نسخه شماره 3102 - 1391/10/16 -


آلودگي هوا مسابقات ورزشي را در هاله‌اي از ابهام فرو برد

خطيب:
از مردم ايران عذرخواهي مي‌کنم


روند نزولي تنيسورهاي ايران در آخرين رده‌بندي جهاني


نتايج هفته ششم ليگ برتر هندبال بانوان

هفته بيستم ليگ برتر فوتبال
استقلال در هفته دودي به فولاد شهر مي‌رود

بهترين دروازه‌بان‌هاي فوتبال جهان معرفي شدند
کاسياس اول شد، بوفون دوم


خبر


اخبارکوتاه


 آلودگي هوا مسابقات ورزشي را در هاله‌اي از ابهام فرو برد 

 مسابقات برخي از رشته‌هاي داخل سالن ديروز در حالي پيگيري شد که مسابقات بعضي ديگر به دليل آلودگي هوا به زمان ديگري موکول شد.

به گزارش فارس، جلسه کارگروه ملي و کميته هماهنگي مواقع اضطرار استان تهران روز گذشته برگزار شد و در نهايت مسئولان تصميم گرفتند با توجه به آلودگي هواي تهران شنبه کليه ادارات و نهادها تعطيل شود.اين تعطيلي تمرينات و مسابقات ورزشي را نيز شامل مي‌شد به همين دليل 3 مسابقه جمعه و شنبه تهران در هفته بيستم ليگ برتر فوتبال تعطيل و قرار شد تا تمرينات ورزشي برگزار نشود.مسئله مهم ابهام در برگزاري مسابقات داخل سالن از جمله ووشو، کاراته، هندبال، واترپلو،‌ فوتسال و شمشيربازي بود که بعضي از اين رقابت‌ها لغو اما بعضي ديگر برگزار شد!نکته مهم اين است که اگر برگزاري مسابقات در داخل سالن با توجه به آلودگي هوا مشکل‌ساز است چرا مسابقات برخي از رشته‌ها برگزار نشد اما بعضي ديگر پيگيري شده است. به عنوان مثال در رشته‌هاي رزمي مسابقات ووشو لغو و به روز پنجشنبه هفته آينده موکول شد اما در کاراته اين مسابقات برگزار مي‌شود. نکته قابل تامل ديگر در برگزاري تمرينات فوتبال است. در حالي که پنجشنبه اعلام شد مسابقات جمعه و شنبه برگزار نمي‌شود اما تمرينات باشگاه‌ها در تهران ادامه دارد.اگر تعطيلي مسابقات به دليل آلودگي هواست چرا مسوولان باشگاه‌ها را مجاب نمي‌کنند تا تمرينات نيز برگزار نشود؟به هر حال به نظر مي‌رسد بهتر است مسئولان در اين خصوص اطلاع‌رساني درستي داشته باشند تا تيم‌هاي شرکت‌کننده در ليگ برتر تکليف خود را بدانند و در اين خصوص تبعيضي صورت نگيرد.


 خطيب:
 از مردم ايران عذرخواهي مي‌کنم 

 سرپرست فدراسيون کشتي به دليل جنجال‌هاي رخ داده در فينال رقابت‌هاي ليگ کشتي آزاد، از مردم ايران عذرخواهي کرد.

به گزارش ايسنا، حجت اله خطيب با بيان اينکه اتفاقات رخ داده در حاشيه فينال ليگ کشتي آزاد غير قابل پيش بيني بود، اظهار کرد: ما هم مانند مردم از اين اتفاق متاثر شديم و من به همين دليل به نوبه خودم از مردم شريف ايران عذرخواهي مي‌کنم.

وي ادامه داد: مطمئنا با قوانيني که در اختيار داريم و بر اساس آيين نامه انضباطي ليگ، با خاطيان برخورد مي‌کنيم. به همين دليل از همه کساني که احتمال مي‌دهيم در روز فينال اشتباهاتي مرتکب شده‌اند دعوت کرده‌ايم که در جلسه روز يکشنبه کميته انضباطي شرکت کنند. اميدوارم که ديگر شاهد چنين اتفاقاتي نباشيم.

