چنين شرايطي در مذاکرات ايران گفت: اين رژيم در درجه اول بايد عضو پيمان منع اشاعه تسليحات هسته‌اي باشد و پس از عضويت مي‌تواند حرفي در اين باره داشته باشد. استانبول ترکيه تاکنون دوبار در سال‌هاي 2011 و 2012 ميزبان مذاکرات ايران و 1+5 بوده است.

پنجره ديپلماتيک در قبال مسئله هسته‌اي ايران در حال بسته شدن

معاون رئيس‌جمهور آمريکا در گفت‌وگوي اختصاصي با يک روزنامه فرانسوي، بار ديگر با تهديد ايران به تحريم، مدعي شد که پنجره ديپلماتيک براي حل مسئله هسته‌اي ايران در حال بسته شدن است. به گزارش فارس، جو بايدن معاون اول رئيس جمهور آمريکا در سفر به پاريس در گفت‌وگوي اختصاصي با روزنامه فرانسوي فيگارو در پاسخ به اين پرسش که «دولت باراک اوباما گفته است همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا مانع ادامه فعاليت هسته‌اي ايران شود. تاکنون چه تلاشي در اين زمينه صورت نگرفته است؟» اعلام کرد: توپ در زمين ايران است در خصوص آنچه به ما مربوط مي‌شود، ما براي دستيابي به راه‌حلي ديپلماتيک در راستاي رفع نگراني‌هاي جامعه بين‌الملل در خصوص برنامه هسته‌اي ايران، تلاش‌هاي واقعي کرده‌ايم و همچنان به اين تلاش‌ها ادامه خواهيم داد اما پنجره ديپلماتيک در حال بسته شدن است. وي افزود: ايران بايد به طور جدي و با نيت خوب به مذاکره با گروه 1+5 بپردازد. گروه 1+5 از ماه دسامبر گذشته زمان‌‌ها و مکان‌هايي را براي گفت‌وگو پيشنهاد داده‌ است اما ايران دائما براي به دست آوردن زمان شروط جديدي را مطرح مي‌کند. معاون رئيس‌جمهور آمريکا در ادامه خاطرنشان کرد:تا به اين مرحله هيچ توافقي بر سر دور بعدي مذاکرات حاصل نشده و تماس‌ها همچنان ادامه دارد. ايران نپذيرفت که طي روزهاي 28 و 29 ژانويه براي مذاکره به استانبول برود و گروه 1+5 نيز تاريخ‌هاي جديدي را براي ماه فوريه پيشنهاد کرده است گروه 1+5 متحد و منسجم است و ما از فرانسه به دليل رهبري و اداره قابل توجهش تشکر مي‌کنيم. بايدن افزود: ما به تلاش‌هاي خود براي برنامه‌ريزي بي‌درنگ مذاکرات جديد بمنظور رفع نگراني‌هاي جامعه بين‌الملل در خصوص برنامه هسته‌اي ايران ادامه خواهيم داد؛ اما اين مقامات ايراني هستند که بايد مسئوليت پايبندي به الزامات بين‌المللي خود را بر عهده گيرند. در غير اينصورت همچنان تحت تحريم‌هاي فلج‌کننده و فشار فزاينده قرار خواهند گرفت. معاون رئيس‌جمهور آمريکا همچنين گفت:باراک اوباما به طور شفاف اعلام کرده که از دستيابي ايران به سلاح هسته‌اي جلوگيري خواهد کرد و ما براي جلوگيري از وقوع اين اتفاق هر کاري لازم باشد انجام مي‌دهيم اما براي موفقيت ديپلماسي هنوز زمان و فضا وجود دارد. به هر صورت اظهارات جو بايدن نشاندهنده ادامه سياست چماق و هويج است و از طرفي پيشنهاد مذاکره مستقيم مي‌دهند و از طرفي به تهديدات خود ادامه مي‌دهد و اگر آمريکا اراده اي براي مذاکره مستقيم با ايران دارد بايد قدم مثبتي بردارد و از طرفي مشکلات و اختلافات بين ايران و آژانس در فضاي تفاهمي‌بررسي شود.


 نجفي:
 اصلاح‌طلبان قطعاً در انتخابات با يک استراتژي‌ وارد عرصه خواهند شد 

 عضو ارشد حزب کارگزاران با اشاره به تلاش اصلا‌ح‌طلبان براي رسيدن به کانديداي واحد براي حضور در انتخابات گفت: به هيچ عنوان نمي‌توان تصور حضور چند کانديدا از سوي اصلاح‌طلبان را داشت و آنهايي که بر خلاف اين ساز و کار و با عنوان اصلاح‌طلب وارد شوند قطعاً اصلاح‌طلب‌ نخواهند بود. محمد‌علي نجفي در گفت‌وگو با مهر در پاسخ به اين سوال که در انتخابات رياست جمهوري آينده کانديدا خواهيد شد يا خير، اظهار کرد: فعلاً که تصميمي در اين خصوص گرفته نشده است چون بنده و ساير اصلاح‌طلباني که در حال رايزني براي حضور در انتخابات رياست جمهوري آينده هستيم. هر تصميمي بگيريم در چارچوب تصميم جمعي اصلاح‌طلبان‌ خواهد بود.

