نسخه شماره 3029 - 1391/07/16 -


کيف‌قاپي در شرق تهران با آپاچي مشکي رنگ

عاملان جنايت هولناک در شهريار پاي ميز محاکمه قرار گرفتند
زن جوان عامل اصلي قتل 2 مرد


شمارش معکوس براي اعدام مرد هفت تيرکش


اخبار کوتاه


 کيف‌قاپي در شرق تهران با آپاچي مشکي رنگ 

 گروه حوادث: در ساعت 20 روز يازدهم مرداد 91 مأموران کلانتري 136 فرجام در حين گشت زني در خيابان سراج متوجه فريادهاي «دزد ـ دزد» تعدادي از شهروندان شدند که سرنشينان يک دستگاه موتورسيکلت مشکي را تعقيب مي‌کردند.

مأموران کلانتري با مشاهده ي صحنه تعقيب سارقان موتورسوار توسط شهروندان، بلافاصله به تعقيب موتورسواران پرداخته و در «بلوار دلاوران» موفق به دستگيري يکي از سرنشينان آن به هويت «فرهاد . ز» ( 37 ساله ) شدند اما راننده موتورسيکلت، با استفاده از شلوغي ايجاد شده در محل دستگيري همدستش و نهايتا رها کردن موتورسيکلت در محل متواري شد.با دستگيري يکي از سارقان و کشف کيف دستي سرقت شده، متهم لب به اعتراف گشود و به سرقت کيف‌هاي دستي زنانه به شيوه «آويزان‌بري» در خيابان سراج اعتراف کرد ؛ بلافاصله مأموران پس از دستگيري يکي از متهمان، با مراجعه به محل سرقت (در خيابان سراج) موفق به شناسايي خانم جواني به عنوان صاحب کيف شدند . با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور شعبه سوم دادياري دادسراي ناحيه 4 تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

با ارجاع پرونده به پايگاه چهارم پليس آگاهي، کارآگاهان اين پايگاه در اولين مرحله از اقدامات خود به بررسي سوابق متهم «فرهاد . ز» پرداخته و اطمينان پيدا کردند که اين متهم يکي از مجرمان سابقه دار در زمينه کيف قاپي است که پيش از اين چندين بار به جرم سرقت (به شيوه کيف قاپي) دستگير شده و آخرين بار آن نيز مربوط به سال گذشته است که به تازگي از زندان آزاد شده است .

در ادامه تحقيقات و با توجه به دستگيري متهم در زمان ارتکاب سرقت، «فرهاد . ز» به ناچار لب به اعتراف گشود و علاوه بر اعتراف به دهها فقره کيف قاپي در مناطق مختلف شرق تهران، همدست خود به هويت «عليرضا . ع» ( 30 ساله ) را نيز معرفي کرد .با توجه به اعترافات «فرهاد.ز» و معرفي همدستش، کارآگاهان با شناسايي محل تردد «عليرضا.ع» در منطقه دروازه غار اين محل را تحت مراقبت‌هاي خود قرار داده و نهايتا در ساعت 21 روز 26 شهريور 91 موفق به دستگيري وي شدند .

با دستگيري عليرضا و با توجه به اعترافات بدست آمده از همدستش، او نيز به ناچار لب به اعتراف گشود و به دهها فقره کيف قاپي از زنان و به شيوه «آويزان‌بري» اعتراف کرد .

در ادامه تحقيقات از متهمان، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که هر دو متهم از مجرمان سابقه دار در زمينه کيف قاپي بويژه به شيوه «آويزان بري» هستند که آخرين بار نيز پس از دستگيري، در زندان با يکديگر آشنا شده و پس از آزادي و همچنين به واسطه سکونت در يک منطقه (دروازه غار )، با خريد يک دستگاه موتورسيکلت آپاچي مشکي رنگ اقدام به تشکيل گروهي 2 نفره کرده و براي جلوگيري از هرگونه دستگيري و يا مقاومت احتمالي از سوي مالباختگان، در طول اين مدت تنها به سرقت از خانم‌ها پرداخته‌اند .

