نسخه شماره 3047 - 1391/08/07 -


نامه تهديدآميز فيلا براي تعليق کشتي ايران


صعود استقلال و سقوط پرسپوليس در هفته سيزدهم ليگ برتر


جادوگر آماده بازگشت به پرسپوليس


دست پولادي زير تيغ جراحي


پرسپوليس ضعيف تر از هميشه


اخبار کوتاه


 نامه تهديدآميز فيلا براي تعليق کشتي ايران 

 فدراسيون جهاني کشتي با ارسال نامه‌اي تهديدآميز به وزارت ورزش و جوانان، کشتي ايران را تهديد به تعليق کرده است.

به گزارش فارس، پس از ارسال نامه‌هاي تهديدآميز مختلف از سوي فدراسيون‌هاي جهاني به دليل برکناري‌هاي صورت گرفته از سوي وزارت ورزش و جوانان، حالا نامه‌ تازه‌اي به وزارتخانه ارسال شده است که حکايت از تعليق کشتي ايران دارد.

فدراسيون جهاني کشتي در تازه‌ترين نامه خود به ايران با ارسال نامه‌اي تهديدآميز به وزارت ورزش و جوانان که به هيچ عنوان لحني دوستانه ندارد کشتي ايران را تهديد به تعليق کرده است.

گفته مي‌شود دليل ارسال اين نامه تهديدآميز عدم ارسال اساس‌نامه اصلاحي از سوي وزارت ورزش و جوانان براي تأييد به فدراسيون‌ جهاني کشتي است.

چندي پيش و قبل از المپيک لندن بود که به دليل برکناري‌هاي پي در پي روساي برخي فدراسيون‌ها از سوي وزارت ورزش و جوانان، کميته بين‌المللي المپيک خواستار توضيح در اين باره شد و اين جابه‌جايي‌ها را غيرقانوني خواند و ورزش ايران را تهديد به تعليق کرده بود.

پس از اين ماجرا بود که کميته بين‌المللي المپيک خواستار اصلاح اساسنامه‌ فدراسيون‌هاي ورزش و عدم دخالت دولت در انتخابات و عزل و نصب‌هاي فدراسيون‌هاي ورزشي شد. سرپرست فدراسيون کشتي گفت: اصلاحات خواسته شده و نامه فيلا را در اختيار وزارت ورزش و جوانان گذاشتيم و تصميم نهايي در اين باره با وزارتخانه است. حجت‌الله خطيب درباره نامه‌اي که از سوي فيلا براي اصلاح اساس‌نامه فدراسيون کشتي آمده است و ايران تهديد به تعليق شده است گفت: فيلا از ما خواسته است چند بند اسا‌س‌نامه اصلاح شود. اصلاحات خواسته شده و نامه فيلا را در اختيار وزارت ورزش و جوانان گذاشتيم و تصميم نهايي در اين باره با وزارتخانه است.

وي ادامه داد: فيلا نامه پيگيري زده است و تا پايان هفته به ما فرصت داد تا اصلاحات را انجام دهيم، اما بعد از درخواست ما تا پايان آذرماه به ما وقت دادند.

سرپرست فدراسيون کشتي درباره اينکه اين تهديد تا چه اندازه جدي است گفت: اصلاحات حتماً بايد صورت بگيرد. 4 بند است که بحث آن مفصل است؛ نامه به وزارت داده شده است و تصميم گيرنده نهايي است.

خطيب با اشاره به اينکه فيلا خواستار اصلاح اساس‌نامه شده است گفت: بايد در مهلت تعيين شده اين کار را انجام دهيم. زمان کافي در اختيار داريم و حتماً بايد اين مسأله حل شود و راه ديگري نداريم.


 صعود استقلال و سقوط پرسپوليس در هفته سيزدهم ليگ برتر 

 هفته سيزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور درحالي با صدرنشيني تراکتورسازي تبريز به اتمام رسيد که تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس هرکدام سه پله در جدول رده‌بندي ليگ برتر صعود و سقوط داشتند.

