نسخه شماره 3061 - 1391/08/24 -


اختلاس سه و نيم ميليارد توماني با فريب کارمند بانک
متهم اصلي با پولها گريخت
در راهروهاي دادگاه خانواده
نقشه‌ مرد معتاد براي ازدواج با دختر دلخواهش

پس از حدود 20 سال زنداني بودن و بررسي قضايي پرونده يک قتل؛
ختم رسيدگي در پرونده‌ قديمي‌ترين زن زنداني ايران اعلام شد

در پي گودبرداري و احتمال ريزش چند ساختمان در خيابان کميل؛
ساکنان اطراف گودبرداري بلاتکليف شدند


قطع انگشتان دست دو سارق يزدي در ملاء عام


خبر


اخبار کوتاه


 اختلاس سه و نيم ميليارد توماني با فريب کارمند بانک 
 متهم اصلي با پولها گريخت

 
گروه حوادث: کلاهبردار سابقه‌دار با فريب يکي از کارمندان بانک موفق به اختلاس 3.5ميليارد توماني شد. در روز دهم اسفند 90 بازرسان يکي از بانک‌هاي دولتي با مراجعه به يکي از شعبات اين بانک و بررسي اسناد مالي متوجه برداشت غيرمجاز چند ميليارد توماني توسط يکي از کارمندان بانک شدند.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «اختلاس» و به دستور شعبه سوم بازپرسي دادسراي امور اقتصادي ( ناحيه 22 )، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار اداره بيست و هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

با ارجاع پرونده به پليس آگاهي، کارمند بازداشت شده در اظهارات اوليه خود به کارآگاهان گفت: «تمامي مبلغ اختلاس شده به ميزان 3 ميليارد و 500 ميليون تومان را به حساب يکي از دوستانم به هويت «شهرام . ح» واريز کرده و او نيز پس از اطلاع از دستگيري من متواري شده است» .

متهم در ادامه اظهارات خود و در خصوص نحوه آشنايي خود با شهرام به کارآگاهان گفت: «شهرام از مشتري‌هاي بانک بود و من در سال 1389 در محل کار خود با او آشنا شدم . اوايل ارتباط من با شهرام تنها از طريق ملاقات در داخل شعبه بود؛ در طول اين مدت از طريق صحبت‌ها و پيشنهاداتي که از سوي شهرام داده مي‌شد اطلاع پيدا کردم که او قادر به جعل اسناد از طريق افراد مختلف و يا گرفتن و صدور مدارک شناسايي و حتي خارج کردن غيرقانوني افراد از کشور است؛ بتدريج ارتباط من و شهرام زياد شد، بگونه اي که اين ارتباط حالت خانوادگي پيدا و ما به صورت خانوادگي با يکديگر رفت و آمد مي‌کرديم ».

متهم در خصوص علت موافقت خود براي انجام برداشت غيرمجاز مبلغ 3 ميليارد و 500 ميليون توماني از سيستم بانکي به کارآگاهان گفت: « اواسط بهمن سال گذشته بود که بنده مبلغي حدود 50 ميليون تومان را به صورت غيرقانوني از حساب تعدادي از مشتري‌هاي بانک برداشت کردم که يکي از مشتريان با مراجعه به بانک در خصوص موجودي حسابش اعتراض کرد . در حاليکه احساس خطر کرده بودم در تماسي که شهرام با من داشت، موضوع را با او در ميان گذاشته و درخواست مشورت کردم؛ شهرام پيشنهاد اختلاس از بانک را مطرح و من نيز قبول کردم . قرار بود تا پس از برداشت پول از بانک شهرام مرا از طريق دوستانش و به صورت غيرقانوني از کشور خارج کند و مدعي بود که مرا از طريق کشور ترکيه به يک کشور آفريقايي و از آنجا به يک کشور اروپايي خواهد برد. براي خارج کردن پول‌ها از کشور نيز تصميم گرفتيم تا پول‌ها را تبديل به طلا و ارز کرده و پس از خروج من از کشور، شهرام از طريق يکي از دوستانش آنها (طلا و ارز ) را به کشوري که مي‌روم انتقال دهد » .

