نسخه شماره 3032 - 1391/07/19 -


حريفان ايران در جام ملت‌هاي آسيا مشخص شدند

رئيس فدراسيون فوتبال:
تيم ملي چه ببازد چه برنده شود کي‌روش مي ماند

محمدپنجعلي:
ژوزه در مورد کريمي غيرحرفه‌اي عمل کرد

شجاعي:
فاصله زيادي بين بازيکنان وجود ندارد

با شکايت ميثم بائو به کميته انضباطي
مديرروستا جريمه شد


ال کلاسيکو يا دنياي مد فوتبال


خبر


اخبارکوتاه


 حريفان ايران در جام ملت‌هاي آسيا مشخص شدند 

 رقابت‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا قرعه كشي شد و تيم ملي ايران حريفان خود را شناخت.

به گزارش ايسنا، مراسم قرعه كشي رقابت‌هاي انتخابي جام ملت‌هاي آسيا در ملبورن استراليا برگزار شد و تيم ملي ايران با تيم‌هاي لبنان،‌ كويت و تايلند هم گروه شدند.

گروه يك: عمان، سوريه، اردن و سنگاپور

گروه دو: ايران،‌ لبنان، كويت و تايلند

گروه سه: عربستان، چين، اندونزي و عراق

گروه چهار: قطر، بحرين، يمن و مالزي

گروه پنج: ازبكستان، امارات، ويتنام و هنگ‌كنگ

ژاپن،‌استراليا و كره سه تيم اول تا سوم دوره قبل اين رقابت‌ها به طور مستقيم به جام ملت‌ها راه يافته‌اند و كره‌شمالي قهرمان رقابت‌هاي چلنج كاپ سال 2012 هم به اين مسابقات به طور مستقيم صعود كرده است. دو تيم برتر از هر گروه به اين رقابت‌ها كه سال 2015 در استراليا برگزار مي‌شود صعود خواهند كرد و دو تيم سومي كه در گروه‌هاي پنج‌گانه بيشترين امتياز را به دست بياورند،‌ جواز حضور در اين رقابت‌ها را كسب مي‌كنند.

نخستين ديدار ايران 18 بهمن سال جاري و ديدار دوم ايران دوم فروردين 92 برگزار خواهد شد. ديدارهاي بعدي ايران در آبان و آذر سال 92 و ساير رقابت‌ها هم در سال 2014 ميلادي برگزار خواهد شد.

مراسم قرعه‌كشي رقابت‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا در حالي در ملبورن استراليا برگزار شد كه هيچ نماينده‌اي از فدراسيون فوتبال ايران در اين مراسم حضور نداشت.

اين در حالي است كه براي اين قرعه‌كشي بايد نماينده‌اي از فدراسيون فوتبال ايران به ملبورن مي‌رفت اما اين قرعه‌كشي بدون حضور هيچ نماينده‌اي از ايران برگزار شد.

اميد جمالي سرپرست كميته روابط بين‌الملل فدراسيون فوتبال در اين باره گفت: براي قرعه‌كشي جام ملت‌هاي آسيا قرار بود آقاي مهدي محمدنبي به استراليا برود اما به نظر مي‌رسد به دليل مشغله كاري اين سفر لغو شد. همچنين اين قرعه‌كشي از اهميت بالايي برخوردار نبود و اگر به عنوان مثال قرعه‌كشي مرحله نهايي مسابقه‌ها بود، حتما نماينده‌اي از ايران به اين مراسم فرستاده مي‌شد.

اين اولين باري نيست كه ايران در قرعه‌كشي مسابقه‌هاي مهم نماينده‌اي ندارد و پيش از اين نيز قرعه‌كشي رقابت‌هاي غرب آسيا بدون حضور نماينده فدراسيون برگزار شده بود.


