نسخه شماره 3005 - 1391/06/16 -

ديدگاه نمايندگان مجلس از حضور ديپلماتيک شهردار تهران در ناپل ايتاليا؛
رونمايي از اطلس خليج فارس از مهم ترين وقايع تاريخي کشور است
حيدرپور:کليد موفقيت شهردار تهران اثبات توانمندي در مديريت برنامه‌ريزي شهري بود
با بهره‌برداري از بخش مياني خط 3،
5 ايستگاه جديد مترو تا مهر ماه راه اندازي مي شود

مدير عامل شرکت کنترل ترافيک تهران:
کنترل مکانيزه خروجي‌هاي محدوده طرح ترافيک از پايان مهرماه
آماده سازي شهر تهران براي استقبال از مهر
مديرعامل سازمان تاکسيراني خبر داد:
نرخ کرايه سرويس مدارس در انتظار تصويب شورا


در شهر


گذري بر مناطق


 ديدگاه نمايندگان مجلس از حضور ديپلماتيک شهردار تهران در ناپل ايتاليا؛
 رونمايي از اطلس خليج فارس از مهم ترين وقايع تاريخي کشور است 
 حيدرپور:کليد موفقيت شهردار تهران اثبات توانمندي در مديريت برنامه‌ريزي شهري بود

 رئيس کميسيون شوراها و امور داخلي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به موفقيت شهرداري تهران در باز گرداندن نام خليج فارس در مجمع شهري جهان گفت: مديريت شهري تهران با ديپلماسي بسيار قوي در اين عرصه حاضر شد و يکي از مهمترين اتفاقات بين المللي ايران را رقم زد.

امير غلامي خجسته با بيان اين مطلب گفت: مديريت شهري تهران به رغم اقدامات بسيار مهمي که داشته است، در شرايطي که هر روز کشورمان با تحريم‌ها و تهديدهاي زيادي مواجه مي‌شود فضايي را فراهم کرد که نام ايران در کنار کشورهاي مطرح جهان قرار بگيرد و افتخارات تهران افتخاري براي کشورمان بيافريند.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: حذف عنوان فارس از نام خليج فارس خوشحالي برخي کشورها را در پي داشت که با تلاش شهرداري تهران اين خوشحالي ديري نپاييد و آنچه براي ايران بود به ايران بازگشت. لذا اين اقدام شهرداري تهران را اقدامي بسيار با اهميت در سطح سياسي مي‌دانيم.اين نماينده مجلس افزود: عليرغم تمام توطئه‌ها و دشمني‌هايي که برخي کشورها براي حذف عنوان فارس از نام خليج هميشه فارس کرده بودند، رونمايي از اطلس خليج فارس در مجمع جهاني ايتاليا واقعه اي بسيار مهم و تاريخي است.

خجسته با اشاره به اعطاي ميزباني اجلاس جهاني انرژي سازمان ملل به تهران در جريان مجمع ناپل اذعان داشت: خوشبختانه ميزباني اجلاس جهاني انرژي نيز از طريق شهرداري تهران در جريان مجمع جهاني شهرسازي به ايران داده شد و اميدواريم در آذرماه شاهد افتخار آفريني ديگري در تهران باشيم.

وي افزود: مديريت شهري تهران نه تنها در سطح پايتخت، بلکه در سطح بين‌الملل نيز عملکرد بسيار خوبي دارد و قطعا در مراحل مختلف مي‌تواند نام ايران را در جهان بدرخشاند.

آقايي: تهران، پايتختي جهاني است

رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حضور شهرداري تهران در اجلاس مجمع جهاني شهرسازي در ايتاليا گفت: خوشبختانه اتفاقاتي که در حوزه هاي مختلف شهري در تهران رخ داده، در سطح بين‌المللي پايتخت ما را مطرح کرده و به عنوان يکي از شرکت کنندگان شاخص در مجامع بين المللي از مديريت شهري تهران حضور داريم.

علي اکبر آقايي نيز در اين باره گفت: اقدامات شهرداري تهران در حوزه هاي مختلف به خصوص عمراني قابل تقدير و تحسين است که همين امر باعث شده تهران به عنوان پاي ثابت مجامع جهاني مطرح باشد و عناوين مهمي را به عنوان پايتخت کشورمان نصيب ايران کند.

