نسخه شماره 3027 - 1391/07/13 -

دعوايي که با پادرمياني سفير پرتغال ختم به خير نشد
جادوگر کي‌روش با شماره 8 عليه ژوزه


راه‌آهن - پيکان؛ آخرين بازي هفته يازدهم


مهدوي‌کيا:سال آخري است که فوتبال بازي مي کنم


سونامي در تيم‌هاي پايه نفت تهران


همکاري آث‌ميلان با پرسپوليس رسمي شد


اخبار کوتاه


 دعوايي که با پادرمياني سفير پرتغال ختم به خير نشد
 جادوگر کي‌روش با شماره 8 عليه ژوزه 

 علي كريمي يا مانوئل ژوزه؟ اين، شايد بزرگ‌ترين سوال اين روزهاي هواداران پرسپوليس باشد. سرمربي پرتغالي كه 15 روز پيش از شروع ليگ دوازدهم به پرسپوليس آمد، اين روزها شرايط دشواري را سپري مي‌كند.جدال با بازيكني كه روزگاري محبوب‌ترين بازيكن فوتبال ايران بود، تنها بخشي از لحظات نفس‌گير پيرمرد 66 ساله پرتغالي را در تهران رقم زده و حالا او مجبور است در روزهايي كه پرسپوليس ضعيف‌ترين نتايج تاريخش را ثبت كرده، هواداران ميليوني پرسپوليس را مجاب كند كه از تصميمش در كنار گذاشتن«شماره 8»حمايت كنند.

هر چند رويانيان تلاش كرده در اين مجادله طرف سرمربي ميليون دلاري‌اش را بگيرد اما نتايجي كه ژوزه با قرمزها گرفته او را در موضع ضعف قرار داده است.

به گزارش ايسنا:مانوئل ژوزه كه پس از تصميمش در كنار گذاشتن علي كريمي گفته بود يك روز دلايل تصميمش را اعلام خواهد كرد از تصميمش گفت و مدعي شد كه كريمي از هموطنش كارلوس كي‌روش خط مي‌گيرد و شايد اين اظهارنظر آتشي باشد بر دعواي قديمي اين دو پرتغالي؛ دعوايي كه حتي با پادرمياني سفير پرتغال در تهران هم ختم به خير نشد.

خيلي‌ها پيش از شروع فصل به پرسپوليس لقب «فوق‌كهكشاني» دادند و قصه از آنجا شروع شد كه بازيكناني نظير محمد قاضي، و كريم انصاري‌فرد به پرسپوليس آمدند و با ستاره‌هايي مثل ايمون زايد و علي كريمي پيش‌بيني‌ مي‌شد، مدعي باشيد.

موافقم. پرسپوليس خيلي مهاجم گرفته اما فراموش کرده که براي اينکه اين مهاجمان گل بزنند بايد يک پاس خوب از‌هافبک‌ها به آنها برسد و براي اينکه‌هافبک‌ها پاس خوبي بدهند بايد از‌هافبک دفاعي توپ بگيرند. کريم انصاري فرد سال گذشته آقاي گل ايران شد. هميشه با او صحبت مي‌کنم.

فشار زيادي روي اوست اما بيشتر خودش اين فشار را براي خودش ايجاد کرده است. کريم انسان خوبي است، آينده روشني هم دارد و خيلي جوان است. به خودش مي‌گويد که «وقتي من در زمين هستم بايد گل بزنم» اما مجبور نيست اين کار را بکند. من او را آرام مي‌کنم و از او مي‌خواهم که با لذت بازي کند.

پيشکسوتان پرسپوليس گفتند ژوزه بايد برکنار شود.

بله چون اگر من بروم يک جا براي خودشان خالي مي‌شود. اين يک فشار منفي است که بار زيادي روي دوش تيم ما مي‌گذارد. من از همان روز اولي که آمدم اين احساس را داشتم که جاي من اينجا نيست. به جاي خوشامدگويي برخورد ديگري با من شد. کاري کردند که انگار اصلا نبايد مربي خارجي در پرسپوليس باشد.

