نسخه شماره 3018 - 1391/07/03 -

در شرايطي که تيم‌هاي آسيايي با تيم‌هاي بزرگ ديدارهاي دوستانه برگزار مي‌کنند
‌ايران با کره‌شمالي هم بازي نمي‌کند

مسوولان نمي‌خواهندتعليق فدراسيون را قبول کنند
غيبت دوچرخه‌سواران ايران به رقابت‌هاي جهاني

رضا يزداني:
به عشق مردم كشتي مي‌گيرم

فتح‌الله‌زاده:
قلعه‌نويي حق داشت مجيدي را نياورد


هيچ فدراسيوني به طور رسمي تعليق نشده است


صداوسيما بازي نوجوانان را پخش نکرد


شرايط فوتباليمان نامطلوب است


حميد استيلي در آستانه توافق با صبا


اخبار کوتاه


 در شرايطي که تيم‌هاي آسيايي با تيم‌هاي بزرگ ديدارهاي دوستانه برگزار مي‌کنند
 ‌ايران با کره‌شمالي هم بازي نمي‌کند 

 در شرايطي که تيم‌هاي آسيايي با تيم‌هاي بزرگ ديدارهاي دوستانه برگزار مي‌کنند، تيم‌ملي فوتبال ايران از رويارويي با کره‌شمالي خودداري مي‌کند.

به گزارش فارس: تيم ملي فوتبال ايران 25 مهر در چهارمين ديدار خود در مرحله مقدماتي جام‌جهاني 2014 به مصاف کره‌جنوبي مي‌رود و اين در شرايطي است که به خواسته کي ‌روش بازي دوستانه پيش از اين ديدار، با کره‌شمالي لغو شده است.

لغو اين بازي در شرايطي است که تيم‌هاي ديگر آسيايي با برگزاري منظم و هدفمند ديدارهاي دوستانه درصدد بالابردن آمادگي خود هستند.

بدون شک برگزاري بازي دوستانه با برزيل يکي از بهترين محک‌ها به شمار مي‌رود و قرار است تيم‌ملي عراق در تاريخ 20 مهرماه (11 اکتبر) با برزيل بازي کند و ژاپن 25 مهرماه‌ به مصاف برزيل برود.

اين پيکارهاي دوستانه در شرايطي است که تيم ملي ايران نه تنها با تيم‌هاي ملي قدرتمند جهان بازي نمي‌کند بلکه ديدار خود با تيمي نه‌چندان مطرح همچون کره‌شمالي را هم لغو مي‌کند.

پيش از ديدار ايران و لبنان، مدير رسانه‌اي تيم ملي به نقل از کي‌روش در جواب انتقادها مبني بر اينکه چرا تيم ملي برابر تيم‌هاي بزرگ بازي نمي‌کند، گفت چه دليل دارد تيم ملي قبل از بازي با لبنان به مصاف اسپانيا يا برزيل يا تيم‌هاي بزرگ برود.

جدا از بازي کردن با بازي نکردن با تيم‌هاي بزرگ، شکست برابر لبنان نشان داد ديدار آماده‌سازي مقابل اردن هم براي تيم‌ملي سودمند نبود و شاگردان کي‌روش همان ضعف‌هاي گذشته را همراه خود داشتند و اين البته مقوله جداگانه‌اي است که چرا تيم ملي با وجود اين ديدارهاي دوستانه ضعف‌هايش را از بين نبرده است. کي‌‌روش بحث مالي را مطرح و گفته بود 30 سال بايد زحمت کشيد تا با تيم‌هاي قدرتمند بازي کرد اما بايد پرسيد حالا که خبري از برزيل و ايتاليا و فرانسه و اسپانيا نيست چرا قبل از رويارويي با قدرتمندترين تيم گروه خود (کره جنوبي)، بازي دوستانه‌ با کره‌شمالي که مي‌تواند به تيم‌ملي کمک زيادي کند لغو مي‌شود و سرمربي از برگزاري بازي با کره‌شمالي خودداري مي‌کند؟