وي در ادامه اذعان داشت: يکي از اتفاقات مهمي که در مجمع جهاني شهرسازي ايتاليا رخ خواهد داد، رونمايي از اطلس خليج فارس در غرفه شهرداري تهران است که سال گذشته يونسکو عنوان فارس را از نام خليج فارس حذف کرده بود و امسال با تلاس مديريت شهري اين عنوان مجددا با نام خليج فارس در جهان شناخته مي شود.اين نماينده مجلس تاکيد کرد: برخي دولت هاي استکبار طلب به دنبال پوشاندن حقايقي هستند که با پاک کردن نامشان ، هويتشان تغييري نخواهد کرد، لذا تلاش دشمنان براي حذف عنوان فارس از خليج فارس تنها بر پايه ي اغراض سياسي و افزودن به اختلافات منطقه اي است.

نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: واقعيت اين است که وقتي کشورهاي منطقه وجود خارجي نداشتند خليج فارس وجود داشت. بنابراين نبايد کشورهاي منطقه وارد مسائل سياسي از پيش ساخته شده غرب و صهيونيست شوند و با انکار اين واقعيت تلاش در خنثي کردن آن داشته باشند، زيرا امکان پذير نيست.

آقايي همچنين اظهار داشت: اقدام شهرداري تهران براي بازگرداندن نام خليج فارس بر روي اطلس حرکتي اصولي بود که خوشبختانه در اين اجلاس صورت مي گيرد. لذا اميدواريم کشورهاي منطقه و افرادي که بر پايه مواضع سياسي با کشور ما عناد و دشمني دارند از اين طريق به اختلافات دامن نزنند که حاصلي در پي نخواهد داشت.

وي ادامه داد: خوشبختانه شهرداري تهران رضايت ساکنان پايتخت و ديگر شهرهاي کشور را که به پايتخت رفت و آمد دارند، فراهم کرده و از اين رو تهران به عنوان پايتختي جهاني در دنيا مطرح شده است. لذا مجلس نيز پشتيباني و حمايت لازم را در همه زمينه ها از مديريت شهري تهران خواهد داشت.

حيدرپور: دريافت اين نشان لايق شهردار تهران بود

عوض حيدرپور با اشاره به برگزاري مجمع شهري جهان در ناپل ايتاليا اظهار داشت: تهران بخاطر اثبات توانمندي در مديريت برنامه ريزي شهري موفق به جايزه تجارب موفق شد.

عوض حيدرپور نيز گفت: شهرداري از جمله سازمان‌هاي مردمي است که توسط دولت اداره نمي‌شود و يک مديريت مستقل دارد. اين مديريت مستقل نيز نيازمند يک ابتکار عمل است اگر کسي که مدير اين مجموعه مستقل مي‌شود ابتکار و توانمندي اش را به کار نگيرد نمي‌تواند مجموعه موفقي داشته باشد اگر هم بکار گيرد اتفاقات خوبي براي خودش و مديريتش مي‌افتد.

وي ادامه داد: اتفاقي که در دريافت نشان شهرهاي برتر در تجربيات موفق براي تهران افتاد اين بود که شهردار تهران از هوش و توانايي‌اش براي يک مديريت مستقل استفاده کرد و اين مي‌تواند الگوي مديران براي تجربه يک مديريت موفق باشد.

نماينده شهرضا در مجلس نهم شوراي اسلامي‌تاکيد کرد: به نظر من با توجه به تحولاتي که شهردار تهران در دوره نزديک به شش ساله مديريتشان طي کردند مهمترين مساله اي که موجب دريافت اين نشان شد عمل در راستاي مديريت توسعه شهري بود.

حيدرپور گفت: مهمترين نکته مديريت قاليباف اين است که وي همه مردم را در هر قشري راضي نگه داشته است. يعني به همان اندازه که قشر ثروتمند جامعه راضي هستند قشر متوسط و پايين جامعه نيز رضايت مندي دارند. به همان ميزان که به پاکيزگي محل زندگي افراد مرفه توجه مي‌شود به پاکيزگي ساير مردم در هر طبقه اجتماعي نيز توجه مي‌شود و نگه داشتن رضايتمندي افراد در هر طبقه اجتماعي نشان دهنده يک مديريت موفق است.