مثل اينکه يک نظام يا شبکه‌اي است که عليه بازيکنان و مربيان خارجي کار مي‌کنند که اين شبکه دست پيشکسوتان است.

قبل از اينكه يحيي گل‌محمدي را به عنوان دستيار خود انتخاب كنيد، بسياري احتمال مي‌دادند مهدي تارتار به اين پست برسد اما در نهايت شما گل محمدي را انتخاب كرديد.

همه روزنامه‌ها مي‌نوشتند فلاني به پرسپوليس مي‌آيد اما من گفتم نه، خودم بايد تصميم بگيرم. رئيس تيم خودم هستم و در قراردادم هم قيد شده که براي گرفتن هر تصميم اختيار دارم.

رويانيان گفته بود پرسپوليس به جراحي نياز دارد. او در صحبت‌هايش غيرمستقيم به نقش کريمي در ناکامي‌هاي تيم اشاره کرده بود. مي‌گويند شما متوجه اين مساله شديد و كنار گذاشتن كريمي به خواست شما بود.

کسي که مشکل را به وجود آورد کارلوس کي‌روش بود! او بود كه علي كريمي را مقابل من گذاشت. پس از اردوي اول تيم ملي، كريمي رفتارش با من كاملا عوض شد. اين در حالي بود كه من هميشه با او خوش رفتار بودم. هميشه به عنوان يك الگو جلوي ساير بازيكنان از او نام بردم چرا كه او و مهدوي‌كيا هميشه خوب تمرين مي‌كردند. اما پس از اردوي نخست تيم ملي، كريمي كاملا عوض شد. آن طور كه بايد تمرين نمي‌كرد و تبديل به يك الگوي منفي شده بود. با كريمي صحبت كردم و 5 بار از او پرسيدم كه چه اتفاقي افتاده كه تغيير كرده‌اي؟ اما جوابي به من نداد. موضع من خيلي روشن است. اطلاعاتي هم دارم كه كي‌روش اين كار را انجام داده است. معتقدم كي‌روش از كريمي مي‌ترسد و به دنبال اين است كه مشكلي براي كريمي به وجود بياورد تا بتواند او را از پرسپوليس جدا كند چرا كه كي‌روش مي‌داند، اگر كريمي رفتارش درست نباشد او را از تيم جدا مي‌كنم.

كي‌روش هميشه برعكس من عمل مي‌كند، اما از آنجا كه جايگاهش در تيم ملي پس از شكست مقابل لبنان شكننده شده احساس خطر مي‌كند. به ويژه اين كه تيمش مقابل لبنان بازي بسيار زيبايي را انجام داد! كريمي اكنون در پرسپوليس بازي نمي‌كند، اما با وجود اين كي‌روش او را به تيم ملي دعوت خواهد كرد. مقصر اصلي اين ماجرا كي‌روش است و كريمي هم به دنبال حرف‌هاي او رفته است.

رفتار كريمي با من خوب نبود. الان كه او نيست جو تيم خيلي بهتر شده است. يك مثال مي‌زنم من علي عسگر را تنبيه كردم. همه بازيكنان به من گفتند كه بگذار او به تيم باز گردد، اما براي بازگشت كريمي فقط شش نفر از من درخواست كردند در حالي كه ما 30 بازيكن داريم. يعني 24 بازيكن چنين چيزي نخواسته‌اند. روابط من با همه بازيكنان خيلي خوب است. من اين تصميم را گرفته‌ام. اگر من را اخراج كردند خودشان مي دانند كه با كريمي چه كنند. آدم صادقي هستم و دوست دارم بيشتر از هر چيزي از تيمم حمايت كنم. دوست ندارم در تيمم خيانت وجود داشته باشد. كريمي 34 سال دارد و مي‌تواند فوتبالش را خيلي بهتر و راحت‌تر تمام كند. شايد نمي‌داند كه با شهرتش چطور كنار بيايد. او فكر مي‌كند بالاتر از مربي و مديرعامل است. فكر مي‌كند ما هر تصميمي كه مي گيريم بايد قبلا با او هماهنگ كنيم و نظر او را بخواهيم. اما كريمي فقط يك بازيكن است و هيچ قهرماني در باشگاه به دست نياورده است. باز هم مي گويم تا زماني كه من در پرسپوليس هستم كريمي بازي نخواهد كرد.کسي که مشکل را به وجود آورد کارلوس کي‌روش بود! او بود كه علي كريمي را مقابل من گذاشت.

