نسخه شماره 3008 - 1391/06/20 -

وضعيت 18 نيمکت ليگ برتر لرزان است
حکم برکناري در انتظار اولين قرباني

شکست پرافتخارترين تيم جهان در پارالمپيک
واليبال نشسته ايران به مدال نقره رضايت داد


بازي راه‌آهن و استقلال در ورزشگاه تختي


ديدار دوستانه پرسپوليس و هما برگزار مي‌شود


لبنان جلوي چشم كي‌روش دستش را رو نكرد


خبر


اخبار کوتاه


 وضعيت 18 نيمکت ليگ برتر لرزان است
 حکم برکناري در انتظار اولين قرباني 

 هفت هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر گذشته و تا به اين هفته هنوز هيچ مربي برکنار نشده است اما پاي بعضي از مربيان روي پوست موز است و البته جايگاه برخي ديگر مستحکم. با اين حال از اين هفته به بعد همه منتظر رونمايي از اولين قرباني هستند.به گزارش مهر، نيم فصل اول مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور با برگزاري ديدارهاي هفته هشتم به نيمه راه خود مي‌رسد.تا به امروز که هفت هفته از ليگ دوازدهم برگزار شده، هنوز مربي برکنار نشده و استعفا نداده است که به نسبت فصل گذشته براي فوتبال ايران يک گام روبه جلو است! فصل گذشته در پايان هفته پنجم مسابقات ليگ برتر مديران دو باشگاه کرماني مس و مس سرچشمه تصميم به برکناري عبدالصمد مرفاوي و احمد سنجري گرفتند تا با اقدام خود در فوتبال ايران صاحب رکورد شوند! در زير اشاره‌اي گذرا به شرايط تيم‌ها و نيمکت‌هاي مربيگري‌شان مي‌شود، نيمکت‌هايي استوار و در عين حال البته لرزان!

منصور ابراهيم‌زاده (نفت تهران)

نفت تهران در ليگ دوازدهم آنقدر خوب کار کرده است که فکر تغيير و جابه‌جايي در کادر فني اين تيم فعلا به ذهن مديران اين باشگاه تهراني خطور نکند. ابراهيم‌زاده که از مربيان تواناي فوتبال ايران است، نفت را به خوبي متحول کرده و پاداش تحول در اين تيم جايگاه مستحکم او روي نيمکت زردپوشان تهراني است.

زلاتکو کرانچار (سپاهان اصفهان)

مربي که سپاهان را فصل گذشته براي سومين بار قهرمان کرد و تيمش در اين فصل هم جزو تيم‌هاي مدعي و بالاي جدول است، قطعا عملکرد خوبي داشته. کرانچار حتي در روزهاي شکست و ناکامي تيم سپاهان نيز از گزند حملات رسانه‌ها و هواداران سپاهان در امان است و به جاي او دستيارش مرزبان محاکمه مي‌شود! با اين شرايط ماندن او در سپاهان قطعي است مگر اينکه اتفاق خاصي بيافتد.

مجتبي تقوي (سايپاي البرز)

سايپاي مجتبي تقوي هم خوب بازي مي‌کند و هم خوب نتيجه مي‌گيرد. در اين شرايط آيا گزينه‌اي بهتر از تقوي براي اين تيم هست؟!

علي دايي (راه آهن)

دايي با تيم راه آهن فراتر از انتظار عمل کرده است. او با تيمي که در دو هفته جمع شد رتبه چهارم جدول را در اختيار دارد. فعلا براي راه آهن گزينه‌اي بهتر و بزرگتر از دايي نيست و او نيز به غير از راه آهن تيمي را براي هدايت در تهران پيدا نمي‌کند. با اين اوصاف ادامه همکاري هم به سود راه آهن است و هم دايي.

فرهاد پورغلامي (ملوان بندرانزلي)

نتايج خوب ملوان در هفته‌هاي ابتدايي ليگ دوازدهم و تعصب مردم انزلي به اينکه تيم اين شهرشان را بايد يک انزلي‌چي هدايت کند، باعث شده تا هدايتي و درودگر دست به کادر فني تيم ملوان نزنند، وگرنه آنها تا همين هفته هفتم نام‌هاي دهان پرکني را براي هدايت ملوان رديف مي‌کردند!