وي در پاسخ به اين سوال که اصلاح‌طلبان‌ در حال حاضر مشغول بررسي چه موضوعاتي در ارتباط با انتخابات رياست جمهوري هستند، افزود: در حال حاضر اصلاح‌طلبان‌ کليات مسايل مربوط به انتخابات را بررسي مي‌کنند و هنوز وارد مصاديق نشده‌اند.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب‌ درباره اين که تا کنون هيچ صحبتي در خصوص کانديداهاي احتمالي اصلاح‌طلب‌ و حضور وي در انتخابات نشده است، تصريح کرد: البته صحبت‌هايي شده و يک سري از افراد که اکثراً نام آنها براي کانديداتوري در انتخابات مطرح است اسم برده شده اند، اما هنوز موضوع به بررسي مصاديق نرسيده است. وي در پاسخ به اين سوال که تعداد کانديداهايي که در نهايت قرار است از سوي اصلاح‌طلبان‌ درباره آنها بحث و تصميم‌گيري شود مشخص شده يا خير، گفت: اين موضوع هنوز مشخص نيست چرا که افراد مختلفي تاکنون مطرح شده‌اند ولي هنوز هيچ تصميمي در خصوص گزينه نهايي و ساز و کارهاي انتخاب گرفته نشده است. نجفي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه نظرش در ارتباط با اصلاح‌طلباني که آمادگي خود را براي کانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري آينده اعلام کرده اند چيست، ادامه داد: نظر خاصي درباره اين دوستان ندارم چرا که در حقيقت ابتدا بايد اصلاح‌طلبان‌ به تصميم نهايي در خصوص چگونگي حضور و چگونگي انتخاب کانديداي نهايي خود برسند و سپس مي‌توان در اين خصوص اظهار نظر کرد.

عضو شوراي شهر تهران افزود: اصلاح‌طلبان‌ قطعاً در انتخابات رياست جمهوري آينده با يک استراتژي و يک کانديداي واحد وارد عرصه خواهند شد.

وي اضافه کرد: به هيچ عنوان نمي‌توان تصور حضور چند کانديدا از سوي اصلاح‌طلبان‌ در انتخابات رياست جمهوري آينده را داشت.

نجفي در پاسخ به سوالي مبني بر اين که با توجه به اينکه از شما به عنوان يکي از کانديداهاي احتمالي اصلاح‌طلبان‌ در انتخابات رياست جمهوري آينده نام برده مي‌شود، اگر خروجي تصميم‌گيري نهايي باشيد آمادگي کانديداتوري داريد يا خير؟ گفت: آن موقع بايد روي موضوع کانديداتوري به صورت جدي فکر کنم؛ چرا که هنوز تصميم جدي در اين خصوص نگرفته‌ام.


 ضرورت توجه به حق و تکليف در انتخابات 
نويسنده : حجت‌الاسلام علي عسگري*

چند قرن پيش، عارف بزرگ و روشن‌ضميري، گفته است:

«هر که بر اين خانه درآيد، نانش دهيد و از ايمانش مپرسيد

چو آن کس که در درگاه خدا به جان ارزد، در خانه خواجه به نان ارزد»

و چه بسيار است دلايل عقلي و آموزه‌هاي ديني ديگر که به ما مي‌گويد انسان، اين بهترين مخلوق الهي، داراي حرمت و ارزش ذاتي و اجتماعي‌سرشت است. جامعه‌‌شناسان مسلمان برخلاف آن‌چه ژان ژاک روسو و برخي ديگر از دانشمندان غربي گفته‌اند، حيات اجتماعي و مدني انسان را ملازم با حيات فردي او مي‌دانند و بر اين باورند که حقوق اجتماعي و فردي هر انساني، بر هيچ‌کس پوشيده نيست و بايد تأمين گردد. در اين ميان، مي‌دانيم که يک جامعه پيش‌رو و موفق، جامعه‌اي است که حقوق مادي و معنوي انسان‌ها در آن بهتر و بيشتر مورد رعايت و توجه قرار گيرد و بر همين اساس، بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني(ره) در ايران که حرکت انقلابي مردم به نفي سلطه طاغوت و حکومت استبدادي شاه منجر شد، امام خميني(ره) با کمک نخبگان و ياران دلسوز خويش درصدد برآمد تا در قالب جمهوري اسلامي، حقوق مادي و معنوي ملت را احيا نمايد و در همين راستا، قانون اساسي با تأکيد بر اصول مردم‌سالاري ديني توسط مجلس خبرگان تنظيم و به رأي‌گيري گذاشته شد که هم اکنون اين قانون با رأي مردم و تأييد امام خميني(ره)، ميثاق ملي ماست.

مهم‌ترين بخش از حقوق اساسي ملت که در قانون اساسي بدان تصريح شده، حق زندگي شرافتمندانه است. روشن است که انسان براي زنده ماندن و استمرار حيات، به غذا، پوشاک، مسکن و ساير نيازهاي ضروري و همگاني احتياج دارد. اين نيازهاي هميشگي و همگاني که زندگي و حيات ما در گرو آن است، بايد تأمين گردد و دولت در اين رابطه مسئول مي‌باشد. از روح قانون اساسي و اصول آن چنين استنباط مي‌شود که اقشار مختلف مردم نبايد در شرايط سخت قرار گيرند و تنگناهاي گرسنگي، برهنگي، بي‌سرپناهي و بيکاري نبايد آنان را تهديد کند چرا که فقر و نداري، نقطه مهم تهديد است و بديهي است نيازهاي معيشتي يادشده، نخواهند گذاشت تا انسان فرصت خودسازي يافته و براي تأمين ساير حقوق اساسي خويش به‌ويژه حقوق معنوي، تلاش کند. در روايتي از قول حضرت رسول اکرم(ص) آمده است: «من لا معاش له لا معاد له؛ کسي که از معيشت ضروري و لازمه حيات فيزيکي برخوردار نباشد، آخرت هم نخواهد داشت»؛ شکم گرسنه، دين و ايمان نمي‌شناسد. پس اگر دولت و حکومت نتوانند شکم مردم را سير کنند، نمي‌توانند سخني براي دلالت و هدايت مردم به خوبي‌ها و آينده روشن که وظيفه مهم آن است، داشته باشند. از نکات مهم و قابل توجه در اين زمينه اين است که...