به گزارش مهر، هفته سيزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور طي روزهاي پنجشنبه و جمعه هفته گذشته با برگزاري 9 ديدار در شهرهاي مختلف پيگيري شد که طي آن تيم‌هاي داماش گيلان، تراکتورسازي تبريز، استقلال تهران، مس کرمان، سايپاي البرز، ملوان بندرانزلي، صباي قم و فولاد خوزستان مقابل حريفان خود به برتري رسيدند و يک بازي با نتيجه تساوي به اتمام رسيد.

- نتايج ديدارهاي هفته سيزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور به شرح زير است:

* پيکان تهران 2 - ذوب آهن اصفهان 2

گل‌ها: محمدرضا طهماسبي (35 - پنالتي و 87) براي پيکان و محسن مسلمان (7) و پيام صادقيان (64) براي ذوب آهن

* داماش گيلان يک - گهر زاگرس دورود صفر

گل: عليرضا نظيف کار (77 - پنالتي)

اخراج: محمود شفيعي (76 - گهر دورود)

* سپاهان اصفهان يک - تراکتورسازي تبريز 4

گل‌ها: اميد ابراهيمي (57) براي سپاهان و سيدمهدي سيدصالحي (15 و 54)، فلاويو لوپز (60 - پنالتي) و حسن اشجاري (90 - گل به خودي) براي تراکتورسازي

* استقلال 2 - نفت تهران يک

گل‌ها: جي لويد ساموئل (23) و آرش برهاني (52) براي استقلال و يعقوب کريمي (16) براي نفت

اخراج: وريا غفوري و يعقوب کريمي (80 - نفت تهران)

* مس کرمان 2 - پرسپوليس تهران يک

گل‌ها: مصطفي شجاعي (16 و 61) براي مس و مهدي مهدوي‌کيا (45) براي پرسپوليس

* سايپاي البرز يک - صنعت نفت آبادان صفر

گل: اسحاق سبحاني (52)

* راه آهن تهران صفر - ملوان بندرانزلي يک

گل: جلال رافخايي (34)

* آلومينيوم هرمزگان صفر - صباي قم يک

گل: فريد کريمي (81)

* فولاد خوزستان 2 - فجرسپاسي شيراز يک

گل‌ها: عبدالله کرمي (18) و آرش افشين (46) براي فولاد خوزستان و مجتبي ترشيز (81) براي فجرسپاسي شيراز

جدول گلزنان ليگ برتر

در هفته سيزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور 22 گل از خط دروازه‌ها گذشت که ميانگين 4/2 گل براي هر بازي است. در پايان اين هفته جلال رافخايي با 9 گل‌زده همچنان صدرنشين جدول گلزنان است.

9 گل:

جلال رافخايي (ملوان بندرانزلي)

7 گل:

يعقوب کريمي (نفت تهران)

6 گل:

ميلاد نوري (صباي قم)

5 گل:

جواهير سوکاي (سپاهان اصفهان) و فلاويو لوپز (تراکتورسازي تبريز)

4 گل:

سعيد دقيقي و سجاد شهباززاده (سايپاي البرز)، عليرضا جهانبخش (داماش گيلان)، آرش برهاني (استقلال تهران)، عليرضا جهانبخش (داماش گيلان)، رادومير دالوويچ (سپاهان اصفهان)، مصطفي شجاعي (مس کرمان)، مجتبي شيري (راه آهن تهران)، محمدرضا طهماسبي (پيکان تهران)، مهدي نظري (فجرسپاسي شيراز) و رسول نويدکيا (نفت آبادان)


 جادوگر آماده بازگشت به پرسپوليس 

 عضو کميته فني پرسپوليس گفت: علي کريمي براي بازگشت به پرسپوليس موافقت خود را اعلام کرد.

به گزارش فارس:حميد استيلي، اظهار داشت‌: در جلسه‌اي با علي کريمي شرکت کرديم و اين بازيکن که واقعا قلبش براي پرسپوليس مي‌تپد موافقت خود را براي بازگشت به پرسپوليس اعلام کرد.

