نسخه شماره 2945 - 1391/04/04 -

مشاور عالي شهرداري تهران در امور حمل و نقل و ترافيک:
انسان محوري در مقابل خودرو محوري قرار دارد

مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران خبر داد:
سنجش آلايندگي خودروهاي در حال حرکت،در انتظار 500 ميليون اعتبار

خودداري بيمه از پرداخت کامل خسارت مترو
فشارهاي جريان انحرافي به بيمه ايران براي پرداخت نکردن خسارت به مترو تهران


بودجه 91 شهرداري؛ يک گام به سمت بودجه‌ريزي عملياتي


اعطاي جايزه مديريت مالي ايران به شهرداري تهران


تسريع عمليات نصب‌عرشه در تقاطع غيرهمسطح شيخ‌ فضل‌الله – جناح


در شهر


گذري بر مناطق


 مشاور عالي شهرداري تهران در امور حمل و نقل و ترافيک:
 انسان محوري در مقابل خودرو محوري قرار دارد 

 مشاور عالي شهردار تهران در امور حمل و نقل و ترافيک اعلام کرد: امروزه در شهرهاي پيشرفته دنيا به جاي اين ‌که مسير حرکت را براي خودروها آماده کنند، مسير رفت و آمد را براي انسان‌ها مهيا مي‌کنند و در اين راستا پياده ‌راه‌ها و مسيرهاي دوچرخه‌سواري توسعه پيدا کرده و به کمک يکپارچه‌سازي سيستم حمل و نقل عمومي آمده‌اند.

دکتر مهرداد تقي‌زاده افزود: نکته‌اي که کمتر در مورد آن صحبت شده اين است که انسان محوري در حوزه ترافيک در مقابل چه چيزي قرار دارد که بايد پاسخ داد: خودرو محوري، يعني با محدود کردن حرکت خودروهاست که انسان محوري معنا و مفهوم پيدا مي‌کند.

وي اظهار کرد: براي تحقق انسان محوري در ترافيک بايد بخش مهم بودجه صرف ساخت و ساز در زمينه حمل و نقل عمومي شود و البته ايجاد امکاناتي مثل ساختن پياده‌روهايي که مردم را به سمت ايستگاه‌هاي مترو و اتوبوس هدايت کنند نيز از اهميت ويژه‌اي برخورداراند، ضمن اين ‌که سيستم‌هاي هوشمند و مکانيزه در حوزه حمل و نقل عمومي نيز بايد مورد استفاده قرار گيرند.

وقتي موفقيم که دارندگان خودروي شخصي را سوار مترو و اتوبوس کنيم

مشاور شهردار تهران گفت: ساخت و ساز براي خودروها بايد رو به کاهش بگذارد تا مفهوم انسان محوري معنا و مفهوم پيدا کند و در پنج، شش سال اخير با توجه به توسعه خطوط تندرو اتوبوسراني (BRT) و تسريع در زمينه ساخت خطوط مترو، جهش خوبي در اين زمينه به وجود آمده و حمل و نقل داراي ارزش و جايگاه ويژه‌اي شده است.

وي تصريح کرد: البته در مقايسه با کشورهاي پيشرفته دنيا ‌راه درازي در پيش داريم و نقطه موفقيت حمل و نقل زماني است که بتوانيم دارندگان خودروي شخصي را از خودروهايشان پياده کرده و کاري کنيم تا با علاقه و انگيزه سوار مترو و اتوبوس شوند.

