نسخه شماره 2985 - 1391/05/21 -


همه رکوردهايي که در المپيک2012شکستيم

نتايج عملکرد ضعيف فدراسيون
تکواندوي ايران طلايي نبود


اخبار المپيک


اخبار کوتاه


 همه رکوردهايي که در المپيک2012شکستيم 

 کاروان ايران در فاصله 2 روز تا پايان المپيک 2012 موفق به کسب 9 مدال شده است؛ بيشترين مدال کسب شده در طول 16 دوره حضور در ادوار مختلف المپيک.تا قبل از اين دوره، المپيک 1952 با 7 مدال رکوردار بيشترين مدال کسب شده براي ايران در تاريخ المپيک بود.به گزاش خبرآنلاين کسب 4 مدال طلا در طول يک دوره المپيک رکورد تاريخي براي ايران در تاريخ اين مسابقات است.بيشترين طلاي کسب شده در يک دوره المپيک مربوط به 12 سال قبل و المپيک 2000 بود که 3 مدال طلاي براي کاروان ايران ثبت شده بود.کشتي فرنگي با کسب 3 مدال طلا رکوردي تاريخي ثبت کرد.در اهميت اين رکورد بايد به اين نکته اشاره کرد که تا قبل از اين دوره، کشتي فرنگي مدال طلا کسب نکرده بود و کل مدال هاي طلاي کسب شده ايران در طول ادوار گذشته در رشته کشتي فقط 5 مدال بوده است!

همچنين احسان حدادي با کسب مدال نقره پرتاب ديسک تاريخ ساز شد.بدين ترتيب دو و ميداني چهارمين رشته مدال آور ايران در تاريخ المپيک شد.مرحوم جعفر سلماسي در وزنه برداري(المپيک 1948 لندن)، محمود ملاقاسمي در کشتي(المپيک 1952 هلسينکي) و هادي ساعي در تکواندو(المپيک 2000 سيدني) اولين مدال آوران ايران در 3 رشته مدال آور قبلي بوده اند که هر 3 مدال برنز بودند، اما رنگ اولين مدال دو و ميداني ايران نقره اي بود. اما يک رکورد ديگر نيز در اين دوره المپيک به ثبت رسيد، پس از 60 سال براي دومين بار دو پرچم از ايران در کنار يکديگر به اهتزاز درآمد.بهداد سليمي و سجاد انوشيرواني با کسب مدال هاي طلا و نقره وزنه برداري دو سکوي وزن 105+ را به خود اختصاص دادند.در المپيک 1952 هلسينکي، مرحوم محمود نامجو در کنار علي ميرزايي در وزن 56 کيلوگرم وزنه برداري صاحب دو مدال نقره و برنز شده بودند. پيشتر محمد نصيري در المپيک 1968، حسين توکلي در المپيک 2000 و حسين رضا زاده در المپيک هاي 2000 و 2004 چهار مدال طلاي اين رشته را بدست آورده بودند.

جمع مدال هاي کسب شده ايران از المپيک تا امروز به 57 رسيده است.با توجه به شانس هاي باقي مانده در کشتي آزاد انتظار مي رود در پايان المپيک 2012، تعداد مدال هاي المپيکي ايران از 60 عبور کند. تاکنون 45 ورزشکار موفق به کسب مدال از المپيک براي ايران شده اند.مرحوم غلامرضا تختي(يک طلا و 2نقره) ، هادي ساعي (2 طلا و يک برنز) و محمد نصيري(يک طلا، يک نقره و يک برنز) با 3 مدال المپيکي رکوردار هستند.

توانستم لحظه‌اي دل مردم را شاد كنم

دارنده مدال نقره پرتاب ديسك المپيك 2012 لندن معتقد است دووميداني‌كاران ايراني مي‌توانند در ماده‌هاي ديگر اين رشته مدال‌هاي المپيك را از آن خود كنند. احسان حدادي كه موفق شد مدال نقره پرتاب ديسك المپيك را كسب كند، عنوان كرد: همين كه توانستم لحظه‌اي دل مردم را شاد كنم برايم ارزش بسياري دارد.در دوره گذشته المپيك وقتي كه از جايگاه انجام مصاحبه رد مي‌شدم چشمانم اشكبار بود اما الان كه مصاحبه مي‌كنم خوشحالم كه توانستم مدال نقره المپيك را كسب كنم و براي لحظه‌اي شادي و خنده را روي لبان مردم بياورم.

