نسخه شماره 2972 - 1391/05/05 -

معاون شهردار تهران خبر داد:
ورود قطارهاي چرخ لاستيکي به محدوده بازار تهران
تکميل طرح پياده راه سازي محدوده بازار تا پايان سال
عضو فراکسيون محيط زيست مجلس:
مهاجرت در استان‌هاي جنوبي از آثار منفي گرد و غبار است

معاون مالي و اداري شهرداري تهران خبر داد:
کمک 1500ميلياردي شهرداري به مترو

مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه تاکيد کرد:
متروي تهران آماده جهش تاريخي


در شهر


گذري بر مناطق


 معاون شهردار تهران خبر داد:
 ورود قطارهاي چرخ لاستيکي به محدوده بازار تهران 
  تکميل طرح پياده راه سازي محدوده بازار تا پايان سال

 معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با بيان اينکه عمليات اجرايي پياده راه سازي محدوده بازار به طور کامل تا پايان سال به اتمام مي‌رسد گفت: تا مهرماه پياده راه سازي محدوده بازار حد فاصل خيابان گلوبندک تا ابتداي خيابان ناصر خسرو و همچنين از خيابان سعدي جنوبي تا تقاطع خيابان 15 خرداد اجرايي خواهد شد .

مهندس سيد جعفر تشکري‌هاشمي در حاشيه بازديد از پروژ پياده راه سازي محدوده بازار تهران با بيان اين مطلب اظهار کرد : محدوده منطقه 12 شهردار تهران از محدوده‌هايي است که ايجاد پياده راه در آن ضرورت دارد ، چرا که تاريخ و تمدن حدود 230 ساله تهران در اين محدوده شکل گرفته است و اماکني مانند دارالفنون، شمس العماره، موزه
گلستان ، مسجد ارگ و... همه و همه در اين محدوده واقع شده اند.

وي افزود: تا چند سال پيش محدوده بازار تهران هويت خود را از دست داده بود، چون در لابه لاي حجم انبوه تردد خودروهاي شخصي، موتورسيکلت‌ها، تاکسي‌ها ، ترافيک سنگين ، آلودگي هوا و آلودگي صوتي هيچ يک جاذبه‌ها و اماکن تاريخي اين محدوده به چشم نمي‌آمد. تمام اين مسائل سبب شد که پياده راه سازي در محدوده اطراف بازار با جديت آغاز شود و با همکاري خوب کسبه و اصناف گسترش يابد.

تشکري‌هاشمي تصريح کرد: براساس طرح پياده راه سازي محدوده اطراف بازار، پياده راه سازي حدفاصل ميدان امام خميني(ره) و خيابان‌هاي ناصر خسرو، پانزده خرداد(از خيابان سيروس تا گلوبندک) ، باب همايون و صور اسرافيل قرار گرفت که تاکنون بخش عمده اي از اين طرح اجرايي شده و تا پايان سال طرح پياده راه سازي محدوده اطراف بازار تکميل خواهد شد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اينکه بازديد امروز از محدوده بازار براي بررسي و مشاهده روند احداث پياده راه سازي در اين محدوده بوده است گفت: همان طور که قبلا به شهروندان وعده داده بوديم ، قطارهاي چرخ لاستيکي نيز وارد محدوده بازار شده اند تا نسبت به جابه جايي شهروندان در اين محدوده که ورود وسايل نقليه درآن ممنوع است، اقدام کنند.

وي با بيان اينکه در مجموع 5 قطار چرخ لاستيکي در محدوده بازار مستقر خواهند شد گفت: تاکنون 2 قطار چرخ لاستيکي در محدوده بازار خدمات رساني به شهروندان را آغاز کرده اند و طي هفته آتي 3 قطار ديگر نيز در اين محدوده مستقر خواهند شد.

تشکري ادامه داد: همچنين براي فضاي پارک در محدوده بازار نيز تصميم گيري‌هايي شده که بر اين اساس در تلاشيم تا تعدادي پارکينگ مکانيزه در ضلع شرق پايانه قورخانه ايجاد شود و فضاي پارک کافي در محدوده بازار وجود داشته باشد.

وي خاطر نشان کرد: همچنين با توجه به جابه جايي حجم انبوه مسافران از طريق پايانه قورخانه و
ايده آل نبودن شرايط اين پايانه ، مقرر شد تا نسبت به بازسازي و مناسب سازي پايانه (آسفالت مجدد، بازسازي سکوها، تامين روشنايي مناسب، احداث سرويس‌هاي بهداشتي مناسب، تعويض تجهيزات و علايم ترافيکي و ...)اقدام شود.