وي افزود: دريافت اين نشان با توجه به تغييرات زياد و مثبت پايتخت واقعا لايق شهردار تهران بود. همچنين هر فردي و يا هر مديري با نگاهي به پرونده کاري شهردار تهران مي‌تواند از تجارب اين مدير موفق براي قدم نهادن در مسير توسعه حوزه مديريتش استفاده کند.


 با بهره‌برداري از بخش مياني خط 3،
 5 ايستگاه جديد مترو تا مهر ماه راه اندازي مي شود 

 معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران از بهره برداري بخش بخش مياني خط سه مترو در حدفاصل چهارراه وليعصر تا شهيد بهشتي خبر داد و افزود: اين بخش از خط با خطوط يک و چهار مترو ايستگاه تقاطعي دارد.

سيدجعفر تشکري‌هاشمي در گفت‌وگو با شهر در مورد بهره برداري از خط سه متروي تهران، گفت: هم اکنون عمليات احداث اين خط با تلاش شبانه روزي و سه شيفته و بدون تعطيلي درحال انجام است و اميدواريم تا مهر و شروع سال تحصيلي جديد بخش مياني آن با 5 ايستگاه آماده راه اندازي مي‌شود.

معاون حمل و نقل ترافيک شهرداري تهران علت تاخير در بهره برداري از اين خط را ايجاد مشکلات بين المللي و عدم تامين منابع مالي ارزي و ريالي عنوان کرد و افزود: با اين وجود اميدواريم بخش مياني خط سه مترو در حدفاصل چهار راه وليعصر تا شهيد بهشتي به طول 7 کيلومتر تا مهر و بخش جنوبي آن تا پايان سال به بهره برداري برسد.

وي يادآور شد: 7 کيلومتر از بخش مياني خط 3 مترو تهران که به زودي به بهره برداري خواهد رسيد از چهارراه وليعصر(عج) آغاز مي شود با عبور از ميدان وليعصر(عج)، خيابان فاطمي به خيابان شهيد بهشتي مي رسد. اين بخش از خط با خطوط يک و چهار مترو ايستگاه تقاطعي دارد.

تشکري‌هاشمي تصريح کرد: پيش بيني مي‌شود که خط 3 مترو تهران به يکي از پر مسافرترين خطوط مترو تبديل شود و بتواند بخش قابل توجهي از سفرهاي شهري را تحت پوشش قرار دهد.


 مدير عامل شرکت کنترل ترافيک تهران:
 کنترل مکانيزه خروجي‌هاي محدوده طرح ترافيک از پايان مهرماه 
 آماده سازي شهر تهران براي استقبال از مهر

 مدير عامل شرکت کنترل ترافيک شهر تهران گفت: از پايان مهرماه خروجي‌هاي محدوده طرح ترافيک نيز توسط دوربين‌هاي ثبت تخلفات به صورت مکانيزه کنترل خواهد شد.

مهندس حجت الله بهروز با بيان اين مطلب اظهار کرد: با تجهيز بيش از 100 معبر خروجي محدوده طرح ترافيک به دوربين‌هاي ثبت تخلفات، کساني که از خروجي‌ها وارد محدوده طرح شوند، هم بابت ورود ممنوع و هم براي ورود غير مجاز به محدوده طرح ترافيک جريمه خواهند شد.وي افزود: ورود غير مجاز برخي از خودروها به محدوده طرح ترافيک از محورهاي خروجي، خطرات زيادي را به دنبال دارد و ايمني را در اين معابر به شدت کاهش داده است که اميدواريم با نصب دوربين‌هاي ثبت تخلف در خروجي‌هاي محدوده طرح ترافيک شاهد از بين رفتن اين تخلفات در شهر باشيم .بهروز افزود: پيش از اجراي سيستم کنترل مکانيزه محدوده طرح ترافيک، روزانه بيش از 100 هزار ورود غير مجاز به اين محدوده صورت مي‌گرفت ولي با اراده مديريت شهري و همکاري پليس راهور با استفاده از سيستم ثبت تخلفات، ميزان ورود‌هاي غير مجاز به محدوده طرح ترافيک به کمتر از 15 هزار مورد رسيده است.