هر خط مترو و بي‌آرتي که راه‌اندازي مي‌شود، جاي خالي ندارد

دکتر تقي‌زاده افزود: آن گروه از مردم که خودروي شخصي دارند کماکان براي تردد در تهران از آن استفاده مي‌کنند و به وسايل نقليه عمومي بي‌ توجه هستند و اين در حالي است که سالانه چند صد هزار دستگاه خودروي جديد به معابر تهران اضافه مي‌شوند و يکي از دلايل آن اين است که «انسان محوري» را در مقابل «خودرو محوري» نديده و هر دو را با هم توسعه داده‌ايم.وي اعلام کرد: مردم ما براي استفاده از وسايل نقليه همگاني نياز به فرهنگ‌سازي ندارند و حتي به حد افراط تمايل به استفاده از حمل و نقل عمومي دارند تا جايي که وقتي يک خط مترو يا بي‌آر‌تي راه‌اندازي مي‌شود، مردم بيش از حد متعارف از آن استفاده مي‌کنند و اصلاً جاي خالي ندارند و همين ازدحام بيش از حد يکي از مشکلات هميشگي مترو و بي‌آر‌تي است.

اگر استفاده از حمل و نقل عمومي به نفع مردم باشد از خودروي شخصي استفاده نمي‌کنند

مشاور شهردار تهران گفت: البته در کشورهاي ديگر هم به همين شکل است يعني اين طور نيست که مردم به خاطر آلودگي هوا سراغ حمل و نقل عمومي بروند بلکه آنها شرايط را مقايسه مي‌‌کنند و مي‌بينند استفاده از وسايل نقليه عمومي از نظر زمان يا هزينه به نفع آن‌هاست، ضمن اين‌ که شرايطي مثل پياده‌روهاي استاندارد و مناسب يا ايستگاه‌هاي تميز و مرتب نيز مي‌توانند آن‌ها را به عدم استفاده از خودروي‌ شخصي‌ ترغيب و تشويق کند.وي تاکيد کرد: در اين کشورها مردم به راحتي سوار اتوبوس و مترو مي‌شوند و در وسايل نقيله عمومي روزنامه و کتاب مي‌خوانند و ديگر نيازي به رانندگي ندارند و وقتي مي‌بينند با استفاده از حمل و نقل عمومي هم زودتر، هم ارزان‌تر و هم آسان‌تر به مقصد مي‌رسند، طبعاً سراغ ماشين شخصي نخواهند رفت.

ايستگاه متروي تجريش مردم شميران را مترو‌سوار کرد

دکتر تقي‌زاده افزود: به طور مثال وقتي ايستگاه متروي تجريش راه‌اندازي شد، بسياري از مردم شميران که ماشين شخصي داشتند نيز به استفاده از مترو روي آوردند اما اگر در همين خط ازدحام بيش از حد ايجاد شود، طبعاً تعدادي از مسافران دو باره به استفاده از خودروي شخصي بر مي‌گردند، بنابراين توسعه حمل و نقل عمومي بايد هم از نظر کمي صورت گيرد و هم از نظر کيفي و ازدحام بيش از حد مسافر در نهايت منجر به کاهش کيفيت و در نتيجه کاهش مطلوبيت حمل و نقل عمومي مي‌شود.مشاور عالي شهردار تهران در امور حمل و نقل و ترافيک در پايان خاطرنشان کرد: نکته مهم اين است که بحث‌هاي هوشمندسازي و استفاده از فنآوري ارتباطات (IT) هدف نيست بلکه ابزاري براي رسيدن به هدف ارائه خدمات هر چه بهتر و بيشتر به مردم است و بايد ببينيم استفاده از روش‌هاي هوشمندسازي چقدر به نفع مردم بوده است.


 مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران خبر داد:
 سنجش آلايندگي خودروهاي در حال حرکت،در انتظار 500 ميليون اعتبار 

 مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران با بيان اين که ميزان دقيق توليد آلايندگي خودروها در حالت حرکت مشخص مي‌شود، گفت: براي اجراي طرح سنجش ميزان آلايندگي خودروهاي در حال حرکت آمادگي داريم اما تا کنون بودجه اين طرح تامين نشده است.