قهرمان پرتاب ديسك ايران در ادامه با بيان اينكه هميشه كسب اولين‌ها سخت است افزود: اميدوارم با مدالي كه من در المپيك گرفتم اين مسير براي بقيه ماده‌هاي رشته‌هاي دووميداني نيز باز شود و بتوانيم به مدال‌آوري در دوره‌هاي بعدي المپيك ادامه دهيم.

انتظارم خيلي بيشتر از اينها بود

محمد بنا درباره اينکه پيش بيني شخصي‌اش قبل از المپيک چه تعداد مدال براي تيمش بود، گفت: انتظار خودم خيلي بيشتر از اينها بود و براي 3 کشتي ديگر هم مدال کنار گذاشته بودم.قبل از سفر به لندن هم اين موضوع را گفته بودم که هر 6 کشتي‌گير ما شانس مدال دارند.همه فکر مي‌کردند که من دنبال حداقل هستم، اما خودم مي‌دانستم که چکار کردم و چه نتيجه‌اي بايد بگيرم؛ همواره دنبال بيشترين بودم.

پس از ورود کاروان وزنه برداري به ايران، نواب نصير شلال در جمع خبرنگاران گفت: بسيار خوشحالم که توانستم براي کشورمان افتخار کسب کنم.آن لحظات وصف ناشدني بود.خوشحاليم بيشتر براي کساني بود که من را دعا کردند و من اين موفقيت را به آنها تقديم مي‌کنم. وي گفت: اگر انتظار کسب مدال نداشتم هيچ گاه به المپيک نمي‌رفتم. همچنين حميد سوريان در حاشيه مراسم استقبال در مورد مسابقات المپيک 2012 لندن گفت: کاروان تيم ملي کشتي فرنگي در اين مسابقات نتايج خيلي خوبي را کسب و با 3 نشان طلا عنوان قهرماني را از آن خود کرد. وي افزود:‌ اميدوارم مردم در اين ايام همه ورزشکاران را دعا کنند تا باز هم در لندن مدال‌هاي خوش‌رنگي نصيب ورزشکاران کشورمان شود.سوريان در ادامه گفت: توکل به خدا در اين ماه عزيز و دعاي مردم باعث دلگرمي ما شد و همين موضوع باعث شد بچه‌ها با انگيزه فراواني مقابل حريفانشان مبارزه کنند.خوشبختانه سه بار سرود ايران در لندن در سالن کشتي نواخته شد که بهترين لحظات همه ما بود.


 نتايج عملکرد ضعيف فدراسيون
 تکواندوي ايران طلايي نبود 

 سارا علم بيگي: محمد باقري معتمد درحالي به مدال با ارزش نقره المپيک رسيد که نحوه رقابتش در روز مسابقه، چندان علاقه مندان و کارشناسان ورزشي را راضي نکرد. محمد باقري معتمد نايب قهرمان جهان و يکي از بهترين‌هاي ايران روز پنجشنبه با رسيدن به مدال نقره المپيک، نهمين مدال کاروان ورزشي ايران را به دست آورد، اما بسياري از اعضاي کاروان ايران و حتي ايرانيان حاضر در لندن و يا در سالن رقابت‌ها به چيزي جز مدال طلا رضايت نمي دادند و براي همين بود که چندان با رضايت سالن رقابتها را ترک نکردند. با اين حال بايد به اين موضوع پرداخت که چرا باقري معتمد در حاليکه به مدال نقره المپيک رسيد، اما همچنان افرادي مانند هادي ساعي، غلامحسين ذوالقدر و يا حتي عسگري سالن رقابت را با رضايت کامل ترک نکردند؟