حالا که فرصت براي رويارويي با تيم‌هاي بزرگ وجود ندارد چرا تيم‌ملي از اندک فرصت‌هاي خود براي آماده‌سازي و افزايش روحيه تيمي نزد ملي‌پوشان بهره نمي‌برد؟ و سوال ديگر اينکه چطور تيم‌هاي ملي ديگر کشورها برنامه‌هاي بلند مدت يک‌ساله، دوساله و چندين ساله دوستانه خود را اعلام و با برنامه‌ريزي دقيق بدون کوچکترين تغييري ديدارهاي خود را برگزار مي‌کنند اما ما با بازي با کره‌شمالي که سبک نزديک کره جنوبي دارد را لغو مي‌کنيم؟ آيا دليل اين موضوع را بايد در ترس از باخت که برخي مي‌گويند اين روزها روي تيم ملي سايه افکنده جستجو کرد؟ آيا تيم ملي و فدراسيون فوتبال راه را درست مي‌روند؟


 مسوولان نمي‌خواهندتعليق فدراسيون را قبول کنند
 غيبت دوچرخه‌سواران ايران به رقابت‌هاي جهاني 

 پس از غيبت مسوولان فدراسيون دوچرخه‌سواري در اجلاس سالانه UCI، ركابزنان ايراني نيز در مسابقات قهرماني جهان حاضر نشدند.به گزارش ايسنا، پس از انتشار نامه تعليق فدراسيون دوچرخه‌سواري ايران از سوي UCI، حدود دو هفته پيش مسوولان فدراسيون ايران با رد اين خبر برخي از رسانه‌ها را متهم به شيطنت كردند و گفتند «آنها آب به آسياب دشمنان مي‌ريزند». همچنين سرپرست فدراسيون با تكذيب قاطع اين خبر از حضور ملي‌پوشان ايران در رقابت‌هاي جهاني هلند خبر داد و اعلام كرد: « اگر تعليق هستيم چگونه سه دوچرخه‌سوار ما در مسابقات جهاني هلند ركاب خواهند زد؟»فدراسيون دوچرخه‌سواري در حالي كه تعليق خود و ستاره قرمز روبروي نام ايران در سايت فدراسيون جهاني را ناديده مي‌گرفت، نام حسين علي‌زاده، امير زرگري و مهدي سهرابي را به عنوان نفرات اعزامي به رقابت‌هاي جهاني هلند معرفي كرد.

در اين بين فدراسيون حتي بيان كرد كه براي توضيح مستندات و دفاع از انتخابات مجمع فدراسيون، در اجلاس سران فدراسيون جهاني در هلند شركت مي‌كند.در حالي كه به نظر مي‌رسيد دوچرخه سواران ايران براي حضور در مسابقات جهاني با مشكل مواجه شوند، اما فدراسيون همچنان سر حرف خود بود و از اعزام قطعي ملي‌پوشان و حضور 100 درصد مسئولان در هلند صحبت مي‌كرد.زماني كه به تاريخ برگزاري رقابت‌هاي جهاني و اجلاس ساليانه UCI نزديك مي شديم، اندك‌اندك خبرهاي ديگري منتشر شد. ابتدا يكي از ملي‌پوشان از حضور در رقابت‌هاي هلند انصراف داد و پس از آن گفته شد سفارت هلند براي مسئولان ايراني براي حضور در اجلاس ويزا صادر نكرده تا فدراسيون دوچرخه‌سواري ايران در اجلاس ساليانه UCI غايب باشد.پس از قطعي شدن غيبت ايران در اجلاس UCI، آخرين روز از رقابت‌هاي قهرماني جهان در هلند در ماده جاده برگزار شد كه هر چه منتظر مانديم نام هيچ كدام از ملي‌پوشان ايران كه وعده حضورشان در مسابقات جهاني داده مي‌شد، در ليست نفرات شركت كننده حضور نداشتند.در حالي كه انتظار مي‌رفت حداقل مهدي سهرابي كه در اروپا به سر مي‌برد در اين رقابت‌ها ركاب بزند، نام او نيز در ليست شركت كنندگان وجود ندارد. با اين حال مسوولان فدراسيون همچنان مساله تعليق را جدي نگرفته و نمي‌خواهند قبول كنند كه ملي‌پوشان ايراني حق حضور در رقابت‌هاي بين‌المللي UCI را ندارند. البته اگر اين صحبت‌ها دوباره شيطنت و آب در آسياب دشمن ريختن تلقي نشود، ضمن اين كه با غيبت در اجلاس UCI كار دوچرخه‌سواري ايران براي ادامه راه دشوارتر شد.