پس از اردوي اول تيم ملي، كريمي رفتارش با من كاملا عوض شد. اين در حالي بود كه من هميشه با او خوش رفتار بودم.

هميشه به عنوان يك الگو جلوي ساير بازيكنان از او نام بردم چرا كه او و مهدوي‌كيا هميشه خوب تمرين مي‌كردند. اما پس از اردوي نخست تيم ملي، كريمي كاملا عوض شد. آن طور كه بايد تمرين نمي‌كرد و تبديل به يك الگوي منفي شده بود.

با اشراف به سابقه علي كريمي اين تصميم را گرفتيد. مثلا مي‌دانستيد اين سابقه وجود دارد كه در جام جهاني 2006 كريمي در اردوي تيم ملي در آلمان با برانكو به شدت اختلاف پيدا كرد.

نه. اين موضوع را نمي‌دانستم و من هميشه با كريمي خوب رفتار كردم. كاري كه كريمي انجام داد يك خيانت بود.

پس از بازي نفت تهران كه مساوي شد در رختكن و جلوي همه مربيان و بازيكنان به فارسي گفته بود كه بايد مربي را عوض كنيد. در حالي كه عملكرد خودش در اين بازي در حد صفر بود. چرا همين جمله را به انگليسي نگفت؟ وقتي بازي مساوي شده يعني همه به يك اندازه در نتيجه‌ نقش داشتند. زماني كه مربي صحبت‌هاي تو را متوجه نمي‌شود نبايد جلوي او حرفي بزني.

من اين كار كريمي را خيانت و ناجوانمردي مي‌دانم. با اين كار بقيه بازيكنان هم عليه من مي‌شوند. حالا شما به من بگوييد كه چطور مي‌توانم با چنين بازيكني كنار بيايم؟ من اين موضوع را نمي‌دانستم. كسي كه صحبت‌هاي كريمي را به من گفت مديرعامل باشگاه بود. اين را هم مي‌دانم كه رويانيان به من دروغ نمي‌گويد.

گفته بوديد يك روز مي‌گوييد چرا كريمي را از پرسپوليس كنار گذاشتيد. دليلش همين بود؟

ـ اين موضوع در كنار چند اتفاق ديگر باعث شد تا من اين تصميم را بگيرم.

حال اين سوال به وجود مي‌آيد كه چرا كي‌روش كريمي را به سمت خود كشيد؟

او مي‌خواهد من در كارم ناكام باشم. اگر موفقيتي در پرسپوليس به دست نياورم كي‌روش خوشحال خواهد شد. من دوست كي‌روش نيستم و نمي‌خواهم هم باشم.

يازده هفته از ليگ گذشته و شما با پرسپوليس خوب نتيجه نگرفته‌‌ايد. فكر مي‌كنيد تا چه زماني در پرسپوليس دوام بياوريد؟

نمي‌دانم تا كي در ايران هستم. بهتر است اين سوال را از مديرعامل باشگاه بپرسيد. فكر مي‌كنم كه او در روزنامه‌‌ها گفته مشكل پرسپوليس، كادر فني نيست. حالا نمي‌دانم كه نظرش عوض شده يا نه. البته اميدوارم عوض نشده باشد.

همين برنامه ليگ كه واقعا افتضاح است. بازيكنان فقط پنج ماه بازي مي‌كنند و بقيه زمان‌ها در اختيار تيم ملي هستند.


 راه‌آهن - پيکان؛ آخرين بازي هفته يازدهم 

 در ادامه هفته يازدهم ليگ برتر فوتبال راه‌آهن ميزبان پيکان است.به گزارش فارس، يک ديدار هفته يازدهم ليگ برتر فوتبال امروز در ورزشگاه اکباتان تهران بين دو تيم راه‌آهن و پيکان برگزار مي‌شود. اين بازي به دليل برگزاري مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا در ورزشگاه خانگي راه‌آهن به امروز موکول شد.