وي ادامه داد: همچنين از ورود خودروهاي پلاک عمومي که بدون مجوز وارد محدوده طرح مي‌شدند جلوگيري به عمل آمد و در مجموع شاهد کاهش چشم گير ورودهاي غير مجاز به محدوده طرح ترافيک بوديم.مهندس بهروز همچنين در مورد تشکيل ستاد استقبال از مهرماه گفت: طبق معمول از اوايل شهريور ماه آماده سازي شهر و بهسازي چراغ‌هاي راهنمايي و تجهيزات ترافيکي آغاز شده است تا براي استقبال از سفرهاي مهرماه در آمادگي کامل باشيم.وي تاکيد کرد: ايمن سازي اطراف مدارس و بهسازي تجهيزات ترافيکي محدوده مدارس در اولويت قرار دارد.


 مديرعامل سازمان تاکسيراني خبر داد:
 نرخ کرايه سرويس مدارس در انتظار تصويب شورا 

 احمدي بافنده، مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران از اعلام نرخ کرايه سرويس مدارس به شوراي اسلامي شهر تهران خبر داد و افزود: منتظر تصويب نهايي نرخ توسط شورا هستيم. اين مهم قراراست روز يکشنبه اتفاق بيفتد.

در حالي که تنها 2 هفته به آغاز سال تحصيلي جديد باقي مانده است و بسياري از والدين دانش آموزان دغدغه تامين سرويس مدارس کودکان خود را دارند اما هنوز نرخ کرايه سرويس مدارس از سوي شورا به تصويب نرسيده است. احمدي بافنده در گفت و گو با شهرنوشت با تاکيد بر اينکه در هفته جاري نرخ تعيين شده از سوي معاونت حمل و نقل وترافيک به شوراي شهر اعلام شده است، گفت: قطعا با توجه به نرخ تورم، بيش از ده تا 15 درصد افزايش نرخ براي سرويس مدارس نخواهيم داشت که اين مهم پس از تصويب شورا ابلاغ خواهد شد.

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهر تهران با بيان اينکه قطعا با تمام ظرفيت در مهر ماه سال جاري در خدمت دانش آموزان هستيم، گفت: اولويت ما با آغاز سال تحصيلي تامين جابه جايي دانش آموزان است. از اين رو سقف سال گذشته در تامين سرويس مدارس که 14 هزار تا بوده را امسال نيز اجرايي خواهيم کرد .

به گفته وي در سال جاري شرکت‌هاي سازمان تاکسيراني براي خدمت رساني در هر منطقه مشخص شده و پروانه گرفته اند.

احمدي بافنده با بيان اينکه ناوگان تاکسيراني در مهرماه براي خدمات رساني به شهروندان در آماده باش کامل قرار دارد، گفت: ضمن تاکيد بر اينکه بايد سرويس مناسب به دانش آموزان داده شود، سازمان تاکسيراني اين ظرفيت را داشته که براي بحث‌هاي پرورشي و سفرهاي آموزشي و هرگونه تقاضاي سفر دانش آموزان طي سال تحصيلي با توجه به هماهنگي‌هايي که از سوي واحد آموزشي متبوع خواهد شد، خدمات ارايه دهد .

به گفته مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران سال گذشته حتي يک حادثه جرحي و فوتي از سوي سرويس مدارس نداشتيم و با توجه به آموزش‌هايي که به رانندگان سرويس مدارس داده شده اميدواريم اين راندمان در سال تحصيلي جديد هم حفظ شود .

وي با بيان اينکه هم اکنون 77 هزار و 962 دستگاه تاکسي در تهران فعال هستند، اظهارداشت: 724 خط تاکسيراني در تهران وجود دارد که کل ناوگان در مهرماه در آماده باش کامل خواهد بود. چرا که پيش بيني مي‌شود در مهرماه و همزمان با بازگشايي مراکز آموزشي، روزانه حدود 6 ميليون جابه جايي توسط تاکسيراني تهران صورت گيرد.