با توجه به شيوه و شگرد استفاده شده در سرقت‌ها که متهمان با شناسايي مالباختگان خانم مراجعه کننده به شعبات بانکي، دستگاه‌هاي خودپرداز و... از همراه بودن پول به همراه آنها اطمينان داشته و در مواردي نيز به صورت کاملا اتفاقي، اقدام به ارتکاب سرقت‌هايشان کرده بودند، کارآگاهان با جمع بندي شکايت‌هاي طرح شده در سطح کلانتري‌هاي مناطق مختلف شرق و شمال شرق تهران و بررسي سرقت‌هاي مشابه موفق به شناسايي دهها مالباخته زني شدند که عمدتا از ساعت 18 تا 22 و در زمان مراجعه آنها به محل زندگي، مورد سرقت قرار گرفته بودند.سرهنگ کارآگاه رضا مؤذن، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «با توجه به اعترافات صريح متهمان و همچنين شناسايي ده‌ها مالباخته خانمي که موفق به شناسايي متهمان شدند، قرار قانوني براي هر دو متهم صادر و متهمان جهت رسيدگي تخصصي و شناسايي ديگر جرايم ارتکابي و مالباختگان، در اختيار پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته‌اند؛ لذا از کليه مالباختگاني که بدين شيوه و توسط سرنشينان يک دستگاه موتورسيکلت مشکي رنگ، در مناطق مختلف شرق و شمال شرق تهران بويژه در نارمک، رسالت، تهرانپارس، سراج و ... مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت مي‌شود تا جهت شناسايي متهمان و طرح شکايات خود به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در سيدخندان ـ خيابان شهيد ابوذر غفاري ـ بالاتر از بيمارستان رسالت، مراجعه کنند» .


 عاملان جنايت هولناک در شهريار پاي ميز محاکمه قرار گرفتند
 زن جوان عامل اصلي قتل 2 مرد 

 سه مرد و زن که با همدستي يکديگر 2 مرد را در خانه‌‌اي در شهريار به قتل رسانده و جسد يکي از آنها را آتش زده بودند، هفته آينده در دادگاه کيفري پاي ميز محاکمه قرار مي گيرند.

به گزارش مهر، شامگاه 24 ارديبهشت سال 89 مردي به اداره آگاهي شهريار مراجعه و عنوان کرد، مردي به نام مهدي که از دوستان پسرم علي است، با من تماس تلفني گرفت و ادعا کرد فرزندم به قتل رسيده و جسد وي حوالي جاده فردوسيه شهريار رها شده است.

با اطلاعاتي که اين مرد در اختيار کارآگاهان جنايي قرار داد، آنها در قالب يک گروه عملياتي به محل رها شدن جسدمرد جوان ـ علي ـ اعزام و در آنجا متوجه يک نايلون آبي رنگي شدند که در جاده رها شده بود.

کارآگاهان جنايي پس از بررسي نايلون آبي رنگ ‌که از آن بوي تعفن به مشام مي‌رسيد با جسد مرد پتو پيچ شده‌اي مواجه شدند که به نظر مي‌رسيد چند روزي از مرگش مي‌گذرد. ماموران پس از کشف جسد و شناسايي آن از سوي خانواده‌اش، موضوع را به بازپرس برجسته، کشيک ويژه قتل دادسراي عمومي و انقلاب شهريار اطلاع دادند و دقايقي بعد با حضور بازپرس کشيک دادسرا در محل کشف جسد، با هماهنگي قضايي، جسد براي بررسي علت مرگ به پزشکي قانوني منتقل شد.

بازپرس ويژه قتل هنگام بررسي صحنه حادثه متوجه شد آثار لاستيکهاي يک کاميون در کنار جسد وجود دارد و به يقين عاملان جنايت جسد را با کاميون به کنار جاده انتقال داده‌اند.باهماهنگي قضايي، تحقيقات براي يافتن مهدي به عنوان تنها مظنون حادثه در دستور کار قرار گرفت تا اين که پس از چند ساعت وي دريکي از محله‌هاي شهريار شناسايي و دستگير شد.

با انتقال اين مرد جوان به اداره جنايي آگاهي شهريار، وي در بازجويي ادعا کرد عاملان جنايت يک زوج جوان هستند که علاوه بر علي، دوست وي به نام احمدرضا را هم به قتل رسانده‌اند.