 رضا يزداني:
 به عشق مردم كشتي مي‌گيرم 

 اميدوارم بتوانم هرچه زودتر به ميادين كشتي بازگردم و دوباره صاحب دوبنده تيم ملي شوم.

دارنده مدال طلاي جهان گفت: تنها به عشق مردم در ميادين كشتي به ميدان مي‌روم. به گزارش ايلنا، رضا يزداني با بيان اين مطلب افزود: در رقابت‌هاي المپيك در كشتي با موسي‌يف قرقيز آسيب ديدم اما عليرغم اين موضوع در ديدار با كشتي‌گير اوكرايني به ميدان رفتم ولي نتوانستم به مبارزه ادامه دهم. دارنده دو مدال برنز جهان ادامه داد: با پيروزي مقابل گاديسوف خود را در ديدار فينال مي‌ديدم و در مبارزات خود در المپيك هجومي به ميدان رفتم اما نتوانستم صاحب مدال شوم.

دارنده مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي گوانگجو اظهار داشت: بعد از انجام عمل جراحي هنوز تمرينات خود را آغاز نكرده‌ام و قصد دارم بعد از كشيدن بخيه و طبق نظر دكتر كيهاني برنامه‌هاي تمريني خود را از سر بگيرم. آزادکار وزن 96 کيلوگرم در پايان خاطرنشان كرد: اميدوارم بتوانم هرچه زودتر به ميادين كشتي بازگردم و دوباره صاحب دوبنده تيم ملي شوم.


 فتح‌الله‌زاده:
 قلعه‌نويي حق داشت مجيدي را نياورد 

 علي فتح‌الله‌زاده مدير عامل استقلال که از دوستان نزديک فرهاد مجيدي به حساب مي‌آيد، از اين بازيکن به شدت دلخور است. به گزارش ستاره‌ها؛ اين بازيکن بعد از مصاحبه رويانيان که گفته بود با او براي حضور در پرسپوليس مذاکره کرده، در گفت‌و‌گو با يکي از خبرگزاري‌ها، عليرغم صحبت در اين باره، از واعظ آشتياني هم تعريف کرده بود. فتح‌الله‌زاده مشکلات عديده اي با آشتياني دارد و بابت اين تعريف‌هاي مجيدي، به شدت از او گلايه دارد. مدير عامل استقلال در اين باره گفت: «من الان مي‌فهمم که امير قلعه‌نويي درست مي‌گفت. استقلال را به اندازه کافي مي‌کوبند ولي مجيدي هم با حرف‌هايي که زد نشان داد در اردوي دشمن است!» فتح‌الله‌زاده اضافه کرد: «من مي‌خواستم مجيدي را بياورم ولي قطعا ديگر اين کار را نمي‌کنم. از مجيدي توقع نداشتم که عليه باشگاه استقلال باشد. او نشان داد به چه کساني است و من مي‌دانم، اين چيزها زير سر چه کسي است.»

وي همچنين گفت: «مجيدي با حرف‌هايي که زد باند خودش را نشان داد. شديدا از او گلايه دارم و مطمئنم اگر همين الان با هم حرف بزنيم، چيزهايي متفاوت از مصاحبه‌اش به بنده مي‌گويد!»


 هيچ فدراسيوني به طور رسمي تعليق نشده است 

 فدراسيون‌هاي آسيايي به هيچ‌وجه حق تعليق فدراسيون كشوري را ندارند.

معاون امور ورزشي وزارت ورزش و جوانان در حاشيه مجمع انتخابات رياست فدراسيون تيروكمان ضمن سالم خواندن انتخابات گفت: با راي اعضاي مجمع آقاي شجاعي به مدت 4 سال ديگر رياست فدراسيون تيروكمان را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش ايلنا، حميد سجادي با بيان اين مطلب ادامه داد: نماينده كميته ملي المپيك در اين مجمع غايب بود اما در انتخابات اينچنيني گاها ديده مي‌شود كه يك يا چند از تن از اعضاي مجمع غايب هستند اما خللي در انتخابات به وجود نمي‌آيد.