وي ادامه داد: کشتي ورزش ملي ماست و همه از آن انتظار رفتارهاي جوانمردي دارند. اگر در رشته‌هاي ورزشي جديد چنين اتفاقاتي بيفتد چندان عجيب نيست هرچند ما انتظار داريم که ايرانيان در همه رشته‌هاي ورزشي رفتار خوب داشته باشند اما کشتي سرآمد ورزش‌هاي ماست. متاسفانه در روز فينال فجايع ناگواري رخ داد که اميدوارم برخورد با خاطيان به گونه‌اي باشد که ديگر شاهد چنين مسائلي نباشيم.

خطيب که در برنامه ورزشي مردم سخن مي‌گفت در پايان اظهار کرد: چند شب است که خواب به چشم ما نرفته است. همين حالا که صحبت مي‌کنم در خانه کشتي هستم. از وقوع اتفاقات روز فينال متاثر شدم و باز هم از همه مردم عذر مي‌خواهم. انشالله همه چيز درست شود.

همچنين مدير تيم کشتي آزاد داماش صدراي بابل داوري‌هاي ليگ برتر کشتي آزاد را بسيار ضعيف دانست.

منصور برزگر اظهار کرد: داوري‌هاي امسال زياد خوب نبود و نمي‌دانم اصلا براي داوران کلاس مي‌گذراند يا نه! مثلا وقتي کشتي‌گيران انگشت هم را مي‌گيرند داور بايد سريع روي دستشان بزند، اما داوران ما حتي اين کار را هم نمي‌کنند و بيشتر روي احساس خود قضاوت مي‌کنند تا اصول داوري.

وي همچنين درباره تاثير داوري روي مسابقه نيمه نهايي داماش مقابل پرسپوليس، خاطر نشان کرد: قطعا داوري روي نتيجه‌ اين مسابقه تاثير داشت و کادر فني تيم ما هم به اين مساله اعتراض مي‌کرد، اما قبول نمي‌شد. البته در بعضي مواقع ممکن است اعتراض به ضرر تيم معترض تمام شود.

برزگر در ادامه درباره ديدار رده بندي داماش با ماهان و مقام سوم تيم بابل، تصريح کرد: بچه‌هاي ما به خاطر اتفاقات نيمه نهايي واخورده شده بودند و انگيزه‌اي نداشتند. سوم شديم، ولي زياد اهميت خاصي نداشت و به همين خاطر کشتي‌هاي خوبي گرفته نشد چون انگيزه‌اي وجود نداشت ، ولي اگر کشتي‌ها درست جلو مي‌رفت پايان مسابقات بهتر مي‌شد.

وي ادامه داد: رقابت‌هاي امسال تنها يک مسابقه بود که تمام شد و اسم آن را نمي‌توان ليگ گذاشت، چون در ليگ بايد همه تيم‌ها با هم به صورت رفت و برگشت کشتي بگيرند تا تکليف مشخص شود نه اين که تيم‌ها را تقسيم کنند.برزگر با اظهار تاسف از فحاشي تماشاگران در استاديوم ، اظهار کرد: اين نوعي بي‌فرهنگي است و اين ادبيات براي کشتي نيست و از جاي ديگري آمده. به نوعي تماشاگران هم با هم کشتي مي‌گيرند و اين فرهنگ در فوتبال جا افتاده و وارد کشتي شده است.مدير تيم کشتي داماش بابل در پايان، خاطر نشان کرد: البته جوان‌ها به ورزشگاه مي‌آيند تا با فرياد و پايکوبي هيجان شان تخليه شود و نمي‌توان جلوي اين کار را گرفت و در دنيا هم همين طور است، اما فحاشي کردن کار خوبي نيست.


 روند نزولي تنيسورهاي ايران در آخرين رده‌بندي جهاني 

 تنيسورهاي ايراني در آخرين رده‌بندي جهاني سال 2012 با داشتن روند نزولي به رده‌هاي پايين‌تر جدول سقوط کردند.