توني اوليويرا (تراکتورسازي تبريز)

در اينکه تراکتورسازي، تيم فصل گذشته نيست تقريبا ديگر شکي وجود ندارد. تيم منظم فصل گذشته آزاد شده و اين آزادي بي نظمي‌هايي را به دنبال داشته است. توني که جايگاه قلعه نويي را در بين هواداران و خبرنگاران تبريزي ندارد، با نشاندن تراکتورسازي بر رده هفتم جدول به تعطيلات رفته است، تعطيلاتي که شايد براي آن پاياني نباشد.

يحيي گل محمدي (صباي قم)

اگر مشکلات مالي برطرف شود، اگر مديران باشگاه صباي قم کمي توجه به کادر فني تيم فوتبال اين باشگاه داشته باشند، اگر همدلي‌ها در اين تيم افزايش يابد، اگر استعفاي سياسي گل محمدي پذيرفته نشود و ... اين مربي جوان فعلا در صباي قم ماندني است.

محمود ياوري (فجرسپاسي شيراز)

فجر خوب نتيجه گرفته و فعلا خطر سقوط به ليگ دسته اول اين تيم را تهديد نمي‌کند، پس دليلي براي قطع همکاري با ياوري وجود ندارد. باشگاه فجرسپاسي به تجربه ياوري نيازمند است تا به تجربه برق شيراز دچار نشود.

عبدالله ويسي (پيکان تهران)

ويسي تازه از پيکان مدل 91 رونمايي کرده است، پس نه او دل از محصول تازه رونمايي شده‌اش مي کشد نه مديران پيکان.

امير قلعه نويي (استقلال تهران)

استقلال با مشکلات متعدد مالي دست به گريبان است و هنوز مبالغ قرارداد بازيکنان اين تيم پرداخت نشده. در اين اوضاع و احوال نابسامان تنها کسي که استقلال را در آرامش نگاه داشته قلعه نويي است. جايگاه قلعه نويي در تيم استقلال خيلي محکم است، محکم‌تر از جايگاه سرمربي تيم صدرنشين ليگ!

اميد هرندي (داماش گيلان)

بعد از مدت‌ها يک مربي بومي هدايت تيم داماش گيلان را برعهده گرفته و اتفاقا نتايجي بدي هم بدست نياورده است. هرندي حمايت شهر رشت را به دنبال خود دارد و خاطرش از ادامه حضور در داماش آسوده است. تنها دل نگراني او مي‌تواند بلندپروازي مالکان جديد باشگاه باشد و شايعاتي که هميشه اطراف دفتر امير عابديني به گوش مي‌رسد!

اکبر ميثاقيان (آلومينيوم هرمزگان)

ميثاقيان روزهاي گرم بندرعباس و شرايط سخت آلومينيوم را پشت سر گذاشته، پس دليلي ندارد حالا که تيمش به ثبات رسيده جايي برود.

ابراهيم قاسمپور (مس کرمان)

فراز و نشيب تيم مس کرمان در هفته ابتدايي ليگ برتر زياد بود. در اين شرايط اگر تصميم گيري با هواداران بعضا ناراضي تيم مس باشد راي به برکناري قاسمپور مي‌دهند اما مديران باشگاه مس و قاسمپور نظر ديگري دارند و فعلا در فضاي تفاهم (حداقل در ظاهر) کار را پيش مي‌برند.

اين مربي خوزستاني تا زماني که مس به جمع فانوس بدستان بازنگشته مي‌تواند اميدوار به ادامه حضور در کرمان باشد.

حسين فرکي (فولاد خوزستان)

فرکي هم شرايطي مشابه قاسمپور دارد با اين تفاوت که فعلا مديران باشگاه فولاد خوزستان از گزينه مورد نظر خود حمايت مي‌کنند. فولادخوزستان در هفت هفته نخست ليگ برتر خوب نتيجه نگرفته و فعلا مقصر اصلي ناکامي اين تيم فرکي است. اين مربي باتجربه را مي‌توان در زمره مربياني قرار داد که نيمکت‌شان سست و لرزان است.

مهدي تارتار (گهر دورود)

مشکل اين روزهاي تيم گهر دورود بيشتر مربوط مي‌شود به مسائل مالي و کمبود امکانات تا موارد فني. در مقطع زماني فعلي شايد کمتر مربي باشد که با اين شرايط در تيم گهر قبول مسئوليت کند. فعلا تارتار اين مسئوليت را پذيرفته و کارش را پيش مي‌برد، مگر اينکه تيمش به بن بست برسد يا اينکه شخصا تصميم به جدايي بگيرد.