وي در خصوص تغيير اساسنامه برخي از فدراسيون‌ها گفت: ما اقداماتي را در همين زمينه با هماهنگي كميته ملي المپيك انجام داده‌ايم و افشارزاده اقدامات لازم را انجام مي‌دهند و ما بايد بگوييم تا به امروز هيچ فدراسيوني به طور رسمي تعليق نشده ما مكاتباتي را با برخي از رؤساي فدراسيون‌هاي جهاني داشته‌ايم گروه‌هاي مربوطه در حال رسيدگي به اين موضوع است و مذاكرات و اقدامات لازم را در اين ارتباط انجام مي‌دهند.

معاون امور ورزش وزارت ورزش تاكيد كرد: فدراسيون‌هاي آسيايي به هيچ‌وجه حق تعليق فدراسيون كشوري را ندارند و اگر قرار است فدراسيون كشوري تعليق شود فدراسيون جهاني با تشكيل هيئت رئيسه اين كار را انجام مي‌دهد اما به اين شكل نيست كه خيلي راحت بتوانند فعاليت‌هاي يك فدراسيون را تعليق كنند ما هم در حال مذاكره با برخي از رؤساي فدراسيون‌هاي جهاني هستيم تا انشاءالله ورزش كشورمان به خوبي اداره كنيم.


 صداوسيما بازي نوجوانان را پخش نکرد 

 سرمربي تيم ملي فوتبال نوجوانان از پخش‌نشدن بازي‌ تيم ملي مقابل لائوس انتقاد کرد.

علي دوستي درباره برتري 3 بر يک مقابل لائوس گفت: درباره اين بازي صحبت کرده‌ام و همين قدر که ما مورد انتظار بازي نکرديم اما قول مي‌دهيم بهتر باشيم. البته يمن حريف ناشناخته‌اي است و فيزيک استخواني دارد و مطمئنا بازي مقابل اين تيم راحت نخواهد بود.

سرمربي تيم ملي نوجوانان گفت: گلايه‌هايم را کرده‌ام و از رسانه‌هايي که عدم پخش بازي ايران را پوشش دادند تشکر ويژه‌اي مي‌کنم چرا که آنها به وظيفه حرفه ايشان عمل کردند اما يک سوال دارم، آيا اين بازيکنان آينده‌سازان فوتبال ملي نيستند؟ آيا قرار است بازيکنان رقابت‌هاي دوستانه و خيرخواهانه در رقابت‌هاي جام جهاني و مقدماتي جام‌جهاني بازي کنند؟

دوستي افزود: وقتي از طريق مدير رسانه‌اي تيم و پيش از بازي متوجه شدم رقابت‌ها حق پخش ندارد و رايگان است و از دو شبکه‌اي که مي‌توانستند پخش شود، پخش نمي‌شود دلم شکست. اميدوارم مردم به ورزشگاه بيايند و تيم نوجوانان را تنها نگذارند. اميد ديگرم هم اين است که اين بازي به صورت مستقيم پخش شود و ملت ايران بازي نوجوانانشان را ببينند.

همچنينيمن مي‌تواند پله صعود نوجوانان ايران باشند تا با خيالي راحت گام به مرحله بعدي اين رقابت‌ها بگذارند. تيم ملي فوتبال نوجوانان کشورمان در دومين ديدار خود در رقابت‌هاي قهرماني آسيا يمن را پيش رو خواهند داشت.

ملي‌پوشان نوجوانان ايران در نخستين گاه موفق شدند تيم لائوس را با نتيجه 3 بر يک شکست دهند که شروعي اميدوار کنند براي شاگردان دوستي‌مهر محسوب مي‌شود.

ملي‌پوشان ايران عصر امروزدر دومين ديدار از يمن ميزباني خواهند کرد که اين تيم مي‌تواند پله صعود نوجوانان ايران باشند تا با خيالي راحت گام به مرحله بعدي اين رقابت‌ها بگذارند.


 شرايط فوتباليمان نامطلوب است 

 امير حاج‌رضايي معتقد است صعود كردن يا نكردن به جام‌جهاني دردي از فوتبال ايران را دوا نمي‌كند چرا كه پايه‌هايش روي پوشال است و با وزش نسيمي فرو مي‌ريزد. كارشناس فوتبال ايران در رابطه با علت نتايج ضعيف تيم ملي فوتبال ايران و عملكرد كارلوس كي‌روش، اظهار كرد: از نظر من در بحث كي‌روش كه مشخص است و بنده معتقدم كه او بايد كارش را ادامه دهد و همچنان مورد حمايت مسوولان قرار گيرد. انتقادها بايد منطقي و به دور از هر گونه بغض و احساسات باشد. من تحت هيچ شرايطي به موضوع آلترناتيو و جايگزيني براي كي‌روش فكر نمي‌كنم، چرا كه اين اصلا با مباني علمي همخواني ندارد.