يوسف رشيدي در گفت و گو با «شهر» در اين رابطه افزود: با اجراي اين طرح مي‌توانيم به طور دقيق ميزان آلايندگي انواع خودرو را مشخص کرده و آلاينده‌ترين خودروها را معرفي کنيم. وي اظهار کرد: تاکنون ميزان آلايندگي خودروها بر اساس سن و کارکرد بوده و يا تست‌هاي مراکز معاينه فني که تنها ميزان آلايندگي خودروها را در حالت ايستا مشخص مي‌کند، حال آنکه ميزان دقيق توليد آلايندگي خودروها در حالت حرکت مشخص مي‌شود.او با اشاره به اينکه در تمام دنيا ميزان آلايندگي خودروها در حال حرکت مشخص مي‌شود افزود: ما بايد ميزان آلايندگي خودروها را در حالت حرکت و در شرايط واقعي مشخص کنيم تا آلاينده‌ترين خودروهاي ايران مشخص شوند. همچنين نقش ترافيک و ميزان کارکرد خودروها در توليد آلايندگي مشخص شود. مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران تصريح کرد: اگر بودجه طرح سنجش ميزان آلايندگي خودروهاي در حال حرکت تامين شود ما آمادگي اجراي اين طرح را داريم. اين بودجه مي‌تواند از سوي مديريت شهري و يا نهاد مسئول در حوزه آلودگي هوا از جمله سازمان حفاظت محيط زيست تامين شود.رشيدي با بيان اينکه براي اجراي اين طرح 500 ميليون تومان اعتبار نياز دارد،گفت: نتايج اجراي اين طرح مي‌تواند به مديريت، تصميم گيري و سياست گذاريهاي کلان در کشور کمک کند و شرايطي را فراهم سازد که به طور دقيق سهم آلايندگي هر نوع از خودروها بسته به نوع و ميزان کارکردشان مشخص شود. وي ادامه داد: براي اجراي اين طرح به دستگاه خاصي براي سنجش آلايندگي درون خودرو نصب شده و يک دستگاه نمونه گير نيز در اگزوز خودرو نصب مي‌شود تا ميزان آلايندگي براساس سرعت، نحوه رانندگي و ميزان کارکرد در شرايط مختلف مشخص شود.


 خودداري بيمه از پرداخت کامل خسارت مترو
 فشارهاي جريان انحرافي به بيمه ايران براي پرداخت نکردن خسارت به مترو تهران 

 مديرعامل شرکت بهره برداري مترو اعلام کرد: پس از آبگرفتگي بخشهايي از ايستگاه 4 مترو تهران و برآورد 21 ميليارد خسارت، شرکت بيمه تنها حاضر به پرداخت هشت ميليارد خسارت واگنها شد که اين پرداخت نيز قطعي نيست. به گزارش مهر، سرانجام وعده‌هاي مديرعامل شرکت بهره برداري مترو پس از يکماه که شرکت بيمه را تهديد به انتشار توافق‌هاي ابتدايي کرده بود امروز محقق شد و اين اسناد از سوي وي منتشرشد.

اين در حالي است که معاون عمراني استانداري تهران معتقد است شرکتهاي بيمه نبايد به دليل ضعف مديريت خسارتي را پرداخت کنند.

از سويي مديريت شهري تاکيد دارد شرکت بيمه در بازديد اوليه پرداخت خسارت را قبول کرده اما تحت فشارهاي بيروني از توافق‌هاي اوليه خود سر باز مي‌زند.

مديرعامل شرکت بهره برداري مترو تهران با تاکيد بر اينکه تمامي تجهيزات و ايستگاههاي مترو شامل حال بيمه است، گفت: قرار بود بيمه ايران بلافاصله پس از حادثه خسارت مترو را پرداخت کند، اما اين اتفاق رخ نداد و به بهانه بررسي‌هاي کارشناسانه هر هفته پرداخت چک‌ها را به تعويق انداخت.

