نسخه شماره 3102 - 1391/10/16 -

تيم 10نفره سرقت متلاشي شد
انهدام باند زورگيران زاغ زن و خفه کن


بازداشت دزدان ماکسيما سوار


نياوران را آب برد


روز پر تلفات پيست آبعلي


انتقام اينترنتي خواستگار ناکام


محکوميت مجري معروف سيما


بازداشت وبلاگ‌نويس نوجوان مستهجن


اخبار کوتاه


اخبارخارجي


 تيم 10نفره سرقت متلاشي شد
 انهدام باند زورگيران زاغ زن و خفه کن 

 گروه حوادث: باند مجرمي که با استفاده از روش زاغ زني و زورگيري اقدام به زورگيري و سرقت از خانه‌هاي بازنشستگان مي کردند، شناسايي و دستگير شدند.

در پي وقوع سرقت‌هاي مشابه از مشتريان بانک‌ها و مراکز تجاري به شيوه «خفه کني»، «پنچري» و «سرقت کيف از داخل خودرو»، پرونده‌اي در اين خصوص در پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ تشکيل و موضوع به صورت ويژه در دستور کار قرار گرفت.

با طرح شکايت تعدادي از مالباختگان و بهره گيري از اطلاعات بدست آمده مشخص شد که گروهي از سارقان به شيوه «زاغ زني» اقدام به شناسايي مالباختگان کرده و پس از شناسايي طعمه‌هاي خود، در يک فرصت مناسب و به شيوه و شگردهاي مختلف از جمله «خفه کني» اقدام به سرقت وجوه نقد همراه آنها کرده اند.

يکي از مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: مبلغ 3 ميليون تومان از بانک شعبه مدائن دريافت کرده و به سمت منزل در حرکت بودم که ناگهان در ميدان 21 نارمک، يک نفر از پشت سر به من حمله ور شد و دست خود را به دور گردنم انداخت و فرد ديگري ضمن پاره کردن لباس‌هايم اقدام به سرقت پول‌هاي داخل جيبم کرد و هر دو نفر، پس از سرقت با دو دستگاه موتورسيکلت از محل فرار کردند.

با شناسايي مالباختگان، کارآگاهان پايگاه سوم در اولين مرحله اقدام به چهره نگاري تصاوير سارقان و همچنين بررسي تصاوير بدست آمده از دوربين‌هاي مداربسته بانکي کرده و با بررسي تصاوير بدست آمده موفق به شناسايي چند تن از مجرمان سابقه دار در زمينه سرقت به شيوه «زاغ‌زني» شدند .

يکي از متهمان، مجرم سابقه داري به هويت «ماشاء الله‌ . ح» است که با توجه به سن بالايش، در تمامي سوابق گذشته ي خود و در زمان فعاليت در گروه‌هاي سرقت به عنوان زاغ زن فعاليت داشته ؛ در ادامه رسيدگي به اين پرونده، کارآگاهان با بررسي ديگر تصاوير بدست آمده از شعبات مختلف بانکي موفق به شناسايي تصاوير متعلق به زن جواني شدند که در تمامي اين شعبات حضور داشت. با بررسي بيشتر تصاوير کارآگاهان اطمينان پيدا کردند که اين زن، يکي ديگر از زاغ زن‌هاي گروه سارقان است که همانند «ماشاء الله . ح» اقدام به شناسايي افراد در داخل بانک‌ها کرده و مشخصات افراد حامل وجه نقد را براي سرقت در اختيار ساير اعضاي گروه مي‌گذارد. با شناسايي «ماشاء الله» و «مرجان» به عنوان دو نفر از اعضاي گروه سارقان بانک‌ها و در ادامه تحقيقات پليسي نامحسوس، ديگر اعضاي گروه به اسامي «محمد . ق»، «نصرالله . الف» ( عضو سابق گروه سارقان زورگير و خفه کن موسوم به ديوارچين)، «داوود . غ»، «علي اصغر . س»، «محمدصادق . م»، «محمدحسين . س» و «داوود.س» (پدر و پسر) و «امير . ف» مورد شناسايي قرار گرفتند.