از نظر فني دو تيم تقريبا بازيکنان برابري دارند ولي روي نيمکت مربياني نشسته‌اند که يکي سرشناس‌ترين چهره فوتبال ايران در عرصه بين‌المللي است و افتخارات زيادي در دوران بازيگري خود کسب کرده و در سويي ديگر عبدالله ويسي قرار دارد که به عنوان يک مربي جوان در ليگ برتر شناخته مي‌شود.

ويسي که برخي او را ملقب به گوارديولاي فوتبال ايران کرده‌اند تاکنون سه بار علي‌‌دايي را در ليگ برتر شکست داده است.

يکي از اين پيروزي‌ها زماني بود که دايي سرمربيگري پرسپوليس را برعهده داشت و در آن بازي 4 بر يک و مقابل تماشاگران پرسپوليس از ويسي و صباي قم شکست خورد.اين بار دو تيم تقريبا بدون تماشاگر و هوادار هستند و ويسي و دايي همان مربيان سابق که البته با تجربه‌تر شده‌اند.

بايد ديد در اين نبرد ويسي ملقب با گوراديولا مي‌تواند دايي که ملقب به شهريار فوتبال ايران است را شکست بدهد يا علي‌دايي بعد از سه باخت مي‌تواند ويسي و پيکان را با قطارش زير بگيرد.


 مهدوي‌کيا:سال آخري است که فوتبال بازي مي کنم 

 کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس با تاکيد بر اينکه قطعا سال آخري است که بازي مي‌کند، گفت: همه مي‌آيند و مي‌روند اما تيم پرسپوليس و هوادارانش مهم هستند نه اينکه چه بازيکني بازي مي‌کند و چه کساني مربيگري و مديريت آن را برعهده دارند.به گزارش مهر، تيم فوتبال پرسپوليس برابر سايپا عملکرد خوبي داشت اما ‌تشويق‌هاي اعتراض آميز «علي کريمي» از سوي هواداران بازي قابل قبول اين تيم را تحت الشعاع قرار داد.در اين شرايط مهدي مهدوي‌کيا که از عملکرد اين تيم برابر سايپا رضايت دارد، حمايت هواداران را در ادامه روند رو به رشد تيم ضروري مي‌داند. وي اعلام کرد پرسپوليس تنها از خودش ضربه مي‌خورد و نبايد اختلاف بين ژوزه و کريمي تا اين اندازه طول مي‌کشيد. کاپيتان سرخپوشان همچنين اعتقاد دارد پرسپوليس مهم است نه اشخاص و نفراتي همچون علي کريمي، علي دايي و مانوئل ژوزه دوست دارند پرسپوليس موفق شود.وي همچنين در بخش‌هاي ديگري از صحبت‌هايش با اشاره به اينکه هيچکس نمي‌تواند به علي دوستي‌مهر انتقاد کند در خصوص وضعيت آينده خود، سفرش به آلمان، موفقيت تيم نوجوانان، بازي تيم ملي با کره‌جنوبي به مطالبي جالب اشاره کرد که مشروح اين گفتگو را در زير مي‌خوانيد:

ارزيابي‌تان از عملکرد پرسپوليس برابر سايپا چيست؟

برابر سايپا عملکرد خوبي داشتيم و تنها ايرادمان اين بود که گل نزديم. اين بازي نشان داد پرسپوليس راه خود را پيدا کرده و درآينده عملکرد بهتري را ارائه خواهد داد. برابر سايپا فوتبال قابل قبولي ارائه کرديم و تنها به سه امتياز دست پيدا نکرديم که اگر اين اتفاق مي‌افتاد، شرايط‌مان امروز به مراتب بهتر بود.

*اما اين هواداران در بازي با سايپا بدون توجه به عملکرد خوب تيم شعارهاي اعتراض آميزي را سر دادند.