وي ادامه داد: پس از تاخير در پرداخت‌ها بيمه وارد مرحله جديدي شد و اعلام کرد قسمت‌هايي از مترو شامل حال بيمه سيل نبوده است، اما بر اساس اسناد ما تمام ماشين‌آلات بيمه بوده و بيمه گذار مبلغي اضافي براي الحاقيه خسارت سيل به قرارداد بيمه پرداخت کرده است.

علي محمد قلي‌ها با بيان اينکه هر ايستگاه تا 11 ميليارد و 700 ميليون تومان بيمه بوده است، گفت: اين بيمه شامل حال خسارت نيز بوده و شرکت بيمه بايد تمامي خسارات ما را پرداخت کند.

وي با اشاره به اينکه تاريخ چک پرداخت حق بيمه بهانه تازه اي براي شرکت بيمه بود که اين خسارات را پرداخت نکنيم، گفت: پرداخت‌هاي قرارداد جاري از تاريخ 30 بهمن سال 90 تا يک روز قبل از آب گرفتگي مترو بوده است که در مجموع بيش از يک ميليارد و 300 ميليون تومان به شرکت بيمه پرداخت کرده ايم که تاريخ آخرين چک ما 26 فروردين ماه بود که شرکت بيمه ادعا کرد اين چک پس از آب گرفتگي به بيمه پرداخت شده است. براي بررسي بيشتر بدون آنکه به ما اطلاعي داده شود يک طرفه کارشناس رسمي دادگستري انتخاب کردند اما ما باز با حسن نيت با شرکت بيمه همکاري کرده و اسناد مالي و نرم افزارها را در اختيار کارشناس رسمي قرار داديم و سرانجام حق به شرکت بهره برداري مترو داده شد و اعلام شد تاريخ چک 26/01 بوده است.قلي‌ها تاکيد کرد: فشارهاي زيادي از سوي جريان انحرافي در دولت به بيمه ايران وارد مي‌شود تا حق خسارت ما را پرداخت نکنند.وي در مورد ميزان مبلغ دريافتي از سوي بيمه گفت: خطوط آب گرفته 21 ميليارد خسارت ديده که بيمه بايد با کسر حق فرانشيز خود مابقي را پرداخت کند.قلي‌ها تصريح کرد: در صورتي که بيمه بر نپرداختن حق قانوني مترو پافشاري کند به مراجع قضايي شکايت مي‌کنيم.


 بودجه 91 شهرداري؛ يک گام به سمت بودجه‌ريزي عملياتي 

 معاون برنامه ريزي و توسعه شهري شهرداري تهران با بيان اين که ضوابط بودجه‌ريزي عملياتي هر سال بهتر و دقيق تر مي‌شود گفت : بودجه سال 91 نيز يک گام به سمت بودجه‌ريزي عملياتي نزديک تر شد و هم اکنون هزينه واحد‌ها و نوع خدماتي که ارائه مي‌دهند قابل کنترل است.

دکتر سيد مناف‌هاشمي با اشاره به اقدامات انجام شده در زمينه بودجه‌ريزي عملياتي گفت: نرم‌افزار بودجه‌ريزي عملياتي آماده شده و در حال انجام است و هر سال ضوابط بودجه ريزي عملياتي بهتر و دقيق تر مي‌شود وي با بيان اين که نمي‌توان يکباره بودجه ريزي عملياتي را انجام داد، افزود: سال گذشته کنترل پروژه‌ها طوري بود که همه موضوعات بودجه اي و هزينه واحدها رصد مي‌شد و بودجه سال 91 نيز يک گام به سمت بودجه ريزي عملياتي نزديک‌تر شد .معاون برنامه ريزي و توسعه شهري شهرداري تهران خاطر نشان کرد : هم اکنون هزينه واحد‌ها و نوع خدماتي که ارائه مي‌دهند در بودجه ريزي عملياتي احصا شده و قابل کنترل است و هزينه‌ها و درآمدها واحد به واحد و خدمت به خدمت کنترل مي‌شود .هاشمي با اشاره به نقش بودجه ريزي عملياتي در کنترل پروژه‌ها تصريح کرد : اين اقدام گام مهمي در روند نظارت بر عملکرد پيمانکاران محسوب مي‌شود و از اين رو از جمله اقدامات مهم حوزه مديريت شهري در چند سال اخير بوده است .