کارآگاهان جنايي پس از ثبت اظهارات وي، دومين جسد را ـ که سوخته بود ـ در محل تخليه نخاله‌هاي ساختماني در خادم‌آباد شهريار کشف کردند. بعد از کشف اجساد 2 مرد جوان (علي و احمدرضا)، کارشناسان پزشکي قانوني نظر دادند آنها براثر تزريق موادمخدر و خفگي کشته شده‌اند. بنابراين، تحقيقات از تنها متهم بازداشت شده ـ مهدي ـ ادامه يافت. در حالي که جستجو براي يافتن زوج فراري ادامه داشت، معلوم شد آنها خانه اجاره‌اي خود را در شهريار ترک کرده و در خانه يکي از آشنايان خود در فرديس کرج مخفي شده‌اند.

به اين ترتيب کارآگاهان جنايي به محل اختفاي آنها اعزام شدند و زن و مرد جوان را قبل از فرار دستگير کردند.

اين زوج جوان در بازجويي اعتراف کردند با همدستي مهدي، 2 مرد جوان را به قتل رسانده‌اند و اين در حالي بود که مهدي، ديگر عامل جنايت خود را بي‌گناه مي‌دانست. با تشکيل پرونده قضايي در شعبه سوم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب شهريار، روز گذشته 3 متهم پرونده در دادسرا از سوي بازپرس اسدي مورد تحقيق قرار گرفتند.

صغري، يکي از متهمان در اظهاراتش به بازپرس اسدي گفت: همسرم معتاد بود و براي تامين هزينه زندگي، رابطه پنهاني با افراد برقرار مي‌کردم. 2 ماه قبل با مهدي در يکي از بوستان‌هاي شهر آشنا شدم و ارتباطمان شکل گرفت. پس از چند هفته او مرا با 2 همکار سابق خود ـ که صاحبان يک کارگاه در يکي از شهرستان‌هاي استان تهران بودند ـ آشنا کرد و ارتباط پنهاني‌ام با اين 2 مرد آغاز شد.

متهم پرونده در ادامه اظهاراتش گفت: يک هفته قبل مهدي متوجه شد همکاران سابقش ماجراي ارتباط پنهاني‌مان را به گوش خانواده‌اش رسانده و باعث ناراحتي آنها شده‌اند.به همين خاطر مهدي، از من خواست به او کمک کنم تا از آن 2 مرد انتقام بگيرد.

زن جوان افزود: طبق خواست مهدي با يکي از مقتولان ـ‌ علي ـ تماس گرفته و او را به خانه‌ام دعوت کردم که همراه دوستش ـ احمدرضا ـ به ديدنم آمد و کاميون خود را مقابل خانه‌ام پارک کرد.طبق نقشه از پيش تعيين شده، 2 ليوان آبميوه که داخل آن قرص خواب‌آور ريخته بودم، به آنها تعارف کردم که آنها پس از نوشيدن آبميوه، بي‌هوش شدند.

زن متهم در رابطه با نقش 2 همدستش در اين جنايت‌ها گفت: بعد از آن شوهرم و مهدي به خانه‌مان آمدند و قرار بود پس از تهيه فيلم‌هاي غيراخلاقي از 2 مرد مهمان ، از آنها اخاذي کنيم. همدستم ـ مهدي ـ به 2 مرد بي‌هوش موادمخدر (کراک) تزريق کرد که باعث مرگ يکي از آنها ـ علي ـ شد، سه روز جسد را در کمد پنهان کرده و بعد از خانه خارج کرديم.سپس مهدي با کمک شوهرم، احمدرضا را به قتل رساند و او را به خارج از خانه انتقال داد و جسد را به آتش کشيد.

پس از ثبت اظهارات زن جوان و تاييد گفته‌هاي او از سوي شوهرش، سومين متهم مورد تحقيق قرار گرفت و قتل 2 مرد جوان را انکار کرد و جنايت را به گردن زوج جوان انداخت.

با تکميل تحقيقات و در جريان بازسازي صحنه قتل مشخص شد صغري آمپول مواد مخدر را به علي تزريق کرده است و دومتهم ديگر در قتل احمدرضا مشارکت داشته اند. سرانجام براي سه متهم پرونده قرار مجرميت و کيفرخواست صادر شد و پرونده براي رسيدگي نهائي به شعبه 113 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد.