متهم در خصوص نحوه انجام اختلاس و دستگيري خود نيز به کارآگاهان گفت: «در ساعت 11 روز دهم تير 90 مبلغ 35 ميليارد ريال را به حساب شهرام واريز اما همان روز ناگهان بازرسان بانک، بدون اطلاع قبلي و جهت بررسي سندهاي مالي در شعبه حاضر شدند و پس از بررسي سندهاي مالي من و اطلاع از موضوع، ديگر اجازه خروج از بانک را به من ندادند . در طي مدتي که هنوز در بانک بودم با شهرام تماس گرفته و به او عنوان کردم که گرفتار شدم اما زمانيکه مجددا با وي تماس گرفتم، متوجه شدم که تلفن همراهش را خاموش کرده است» .

با توجه به اظهارات کارمند بانک، کارآگاهان با شناسايي هويت «شهرام . ح» ( متولد 1352 ) اطلاع پيدا کردند که وي از مجرمان سابقه دار در زمينه کلاهبرداري است که چندين سابقه دستگيري در سال‌هاي 88 و 89 دارد .

بررسي سوابق متهم نشان داد که متهم با برقراري رابطه دوستي با کارکنان بانک و از طريق اغفال آنان، ضمن معرفي خود به عنوان تاجر طلا و يا واردکننده خودرو به کشور، به مرور زمان اين افراد را مجاب به همکاري با خود کرده تا مبالغ کلاني را به صورت غيرقانوني از سيستم بانکي خارج و به حساب وي واريز کنند که پس از عدم موفقيت در موارد گذشته، پس از آزادي از زندان مجددا با همان شيوه و شگرد اقدام به ايجاد ارتباط با يکي ديگر از کارمندان بانکي کرده و پس از واريز شدن مبلغ 35 ميليارد ريالي به حسابش متواري مي‌شود .

در ادامه تحقيقات، کارآگاهان با انجام تحقيقات پليسي اطلاع پيدا کردند که شهرام به محض واريز مبلغ فوق به حساب بانکي اش بلافاصله اقدام به خريد سکه، طلا و ارز کرده و پس از اطلاع از دستگيري همدست خود، بلافاصله محل سکونت خود را نيز تغيير داده است .

سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهم اصلي پرونده، گفت: « با توجه به آنکه شناسايي و دستگيري متهم اصلي پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره ويژه مبارزه با جرائم اقتصادي پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دارد، دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهم متواري پرونده از سوي مقام محترم قضايي صادر شده است؛ لذا از کليه شهروندان محترم که موفق به شناسايي هويت متهم تحت تعقيب پليس آگاهي شدند درخواست مي‌شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص مخفيگاه، محل‌هاي تردد و يا ديگر جرايم ارتکابي از سوي متهم را، از طريق شماره تلفن‌هاي 51055210، 51055345 و 51055344 در اختيار کارآگاهان اداره ويژه مبارزه با جرايم اقتصادي پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند » .


 در راهروهاي دادگاه خانواده
 نقشه‌ مرد معتاد براي ازدواج با دختر دلخواهش 

 زن جواني در دادگاه با بيان اينکه طلاق مي‌خواهد، گفت: شوهرم با هدف ازدواج با من، با برادرم دوست شد و به نوعي نقشه‌اي را براي رسيدن به من طراحي کرده بود.