به گزارش ايسنا:حاج‌رضايي تاكيد كرد: من راه‌حل آني و فوتي براي فوتبال مان ندارم، شايد برخي داشته باشند، اما معتقدم 25 مهر يعني كمتر از چند هفته ديگر كه با تيم قدرتمندي مانند كره‌جنوبي بازي داريم، چه طور مي‌شود در تيم ملي انقلاب كرد. هيچ كدام از مربيان بزرگ جهان هم نمي‌توانند چنين كاري را در اين مدت كوتاه انجام دهند. ما هنوز بخت حضور در جام جهاني داريم و خوشحال مي شويم كه تيم ملي به جام‌جهاني 2014 برزيل صعود كند، اما اين نبايد نهايت آرزوي ما باشد. فوتبال ما واقعا بيمار است و راه حل درست شدن آن را به دفعات گفته ايم كه فكر مي‌كنم باز كردن آن ديگر در اين مجال نيازي نيست.

وي در رابطه با اين كه شما هم خصوصي شدن فوتبال ايران و قطع وابستگي‌اش به دولت را ريشه تمام مشكلات فوتبال باشگاهي و ملي مي‌دانيد؟ اظهار كرد: اين ديدگاه در جاي خودش قابل نقد و بررسي است. جامعه ما الان از وضعيت اين تيم ملي ملتهب است. مردم شرايط را مي‌بينند، اين حق طبيعي شان است كه مي‌‌خواهند تيمشان حداقل بر تيمي همچون لبنان پيروز شود و چندين گل به آن بزند، اما ما بايد به منطق برگرديم تا همچنان شانس داشته باشيم. فوتبال ايران شرايط نامطلوبي دارد و فاصله آن با قدرت‌هاي اول آسيا زياد است. روز به روز هم بر اين فاصله افزوده مي‌شود. در دنيا 250 يا 260 كشور حضور دارند كه تنها 31 كشور به جام جهاني راه يافته و همراه با برزيل 32 تيم نهايي را تشكيل مي‌دهند. ساير كشورها در حال حاضر در جام جهاني حضور ندارند، پس عدم راهيابي به جام جهاني پايان دنيا و براي فوتبال يك مملكت به معناي مرگ نيست. اما در كشورهاي مدرن چون اركان محكمي دارند، ساير حوزه‌هايشان از نرفتن به جام جهاني لطمه نمي‌بينند. انگلستان حدود نيم قرن است كه در جام جهاني توفيقي ندارد، اما اركان فوتبالش محكم است و با اين وجود سيستم‌ فوتبالش با نظم پيش مي‌رود. وي در رابطه با سرفصل‌هاي ضعف‌هاي ساختاري فوتبال ايران گفت: سه سرفصل بسيار مهم در فوتبال وجود دارد كه تا آنها شرايط خوبي نداشته باشند، فوتبال يك كشور مسير منطقي و صحيح خود را طي نمي‌كند، آنها عبارتند از: 1ـ مديريت 2ـ برنامه‌ريزي 3 ـ سرمايه‌گذاري. اگر اين‌ها به درستي در جاي خود حضور داشته باشند هر گروه از مديران كه در هر دوره‌اي بر سر كار بيايند نمي‌توانند تاثير عميقي بر روند فوتبال ما داشته باشند. اين كارشناس فوتبال موضوع مديريت در فوتبال را اين گونه ادامه داد و افزود: در مباحث فني گفته مي‌شود بازيكن صاحب توپ بايد توپ را مديريت كند. او معمولا سه انتخاب دارد كه همواره بايد سعي كند از توان مديريتي‌اش بهره گرفته و بهترين تصميم را در دادن پاس بگيرد. به پاس‌ها مي‌توان از يك تا پنج نمره داد. اهميت مديريت پاس‌ها در فوتبال بسيار زياد است، اما وقتي ما پاس‌هايي را در تيم مي بينيم كه هيچ ارزشي ندارد و شايد نمره زير صفر بايد به آن تعلق گيرد، چگونه انتظار موفقيت داشته باشيم. نگرش ما در مديريت فوتبال از پايين به بالا دچار ضعف است.