1- مردم صاحب و طالب حقوق گوناگون از جمله حق معيشت هستند و بايد براي احقاق اين حق مانند ديگر حقوق خود از راه‌هاي اصولي تلاش نمايند و مي‌دانيم که: «حق گرفتني است نه دادني»؛

2- جلوگيري از امکان عمل و سد راه معاش مردم بودن و عدم ارائه خدمات آسان و روان به آنان در باب نيازهاي معيشتي و ضروري آنان، سلب حق محسوب شده و تضييع‌کنندگان آن، ظالم و غاصب مي‌باشند و بر همگان واجب و ضروري است که از ظلم و بي‌عدالتي جلوگيري نمايند.

3- دولت و قواي ديگر کشور و نظام، به‌عنوان مسئول اداره کشور در مورد نبود امکانات معيشتي براي مردم و سختي و صعوبت کار بر ملت از نظر قانون اساسي مسئول هستند و همه مسئولان به‌ويژه مجريان دولتي و اقتصادي، بايد در همه حال پاسخگوي مردم باشند.

4- رابطه معنادار و تنگاتنگ ميان حق و تکليف، نشان‌دهنده آن است که پايداري اجتماع و نظام در گرو توجه و التزام به هر دوي اينهاست و حق معيشت براي همگان را بايد به رسميت شناخت و لازم است در جهت تحقق اين مهم، تکاليف را به‌کار بست. در اين رابطه پيامبر اعظم(ص) مي‌فرمايد: «طَلَبُ الْحَلَالِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَة؛ به‌دست آوردن روزي حلال بر هر زن و مرد مسلمان جهت زندگي شرافت‌مندانه، واجب است».

5- فقر و نداري يک تقدير آسماني نيست که همه مجبور به تحمل آن باشند بلکه عامل آن مي‌تواند سوءتدبير انسان‌ها به‌ويژه مقامات دولتي و حکومتي باشد. دولت وظيفه دارد امور اقتصادي و معيشتي مردم را درست برنامه‌ريزي و تدبير نمايد و با استفاده از منابع ملي از قبيل پول نفت و...، رفاه و آسايش مردم را تأمين نمايد. اقتصاد توليدي را مبنا قرار دهد و از راه تسهيل‌گرايي و نه تصدي‌گرايي، اشتغال و توليد ثروت براي ملت و جوانان، کرامت و عزت آنان را در سرلوحه خويش قرار داده و سبب‌ساز آن باشد.

6- مهار جدي گراني‌، دلال‌بازي و واسطه‌گري‌هاي ظالمانه از وظايف مهم دولت است نه اين‌که دولت خود سبب و باني گراني گردد. امير‌المؤمنين(ع) مي‌فرمايد: «گراني نرخ‌ها فرد راستگو را دروغگو و انسان بااحتياط را خيانتکار مي‌کند». اين فرمايش امام معصوم(ع)، به ما مي‌گويد که فشار زندگي و مشکلات اجتماعي سبب ناراستي و عبور از ارزش‌هاي انساني و اسلامي است، امري که امروز بيش از هر زمان ديگري، بايد مورد توجه دولتمردان کشور قرار گيرد.

7- در هر حال، رضايت مردم که فلسفه مهم حکومت و دولت اسلامي است، ايجاب مي‌کند حق معيشت آنان بيش‌از گذشته منظور نظر قرار گرفته و راه‌هاي پرخطا و اشتباه که سبب وضع ناپسند فعلي در حوزه اقتصاد و معيشت مردم شده، تکرار نگردد. آن‌چه در اين رابطه بسيار اهميت دارد، اين است که توجه به خواست و اراده مردم که به‌ فرموده امام خميني(ره): «ميزان رأي ملت است»، براي ايجاد تغيير و برون‌رفت از اوضاع نابسامان کنوني از راه تمسک به حق و تکليف، مي‌تواند در انتخابات پيش‌رو، اين مطالبه مهم مردم و نظام را عينيت بخشد.