 عضو فراکسيون محيط زيست مجلس:
 مهاجرت در استان‌هاي جنوبي از آثار منفي گرد و غبار است 

 پديده ريزگردهاي عربي سال‌هاست موجب رنجش خاطر مردم شده است. به طوري که در گذشته فقط سه استان درگير گرد و غبار بودند اما اکنون تعداد اين استان‌ها به 22 رسيده است.

اسماعيل جليلي، عضو فراکسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي در اين باره گفت: « طي چند سال اخير نه تنها آسمان استان‌هاي غربي و جنوبي کشور بلکه استان‌هاي مرکزي نيز هر از گاهي با پديده مخرب ريزگردها مواجه بوده و اين موضوع منجر به بروز مشكلاتي در بخش‌هاي سلامت، زيست محيطي و همچنين كار و فعاليت روزانه شده است. »

وي افزود: « نبايد با گفتن اينکه منشا اصلي ريزگردها كشورهاي عراق، سوريه و اردن هستند از زير بار مسئوليت شانه خالي کنيم . جليلي معتقد است:
« تاکنون اقداماتي که براي رفع اين مشکل صورت گرفته براي مردم محسوس نيست به همين دليل از عملکرد مسئولان مربوطه ناراضي هستند و اين نارضايتي موجب مهاجرت بسياري از آنها به خصوص نخبگان از استان‌هاي جنوبي و غربي شده است.» جليلي به خطر افتادن سلامت، اقتصاد و کسب و کار مردم را از ديگر آثار منفي اين پديده نام برد و گفت: « مردم استان‌هاي جنوبي از حداقل امکانات هم برخوردار نيستند به طوري که هم با مشکلات سلامت و هم محيط زيستي دست و پنجه نرم مي‌کنند. ضمن اينکه هيچ سرمايه گذاري نيز حاضر به سرمايه گذاري در اين استان‌ها نيست اما متاسفانه با وجود همه اين مشکلات اراده جدي براي رفع اين معضل وجود ندارد .» وي با انتقاد از خارج شدن تعداد زيادي کارخانه از فهرست صنايع آلاينده کننده خاطر نشان کرد: « به طور حتم کارخانه‌ها و صنايع آلاينده از مهمترين عوامل آلودگي هوا در کلانشهرها هستند اما متاسفانه سازمان حفاظت محيط زيست بسياري از اين کارخانه‌ها را از فهرست صنايع آلاينده خارج کرده به طوري که مسئولان اين کارخانه‌ها ديگر نه عوارضي به شهرداري مي‌پردازند و نه اقدامات زيست محيطي براي آلودگي هوا انجام مي‌دهند . »

اين نماينده مجلس احداث سد در برخي از شهرهاي کشور را از ديگر اشتباهات مسئولان دانست و گفت:
« در داخل کشور سدهايي به اشتباه احداث شد که موجب به هم خوردن اکوسيستم و از بين رفتن تالاب‌هاي آن منطقه شد و اين موضوع معضل ريزگردها را تشديد کرد.» وي معتقد است: « مشکل پديده گرد و غبار موضوع پيچيده اي نيست چرا که هم اکنون هم منشاء ريزگردها مشخص است و هم روش کار بنابراين مسئولان محيط زيست بايد اين راهکارها را به صورت عملي، گام به گام و بر اساس زمان بندي مشخص اجرا کنند تا مردم شاهد محسوس کاهش ريزگردها باشند. »

جليلي در پاسخ به اين سوال که چرا وزارت بهداشت و درمان آماري از ميزان مرگ و مير ناشي از آلودگي‌ها و گرد و غبار ارائه نمي‌کند گفت: « اگر اين آمارها ارائه شود مسئولان بايد پاسخگوي آن باشند به همين دليل در بسياري از مواقع ترجيح مي‌دهند که اصلا آمارهاي اين چنيني را ارائه ندهند .»


 معاون مالي و اداري شهرداري تهران خبر داد:
 کمک 1500ميلياردي شهرداري به مترو 

 معاون مالي و اداري شهرداري تهران گفت: شهرداري تهران از ابتداي سال جاري هزار و 500 ميليارد تومان به صورت تعهدي و نقد به مترو تهران پرداخت داشته است.

حسين محمد پورزرندي با اشاره به اينکه شهرداري تهران امسال 650 ميليارد تومان بدهي‌هاي قبلي و سررسيد شده فاينانس مترو را که از بدو تاسيس مترو بود، متعهد شده است گفت: شهرداري تهران علاوه بر پول‌هايي که به صورت کمک به مترو مي پردازد و پرداخت‌هاي غير نقد که بالغ بر 100 ميليارد تومان از ابتداي سال جاري مي شود، 9/91 ميليارد تومان نيز براي گشايش ال سي‌هاي خط چهار مترو پرداخت کرد.