با شناسايي اعضاي گروه سارقان و در ادامه تحقيقات پليسي، کارآگاهان موفق به شناسايي مخفيگاه تمامي اعضاي گروه در مناطق مختلف سطح شهر تهران و همچنين شهرستان کرج شده، ضمن انجام هماهنگي‌هاي لازم قضايي و در ساعت‌هاي اوليه چهارم دي در طي چند عمليات همزمان موفق به دستگيري تمامي اعضاي اين گروه از سارقان شدند.

با دستگيري و انتقال متهمان به پايگاه سوم و دعوت از مالباختگان، بسياري از متهمان توسط مالباختگان مورد شناسايي قرار گرفتند که در ادامه و با توجه به دلايل و شواهد بدست آمده، متهمان به ناچار لب به اعتراف گشوده و به دهها فقره سرقت از مشتريان مراکز تجاري و اقتصادي بويژه شعبات بانکي در مناطق مختلف سطح شهر تهران از جمله تهرانپارس و نارمک و همچنين در شهرري، باقر شهر، ورامين، اسلامشهر و شهرستان کرج اعتراف کردند.

در ادامه تحقيقات و با بهره گيري از اعترافات بدست آمده از مرجان، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که اعضاي اين گروه علاوه بر سرقت از مشتريان بانک‌ها، با شناسايي افراد سالخورده و بازنشسته به ويژه خانم‌هايي که به تنهايي زندگي مي کنند ضمن بدست آوردن اطلاعات در خصوص هويت و زندگي خصوصي آنها، با مراجعه به در منازل اين افراد و معرفي خود به عنوان مأمور ادارات مختلف دولتي و با استفاده از اطلاعات بدست آمده، ضمن جلب اعتماد وارد منازل آنها شده و پس از تهديد و بستن دست و پا و بعضا بيهوش کردن با استفاده از مواد بيهوش کننده، اقدام به سرقت اموال باارزش منازل کرده و مالباختگان را در همان وضعيت رها و از محل متواري مي شدند.

در ادامه و با شناسايي يکي از مالباختگان که خانم بازنشسته يکي از ادارات دولتي است، وي پس از حضور در پايگاه سوم و شناسايي مرجان و محمدصادق به عنوان دو نفر از سارقان، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت:در داخل خانه بودم که ناگهان صداي زنگ خانه به صدا درآمد ؛ زماني که جواب آيفون را دادم، صداي خانم جواني را شنيدم که عنوان کرد از طرف اداره اي که در حال حاضر بازنشسته آن هستم آمده ؛ من نيز با توجه به خانم بودن ايشان و همچنين اطلاعات دقيقي که وي در خصوص هويت من و همچنين سابقه کارم ارائه کرد، به او اعتماد کرده و درب خانه را برايش باز کردم . زمانيکه اين خانم به همراه مرد جواني وارد منزل من در طبقه سوم يک ساختمان شد و اطمينان پيدا کردند که در داخل خانه تنها هستم، ناگهان نفر سومي که به همراه آنها و در پشت درب ايستاده بود نيز وارد خانه شد و قبل از هرگونه درخواست کمک کردن از سوي من اقدام به بستن دهان و دست و پاهايم کرده و شروع به سرقت وجوه نقد، طلا و جواهرات داخل خانه کردند. آنها حتي به طلاهاي داخل دستم نيز رحم نکردند و آنها را با قيچي بريده و به سرعت از خانه خارج شدند. چند ساعت در همان وضعيت بودم که پس از ورود پسرم به داخل خانه توسط وي نجات پيدا کرده و به همراه وي به کلانتري مراجعه و طرح شکايت کردم. سرهنگ کارآگاه حسين خان بابايي، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اشاره به سوابق متهمان در ارتکاب جرايم مختلف، در ادامه اعلام اين خبر گفت : با توجه به اعتراف صريح متهمان به دهها فقره سرقت به عنف و شناسايي دهها مالباخته اي که به شيوه‌هاي مختلف مورد سرقت اموال و وجوه نقد قرار گرفته اند و با توجه به احتمال ارتکاب ديگر جرايم ارتکابي و همچنين مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاوير متهمان از سوي داديار شعبه سوم دادسراي امور جنايي تهران صادر شده است . از تمامي مالباختگان و شکاتي که موفق به شناسايي متهمان شدند دعوت مي شود تا جهت طرح شکايات خود به پايگاه سوم پليس آگاهي واقع در خيابان سهروردي شمالي ـ خيابان خرمشهر – ميدان نيلوفر مراجعه کنند.