 رئيس فدراسيون فوتبال:
 تيم ملي چه ببازد چه برنده شود کي‌روش مي ماند 

 رئيس فدراسيون فوتبال شرايط تيم ملي قبل از ديدار با کره‌جنوبي را مطلوب خواند و گفت: صعود شانسي با بازي‌هاي ضعيف تيم ملي به جام‌جهاني بي‌فايده است و بايد صعود مقتدرانه به اين رقابت‌ها داشته باشيم که اميدوارم با تلاش کادر فني و بازيکنان به اين مهم برسيم.

به گزارش مهر، علي کفاشيان که در تمرين تيم ملي فوتبال کشورمان حضور و گفت: با حضور در زمين شماره دو ورزشگاه آزادي ياد خاطرات گذشته افتادم زماني که براي بازيهاي آسيايي در اين زمين خود را آماده مي‌کرديم.

وي در ادامه با اشاره به گفت‌وگو با کارلوس کي‌روش گفت: هر زماني در اردوي تيم ملي حضور پيدا مي‌کنم صحبت‌هايي را با کارلوس کي روش دارم. ايشان در گفت‌وگو با من نقطه نظراتش را عنوان مي‌کند که اين مسائل جدا از مواردي است که در جلسات ديگر مطرح مي‌شود. بيشتر صبحت‌هاي ما در مورد نحوه کار‌، نيازهاي تيم ملي، امکاناتي که بايد در اختيار اين تيم قرار بگيرد و ... است.

رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان شرايط فوتبال ايران را حساس خواند و گفت: در آستانه بازي با کره جنوبي و ازبکستان قرار داريم و فوتبال ايران دو ماه حساس را پيش رو دارد به همين خاطر ما بايد بيشتر در کنار تيم حضور داشته باشيم تا ملي پوشان فوتبال ايران با مشکل خاصي روبرو نشوند.

وي در ادامه افزود: تا پيش از برپايي اين اردو يکي از درخواست‌هاي کارلوس کي‌روش از ما تلاش براي صدور مجوز فيفا براي بازيکناني چون رضا قوچان‌نژاد و اميد نظري بود که خوشبختانه اقدامات خوبي در اين زمينه صورت گرفت.

کفاشيان در خصوص لزوم تغييرات در تيم ملي فوتبال کشورمان گفت: بعد از بازي با لبنان تغييرات جزيي در تيم ملي صورت گرفته و بايد به شما بگويم اين تغييرات تا جام جهاني ادامه دار خواهد بود.

«بايد خوش بين باشيم و براي موفقيت در آينده تلاش کنيم» کفاشيان با طرح اين موضوع گفت: ما به هيچ عنوان راضي نيستيم که تيم ملي صعودي شانسي با بازي‌هاي ضعيف به جام‌جهاني داشته باشد. ما مي‌خواهيم تيم ملي صعود قدرتمندانه با بازي‌هاي مطلوب به جام جهاني داشته و در آن مسابقات نيز بازي‌هاي خوبي را به نمايش بگذارند.

کفاشيان به دفاع از عملکرد کادر فني تيم ملي فوتبال کشورمان پرداخت و گفت: تيم ملي چه مقابل کره ببازد چه برنده شود کار کارلوس کي‌روش تا پايان قراردادش که تا پايان خردادماه سال پيش روست به همکاري خود با تيم ملي ادامه مي‌دهد. توپ گرد است و نتايج مسابقات نامشخص. اما اميدواريم تيم ملي نتجيه بگيرد و کارلوس با قدرت به کارش ادامه دهد .

رئيس‌ فدراسيون فوتبال با رد شايعه گفت‌وگويش با رئيس‌جمهور در خصوص ادامه همکاري خسرو والي‌زاده مدير رسانه‌اي تيم ملي با اين تيم گفت: آقاي والي‌زاده کجاست؟ من در اين خصوص با آقاي کارلوس کي‌روش صحبت کردم و مانعي وجود ندارد البته بهتر است در اين خصوص با آقاي کي‌روش صحبت کنيد.