محمد باقري معتمد به گواه بسياري از نزديکان تيم ملي يکي از با تکنيک‌ترين تکواندوکاران ايران است. او در تمرين‌ها طيفي از تکنيک‌ها و تاکتيک‌ها را به نمايش گذاشته و کيفيت بسيار بالايي از خود نشان مي‌دهد. براي همين هم هست که از بهترين‌هاي ايران و به تاکيد غلامحسين ذوالقدر سرمربي سابق تيم ملي، بهترين تکواندوکار ايران در اين وزن است، اما با تمام اين تفاسير محمد باقري معتمد اگرچه به فينال وزن خودش رسيد، اما شايد به جرات بتوان گفت که او با شانس به فينال رسيد، ولي تنها شانس براي طلايي شدن او کافي نبود.

محمد باقري معتمد نايب قهرمان جهان به غير از رقابت نخست که برابر تکواندوکاري نه چندان قابل بود، در دو مسابقه ديگر با اما و اگر وارد مرحله بعدي شد. رقابت او برابر نيک پا از افغانستان حسابي گره خورد و در راند طلايي وارد مرحله بعد شد. او مقابل سيلواي برزيلي نيز چنان اشتباه فاحشي از خود نشان داد که گويا اصلا حواسش نيست که در المپيک رقابت مي کند. او در هر دوي اين مسابقات دو ضربه بالا خورد و امتيازهاي خوبي به حريفان داد، غافل از اينکه يک امتياز از حريفان با استفاده از ضربه هاي بالا بگيرد. او در فينال نيز تاکتيکي براي موفقيت نداشت و دوباره همين ضربه خوردن بالا و عدم توان در جبران باعث شد از حريف عقب بيفتد.

قهرمان المپيک با همه ورزشکاران متفاوت است. قهرمان المپيک نشان مي دهد که از همه هم‌رده‌هايش بالاتر است، اما وقتي باقري معتمد از همان دور اول شروع به پاسخ دادن سئوال خبرنگاران مختلف مي کند، نشان مي دهد که به هرحال بخشي از تمرکز خود را از دست داده است. او در هر سه رقابت پاياني اش چهره يک قهرمان جنگنده را نداشت. به ويژه در فينال باقري چهره اي از خود به نمايش گذاشت که بي شک کمتر طرفداري را از نمايش خود راضي نگه داشت. نخستين جمله اي که ايرانيان حاضر در سالن به يکديگر مي گفتند اين بود که باقري براي مدال نقره آماده بود و قبول کرده بود روي سکوي دوم بايستد.

اين باوري عمومي بود که از نمايش او به تماشاگران منتقل شده بود. البته ما در مورد تکواندوکاري که حذف شده سخن نمي گوئيم. ما در مورد نايب قهرمان المپيکي مي گوئيم، اما حداقل دوست داشتيم معتمد در شرايطي نايب قهرمان المپيک شود که واقعا جنگيده باشد و چيزي در وجودش نبوده که در شياپ چانگ به ظهور نگذاشته باشد. به هرحال همه بايد قبول کنيم که روحيه معتمد ديروز يک روحيه طلايي نبود.

همه اين موارد را بايد کنار اين مسئله گذاشت که ديروز را نبايد روز باقري قلمداد کرد. همه کارکشته هاي ورزش مي دانند که برخي روزها، روز ورزشکاران نيست و در آن روزها کيفيت عملکرد آنها تا حد زيادي کاهش پيدا مي کند. مواردي که در بالا به آن پرداخته شد نشان مي دهد که ديروز، روز باقري نبود که اگر بود اکنون ما يک قهرمان المپيک را داشته و جشن پنجمين مدال طلايمان را مي گرفتيم.