 اعطاي جايزه مديريت مالي ايران به شهرداري تهران 

 اعطاي جايزه مديريت مالي ايران در ميان ده‌ها دستگاه دولتي، براي سومين سال پياپي است که به شهرداري تهران تعلق مي‌گيرد.

به گزارش «شهر» به نقل از روابط عمومي معاونت اداري مالي شهرداري، جايزه مديريت مالي ايران در نخستين همايش حسابداري مديريت و کاهش قيمت تمام شده به معاون مالي و اداري شهرداري تهران اعطا شد. نخستين همايش حسابداري مديريت و کاهش قيمت تمام شده 31 خردادماه در محل سالن همايش‌هاي بين المللي سازمان صدا و سيما برگزار شد که طي آن، جايزه مديريت مالي ايران به حسين محمد پورزرندي، معاون مالي و اداري شهرداري تهران تعلق گرفت.

معاون مالي و اداري شهرداري تهران در اين همايش ضمن تجليل از نقش و جايگاه علي مددي و گراميداشت ياد و خاطره ايشان، به نکاتي در مورد نقش مديريت مالي و حسابداري مديريت در سازمان‌ها و شرکت‌ها پرداخت. حسن محمد پورزرندي با تشريح راهکارهاي نوين عملياتي به منظور تامين مالي پروژه‌ها و طرح‌هاي مختلف، به نکاتي پيرامون نحوه تأمين منابع مالي پروژه‌هاي شهري کلان شهر تهران و اجراي سيستم حسابداري تعهدي در شهرداري تهران اشاره کرد.

اعطاي جايزه مديريت مالي ايران در ميان ده‌ها دستگاه دولتي، براي سومين سال پياپي است که به شهرداري تهران تعلق مي‌گيرد.


 تسريع عمليات نصب‌عرشه در تقاطع غيرهمسطح شيخ‌ فضل‌الله – جناح 

 مجري طرح‌هاي پل و ابنيه سازمان مهندسي و عمران شهر تهران از نصب 16 قطعه از نئوپرن‌هاي جديد LRB در پروژه احداث تقاطع بزرگراه شيخ‌فضل‌الله با بزرگراه جناح خبر داد.

مهنـدس محمـدحسـن وساق ضمن اعلام خبـرفوق، افـزود: با تکميل عمليات نصب نئوپرن‌ها درپل‌جهتي جنوب به غرب و پل‌جهتي شمال به شرق، نصب قطعات پيش‌ساخته عرشه دراين پل‌ها آغازشده و تاکنون 44 قطعه سگمنت در عرشه پل جنوب به غرب با موفقيت نصب‌شده‌ است.وي همچنين با‌اشاره به‌اتمام عمليات نصب عرشه در پل شرق به غرب اين تقاطع که طي ماه‌هاي گذشته صورت‌گرفته، از اجراي عمليات تکميلي شامل نصب قرنيزها، کابل‌کشي و تزريق غلاف کابل‌ها دراين بخش‌از پروژه خبرداد.

مجري طرح‌هاي پل و ابنيه سازمان مهندسي و عمران شهر تهران در تشريح عمليات‌اجرايي در ساير بخش‌هاي پروژه تقاطع غيرهمسطح شيخ‌فضل‌الله- جناح، پيشرفت عمليات‌راهسازي دراين پروژه را مناسب توصيف ‌و از روبه‌اتمام بودن عمليات خاکبرداري خبرداد. به‌گفته وي در بخش عمليات‌راهسازي، پيشرفت عمليات‌خاکريزي در مسيرهاي دسترسي بـه مرز 50 درصد رسيده‌است.