 بازداشت دزدان ماکسيما سوار 

رييس پليس پيشگيري پايتخت از دستگيري 2 سارق و سه مالخر اموال مسروقه خودرو در محدوده پاسدار گمنام خبر داد و گفت: بامداد روز گذشته ماموران کلانتري 110 شهدا، هنگام گشتزني در خيابان مذکور به يک دستگاه خودرو سواري که راننده آن به صورت چراغ خاموش در حال تردد بود، مشکوک شدند.به گزارش خبرگزاري مهر، سرهنگ خانچرلي افزود: راننده و سرنشين خودروي مذکور، بدون توجه به دستور پليس سعي کردند از محل بگريزند که با سرعت عمل و تيزهوشي پليس موفق نشده و هر دو بازداشت و به همراه خودرويشان راهي کلانتري شدند.وي ادامه داد: در کلانتري تحقيقات آغاز شد و در بازرسي از خودروي متهمان، 2 زاپاس، 4 جک خودرو، 7 باند خودرو، 2 دستگاه ضبط خودرو، 2 کارت سوخت و الات و ادوات سرقت لوازم داخلي خودرو کشف شد.وي تصريح کرد: اين دو متهم که «علي» و «احسان» نام داشتند، در بازجويي هاي انجام شده به جرايم خود مبني بر سرقت تجهيزات و لوازم داخلي خودرو با همدستي يکديگر در محله هاي پيروزي و شهدا اعتراف کردند.رييس پليس پيشگيري پايتخت، عنوان داشت: در بازجويي هاي تخصصي تر اين دو متهم به سرقت هاي بيشتر نيز اعتراف کرده و اقرار کردند که مدت سه ماه است در نقاط مختلف اعم از افسريه، بلوار ابوذر، نبرد و محلاتي نيز دست به سرقت تجهيزات خودرو مي زنند و اموال مسروقه را به سه مالخر مي فروشند.سرهنگ خانچرلي گفت:با اقرار متهمان، طي هماهنگي با مقام قضايي دستوراتي در خصوص دستگيري و ورود به مخفيگاه مالخران صادر و ماموران کلانتري 110 شهدا، پس از شناسايي مالخران اموال مسروقه هر سه نفر را که «مصطفي»، «سعيد» و «علي اکبر» نام داشتند، طي يک عمليات غافلگيرانه در محل کارشان بازداشت کردند.


 نياوران را آب برد 

 ترکيدگي لوله آب در محله نياوران سبب تخريب دو ساختمان و آب‌گرفتگي معابر اين منطقه شد.

سيد جلال ملکي سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران، در تشريح جزئيات اين حادثه گفت: سامانه 125 در ساعت 4:50 صبح روز چهارشنبه در جريان وقوع يک مورد حادثه ترکيدگي لوله اصلي و آب‌گرفتگي در شمال پايتخت قرار گرفت که پس از اطلاع آن به ستاد فرماندهي، آتش‌نشانان دو ايستگاه 6 و 64 به همراه گروه نجات اين دو ايستگاه به محل حادثه واقع در نياوران، خيابان صادقي قمي، کوچه مرجان اعزام کرد. وي ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل، مشخص شد که ترکيدگي لوله اصلي آب در اين خيابان سبب نفوذ آب به تعدادي از ساختمان‌هاي محله شده که از اين ميان دو ساختمان سه و پنج طبقه نيز تخريب شده‌اند.ملکي با بيان اينکه دو زن نيز در جريان اين حادثه در ساختمان سه طبقه محبوس شده بودند به ايسنا گفت: آتش‌نشانان اقدام به ايمن‌سازي محل کرده و در مرحله نخست دو زن را از ساختمان خارج کردند. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه در پي اين حادثه معابر اين محله نيز دچار آب‌گرفتگي شده بود، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان و عوامل گروه‌هاي نجات، پس از نجات اين دو زن، اقدام به خارج‌کردن آب از ساختمان‌هاي منطقه و همچنين معابر کردند و پس از ايمن‌سازي محل، به عمليات خود خاتمه دادند. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني تاکيدکرد: با توجه به احتمال بروز حادثه 200 تن از اهالي 50 واحد مسکوني از محل تخليه و به مکان ديگري منتقل شدند.