نايب قهرماني جهان و انواع و اقسام موفقيت‌ها باعث شده بود همگان محمد باقري معتمد را يک طلايي در بازي‌ها فرض کنند و به چيزي کمتر از آن راضي نمي شدند. البته اين ذهنيت عمومي نيز پديد آمده بود که مي گفت پس از اينکه محمد در يک سال اخير دو بار به ثروت تازگل ترک باخته، اين بار مي خواهد انتقام دو شکست قبلش را در فينال المپيک بگيرد تا جبراني شود بر باخت‌هاي پيشين. اين تفکر باعث شده بود تا باقري را يک قدم ديگر به طلا نزديک تر بدانيم. البته موفقيت روزهاي اخير ورزشکارانمان و دستيابي به مدال‌هاي طلاي کشتي و وزنه برداري هم گويا کمي حريصمان کرده بود و توقع ها را افزايش داده بود.

باقري معتمد، همان تکواندوکاري که رضا مهماندوست پس از رقابت‌هاي جهاني تکواندو و پس از اينکه او نايب قهرمان دنيا شده بود، بلافاصله او را براي المپيک و انتخابي المپيک برگزيد، روز گذشته به فينال رقابت‌هاي تکواندوي المپيک رسيد. اگرچه شايد در دو مسابقه قبل از فينال هم چندان با قاطعيت رقابت نکرده بود و به قول معروف مسابقه هايش را به مويي رد کرده بود و فيناليست شده بود. پس بنابراين اين توقع بود تا محمد در فينال به خودش آيد و نقره‌اي که در دستش بود را با طلا عوض کند، اما اين طور نشد.

محمد روز گذشته در رقابت فينال به گونه اي رقابت کرد که گويا به همان مدال نقره راضي بود. البته با هوش و ذکاوتي که داشت، پاياپاي با حريف پيش مي آمد، اما آن جنگندگي هميشگي را نداشت. شايد به قول هادي ساعي، روز، روز محمد باقري معتمد نبود. شايد هم اگر مهماندوست بود کمي او را به خودش مي آورد.

هم به من ظلم کردند هم به تکواندوي ايران

رضا مهماندوست مي گويد باخت يوسف کرمي و باقري معتمد حاصل تصميمات غلط رئيس فدراسيون تکواندو است. رضا مهماندوست سرمربي موفق تکواندوي ايران که 5 ماه قبل از المپيک قرباني تصميمات فدراسيون شد و بر سر مسائل مالي او را به خانه اش فرستادند در پي ناکامي اعضاي تيم ملي تکواندو به خبرآنلاين گفت:« به قرآن نمي خواهم مردم حس کنند که الان چون تيم نتيجه نگرفته ، اين ها را مي گويم. من دلم براي 4 سال زحمتي مي سوزد که دود شد و رفت. آقاي پولادگر با خودخواهي ات هم به من ظلم کردي ، هم به اين بچه ها که حق مسلم شان دو مدال طلاي المپيک بود ، هم به ورزش تکواندو و هم به خودت. اين تيم بايد 2 طلاي المپيک مي گرفت نه اينکه به لطف داوري کل سهم مان يک نقره باشد. کجا يوسف آن يوسف هميشگي بود ، محمد چه شباهتي به باقري معتمد هميشگي داشت؟ آقاي ساعي بياييد الان به مردم بگوييد با اين تيم چه کرديد؟»

سوسن حاجي‌پور  مبارزه اول خود را واگذار کرد

تنها بانوي تکواندوکار کشورمان در بازي‌هاي المپيک 2012 لندن در اولين ديدار خود مقابل نماينده استراليا بازنده از ميدان خارج شد.

به گزارش مهر، جمعه سومين روز از رقابت‌هاي تکواندوي بازي‌هاي المپيک 2012 لندن به مبارزات اوزان سوم مردان و بانوان اختصاص دارد.در وزن سوم بانوان (67- کيلوگرم) سوسن حاجي‌پور در مبارزه اول خود به مصاف «کارمن مارتون» نماينده استراليا رفت. حاجي‌پور در آغاز اين ديدار ابتدا دو امتياز از دست داد و سپس با ضربه روي سر حريف استراليايي سه امتياز گرفت تا وقت اول را 3 بر 2 به سود خود خاتمه دهد.در راند دوم حريف استراليايي روي ضربه سر سه امتياز کسب کرد که با اعتراض مربي کره‌اي تيم کشورمان اين سه امتياز از روي تابلو پاک شد.