*نماينده پيشين مشهد


 عيار به برنامه مشخص مي‌شود 
نويسنده : حبيب‌الله حميدي

در آستانه سي‌و‌پنجمين بهار انقلاب اسلامي با مرور آنچه كه در قبل، حين و بعد از انقلاب گذشت، لازم است بررسي كنيم كه در ابعاد مختلف از حيث سير صعودي، سير نزولي و يا ايستايي در چه وضعيتي قرار داريم: در مورد كلمه انقلاب، آنچه كه به ذهن متبادر مي‌شود معنايي است مترادف با تغيير و دگرگوني. اين دگرگوني هم در ساختار است و هم به قول منطقيون در ذات و عرض. به عبارت ديگر وقتي يك ساختار را كه به درست يا غلط، شكل و شمايلي به خود گرفته، به هم مي‌ريزيد تا ساختار و ساختمان جديدي بنا كنيد، ممكن است در ذهن خود طرح، برنامه و بقول مهندسين ديزاين (Design) داشته باشيد، اما آنچه كه در صحنه عمل مشاهده خواهيد كرد، بي‌انضباطي، از هم پاشيدگي، موج، هيجان، شعار و... است. اين خصيصه ذاتي هر انقلابي است. انقلاب فرانسه، انقلاب روسيه و نيز هر انقلاب ديگري با هر مختصات كم و بيش از اين قاعده مستثني نيستند. اما همانگونه كه بعد از انقلاب اسلامي شاهد بوديم، با طراحي و رهبري امام خميني، جامعه انقلابي ايران به سرعت از هم پاشيدگي، هيجان و شور عبور كرد و با ريل‌گذاري‌هاي نظري و هدايت معنوي ايشان به سمت اهداف خود به پيش رفت و بسياري از تلاطم‌ها را كه هر يك براي توقف وعقبگرد هر انقلابي كفايت مي‌كرد، با ارتباط تنگاتنگ مردم و رهبري پشت سر گذاشت. به همين ترتيب صحنه‌گردانان اصلي با پشتوانه رهبري و آراي مردمي مانيفست اين نظم را در قانون اساسي متجلي كرده‌اند تا پتانسيل‌هاي مادي و معنوي در كانال و ريل‌هاي تعيين شده به سرعت به سرمنزل مقصود نايل آيند. در همين راستا دست‌اندركاران تقنيني و اجرايي نيز براي هدفمند كردن شور و شعور و استفاده بهينه از ظرفيت‌ها با تدوين برنامه‌هاي پنج ساله به اين محور اساسي شكل و قوام بخشيده‌اند. شاخص‌ها و آمارهاي دهه هفتاد به خوبي نشان‌دهنده آن است كه تجميع ظرفيت‌ها در راستاي چشم‌انداز و برنامه‌هاي تعيين شده تا چه اندازه براي كشور راهگشاست و دورنماي عملي را براي برنامه‌ريزان وافق اميدبخشي را براي مردم مشخص مي‌كند و از اين طريق نقاط قوت تقويت و نقاط ضعف برطرف مي‌شود. اما در سال‌هاي اخير به نظر مي‌رسد بار ديگر موج، شعار و هيجان بر فضاي سياسي كشور پديدار شد و فارغ از چرايي آن، تبعات آن در حوزه سياست، اقتصاد، اجتماع و فرهنگ به عيان مشاهده شده است. لذا راه برون رفت از بي‌انضباطي‌هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و... رجوع به برنامه‌هاي مدون و نظريه‌هاي معقول و تجربه شده است. حلقه مفقوده اين بحث، ارتباط معنايي و محتوايي برنامه و اعتدال است. به گونه‌اي كه هيچ افراط كاري در امور خويش برنامه ندارد و هيچ صاحب برنامه‌اي به افراط كشيده نمي‌شود، و اين همان است كه در ذات دين مبين اسلام، مكتب تشيّع، انقلاب اسلامي و رهبران انقلاب اسلامي متبلور شده و آن دوري از افراط و تفريط و توجه به اعتدال است. از اين روست كه آيت‌الله هاشمي با تجربه 60 سال مبارزه و سياست‌ورزي به خوبي و با تمام توان در جهت نهادينه كردن اين محور اساسي يعني اعتدال و دوري از افراط و تفريط تمام مساعي خود را به كار بست. الحق و الانصاف انتخابات يازدهم رياست جمهوري بيش از هر زمان ديگري نيازمند اين است كه جامعه را از هيجان و موج‌آفريني و شعارزدگي دور كرده و بر همه آحاد مردم و مسئولان بايد فرض باشد كه برنامه محوري را سرلوحه كار خود قرار دهند. از اين رو رسانه ملي كه به لحاظ جلب مخاطب به دنبال مناظره‌هاست بايد مناظره را از برخورد لفظي چند كانديدا به برخورد برنامه‌‌اي آنان تبديل كند تا از اين طريق عيار افراد براساس برنامه‌هاي آنان مشخص شود و اين نوعي از اعتدال در اين زمينه است و مي‌توان در زمينه‌هاي ديگر نيز شاخص‌هايي براي ميانه‌روي به دست آورد كه به تعبير بزرگان «خيرالاموراوسطها» است.


 كواكبيان با اشاره به اتفاقات مجلس:
 اقدام احمدي‌نژاد ادامه 11 روز خانه نشيني بود 

 دبير کل حزب مردم‌سالاري با انتقاد از اتفاقاتي که روز يکشنبه در صحن علني مجلس شوراي اسلامي رخ داد، تاکيد کرد: اتفاق ديروز گوياي آن است که تا آخر دولت احمدي‌نژاد اين جنجال آفريني‌ها همچنان استمرار خواهد داشت. مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري در گفت‌و‌گو با ايلنا، گفت: ماجراي روز يکشنبه 15 بهمن ماه اتفاقي فراموش نشدني در مجلس نهم محسوب مي‌شود. وي ادامه داد: اقدام روز گذشته احمدي‌نژاد ادامه 11 روز خانه‌نشيني و دورکاري وي بود. اگرچه برخورد رئيس‌جمهور منجر به برکناري وزير کار شد اما تجربه نيز براي افکار عمومي ايجاد کرد.

دبيرکل حزب مردم‌سالاري با بيان اينکه گويا قرار است تا پايان دولت احمدي‌نژاد اين جنجال‌آفريني‌ها استمرار داشته باشد، گفت: اين اتفاق حداقل از 5 جهت داراي اشکال بود به گونه‌اي که پخش نوار و به اصطلاح آقاي احمدي‌نژاد افشاگري آن هم از تريبون مجلس نه تنها خلاف اخلاق و آموزه‌هاي ديني و مقررات حقوقي بود بلکه مغاير با منافع کشور، رهنمود‌هاي رهبري و جايگاه يک رئيس‌جمهور نيز بود. کواکبيان افزود: اينکه ما بدون حضور شخصي که مي‌خواهيم اتهامي را به او نسبت دهيم صرفا به خاطر يک مدير اجرايي اقدام به انتشار مطالبي بکنيم آن هم نواري که مشخص نيست چرا و چگونه ثبت و ضبط شده است بر خلاف قانون اساسي خواهد بود. وي همچنين با اشاره به اينکه استراق سمع نيز از تخلفات در اين زمينه محسوب مي‌شود، گفت: علاوه بر اين رئيس جمهور نبايد از موضوع دستور کار مجلس خارج مي‌شد و اين اقدامات به طور حتم بر خلاف روابط تعاملي با ساير قوا محسوب مي‌شود که وقتي ما در مورد مساله‌اي استدلال حقوقي نداريم و به جايي نمي‌رسيم مترصد روش «بگم‌بگم» شويم.