به گزارش ايسنا در آخرين رده بندي جهاني تنيس در سال 2012 چهار تنيسور مطرح جهان، نوواک جوکوويچ ، راجر فدرر، اندي ماري و رافائل نادل به ترتيب جايگاه‌هاي اول تا چهارم جهان را به خود اختصاص دادند، اما تنيسورهاي ايراني بدون صعود به رتبه‌هاي پايين‌تر جدول سقوط کرده‌اند و يا بدون تغيير رتبه در مکان‌هاي خود ثابت مانده‌اند.

نکته جالب در اين رده‌بندي تفاوت فاحش تعداد مسابقه‌ها و مجموع امتيازهاي تنيسورهاي برتر جهان با تنيسورهاي ايراني است به گونه‌اي که نوواک جوکوويچ با حضور در 18 مسابقه و 12920 امتياز در صدر جهان ايستاده و شاهين خالدان بهترين تنيسور حال حاضر ايران فقط حضور در سه مسابقه و کسب 9 امتياز را در کارنامه خود دارد و در جايگاه 976 جهان قرار گرفته است.

**رده‌بندي تنيس بازهاي ايراني به اين شرح است:

* شاهين خالدان با سه پله سقوط و 9 امتياز در رده 976 قرار دارد.

* امير والا معدنچي با يک پله سقوط و سه امتياز در رده 1298 قرار دارد.

* انوشا شاه قلي با يک پله سقوط و دو امتياز در رده 1458 جاي گرفته است.

* امير سهيل محسني با يک پله سقوط و يک امتياز در رده 1580 ايستاده است.

اشکان دبيري، روزبه کامران، مهدي اهتمايي، محمد مهذب نيا، حميدرضا نداف و فرشاد طلاور هر کدام با يک امتياز بدون تغيير در مکان 1683 ايستاده‌اند.

**رده‌بندي جهاني قسمت دو نفره‌:

امير‌سهيل محسني با هشت امتياز بدون تغيير رتبه در مکان 1358 قرار گرفت.

امير والا معدنچي با هشت امتياز بدون تغيير رتبه در مکان 1384 ايستاد.

روزبه کامران و محمد مهذب‌نيا هر کدام با هشت امتياز بدون تغيير رتبه مکان 1372 را به خود اختصاص داده‌اند.


 نتايج هفته ششم ليگ برتر هندبال بانوان 

 صبح جمعه با برگزاري 3 مسابقه، هفته ششم ليگ برتر بانوان به اتمام رسيد.

به گزارش ايسنا، در ديدارهاي ديروز و در تالار فدراسيون هندبال ، تيم بيمه رازي تهران موفق شد با نتيجه 41 بر 21 حريف خود هيات هندبال فيروزآباد فارس را از پيش روبردارد و با اين پبروزي قاطع با کسب 8 امتياز در رتبه سوم، موقعيت خود را تثبيت کند.در ساير مسابقات هم ذوب آهن اصفهان ميزبان ايران تايل کرمان بود که اين تيم هم موفق شد حريف خود را با حساب 26 بر 22 شکست دهد. همچنين در يکي ديگر از حساس‌ترين مسابقات هفته ششم تيم دوم جدول يعني شهيد شاهرخ شکوهي کردستان28بر27 نفت و گاز گچساران را مغلوب خود کرد.

لازم به ذکر است مسابقه تيم‌هاي ثامن‌الحجج سبزوار و تيم انتهاي جدولي شهرداري تبريز هم به دليل عدم حضور نماينده تبريز برگزار نشد.

در جدول رده‌بندي و تا پايان هفته ششم تيمهاي ثامن الحجج سبزوار، شهيد شاهرخ شکوهي کردستان و بيمه رازي تهران به ترتيب با 10، 10 و 8 امتياز در رده‌هاي اول تا سوم قرار دارند .

نتايج کلي هفته ششم بشرح زير است :

بيمه رازي تهران 41 - هيات هندبال فيروزآباد 21

شهيد شاهرخ شکوهي کردستان 28- نفت و گاز گچساران 27

ذوب‌آهن اصفهان26 - ايران تايل کرمان 22

ديدار تيم‌هاي ثامن‌الحجج سبزوار و شهرداري تبريز نيز انجام نشد.


 هفته بيستم ليگ برتر فوتبال
 استقلال در هفته دودي به فولاد شهر مي‌رود 

 هفته بيستم ليگ برتر فوتبال در حالي برگزار مي‌شود که سه بازي اين هفته به دليل آلودگي شديد هوا در تهران به زمان ديگري موکول شده‌ است.