در اين راند داوران به اشتباه سه امتياز براي حاجي‌پور روي تابلو ثبت کردند که با تذکر داوران کنار نتيجه به همان 3 بر 2 قبلي تغيير يافت.در راند دوم امتياز بين دو تکواندوکار رد و بدل نشد تا کار به وقت سوم کشيده شود. در راند سوم «مارتون» يک امتياز کسب کرد و نتيجه را به تساوي کشاند و در پايان اين راند دو تکواندوکار با امتياز تساوي 4 بر 4 به کار خود پايان دادند و تا تکليف تکواندوکار پيروز به امتياز طلايي در راند چهارم کشيده شود.

در راند چهارم نماينده استراليا روي ضربه سر، از داوران سه امتياز کسب کرد که با درخواست مربي تيم ايران داوران به بازبيني فيلم پرداخته و اين سه امتياز تاييد نشد و از روي تابلو پاک شد.در نهايت حريف استراليايي يک امتياز گرفت و پيروز از ميدان خارج شد.نماينده کشورمان در حالي مي‌تواند به کار خود ادامه دهد که اين استراليايي به ديدار نهايي راه پيدا کند. «کارمن مارتون» تکواندکار 25 ساله استراليا با رنکينگ 13 جهان، 49 بازي ملي و 28 پيروزي را در کارنامه خود دارد.مدال‌هاي نقره و برنز مسابقات تکواندوي قهرماني آسيا و مدال نقره جام جهاني تکواندو مهمترين افتخارات حريف حاجي‌پور است.

شكست سنگين يوسف كرمي در المپيك

يوسف كرمي با شكست مقابل نماينده اسپانيا شانس رسيدن به مدال طلا را از دست داد.

به گزارش ايسنا درادامه رقابتهاي تكواندو در وزن 80- كيلوگرم مردان يوسف كرمي با نتيجه 8 بر 2 مقابل «نيكلاس گارسيا» نفر پنجم رنكينگ جهاني از اسپانيا شكست خورد.

در راند نخست كرمي حملات بيشري انجام داد، اما ضربه‌هايش از دور پرتاب مي‌شد و روي هوگو نمي‌نشست.در ثانيه‌هاي پاياني كرمي يك امتياز گرفت و در پايان وقت نخست پيش افتاد.

در وقت دوم كرمي يك ضربه به هوگو و يك ضربه به سر دريافت كرد و 4 بر يك عقب افتاد و تايم دوم هم به پايان رسيد. در وقت سوم باز هم كرمي ضربه سر دريافت كرد و 7 بر يك عقب افتاد تا كارش سخت شود.ضربات متعدد از سوي حريف كرمي امتيازات او را به هشت رساند تا كرمي مقابل اين تكواندوكار بلندقامت 24 ساله اسپانيايي كه تاكنون بارها مقابل تكواندوكاران ايراني شكست خورده بود، با اختلاف زيادي ببازد.