به گزارش ايسنا، در عين حال معاون آبرساني شرکت تامين و تصفيه آب و فاضلاب شهر تهران ضمن تماس با ايسنا، خبر تخليه 50 واحد بر اثر ترکيدگي لوله آب در محله نياوران را تکذيب کرد.


 روز پر تلفات پيست آبعلي 

 پيست اسکي آبعلي روز پنج شنبه با وجود تعطيلي رسمي، ساعات پرحادثه‏اي را سپري کرد و بي‏احتياطي در آن، 115 مصدوم بر جاي گذاشت. پزشک پايگاه امداد جاده‏اي آبعلي اظهار داشت: شب گذشته در مناطق خارج از پيست اسکي و در ارتفاعات امامزاده هاشم(ع)، دختري جوان در حين انجام تفريحات زمستاني جان خود از دست داد.علي‏رضا سيفي ادامه داد: در پيست اسکي آبعلي نيز نزديک به 115 نفر مصدوم شدند؛ اما خوشبختانه هيچ حادثه منجر به فوتي ديگري رخ نداد.

وي اضافه کرد: پيست اسکي آبعلي داراي مشکلاتي است و برخورد در انتهاي مسير با توري نصب ‏شده و موانع موجود موجبات مصدوميت افراد را فراهم مي‏سازد. سيفي ادامه داد: با چنين برخوردهايي، مصدومان بسياري با شکستگي دست، پا و سر به پايگاه امداد جاده‏اي آبعلي انتقال داده شدند. پزشک پايگاه امداد جاده‏اي آبعلي افزود: روز پنج شنبه پيست اسکي آبعلي تعطيل بود؛ اما مردم به اين مرکز مراجعه کرده بودند. وي اضافه کرد: انسداد مسير مردم براي ورود به پيست وضع را بدتر مي‏کند؛ چراکه در اين صورت آنها به مناطق پشتي بلندي‏هاي پيست که مملو از سنگ‏هاي خطرناک است، مراجعه مي‏کنند.


 انتقام اينترنتي خواستگار ناکام 

خواستگاري که به خواسته‌اش نرسيده بود، با انتشار تصاوير دوستان دانشجوي دختر مورد علاقه‌اش در اينترنت انتقام گرفت. به گزارش فارس سرهنگ رستمي رئيس پليس فتا استان مازندران اعلام کرد: پيرو شکايت مسئولان يکي از دانشگاه‌هاي اين استان مبني بر اينکه فرد يا افرادي با انتشار تصاوير و فيلم‌هاي خصوصي و برخي ميهماني‌هاي مختلط تعدادي از دانشجويان و فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه به همراه درج تيترهاي غير‌اخلاقي در چندين سايت و برخي صفحات اجتماعي موجب هتک حرمت دانشجويان و خدشه‌دار کردن نام اين دانشگاه شده است، مامورين اقدامات خود را آغاز کردند. سرهنگ رستمي افزود: پس از تحقيقات فني و تخصصي صورت گرفته نهايتاً داير کننده صفحات فوق که از فارغ التحصيلان همان دانشگاه بود شناسايي و دستگير شد و متهم پس از دستگيري و بازجويي‌هاي انجام شده به جرم خود اعتراف.متهم اظهار داشت: در حين تحصيل در دانشگاه با يکي از دختران همکلاسي به بهانه ازدواج آشنا شدم، ولي پس از گذشت چند سال با بي توجهي اين دختر روبرو شده و در نهايت با هدف انتقام گيري، زمانيکه او لپ تاپش را جهت نصب نرم‌افزار در اختيارم گذاشته بود عکس‌هاي داخل آن را به سرقت برده و آنها را منتشر کردم.


 محکوميت مجري معروف سيما 

 مجري معروف صدا و سيما که با شکايت دختر جواني با اتهام «زناي به عنف» در دادگاه کيفري استان تهران محاکمه شده، به 80 ضربه شلاق تعزيري محکوم شد.