 محمدپنجعلي:
 ژوزه در مورد کريمي غيرحرفه‌اي عمل کرد 

 کاپيتان اسبق تيم ملي فوتبال کشورمان تاکيد کرد که شاگردان کي‌روش در روز 25 مهر با شکست کره‌جنوبي حماسه ملبورن را اينبار در ورزشگاه آزادي تکرار مي‌کند.

به گزارش ايلنا: محمد پنجعلي با اشاره به اهميت ديدار تيم ملي فوتبال ايران مقابل کره جنوبي گفت‌: اين بازي براي فوتبال ما نقشي تعيين کننده دارد و بايد برنده آن باشيم‌‌.‌ خوشبختانه فوتبال ايران از گذشته نشان داده که فوتبال غير‌قابل پيش‌بيني است و اگر ملي پوشان ما در روز برگزاري اين ديدار بتوانند به لحاظ رواني خود را آماده کنند، شانس پيروزي بسيار زيادي خواهيم داشت‌.‌

وي افزود‌: من همچنان معتقدم که بازيکنان فوتبال ما به لحاظ خلاقيت‌هاي فردي و تکنيکي فراتر از تيم‌هاي نظير کره جنوبي و ژاپن هستند اما در کار تيمي همواره مشکلات زيادي داشته ايم و اميدوارم در روز بازي با کره ملي پوشان ما با استفاده از همين خلاقيت‌هاي فردي و تکنيکي خود بتوانند سه امتياز اين ديدار حساس را کسب کنند‌.‌

وي در رابطه با نفرات دعوت شده به اردوي تيم ملي هم گفت‌: مطمئنا کادر فني تيم ملي براي اين ديدار بهترين‌ها را به زعم خود انتخاب کرده و نبايد ايرادي به کي‌روش در اين خصوص گرفت چرا که در هيچ کجاي دنيا مربي دشمن خود نيست و مي‌خواهد که از تماميت پتانسيل فوتبال آن کشور استفاده کند.

اين کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به اين سوال که آيا دعوت بازيکني که از تيم باشگاهي‌اش به خاطر بي انضباطي کنار گذاشته شده يک کار حرفه‌اي است، گفت‌: به نظر من در خصوص علي کريمي اين اشکال به مربي پرسپوليس وارد است و او نبايد چنين مسايلي را در رسانه مطرح مي‌کرد‌.‌ علي کريمي يک بازيکن حرفه‌اي است و حتي در روزگاري که از پرسپوليس کنار گذاشته شده تمريناتش را به صورت اصولي پيگيري مي‌کند و من فکر مي‌کنم ژوزه در اين خصوص يک رفتار غير‌حرفه‌اي داشت‌.‌

وي افزود: اين که عنوان بشود علي کريمي فوتبالش تمام شده و بايد از فوتبال خداحافظي کند يک رفتار کاملا غيرمعقولانه است. چطور مي‌شود علي کريمي که سال گذشته ستاره تيم فوتبال پرسپوليس بوده به يک‌باره پير شده و ديگر ارزش بازي ندارد‌.‌

پنجعلي گفت‌: بهتر است موضوع علي کريمي به تيم ملي کشيده نشود و بگذاريد اين بازيکن کار را بکند‌.‌ بي‌ترديد در روزگاري که فوتبال ما در همه پست‌هاي خود از کيفيت پايين رنج مي‌برد ممکن است خلاقيت فردي علي کريمي بتواند راهگشا مشکلات تيم ملي باشد‌.‌