به گزارش ايسنا، زن جواني در دادگاه حضور يافت و درخواست طلاق از شوهرش را به قاضي دادگاه ارائه کرد. اين زن که 27 سال سن داشت، خطاب به قاضي گفت: دو سال است که زندگي مشترک‌مان را شروع کرده‌ايم، اما اين زندگي بيشتر شبيه به جهنم است، زيرا محبت و دوست داشتن هيچ نقشي در زندگي‌مان نداشته است. وي ادامه داد: شوهرم يکي از دوستان برادرم بود و از اين طريق با او آشنا شدم. اوايل به ازدواج با او رغبتي نداشتم اما حتي براي اينکه آنها را منصرف کنم، مهريه سنگيني را تعيين کردم ولي آنها قبول کردند و اصرارهاي خود و خانواده‌اش باعث شد اين ازدواج سر بگيرد. اين زن جوان افزود: در حال حاضر يک پسر يک ساله داريم. وقتي به چهره معصوم پسرم نگاه مي‌کنم، آتش مي‌گيرم، زيرا شوهرم گاهي به دليل مصرف بيش از حد مواد مخدر صنعتي او را کتک مي‌زند. وي در حالي که به آرامي گريه مي‌کرد، خاطرنشان کرد: پسرم به شدت از شوهرم مي‌ترسد، حتي شب‌ها نمي‌تواند بخوابد و با زبان کودکانه به پدرش اشاره مي‌کند. اما اين مواد لعنتي همه زندگي‌مان را نابود کرده است. اين زن جوان تصريح کرد: شوهرم قبل از ازدواج، اعتياد داشته و برادرم از اين موضوع بي‌خبر بود، زيرا رفت و آمد زيادي با يکديگر نداشتند. حتي شوهرم اعتراف کرده بود که با هدف ازدواج با من با برادرم دوست شده است. وي مدعي شد: شوهرم براي تهيه موادمخدر مورد نيازش لوازم منزل را مي‌فروشد و در حال حاضر وسيله خاصي در منزل نداريم. مهريه‌ام 1000 سکه بهار آزادي است و مهريه‌ام را در ازاي گرفتن حضانت فرزندم مي‌بخشم. به گزارش ايسنا، قاضي دادگاه بعد از شنيدن اظهارات زن جوان به دليل عدم حضور مرد در دادگاه حکمي مبني بر طلاق صادر نکرد.


 پس از حدود 20 سال زنداني بودن و بررسي قضايي پرونده يک قتل؛
 ختم رسيدگي در پرونده‌ قديمي‌ترين زن زنداني ايران اعلام شد 

 عبدالمصد خرمشاهي از برگزاري آخرين جلسه دادگاه پرونده قديمي‌ترين زن زنداني ايران خبر داد.

اين وکيل دادگستري در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در اين جلسه آخرين شاهد پرونده که از سوي شعبه 105 دادگاه عمومي جزايي شهر ري جلب شده بود در دادگاه حاضر شد.

وي با بيان اينکه عروس سابق «فاطمه مطيع» آخرين شاهد اين پرونده بود، گفت:‌ اين شاهد با حضور در دادگاه به صورت مختصر گفت که هيچ اطلاعي از قتل ندارد و فقط زماني در طبقه بالايي ساختماني که متهم در آن زندگي مي‌کرده سکونت داشته است.

وکيل مدافع فاطمه مطيع با بيان اينکه در اين جلسه آخرين دفاعيات فاطمه مطيع نيز اخذ شد، اظهار کرد: اينجانب نيز با ارائه لايحه دفاعيه به طور مفصل اعلام کردم که هيچ دليل و مدرکي دال بر قتل مجيد توسط فاطمه وجود ندارد. وي افزود: در اين پرونده شهود از شهادت خود برگشته بودند و فاطمه هم يک بار تبرئه شده بود که با شکايت مجدد اولياي دم به زندان رفت. خرمشاهي با بيان اينکه اقرار فاطمه مطيع مبني بر قتل مجيد سال‌ها پيش صورت گرفته بود، گفت: اقرار فاطمه مطيع نيز بي‌ارزش بود چرا که بر اساس آن گفته شده بود که فاطمه سم را به مجيد داده و او خود سم را خورده است که چنين چيزي با عقل جور در نمي‌آيد. وکيل مدافع فاطمه مطيع گفت: با توجه به اين موارد من از دادگاه خواستم که دقت بيشتري داشته باشد چرا که جان يک نفر در ميان است. وي با بيان اينکه مادر و فرزندان مجيد به عنوان اولياي دم او هستند، گفت: در اين جلسه برادر مجيد به وکالت از اولياي دم در جلسه حضور داشت و بار ديگر تقاضاي قصاص کرد. خرمشاهي با ابراز اميدواري نسبت به صدور حکم اين پرونده در هفته آينده، گفت: اگر حکم قصاص فاطمه مطيع صادر شود قطعا به آن اعتراض خواهد شد. به گزارش ايسنا، فاطمه مطيع که به قديمي‌ترين زن زنداني ايران مشهور شده است از سال 72 تاکنون به اتهام قتل مجيد الف در زندان به سر مي‌برد.