کواکبيان با بيان اينکه در اين شرايط بايد کشور را به سمت آرامش هدايت کنيم، تصريح کرد: نبايد فراموش کنيم زماني که در آستانه انتخاباتي پرشورو در دهه فجر انقلاب اسلامي قرار داريم بيگانگان مي‌توانند از اين اختلافات سوءاستفاده کنند.

وي اين اختلافات را پيش از هر چيز خلاف منويات رهبر معظم انقلاب دانسته و اظهار داشت: از همه مهم‌تر اينکه بروز اين رفتار‌ها درشان عالي‌ترين مقام اجرايي کشور نيست يک رئيس‌جمهور نبايد به اقدامات غير منطقي متوسل شود. دبيرکل حزب مردم‌سالاري ادامه داد: اساسا اين روش‌ها به منزله اين است که برخي براي رسيدن به هدف از هر وسيله‌اي استفاده مي‌کنند در حالي که اين روش در سياست ديني ما جايگاهي نداشته و اميدوارم اين از آخرين موارد چنين جنجال‌آفريني‌هايي باشد.

وي افزود: هرچند که اين جنجال‌آفريني‌ها درست نيست اما هر شخصي که بخواهد از موقعيت ديگران استفاده کند و اگر اين اتهام نيز درست بوده و همه مدارک مستند در اين رابطه وجود داشته باشد بايد بر اساس قانون و به شکل عادلانه اين مساله در دستگاه قضا مورد بررسي قرار گيرد. کواکبيان با بيان اينکه بايد پيگيري‌هاي قضايي در برابر برخي لابي‌گري‌ها وجود داشته باشد، عنوان کرد: از همه مهمتر بايد بررسي شود که آيا نحوه ثبت و ضبط اين نوار قانوني بوده يا مورد ديگري از کارهاي خلاف اخلاق و قانون محسوب مي‌شود.


 انصاري راد:
 مجلس بايد از اول جلوي دولت را مي‌گرفت 

 يک نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در رابطه با اتفاقات روز يکشنبه مجلس گفت: اختلاف بين مجلس و دولت همواره وجود داشته و در دور اول مجلس نيز رييس‌جمهور بر سر مسايل و حدود و اختيارات با مجلس اختلاف پيدا كرد كه در نهايت به عزل وي منجر شد.

حسين انصاري راد در گفت‌وگو با ايلنا اظهار داشت: مسايل مورد اختلاف، مسايل راهبردي و برداشت‌هاي ويژه و فهم متفاوت از قانون و مصالح کشور و منافع جمهوري اسلامي و مقداري هم بر سر حفظ اختيارات و تسلط جناحي بوده است، خصوصا در دور اول که اين اختلاف منجر به عزل رييس‌جمهور شد. وي با ذکر اينکه در تمام موارد اختلاف، معيارهاي ظاهر و اخلاق رعايت مي‌شد، ادامه داد: مباني تعارض واقعا در کيفيت اداره کشور و مملکت و نوع نگاه به مسايل اساسي بود.

اين روحاني اصلاح‌طلب افزود: اين اختلافات در مجلس ششم هم چه در داخل مجلس بين اقليت و اکثريت و چه بين اقليت و دولت وجود داشت اما شکل و سوژه‌هاي اختلافات تا اين حد کم مايه و در بيشتر موارد برخلاف ظاهر اخلاق نبود.

وي از منش نمايندگان اصلاح‌طلب در مجلس ششم ياد کرد و گفت: اکثريت اصلاح‌طلبان در مجلس ششم در تمام موارد و موضوعات هميشه قانون را سرلوحه عمل خود قرار مي‌دادند و از آن عدول نمي‌کردند.

انصاري راد با ذکر اينکه آنچه بين دولت و مجلس روز يکشنبه اتفاق افتاد به شکل بسيار ناروا و طنزآميزي ظهور پيدا کرد، تصريح کرد: مجلس، مجلس اصولگرايان و دولت هم دولت اصولگرايان است که با همت و جديت ويژه آن‌ها پديد آمد و امروز حد اختلافشان مرزهاي اخلاق و قانون و آداب مورد احترام جامعه را نقض کرده است.

اين نماينده سابق مجلس ادامه داد: نوع برخورد دولت نهم با قانون و برنامه‌هاي کار‌شناسي آنچنان بود که به حق مجلس بايد از اول جلوي دولت را مي‌گرفت و کار به اينجا نمي‌کشيد.

وي با اشاره به تخلفات دولت در بودجه و نقض قوانين بودجه از سال 85 و انحلال سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: دولت به نامه‌هاي سرگشاده اقتصاد دانان که طي چند مرحله تکرار شد و درخواست آن‌ها از دولت براي توقف اقدامات عجولانه اقتصادي مثل طرح تحول اقتصادي، بي‌اعتنا بود و مجلس نيز در تمام اين موارد با دولت مدارا کردو از اقدام جدي و موثر که مجلس بايد انجام مي‌داد و بر آن قسم ياد کرده بود صرفنظر کرد. انصاري راد گفت: اقدام آقاي احمدي‌نژاد موضوع تازه‌اي نبود و اين «بگم، بگم»‌ها از بسياري قبل شروع شده بود و بايد از مدت‌ها قبل با اين موضوع برخورد مي‌شد.