به گزارش ايسنا، شعبه 78 دادگاه کيفري استان تهران در راي کلاسه 168/78/91 آورده است،‌ مجري معروف صداوسيما که با شکايت دختري جوان به «زناي به عنف و با اکراه» متهم شده است، پس از برگزاري جلسات دادگاه و اخذ اظهارات شاکي و دفاعيات متهم، در نهايت به جهت ايجاد شبهه براي دادگاه در موضوع اتهامي زناي به عنف و با اکراه و بر اساس مصداق قاعده درء و به استناد به مواد 54 و 177 قانون آيين‌دادرسي کيفري از اتهام زناي به عنف با شرايط احصان تبرئه شده است. دادگاه هم‌چنين اعلام کرده است که متهم بر اساس احراز بزهکاري در ملاقات با شاکيه پيش از اجراي صيغه عقد موقت و با استناد به ماده 637 قانون مجازات اسلامي به تحمل 80 ضربه شلاق تعزيري محکوم مي‌شود.بر اساس اعلام دادگاه، راي صادره حضوري بوده و ظرف 20 روز از تاريخ ابلاغ قابل تجديدنظر خواهي در ديوان عالي کشور است.


 بازداشت وبلاگ‌نويس نوجوان مستهجن 

 رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان البرز از دستگيري پسربچه‌اي 14 ساله که اقدام به بارگزاري داستان‌هاي غيراخلاقي در وبلاگش مي‌کرد، خبر داد.

سرهنگ محمدمهدي کاکوان ، ضمن تشريح جزئيات اين پرونده، گفت: در پي تماس‌هاي مکرر مردمي مبني بر فعاليت وبلاگي مستهجن که در زمينه انتشار داستان‌هاي غيراخلاقي فعاليت مي‌کرد، کارآگاهان رسيدگي به اين پرونده را در راستاي افزايش امنيت در فضاي مجازي در دستور کار خود قرار دادند.وي با بيان اينکه کارآگاهان با شناسايي وبلاگ دريافتند که گرداننده يا مسئولان اين وبلاگ اقدام به انتشار داستان‌هاي مستهجن و غيراخلاقي در اينترنت مي‌کند گفت: با توجه به حساسيت اين موضوع کارآگاهان رسيدگي به اين پرونده را در دستور کار خود قرار دادند. رييس پليس فتاي استان البرز با بيان اينکه کارآگاهان با اخذ مجوزهاي قضايي راهي محل سکونت اين فرد شدند، گفت: کارآگاهان ضمن ورود به محل سکونت اين دايرکننده در کمال تعجب متوجه شدند که پسر بچه‌اي 14 ساله به نام «آرش» گرداننده اين وبلاگ مستهجن است.کاکوان با بيان اينکه اين فرد حتي به بلوغ جنسي نرسيده بود، گفت: وي در اظهارات خود عنوان کرد که در وبلاگ‌گردي‌ها با سايت‌هايي در اين مورد مواجه شده و تنها اقدام به بارگذاري مجدد اين داستان‌هاي مستهجن با نام خود در وبلاگش کرده است.


 اخبار کوتاه 

 اعدام در پرونده معروف زورگيري

احکام متهمان سرقت اخير در تهران صادر شد و دو نفر از متهمان به مجازات اعدام و دو نفر ديگر به حبس و تبعيد محکوم شدند. به گزارش ايسنا، شعبه پانزده دادگاه انقلاب اسلامي تهران، حکم مربوط به چهار متهم به سرقت اخير در تهران را صادر کرد. به موجب حکم صادره، دو نفر از متهمان به اعدام محکوم شدند و دو نفر ديگر از متهمان علاوه‌بر محکوميت به ده سال حبس، هرکدام به پنج سال تبعيد و 74 ضربه شلاق محکوم شدند.دادگاه هم‌چنين هر چهار متهم را به رد اموال مسروقه به شکات محکوم نمود. احکام صادره ظرف بيست روز پس از ابلاغ قابل‌اعتراض است.اين گزارش حاکي است، يک ماه قبل، چهار نفر از سارقان، با استفاده از چاقو، يکي از شهروندان تهراني را مجروح کرده، وجوه نقدي و اموال وي را به سرقت بردند.