 در پي گودبرداري و احتمال ريزش چند ساختمان در خيابان کميل؛
 ساکنان اطراف گودبرداري بلاتکليف شدند 

 عصر دوشنبه و در جريان گودبرداري يک پارکينگ عمومي در خيابان هرمزان خيابان کميل منطقه 10 شهرداري تهران، پلاک‌هاي اطراف اين گودبرداري براي رعايت احتياط و حفظ جان شهروندان تخليه شدند.

به گزارش ايسنا و بنا بر اطلاعات واصلهa، علت تخليه پلاک‌هاي اطراف اين زمين که پروانه ساخت يک پارکينگ عمومي را دارد، آبرفتي و سست بودن خاک اين منطقه است که مي‌تواند خطرساز باشد.

از سوي ديگر با توجه به اينکه حجم گسترده‌اي از املاک واقع در منطقه 10 شهرداري تهران، جزو بافت فرسوده محسوب مي‌شود و فاقد استحکام بناست، شهرداري و مديريت بحران منطقه و سازمان آتش‌نشاني در جريان احداث اين پارکينگ، نسبت به تخليه خانه‌هاي اطراف طي مدت گودبرداري اقدام کرده است.

به گزارش ايسنا، يک مقام مسئول در شهرداري تهران با بيان اينکه محاسبات فني و زمين‌شناسي و بررسي نقشه‌هاي اين پروژه و نيز پروانه صادر شده براي آن نشان مي‌دهد که هيچ مشکلي از اين نظر وجود ندارد، به ايسنا، گفت: از آنجا که مجريان اين پروژه هنگام خاک‌برداري متوجه در معرض خطر قرار گرفتن ساختمان‌هاي مجاور شده‌اند، براي جلوگيري از هرگونه خطر احتمالي، به ساکنان اين املاک توصيه کرده‌اند که نسبت به تخليه در طول ايام گودبرداري اقدام کنند.

وي اضافه کرد: برابر اصول مربوط به قوانين و مقررات ايمني ساختمان، در پروژه‌هاي اين چنيني، مجريان موظف هستند که حتي در برابر کوچک‌ترين خطرات احتمالي، تمهيدات لازم را انديشيده و خانه‌هاي اطراف را تخليه کنند. البته طبيعتا بايد فکري براي اسکان ساکنان اين خانه‌ها در ايام تخليه صورت بگيرد.

اين مقام مسئول در شهرداري تهران اعلام کرد که اگر قرار باشد زمان تخليه خانه‌هاي اطراف اين پروژه طولاني شود، شهرداري براي پيش‌بيني تمهيداتي به منظور اسکان ساکنان اين املاک اقدام خواهد کرد.

به گزارش ايسنا، عصر روز دوشنبه گودبرداري در زمين يک‌هزار مترمربعي به عمق حدود 15 متر در خيابان کميل نرسيده به هرمزان سبب اعزام نيروهاي امدادي و شهرداري به محل حادثه شد. نيروهاي امدادي پس از حضور در محل متوجه شدند که چند ساختمان در ضلع‌جنوبي و شرقي اين زمين قرار دارند که احتمال ريزش آنها وجود دارد که با توجه به حساسيت موضوع ساکنان ااين ساختمان‌ها را خارج کردند. به گزارش ايسنا، در جريان اين حادثه به هيچ يک از افراد آسيبي وارد نشده و اين زمين نيز پس از ايمن‌سازي و رفع خطر به عوامل شهرداري تحويل داده شد.


 قطع انگشتان دست دو سارق يزدي در ملاء عام 

 رييس کل دادگستري استان يزد با اشاره به افزون بر 3 هزار زنداني استان يزد، اعلام کرد: نيمي از اين تعداد زنداني در ارتباط با جرايم مواد مخدر و نصف ديگر مرتبط با جرايم ديگر هستند.