حاج‌رضايي خاطرنشان كرد: من نه مدافع كي‌روش هستم و نه مهاجم او. تجربه‌اي كه من دارم مي‌گويد كه كي‌روش مي‌خواهد با بازيكنان با تجربه و استفاده از بازيكنان دو رگه حفره‌هاي تيم ملي را پر كند كه فعلا جواب نگرفته است. عملكرد او قابل نقد است و بايد بررسي شود، اما زمان به عنوان بزرگ‌ترين عامل به سرعت عليه ما حركت مي‌كند. انگار همه شرايط با هم جور است. الان كه ليگ نصفه و نيمه‌اي در حال برگزاري است، كي‌روش هم به مسافرت رفته؛ ظاهرا نمي‌شود براي خريد جنس‌ها را جدا كنيم و بايد همه را در هم بخريد. اين كارشناس فوتبال سال 91 را يكي از بدترين سال‌هاي فوتبالي براي ايران دانست و گفت: در سال 91 ما شاهد درخشش المپيكي‌ها، پارالمپيكي‌ها و واليباليست‌ها بوديم، اما از طرفي فوتبال ما افول كرده است. از طرف ديگر شلوغ كاري‌هاي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات به فضاي بد فوتبال و پايين آمدن كيفيت آن كمك كرد. همه اين‌ها در سال 91 جمع شده است و اكنون مي‌بينيم تيم ملي هم چه نتايج ضعيفي مي‌گيرد. باخت به لبنان آنقدر تلخ بود كه من تلخي آن را شبيه به تلخي باخت بحرين ديدم.


 حميد استيلي در آستانه توافق با صبا 

 حميد استيلي، سرمربي سابق پرسپوليس در آستانه توافق با باشگاه صباي قم قرار دارد و تکليف مذاکرات طرفين امروز مشخص خواهد شد. مسوولان صبا بعد از جدايي يحيي گل‌محمدي به دنبال يک گزينه مناسب هستند و جدي‌ترين گزينه آنها استيلي است. آنها در دو، سه روز اخير چند بار با اين مربي مذاکره کردند و توافقاتي حاصل شده است ولي نکته مهم به مسائل مالي مربوط مي‌شود. درحال‌حاضر استيلي با توجه به مشکلات مالي صبا هنوز تصميم نهايي را نگرفته و البته طرفين در مورد مبلغ قرارداد هم هنوز توافق نکرده‌اند. اين در حالي است که روند مذاکرات آنها مثبت بوده است.

قرار است مسوولان صبا براي آخرين بار با استيلي مذاکره کنند و اگر با او به توافق نرسيدند، پرويز مظلومي ديگر گزينه اين باشگاه خواهد بود.


 اخبار کوتاه 

 تيم‌ملي ووشوي ايران نايب‌قهرمان جهان شد

تيم‌ملي ووشو جوانان ايران در چهارمين دوره رقابت‌هاي جوانان جهان در ماکائو با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و 5 برنز به عنوان نايب قهرماني در بخش ساندا دست يافت. تيم‌ملي ووشوي جوانان ايران در رقابت‌هاي جهاني و در مجموع مردان و زنان و در دو بخش تالو و ساندا چهار مدال طلا‌، سه نقره و پنج برنز كسب كرد و در بخش ساندا توانست عنوان نايب قهرماني را كسب كند.‌ در اين بخش تيم چين به مقام قهرماني دست پيدا کرد و تيم روسيه سوم شد.

شجاعي رييس فدراسيون تيروكمان شد

محمد‌علي شجاعي به عنوان رييس فدراسيون تيروكمان انتخاب شد. با انجام مجمع انتخابات رياست فدراسيون تيروكمان، محمد علي شجاعي با 44 راي موافق و يك راي مخالف به عنوان رييس فدراسيون تيروكمان انتخاب شد. در اين جلسه 45 نماينده راي دادند كه نجمه آبتين به عنوان نماينده ورزشكاران زن حضور داشت.