مانوئل خوزه (پرسپوليس)

پرسپوليس ضعيف‌ترين نتايج خود را کسب کرده و هر هفته به انتهاي جدول نزديک‎تر مي‌شود. در ناکامي و افت پرسپوليس نقش مانوئل ژوزه پررنگ است اما رويانيان همچنان از اين مربي حمايت مي‌کند! تا ماداميکه رويانيان از ژوزه پشيباني مي‌کند و اين مربي پرتغالي تصميم به جدايي نگيرد، شاهد حضور او در جمع سرخپوشان خواهيم بود، مگر اينکه طي روزهاي آينده اتفاقي تازه رخ دهد.

آلبرتو کاستا (صنعت نفت آبادان)

قعرنشيني طي هفت هفته اول، کسب ضعيف‌ترين نتايج ممکن، ارائه بازي‌هاي نه چندان دلچسب و ... علت اينکه تيم صنعت نفت آبادان به چنين وضعيتي دچار شده، چيست؟ ضعف آلبرتو کاستا؟ تدارک تيمي نه چندان قدرتمند در فصل نقل و انتقالات؟ و يا ... . تا به امروز مسئولان باشگاه آباداني روي ضعف کاستا به اتفاق نظر نرسيده‌اند که اگر رسيده بودند، راي به برکناري او مي‌دادند. شايد با تغييرات در رده مديريتي باشگاه صنعت نفت آبادان اتفاقاتي تازه در اين تيم رقم بخورد.

رسول کربکندي (ذوب آهن اصفهان)

وضعيت رسول کربکندي از تمامي مربيان ليگ برتري فوتبال ايران بدتر است و شايد اگر اوضاع باشگاه ذوب آهن به نابساماني امروز نبود، او خيلي زودتر از اينها از سمت خود برکنار شده بود.

استعفاي دسته جمعي اعضاي هيات مديره باشگاه ذوب آهن و تداوم نتايج ضعيف ذوب آهن شايد به قرباني شدن کربکندي بيانجامد، مگر اينکه ذوبي‌ها رويه‌اي تازه را در پيش بگيرند و از شکست دست بر دارند.


 شکست پرافتخارترين تيم جهان در پارالمپيک
 واليبال نشسته ايران به مدال نقره رضايت داد 

 در روزي که چيني‎ها با کسب 25 مدال جايگاه خود را در صدر جدول توزيع مدال‎هاي پارالمپيک لندن تثبيت کردند، کاروان ورزش ايران هم دو مدال طلا و نقره گرفت اما در رده يازدهم اين جدول باقي ماند.به گزارش مهر، تيم واليبال نشسته ايران که طي هفت دوره حضورش در فينال بازي‎هاي پارالمپيک به پنج عنوان قهرماني دست يافته بود و در آستانه کسب ششمين طلا قرار داشت، در ديداري پراشتباه برابر تيم ملي بوسني و هرزگوين شکست خورد و به مدال نقره پارالمپيک لندن بسنده کرد. اين ديدار روز شنبه و در جريان دهمين روز بازي‏هاي پارالمپيک لندن برگزار شد تا هفتمين مدال نقره ايران در اين دوره از بازي‌ها با شکست تلخ تيم واليبال نشسته به دست بيايد.در چارچوب رقابت‎هاي روز دهم بازي‎هاي پارالمپيک، مسابقات دووميداني هم پيگيري شد که طي آن محمد خالوندي در رقابت‌هاي پرتاب نيزه موفق به کسب مدال طلا شد تا مجموع مدال‎هاي طلاي ايران در اين دوره از بازي‎ها دو رقمي شود.

با دو مدالي که توسط تيم واليبال نشسته و محمد خالوندي در روز دهم بازي‎هاي پارالمپيک لندن بدست آمد، مجموع مدال‎هاي کاروان ايران در اين دوره از بازي‌ها به 23 مدال (10 طلا، 7 نقره و 6 برنز) رسيد اما افزايش تعداد مدال‎ها تاثيري در تغيير جايگاه کاروان کشورمان نداشت و فقط باعث تثبيت آن شد. کاروان ورزش ايران همچنان در رده يازدهم جدول توزيع مدال‎هاي پارالمپيک قرار دارد و بعد از چين دومين کشور آسيايي در اين جدول است.