- پرسپوليس بيش از يک سال است که تنها از خودش ضربه مي‌خورد. متاسفانه تمام اين اتفاقات استرس بازيکنان را بالا مي‌برد و تنها به پرسپوليس ضربه زده است. البته ما بايد تلاش کنيم کارمان را به شکل صحيح انجام دهيم.

* مانوئل ژوزه در مصاحبه اخيرش به حضور شما در تيم پرسپوليس افتخار کرده است. نظرتان در اين خصوص چيست؟

- من هميشه و در هر تيمي بودم، رابطه خوبي با مربيانم داشتم. هميشه سعي کردم وظيفه خودم را در زمين انجام دهم و در تمرينات توانايي‌هايم را ثابت کنم. در ابتداي فصل جزو 18 بازيکن اصلي تيم هم نبودم اما سعي کردم در آرامش کارم را انجام دهم و به ترکيب اصلي رسيدم. اميدوارم در آينده هم بتوانم به تيم کمک کنم.

* امروز بحث علي کريمي به يکي از حاشيه‌هاي بزرگ پرسپوليس تبديل شده، فکر مي‌‌کنيد اين موضوع چگونه بايد حل شود؟

- اين يک موضوع درون خانوادگي است و در روزهاي نخست هم خودم با ژوزه و رويانيان صحبت کردم و جلسه‌اي هم داشتم تا اين مشکل حل شود. متاسفانه اين مشکل بيش از حد به درازا کشيده است و هر چه زودتر بايد حل شود. تيم نياز به آرامش دارد و بايد در آينده با حمايت هواداران، پرسپوليس راهش را پيدا کرده و به موفقيت دست يابد.

* اما ژوزه اعلام کرده راهي براي بازگشت کريمي به پرسپوليس وجود ندارد.

- اجازه بدهيد بيش از اين در اين خصوص صحبت نکنيم زيرا قبلا در اين مورد صحبت‌هاي لازم را انجام داده‌ام.

* اين مساله باعث شده که خيلي‌ها بحث جدايي ژوزه را مطرح کنند، به نظر شما اين مربي بايد به کارش ادامه دهد يا فرد ديگري جانشين او شود؟

- من نبايد در مورد اين مسئله صحبت کنم ايشان کار خود را انجام مي‌دهد و مديريت هم روي عملکردش نظارت دارد. ما تابع تصميم مديران باشگاه هستيم ولي مهم موفقيت پرسپوليس است که من و همه هواداران خواهان اين مسئله هستيم. ژوزه و اشخاص ديگر مي‌آيند و مي‌روند، من هم سال ديگر مانند خيلي‌ها که از اين تيم جدا شده‌اند، مي‌روم و تنها پرسپوليس است که سال‌هاي سال مانده است. متاسفانه در اين شرايط يک سال است که درگير افراد هستيم و اين مسائل به تيم ضربه زده است.

* در صحبت‌هايتان اعلام کرديد سال آينده مي‌رويد، اين تصميم جدي است؟

- قطعا سال آخري است که بازي مي‌کنم و در پايان فصل از فوتبال خداحافظي مي‌کنم.

* در خصوص حضورتان در جشن باشگاه هامبورگ هم صحبت کنيد؟

- واقعا افتخار بزرگي بود که هشت سال در اين بازي کردم و در همه مراسم‌ها و جشن‌ها از من دعوت مي‌شود. به نظرم واقعا استثنايي بود که در بين 11 بازيکن قرن باشگاه هامبورگ قرار گرفتم. کار بزرگي انجام دهد.