احمدي بافنده از آمادگي تاکسيراني براي ارايه سرويس به مربيان مدارس در سال تحصيلي خبر داد و گفت: در بسياري از موارد ديده شده معلمان مدارس از مناطق مختلفي مجبور به جابه جايي هستند. به عنوان مثال محل سکونت غرب شهر و محل اشتغال شرق تهران است، لذا براي آنکه معلمان هم از وسايل نقليه شخصي استفاده نکنند با مناطق و آموزش و پرورش هماهنگ شده تا سرويس‌هايي براي اين قشر نيز از سوي سازمان تاکسيراني ارايه شود تاهم اياب و ذهاب معلمان تسهيل شده و هم بر بار ترافيکي معابر با آغاز سال تحصيلي کمتر اضافه شود. از آنجايي که مهرماه هميشه افزايش حجم تردد خودروهاي عبوري را بين 25يا30درصد بر معابر تحميل مي‌کند، بهتر است تا راهکارهاي لازم براي کاهش استفاده از خودرو شخصي پررنگتر دنبال شود. زيرا هر ترافيکي طبيعتا تبعات زيان آوري همچون آلودگي هوا، افزايش مصرف سوخت و هدر رفتن وقت و انرژي شهروندان را به دنبال خواهد داشت. بنابراين با تامين سرويس چه براي مربيان و چه دانش اموزان، ضمن اينکه مديريت زمان توسط افراد بهتر صورت مي‌گيرد، مواردي را که اشاره کردم، نيز بر شهر و شهروندان تحميل نمي‌شود.


 در شهر 

 کارمندان نمونه شهرداري معرفي مي‌شوند

کارمندان نمونه شهرداري تهران در مراسمي‌با حضور شهردار تهران معرفي و تجليل مي‌شوند .

به گزارش روابط عمومي معاونت مالي و اداري شهرداري تهران، گفت: به مناسبت روز کارمند از مديران، کارمندان و کارشناسان واحدهاي صفي و ستادي شهرداري تهران که برابر دستور العمل ستاد مرکزي جشنواره شهيد رجايي واجد شرايط باشند توسط شهردار تهران تقدير بعمل خواهد آمد.

ناصر اماني افزود: جشنواره شهيد رجايي شهرداري تهران امسال نيز با هدف معرفي کارکنان نمونه برگزار مي‌شود تا از کارمنداني که پاسخگوي مناسبي به شهروندان تهراني هستند قدرداني شود.

وي اظهارداشت: در انتخاب کارمندان نمونه سال جاري علاوه بر منتخبين مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌هاي تابعه شهرداري تهران، مقرر شد تا از 50 نفر از بازنشستگان نمونه شهرداري تهران نيز تقدير شود.

رئيس ستاد جشنواره شهيد رجايي از انتخاب روساي نواحي نمونه، روساي ادارات املاک و مديران حقوقي و روابط عمومي‌نمونه مناطق خبرداد و تاکيد کرد: همچون سنوات قبل و به مناسبت روز کارمند از ايثارگران نمونه شهرداري تهران در قالب کارمندان نمونه نيز قدرداني و تقدير صورت خواهد گرفت.

اماني فرايند انتخاب کارمندان نمونه در شهرداري تهران را براساس عملکرد همکاران و مبتني بر سهميه تخصيصي و شاخص‌هاي انتخاب افراد برگزيده عنوان کرد و اظهارداشت: در سال جاري مجموعا 620 نفر که معادل 1درصد تعداد کل شاغلين و جمعي از بازنشستگان است مورد تقدير قرار خواهند گرفت.

رئيس ستاد جشنواره شهيد رجايي شهرداري تهران خاطر نشان کرد: بر اساس سياست‌هاي شهردار مبني بر دقت لازم در انتخاب مديران و کارمندان نمونه، از نظر واجد شرايط بودن و رعايت دقيق ضوابط، اقدامات لازم از سوي اين ستاد نسبت به ابلاغ شاخص‌ها و عوامل کمي انتخاب بانجام رسيده و پس از معرفي افراد برگزيده نظارت بر تطبيق آنها با ضوابط مجددا از سوي ستاد انجام مي‌گيرد.