وي ادامه داد: اما دولت که قرار بود ال سي خط چهار مترو را به همين اندازه تامين کند، تنها 50 ميليارد تومان آن را به بانک عامل پرداخت کرده است.

معاون مالي و اداري شهرداري تهران همچنين با اشاره به اينکه سال گذشته شهرداري تهران حدود 5/4 برابر دولت به مترو کمک کرده است گفت: در سال گذشته سهم عمراني ساخت مترو براي شهرداري تهران 600 ميليارد تومان در نظر گرفته شد و اين رقم در تفريغ بوده آخر سال 90 به 715 ميليارد تومان رسيد.

پورزرندي تصريح کرد: در اين ميان دولت نيز بايستي همين مبلغ را پرداخت مي کرد که صرفا 240 ميليارد تومان آن تصويب شد اما از اين مبلغ نيز تنها 192 ميليارد تومان پرداخت شد، در بحث يارانه نيز 140 ميليارد تومان سهم شهرداري و به همين ميزان نيز سهم دولت محترم بود اما پرداختي دولت نيز از اين سر فصل، کلا 80 ميليارد تومان بوده است.


 مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه تاکيد کرد:
 متروي تهران آماده جهش تاريخي 

 گروه شهري:مديرعامل شرکت مترو تهران گفت: سال 1391 نقطه عطفي در فعاليت هاي متروي تهران در امر خطير خدمت رساني به ملت شريف به ويژه قشر آسيب پذير خواهد بود. خدمت به مردم مخصوصا اقشار آسيب پذير كه بيشترين حجم استفاده از سيستم حمل و نقل سريع، ارزان و ايمن را دارند، جزو مطالبات مكرر رهبر معظم انقلاب اسلامي و دغدغه هميشگي آن بزرگوار بوده است كه در تمامي اين سال ها، تاكيدات بسياري در اين خصوص به مسئولان به طرق مختلف ابلاغ و اعلام شده است و ما در متروي تهران مصمم هستيم به بهترين نحو ممكن اين تدابير را به منصه ظهور برسانيم. به گزارش مردم سالاري اينك بالاترين حجم عمليات عمراني در گستره وسيع تهران بزرگ در حال انجام است. به نحوي كه در بيش از 200 جبهه كاري، در بهترين شرايط و با استفاده از پيشرفته ترين فن آوري روز دنيا، دل خاك شكافته مي شود و با سرعتي تحسين برانگيز ساخت مترو پيش مي رود. در صورتي كه منابع مالي به موقع تامين شود، تا پايان سال ركورد جديدي در سرعت ساخت مترو به نام جوانان، متخصصان و خدمتگزاران ايران اسلامي رقم خواهد خورد.

هابيل درويش، مديرعامل شرکت مترو تهران با تاکيد بر خدمات رساني هرچه مطلوبتر به شهروندان اظهارداشت: با افتتاح 4 كيلومتر از خط 4 با دو ايستگاه ارم سبز و اكباتان، ضمن پيوستن شهرك بزرگ و پرجمعيت اكباتان در غرب تهران به سامانه مترو، حلقه اي ديگر از ده ها حلقه ارتباطي شبكه عظيم مترو مرتبط مي شود و خط 5 متر(تهران – كرج) به خط 4 اتصال مي يابد. اكنون يك شهروند مي تواند با صرف كمترين هزينه ‌به سهولت از آن سوي كرج خود را به شرقي ترين نقطه تهران در بزرگراه افسريه و ميدان شهيد كلاهدوز برساند. اين افتخاري براي فرزندان اين آب و خاك است كه مصمم و استوار ، با خود باوري توانسته اند كار بزرگ تكميل خطوط مترو را با صلابت و موفقيت پيش ببرند .

درويش با بيان اينکه تهران به عنوان پايتخت ايران اسلامي و ام القراي جهان اسلام ، امروزه با 12ميليون جمعيت كه 4 ميليون نفر آن در شهرك‌هاي اقماري ساكن هستند، با بحران فزآينده ترافيك و تبعات ناشي از آن همانند مصرف بالاي سوخت، آلودگي هوا و صوتي و آمار تصادفات بالا روبرو است، گفت: حمل و نقل ريلي درون شهري امروزه نقش خود را به عنوان يك شبكه حمل و نقل ريلي عمومي انبوه، ايمن، سريع، ارزان و راحت اثبات کرده و رضايت نسبي مردم را به خود جلب كرده است. بهره‌برداري از خطوط مختلف مترو در تهران، استقبال روزافزون شهروندان و تأثير انكارناپذير آن بر زندگي روزمره نيز هيچ ترديدي در توسعه مترو تهران باقي نگذاشته است.