گفتني‌است در پروژه احداث تقاطع غيرهمسطح شيخ‌فضل‌الله‌جناح، ارتباط بين اين دو بزرگراه با گردش‌هاي لازم ازطريق 2 پل‌اصلي و 4 پل‌جهتي برقرار‌شده و درنتيجه با احداث يک تقاطع جديد و تخريب پل‌هاي قديمي، شرايط‌ترافيکي مناسب‌تري ايجادمي‌شود. نئوپرن‌هاي به‌کاررفته دراين پروژه‌، از جديدترين نئوپرن‌هاي مطابق با استانداردهاي روز دنيا است که با برخورداري از خاصيت ميرايي بيشتر نيروي وارده از ستون، درزمان وقوع‌زلزله بارکمتري را به عرشه‌پل منتقل‌کرده و از آثارتخريبي بيشتر روي عرشه ‌پل پيشگيري مي‌کند.


 در شهر 

 با اختصاص10 دستگاه اتوبوس ويژه صورت گرفت؛

حمل ونقل آسان براي تردد معلولان و جانبازان

با آماده‌سازي 10 دستگاه اتوبوس براي جانبازان و معلولان تردد اين قشر از سراسر تهران به مجموعه ورزشي قمر بني‌هاشم(ع) (ويژه جانبازان و معلولان) تسهيل مي‌شود . مديرکل امورايثارگران شهرداري تهران در حاشيه جلسه سياست گذاري جانبازان سازمان ورزش شهرداري تهران با بيان اينکه 10 دستگاه اتوبوس به منظور خدمات رساني مناسب تر به جانبازان و معلولان، مناسب‌سازي شده است گفت: جانبازان و معلولان با تماس و اعلام درخواست به امور ايثارگران مناطق 22 گانه شهرداري مي‌توانند از طريق اين ناوگان به مجموعه ورزشي قمر بني‌هاشم (مجموعه ويژه جانبازان و معلولان) به راحتي دسترسي پيدا کنند. احمدلو افزود : به منظور خدمات رساني بهتر به جانبازان و معلولان، شوراي سياست‌گذاري تشکيل شده تا بتوانيم تسهيل ترددها و حمل و نقل اين قشر را در سطح شهر و همچنين دسترسي آنها را به مجموعه‌هاي ورزشي مناسب فراهم کنيم.وي در ادامه به اجراي طرح يک روز شاد ويژه جانبازان و معلولان اشاره کرد و افزود: تدابيري اتخاذ شده تا در سطح مناطق 22 گانه جانبازان و معلولان بتوانند با استفاده از خودروهاي مناسب سازي شده برايشان به مجموعه ورزشي قمربني‌هاشم (ع) منتقل شده و از امکانات اين مجموعه بهر مند شوند.بر اساس اين گزارش 10 دستگاه اتوبوس آماده‌سازي شده براي جانبازان و معلولان از اين پس نسبت به جابه‌جايي اين قشر از سراسر تهران به مجموعه ورزشي قمر بني‌هاشم (ع) (ويژه جانبازان و معلولان) اقدام خواهد کرد.

دومين همايش «مديريت محله» برگزار مي‌شود

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران از برگزاري دومين همايش « مديريت محله « خبر داد و گفت: اين همايش دوشنبه 5 تير با حضور مديران شهري در برج ميلاد برگزار مي‌شود. دکتر سيد محمدهادي ايازي با اعلام اين خبر افزود: اواسط خرداد سال گذشته اولين همايش « مديريت محله « با هدف بررسي فرآيند اجرايي اين طرح و تاثيرات اجتماعي و فرهنگي آن در قالب يک کارگاه آموزشي برگزار شد.وي گفت: دستاوردهاي همايش اول در پيشبرد اهداف و افزايش تعامل ميان‌بخشي براي اجراي صحيح طرح بسيار کارآمد بود و براين اساس دومين همايش « مديريت محله »
5 تير با حضور شهردار، اعضاي شوراي شهر، مديران محلات و معاونان امور اجتماعي و فرهنگي مناطق 22 گانه برگزار خواهد شد.ايازي ادامه داد: بررسي مشکلات و چالش‌هاي پيش رو، عملکرد مديريت محله همچنين واکاوي نقص‌ها و نقاط ضعف موجود و دستاوردهاي طرح مديريت محله در يک سال گذشته عناوين کاري اين همايش به شمار‌ مي‌آيد.