به گزارش ايسنا ، غلامحسين حيدري در حاشيه همايش پيشگيري از وقوع جرم و آسيب‌هاي اجتماعي در بافق، سن زندانيان را بين 20 تا 35 سال ذکر کرد و ادامه داد: بعد از مواد مخدر بيشترين آمار جرايم زندانيان استان مربوط به سرقت است.

رييس کل دادگستري استان يزد از اجراي حد اسلامي و قطع چهار انگشت دست دو سارق در يزد هم خبر داد و گفت: اين حد براي عبرت بزه‌کاران در ملاء عام به اجرا در آمد.

وي افزود: در رابطه با تجاوز به عنف، دو نفر در نوبت اعدام هستند که به زودي حکم مربوطه به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.


 خبر 

 بازداشت سارق خودرو با 30 فقره سابقه سرقت

سرهنگ نظري‌پور، صبح ديروز از دستگيري يک سارق خودرو در محدوده گلبرگ خبر داد و گفت:» اين متهم در تحقيقات انجام شده به 30 فقره سرقت اعتراف کرد.سرهنگ نظري پور، سرپرست کلانتري 127 نارمک، صبح ديروز در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني پليس، ضمن اشاره به دستگيري يک سارق خودرو در محدوده گلبرگ، گفت:» اين متهم پس از تعقيب و گريز بازداشت و به 30 فقره سرقت خودرو در بازجويي‌ها اعتراف کرد. اين مقام انتظامي‌در تشريح خبر فوق گفت:» روز دوشنبه يکي از تيم‌هاي گشت انتظامي‌اين کلانتري هنگام گشتزني در محدوده گلبرگ متوجه مشخصات مخدوش يک خودروي سواري شده و براي بررسي موضوع شماره و مشخصات آن را از مرکز پيام پليس استعلام مي‌کنند.وي افزود:» نتيجه استعلام‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد که اين خودرو مسروقه است و مدتي پيش از محدوده شرق تهران به سرقت رفته و در حال حاضر ماموران پليس در تعقيب سارق آن هستند، که براي همين ماموران به راننده دستور توقف مي‌دهند، اما راننده در حرکتي ناگهاني توقف کرده و خلاف مسير خيابان اقدام به حرکت و فرار مي‌کند که با تعقيب ماموران روبرو شده و دقايقي بعد بازداشت مي‌شود.سرهنگ نظري پور، عنوان داشت:» متهم به کلانتري منتقل و تحت بازجويي‌هاي انجام شده علت فرار خود را مسروقه بودن خودرو اعلام مي‌کند و عنوان مي‌دارد که خودرو را شب پيش از محدوده شرق تهران به سرقت برده است. وي تصريح کرد:» در تحقيقات تکميلي سوابق اين متهم بررسي شد که طي آن مشخص شد اين متهم يکي از سارقان سابقه دار خودرو در اين محدوده است که از مدتي پيش اقدام به سرقت خودرو مي‌کند و در حال حاضر به اتهام 30 فقره سرقت تحت تعقيب ماموران پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دارد. گفتني است، متهم پس از اعتراف به اين جرايم براي تحقيقات تکميلي و تخصصي به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد و طي هماهنگي‌هاي انجام شده مالک خودرو شناسايي و براي پيگيري موضوع به اداره آگاهي معرفي شد.

سارق صندوق صدقات هنگام سرقت غافلگير شد

سرگرد القاصي مهر ديروز از دستگيري يک سارق که از صندوق‌هاي صدقه در خيابان « نعيمي‌« سرقت مي‌کرد، خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سرگرد القاصي مهررييس کلانتري 161 ابوذر به تشريح جزييات خبر فوق پرداخت. سرگرد القاصي مهر رييس کلانتري 161 ابوذر ديروز در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني پليس ضمن اشاره به دستيگر يک سارق در خيابان نعيمي‌گفت:» اين متهم هنگام سرقت از صندوق صدقات دستگير شد. اين مقام انتظامي‌در تشريح خبر فوق گفت:» با گزارش‌هاي ارسالي از سوي شهروندان در خصوص تخريب و سرقت از صندوق‌هاي صدقات که در معابر عمومي‌نصب شده است، اقدامات ماموران براي دستيگري متهم يا متهمان پرونده آغاز شد.