وي افزود: همه چيز طبق برنامه رو به جلو مي‌رود، حالا بايد با ژوزه نيز جلسه‌اي بگذاريم و ظرف امروز و فردا کار را تمام کنيم. خوشبختانه رويانيان نيز موافق بازگشت کريمي است. انشاءالله به زودي اين موضوع ختم به خير مي‌شود.

استيلي درباره بازي پرسپوليس مقابل مس کرمان نيز گفت: متاسفانه بچه‌ها نتوانستند بازي خوبي را مقابل مس با انگيزه به نمايش بگذارند، امتياز اين بازي بسيار براي قرمزپوشان حياتي و مهم بود، حتي يک امتياز هم مي‌توانست به پرسپوليس کمک کند اما متاسفانه اين اتفاق نيفتاد و بسيار ناراحت‌کننده بود.

وي افزود: پرسپوليس بايد بازي با مس را فراموش کند و به بازي مهم با پيکان فکر کند. اميدوارم قرمزپوشان قبل از تعطيلات حتما 3 امتياز بازي با پيکان را بگيرند تا از لحاظ روحي و رواني شکست مس را فراموش کنند. بعد از اين بازي‌ها تعطيلاتي پيش‌روي پرسپوليس خواهد بود که مي‌توانند از آن استفاده بهينه‌اي داشته باشند. در حال حاضر به نظرم مشکل پرسپوليس روحي و رواني است که بايد زودتر از آن خارج شوند.

وي در مورد بي‌احترامي به مهرداد پولادي در ورزشگاه باهنر کرمان خاطرنشان کرد: متاسفانه اتفاقات بدي در ورزشگاه باهنر کرمان افتاد، بايد تماشاگران ما فرهنگ‌شان درست شود، هواداران خونگرمي که تيم‌هاي خود را تنها نمي‌گذارند اما در قبال پولادي رفتار خوبي انجام نشد.استيلي افزود: پولادي براي مس کرمان زحمت کشيده است و خوب نبود که اينطور با اين بازيکن با اخلاق و با غيرت برخورد کرد. او براي تيم ملي‌مان وقتي به ميدان مي‌رود از جان مايه مي‌گذارد و من اميدوارم که ديگر شاهد اينگونه اتفاقات نباشيم.

استيلي در پايان خاطرنشان کرد: در همه جاي دنيا اين مسئله وجود دارد که برخي از هواداران از بازيکني ناراحت باشند، مثلا رونالدو وقتي به ورزشگاهي مي‌رود، هو مي‌شود اما به او فحش نمي‌دهند، چون در روحيه بازيکن و حتي تيم فوتبال يک کشور و مسائل اجتماعي تأثيرگذار است. پس بايد بدانيم که اينگونه مشکلات را بايد هرچه زودتر از فوتبال کشورمان پاک کنيم، چون شأن ورزش ما بالاتر از اين حرف‌ها است. من اميدوارم که پولادي خويشتن‌دارتر باشد و همه بازيکنان ما با اينگونه مسائل حرفه‌اي‌تر برخورد کنند.