مترو تهران در يک نگاه

وي افزود: شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه با سرعت‌دادن به روند ساخت خطوط مترو و بهره‌برداري از آن‌ها، گام اساسي و ضروري را براي تكميل 8خط سنگين شهري و چهار خط سريع‌السير در تهران برداشته است. در تهران اكنون 128 كيلومتر از خطوط مترو با بيش از 79 ايستگاه در حال بهره‌برداري است و حدود 100 كيلومتر ديگر نيز در حال اجراست . خطوط يك و چهار تكميل شده است. ضمن اينکه تكميل خطوط ديگر به همراه ساخت 35 ايستگاه و چندين مجتمع ايستگاهي در نقاط مختلف شهر تهران تأثيري شگرف بر كيفيت زندگي شهري در تهران برجاي خواهد گذاشت.مديرعامل شرکت مترو تهران با پرداختن به تعداد ايستگاه ها، مجتمع‌هاي خدماتي و همچنين طول خطوط ساخته شده و در دست ساخت در مترو بيان داشت: پروژه مترو تهران به مهم‌ترين و بزرگ‌ترين پروژه شهري در كشور تبديل شده است كه آثار زيست محيطي، اقتصادي، اجتماعي و ترافيكي آن ضرورت احداث هرچه سريعتر اين پروژه را اجتناب‌ناپذير مي‌کند . نكته ديگر اينكه مترو توانسته است در اين سال‌ها كارايي خود را به عنوان يك نياز ضروري شهري نشان دهد و در زندگي شهروندان جاي بگيرد كه استقبال مردم از اين سيستم گواه آن است.

درويش با تاکيد بر ضرورت توجه به کاهش ميزان آلاينده ها در هواي تهران اظهارداشت: حمل و نقل ريلي يك وسيله ارتباطي پاك است كه در فرآيند توليد و بهره‌برداري از آن زيان‌هاي زيست محيطي به حداقل مي رسد. اين سامانه از ظرفيت‌هاي نهفته شهر در زيرزمين استفاده مي‌كند و ضمن كمك به كاهش آلودگي هوا، در كاهش هزينه‌هاي عمومي و صرفه‌جويي در زمان‌ سفرهاي شهري نيز نقش مؤثري دارد. مجموع اين هزينه‌ها رقم كلاني را شامل مي شود كه احداث مترو نصيب جامعه خواهد کرد و در نهايت رفاه و رضايت مردم را تأمين مي‌کند.

وي مترو را نماد عدالت محوري در جامعه دانست و تصريح کرد: اينکه همه آحاد جامعه به يك شيوه از آن استفاده مي کنند و هيچ درجه‌بندي و تبعيضي در آن وجود ندارد، ضمن اينکه از زرق و برق وسايل لوكس و تجملات نيز در آن اثري نيست، نماد بارز عدالت محوري است.

چشم انداز آينده مترو

مديرعامل شرکت مترو تهران درخصوص برنامه هاي آينده اين مجموعه گفت: بر اساس برآوردهاي انجام شده، براي رسيدن به اهداف پيش‌بيني شده در قانون بايد 217 كيلومتر خطوط مترو در تهران احداث شود. اكنون در ساخت خطوط مترو، براي رسيدن به اهداف از پيش تعيين شده، اولويت نخست ساخت خط سه مترو از بزرگراه آزادگان در جنوب غربي تهران تا محله ازگل در شمال شرقي شهر است که بخش بزرگي از اين خط هم اكنون ساخته شده و تا پاييز امسال فاز اول آن از چهارراه وليعصر تا سهروردي به بهره برداري خواهد رسيد. تا پايان سال نيز مسير جنوبي از بزرگراه آزادگان تا چهارراه ولي عصر وارد چرخه بهره برداري خواهد شد. اين 19 كيلومتر شاكله اصلي برنامه سال 1391 مترو را تشكيل مي دهد . وي افزود: خطوط 7 و 6 نيز براساس برنامه به ترتيب در مسيرهاي كن تا جنوب شهرري و ميدان صنعت تا قصرفيروزه با سرعت مناسبي در حال احداث است و در حال حاضر سه دستگاه حفار مكانيزه پيشرفته (TBM) در اين دو خط مشغول به كار هستند که هر كدام روزانه دست كم 15متر حفاري انجام مي دهند. در اين ميان تاكنون 4 كيلومتر از خط 6 و 8 كيلومتر از خط 7 ساخته و آماده ريل گذاري شده است.