به گزارش ايسنا، در حالي که سه بازي اين هفته که قرار بود در تهران برگزار شود به دليل آلودگي شديد هوا در پايتخت لغو شده‌اند. بر اين اساس تيم‌هاي پرسپوليس، راه‌آهن و پيکان در روز ديگري بايد از حريفان خود پذيرايي کنند.

از هواي آلوده و دود آلود تهران که بگذريم، مهمترين ديدار هفته بيستم بين دو تيم استقلال صدرنشين و ذوب آهن پايين جدولي امروز برگزار مي‌شود.

شاگردان امير قلعه‌نويي که مجبور نيستند در هواي آلوده تهران بازي کنند، اين فرصت را دارند که صدرنشيني خود را با خيال راحت تثبيت کنند چون سپاهان، رقيب اصلي اين تيم، اين هفته بازي نمي‌کند و به نوعي هواي آلوده تهران در اين زمينه هواي تيم مطرح تهران را داشته است!در سوي ديگر ميدان، ذوب‌آهن اصفهان قرار دارد که چند هفته‌اي است خوب نتيجه مي‌گيرد. اين تيم در دو بازي خود در جام حذفي پيروز شد و به مرحله يک چهارم نهايي صعود کرد.

اين تيم در ليگ برتر هم روند رو به رشدي را در پيش گرفته و حالا اميدوار است با قرباني کردن استقلال به روزهاي خوب گذشته‌اش بازگردد.

در ديگر ديدار مهم هفته بيستم، سايپا و فولاد به ديدار هم مي‌روند. اين ديدار در کرج برگزار مي‌شود و کمي از آلودگي پايتخت مصون است.

سايپاي ميزبان پس از شکست نزديک برابر استقلال تلاش مي‌کند که تيم دوم جدول رده‌بندي را در خانه با باخت بدرقه کند.

از طرف ديگر شاگردان حسين فرکي در فولاد مي‌خواهند با پيروزي احتمالي برابر حريف نارنجي پوش خود به صدر جدول برسند. البته آنها براي رسيدن به اين هدف بايد منتظر از دست دادن امتياز از سوي استقلال باشند.


 بهترين دروازه‌بان‌هاي فوتبال جهان معرفي شدند
 کاسياس اول شد، بوفون دوم 

 سايت آمارو تاريخ فوتبال جهان دروازه بانان برتر جهان در سال 2012 را اعلام کرد که ايکر کاسياس در رتبه نخست قرار گرفت.

به گزارش ايسنا، در اين رده‌بندي 9 دروازه‌بان در آن حضور دارند و عملکرد آنها در سال 2012 ميلادي باعث قرار گرفتن آنها در اين رده بندي بوده است. پس از ايکر کاسياس، جان لوئيجي بوفون دروازه بان تيم ملي ايتاليا و يوونتوس در رده دوم قرار گرفته است.

ليست برترين دروازه بانان جهان در سال 2012 به اين شرح است:

1- ايکر کاسياس اسپانيا / رئال مادريد 224 امتياز

2- جان لوئيجي بوفون ايتاليا / يوونتوس 128 امتياز

3- پيتر چک چک/ چلسي 92 امتياز

4- مانوئل نوير آلمان / بايرن مونيخ 85 امتياز

5- جو هارت انگليس / منچستر سيتي 26 امتياز

6- ويکتور والدس اسپانيا / بارسلونا 15 امتياز

7- کاسيو روموس برزيل / سائوپائولو 14 امتياز

8-سمير هاندانويچ اسلوني / اينترميلان 8 امتياز

9- هوگو لوريس فرانسه / تاتنهام 8 امتياز


 خبر 

 هفته سوم دور رفت فوتسال بانوان

پرسپوليس در آبادان جشنواره گل راه انداخت

تيم فوتسال بانوان پرسپوليس موفق شد در هفته سوم ليگ برتر با نتيجه پر گل 9 بر يک صنعت نفت آبادان را مغلوب کند.به گزارش خبرگزاري فارس، هفته سوم دور رفت فوتسال بانوان ديروز جمعه پيگيري شد.در اين هفته تيم صدرنشين پرسپوليس در بازي حساس ميهمان صنعت نفت آبادان بود. آباداني‌ها در هفته گذشته موفق شده بودند کاسپين را از پيش رو بردارند اما در اين هفته با نتيجه 9 بر يک مغلوب شاگردان مظفر شدند تا اين تيم همچنان در صدر جدول باقي بماند.ملي حفاري نيز در تهران ميهمان ميتن ورامين بود که اين ديدار با نتيجه تساوي 4 بر 4 به پايان رسيد. ملي حفاري در نيمه اول 3 بر صفر بازي را واگذار کرده بود.

براي حضور در تورنمنت جام‌جهاني کوچک

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران وارد سن پترزبورگ شد

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران، به منظور حضور در تورنمنت جام جهاني کوچک روسيه در سن پترزبورگ وارد روسيه شد.به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، تيم ملي نوجوانان با 20 بازيکن بامداد پنجشنبه تهران را از طريق فرودگاه دوبي به مقصد سن پترزبورگ ترک کرد و ساعت 19 به وقت محلي وارد سن پترزبورگ شد.

تيم ملي در هتل پارک که از بزرگترين هتل‌هاي سن پترزبورگ است مستقر شد و صبح جمعه از ساعت 10 تا 11 در زمين اصلي رقابت‌ها يک نوبت تمرين کرد. همچنين بعدازظهر تيم ملي نوجوانان از ساعت 17 تا 18 هم تمرين را ادامه داد.

تا آخرين ساعات پنجشنبه شب تيم‌هاي ايران، آذربايجان و روسيه وارد سن پترزبورگ شدند و تا آخرين ساعات جمعه، همه تيم‌ها وارد شهر محل برگزاري رقابت‌ها شدند.

ديروز جلسه مشترکي بين پرهيزگار سرپرست تيم ملي و مدير رسانه‌اي تيم ملي با مسوول برگزاري مسابقات برگزار شد و ساعات آغاز تمرين‌ها و ديگر برنامه‌هاي آماده‌سازي و لوجستيکي تيم ملي نهايي و فيکس شد.تيم ملي نوجوانان روز شنبه ساعت 15:30 به وقت محلي هم تمرين خواهد کرد.

اولين بازي تيم ملي نوجوانان ايران روز يکشنبه با تيم ملي نوجوانان قزاقستان خواهد بود. ضمن اينکه مراسم افتتاحيه رقابت‌هاي جام جهاني کوچک روز شنبه شنبه 16 دي ماه آغاز مي‌شود.

در گروه اول رقابت‌ها تيم‌هاي چک، اوکراين، آذربايجان ، ليتواني و در گروه دوم: يونان، اسلوني، روسيه، لتوني، در گروه سوم: ترکيه،ايران، فنلاند، روسيه و در گروه چهارم: بلژيک، ايتاليا، بلاروس و منتخب سن پترزبورگ قرار گرفته‌اند.بازيکنان حاضر در اردوي تيم ملي نوجوانان که به روسيه رفته‌اند به شرح زير است:

يوسف سيدي، امير نصرآزاداني، محمدرضا بازاج، حسين مهربان، علي قلي زاده، مصطفي‌هاشمي، امير‌‌حسين کريمي، ماهان رحماني، اميرمحمد مظلوم، حسين شعباني، سيد مجيد حسيني، محمدرضا شيرزادي، سعيد عزت‌اللهي، علي نوري، مرتضي کاسب زاده، احمد گوهري، مهدي اميني، آرمين سبحاني، محمدرضا کاوه، علي قاسمي.

مجيدي،3 تا 4 هفته نياز

به زمان دارد

مربي بدنساز تيم استقلال گفت: از نظر من فرهاد مجيدي فعلا شرايط بازي ندارد و حداقل 3 تا 4 هفته نياز به زمان دارد.

امير حاج‌قاسم مربي بدنساز تيم استقلال در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، در خصوص آخرين شرايط فرهاد مجيدي، اظهار داشت:‌ شرايط او خوب است و روز‌به‌روز بهتر مي‌شود اما زمان مي‌برد که او به شرايط کاملا ايده‌آل برسد.