وي ادامه داد: مجلس بايد در برابر اقدامات دولت بايستد و به وظايف قانوني‌اش عمل کند و دولت هم اگر تخلفي سراغ دارد بايد با ارائه اسناد ومدارک به مجلس و قوه قضاييه آنها را مورد بررسي قرار دهد و اين دو نهاد نيز بايد آن موارد را با دقت بررسي کنند تا مستمسک را از دست مدعيان بگيرند.

اين روحاني اصلاح‌طلب تصريح کرد: اگر مجلس ديد دولت کفايت اداره کشور را ندارد بايد بداند هر گونه تسامحي نسبت به حقوق ملت جفا است.


 موضوع روز: ادب! 
نويسنده : محمدحسين روانبخش

 1- اين روزها «ادب مرد» دوباره ياد همه افتاده است و اصولگرايان يادشان افتاده که به چيزهايي توجه کنند که از دولت بهترتر است و درباره آن داد سخن سردهند. رويم به ديوار، اين موضوع ولي رونماي کار است و گلاب به روي همه‌تان، زير بنا اين است که دولت از همه چيز مهمتر است! مهمترين دليل هم اين که اين همه کانديداي اصولگرا هست که هر روز بيشترتر از ديروز احساس وظيفه کرده و دنبال دولت هستند اما فکر کنيد ببينيد کسي براي ادب احساس وظيفه جدي مي‌کند؟! مي‌توان گفت که ادب مرد به ز دولت اوست ولي اول بايد دولت را داشته باشي بعد بقيه مقايسه کنند و به اين نتيجه برسند که ادبش بهترتر است يا دولتش؟!

2- يکي از کانديداهاي بالقوه هميشگي انتخابات رياست‌جمهوري، يک موضوع خيلي مهم در اين راستا اعلام کردند :« از ادب خارج نمي‌شوم مگر اينکه احساس کنم که يک ضرورتي باشد». فکر مي‌کنيد همه کساني که از ادب خارج مي‌شوند، در نظر خودشان بر اثر ضرورتي چنين نمي‌کنند؟! يادش بخير يک زماني، به نقل از برادران افغاني نقل مي‌کردند که «زير بار زور نمي‌رويم، مگر آنکه زور خيلي پر زور باشد». حالا حکايت ماست...

3- موضوع ديگري که بايد به آن اشاره شود، اين است که چرا فرهنگستان زبان و ادب فارسي اين روزها درباره «ادب» چيزي نمي‌گويد؟! آيا همچنان ادب مرد به ز دولت اوست‌؟ يا اينکه آن شعر را بايد فراموش کرد و در حال حاضر اصولا هيچ چيزي حتي خواندن اين شعر به مصلحت نيست‌؟! به نظر ما «ادب» مطمئنا از قول شرف مهمتر است، ضمن اينکه انتخابات هم پيش‌رو است و بايد براي سرگروهي در 1+2 تلاش کرد‌. مثلا همين ديروز شهردار تهران گفت: کسي که پا روي اخلاق مي‌گذارد مورد قبول ملت نيست... بشتابيد که غفلت موجب پشيماني است!


 دولت عمد ندارد نمي‌تواند بودجه بنويسد 

 کمتر از يک ماه و نيم تا پايان سال مانده است و مجلس و البته مردم، همچنان منتظر تقديم بودجه از سوي دولت هستند؛ بودجه‌اي که بر پايه قانون بايد تا شانزده آذر ماه امسال به مجلس مي‌آمد. البته اين ديرکرد دولت ـ که بي‌سابقه هم نيست ـ نگراني‌هايي را براي فعالان اقتصادي، نمايندگان مجلس و همه دلسوزان کشور پديد آورده است. به گزارش تابناک در کنار اين ديرکرد و وقت‌کشي دولتيان، اما معاونان رئيس‌جمهور ادعاهاي جالبي را مطرح مي‌کنند. آنان به جاي آن که مسأله را حل کنند، خود را طلبکار نمايندگان هم مي‌دانند.

در همين زمينه، ميرتاج الديني، معاون رئيس‌جمهور در نظارت بر قانون اساسي گفته: لازم است مجلس خود را با شرايط تطبيق دهد تا بتواند بودجه را در 45 روز باقيمانده سال جاري به تصويب برساند؛ بودجه‌اي که فعلا وجود ندارد. بنابراين گزارش، اما در مجلس اوضاع به گونه ديگري است؛ جعفرزاده در گفت‌وگو با تابناک با اشاره به سخنان ميرتاج‌الديني مي‌گويد: آنچه مسلم است، اين که همه بايد خود را با قانون تطبيق دهند. قانون صراحت دارد و گفته شده که دولت بايد تا پانزدهم آذر بودجه را به مجلس تقديم کند. ما نمي‌خواهيم در اينجا درباره قانون گريزي دولت بحث کنيم، چون بعيد مي‌دانم کسي در اين باره ابهامي‌داشته باشد. نماينده مردم رشت افزود: قانون به مجلس اجازه نمي‌دهد، خود رأسا بودجه را بنويسد، ولي اگر بودجه به مجلس نرسد، بنا به علي‌الحساب‌هاي خود رفتار خواهيم کرد و نيازي نداريم خود را با کسي هماهنگ کنيم و اگر چنين صحبتي شده، از ناآگاهي اين افراد است. غلامعلي جعفرزاده امين‌آبادي گفت: دولت ثابت کرده که در تنظيم بودجه و پايبندي به قوانين و مقررات نظام‌بندي کشور ضعيف است و اين قابل پيش‌بيني هم بود. اين گونه نيست که دولت تعمدا بودجه را ندهد، بلکه توان تنظيم بودجه در دولت نيست. همگان مي‌دانند که لايحه بودجه بر پايه برنامه نوشته مي‌شود. پس در اينجا دو حالت پديد خواهد آمد: يا دولت برنامه ندارد، که در نتيجه نمي‌تواند بودجه را بنويسد و يا برنامه دارد و قادر به بودجه نويسي نيست که در دو حالت کشور دچار مشکل مي‌شود و اين ضعف به شمار مي‌آيد. اگر دولت برنامه داشته باشد و نتواند بودجه بنويسد، برنامه‌ها تباه خواهد شد. همچنين از آنجا که کشور برنامه دارد، مانند پنجم توسعه و برنامه‌هاي ديگر ـ که رهنمون کشور در راه توسعه و سازندگي است و دولت قادر به ارائه بودجه نيست ـ نشان از آن دارد که دولت دست‌کم در زمينه اقتصادي بسيار ضعيف است.