 اخبار المپيک 

 صعود 13 پله‌اي نوشاد عالميان و سقوط شهسواري پس از المپيک

تازه‌ترين رده بندي پينگ‌پنگ‌بازان جهان پس از اتمام مسابقات تنيس‌روي ميز المپيک 2012 لندن منتشر شد كه با صعود 13 پله‌اي نوشاد عالميان همراه بود. به گزارش ايسنا، رنکينگ بازيکنان جهان در ماه اوت 2012 پس از مسابقات المپيک لندن منتشر شد.در اين اين رنکينگ نوشاد عالميان که موفق شده بود در المپيک لندن دو پيروزي با ارزش مقابل استرليا و هنگ کنگ و با باخت به تيموبول حذف شود، موفق به صعود 13 پله اي شد. عالميان در مجموع از آوردگاه المپيک 49 امتياز براي خود ذخيره کرد که بيشترين سهم آن پيروزي مقابل تانگ پنگ هنگ کنگي بود.هم اکنون نوشاد عالميان با 13 پله صعود در مکان 64 بازيکنان جهان قرار گرفته است.ندا شهسواري ديگر بازيکن المپيکي کشورمان بدليل باخت به اوشونايکه نيجريه اي و کسر سه امتياز از او با 11 پله سقوط در مکان 502 قرار گرفت. ديگر بازيکنان ايران در بخش مردان نيز نتايج مثبتي در اين رده بندي داشتند.محمدرضا اخلاق پسند بدون تغيير همچنان در مکان 262 قرار دارد، افشين نوروزي، نيما عالميان، مهران احدي، ميديا لطف الله نسبي و واحد مالميري هر کدام به ترتيب با 3 ، 2 ، 6 ، 3 و 7 پله صعود در مکان هاي 275 ، 296 ، 346 ، 415 و 435 جاي گرفتند.پوريا عمراني ملي پوش جوان کشورمان نيز با 30 پله صعود در رتبه 560 اين رده بندي قرار گرفت. اما بازيکنان ملي پوشان بزرگسال کشورمان در اين رده‌بندي سقوط کردند که بر اين اساس محجوبه عمراني با 2 پله سقوط در رده 549 ايستاد ، پريسا صمدي و مريم صامت نيز هر کدام با 5 و 7 پله سقوط رتبه هاي 656 و 714 را به خود اختصاص دادند.

داور مسابقه عبدولي محروم نشده است

داور مسابقه كشتي سعيد عبدولي با حريف فرانسوي محروم نشده است. بهمن طالبي رييس كميته داوران فدراسيون كشتي ايران و يكي از داوران حاضر در المپيك لندن در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي ايسنا به لندن، اظهار كرد: متاسفانه اخباري كه منتشر شده صحت ندارد و داوران مسابقه عبدولي با حريف فرانسوي هم پنجشنبه و هم جمعه به قضاوت پرداختند.پس از اينكه ايران به آن كشتي اعتراض كرد، فيلم آن مسابقه و همچنين مسابقه ورزن 96 كيلوگرم براي داوران بازبيني شد كه پس از آن تصميمي بر محروميت داوران و يا اشتباه آنها گرفته نشد. طالبي همچنين به ايميل‌ها و پيام‌هاي تهديدآميز و توهين‌آميز به داوران آن مسابقه و همچنين رييس فيلا اشاره كرد و گفت: متاسفانه برخي افراد تحت تاثير احساسات خود قرار مي‌گيرند و كارهايي مي‌كنند كه شايد حتي به ضرر ما شود.ما از فردا مسابقات كشتي آزاد را داريم، نبايد جو را طوري خراب كنيم كه داوران نسبت به كشتي‌گيران ايراني جبهه‌گيري كنند.اين حركات و ايميل‌هايي كه زده مي‌شود به نفع كشتي ايران نيست و خواهش من از هموطنان اين است كه شرايطي ايجاد نكنند كه جو داوري به ضرر ملي‌پوشان كشتي آزاد ما شود. فرنگي‌كار ايران در بازي‌هاي المپيك لندن در حالي كه با چشماني گريان به كشورمان بازگشت، به ناداوري در مسابقه‌اش با حريف فرانسوي و اين كه كسي نبود از حقش دفاع كند، اشاره كرد. سعيد عبدولي در گفت‌وگو با ايسنا در حالي كه چشم‌هايش پر از اشك بود، اظهار كرد: وقتي كه اين جمعيت را در فرودگاه ديدم، بسيار خوشحال شدم.حضور چنين جمعيتي در فرودگاه خستگي را از تن كشتي فرنگي ايران بيرون آورد. وي در پاسخ به اين سوال كه «احساس خودت بعد از شكست چيست»، اظهار كرد: خواست خدا بود.هرچه خدا خواست اتفاق افتاد.وقتي عكس‌العمل مردم را ديدم، از ناراحتي‌ام كم شد.واقعا در آنجا كسي نبود كه از حق ما دفاع كند.در حالي كه برنده مسابقه بودم، دسته حريفم بالا رفت و كسي نبود كه از من دفاع كند.البته هر كس ديگري هم در سالن بود، همين اتفاق مي‌افتاد چرا كه صداي ما به گوش كسي نمي‌رسيد.آنها آمده بودند كه مرا شكست دهند و كسي نتوانست جلوي آنها بايستد.