در جدول توزيع مدال‎هاي بازي‎هاي پارالمپيک لندن نام 75 کشور از 163 کشور شرکت کننده در اين دوره از بازي‎ها ثبت شده است. تا ديروز که 10 روز از بازي‎هاي پارالمپيک گذشته است، 1504 مدال شامل؛ 497 طلا، 497 نقره و 510 برنز ميان ورزشکاران توزيع شده است. در اين ميان کاروان ورزش چين بيشتر از ديگر کشورها صاحب مدال شده است، طوري که چيني‌ها از نخستين روز بازي‌ها صدرنشين بوده‌اند.

کاروان کشورمان که با نام دلوار در چهاردهمين دوره بازي‎هاي پارالمپيک شرکت کرده تاديروزموفق به کسب 23 مدال شده است. مدال‌آوران ورزش ايران و رنگ‌ مدال‎هاي آنها به شرح زير است:

مدال طلا:

جليل باقري (پرتاب وزنه)، پيمان نصيري (دوي 1500 متر)، زهرا نعمتي (تيروکمان)، محسن کائيدي (پرتاب نيزه)، سيامند رحمان، نادر مرادي، علي حسيني و مجيد فرزين (وزنه برداري)، جواد حرداني (پرتاب ديسک) و محمد خالوندي (پرتاب نيزه)

مدال نقره:

مهرداد کرم‌زاده (پرتاب ديسک)، کامران شکري (پرتاب نيزه)، محسن کائيدي (پرتاب وزنه)، سجاد نيک پرست (پرتاب نيزه)، روح الله رستمي (وزنه برداري)، عبدالرضا جوکار (پرتاب نيزه) و تيم ملي واليبال نشسته

مدال برنز:

ساره جوانمردي (تفنگ بادي 10 متر)، علي صادق‌زاده (وزنه برداري)، جواد حرداني (پرتاب وزنه)، فرزاد سپه‌وند (پرتاب ديسک)، علي محمدياري (پرتاب ديسک) و ريکرو تيمي بانوان

چهاردهمين دوره بازي‌هاي پارالمپيک از 8 تا 18 شهريورماه به ميزباني لندن برگزار مي‌شود.

کاروان ورزش ايران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشى (10 رشته جانبازان و معلولان و 3 رشته نابينايان و کم‌بينايان) با شعار «توکل، تلاش، ميثاق با شهدا» در اين دوره از بازي‌ها شرکت کرده است.


 بازي راه‌آهن و استقلال در ورزشگاه تختي 

سازمان ليگ برتر فوتبال محل برگزاري بازي راه‌آهن و استقلال را مشخص کرد. به گزارش فارس، در شرايطي که باشگاه راه‌آهن مي‌خواهد به عنوان ميزبان، ديدار با استقلال در ورزشگاه اکباتان تهران يا ورزشگاه جزيره کيش برگزار شود سازمان ليگ طبق برنامه قبلي تصميم گرفت اين بازي روز شنبه هفته آينده در ورزشگاه تختي تهران برگزار شود.در صورتي که قرار باشد محل برگزاري بازي تغيير کند اين مسابقه در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود.ورزشگاه آزادي مخالفت خود را با برگزاري اين مسابقه اعلام کرده است. دليل مخالفت ورزشگاه آزادي اين است که پرسپوليس روز يک‌شنبه آينده يعني يک روز پس از بازي استقلال بايد در اين ورزشگاه به مصاف نفت تهران برود.


 ديدار دوستانه پرسپوليس و هما برگزار مي‌شود 

تمرين ديروز پرسپوليس برگزار شد. به گزارش فارس، تمرين پرسپوليس در ورزشگاه درفشي‌فر در غياب ملي پوشان و با حضور عکاسان و خبرنگاران برگزار شد. فشنگچي، پولادي، کئون و سوسا به فيزيوتراپي پرداختند.در تمرين يک راس گوسفند قرباني شد.ژوزه پيگير آخرين وضعيت قاضي بود. اين بازيکن در اردوي تيم ملي با مصدوميت مواجه شده است. خانزاده به جمع پرسپوليسي‌ها اضافه شد. وي در اردوي تيم زير 22 سال حضور داشت. پرسپوليس امروز در ديداري دوستانه به مصاف هما مي‌رود. اين بازي ساعت 18 در ورزشگاه درفشي‌فر برگزار مي‌شود.