توانايي‌هاي متروي تهران

مديرعامل شرکت متروي تهران با تاکيد بر پيشرفت صنعت مترو و افزايش توانمندي کارشناسان داخلي بيان داشت: مترو هم اينك يك شركت تخصصي است و كارشناسان، متخصصان، كاركنان، كارگران و پيمانكاران آن نسبت به انجام عمليات اجرايي و طراحي خطوط و ايستگاه‌هاي مترو داراي تجربيات ارزشمندي هستند. چنانچه اعتبارات لازم بموقع تأمين شود، شاهد شكوفايي بيشتر كشور در صنعت متروسازي خواهيم بود. در حال حاضر به صراحت مي‌توان ادعا کرد ساخت مترو صنعتي صددرصد بومي است. هم اكنون در زمينه طراحي و ساخت تونل و ايستگاه‌ها به طور کامل از توان متخصصان داخلي استفاده مي‌‍شود. همچنين بيش از 50درصد تجهيزات ثابت و متحرك موردنياز خطوط ساخته شده را از داخل تأمين مي‌ كنيم مانند واگن‌هاي يك طبقه و دو طبقه كه تنها موتور، كشنده، بوژي و تجهيزات كنترلي آن از خارج وارد مي‌ شود.

وي ادامه داد: در طول چندين سال گذشته سرمايه‌گذاري كلاني براي راه‌اندازي قطار شهري صورت گرفته است و اين اميدواري وجود دارد كه بتوان با بهره‌برداري از قطارهاي شهري در كلان‌شهرها و بالاخص تهران به هدف پيش‌بيني شده 6ميليون سفر در روز رسيد. پروژه مترو براساس قانون تعريف شده است از آن جمله مي‌توان به لايحه قانون حمايت از حمل و نقل ريلي و قانون مديريت مصرف سوخت اشاره كرد. اين قوانين مترو را مكلف كرده است كه در طول پنج سال، ظرفيت حمل و نقل عمومي توسط مترو را به 30 درصد از سهم حمل و نقل عمومي شهر تهران برساند.

مشكلات پيش روي

درويش در پايان به مشکلات پيش رو گسترش اين ناوگان اشاره کرد و گفت: اينك با توانمندي كسب شده هيچ گونه مانع و يا مشكل فني و تكنيكي در توسعه خطوط مترو وجود ندارد. تنها مشكل موجود در فرايند ساخت مترو، تامين بموقع مالي اين پروژه عظيم زيربنايي و ملي است. طبق قانون 50درصد از هزينه هاي ساخت مترو توسط دولت و 50 درصد ديگر توسط شهرداري تهران تامين مي شود. خوشبختانه در هر دو بخش، اولويت ساخت و راه اندازي خطوط مترو و اهميت آن جا افتاده و همه بخش ها تلاش مي كنند تامين مالي مترو به سهولت و كامل انجام شود. در اين ميان انتظار شركت مترو آن است كه سرعت فزاينده حركت ساخت و ساز در مترو مورد توجه جدي قرار گيرد و برابر اين حركت عظيم، بودجه ها بموقع تزريق شود تا خللي در اين سرعت ايجاد نشود. چه بسا اگر تامين نقدينگي هماهنگ با سرعت ساخت خطوط مترو انجام شود، قطعاً بار سنگيني از مشكلات ترافيكي و گرفتاري‌هاي مردم از بابت حمل و نقل عمومي برداشته خواهد شد. به هر روي لازمه زندگي در كلان‌شهرها ايجاد ساختارهايي متناسب با نيازها و جمعيت ساكن در اين شهرهاست و احداث مترو در شهرهاي بزرگ كشورمان سرآغازي است براي تأمين نيازهاي اين شهرها.


 در شهر 

 تلاش شوراي شهر براي منصرف کردن دولت از تصميم غيرقانوني

در حالي كه معاون عمراني استاندار تهران در قامت يك سخنگو ظاهر شده اظهارات عجيبي داشته، شوراي اسلامي شهر در تلاش براي منصرف کردن دولت از جداسازي ري است.

به گزارش «شهر»، مهدي چمران رييس شوراي اسلامي تهران، در آخرين اظهار نظر خود در اين باره گفته است: «تنها چيزي که دوستان استدلال دارند، بحث قانوني جداسازي شهرري از تهران است. اما بحث اينجاست که اگر تهران را به 12 فرمانداري تقسيم کنيم، آيا مي‌توانيم 12 شهرداري نيز ايجاد کنيم؟ چرا که وظيفه فرمانداري‌ها با وظايف شهرداري‌ها متفاوت است.»