مربي بوکس ايران:

شاگردانم بهترين عملكرد را داشتند

سرمربي تيم ملي بوكس ايران در بازي‌هاي المپيك لندن از عملكرد شاگردان خود ابراز رضايت كرد و گفت: آنها خواسته‌هايم را به بهترين نحو انجام دادند. حسين نهرودي در گفت‌وگو با ايسنا به لندن، اظهار كرد: بوكسورهاي ما مبارزات بسيار خوبي از خود به نمايش گذاشتند و اگر همين روند را در بازي‌هاي آسيايي و يا المپيك بعدي به نمايش بگذارند بهترين نتيجه و مدال را مي‌گيرند. وي در ارزيابي از عملكرد امين قاسمي‌پور افزود: اين بوكسور خوب به خاطر اينكه اولين نماينده بوكس ايران در اين دوره از بازي‌ها بود استرس زيادي را تحمل مي‌كرد، ضمن آن كه او اولين حضور خود در المپيك را تجربه مي‌كرد كه اين موضوع هم استرس او را بيشتر مي‌كرد.به هر حال او مبارزه خود را انجام داد اما حريف سرشناس او اجازه نداد كه اين بوكسور جوان ما مبارزه خوبي از خود به نمايش بگذارد، از او انتظار بيشتري داشتيم.البته باز هم مي‌گويم نبايد استرس ناشي از حضور در المپيك را در مورد اين بوكسور فراموش كنيم. سرمربي تيم ملي در مورد مهدي طلوطي يادآور شد: او در بازي اول با نماينده اسپانيا با جسارت و قدرت بازي كرد و همه تماشاگران اين جسارت او را تحسين كردند.در مسابقه دوم هم مقابل نماينده قزاقستان مبارزه خوبي داشت اما با فاصله اندكي باخت.البته نبايد فراموش كنيم كه قزاقستان بسيار بالاتر از ما در بوكس است و اين رشته از رشته‌هاي اصلي آن كشور به شمار مي‌رود. وي در مورد علي مظاهري به ايسنا گفت: حق اين بوكسور خوب ما رسيدن به فينال بازي‌هاي المپيك بود.او مي‌توانست كار بزرگي را انجام دهد اما آن داور خدانشناس آلماني كاري كرد كه يكي از بهترين بوكسورهاي ما حذف شد.هنوز نمي‌دانم چرا آن داور آن اخطارهاي بي‌مورد را به مظاهري داد. نهرودي با اشاره به اينكه احسان روزبهاني بهترين عملكرد را در بين چهار بوكسور ايران از خود به نمايش گذاشت، گفت: اين بوكسور جوان ما مبارزاتي را به نمايش گذاشت كه يكي بهتر از بعدي بود.او با غيرت، جسارت و جنگندگي ظاهر شد و غرور ايراني را به نمايش گذاشت. وي ادامه داد: روزبهاني در دور دوم هم توانست بهرام مظفر تركيه‌اي را از پيش رو بردارد تا در دور سوم در آستانه كسب مدال به مصاف نماينده قزاقستان برود.او در اين ديدار هم مبارزه خوبي به نمايش گذاشت اما متاسفانه چون داوري از ايران در بوكس المپيك حضور ندارد و مسئولي از ما در فدراسيون جهاني نيست در اين طور مواقع ضرر مي‌كنيم.