بر اساس کيفرخواست پرونده، صغري متهم به مشارکت در قتل علي و زناي محصنه ، ناصر شرکت در قتل علي، مهدي مشارکت در قتل احمدرضا شده اند که 22 مهر ماه جاري بايد به دفاع از اتهامات خود بپردازند.


 شمارش معکوس براي اعدام مرد هفت تيرکش 

مرد 72ساله اي که به‌خاطر طلب ميليوني با شليک گلوله به زندگي دوستش پايان داده بود با تاييد حکم اعدامش در يک قدمي چوبه دار قرار گرفت.به گزارش مهر، نهم آذر ماه سال 89 مرد جواني سراسيمه از يک باغ در لواسان بيرون آمد و به سمت گشت پليس رفت. او مدعي شد که مرد مسلحي وارد باغ شده و دست به جنايت زده است.همزمان با اظهارات وي ماموران کلانتري 102 لواسان پاي در قتلگاه گذاشته و داخل استخر باغ، عامل جنايت را ديدند که اسلحه به دست داشت و مي‌خواست با شليک تير خلاص به سرش خودکشي کند اما گلوله گير کرد و همين باعث شد که گرفتار شود.در ادامه بررسيها ماموران جسد مرد 45 ساله‌اي به نام عليرضا را پيدا کردند که با شليک‌هاي گلوله به قتل رسيده بود. تيم تحقيق در نخستين مرحله از بررسيها به تحقيق از شاهد پرداختند تا معماي جنايت افشا شود.شاهد جنايت در بازجويي‌ها گفت: من و عليرضا (مقتول) در باغ نشسته بوديم و مشغول صحبت بوديم. براي معامله زمين قرار گذاشته بوديم و درباره قيمت صحبت مي‌کرديم که ناگهان سيروس(عامل جنايت) اسلحه به دست وارد باغ شد. به‌ شدت عصباني بود و اسلحه را به سمت عليرضا نشانه گرفت. بدون کوچکترين مکثي 2 گلوله به سمت عليرضا شليک کرد. با ديدن اين صحنه وحشت کردم. نمي‌دانستم بايد چه کار کنم. تنها چيزي که به ذهنم رسيد اين بود که هرطور شده بايد مرد اسلحه به دست را از باغ بيرون کنم. با هم درگير شديم و او ر ا به داخل استخر انداختم و به سرعت به بيرون از باغ آمدم و خوشبختانه با ديدن پليس از آنها کمک خواستم.پس از اظهارات اين شاهد عامل قتل به کلانتري انتقال يافت و تحت بازجويي قرار گرفت. وي مدعي شد که مقتول همه پول‌هايش را از او گرفته بود و بعد از آن وضعيتش به هم ريخته است به همين خاطر نقشه قتل را طراحي کرده و به مرحله اجرا گذاشته است.متهم 72 ساله يکم شهريور سال گذشته در شعبه 71 دادگاه کيفري به رياست قاضي عزيزمحمدي و 4مستشار پاي ميز محاکمه رفت. در ابتداي جلسه نماينده دادستان به شرح کيفرخواست پرداخت و خواستارمجازات قانوني براي متهم شد. در ادامه خانواده قرباني نيز با شکايت عليه عامل جنايت درخواست قصاص وي را کردند.وقتي متهم پشت تريبون قرارگرفت اتهام قتل را با انگيزه انتقام‌جويي پذيرفت و گفت: من و عليرضا دوست بوديم اما او همه اموالم را از من گرفت و من ديگر چيزي نداشتم. چندبار ازاو خواستم طلب ميليوني‌ام را بپردازد اما اهميتي نمي‌داد. من همه دار و ندارم را از دست داده بودم و از عليرضا به‌شدت کينه داشتم براي همين نقشه قتل او را کشيدم.وي ادامه داد: براي اجراي اين نقشه به مولوي رفتم و يک اسلحه به قيمت 100 هزار تومان خريدم. روز حادثه مي‌دانستم عليرضا با دوستانش براي معامله يک زمين در باغي در لواسان قرار دارد. براي همين با حمله به باغ اسلحه را به سمتش گرفتم و شليک کردم. مي‌خواستم خودم را هم بکشم و به زندگي سختم پايان دهم اما نشد.پس از اعترافات عامل شليک مرگبار، قضات دادگاه کيفري وي را به قصاص نفس محکوم کردند. با اعتراض متهم پرونده براي رسيدگي به شعبه 6 ديوان عالي کشور فرستاده شد که قضات ديوان عالي کشورحکم قصاص را تائيد کردند.