وي افزود: مجيدي از لحاظ بدني شرايط بازي ندارد ولي در حال حاضر در تمرينات هم کار با توپ انجام مي‌دهد و هم کار بدني را پشت سر مي‌گذارد ولي اميدوار هستيم او را هرچه سريعتر به شرايط بازي برسانيم.

مربي بدنساز استقلال در خصوص اينکه آيا مجيدي مي‌تواند در بازي فردا برابر استقلال بازي کند، گفت: اين مسئله در حيطه وظايف من نيست چون بحث فني است و قلعه‌نويي مي‌داند که چه زماني از او استفاده کند اما هنگامي که ورزشکار را بخواهيد زود به ميدان بفرستيد، قطعا آسيب مي‌بيند حتي ما جباري را هم پله‌پله آماده کرده‌ايم ولي از نظر من مجيدي فعلا شرايط بازي ندارد.

حاج‌قاسم در ادامه گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اين سوال که به نظر شما اين بازيکن چه زماني به شرايط مسابقه مي‌رسد، گفت: نمي‌توانم زمان دقيق به شما بدهم اما او حداقل 3 تا 4 هفته زمان مي‌خواهد.

به اين خاطر که از لحاظ رواني به بازيکن فشار نيايد، او هم کار توپي انجام مي‌دهد و هم کار بدنسازي انجام مي‌دهد ولي به اعتقاد من او فعلا شرايط بازي ندارد.


 اخبارکوتاه 

 هفته چهارم دور برگشت ليگ برتر فوتبال بانوان

استقلال 10 نفره مقابل دلوار کشتي شکست خورد

تيم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلي در هفته چهارم دور برگشت ليگ برتر موفق شد ديروز با نتيجه 6 بر صفر ويژن فارس را شکست دهد.به گزارش خبرگزاري فارس، در هفته چهارم دور برگشت ليگ برتر فوتبال بانوان 5 ديدار برگزار شد.ملوان بندرانزلي در اين هفته ميهمان ويژن فارس بود که موفق شد با 6 گل حريف را شکست دهد. نکته جالب توجه در اين ديدار اين بود که مريم ايراندوست که خود هدايت اين تيم را برعهده دارد 2 گل براي تيمش به ثمر رساند. سارا قمي، مينا‌هاشمي، مقرب زادحسينعلي و فروغ موري هر کدام يک گل براي ملوان به ثمر رساندند. ملوان با اين برتري در روزي که شهرداري بم استراحت داشت با تفاضل گل بيشتر بر صدر جدول تکيه شد.به گفته عليپور، مسوول کميته مسابقات تيم ملوان سرمربي ندارد و ايراندوست به عنوان کاپيتان تيم در مواقعي روي نيمکت مي‌نشيند و کوچ مي‌کند. البته وي هدايت تيم زير 19 سال را برعهده دارد.استقلال نيز ديروز در بوشهر به مصاف دلوار کشتي رفت و با نتيجه 2 بر يک شکست خورد. ربابه رضالو در دقيقه 80 با دريافت کارت قرمز از بازي اخراج شد.در حالي که قرار بود بازي‌ها ساعت 10 برگزار شود اما ديدار تيم‌هاي آينده‌سازان ميهن و سرخ‌پوشان گرگان از ساعت 12 آغاز شد.

کسب نخستين مدال ايران در رقابت‌هاي جهاني فوتبالدستي

«حسين رعيت‌زاده» نخستين مدال ايران را در رقابت‌هاي جهاني فوتبالدستي فرانسه به دست آورد و در بخش بانوان نيز «شکيبا زيدي» به مرحله دوم رقابت‌هاي انفرادي راه يافت.به گزارش ايسنا، «حسين رعيت‌زاده» در رقابت‌هاي انفرادي رده بزرگسالان بالاي 50سال موفق شد صاحب مدال برنز شود و نخستين مدال کاروان ايران را به ارمغان بياورد.همچنين خانم «شکيبا زيدي» در رده بانوان توانست در مسابقات انفرادي به مرحله دوم صعود کند.تيم ملي بانوان ايران براي نخستين بار است که به مسابقات معتبر جهاني اعزام مي‌شود.براساس اين گزارش در رقابت‌هاي بخش دو نفره، تيم‌هاي ملي آقايان – بانوان و بزرگسالان بالاي 50 سال (پيشکسوتان) همگي به مرحله دوم راه يافتند.فوتبالدستي ايران تنها تيم آسيايي است که در سيد يک جهان قرار دارد. مسابقات فوتبالدستي جهاني فرانسه تا هفدهم ماه جاري در شهر نانت ادامه خواهد داشت.