 درمان درمانده 

 کاهش بودجه وزارت بهداشت در نتيجه انقباضي بودن بودجه سال 92 از هم اکنون نگراني‌هايي را در اين حوزه به وجود آورده است. نمايندگان معتقدند که مردم فشار بيشتري در حوزه درمان احساس خواهند کرد و از اين لحاظ سال نود و دو سال سختي خواهد بود. در حالي که قيمت مواد اوليه وارداتي دارو و تجهيزات پزشکي به دليل افزايش قيمت ارز با رشد قابل توجهي روبرو بوده است و حقوق کارکنان و کارمندان به طور قطع افزايش خواهد يافت، مردم مي‌بايست براي درمان خود هزينه‌هاي بيشتري را متحمل شوند. اين در حالي است که هم اکنون 70 درصد هزينه درمان بر دوش مردم است و بيمه‌ها تنها 30 درصد هزينه باقيمانده را پرداخت مي‌کنند. بر اساس آمار بانک مرکزي نرخ تورم در 12 ماه منتهي به دي نرخ تورم 28.7 درصد بوده است اما به گفته فتاحي عضو کميسيون بهداشت مجلس، نرخ تورم در حوزه درمان در سال‌جاري 50 درصد بوده و اين در حالي است که بر اساس سند چشم‌انداز سهم مردم از هزينه‌هاي درماني مي‌بايست به کمتر از 30 درصد برسد. بنا بر قانون هدفمندي يارانه‌ها دولت مي‌بايست 10 درصد از درآمد ناشي از آزادسازي قيمت‌ها را به حوزه درمان اختصاص مي‌داد که اين رقم (600 ميليارد تومان) تاکنون به اين حوزه اختصاص داده نشده است.

دکتر احمد آريايي‌نژاد عضو کميسيون بهداشت در گفت‌وگو با فرارو با تاييد اين پيش‌بيني گفت: اگرچه هنوز بودجه بسته نشده است اما قرار است که انقباضي و با حداقل اتکا به درآمد نفت باشد. اين کاهش بودجه با افزايش قيمت تجهيزات و مواد اوليه دارويي و همچنين رشد دستمزدها در تضاد است.

آريايي نژاد با اشاره به سهم 70 درصدي مردم در پرداخت هزينه‌هاي درماني در سال بعد گفت: ما اکنون شاهد وضعيت پرداخت هزينه‌هاي درماني از سوي مردم هستيم و قطعا با کاهش بودجه بهداشت در سال 92 فشار بيشتري به مردم خواهد آمد.

وي با اشاره به تلاش‌هاي کميسيون و مجلس در اين خصوص افزود: «من معتقدم که نمايندگان بايد تلاش بيشتري به خرج دهند تا دولت سهم بيشتري را به درمان اختصاص دهد. اما راهکار ديگر اين است که بخشي از هزينه درمان را صرف هزينه پيشگيري کنيم. به نظر مي‌رسد که از اين طريق مي‌توان هزينه درمان را کاهش داد.» اين نماينده مجلس با تاکيد بر زمانبر‌بودن فرهنگ‌سازي در خصوص پيشگيري از بيماري‌ها اضافه کرد: «ممکن است که اين اقدامات تا 10 سال هم به طول بينجامد اما بالاخره بايد از يک جايي اين کار را به طور جدي شروع کرد. براي حل مشکلات درماني مي‌بايست برنامه‌هاي کوتاه مدت، ميان مدت و دراز مدت داشت.»

وي در پاسخ به اين سوال که مجلس چه اهرم‌هايي در دست دارد تا سقف بودجه درمان را افزايش دهد گفت: کميسيون بهداشت مجلس مي‌تواند با طرح اين موضوع در صحن علني و مشورت و متقاعد کردن دولت در افزايش سهم بهداشت و درمان از بودجه سال بعد نقش مهمي‌ايفا کند اميدوارم که هم مجلس و هم دولت تمام تلاش خود را در اين زمينه انجام دهند.


 انتخاب عمومي 

 «انتخاب عمومي» يک نظريه مدرن علمي در حوزه اقتصاد و سياست است که به بررسي رفتار سياسي مردم، احزاب و حکومت (قواي مجريه و مقننه) مي‌پردازد و تلاش مي‌کند تا با استفاده از بينش‌هاي اقتصادي، رفتار و نحوه تصميم‌گيري و عملکرد مردم در محيط سياسي را با نحوه رفتار و تصميم‌گيري آنها در محيط تجاري و بازار مقايسه کند. با مطالعه رفتار مردم و احزاب در نظام‌هاي مبتني بر راي‌گيري، نظريه «انتخاب عمومي» به روشني نشان مي‌دهد که کدام يک از احزاب حداکثر آرا را در انتخابات کسب کرده و پيروز مي‌شوند و به چه دليل برخي گروه‌ها بيشترين تاثير را هم در شکل‌دهي افکار عمومي و هم در جهت‌گيري‌هاي سياستمداران دارند.