 اخبار کوتاه 

 دستگيري 3 سارق لوازم داخلي خودرو

سرهنگ قنبري صبح ديروز از دستگيري سه سارق لوازم داخلي خودرو در محله‌هاي دربند، امامزاده قاسم و طاهري تهران خبر داد و گفت: «اين متهمان با شکايت شهروندان و اجراي طرح امنيت محله محور بازداشت شدند.سرهنگ رسول قنبري، رييس کلانتري 122 دربند، صبح ديروز در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع‌رساني پليس، از دستگيري سه سارق لوازم داخلي خودرو در محله‌هاي دربند، امامزاده قاسم و طاهري خبر داد و به تشريح جزييات پرونده اين متهمان پرداخت.اين مقام انتظامي در تشريح خبر فوق گفت:«با شکايت شهروندان ساکن محدوده دربند در خصوص سرقت از داخل خودروهايشان، ماموران گشت‌هاي انتظامي اين کلانتري براي بررسي موضوع ، شناسايي و بازداشت سارق يا سارقان اقدامات خود را آغاز کردند.وي افزود: «اين اقدامات ادامه داشت تا اينکه جمعه شب ماموران گشت انتظامي اين کلانتري هنگام تردد در محدوده استحفاظي خود متوجه شدند که فردي در حال کلنجار رفتن با در يک خودرو است که بلافاصله وي را دستگير کردند.سرهنگ قنبري ادامه داد: «متهم که «محمدرضا» نام داشت براي تحقيقات به کلانتري منتقل شده و در طول بازجويي‌هاي انجام شده به جرم خود مبني بر سرقت لوازم داخلي خودرو اعتراف کرد و اذعان داشت که در اين سرقت‌ها با چند نفر از دوستان خود همدست بوده و با آنها اقدام به سرقت مي کرده است.کلانتر 122 اظهار داشت: «با اظهارات اين متهم تحقيقات براي دستگيري ساير همدستان او نيز آغاز شد و در همان ساعت محل فعاليت همدستان اين متهم تحت اجراي طرح امنيت محله محور قرار گرفت که متعاقب آن دو سارق ديگر که هر يک در خيابان‌هاي منتهي به اين محدوده اقدام به سرقت مي کردند، شناسايي و بازداشت شدند.وي تصريح کرد: «اين متهمان که «حامد» و «مصطفي» نام داشتند در بازجويي‌هاي انجام شده به جرايم خود اعتراف کرده و در بازرسي از وسايل و خودروهايشان تعدادي اقلام مسروقه از قبيل چراغ، ضبط صوت خودرو، جعبه آچار و... کشف و ضبط شد.

مرگ هولناك مادر و دختري كه در زندگي همسايه‌شان دخالت مي‌كردند

فرمانده انتظامي قروه از دستگيري مردي كه اقدام به قتل مادر و دختري به ضرب گلوله و چاقو كرده بود، خبرداد. به گزارش ايسنا ، سرهنگ محمدرضا هاشمي‌فر در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در پي تماس با مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر وقوع دو فقره قتل در يک منزل مسکوني واقع در يکي از روستاهاي شهرستان قروه، ماموران انتظامي شهرستان در محل حاضر و به بررسي و بازرسي پرداختند و متوجه شدند كه هويت مقتولان که مادري 50 ساله به همراه دختر 22 ساله‌اش بودند، احراز و شناسايي شد. وي ادامه داد: با توجه به حساسيت موضوع، پيگيري پرونده در دستور کار قرار گرفت و ماموران تحقيقات محلي و بررسي مستندات را آغاز کردند که در همان بدو امر ماموران به يکي از همسايه‌هاي مقتولان مظنون و نامبرده را که مردي 36 ساله بود براي بازجويي بازداشت کردند. فرمانده انتظامي قروه با بيان اينکه فرد مظنون در بازجويي‌هاي اوليه منکر هرگونه اطلاعي از موضوع شد تصريح‌کرد: پس از تحقيقات تخصصي و ارائه مدارک و دلايل مستند فرد مظنون به ارتکاب به قتل اعتراف کرد و انگيزه خود را از انجام اين جرم دخالت مقتولان در زندگي خانوادگي‌اش عنوان کرد. به گزارش ايسنا، هاشمي‌فر افزود: متهم پس از اعتراف به قتل محل اختفاي آلات قتاله شامل يک فقره اسلحه و يک کارد آشپزخانه را که در مکاني دور از محل وقوع جرم بود به ماموران نشان داد. فرمانده انتظامي قروه خاطرنشان کرد: متهم، زن 50 ساله را با شليک يک گلوله از پاي درآورده بود و سپس با کارد آشپزخانه دختر وي را نيز به قتل رسانده و براي سردرگم کردن ماموران پس از ارتکاب قتل اقدام به سرقت جواهرات مقتولان کرده بود. وي افزود: متهم به قتل پس از بازجويي براي رسيدگي به جرم تحويل دادسرا شد.