دعوت از65 شناگر به مرحله دوم مسابقات انتخابي تيم‌ملي

از سوي کميته فني فدراسيون شنا، 65 شناگر به مرحله دوم مسابقات انتخابي تيم‌ملي براي اعزام به مسابقات قهرماني آسيا و مسابقات مسافت کوتاه جهان دعوت شدند. براين اساس، مرحله دوم مسابقات انتخابي تيم‌ملي در 17 ماده، 13 و 14 مهرماه در استخر مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار خواهد شد. اين مسابقات آخرين مرحله گزينشي انتخابي تيم‌ملي خواهد بود و شناگراني که بتوانند به رکوردهاي موردنظر کميته فني دست پيدا کنند به عضويت تيم‌ملي در مي‌آيند و به مسابقات قهرماني آسيا در امارات و مسابقات مسافت کوتاه قهرماني جهان اعزام خواهند شد.مرحله اول مسابقات انتخابي تيم‌ملي در قالب رقابت‌هاي قهرماني کشور طي از 18 تا 21 شهريورماه در تهران برگزار شد.

برگزاري ديدار راه‌آهن و مس در کرمان

قائم‌مقام باشگاه راه‌آهن اعلام کرد بازي اين تيم با مس قطعا در کرمان برگزار مي‌شود. کاظم اماني در مورد برگزاري بازي راه آهن و مس کرمان در هفته دهم که راه آهن ميزبان است اما به دليل برگزاري مسابقات قهرماني نوجوانان نمي تواند در ورزشگاه اکباتان بازي کند، گفت: طبق هماهنگي با فدراسيون فوتبال و صحبت‌هاي سازمان ليگ با مديرعامل جديد باشگاه مس کرمان قرار شد اين مسابقه در کرمان و به ميزباني اين تيم در روز چهارشنبه هفته جاري برگزار شود. وي در مورد مسابقه هفته دوازدهم که بايد ميزبان پيکان باشند، گفت: براي اين مسابقه هم بايد با مسئولان پيکان صحبت کنيم تا پيکان به عنوان ميزبان در ورزشگاه تختي از ما پذيرايي کند. اماني در مورد جلسه مسئولان اين باشگاه با مسئولان شرکت راه آهن براي بازسازي ورزشگاه اکباتان گفت: در اين جلسه صحبت‌هاي خوبي مطرح شد و با توجه به اينکه بايد ورزشگاه را به استانداردهاي AFC برسانيم قرار شد آنها هم کمک کنند و البته تصميم گرفته شد هزينه‌هايي که باشگاه راه آهن مي کند در اجاره سال‌هاي بعدي لحاظ شود و از مبلغ اجاره کسر شود.

پولادي:

ازفردا درتمرين حاضرمي‌شوم

در روزهاي اخير اخبار مختلفي در خصوص مصدوميت مهرداد پولادي و بازگشت او به ميادين فوتبال شنيده شد و اين در حالي است که او درحال‌ حاضر شرايط مناسبي دارد و مراحل درماني را طي مي‌کند. پولادي در مورد وضعيت فعلي‌اش مي‌گويد: «من علاوه بر فيزيوتراپي چند روزي است که دويدن را شروع کرده‌ام و تمرينات هوازي را هم انجام مي‌دهم. قرار است تستي از من گرفته شود تا اگر همه چيز مناسب بود در تمرينات گروهي پرسپوليس شرکت کنم. اگر خدا بخواهد به احتمال فراوان از روز سه‌شنبه در تمرين پرسپوليس حاضر خواهم شد.» پولادي در پاسخ به اين سئوال که چه زماني به شرايط مسابقه مي‌رسي خاطرنشان مي‌کند: «به احتمال فراوان در بازي با آلومينيوم هرمزگان بتوانم پرسپوليس را همراهي کنم و اميدوارم همه چيز خوب پيش برود.»

قهرماني پرورش‌اندام ايران در آسيا

تيم پرورش اندام و بادي كلاسيك ايران در مسابقات آسيايي در چين پنج طلا، سه نقره و يك برنز گرفت. بابك اكبرنيا در وزن 80، ياسر اسماعيلي در وزن 85، مهدي عياري در وزن 90، رضا باقرزاده در وزن 100 و ابوالفضل نويدي در وزن 100+ كيلوگرم مدال آوران طلايي تيم ايران بودند. احسان خواجوي در 55، احسان احمدي در 70 و حسن خسروي در وزن 100 كيلوگرم سه مدال نقره و سيامك معمر در وزن 70 كيلوگرم مدال برنز را كسب كردند. تيم ايران در رده سني پيشكسوتان هم مقام قهرماني را از آن خود كرد.