القاصي مهر ادامه داد:تحقيقات ادامه داشت و مناطق جرم خيز و نقاطي که امکان سرقت و تخريب صندق‌هاي صدقه وجود داشت تحت نظر قرار گرفت که طي آن ماموران موفق شدند فردي را که در ساعات پاياني شب در حال تخريب يک صندوق صدقه بود، شناسايي و دستگير کنند. كلانتر 161 ابوذر افزود: با دستگيري اين فرد و انتقال وي به کلانتري تحقيقات از وي آغاز و متهم که « ناصر « نام داشت در بازجويي‌ها عنوان داشت که از يکي از شهرستان‌هاي اطراف تهران به اين محل آمده و از آنجا که هنوز نتوانسته است کاري پيدا کند، مجبور به سرقت از صندوق‌هاي صدقه شده است.

سرگرد القاصي مهر در پايان تصريح كرد: با توجه به اعتراف صريح متهم و تشکيل پرونده در اين خصوص متهم به همراه اسناد و مدارک پرونده و تصوير صندوق‌هاي تخريب شده به دادسرا معرفي شد.

دستگيري مرد مامورنما به اتهام اخاذي از شهروندان

سرهنگ جوانمرد، صبح ديروز از دستگيري يک مامورنما در غرب تهران خبر داد و گفت:» اين متهم با اسلحه قلابي شهروندان را تهديد کرده و از آنها اخاذي مي‌کرد. سرهنگ رضا جوانمرد، سرکلانتر دوم پليس پيشگيري فرماندهي انتظامي‌تهران بزرگ، صبح ديروز در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني پليس، ضمن اعلام اين خبر گفت:» با هوشياري ماموران اين متهم بازداشت و در بازرسي از خودرواش يک سلاح قلابي کشف شد.

وي در بيان دستگيري متهم چنين گفت:» نيمه شب دوشنبه مردي به ماموران پليس مراجعه کرده و اعلام مي‌کند که پس از اينکه همسرش را به منزلشان رسانده است، فردي به لباس‌هاي شخصي به وسيله يک دستگاه خودروي خاکستري رنگ جلوي او را گرفته و ضمن بازرسي از وي اقدام به دريافت پول کرده است. سرکلانتر دوم افزود:» با توجه به مشخصات ارايه شده از سوي مالباخته مسجل شد که اين فرد همان سارق مامورنمايي است که ماموران در تعقيب وي هستند. سرهنگ جوانمرد عنوان داشت:» بر همين اساس، طرح مهار با هماهنگي ساير تيم‌هاي گشت انتظامي‌مستقر در محل به اجرا درآمد تا اينکه ماموران موفق شدند خودروي اين متهم مامورنما را شناسايي و او را متوقف کنند. اين مقام انتظامي‌با اشاره به اينکه متهم پس از دستگيري به کلانتري منتقل شد گفت:» اين متهم که در ابتدا منکر اتهامات وارده شده بود، سعي مي‌کرد با تهديد ماموران خود را ماموران ارگان‌هاي دولتي جا بزند که موفق نشده و در کلانتري به جرم خود اعتراف و در بازرسي از خودروي وي يک دستبند، يک اسلحه قلابي که «فندک» بود، يک دستگاه بيسيم قلابي و مقاديري مواد مخدر نيز کشف شد. گفتني است، متهم براي انجام تحقيقات تکميلي به پايگاه دوم پليس آگاهي منتقل شد.


 اخبار کوتاه 

 واژگوني کاميون و خودروي سواري در بزرگراه امام علي (ع)

واژگوني يک دستگاه خودروي سواري و يک کاميون در بزرگراه امام علي يک مصدوم بر جاي گذاشت.