 دست پولادي زير تيغ جراحي 

 هافبک تيم فوتبال پرسپوليس گفت: در بهترين شرايط از تراکتورسازي و استقلال جدا شدم اما هواداران اين تيم‌ها هميشه مرا تشويق کردند.به گزارش فارس:مهرداد پولادي در خصوص بازي پرسپوليس و مس کرمان و حواشي‌ به وجود آمده اظهار داشت: باور کنيد نمي‌دانم ماجرا را بايد از کجا شروع کنم و چه حرفي بزنم، چون يکي از بدترين روزهاي فوتبالي خودم را پشت سر گذاشتم.وي افزود: در ديدار برابر مس علي‌رغم اينکه همه سعي کرديم با يک برد زمين را ترک کنيم اما متاسفانه نتيجه طوري رقم خورد که ما باز هم به پايين جدول بياييم و اين اصلا براي ما خوب نيست. قطعا بهتر است با اين نتيجه درباره بازي هم حرفي نزنم.پولادي تاکيد کرد: اما صحنه‌هايي را در ورزشگاه کرمان ديدم که واقعا دلم آزرده شد. اي کاش هر چه از دهانشان درمي‌آمد فقط به خودم مي‌گفتند نه خانواده‌اي که برايم زحمت کشيده تا به اينجا برسم. اصلا هواداران مس چه کار با خانواده من داشتند که از وقتي وارد زمين براي گرم کردن شدم تا وقتي زمين بازي را ترک کردم يک صدا هر آنچه که از دهانشان درآمد به من گفتند. واقعا بايد اسم اين موضوع را چه چيزي بگذاريم.وي ادامه داد: جو ورزشگاه‌هاي ما هر روز خراب‌تر از قبل مي‌شود و اين براي فوتبال ما اصلا خوب نيست. بايد قبول کنيم ما به دنبال اين هستيم که فوتبال در فضايي سالم و بدون تنش برگزار شود، اما در فوتبال ما مسائل جوانمردانه کجاست؟البته من سعي مي‌کردم خيلي از شعارها را نشنوم اما باور کنيد نمي‌شود. هيچ کس نمي‌توانست خود را حتي 5 يا 10 دقيقه جاي من بگذارد. اميدوارم فکري به حال اين شرايط نامطلوب در ورزشگاه‌ها شود. پولادي در پاسخ به اين سؤال که واقعاً شيشه‌هاي رختکن ورزشگاه کرمان را شکستي يا خير، گفت: راستش را بخواهيد بله. عصباني بودم و تصميم گرفتم که روي نيمکت ننشينم چون مطمئن باشيد با آن جو بدتر مي‌شد. تحمل نداشتم که روي نيمکت بنشينم و باز هم عليه من شعار دهند. به همين دليل سريعا به رختکن رفتم. در ميانه راه با توجه به اينکه استوک ورزشي پايم بود و کمي رختکن ليز بود يک باره سُر خوردم و فقط توانستم با دستم به طرف شيشه بروم و خود را نگه دارم به همين دليل هم شيشه شکست و هم دستم آسيب ديد.پولادي گفت: من در بهترين شرايطم از تراکتورسازي و استقلال جدا شدم اما هيچ وقت آنها و هوادارانشان به من بي‌احترامي نکردند و حتي مورد تشويق هم قرار دادند اما در کرمان اين اتفاق نيفتاد و علي‌رغم برخي صحبت‌ها در ابتداي بازي که پولادي را تشويق کردند و هيچ مشکلي نبود، در کمال ناجوانمردي به خانواده من بي‌احترامي کردند. دلم گرفته اما اشکالي ندارد و بايد تحمل کنم.

پولادي بازي با پيکان را از دست داد

جراح پولادي گفت: اين بازيکن قطعا نمي‌تواند مقابل پيکان تيم پرسپوليس را همراهي کند.دکتر حميدرضا شهبازي، فوق تخصص جراحي پس از عمل جراحي 2 ساعته روي دست مهرداد پولادي اظهار داشت: متأسفانه پولادي بر اثر بريدگي از ناحيه پشت دست راست و تاندون انگشت پنجم دچار مشکلاتي شده، همچنين کپسول مفصل دست اين بازيکن نيز بر اثر برخورد آسيب ديده بود.وي افزود: از همين رو پيوندهاي لازم روي دست پولادي را با موفقيت انجام داديم و ايشان بايد چهار هفته دست خود را در آتل نگه دارد. البته يک هفته اول بر روي دستان اين بازيکن گچ بسته خواهد شد و پس از يک هفته از آتل سبک بر روي انگشت او استفاده مي‌کنيم تا تمرينات خود را ادامه دهد.دکتر شهبازي تاکيد کرد:‌ حداقل 15 تا 28 روز ايشان بايد با آتل کار خود را ادامه دهد اما او قطعا تا 4 يا 5 روز آينده قادر به همراهي تيمش نيست، اما از آن به بعد مي‌تواند با آتلي که فقط بر روي انگشت پنجم او مي‌بنديم خود را براي ديدار تيم ملي ايران مقابل ازبکستان آماده کند.باتوجه به صحبت‌هاي پزشک پولادي اين بازيکن قطعا بازي مقابل پيکان را از دست داد.