چمران تصريح کرد: « سعي مي‌کنم با توجه به تعاملي که با دولتمردان دارم، آنها را از اجراي طرح جداسازي شهرستان ري از تهران منصرف کنم.» بنابراين گزارش، درحالي که روز سه شنبه 3مرداد پروين احمدي نژاد عضو شوراي شهر تهران در جلسه شورا اعلام کرد: «بحث جدايي ري از تهران به عمر شهرداري، شورا و دولت وقت نمي‌رسد و بحثي براي آينده است»، محمدرضا محمودي معاون استاندار تهران از معرفي شهرداري شهرري در چندماه آينده خبرداد. محمودي در اين مورد اظهار داشته است: «شهردار موقت شهرري توسط وزارت کشور تا چند ماه آينده معرفي مي‌شود. اعضاي شوراي شهر نيز با انتخابات شورا در سال آينده انتخاب مي‌شوند.» البته ارتباط محمودي به عنوان معاون عمراني استاندار با اين موضوع معلوم نيست و به نظر مي‌رسد در يک مقام غير رسمي، همانند يک سخنگوي عمل مي کنند که حاضر است درباره هر بحث ضد شهرداري مصاحبه کند. گاه ديده شده نظرات وي مورد قبول استاندار تهران نبوده و به عنوان يک نظر شخصي محسوب شده است.

احداث نخستين مسجد ـ سراي محله در منطقه 22

مسجد محور ارايه خدمات فرهنگي اجتماعي، آموزشي در محلات

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران در مراسم کلنگ‌زني اولين مسجدـ سراي محله در منطقه 22 گفت: پروژه ساخت 14 مسجد در مجاورت سراي محلات از منطقه 22 کليد خورد و تا پايان سال 91، رويکرد مسجدمحوري با تجميع ارايه خدمات فرهنگي، اجتماعي، آموزشي و شهري در حول مساجد وارد فاز جديدي خواهد شد. دکتر سيد محمدهادي ايازي در مراسم کلنگ‌زني اولين مسجد- سراي محله که صبح روز 3 مرداد با حضور رييس سازمان تبليغات اسلامي استان تهران برگزار شد، ضمن بيان اين مطلب افزود: توسعه فضاهاي فرهنگي با محوريت مساجد در دستور کار قرار گرفته و براين اساس ساخت 14 مسجد در مجاورت سراي محله تا پايان سال‌جاري اجرا خواهد شد. وي گفت: در ايام ماه مبارک رمضان توفيق آغاز اجراي اين طرح و ساخت اولين مسجد- سراي محله در محله کوهک منطقه 22 نصيب مديريت فرهنگي شهر شد و به دليل نزديکي زمان ولادت امام حسن مجتبي(ع) اين مسجد به نام مقدس اين امام نامگذاري شده است. ايازي با اشاره به زمان اتمام عمليات پروژه اولين مسجد- سراي محله ادامه داد: مسجد امام حسن مجتبي(ع) در مجاورت سراي محله نسيم قرار گرفته است و با توجه به پيشرفت 80درصدي ساختمان سراي نسيم، اين سرا پاييز سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد. در عين حال با عنايت به تلاش و هميت مديران شهري منطقه 22 و مشارکت شهروندان محله کوهک پيش بيني مي‌کنيم عمليات اجراي مسجد تا دهه فجر به اتمام برسد. معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران گفت: در حال حاضر در مجاورت پروژه 3 هزار و 500 مترمربعي مسجد- سراي محله، ستاد مديريت بحران منطقه، 2 مدرسه، ميدان ميوه و تره بار همچنين چندين مجتمع مسکوني قراردارد و به زودي زمين چمن مصنوعي نيز به همت معاونت امور اجتماعي و فرهنگي منطقه 22 شهرداري تهران احداث خواهد شد. وي ادامه داد: اين نمونه کاملي از تجميع ارايه خدمات فرهنگي، اجتماعي، آموزشي و شهري در محله است که وضعيت مطلوب و چشم‌انداز محلات 374گانه تهران در آينده به شمار مي‌آيد. ايازي گفت: با همت شهرداري تهران تا کنون 40 مسجد ساخته شده است و با اتمام پروژه ساخت 14 مسجد در مجاورت سراي محلات رويکرد مسجد محوري در انجام فعاليت‌هاي اين نهاد اجتماعي با تاکيد بر تعامل متقابل مساجد و سراي محلات وارد مرحله جديدي خواهد شد.

دستيابي به يک رکورد ‌اجرايي جديد در تونل نيايش

دراجراي عمليات لاينينگ ‌نهايي شاخه اتصال تونل ‌نيايش به بزرگراه کردستان، رکورد بي‌سابقه اجراي يک پارت‌ بتن‌ريزي در روز کسب شد.