 لبنان جلوي چشم كي‌روش دستش را رو نكرد 

 گزارش رسانه‌هاي لبنان در فاصله اندک ديدار اين تيم برابر آلمان نشان دهنده نوعي اختلاف درون اين تيم است و اين مشكلات به ويژه پس از شكست سنگين برابر استراليا هم جدي‌تر شده است.

به گزارش ايسنا:: تيم ملي لبنان برخاسته از ليگ غير حرفه‌اي باشگاه‌هاي اين کشور است. شرايط اقتصادي، سياسي و امنيتي اين کشور باعث شده تا فوتبال اين کشور با افت بسياري در طول سال‌هاي اخير مواجه شود. در طول 5 سال اخير چهار باشگاه العهد، النجمه، الانصار و الصفاء باشگاه‌هاي اول اين کشور بوده‌اند و عنوان‌هاي ليگ و جام حذفي اين کشور را از آن خود کرده‌اند که باشگاه العهد لبنان در اين بين جايگاه برتري داشته است.

فرصت حضور تيم ملي لبنان در بازي‌هاي مقدماتي و صعود به مراحل بالاتر باعث شد تا بسياري از بازيکنان اين کشور مورد توجه باشگاه‌هاي عربي و آسيايي قرار گيرند و اکنون تعداي از بازيکنان ملي پوش اين کشور در خارج از لبنان تجربه حرفه‌اي را پشت سر مي‌گذرانند. تيم ملي لبنان بدون شک از نظر بازي‌هاي ملي و تجربه بين المللي قابل مقايسه با تيم ملي فوتبال ايران نيست اما اين تيم با حضور تماشاگرانش دربيروت برابر تيم‌هاي پرقدرت آسيا بسيار حماسي و جنگنده بازي مي‌کند و همين امر مي‌تواند براي بسياري از تيم‌ها مشکل آفرين شود. يکي از بهترين بازي‌هاي تيم ملي لبنان در مرحله پيشين مقدماتي جام جهاني بازي برابر کره جنوبي در بيروت بود که موفق شد اين تيم صاحب نام آسيايي را با نتيجه 2 بر 1 با گل‌هاي علي السعدي وعباس عطوي شکست دهد؛ نتيجه‌اي که باعث شد تا راه صعود تيم ملي لبنان به مرحله کنوني را هموار کند. لبنان از سه بازي گذشته خود فقط 1 امتياز کسب کرده است.

نتايج کامل بازي‌هاي اين تيم در اين بازي‌ها به شرح ذيل است: لبنان 0 – 1 قطر. لبنان 1 – 1 ازبکستان. کره جنوبي 3 – 0 لبنان با توجه به اين نتايج انتظار مي‌رود سرمربي آلماني تيم ملي لبنان، بازي هجومي در بيروت برابر تيم ملي فوتبال ايران را در دستور کار قرار دهد.

بازي لبنان با استراليا از نگاه بسياري از کارشناسان فوتبال در لبنان تکرار تجربه تست‌هاي مکرر تئو بوکر آلماني براي تشخيص بازيکنان جديد بوده است؛ تجربه‌اي که به اعتقاد آنها در آستانه بازي سخت و مهم با ايران در زمان و مکان مناسب نبوده است. در حالي که برخي از کارشناسان بنا را بر آن گذاشته‌اند که بوکر آلماني قصد رو کردن همه برگ‌هاي برنده‌اش برابر کي‌روش سرمربي تيم ملي ايران ( که در بازي دوستانه لبنان و استراليا در ورزشگاه حاضر بود) را نداشته است اما اين كارشناسان اين نمايش لبنان برابر استراليا را بسيار نا‌اميد کننده توصيف کرده‌اند. اين در حالي است که بنا بر اخبار برخي روزنامه‌هاي لبناني، نوعي سرکشي و بازيکن سالاري از سوي برخي بازيکنان صاحب نام لبناني در اردوي تيم ملي فوتبال لبنان ايجاد شده است که آثار منفي در نمايش فني تيم و تمرينات آن گذاشته است؛ همين امر باعث شده تا بوکر سرمربي تي ملي لبنان برخوردهاي جدي با اين بازيکنان داشته باشد.