 سونامي در تيم‌هاي پايه نفت تهران 

به دستور منصور قنبرزاده مديرعامل باشگاه نفت تهران در تيم‌هاي نونهالان، نوجوانان، جوانان حضور بازيکنان شايسته، خوب، فني که پدرانشان کارمند وزارت نفت نيستند ممنوع اعلام شد! با اين قانون که مديرعامل نفت تهران آن را طراحي، اختراع، اجرايي کرده ديگر شايسته‌سالاري معني نخواهد داشت. سوال ما از اين مدير که شايسته‌سالاري را در تيم‌هاي پايه نفت تهران ممنوع اعلام کرده اين است که اين قانون را از کجا آورده‌ايد؟ مگر جز اين است که همه فرزندان اين مرز و بوم هستند! چه تفاوتي بين بازيکنان شرکتي، غير‌شرکتي است گناه نونهالان، نوجوانان، جواناني که مدت 3 ماه بعد از انتخاب از سوي مربيان و انجام تمرينات بدنسازي، تمرينات تاکتيکي، تکنيکي خود را آماده مي‌کردند که در رقابت‌هايي که طي هفته‌هاي آينده برگزار خواهد شد به يک‌باره از سوي حضرتعالي حکم اخراجشان صادر مي‌شود.آقاي مديرعامل آيا فکر آينده اين بچه‌هاي معصوم که به جرم اينکه پدرانشان کارمند نفت نيستند بايد از تيم مورد علاقه‌شان اخراج شوند شما مدير متفکر، دانا, هوشمند, با فرزند خودتان چنين رفتاري مي‌شد ايا ساکت مي‌نشستيد آقاي مديرعامل اگر اين بچه‌هاي معصوم، بي گناه بعد از حکم اخراجشان توسط حضرتعالي ترک تحصيل کنند، افت تحصيلي، ناراحتي‌هاي روحي، رواني، عصبي دچار شوند شما پاسخگو خواهيد بود؟ شما در تيم‌هاي پايه نفت تهران سونامي به راه انداخته‌ايد. به شما چه مرجعي اجازه داده که چنين قانوني را تاکيد و روي آن پافشاري کنيد؟ بايد از سوي فيفا، کنفدراسيون فوتبال آسيا A.F.C به شما که استعداد‌کشي را در تيم‌هاي پايه نفت تهران به ثبت رسانديد و بازيکنان بي گناه، با استعداد، که از سوي مربيان خود باشگاه انتخاب شده‌اند جايزه ويژه اهدا شود مي‌بايستي باشگاه‌هاي بازيکن ساز همچون سايپا، سپاهان، ذوب‌آهن از شما الگو برداري کنند تا از ريشه تيم‌هاي خود را نابود کنند. پيشنهاد ما به مديران باشگاه‌هاي صنعتي، دولتي، خصوصي اين است که قانوني که قنبرزاده در تيم‌هاي پايه نفت تهران به اجرا گذاشته استفاده نمايند تا استعدادهاي ناب فوتبال را نابود کنند.فصل گذشته طي نامه‌اي به هيات فوتبال استان تهران کليه فعاليت‌هاي پايه نفت را به طور کلي تعطيل انحلال آنان را اعلام نمود بعد از آنکه با تلاش رسانه‌ها علاقمندان واقعي فوتبال نفت تهران نفت در پايتخت فعاليت خود را ادامه داد فقط تيم اميد نفت توانست در مسابقات ليگ برتر آسيا ويژن حضور پيدا کرد ولي متاسفانه يک فصل فعاليت تيم‌هاي نونهالان نوجوانان جوانان با نامه اين مدير آينده‌نگر تعليق گرديد.نکته مهم در اين خصوص در فصل قبل همه تيم‌هاي جواز حضور در ليگ برتر آسيا ويژن را بدست آورده بودند ولي متاسفانه نامه قنبرزاده و انحلال تيم‌هاي پايه نفت در فصل گذشته باعث آن شد که اين تيم‌ها از ليگ برتر سقوط کرده و بايستي در مسابقات دسته اول پايه‌هاي تهران شرکت کنند و در صورت کسب قهرماني جواز حضور در ليگ برتر آسيا ويژن را بدست آورند.اين در حالي است که فيفا تاکيد فراواني کرده که بايستي به تيم‌هاي پايه، آکادمي‌ها فوتبال در باشگاه‌ها به صورت ويژه توجه شود به همين لحاظ مسوولين ورزش شرکت ملي نفت به خصوص شخص قنبرزاده به صورت ويژه خاص ريشه بازيکنان شايسته و توانا فني را دستور داده بکنند در خاتمه اميدواريم مسوولين ارشد وزارت نفت که در رشد توسعه ورزش کشور و سازندگي در همه رشته‌ها معرفي قهرمانان سرفراز نفش مهمي را تاکنون ايفا کرده‌اند از نابودي کامل تيم‌هاي پايه نفت جلوگيري شود.