 شجاعي:
 فاصله زيادي بين بازيکنان وجود ندارد 

مسعود شجاعي تاکيد کرد که بازيکنان تيم ملي از انگيزه بالايي براي برتري مقابل کره برخوردار هستند.به گزارش فارس، مسعود شجاعي گفت:‌ بهترين بازيکنان با يکديگر رقابت مي‌کنند تا به ترکيب تيم ملي راه يابند. همه تلاش مي‌کنيم تا موفق باشيم. شرايط تمرينات خيلي خوب است و بازيکنان بسيار شاداب، کار خود را دنبال مي‌کنند و تلاش مي‌کنيم تا بازي برابر کره به شرايط خوبي برسيم.وي در مورد رابطه بازيکنان تيم ملي با نفرات تازه وارد مثل قوچان‌نژاد، نظري و دژاگه اظهار داشت: رابطه خيلي صميمي وجود دارد و اين اصلا عجيب نيست. بازيکنان با هم خيلي طبيعي رابطه صميمي دارند. با وجود اينکه دژاگه، نظري و قوچان‌نژاد سال‌ها از ايران دور بودند اما احساس غريبي نمي‌کنند و بازيکنان با آنها رابطه بسيار خوبي دارند.هافبک تيم ملي در مورد اينکه حضور اين نفرات تازه‌وارد از لحاظ کيفي چه تاثيري روي تيم ملي خواهد گذاشت، عنوان کرد:‌ بازيکنان تيم ملي ايران از نظر کيفي در يک سطح هستند، همه مي‌آيند تا بهترين عملکرد خود را ارائه کنند. فاصله زيادي بين بازيکنان وجود ندارد. انگيزه زيادي داريم تا مقابل کره نتيجه بگيريم. همه نفرات از لحاظ کيفي در شرايط خوبي قرار دارند و سه‌شنبه آينده مي‌آييم تا نتيجه خوبي بگيريم.شجاعي در مورد اينکه با چهره‌اي متفاوت در تمرينات حاضر شده و برخلاف گذشته ريش‌هاي خود را بلند کرده، تصريح کرد: اين مسئله دليل خاصي ندارد و تصميم گرفتم اين کار را انجام بدهم اما اگر فکر مي‌کنيد مشکلي دارد صورتم را اصلاح مي‌کنم.


 با شکايت ميثم بائو به کميته انضباطي
 مديرروستا جريمه شد 

 کميته انضباطي فدراسيون فوتبال درباره پرونده شکايت ميثم بائو از علي اصغر مدير روستا راي خود را صادر کرد. ميثم بائو، بازيکن فصل گذشته تيم شهرداري تبريز، به خاطر مصاحبه اي که از علي اصغر مديرروستا سرمربي سابق شهرداري تبريز عليه خودش در رسانه ها چاپ شده بود از اين مربي شکايت کرد. بائو ادعا کرده بود که در اين مصاحبه مطالب غيرواقعي و تحريک آميزي عليه وي مطرح شده و انتشار آن در رسانه ها باعث تخريب شخصيت اين بازيکن شده است.

کميته انضباطي پس از برگزاري جلساتي با طرفين، موکلان و نمايندگان باشگاه و بررسي پرونده و همچنين عدم صلح و سازش بين طرفين و استمرار گفت‌وگوهاي سرمربي سابق شهرداري عليه بائو، علي اصغر مديرروستا را به پرداخت ده ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد.