 خبر 

 مصطفي نظري:

به خاطر عابدزاده دروازه‌بان شدم

دروازه‌بان ملي‌پوش دبيري تبريز كه در حال حاضر در ليست علي صانعي جايي ندارد، مي‌گويد تمام تمركزش را روي تيم باشگاهي‌اش گذاشته و فعلا به تيم ملي فكر نمي‌كند. به گزارش ايسنا مصطفي نظري، درباره بازي تيمش با فرش آراي مشهد كه با برتري سه بر دو دبيري همراه بود، عنوان كرد: بازي سختي بود. فرش آرا تيم با قدرتي است كه از مربي با دانش و جواني بهره مي‌برد و به نوعي در اين بازي ما را اذيت كردند، اما ما آن روز با تجربه‌تر و سنجيده‌تر بوديم و خدا را شكر بازي را در خانه حريف برديم، از طرفي بازيكنان هم قسم شده بودند تا بازي را ببريم. وي كه در بازي با فرش آراء درخشش خيره كننده اي داشت، هنوز جايي در تيم ملي ندارد و در اين باره معتقد است: من به حضور در تيم ملي فكر نمي‌كنم و تمام تمركزم را روي دبيري تبريز گذاشته‌ام، نه اين كه تيم ملي برايم مهم نباشد، اما امسال در دبيري كار بسيار سختي دارم و قول داده‌ام بهترين بازي‌هايم را براي دبيري انجام دهم.نظري همچنين درباره حركتي كه در بازي با فرش آرا انجام داد و شوت محكم بازيكن حريف را با يك دست مهار كرد، گفت: در يكي از صحنه‌هاي بازي شوت محكمي به سمت دروازه‌ آمد كه در آن لحظه تشخيص دادم اگر با يك دست توپ را مهار كنم بهتر است. بعد از اين حركت به من گفتند كه به سبك عابدزاده توپ را مهار كردم. به هر حال من به خاطر عابدزاده دروازه‌بان شدم، چون علاقه خاصي به او دارم. من ابتدا بازيكن بودم، اما زماني كه بازي‌هاي عابدزاده را ديدم دروازه‌بان شدم. به هر حال او بهترين دروازه‌بان ايران است و اميدوارم روزي برسد كه بتوانم يك ذره از محبوبيتي كه او دارد را به دست آورم. نظري در پايان نيز درباره دعوت نشدن شمسايي و صحبت‌هايي كه عليه علي صانعي كرده است، افزود: نمي‌خواهم درباره تيم ملي اظهار نظري كنم، چون قصد ندارم بيش از اين ايجاد حاشيه شود، اما در مورد شمسايي تنها ميتوانم بگويم كه او جزو دو نفر تاريخ ساز فوتسال ايران است و احترامش واجب است. شمسايي زحمت زيادي براي تيم ملي فوتسال كشيده است.

بازيکن سابق تيم ملي:

با اين شرايط صعود به جام‌جهاني سخت است

بازيکن پيشين تيم ملي معتقد است تيم ملي نياز به شوک دارد و نبايد بازيکنان بي‌انگيزه دعوت شوند. به گزارش فارس سيروس دين محمدي، در مورد شرايط تيم ملي گفت: هيچ پيشرفتي نداشتيم و مقابل اردن خيلي معمولي و ساده بازي کرديم. در بازيکنان شادابي وجود نداشت و با وجود اردوهاي بلند مدتي که براي تيم گذاشته شده، بازيکنان همچنان ناهماهنگ هستند. رفتن به جام جهاني با اين فوتبالي که ديديم خيلي سخت است. وي افزود: خيلي ضعيف شده‌ايم و به نظر من تيم ملي به شوک نياز دارد. بايد يک نسل جديد به تيم ملي دعوت شود. يک سري از بازيکنان ما خسته شده‌اند و به نظر مي‌رسد ديگر حوصله رفتن به اردو و تمرين کردن را ندارند و تنها به دليل اينکه دعوت مي‌شوند، در تمرينات حضور مي‌يابند. بايد به جوان‌ها فرصت داد. دين‌محمدي اظهار داشت: ‌نمي‌خواهم اسم ببرم، اما برخي بازيکنان هستند که ديگر انگيزه‌اي براي حضور در تيم ملي ندارند. چرا ديگر در تيم ملي پديده‌اي نمي‌بينيم؟ بايد به جوان‌ها بها داد نه اينکه فقط آنها را به برنامه 90 بياوريم و در آنجا پديده‌هاي ليگ را ببينيم. وي در مورد بازي برابر لبنان عنوان کرد: بازي سختي در پيش داريم. لبنان تيم خوب و قوي‌اي است و انگيزه زيادي دارد. در ديدار برابر اردن شاداب نبوديم و کمتر حمله کرديم. اميدوارم در فرصت باقيمانده تيم ملي انگيزه کافي را بدست آورد و برابر لبنان با تمام توان ظاهر شوند.