 پرسپوليس ضعيف تر از هميشه 

پرسپوليس در فصل جاري عملکرد ضعيف و دور از انتظاري داشته، به حدي که مي‌توان به کارنامه «مانوئل ژوزه» و شاگردانش تا هفته سيزدهم نمره تجديدي داد. اين در حالي است که اين تيم مجموعه‌اي از بهترين‌هاي فوتبال ايران را در اختيار دارد.به گزارش مهر، پرسپوليس ضعيف‌ترين دوران خود را پشت سر مي‌گذارد. اين تيم در 13 بازي که تا به امروز در ليگ برتر برگزار کرده، فقط در سه بازي به پيروزي رسيده است. اين يعني پرسپوليس در کمتر از يک چهارم بازي‌هاي خود به پيروزي دست يافته، آماري که براي اين تيم بي سابقه بوده است!فاجعه در جاي نمود پيدا مي‌کند که نگاهي به آمار تساوي و باخت‌هاي پرسپوليس داشته باشيد، جائيکه پرسپوليسي‌ها در پنج بازي مقابل تيم‌هاي فجرسپاسي شيراز، صباي قم، داماش گيلان، سپاهان اصفهان و مس کرمان تن به شکست داده و در پنج بازي برابر گهرزاگرس دورود، استقلال تهران، فولادخوزستان، نفت تهران و سايپاي البرز با نتيجه تساوي از ميدان خارج شده‌اند.پرسپوليس که روزگاري در ورزشگاه آزادي به هيچ تيمي رحم نمي‌کرد در فصل جاري 6 بار در اين ورزشگاه مقابل حريفان تن به شکست داده و يا با نتيجه تساوي از زمين خارج شده است. اين بدان معناست که ديگر ورزشگاه آزادي خانه امن پرسپوليسي‌ها نيست و آنها در اين ورزشگاه هم به هيچ تيمي نه نمي‌گويند، حال آن تيم مي‌تواند گهر زاگرس باشد يا استقلال!آمار ضعيف و دور از انتظار پرسپوليس در فصل جاري به اينجا ختم نمي‌شود. اين تيم در فصل دوازدهم ليگ برتر تنها 9 گل به ثمر رسانده است، آنهم در 13 بازي. پرسپوليس در اين فصل به اندازه آلومينيوم هرمزگان و مس کرمان گل‌زده و فقط گهر است که کمتر از اين تيم موفق به گلزني شده!پرسپوليس که در تعداد گل‌هاي‌زده از آخر دوم است، مهاجماني دارد که در فصل جاري بيشتر گل نزن بوده‌اند تا گلزن! بهترين گلزنان اين فصل پرسپوليس مهدي مهدوي‌کيا و محمد قاضي هستند که فقط 2 گل به ثمر رسانده‌اند. جواد کاظميان، هادي نوروزي و کريم انصاريفرد ديگر مهاجمان پرسپوليس در اين فصل هرکدام فقط يک گل وارد دروازه حريفان کرده‌اند، يعني 13 بازي و فقط يک گل! در اين بين ايمون زايد و غلامرضا رضايي هنوز پاي‌شان به گلزني باز نشده و کمتر به آنها فرصت بازي رسيده است. البته غلامرضا رضايي چند هفته‌اي به علت مصدوميت فرصت حضور در ميدان را پيدا نکرده و ناکامي او در گلزني قابل توجيه است.محمد رويانيان با صرف هزينه‌اي هنگفت پرسپوليس 92 - 91 را بست اما اين تيم نه تنها در خط حمله توفيقي نداشته، بلکه در خط دفاع هم تيمي ناکام نشان داده است. در شرايطي که تصور مي‌شد با آمدن محسن بنگر و سيدجلال حسيني خط دفاع پرسپوليس متحول شود اما اين بازيکنان پا به سن گذاشته و گران قيمت نيز گره‌اي از مشکلات اين تيم باز نکرده و در 13 بازي اخير 12 بار دروازه پرسپوليس باز شده است، يعني به صورت متوسط در هر بازي پرسپوليس يک گل خورده است.در شرايطي که استقلال با هفت گل خورده بهترين خط دفاعي ليگ برتر را دارد، پرسپوليس با دريافت 12 گل به همراه تيم‌هاي آلومينيوم هرمزگان، راه آهن تهران و سپاهان اصفهان جز تيم‌هايي است که در تعداد گل‌هاي خورده رتبه 11 يازدهم را در جدول رده بندي دارد! يعني با اينهمه هزينه بازهم پرسپوليس عملکردي فوق العاده در دفاع نداشته است.پرسپوليس ضعيف‌تر از هميشه شده است و روند نزولي اين تيم ادامه دارد. اين را آمار مي گويد و رتبه‌اي که پرسپوليس در جدول دارد. پرسپوليس در فصل جاري بيشتر در ميانه پايين جدول دست و پا زده و رتبه دوازدهمي جدول بهتر جايگاه براي شاگردان «مانوئل ژوزه» بوده است، آنها در پايان هفته سيزدهم با 14 امتياز چهاردهم هستند!