 ال کلاسيکو يا دنياي مد فوتبال 
نويسنده : شهرام اصغري

ديدار بارسلونا و رئال مادريد باز هم با استقبال ميليون‌ها بيننده تلويزيوني دنبال شد و با توجه به زمان برگزاري اين بازي در کشورمان نيز علاقمندان زيادي اين بازي را دنبال کردند.واقعا مشتاقان ال کلاسيکو اين بار هم با ديدن گل‌هاي زيباي ستارگان محبوب خود به وجد آمدند و از تماشاي اين بازي لذت بردند و درس گرفتند اما نکته جالبي که در اين بازي پرتماشاگر بيشتر به چشم آمد اين بود که تقابل اين دو تيم به آينه تمام نماي فوتبال نوين و روز دنيا تبديل مي شود و از اين بازي است که حتي رفتارها و برخوردهاي جديد بازيکنان در جهان فوتبال مد مي شود و ساير بازيکنان از آنها تبعيت مي کنند.يکشنبه شب جهانيان ديدند که ستارگان بارسلونايي هنگام زدن ضربات کاشته به چه نکات حساس و ظريفي توجه مي کنند و هنگام گفت و گو با دست خود جلوي دهانشان را مي گيرند تا کسي متوجه تصميم آنها نشود! قطعا اين حرکت مسي و ژاوي در انيميشن‌هاي جديد فوتبالي لحاظ خواهد شد تا جوانان و نوجوانان بيشتري را به خود جلب کند. در کشور خودمان نيز بازيکنان اگر موقع حرف زدن يا حتي داد و بيداد جلوي دهانشان را بگيرند بازار عادل فردوسي پور و 90 هم کساد مي‌شود!مدل موي رونالدو ستاره محبوب رئال هم که جاي هيچ توضيحي ندارد. او بالاي گوش خود را به علامت V (وي) خط انداخته بود که از اين به بعد در اکثر کشورهاي اروپايي و ... جوانان موهاي سر خود به سبک رونالدو اصلاح مي‌کنند.در اين ديدار نيمکت ذخيره‌هاي دو تيم نيز حتي مي‌تواند مورد توجه مسئولان و سازندگان ورزشگاه‌هاي مدرن دنيا قرار گيرد که صندلي‌ها در دو رديف قرار گرفته بودند.در هر صورت اکثر مربيان دنيا با زير نظر گرفتن اين بازي بزرگ و روز با آخرين متدها و فنون مربيگري آشنا مي شوند و از آن درس‌هاي فني زيادي مي گيرند.بازي مدرني که مورد توجه بازيکنان جوان و جوياي نام زيادي در سرتاسر دنيا قرار مي گيرد که در آن از دريبل زيداني گرفته تا ضربات آکروبات رونالدو و کاشته‌هاي ميلي متري مسي چشم‌ها را نوازش مي دهند. و بيننده را حسابي به وجد مي‌آورد .


 خبر 

 نصرتي:شرايط بسيار خوبي داريم

محمد نصرتي شرايط تيم ملي در آستانه ديدار با کره جنوبي را خوب و مطلوب توصيف کرد.به گزارش فارس، محمد نصرتي در مورد شرايط تيم ملي قبل از بازي برابر کره جنوبي گفت: تمرين خوبي را برگزار کرديم و شرايط‌مان خيلي خوب است و با جديت کامل کارمان را دنبال مي‌کنيم.وي در مورد حضور قوچان‌نژاد، نظري و دژاگه در تمرينات تيم ملي اظهار داشت: اين صلاح و تشخيص کادر فني بود که اين بازيکنان به تيم ملي دعوت شوند، مطمئنا آنها مي‌توانند تاثيرگذار باشند که از سوي کي‌روش به تيم ملي دعوت شدند. نصرتي در مورد اينکه تيم ملي در 3 بازي گذشته تنها 4 امتياز کسب کرده گفت: بايد قطر را در خانه مي‌برديم، مقابل لبنان هم با وجود اينکه بازي خوبي ارائه نکرديم اما مي‌توانستيم يک امتياز را بگيريم. اگر در ديدارهاي خانگي به پيروزي برسيم و در ديدارهاي خارج از خانه حداقل امتياز را کسب کنيم مي‌توانيم به جام جهاني صعود کنيم و شرايط خوبي داشته باشيم.

حيدري:

اميدوارم هواداران، آزادي را براي کره‌اي‌ها جهنم کنند

بازيکن تيم ملي فوتبال گفت: اميدوارم هواداران جهنمي براي کره بوجود آورند و ما هم تمام تلاش خود را مي‌کنيم تا بهترين نمايش را داشته باشيم.