رودکي:

از پرسپوليس پيشنهاد دارم، اما دوست دارم در استقلال بمانم

جودوکار تيم ملي گفت: از سوي مسئولان باشگاه پرسپوليس براي حضور در تيم جودوي اين باشگاه با من تماس گرفته‌اند، اما علاقه قلبي من حضور در تيم استقلال است. به گزارش فارس محمدرضا رودکي اظهار داشت: سال گذشته با تيم جودوي باشگاه استقلال در رقابت‌هاي ليگ برتر وارد تاتامي شدم و در نهايت با تلاش ديگر جودوکاران توانستيم عنوان نايب قهرماني ليگ برتر را کسب کنيم. وي در پاسخ به اين سئوال که آيا با تيم استقلال قرارداد داري يا خير، گفت: قراردادم با تيم استقلال 2 ساله است و حتي فتح‌الله‌زاده در مصاحبه‌ با رسانه‌ها اعلام کرده که استقلال با رودکي قرارداد دارد، اما هنوز براي ادامه همکاري‌ام با تيم استقلال چيزي مشخص نيست. رودکي در پاسخ به اين سئوال که گفته مي‌شود از سوي مسئولان باشگاه پرسپوليس براي حضور در تيم جودوي پرسپوليس با شما تماس گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: در هفته گذشته از سوي مسئولان باشگاه پرسپوليس براي حضور در تيم جودوي اين باشگاه با من تماس‌هايي گرفته شده، اما هنوز چيزي قطعي نشده است. البته منتظرم تا تکليفم با تيم استقلال مشخص شود. جودوکار سنگين وزن تيم ملي گفت: علاقه قلبي من حضور در تيم استقلال است و کار کردن با بهرام اميري را دوست دارم. وي در پايان در مورد مصدوميتش گفت: هنوز تمرينات جودو را نمي‌توانم پيگيري کنم، اما تمرينات بدنسازي را انجام مي‌دهم و فکر مي‌کنم در اين 2 ماه باقي مانده تا آغاز ليگ‌برتر مشکل مصدوميتم برطرف مي‌شود.


 اخبار کوتاه 

 رکوردشکني خالوندي در پرتاب نيزه

نماينده پرتاب نيزه کشورمان به مدال طلاي مسابقات پارالمپيک لندن دست يافت. در ادامه رقابت‌هاي دووميداني رقابت‌هاي پارالمپيک 2012 لندن محمد خالوندي، نماينده کشورمان در پرتاب نيزه کلاس F58/57 با پرتابي به طول 50 متر و 98 سانتيمتر رکورد جهان را جابجا و به مدال طلاي اين ماده دست پيدا کرد.با مدال خالوندي تعداد طلاهاي ايران به عدد 10 رسيد.

مهرداد پولادي:

خواست خدا بود که مصدوم شدم

بازيکن پرسپوليس مي‌گويد در روزهاي اخير هيچ مصاحبه اي را انجام نداده است. به گزارش خبرآنلاين؛مهرداد پولادي که به دليل مصدوميت بازي با لبنان را از دست داد و به تهران برگشت گفت:«اتفاقي که چند هفته است بين رسانه‌ها و بازيکنان به وجود آمده نه تقصير خبرنگاران است و نه تقصير بازيکنان.در روزهاي آينده همه چيز درست مي‌شود و شرايط به روزهاي طبيعي باز خواهد گشت.» او با بيان اينکه در روزهاي گذشته رسانه‌هاي مختلف از او مصاحبه‌هاي خيالي کار کرده اند مي‌گويد:«من با هيچ رسانه اي حرف نزده ام.آنها به من زنگ زدند و وقتي ديدند که تلفن همراهم را جواب نمي‌دهم از خودشان مطلب نوشته اند.من با کسي مشکلي ندارم اما بايد بگويم که با تمام احترامي که براي رسانه قائلم آن مصاحبه‌ها را تکذيب مي‌کنم.» ملي پوش پرسپوليس در مورد مصدوميتش هم که در تمرينات تيم ملي رخ داد مي‌گويد:«نمي‌توان اين مصدوميت را به گردن تيم ملي انداخت.اين اتفاق خواست خدا بود.از اين اتفاقات در فوتبال مي‌افتد و اين بار هم نوبت من بود.»پولادي در پايان ابراز اميدواري کرد که تيم ملي در بازي با لبنان اين تيم را شکست مي‌دهد و راه صعودش به جام جهاني هموار مي‌شود.