 اخبار کوتاه 

 مايلي‌کهن سرمربي گهر شد

محمد مايلي‌کهن سرمربي تيم فوتبال گهر دورود شد.

به گزارش ايسنا ، از بين چند گزينه که براي سپردن نيمکت گهر از آنها نام برده مي‌‏شد، سرانجام قرعه به اسم محمد مايلي کهن درآمد. دستياران مايلي‏ کهن در کادر فني گهر نادر فريادشيران و علي‏رضا پورمند هستند. از ابتداي فصل تاکنون مهدي تارتار، علي‏رضا پورمند و پرويز مظلومي هدايت گهر را به عهده داشته‏‌اند که در اين بين مظلومي نيامده، استعفا کرد.آيت‌الله‌زاده، مديرعامل باشگاه گهر دورود از انتخاب مايلي‌کهن به عنوان سرمربي جديد اين تيم خبر داد.

نخستين تجربه هاشميان روي نيمکت مربيگري

وحيد هاشميان براي نخستين بار با لباس مربيگري بر روي نيمکت مي‌نشيند. تيم فوتبال هالستنبک – رلينگن با سرمربيگري وحيد هاشميان، در ادامه هفته سيزدهم اوبرليگاي منطقه هامبورگ به مصاف تيم لوروپ خواهد رفت. هالستنبک – رلينگن با سرمربي جديد خود قصد دارد در پايان فصل جزو 10 تيم برتر اين ليگ باشد و امروز درحالي به‌مصاف لوروپ مي‌رود که از 12 بازي گذشته، 16 امتياز کسب کرده و در رده يازدهم قرار دارد. در مقابل لوروپ تنها با کسب 7 امتياز در رده هفدهم ان ليگ 18 تيمي ايستاده است. اين بازي ساعت 14 به وقت آلمان در ورزشگاه 2 هزار نفري هالستنبک – رلينگن برگزار مي‌شود.

قهرمانان مسابقات شناي آب‌هاي آزاد مشخص شدند

تيم‌هاي فارس و اصفهان عنوان قهرماني مسابقات شناي قهرماني آب‌هاي آزاد کشور در دو رده سني جوانان و عموم را به دست آوردند.

در مسابقات شناي آب‌هاي آزاد قهرماني کشور که شناگراني ازاستان‌هاي اصفهان، البرز، کيش، مازندران، آذربايجان غربي، خراسان جنوبي، بوشهر، فارس، سيستان و بلوچستان و توابع تهران حضور داشتند شرکت کنندگان مسافت 3 کيلومتري ساحل اداره کل تربيت بدني بندر بوشهر را به صورت رفت و برگشت طي کردند. تيم‌هاي سيستان و بلوچستان و خراسان جنوبي براي نخستين بار در اين دوره از مسابقات شرکت داشتند.

برگزاري همايش پياده‌روي در ايلام

بيست و يکمين همايش پياده‌روي خانوادگي با حضور رئيس فدراسيون ورزش‌هاي همگاني و مسئولان ورزش کشور به ميزباني استان ايلام برگزار شد.در اين همايش علي مجدآرا به همراه مسئولان سياسي، نظامي، ورزشي و .... به پياده روي پرداخت.در اين همايش به منظور افزايش انگيزه در بين شرکت کنندگان جوايزي مانند خودرو سواري، لوازم ورزشي، دوچرخه و .... به شرکت کنندگان اهدا شد.