به گزارش فارس، خسرو حيدري گفت: چند روز تمرين داشتيم و پس از 2 روز استراحت بار ديگر تمرينات خود را آغاز کرديم تا براي ديدار برابر کره جنوبي آماده شويم. تمرينات خوبي پشت سر مي‌گذاريم و نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي مي‌کنيم.وي درباره اينکه در ديدار برابر لبنان انتظارات برآورده نشد و برابر کره جنوبي چه برنامه‌اي براي مقابله با حريف داريد، خاطرنشان کرد: کره جنوبي قوي‌ترين تيم گروه است و بازي سختي خواهيم داشت اما مطمئن باشيد با حضور هواداران در آزادي کره‌اي‌ها مي‌ترسند.

اميدوارم سه‌شنبه آينده هواداران جهنمي براي کره بوجود آورند و ما هم تمام تلاش خود را مي‌کنيم تا بهترين نمايش را داشته باشيم.همچنين سوشا مکاني دروازه‌بان تيم ملي نيز گفت: تمام تلاش خود را مي‌کنيم تا برابر کره جنوبي به برتري دست يابيم تا راهمان به جام جهاني هموارتر شود.وي در خصوص آمادگي خود اظهار داشت: با تمرينات فشرده‌اي که انجام مي‌دهم تلاش مي‌کنم به سطح آمادگي کامل برسم تا بتوانم به تيم ملي کمک کنم.

فعاليت يك هزار و 006مدرسه ورزش در كشور

وزير آموزش و پرورش از فعاليت يك‌هزار و 006 مدرسه تخصصي ورزش در كشور خبر داد.

حميدرضا حاجي بابايي گفت: در سال تحصيلي 92-91 يك‌هزار و 006 مدرسه تخصصي ورزش در راستاي كمك به توسعه ورزش قهرماني راه‌اندازي شده است كه بيانگر توجه ويژه آموزش و پرورش به ورزش دانش‌آموزي است.

وي با بيان اينكه اين مدارس در طول سه سال راه‌‌اندازي شده است، افزود: در سال 09-89‌، 05 مدرسه ورزش در كشور وجود داشت كه با حمايت‌هاي ويژه مسوولان اين رقم در سال تحصيلي 91-09 به 005مدرسه افزايش يافت و هم‌اينك حدود يك‌هزار و 006 مدرسه تخصصي ورزش در سراسر كشور فعاليت دارند.


 اخبارکوتاه 

 مظلومي وحجازي در استيل آذين زاگرس

پرويز مظلومي به عنوان سرمربي استيل‌آذين زاگرس منصوب شد.به گزارش ايسنا، پس از آن كه با تغييرات مديريتي آيت‌الله زاده به عنوان مديرعامل جديد استيل‌آذين زاگرس انتخاب شد، او هم پرويز مظلومي را به عنوان سرمربي جديد اين تيم انتخاب كرد تا پس از جدايي مهدي تارتار از كادر فني اين تيم، سرمربي فصل پيش استقلال هدايت تيم لرستاني را بر عهده بگيرد. اين تيم در حال حاضر با 7 امتياز در رده هفدهم جدول رده‌بندي ليگ برتر قرار دارد.همچنين عضو هيات‌مديره باشگاه استيل آذين زاگرس از انتخاب آتيلا حجازي به عنوان دستيار پرويز مظلومي خبر داد. پس از معرفي مظلومي به عنوان سرمربي، آتيلا حجازي به عنوان مربي در ادامه رقابت‏هاي ليگ برتر دستيار مظلومي خواهد بود. وي ادامه داد: همچنين حسين تراب‎پور مربي دروازه‎بانان استيل آذين زاگرس شد و کماکان از وجود عليرضا پورمند که در کادر فني قبلي نيز حضور داشت، بهره‌مند خواهيم شد.

پايان دور دوم واترپلوي قهرماني

رقابت‌هاي واترپلوي قهرماني جوانان کشور در رده سني زير 18 سال از دوشنبه 17 مهر با شرکت تيم‌هاي تهران، زنجان‌، فارس‌، خوزستان‌، کهگيلويه و بوير احمد و اصفهان بصورت دوره اي در استخر 9 دي مجموعه ورزشي شيرودي تهران آغاز شده كه در دور دوم اين رقابت‌ها کهگيلويه و بوير احمد 9 بر 4 فارس را مغلوب کرد، زنجان نيز با نتيجه 15 بر 6 مقابل اصفهان به برتري دست يافت و تهران 9 بر 5 خوزستان را از پيش رو برداشت.