به گزارش پايگاه خبري 125، در پي تماس رانندگان عبوري با سامانه 125 آتش نشاني و درخواست کمک از ايشان، ستاد فرماندهي آتش نشاني تهران، بلافاصله زنگ ايستگاه 75 را ساعت 9:29 دقيقه صبح ديروز به صدا در آورد و آتش نشانان بي درنگ به سمت شمال به جنوب بزرگراه امام علي، نرسيده به پل حسين آباد حرکت کردند.

عباس راسخ فرمانده آتش نشانان با اشاره به ترافيک سنگين در محل حادثه اظهار داشت : با نزديک شدن به محل، آتش نشانان با پاي پياده و تجهيزات اوليه خود را به محل رساندند و در بررسي‌هاي اوليه مشاهده شد که يکدستگاه خودرو کاميون به علت لغزندگي حاصل از بارش باران و برخورد با گاردريل کنار بزرگراه واژگون شده و خودرو پرايد نيز که پشت اين کاميون در حال حرکت بوده، به علت ناتواني راننده در کنترل اين وسيله نقليه واژگون شده بود.وي در ادامه افزود: آتش‌نشانان بلافاصله اقدام به قطع برق خودروها کرده و با کشيدن نوار احتياط به ايمن سازي محل مشغول شدند. همچنين آتش نشانان راننده خودرو سواري را که مصدوم شده بود به امدادگران اورژانس تحويل دادند.

گفتني است‌،آتش‌نشانان پس از انتقال خودروها بوسيله جرثقيل و عادي شدن رفت و آمد خودروها به عمليات خود پايان دادند.

برخورد 10 خودروي سبک و سنگين در اتوبان خاوران

برخورد 10 خودرو سواري سبک و سنگين با يكديگر در اتوبان خاوران آتش نشانان را به اين محل کشاند.

به گزارش پايگاه خبري 125، در پي تماس رانندگان خودروهاي عبوري با سامانه 125 آتش‌نشاني ستاد فرماندهي آتش نشاني تهران، ساعت 23:58 دقيقه دوشنبه، بيدرنگ زنگ ايستگاه 78 را به صدا درآورد و آتش نشانان به سوي محل حادثه در اتوبان خاوران بعد از سه راه سيمان ،نرسيده به خاور شهر اعزام شدند.محمد شکريان فرمانده آتش نشانان اعزامي دراين باره گفت: هنگام رسيدن نيروهاي عمليات به محل حادثه مشاهده شد ده دستگاه خودرو سبک‌و‌سنگين به علت نامعلوم با يکديگر برخورد کرده و نيز ترافيک سنگيني را به بار آورده بودند .

وي افزود: آتش نشانان به سرعت با ايمن سازي محل وقطع برق خودروها، آنها را به حاشيه خيابان منتقل كرده و پس از تحويل محل حادثه به عوامل راهور به ماموريت خود پايان دادند.

واژگوني کاميون حامل لوله بتن ريزي در جاده مخصوص کرج

بي احتياطي راننده کاميون در کنترل اين خودروي سنگين واژگوني و ايجاد ترافيک در جاده مخصوص کرج را در پي داشت.

به گزارش پايگاه خبري 125 ،ستاد فرماندهي آتش‌نشاني تهران، بعد از ظهر دوشنبه با دريافت خبررخداد اين حادثه، بلافاصله آتش‌نشانان ايستگاه 34 و 98 را به جاده مخصوص کرج ، زير پل صنايع هوايي اعزام كرد.

شهرام روحي رييس ايستگاه 98 در باره اين حادثه اظهار داشت: در محل حادثه يک کاميون خاور حامل لوله بتن ريزي پس از انحراف از مسير خود با نرده‌هاي کنار بلوار برخورد کرده وپس از برخورد با چنددستگاه خودروسواري واژگون شده بود.

وي ادامه داد: واژگوني اين خودروي سنگين باعث مصدوميت راننده و پخش شدن بار کاميون بر سطح خيابان شده بود که آتش نشانان بي درنگ پس از ايمن سازي محل با قرار دادن علائم هشدار دهنده محل را ايمن سازي کردند و راننده مصدوم را براي مداوا در اختيار امدادگران اورژانس دادند.