 همکاري آث‌ميلان با پرسپوليس رسمي شد 

 باشگاه آث‌ميلان ايتاليا با ارسال نامه‌اي به باشگاه پرسپوليس، رسما موافقت خود را براي همکاري با قرمز‌پوشان اعلام کرد.

به گزارش فارس، مسوولان باشگاه پرسپوليس در چند وقت اخير سعي کرده‌اند رايزني‌هايي را با برخي از تيم‌هاي اروپايي براي همکاري بيشتر داشته باشند.

از همين رو چندي پيش تعدادي از مسوولان باشگاه آث‌ميلان ايتاليا به ايران آمدند و بازديدي را از باشگاه و امکانات قرمز‌پوشان داشتند.

پس از اين اتفاق پرسپوليسي‌ها نامه‌اي را به آث‌ميلان ايتاليا دادند و رسما خواستار همکاري بيشتر با اين باشگاه بزرگ ايتاليايي شدند.


 اخبار کوتاه 

 سقوط 4 پله‌اي ايران در رده‌بندي فيفا

در تازه‌ترين رده‌بندي فيفا تيم ملي ايران با 4 پله سقوط در مكان 58 دنيا قرار گرفت، اين در حالي است كه كره‌جنوبي جريف ايران با دو پله صعود به رده 25 رسيد. به گزارش ايسنا، فيفا تازه‌ترين رده‌بندي برترين تيم‌هاي ملي فوتبال جهان را اعلام كرد كه در اين رده‌بندي تيم ملي ايران به واسطه باخت برابر لبنان 4 پله سقوط كرد و در مكان 58 ايستاد. ايرن در ده‌بندي آسيايي همچنان تيم چهارم آسياست. لبنان حريف ايران در بازي گذشته رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني با سه امتيازي كه از مردان كي‌روش گرفت، با 15 پله صعود رتبه 109 را به خود اختصاص داد. استراليا هم كه به اردن باخته بود، در رده‌بندي جهاني 9 پله سقوط كرد ودر رده 34 ايستاد. كانگوروها با اين سقوط جايگاه دومي خود را در آسيا به كره‌جنوبي واگذار كردند. در رده‌بندي جهاني نيز صعود 13 پله‌اي كلمبيا و قرار گرفتن در رده نهم، بزرگترين جهش است.

تيم ملي پهلواني به سئول مي‌رود

دبير فدراسيون پهلواني و زورخانه اي کشور گفت: تيم ملي پهلواني و زورخانه‌اي براي معرفي و اجراي ورزش ملي، تاريخي و ارزشي ايران به کره جنوبي عزيمت مي کند‌. فرهاد طلوع کيان گفت: با هماهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در سئول، به مناسبت پنجاهمين سالگرد تاسيس روابط ديپلماتيک ايران و کره جنوبي، فستيوال فرهنگي کشورهاي اسلامي و جشن فرهنگي دانشگاه کاچان با حضور سفرا، ديپلماتها، مسوولان و شخصيت‌هاي سياسي، فرهنگي و هنري کشورهاي مختلف، برنامه‌هايي براي تيم ملي همراه با برگزاري نمايشگاه عکس زورخانه تدارک ديده شده است.

هفته چهارم ليگ برتر واترپلو برگزار مي‌شود

بيست و دومين دوره ليگ برتر واترپلو باشگاه‌هاي کشور با شركت 7 تيم از روز جمعه 14 مهر با انجام سه ديدار پيگري مي‌شود. در مهمترين ديدار اين هفته تيم نفت و گاز اميديه ميزبان كوثر گيلان است.تيم فولاد ماهان سپاهان تا پايان هفته سوم بيست و دومين دوره رقابت هاي ليگ برتر واترپلو پس از انجام 2 ديدار و پيروزي مقابل رقيبان با كسب 4 امتياز و تفاضل گل بيشتر تا کنون صدرنشين اين رقابت‌ها است و تيم نفت و گاز اميديه با همان امتياز و تفاضل گل کمتر در جايگاه دوم قرار دارد.