 اخبار کوتاه 

 مظلومي: کي روش فرصت آزمايش بازيکن جديد را ندارد

سرمربي فصل گذشته استقلال معتقد است كه كارلوس كي‌روش زمان زيادي براي ارزيابي بازيكنان جديد ندارد و از همين رو از تركيب نسبتا ثابتي در دعوت بازيكنان استفاده كرده است. پرويز مظلومي در گفت‌وگو با ايسنا درباره ليست جديد بازيكنان دعوت شده به تيم ملي اظهار كرد: به هر حال كي‌روش روي بازيكناني كه از گذشته در اختيار داشت، كار مي‌كند، ضمن اين كه فرصتي هم ندارد كه بازيكنان جديد را آزمايش كند.در شرايط حساسي هستيم و كي‌روش هم با همان بازيكناني كه قبلا حضور داشتند كار را پيگيري مي‌كند كه اين مساله هم طبيعي است.ان‌شاءالله در اين مدت اردوهاي خوبي برگزار شود و استفاده لازم از آن برده شود.چرا كه در حال حاضر كار سختي پيش‌رو داريم.به خصوص با تساوي برابر قطر كارمان مشكل‌تر شد. وي درباره انتخاب بازيكناني مانند منتظري كه در ليگ دقايق زيادي به ميدان نرفته‌اند، گفت: كي‌روش اين بازيكنان را براساس گذشته آنها انتخاب كرده است. مظلومي ادامه داد: انتخاب اعضاي تيم ملي سليقه‌اي است.ما هم سعي مي‌‌كنيم از تيم ملي حمايت كنيم و به انتخاب كي‌روش احترام بگذاريم، هر چند شايد سليقه‌ ما طور ديگري باشد.در مجموع بايد دست كي‌روش در انتخاب بازيكنان باز باشد. او همچنين در ادامه بيان كرد: مساله‌اي كه بايد به آن اهميت داد اين است كه مسئولان نبايد ليگ را تعطيل كنند.سال گذشته به خاطر برنامه‌هاي تيم ملي كار ما سخت شده بود و در روزهاي آخر به چه كنم، چه كنم افتاده بوديم.روي اين مساله بايد برنامه‌ريزي شود و سال گذشته هم از اين موضوع گله‌مند بودم و نظراتم را مي‌دادم.

مرتضي فنوني‌زاده:

كم مانده بگويم پرسپوليسي نيستم

بازيكن اسبق پرسپوليس معتقد است اين تيم بازيكنان خوبي دارد اما ساختارش درست نيست. پيشكسوت پرسپوليس درباره شرايط اين تيم به ايسنا گفت: وضعيت پرسپوليس به گونه‌اي است كه كم مانده بگويم پرسپوليسي نيستم.من 10 سال براي پرسپوليس بازي كردم و جزو يكي از هواداران كوچك اين تيم هستم.اما با اين باز‌ي‌هايي كه پرسپوليس انجام مي‌دهد آبرويمان رفته است. وي ادامه داد: رويانيان ستاره‌هاي تيم‌هاي ديگر را در پرسپوليس جمع كرده است اما آنها در اين تيم نمي‌توانند بار سنگين مسئوليتي كه دارند را به عهده بگيرند.پرسپوليس بازيكنان خوبي جمع كرده است اما در مجموع ساختار تيم درست نيست.ببينيد وضعيت پرسپوليس چگونه شده است كه عاشوري از سمت خودش استعفاء مي‌دهد، در شرايطي كه خيلي‌ها آرزو دارند در پرسپوليس فعاليت كنند. فنوني‌زاده با اشاره به عدم شناخت ژوزه گفت: فكر مي‌كنم كه ژوزه شناخت خوبي از بازيكنان ندارد و اينكه گفته مي‌شود با گذشت زمان وضعيت بهتر مي‌شود درست نيست.او قول داده بود كه تيم را دوازدهم نخواهد كرد، اما بعيد نيست كه اين تيم به رده پانزدهم دست پيدا كند.فكر مي‌كنم برابر داماش هم به احتمال 99 درصد بازنده باشيم. او افزود: بازيكنان فقط بايد همت و غيرت و تعصب داشته باشند، اينها بهترين فاكتورهايي است كه من در بازيكنان نمي‌بينم.