قتل پيرمرد تنها با ادعايي واهي

شمارش معکوس براي اعدام مرد سابقه دار که با انگيزه واهي پيرمرد تنها را به قتل رسانده بود، آغاز شد.

به گزارش مهر، محمد مهدي متهم است 19 بهمن ماه سال 88 پيرمرد تنهايي را در منطقه ميرداماد با ضربه هاي کارد به قتل رسانده است. ماموران پليس پس از اطلاع اين جنايت تحقيقات خود را آغاز کرده و دريافتند مقتول به نام حسن چندي قبل از زندان آزاد و اين خانه را بهزيستي در اختيار او قرار داده بود.در ادامه بررسيها مشخص شد او با پسر جواني به نام محمدمهدي ارتباط دارد به همين خاطر تحقيقات بر روي تنها مظنون جنايت متمرکز شد و کارآگاهان او را دستگير کردند.متهم به قتل در ابتدا منکر هر جنايتي شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: من و مقتول در زندان با هم آشنا شده بوديم. يک شب که به خانه او رفته بودم با داروي خواب آور مرا بيهوش کرد و مورد آزار و اذيت قرار داد. من هم براي انتقام او را با ضربه‌هاي کارد کشتم.محمد مهدي در جريان محاکمه خود در شعبه 74 نتوانست هيچ دليلي را براي اثبات ادعايش ارائه کند به همين خاطر قضات دادگاه او را به قصاص محکوم کردند.در ادامه نيز حکم قصاص در شعبه 15 ديوان عالي کشور تاييد و براي اجرا به دادسراي جنايي تهران فرستاده شد.

حريق در کارخانه سلفون‌سازي اصفهان

گروه حوادث:وقوع آتش‌سوزي مهيب در کارخانه توليد رنگ و سلفون در ارغوانيه ساعت 15:29 دقيقه ديروز به سامانه 125 سازمان آتش‌نشاني اطلاع داده شد و به دليل گستردگي شعله‌هاي آتش و انفجارهاي پي در پي بشکه‌هاي تينر بلافاصله آتش نشانان 12 ايستگاه‌ يعني حدود 80 آتش نشان همچنين 30 دستگاه خودروي سنگين و فوق سنگين حامل کف خاموش کننده، تانکر آب و خودرو حامل دستگاه تنفسي به محل حادثه در منطقه ارغوانيه روانه شدند. مدير عامل سازمان آتش‌نشاني شهرداري اصفهان در اين باره گفت:تمام ظرفيت‌هاي اين سازمان به محل حادثه اعزام شدند و در حال حاضر 80 آتش نشان به همراه 30 دستگاه سنگين و فوق سنگين براي اطفا و پاکسازي حريق و کنترل و مهار آتش در اين عمليات شرکت کردند .

 کشته و زخمي شدن خانواده سه‌نفره در بزرگراه تهران-کرج

وقوع حادثه رانندگي در نيمه جمعه شب در بزرگراه تهران کرج، يک کشته و دو زخمي برجاي گذاشت.