قهرمان دهگانه ايران:

حداقل‌ها را نداشته باشيم عقب مي‌مانيم

قهرمان دهگانه ايران گفت: با يک مربي ايراني براي پذيرفتن هدايتم صحبت‌هايي را انجام داده و اميدوارم شرايط همکاري فراهم شود.هادي سپهرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در مورد وضعيت آمادگي‌اش اظهار داشت: در حال حاضر در تهران تمرين مي‌‌کنم و برنامه تمريني آينده‌ام را به مسوولان فدراسيون داده‌ام که در مورد آن تصميم‌گيري کنند.وي با اشاره به برنامه‌هايش گفت: طبق صبحت‌هايي که با مسوولان انجام داده‌ام قرار است در ارديبهشت ماه به مدت 45 روز در آلمان براي مسابقات کشورهاي اسلامي در اردو باشم که به صورت شفاهي با آن موافقت کرده‌اند. همچنين با يک مربي ايراني که در آلمان فعاليت مي‌کند و هم رشته خودم يعني دهگانه کار بوده است، صحبت‌هايي انجام داده‌ام که هدايتم را برعهده بگيرد.سپهرزاد گفت: احمد حسيني چند سال است که در شهر برمن آلمان کار مي‌کند و در مدتي که در ايران بود توافقات را انجام داديم و اميدوارم فدراسيون شرايط همکاري را فراهم کند تا با او کارم را شروع کنم. به دليل شرايط اقتصادي از حضور مربيان خارجي نمي‌توانيم استفاده کنيم و فکر مي‌کنم استخدام اين مربي بهترين راهکار در حال حاضر است.قهرمان دهگانه ايران عنوان کرد: کشورهاي رقيب آسيايي حداقل امکانات يعني مربي و اردو را در اختيار دارند و اگر ما اين حداقل‌ها را هم در اختيار نداشته باشيم، خيلي عقب خواهيم ماند. سال آينده مسابقات مهمي مانند آسيايي و جهاني را پيش رو داريم و براي نتيجه گرفتن بايد با برنامه کار کنيم.

پخش تلويزيوني 8 مسابقه فوتبال در 7 روز

شبکه سه سيما در اين هفته هشت مسابقه فوتبال را پخش تلويزيوني مي‌کند.به گزارش ايسنا، برنامه فوتبال برتر به تهيه‌کنندگي مهدي‌هاشمي از مسابقات ليگ برتر فوتبال بازي ذوب آهن و استقلال را شنبه ساعت 17 و 30 دقيقه پخش مي‌کند.از مسابقات جام حذفي بازي نفت تهران و پرسپوليس سه‌شنبه (19‌دي ماه) ساعت 14:30 پخش خواهد شد. همچنين بازي استقلال و ابومسلم چهارشنبه ساعت16:30دقيقه روي آنتن مي‌رود.برنامه «گزارش ورزشي» به تهيه‌کنندگي حسين زکايي هم از جريان مسابقات فوتبال ليگ انگليس بازي وستهام و منچستر يونايتد را با تاخير روي آنتن مي‌برد. اين مسابقه شنبه (16 دي ماه) ساعت15:23دقيقه پخش خواهد شد.از مسابقات فوتبال ليگ اسپانيا بازي بارسلونا و اسپانيول يکشنبه ساعت 21:30 پخش خواهد شد.از مسابقات فوتبال ليگ ايتاليا هم ديدار ناپولي و رم در همين روز (يکشنبه) ساعت 23:15 روي آنتن مي‌رود.شبکه سه از مسابقات فوتبال ليگ اسپانيا بازي رئال مادريد و سلتاويگو را به صورت ضبطي چهارشنبه در نخستين دقايق بامداد پخش مي‌کند.