فرود اضطراري هواپيماي پاکستان در کرمان

مديرکل فرودگاه هاي استان کرمان گفت: يک فروند هواپيماي مسافربري ايرباس 310 پاکستان به علت نقص فني در فرودگاه اين شهر فرود اضطراري کرد.محمد نخعي افزود: خلبان اين هواپيما با شماره پرواز 206 که با 198 مسافرروز جمعه از کويت عازم لاهور پاکستان بود، به علت نقص فني در قسمت هيدروليک و در هواپيما از برج مراقبت فرودگاه کرمان درخواست فرود اضطراري کرد و با تلاش عوامل مراقبت پرواز با سلامت کامل به زمين نشست.پس از چند ساعت تلاش و راهنمايي هاي تيم مراقبت پرواز و بنا به درخواست خلبان هواپيما مبني بر رفع نقص، اين هواپيما ساعت 9 و 25 دقيقه صبح فرودگاه کرمان را به مقصد لاهور پاکستان ترک کرد.

پلمپ مغازه15مالخر

رئيس پليس آگاهي تهران از برخورد و پلمب 15 مغازه که به فروش وسايل سرقتي خودرو در پاساژ کاشاني واقع در خيابان اميرکبير اقدام مي‌کردند، خبر داد. به گزارش ايسنا، سرهنگ عباسعلي محمديان افزود: همزمان با انجام اين طرح چند سارق خودروکه براي فروش اموال سرقت شده از خودروهاي مختلف به اين مکانمراجعه کرده بودند شناسايي و دستگير شدند و ده‌ها قطعه کامپيوتر خودرو از آنها کشف و ضبطشد که اين افراد همراه لوازم مسروقه براي تحقيقات بيشتر به اداره‌ي آگاهي تهران بزرگ منتقل شدند.

چراغ خوراک پزي قاتل پيرزن

واژگوني چراغ خوراک‌پزي در روستاي ميشامندان شهرستان رشت، مرگ پيرزن 82 ساله را رقم زد. در اين منزل مسکوني پيرزني سکونت داشت که قادر به راه رفتن نبود و هنگامي که در کنار چراغ خوراک‌پزي در حال استراحت بوده، در اثر بي‌احتياطي، چراغ را واژگون و لباس وي طعمه حريق مي‌شود که کشان‌ کشان خود را به ايوان منزل مي‌رساند و در نهايت با فريادهاي پي در پي از همسايگان که در فاصله 30 متري آن بودند، استمداد مي‌طلبد که متاسفانه اين پيرزن قبل از رسيدن همسايه‌ها در اثر شدت آتش‌سوزي جان خود را از دست مي‌دهد.

ريزش سنگ در جاده هراز

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي مازندران از وقوع حادثه ريزش سنگ روي پرايد در جاده هراز آمل (نرسيده به تونل تکاور به سمت تهران) خبر داد و گفت: در اين حادثه دو سرنشين اين خودرو مصدوم شدند.فرزاد بزرگي افزود: دو سرنشين خودرو پرايد که در مسير ريزش سنگ قرار داشتند، مصدوم شدند.

کشفيات قاچاق در کردستان

فرمانده مرزباني استان کردستان از کشف بيش از 750 هزار نخ سيگار قاچاق در مرز اين استان خبر داد.سردار عزت‌الله رشيديان به ايسنا گفت: ماموران مستقر در هنگ‌هاي مرزي اين استان طي يک ماه گذشته 779 هزار و 90 نخ سيگار خارجي قاچاق را از قاچاقچياني که قصد ورود آن به کشور را داشتند، کشف کردند.

وي با بيان اينکه در اين مدت 375 هزار و 200 قلم داروي قاچاق نيز در مرز کشف شد، گفت: ماموران مرزباني 2257 قطعه از محصولات ضدفرهنگي را نيز هنگام ورود به خاک کشور کشف و ضبط کردند.به گفته فرمانده مرزباني استان کردستان، 168 هزار موادمحترقه نيز در يک محموله از قاچاقچيان کشف و ضبط شد.