فارس قهرمان مسابقات دووميداني ناشنوايان

تيم فارس قهرمان سيزدهمين دوره مسابقات دووميداني قهرماني ناشنوايان کشور در رده بزرگسالان شد.سيزدهمين دوره مسابقات دووميداني قهرماني بزرگسالان ناشنواي کشور از دهم مهرماه در قزوين برگزار شد که فارس با 81 امتياز به مقام قهرماني رسيد، اردبيل با 80 امتياز دوم شد و قزوين با 41 امتياز بر سکوي سوم ايستاد.در اين دوره از مسابقات 114 ورزشکار و 46 مربي و سرپرست از 22 استان حضور داشتند.مراسم اختتاميه اين مسابقات با حضور دکتر کرم الله عليمرادي سرپرست فدراسيون ورزش‌هاي ناشنوايان، پيوند اعضا و بيماران خاص، احمدپور معاونت ورزشي اداره کل تربيت ورزش و جوانان استان قزوين، سيدي‌فر سرپرست هيات ورزش‌هاي ناشنوايان استان قزوين و ساير مسئولين فدراسيون برگزار شد.

بهترين رکابزن سال آسيا معرفي شد

اتحاديه جهاني دوچرخه سواري (uci) حسين عليزاده رکابزن تيم پتروشيمي تبريز را بهترين دوچرخه سوار سال 2012 آسيا معرفي کرد.به گزارش مهر، بر اساس آخرين رده بندي برترين دوچرخه سواران قاره هاي مختلف جهان از سوي اتحاديه جهاني، حسين عليزاده رکابزن تبريزي تيم پتروشيمي به عنوان بهترين دوچرخه سوار سال 2012 آسيا معرفي شد.عليزاده در سال 2012 تجربه قهرماني در تور معتبر کينگ هايلگ چين را دارد و علاوه بر آن همواره يکي از بهترين رکابزنان تورهاي مختلف آسيايي با پيراهن تيم پتروشيمي تبريز بوده است.همچنين اتحاديه جهاني دوچرخه سواري (uci) تيم پتروشيمي تبريز را به عنوان دومين تيم برتر قاره آسيا در سال 2012 معرفي کرد که طبق اين رده بندي، تيم پتروشيمي دو پله صعود نسبت به رده بندي قبلي داشته است.تيم پتروشيمي تبريز که امسال با ترکيبي از رکابزنان بومي و با هدايت احد کاظمي در مسابقات حاضر مي‌شود، اخيرا توانست در تور معتبر برونئي عنوان قهرماني را از آن خود کند.

حضور يک مهاجم برزيلي در صباي قم

تيم فوتبال صباي قم براي حل مشکل گلزني خود در صدد جذب يک مهاجم برزيلي است.به گزارش مهر، قابل پيش بيني بود که بعد از جدايي رضا عنايتي خط حمله تيم صباي قم دچار مشکل شود. عملکرد ضعيف و نه چندان مناسب مهاجمان جديد اين تيم مسئولان باشگاه صبا را به فکر انداخته است تا براي رفع اين مشکل درصدد جذب يک مهاجم جديد برآيند.در حال حاضر هيچ مهاجم داخلي مدنظر باشگاه صبا قرار ندارد. به همين خاطر آنها رزومه چند مهاجم خارجي را بررسي کرده‌اند تا شايد با جذب يکي از آنها اصلي‌ترين نقطه ضعف خود را برطرف کنند. يکي از اين بازيکنان مهاجم 21 ساله برزيلي است که سابقه بازي در تيم جوانان اين کشور را هم دارد.يکي از شرايط باشگاه صبا حضور اين بازيکن در تمرينات و انجام تست فني است. به نظر مي‌رسد در صورت توافقات اوليه بازيکن بزريلي مدنظر باشگاه صبا هفته آينده به ايران بيايد.