محروميت کمالوند به حالت تعليق درآمد

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال ضمن موافقت با درخواست باشگاه شهرداري تبريز، محروميت سرمربي اين تيم را به حالت تعليق درآورد.پس از اعلام محروميت دو جلسه اي و پرداخت 000/000/10 ميليون ريال جريمه نقدي، باشگاه شهرداري تبريز ضمن توضيحاتي خواستار تعديل باقيمانده محروميت به مدت يک جلسه شد و اعلام کرد که سرمربي فوق علاوه بر محروميت در مسابقه با تيم حفاري ناشي از کارت قرمز داور، يک جلسه محروميت انضباطي را در مسابقه با مس رفسنجان گذرانده است.

برگزاري مراسم گلريزان در زورخانه کهريزک

همزمان با عيد سعيد قربان، نهمين مراسم گلريزان 1391 در زورخانه باب الحوائج کهريزک برگزار شد. اين مراسم معنوي با همکاري شبکه راديويي ورزش و سازمان بهزيستي کل کشور برگزار شد. در اين سنت حسنه جمعي از پيشکسوتان، ورزشکاران و خيرين با حضور در زورخانه باب الحوائج کهريزک جهت کمک به نيازمندان گرد هم آمدند. اين گلريزان براي دومين بار بود که در طول 2 ماه گذشته در اين زورخانه برگزار مي‌شد.

ديدار کفاشيان و کي‌روش با عباسي

علي کفاشيان به همراه کارلوس کي‌روش در جلسه‌اي با وزير ورزش و جوانان شرکت کردند. رييس فدراسيون فوتبال به همراه سرمربي تيم ملي و دستيارش اميد نمازي ديروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با محمد عباسي ديدار و گفت‌وگو و ناهار را با هم صرف کردند.بررسي برنامه‌هاي تيم ملي فوتبال در راه انتخابي جام جهاني به ويژه بازي با ازبکستان و حمايت وزارت ورزش از تيم ملي مهمترين موضوع جلسه بود. فدراسيون فوتبال که تيم‌هاي ملي بزرگسالان و جوانان را براي شرکت در رقابتهاي انتخابي جام جهاني و تيم ملي نوجوانان و تيم ملي فوتسال را براي شرکت در جام جهاني آماده مي‌کند، با مشکلات مالي متعددي روبرو است که به حمايت وزارت ورزش و جوانان نيازمند است.

فوتبال مدارس ايران بر بام آسيا ايستاد

تيم فوتبال دانش آموزي ايران در فينال مسابقات با 2 گل تايلند را شکست داد و به مقام قهرماني مسابقات فوتبال مدارس آسيا رسيد. ديدار فينال رقابتها فوتبال دانش آموزي آسيا بين دو تيم ايران و تايلند برگزار شد که در نهايت نماينده دانش آموزي کشورمان موفق شد با 2 گل از سد تايلند قدرتمند عبور کرده و به مقام قهرماني دست يابد.

فولاد ماهان قهرمان ليگ برتر کبدي بانوان

تيم فولاد ماهان اصفهان عنوان قهرماني دور رفت ليگ برتر کبدي استاندارد بانوان را به خود اختصاص داد.

به گزارش فارس، دور رفت مرحله نهايي پنجمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر کبدي استاندارد بانوان انتخابي تيم ملي گراميداشت بانوي شهيده فاطمه نصيري‌پور با حضور تيم‌هاي جنوب شرق تهران، مرکزي، فولاد ماهان اصفهان، سيستان و بلوچستان، نيوساد رشت و توسعه عامل گلستان به صورت دوره‌اي در مجموعه ورزشي بعثت تهران برگزار شد.براين اساس، تيم فولاد ماهان اصفهان با شکست تمامي رقباي خود قهرمان شد، سيستان و بلوچستان به عنوان نايب قهرماني دست يافت و تيم‌هاي توسعه عامل گلستان، جنوب شرق تهران، نيوساد رشت و مرکزي نيز به ترتيب سوم تا ششم شدند.