اماني با بيان اينکه بر اساس ضوابط انتخاب افرادي که در 3 سال اخير به عنوان کارمند نمونه انتخاب گرديده اند ممنوع است گفت: بايد به روح و هدف برگزاري اين مراسم که توسعه شايستگي و خلاقيت در جهت ارتقاء سطح کارآمدي سازمان و افزايش همبستگي بين مديران ارشد و بدنه اجرايي آن است توجه شود .

قائم مقام معاونت مالي واداري يادآور شد: ما هر سال طي 2 مرحله، کارگران و کارمندان نمونه شهرداري تهران را درارديبهشت ماه (روز جهاني کارگر) و در شهريور ماه (روز کارمند) معرفي و از آنان تقدير مي‌کنيم و بر همين اساس شهردار تهران نيز به لحاظ اهميتي که به حوزه منابع انساني دارند شخصا علاوه بر حضور در مراسم و اهداء جوايز، تدابير و رهنمودهاي شان را نيز بصورت مستقيم با آنان در ميان مي‌گذارند . وي اظهار اميدواري کرد که در سال جاري نيز اين مراسم با موفقيت و پرشور تر از هميشه برگزار شود.

مراسم تجليل از کارمندان نمونه شهرداري امسال و به لحاظ مصادف شدن روز کارمند(4 شهريور) با ايام برگزاري اجلاس سران کشور‌هاي عضو عدم تعهد،در هفته پاياني شهريور ماه و با حضور بيش از 600 نفر از مديران، کارمندان و کارشناسان نمونه واحدهاي مختلف شهرداري تهران در سالن همايش‌هاي برج ميلاد برگزار مي‌شود.

صدور پروانه نوسازي بيمارستانهاي منطقه 12 در حداقل زمان ممکن

به مناسبت روز پزشک، طي نشستي با حضور مهندس علي محمدنژاد شهردار منطقه 12 تهران از روساي بيمارستانهاي سطح منطقه و اعضاء فعال کانون پزشکان تقدير شد.

در اين نشست صميمانه که دکتر گلمکاني مديرکل اداره سلامت شهرداري تهران نيز حضور داشت، روساي بيمارستانها و پزشکان به بيان ديدگاهها و نظرات خويش در خصوص ساخت و نوسازي بيمارستانهاي سطح محدوده منطقه با توجه به احتمال وقوع حوادث غيرمترقبه پرداختند.

شهردار منطقه 12 نيز در اين نشست ضمن استماع نقطه نظرات روساي بيمارستانها و پزشکان، آمادگي اين منطقه در صدور پروانه نوسازي بيمارستانها با توجه به درخواست ارائه شده، ظرف 48 ساعت را اعلام نمود.

جشنواره غنچه‌هاي شهر در منطقه 16 برگزار مي شود

جشنواره «بهترين‌ها براي غنچه‌هاي شهر» در جهت شناخت نيازهاي گروه سني كودكان و امكانات و پتانسيل‌هاي موجود خانواده‌‌ها برگزار مي شود.

موسويان مسئول امور بانوان منطقه گفت: كودكان به دليل شرايط سني، جسمي و روحي ويژه، تفاوت‌هاي آشكاري با ساير شهروندان داشته و نيازهاي خاص خود را دارا هستند. شهرهاي امروز هم به دليل آنكه براي بزرگسالان طراحي و ساخته شده، نه تنها براي كودكان مطلوبيت و جذابيت‌هاي لازم را ندارد بلكه براي آنان خطرناك نيز به شمار مي‌روند. كمبود فضاهايي كه كودك بتواند در آن به بازي و فعاليت خلاقانه بپردازد، آلودگي‌هاي محيطي، عدم رعايت حقوق اوليه، نبود امنيت و ايمني، تراكم بالاي ساختماني و .... همه از مشكلاتي است كه كودكان در شهرها با آن مواجه هستند.