به گزارش پايگاه خبري 125، اين حادثه حدود ساعت 23:50 دقيقه جمعه شب به سامانه 125 اطلاع رساني شد و در پي آن آتش‌نشانان ايستگاه 30 بلافاصله به محل حادثه در مسير شرق به غرب بزرگراه تهران کرج، روبروي آزادگان اعزام شدند.

بهرام علي بکي رئيس ايستگاه 30 آتش‌نشاني تهران در مورد اين حادثه گفت: بنا به اظهار شاهدان حادثه، يک خانواده سه نفره شامل پدر و مادر و فرزندشان درحال عبور از عرض بزرگراه بودند که خودرو هاي عبوري براي جلوگيري از برخورد با اين افراد مسير حرکت خود را به طور ناگهاني تغيير دادند که باعث بروز حادثه رانندگي شديدي در محل شد.وي با اشاره به وارد شدن خسارت زياد به خودروهاي تصادفي، افزود: درجريان اين حادثه مادر در دم جان سپرد و پدر و فرزند نيزبه سختي مجروح شدند که به مرکز درماني انتقال يافتند.رئيس ايستگاه آتش نشاني تصريح کرد: آتش‌نشانان همزمان با اجراي عمليات ايمن‌سازي، مصدومين را براي مداوا و اعزام به مرکز درماني در اختيار امدادگران اورژانس قرار دادند.همچنين آنان جنازه زن عابر را براي تشخيص علت مرگ و انجام تحقيقات لازم به نيروي انتظامي سپردند. علت اين حادثه توسط کارشناسان راهنمايي و رانندگي در دست بررسي است.

نجات پسر بچه بيمار در حادثه آتش‌سوزي يک بيمارستان

با تلاش همه جانبه آتش نشانان پسر بچه مريضي که بر اثر آتش سوزي بيمارستان و از کار افتادن تجهيزات پزشکي در آستانه مرگ قرار گرفته بود نجات يافت.به گزارش پايگاه خبري 125، به دنبال وقوع آتش‌سوزي در بخشي از اين بيمارستان و اعلام آن به سامانه 125 در ساعت 1:12 دقيقه بامداد ديروز بلافاصله گروه امداد و نجات 2 سازمان آتش نشاني به محل حادثه در خيابان شيخ هادي اعزام شد.

منصور زارعي افسر آماده منطقه يک آتش‌نشاني تهران در اين باره اظهار داشت: اين حادثه به دنبال بروز آتش‌سوزي کنتور و جعبه تقسيم در طبقه زيرزمين بيمارستان اتفاق افتاد و موجب قطع برق بيمارستان شد.

وي افزود: با آتش گرفتن روکش سيم ها دود غليظي تمام زيرزمين را فرا گرفت که نجاتگران آتش نشاني بلافاصله با تجهيزات خاموش کننده، اين آتش‌سوزي را کاملا خاموش کردند و دود حاصله را به بيرون تخليه کردند.

زارعي در ادامه گفت: چون قطع برق باعث از کارافتادن تجهيزات پزشکي شده و جان يک کودک 3 ساله به خطر افتاده بود به اين خاطر نجاتگران بلافاصله با استفاده از برق اضطراري خودروهاي آتش نشاني اين تجهيزات را دوباره بکارانداخته و اين کودک را از مرگ حتمي نجات دادند.

گفتني است در جريان اين حادثه خوشبختانه به هيچ يک از بيماران و پرسنل بيمارستان آسيب نرسيد.

برخورد آمبولانس با كاميون مرگ سرپرستار را رقم زد

مسئول روابط عمومي مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان آذربايجان‌شرقي از مرگ سرپرستار بيمارستان هادي‌شهر بر اثر برخورد يک دستگاه آمبولانس اين بيمارستان با کاميون در کمربندي مرند خبرداد.

حبيب حسين‌قلي‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا ، با اعلام اين خبر گفت: اين حادثه در ساعت 5:30 روز شنبه به وقوع پيوست، و به‌دليل شدت وقوع حادثه تا ساعت 7 صبح عمليات امدادرساني ادامه داشت.

وي همچنين از برخورد اتوبوس با دو عابرپياده در ساعت 19:30 جمعه شب‌ در جاده عجب شير - بناب در سه راهي خضرلو خبرداد و گفت: متاسفانه در اين حادثه دو زن، در دم جان باختند.