لغو مسابقات تيروكمان قهرماني كشور

مسابقات تيروكمان قهرماني كشور منتفي شد. به گزارش ايسنا، تنها رويداد پيش‌روي كمانداران كشور، مسابقات قهرماني كشور بود كه قرار بود در شهركرد برگزار شود، اما برگزاري اين مسابقه فعلا منتفي شده و مشخص نيست چه زماني امكان برگزاري اين رقابت‌ها فراهم مي‌شود. محمود‌زاده مدير روابط عمومي فدراسيون تيروكمان گفت: اين رقابت‌ها قرار بود در شهركرد برگزار شود و بازديدي هم از اين شهر داشتيم اما متاسفانه تاسيسات خوابگاهي اين شهر كه قرار بود 300 نفر را اسكان دهد،‌ خراب بود و به همين دليل برگزاري اين مسابقه منتفي شد. مسابقات تيروكمان قهرماني كشور ابتدا قرار بود چهارم مهر برگزار شود و پس از آن زمان 18 مهر براي برگزاري اين مسابقات تعيين شد، اما در نهايت اعلام شد كه رقابت‌ها لغو شده است.

قلعه‌نوعي از امروز در تمرين استقلال

قلعه‌نوعي پس از گذشت يک هفته از درگذشت مادرش امروز به تمرين استقلال مي‌رود.به گزارش ايلنا، ميرشاد ماجدي در اين باره اظهار داشت:در جلسه روز دوشنبه با قلعه نوعي صحبت کرديم. قرار شد او از روز چهارشنبه به تمرين بيايد. با او جلسه‌اي داريم تا مشخص شود او در تمرين نوبت صبح حاضر مي‌شود يا عصر.

كاروان تيم ملي كره به ايران آمد

كاروان تيم ملي فوتبال كره جنوبي روز گذشته براي بازي با ايران در مرحله انتخابي جام جهاني 2014 برزيل وارد ايران شد و بازيكنان باقيمانده اين تيم نيز به مرور زمان به هم تيمي‌هايشان مي‌پيوندند. همچنين نايب‌رييس فدراسيون فوتبال كره جنوبي نيز به همراه بازيكن اين تيم وارد ايران شد. همچنين با وجود انتشار خبرهايي مبني بر سرماخوردگي چند بازيكن كره، از درون اردوي اين تيم خبر مي‌رسد كه بازيكنان كره‌اي در سلامت كامل به سر مي‌برند.

تاج مسئول توسعه فوتبال باشگاه پرسپوليس

بنابر اعلام مدير عامل پرسپوليس، مسئوليت توسعه فوتبال باشگاه پرسپوليس به مهدي تاج عضو هيات مديره و رئيس سازمان فوتبال باشگاه پرسپوليس سپرده شد.

عضو هيات مديره باشگاه پرسپوليس که پيش از اين با پيشنهاد مدير عامل و تصويب هيات مديره، مسئوليت سازمان فوتبال باشگاه را بر عهده گرفت، عهده دار مسئوليت توسعه فوتبال باشگاه در رده هاي پايه و بزرگسالان شود.

در اين نشست چند ساعته، طرفين درباره اقداماتي که تاکنون انجام شده و آنچه بايد در آينده اتفاق بيفتد به بحث و تبادل نظر پرداخته و مقرر شد مسئوليت کامل برنامه ريزي و توسعه فوتبال به مهدي تاج واگذار شود.

رويانيان با اشاره به اينکه از مهدي تاج خواسته‌ام تا از تجارب خويش حداکثر استفاده را براي پويايي تيم محبوب پرسپوليس انجام دهد تا تيم هر چه سريعتر تقويت شده و به اوج خود باز گردد.