وي برگزاري جشنواره «بهترين‌ها براي غنچه‌هاي شهر» را در جهت شناخت نيازهاي اين گروه سني و امكانات و پتانسيل‌هاي موجود حائز اهميت دانست و افزود: جهت سهولت دسترسي كليه شهروندان به جشنواره و نيز معرفي فعاليت‌ها و دستاوردهاي منطقه در حوزه كودك، در نظر است جشنواره مذكور در زمينه‌هاي مقاله نويسي با موضوعات : شهر، كودك، فضاهاي شهري -شهر، كودك، فرهنگ و هنر - شهر، كودك، حمل و نقل و ترافيك - شهر، كودك، بهداشت و سلامتي - شهر، كودك، بازي و سرگرمي - شهر، كودك وخانواده و تربيت اسلامي برگزار نمايد.


 گذري بر مناطق 

 راه اندازي نخستين پايگاه مددکار شهر

منطقه 15: شهردار منطقه 15 از تاسيس نخستين پايگاه «مددکار شهر» در بوستان مبعث واقع در محله اتابک منطقه خبر داد و افزود : اين پايگاه ظرف چند روز آينده راه اندازي مي‌شود . مهندس صفوي اظهار داشت : تاسيس و راه اندازي اولين پايگاه مددکارشهر را با هدف تشکيل بانک اطلاعاتي از آسيبهاي اجتماعي،‌آسيب ديدگان و نقاط آسيب پذير،‌افزايش سطح دسترسي شهروندان به خدمات اجتماعي، ‌ظرفيت سازي و جلب مشارکت نهادهاي دولتي و غيردولتي، تشکيل هسته‌هاي مداخله گر مردمي در جهت حل مشکلات محله،‌ کاهش آسيب پذيري شهروندان به ويژه در نقاط آسيب خيز و اسکان غيررسمي، ارتقاء آگاهي شهروندان و ارائه خدمات اجتماعي به آسيب ديدگان داراي نيازهاي ويژه و پيشگيري از گسترش نقاط آسيب پذير در برنامه کاري منطقه قرارداده ايم .شهردار منطقه 15 در بيان وظايف پايگاه يادشده خاطرنشان کرد : شناسايي آسيب‌هاي اجتماعي،‌آسيب ديدگان اجتماعي،‌ کانون‌هاي آسيب خيز وفضاهاي بي دفاع شهري،‌مصاحبه مددکاري با افراد آسيب ديده و در معرض آسيب،‌مداخله در بحران در قالب مصاحبه، ‌مشاوره و معرفي افراد در معرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي به نهادها و سازمان‌هاي ارائه دهنده خدمات،‌تعامل و هماهنگي لازم با کليه طرح‌هاي سازمان رفاه،‌خدمات و مشارکتهاي اجتماعي اعم از متمرکز و منطقه اي و ... از جمله وظايف کارشناسان ارشد و مددکاران فعال در اين پايگاه است .

خيابان وليعصر (عج) تا موزه سينما پياده راه فرهنگي شد

منطقه 1: به منظور احيا و فضاسازي مناسب در اطراف بناهاي تاريخي و قديمي شمال تهران و جذب گردشگران و دوستداران فرهنگ سينما به بازديد از موزه سينما، با جابه جايي کتابخانه شهيد باهنر، خيابان وليعصر(عج) تا موزه سينما پياده راه فرهنگي شد. مجتبي يزداني شهردار اين منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: کتابخانه شهيد باهنر (باغ فردوس) به دليل موقعيت مکاني که در حدفاصل ضلع ورودي موزه سينما و خيابان وليعصر(عج) قرار داشت و مانع از ديد وسيع اين مکان فرهنگي و تاريخي از خيابان مذکور مي‌شد به مکان ديگري منتقل شد.وي افزود: با مکاتبات انجام شده با اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي کشور کتابخانه تخصصي شهرسازي و معماري شهرداري که در همان محدوده قرار داشت به کتابخانه شهيد باهنر با دو برابر فضاي قبلي واگذار و کتابخانه تخصصي معماري نيز براي استفاده متخصصين شهرسازي نيز به مکاني در دارآباد منتقل شد.