طالب‌لو:

از استقلال به فيفا شکايت نکرده‌ام

دروازه‌بان پيشين تيم فوتبال استقلال تاکيد کرد که به خاطر طلبش از اين تيم به فيفا شکايت نکرده است. به گزارش فارس .وحيد طالب لو : در مورد اينکه گفته مي‌شود به دليل طلبي که از باشگاه استقلال دارد به فيفا شکايت کرده است، عنوان کرد: اين خبر صحت ندارد و نمي‌دانم برخي اين خبرها را از کجا مي‌آورند. وي افزود: آقاي فتح الله زاده يک سال و نيم قبل به من قول داد هر گاه به باشگاه استقلال پول آمد با من مثل بازيکنان استقلال برخورد کند و طلبم را بدهد و من همچنان منتظر هستم آقاي فتح الله زاده قول خود را عملي کند و صبر کرده ام اما فکر نمي‌کنم صبر من خيلي طولاني باشد و شايد به زودي مجبور به اقدام ديگري شوم. طالب لو در مورد آخرين شرايط دستش که در اواخر فصل گذشته مجبور به جراحي شد، گفت: تمرينات بدنسازي خود را آغاز مي‌کنم. خوشبختانه دستم ديگر مصدوم نيست و روند بهبودي ام خيلي خوب پيش رفت. با يک بدنساز به توافق رسيده ام و زير نظر او کارهاي بدني ام را انجام مي‌دهم.

پنج مدال براي تيم ملي کشتي آزاد ناشنوايان

در پايان مسابقات جهاني کشتي آزاد ناشنوايان، تيم ايران يک طلا، يک نقره و سه برنز بدست آورد. در رده بندي تيمي ترکيه با 67 امتياز قهرمان شد، روسيه با 57 امتياز در جايگاه دوم ايستاد و بلغارستان با 49 امتياز سوم شد. همچنين ايران با 46 امتياز در جايگاه چهارم قرار گرفت.

کسب مقام اول براي نيروي زميني

مسابقات پرس سينه آجا 16 شهريور به ميزباني هواپيمايي نزاجا و با حضور 50 ورزشکار در قالب 5 تيم برگزار شد. بنابراين گزارش تيم نيروي زميني با درخشش ورزشکاران خود و با اقتدار تيمي توانست در ميان تمامي تيم‌هاي حاضر که با آمادگي بالايي در رقابت ها حضور داشتند مقام اول را در همه اوزان به دست آورد. همچنين پس از تيم نزاجا که با اقتدار به مقام اول دست يافت، تيم‌هاي پدافند و هواپيمايي نزاجا مقام‌هاي دوم و سوم را کسب کردند.

مدال نقره جهان براي تيم تيراندازي دانشجويان

در چهارمين روز از چهارمين دوره مسابقات تيراندازي قهرماني دانشجويان جهان در روسيه تيم بانوان ايران در ماده تفنگ 50 متر 3 وضعيت به مصاف حريفان جهاني خود رفت و موفق به کسب يک نشان نقره براي کشورمان شد. بنابراين گزارش تيم ايران با ترکيب زهرا هاشمي، مه لقا جام بزرگ و نسا پارياب در فينال ماده تفنگ 50 متر 3 وضعيت بعد از تيم کره جنوبي به مدال نقره جهان رسيد، تيم روسيه هم سوم شد.

پايان اردوي سپاهان در امارات

تيم فوتبال سپاهان با پايان اردوي تدارکاتي خود در امارات امروز به اصفهان بازمي‌گردد. تيم سپاهان به منظور آمادگي بيشتر براي حضور در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا اردوي خود را در امارات پشت سر گذاشت. اين تيم به ايران باز گشت.طلايي پوشان امروز ساعت 17 در ورزشگاه جروکان با اميدهاي سپاهان ديدار مي‌کنند.شاگردان کرانچار در هفته هشتم رقابت‌هاي ليگ برتر باشگاه‌هاي ايران جمعه 24 شهريور ماه ساعت 19:45در آبادان به مصاف نفت مي‌روند.