معاون فني و عمراني شهرداري تهران ضمن اعلام خبرفوق افزود: اجراي روزانه يک پارت‌ بتن‌ريزي بااستفاده از هريک از قالب‌ها، رکورد‌اجرايي جديدي در پروژه تونل‌نيايش محسوب‌مي‌شود. اين درحالي‌است که سرعت عمليات لاينينگ‌نهايي پيش‌بيني‌شده در طرح، شامل بتن‌ريزي يک پارت درحداقل 48 ساعت است و البته اين راندمان درنوع خود با استانداردها و نرم‌‌هاي جهاني تونل‌سازي قابل‌رقابت است.دکتر مازيارحسيني با‌بيان‌اينکه تاکنون با گذشت حدود 3 هفته از آغاز عمليات لاينينگ‌نهايي در تونل‌کردستان مجموعاً 38 پارت بتن‌ريزي در دوجبهه‌ شمالي و جنوبي اين تونل 950 متري انجام‌شده، ابراز اميدواري کرد عمليات لاينينگ‌نهايي تونل کردستان به‌صورت تمام‌مقطع تا نيمه شهريورماه سال‌جاري به‌اتمام برسد.

وي در تشريح پيشرفت عمليات‌اجرايي ساير بخش‌هاي اين پروژه، از اتمام عمليات لاينينگ‌نهايي در 3 ‌پارت بخش دوراهي نيايش- کردستان خبرداد و گفت: بتن‌ريزي نهايي اين بخش‌از پروژه که بزرگترين دوراهي تونل‌نيايش محسوب‌مي‌شود، نيازمند 5 پارت بتن‌ريزي ديگر است که به‌لطف خدا و مطابق با برنامه درحال انجام است.

به‌گفته معاون فني و عمراني شهرداري تهران، هم‌اکنـون هـر 15 دستگـاه قالب درنظر گرفته‌شده براي اجراي عمليات لاينينگ‌نهايي تونل‌نيايش فعال‌ است و با پيشرفت قابل‌ملاحظه اين عمليات، پيشرفت مراحل‌اجرايي کل پروژه به حدود 80 درصد رسيده است. گفتني‌است که تعداد نيروي انساني فعال دراين طرح عظيم‌شهري هم‌اکنون بيش‌از 4700‌نفر مي‌باشد.


 گذري بر مناطق 

 نصب تابلوهاي تبليغات الکترونيکي در سراي محلات جنوب تهران

منطقه 20: شهرداري منطقه 20 به منظور کاهش حجم تبليغات فيزيکي و ارتقاي سيماي بصري شهر نسبت به نصب تابلوهاي تبليغات الکترونيکي در سراي محلات اين منطقه اقدام کرده است. يحيي رنجبران شهردار ناحيه 6 اين منطقه با اشاره به اين مطلب گفت: به منظور کاهش حجم تبليغات فيزيکي در سيماي عمومي شهر، تابلوهاي تبليغات الکترونيکي در سراي محلات تقي آباد و امين آباد نصب شده است که به زودي در سراي محلات جاده نظامي و عباس آباد نيز انجام مي‌شود.وي در ادامه به اهميت رعايت الزامات قوانين زيست محيطي بر اساس گواهينامه ايزو14001 اشاره کرد و اظهار داشت: جلسه بازنگري مديريت محيط زيست اين ناحيه با هدف رفع عدم انطباق‌هاي موجود و پيگيري وضعيت عملکرد زيست محيطي و بررسي ميزان دستيابي به اهداف خرد و کلان با حضور نمايندگان مديريت محيط زيست و اعضاي کميته راهبري منطقه برگزار شد و بر افزايش سرانه فضاي سبز و غرفه‌هاي بازيافت و اصلاح الگوي مصرف شهروندان تاکيد شد.

بيش از 160 برنامه فرهنگي اجتماعي در ماه مبارک رمضان

منطقه 14: شهردار منطقه 14 از برگزاري بيش از160 برنامه فرهنگي در محلات، مساجد، پايگاههاي بسيج، بوستانها و ... خبر داد. دکتر اردشيرنوريان شهردار منطقه 14 با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارک رمضان و همزماني آن با تعطيلات تابستان گفت: برگزاري 32 محفل قرآني در 26 محله منطقه با حضور قاريان بين المللي در مساجد و تجليل از برگزيدگان قرائت در پايان ماه رمضان، برگزاري جشن در بوستانها، مساجد و محلات در روز ميلاد امام حسن مجتبي (ع)، افطاري و دلجويي از ايتام، برپايي ايستگاههاي صلواتي افطاري در محلات با مشارکت خيرين، اهدا قرآن و کتب ادعيه به مساجد منطقه، برگزاري جشن در روز عيد فطر در محلات 26گانه، برگزاري کلاس احکام روزه ويژه بانوان و ... از جمله فعاليتهاي اجتماعي منطقه در اين ماه است.