«انتخاب عمومي» يکي از پيشروترين نظريه‌هاي علوم سياسي و اقتصادي در دنيا است و دانشمندان برجسته اين نظريه عالي‌ترين جوايز علمي (از جمله جوايز نوبل علوم اقتصادي) را از آن خود کرده‌‌اند. امروزه احزاب قدرتمند سياسي و علاقمندان به حوزه‌هاي سياسي و اقتصادي در تمام جهان اقبال ويژه‌اي به يافته‌هاي مکتب «انتخاب عمومي» نشان مي‌دهند و از دستاوردهاي اين نظريه براي درک درست رفتار راي‌دهندگان در زمان انتخاب و براي تشکيل هر چه موفق‌تر دولت و قواي قانون‌گذاري بهره مي‌برند. نظريه اقتصادي «انتخاب عمومي» بينش‌ها و دريافت‌هاي واقع‌گرايانه پيرامون رفتار انساني را در فرايند دولت به کار مي‌بندد و فهم اصول اين نظريه براي تمام کساني که به سياست عمومي علاقه‌ دارند، يا در اين زمينه کار مي‌کنند، بي‌نهايت مفيد خواهد بود.

اگر ما اين فرض را بپذيريم که حداقل برخي از دست‌اندرکاران فرايند سياسي- از نمايندگان منتخب گرفته تا ديوان سالاران، تنظيم‌کنندگان مقررات، کارکنان بخش دولتي، يا راي‌دهندگان در انتخابات- به هر حال تا حدودي براي منافع خودشان کار مي‌کنند تا براي منفعت عمومي، آنگاه نسبت به توانايي دولت در «تصحيح» ناکامي بازار اطميناني به مراتب کمتر خواهيم داشت. «ايمون باتلر» اين حوزه پيچيده از علم اقتصاد را در مقدمه‌اي با وضوح بسيار خلاصه کرده است.

اين کتاب نوشته دکتر ايمون باتلر است که در سال‌جاري توسط «موسسه امور اقتصادي» انگلستان به چاپ رسيده و انتشارات سارگل اکنون اقدام به چاپ ترجمه آن در ايران نموده است.


 ايران و کاخ سفيد‌نشيني دوباره اوباما 
نويسنده : مهدي مطهرنيا

آنچه که در باب آينده تحرکات اوباما بايد مورد پروا قرار داد، فعال شدن تيم قدرت هوشمند‌تر آمريکايي در دور دوم ورود اوباما به کاخ سفيد است. اوباما در دور نخست تلاش کرد قدرت هوشمند‌تر آمريکايي را کليد بزند و پلي ميان دکترين هشتم امنيتي ايالت متحده آمريکا تحت عنوان پيشدستي را با دکترين امنيتي نهم ايالت متحده آمريکا يعني گسترش دموکراسي ارشادي در جهان به وجودآورد. قدرت هوشمند آمريکايي در واقع پلي است ميان اين دو دکترين امنيتي آمريکا، قدرت هوشمند در پي آن است که با مديريت اعمال قدرت نرم امکان کاربرد مشروع قدرت سخت احتمالي بر عليه کشور آماج يا هدف را فراهم سازد. اوباما در دور دوم رياست جمهوري خود بر آن است که با چينش نيروهاي مناسب و متناسب با اين هدف در مثلث امنيتي ايالات متحده آمريکا يعني وزارت امور خارجه و وزارت دفاع خود در مرکز اين مثلث قرار گرفته و با خروج آبرومندانه و تضمين کننده حضور آمريکا در کشورهاي هدف قبلي پس از يازده سپتامبر به بسيج امکانات متوجه کشورهاي هدف جديد اقدام کند. لذا مشاهده مي‌شود که به معرفي جان کري،‌هاگل و برنان مي‌پردازد اين افراد با توجه به رويکردهاي متکي بر قدر ت هوشمند در رفتار‌ها و کنش سياسي اوباما و جوبايدن چشم اندازي از تکميل ساخت قدرت هوشمند‌تر آمريکايي در ساختار سياسي اين کشور را نشان مي‌دهد. صحبت‌هاي اخير بايدن در کنفرانس مونيخ وجه نرم تحرک کاخ سفيد در يک موضع رسمي از سوي يک شخصيت تعريف شده رسمي در ساختار سياسي آمريکاست که پيام آور قدرت نرم آمريکايي است و به موازات آن حضور کيسينجر در مقام يک شخصيت تعريف شده غير‌رسمي اما موثر در ساختار سياسي آمريکا در داووس نمايانگر قدرت سخت آمريکايي است در ارکستر سمفوني قدرت هوشمند‌تر آمريکايي، اين دو نغمه سياسي مکمل يکديگر در چارچوب قدرت هوشمند‌تر آمريکايي هستند که تلاش دارند ايران را در شطرنج سياست به سوي کيش و مات هدايت کنند. ايران در اين بافت موقعيتي بايد تلاش کند تا با استفاده از فرصت تاريخي پيش روي خود در انتخابات 92 فعاليت بخشي به سناريوي بهار نشاط و اميد سياسي روي آورد و با تکيه بر قدرت هوشيارانه زمينه پرورش و روي کار آمدن نخبگان سياسي متناسب و متناسب با افزايش قدرت ملي در چارچوب دکترين انزوا طلبي فعال از برون و مشارکت فعال از درون با هدف ايجاد فضاي مثبت و هدفمند فعاليت منفعت محور در نظام بين‌الملل و از سوي ديگر ايجاد فضاي مثبت و البته هدفمند ارزش محور در محيط داخلي اقدام کند و اين نيازمند تيمي اجرايي است که از خرد بالاي سياسي و عطوفت رو به تزايد اجتماعي و شجاعت پر معناي اجرايي در صحنه کنش‌هاي سياسي برخوردار باشد.


 كاريکاتور 
نويسنده : علي کاشي