 اخبارخارجي 

 آتش سوزي در يتيم خانه چيني

آتش‌سوزي در يک نوانخانه خصوصي در مرکز چين جان دست‌کم هفت کودک خردسال يتيم را گرفت و شمار زيادي از اين کودکان نيز که تعداد آنان هنوز مشخص نيست در اين حادثه زخمي شدند. طبق گزارش وب‌سايت رسمي China.org.cn، آتش‌سوزي بامداد جمعه اتفاق افتاده است.اين پرورشگاه خصوصي در واقع خانه يک زن خير در استان هنان بود.

موج سرما در مغولستان

کولاک در منطقه ژيلين گول مغولستان زندگي مردم را مختل کرده است.به گزارش تلگراف، قابليت ديد به کمتر از 10 متر رسيده و صدها راننده در جاده ها گرفتار کولاک و سرماي کشنده شده اند. اين درحالي است که با شروع کولاک قابليت ديد از 200 متر در مدت 10 دقيقه به 10متر رسيد. همچنين در يک روز بيش از يک متر برف به زمين نشست. دماي هوا در اين شرايط به منفي 13 درجه رسيده است.

تيراندازي مرد مست در سوئيس

پليس سوئيس اعلام‌کرد در يکي از روستاهاي اين کشور سه زن به ضرب گلوله يک مرد مست کشته شدند و دو مرد ديگر نيز در اين حادثه مجروح شدند. به گزارش رويترز، بازرسان پليس مي‌گويند: در حالي که ماموران پليس سعي داشتند اين ضارب 33 ساله را دستگير کنند وي آنان را تهديد کرد و ماموران ناچار شده به سوي اين مرد تيراندازي کنند که در نهايت گلوله به سينه‌اش اصابت کرد و به بيمارستان منتقل شد.در اين حادثه هيچ پليسي مجروح نشد. زنان قرباني اين حادثه 32 ساله، 54 ساله و 79 ساله بودند که هر يک حداقل دوباره از ناحيه سر و قفسه‌سينه مورد هدف گلوله ضارب مست قرار گرفتند.

سرماي مرگبار در هند

به نقل گزارش اسکاي نيوز، سخنگوي پليس هند اعلام کرد که دستکم 114 نفر بر اثر موج سرما و يخبندان در ايالت اوتارپرادش جان خود را از دست داده اند.وي افزود: دستکم 23 نفر از اين افراد در 24 ساعت اخير جان باخته اند. اکثر قربانيان را افراد فقيري تشکيل مي دهند که اجساد آنها در پياده روها يا پارک ها پيدا شده است.

دردسر حبس پيرزن در آسانسور آسايشگاه

مقامات کانادايي در حال بررسي حادثه گرفتارشدن 29 ساعته يک زن 87 ساله در آسانسور آسايشگاه سالمندان در روزهاي تعطيل هستند.به گزارش ايسنا به نقل از بي بي سي، رئيس مرکز نگهداري و مراقبت از سالمندان «مالتون ويلاج» از اين زن سالخورده و خانواده وي عذرخواهي کرد.

ظاهرا خانواده اين زن، او را مقابل در آسايشگاه پياده مي‌کنند اما پيرزن بي‌چاره موفق نمي‌شود به اتاق خود برسد چون داخل آسانسور گرفتار مي‌شود.کارمندان آسايشگاه نيز که ورود او را به ساختمان نديده بودند تصور مي‌کردند که هنوز همراه خانواده‌اش است. روز بعد که متوجه غيبت پيرزن مي‌شوند با خانواده او تماس مي‌گيرند و در نهايت پيگيري‌ها مشخص مي‌کند که پيرزن بدشانس در آسانسور حبس شده است.

اين زن به بيمارستان برده شد و پس از بهبودي دوباره به آسايشگاه بازگردانده شد. ظاهرا نقص فني عامل اين حادثه بود.

تيراندازي در سانفرانسيسکو

در يک حادثه تيراندازي در منطقه «ساکرامنتو» اتفاق افتاد که دو تن کشته و سه تن ديگر مجروح شدند.پليس محلي منطقه «ساکرامنتو» اعلام کرد: گروهي براي برگزاري اين مراسم و انجام آتش بازي در محل جمع شده بودند که فرد مسلحي اقدام به تيراندازي کرد. گفته شده، درگيري لفظي ميان تعدادي از اين افراد باعث شده تا فرد مسلح اقدام به تيراندازي کند.