راه اندازي 2 مسير ويژه دوچرخه

منطقه 10: شهردار منطقه 10، از راه اندازي دو مسير ويژه دوچرخه در کنارگذر ضلع شرقي بزرگراه در دست احداث يادگار امام (ره) و خيابان شهيد عرب خبر داد . فرامرز عظيمي شهردار منطقه با تاکيد بر اهميت استفاده از دوچرخه به عنوان يک وسيله نقليه در دسترس، گفت:ترويج فرهنگ استفاده از دوچرخه نقش مهمي را در حل مشکلات شهري از جمله مسائل زيست محيطي، کاهش مصرف سوخت فسيلي، کاهش ترافيک، کاهش مشکلات مربوط به پارک خودرو، صرفه جويي اقتصادي، افزايش سلامت شهروندان و کمک به شبکه حمل و نقل عمومي در پي خواهد داشت .عظيمي در ادامه در ارتباط با ويژگي‌ها ي اين دو مسير گفت : اولين مسير ويژه دوچرخه در بزرگراه در دست احداث يادگار امام (ره) به طول 1000 متر از پل دور برگردان يادگار امام (ره) تا تقاطع خيابان امام خميني (ره) با استقرار ايستگاه مجهز به 50 دستگاه دوچرخه احداث و تا پايان مهر ماه سال جاري راه اندازي مي‌شود .

نصب عرشه مياني پل چپ گرد تقاطع غير هم سطح گلها

منطقه 21: شهردار منطقه 21 از نصب عرشه مياني پل
چپ گرد تقاطع غير هم سطح گلها در بزرگراه شهيد لشگري به بلوار گلها خبر داد. دکتر مصطفي سليمي با اعلام اين خبر گفت: پروژه تقاطع غيرهمسطح گلها يکي از پروژه‌هاي مهم و فرا منطقه اي شهرداري منطقه 21 است که به منظور افزايش ضريب ايمني و کاهش بار ترافيکي در بزرگراه شهيد لشگري و ورودي تهرانسر عمليات عمراني آن در دو فاز پس از پشت سر گذاشتن طرح مطالعاتي و تامين اعتبار لازم از سوي سازمان حمل و نقل وترافيک شهرداري تهران از اوايل مهرماه سال گذشته آغاز شده است.سليمي به اجراي فاز دوم پروژه و نصب عرشه مياني پل اشاره کرد وافزود: با نصب عرشه مياني فاز دوم اين پروژه در هفته جاري بيش از 75 درصد کار انجام شده و پيش بيني مي‌شود با انجام 25درصد باقي مانده کار اين پل تا چند ماه آينده به پايان رسيده و مورد بهره برداري قرار گيرد.

بهره برداري از چهاردهمين سراي محله در منطقه 5

منطقه 5: با هدف ارتقاي سرانه‌هاي فرهنگي و ايجاد فضاي مناسب در بهينه ‌سازي اوقات فراغت شهروندان، چهاردهمين سراي محله منطقه 5 در شهرک نفت احداث و راه اندازي شد . سعيد طلوعي شهردار منطقه با اعلام اين خبر اظهار داشت: براساس اسناد راهبردي محلات احداث وتوسعه زيرساختهاي فرهنگي وورزشي احداث 29سراي محله دربرنامه‌هاي کوتاه مدت وبلند مدت منطقه پيش بيني واجراشد.وي افزود: شهرک نفت يکي ارنقاط منطقه به لحاظ فقرسرانه‌هاي فرهنگي شناسايي شد که با توجه به اولويت طرح با تکميل سراي محله شهرک نفت چهاردهمين مجموعه فرهنگي محلات غرب تهران تجهيز وآماده بهره برداري شد.طلوعي در ادامه از رشد 500 درصدي سرانه‌هاي فرهنگي درمحلات خبرداد وافزود: با توجه به ضرورت توجه به اهميت ايجادفضاهاي فرهنگي وورزشي درمحلات غرب تهران همزمان با احداث سراي محلات،4مجموعه ورزشي نيز دردست احداث است.

کاهش زمان پرداخت چک‌هاي معارضان بزرگراه امام علي(ع)

منطقه 7: رئيس اداره حسابداري شهرداري منطقه 7 از کاهش زمان صدور چک‌هاي معارضان پروژه بزرگراه امام علي (ع) از دو هفته به دو ساعت خبر داد. علي اصغر احساني اظهار داشت: براي پرداخت توافق‌هايي که در اداره املاک صورت مي‌گرفت، در گذشته فرم‌هايي در 4 نسخه به واحد حسابداري ارسال و اين واحد درخواست وجه را بر روي فرم‌هاي فوق به عنوان سند مالي صادر مي‌کرد. براين اساس تيمي شامل 5 نفر از کارشناسان اداره حسابداري به همراه رئيس اين اداره در محل ستاد تملک مستقر شدند تا تمامي مراحل ياد شده در اين مکان اجرا و چک‌ها درمحل ستاد صادر و به موديان پرداخت شود .