نشست با شوراياران محلات

منطقه 21:نشست ماهيانه شهردار منطقه 21 با دبيران شوراياري محلات 17 گانه اين منطقه برگزار شد. شهردار منطقه 21 در اين نشست ضمن قدرداني از تلاش‌هاي صورت گرفته در اين منطقه، همکاري و همياري شوراياري‌ها، مديران محله و شهروندان به عنوان بازوان قدرتمند و قوي براي اجراي پروژه‌ها را از ملزومات دانست و گفت: طي 6 ماه اول سال کارها و اقدامات انجام شده خصوصا در مورد پروژه‌هاي بزرگ و عمراني قابل تقدير و مثبت ارزيابي مي‌شود، چنانکه در ارزيابي‌ها در حال حاضر 100 پيمانکار در راستاي انجام اهداف منطقه فعال هستند که در همين راستا توسعه 15 هکتاري فضاي سبز، احداث پل‌هاي بي نظير را داشته ايم و به جرات مي‌توان گفت همه اين اقدامات صورت گرفته جز آرزوهاي ما بوده است که به همت همه همکاران به واقعيت مبدل شده است .وي ادامه داد: احداث و راه اندازي پروژه‌هاي بزرگ عمراني منطقه اعم از احداث پل ايران خودرو، پل فتح به ايران خودرو، پل بلوار گلها به جاده مخصوص، احداث سراي محلات و ديگر موارد براي منطقه هزينه‌هايي را دارد که اکثر اين پروژه‌ها تا پايان سال جاري اتمام و به بهره برداري مي‌رسد و لازم به ذکر است روند اجراي بعضي از اين پروژه‌هاي بزرگ را شهردار تهران به صورت مستقيم پيگيري مي‌کنند.

کاهش فاصله دسترسي به حمل و نقل عمومي در شمال غرب تهران

منطقه 2: شهردار منطقه دو تهران با اشاره به اجراي برنامه‌هاي توسعه حمل و نقل عمومي در اين منطقه، از کاهش فاصله دسترسي به حمل و نقل عمومي خبر داد. عابد ملکي تاکيد کرد: هم اکنون فاصله دسترسي شهروندان ساکن در منطقه 2 تهران به حمل و نقل عمومي به 350 متر از مبدا کاهش پيدا کرده است.شهردار منطقه دو تهران افزود: هم اکنون دو خط اتوبوسراني پر سرعت در منطقه راه اندازه شده که با تکميل خطوط مترو، مي‌تواند شرايطي مطلوب را براي استفاده از حمل و نقل عمومي در شهر فراهم کند.ملکي گفت: منطقه دو تهران با دارا بودن بيش از 56 درصد مسيرهاي بزرگراهي شهر تهران، سهم زيادي در ترددهاي روزانه شهري دارد که تو سعه حمل و نقل عمومي در اين منطقه توانسته است از بار ترافيکي منطقه بکاهد.

صدور 49 اخطار براي صنوف و مشاغل متخلف

منطقه 17: اداره ساماندهي به منظور جلوگيري از تخلف صنوف در سطح منطقه، 49 برگ اخطاريه براي صاحبان مشاغل صادر کرد. عيسي حميدنيا رئيس اداره ساماندهي منطقه با اعلام اين خبر افزود:« 13 مورد از مزاحمت‌هاي سطح منطقه بدون طرح در کميسيون ساماندهي رفع و 19 ملک نيز جهت تشکيل پرونده با هدف اعمال بند 20 ماده 55 قانون شهرداري‌ها شناسايي شدند.»وي با اشاره به بازديد از 16 کيوسک مطبوعاتي سطح منطقه گفت:« در بازديد‌هاي به عمل آمده از صنوف، تخلفات آنها شناسايي و نسبت به رفع آن تذکرات و اخطارهاي لازم صادر و جهت نصب سيستم اطفاي حريق وکپسول آتش نشاني در اين اماکن باسازمان آتش نشاني همکاري‌هاي مورد نظر صورت پذيرفته است.»حميد نيا در پايان اظهار داشت:«باتوجه به در پيش بودن برپايي اجلاس سران کشورهاي جنبش عدم تعهد در تهران و قرارداشتن منطقه 17 در مسير تردد سران کشورها،تهميدات لازم جهت جلوگيري از وجود سد معبرهاي صنفي و مشاغل کاذب در اين مسير اتخاذ شده است.»