برگزاري جلسه هماهنگي جشنواره « شوق انتظار »

مديرکل فرهنگي شهرداري تهران از برگزاري جلسه هماهنگي « شوق انتظار « خبر داد و گفت: در اين جلسه دستورالعمل اجرايي آذين‌‌بندي محيطي جشن‌هاي شعبان و نحوه انتخاب محله برتر جشنواره شوق انتظار برگزار شد. عبادالله رمضاني مديرکل فرهنگي شهرداري تهران ضمن بيان اين مطلب افزود: جشنواره «شوق انتظار» با تمرکز بر آذين‌بندي محيطي و چراغاني معابر براي اولين بار در قالب ويژه برنامه‌هاي «قنوت انتظار» برگزار مي‌شود.وي گفت: اين جشنواره باهدف بزرگداشت شعائر و آيين‌هاي مذهبي، جلب مشارکت شهروندان و ترغيب آنها به حضور در آذين‌بندي شهر، شاداب سازي فضاهاي عمومي و معرفي الگوي موثر و استاندارد در آذين‌بندي در سطح مناطق، محلات، سازمان‌ها و شرکت‌هاي تابعه شهرداري تهران برگزار خواهد شد.

رمضاني ادامه داد: جشنواره شوق انتظار از 5 تير آغاز و 15 تير همزمان با نيمه شعبان به کار خود خاتمه مي‌دهد و در اين مدت هيات داوران در 3 ترکيب ستاد مرکزي، کميته منطقه‌اي و هيات داوري محله‌اي بادرنظر گرفتن شاخص‌هاي فني، هنري و اجتماعي برترين‌هاي را معرفي ‌خواهند کرد.رمضاني از برگزاري جلسه هماهنگي « شوق انتظار » خبر داد و گفت: در اين جلسه دستورالعمل اجرايي آذين‌‌بندي محيطي جشن‌هاي شعبان با حضور معاون امور مناطق سازمان زيبا‌سازي، مديران فرهنگي مناطق و نواحي شهرداري تهران تشريح شد.

آغاز بررسي راه‌هاي کنترل استاندارد کيفيت محصولات عرضه شده در ميادين ميوه و تره بار

رئيس مرکز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران از آغاز پروژه مطالعاتي بررسي راه‌هاي کنترل استاندارد کيفيت محصولات کشاورزي عرضه شده توسط ميادين ميوه و تره بار در اين مرکز خبر داد. محمود عسکري آزاد با بيان اين مطلب گفت: مديريت مطالعاتي خدمات شهري اين مرکز با هدف جلوگيري از تبعات ناشي از بقاياي سموم در محصولات کشاورزي، استاندارد سازي کيفي محصولات کشاورزي و غذايي عرضه شده، مطالعه عوامل آسيب زا و خطرناک محصولات و اتخاذ راه‌هاي پيشگيري از آن، مطالعه پيامدهاي زيست محيطي اجتماعي و اقتصادي ارائه شده محصولات توزيع شده در ميادين ميوه و تره بار، طرح مطالعاتي مذکور را آغاز کرده است .

وي افزود: نتيجه نهايي اين پروژه که در خرداد ماه سال جاري آغاز شده طبق برنامه زمان بندي ظرف مدت 8 ماه و با ارائه نتايجي همچون شناسايي خلاء‌ها و نواقص ساختاري در بهبود وضعيت کنترل کيفيت محصولات کشاورزي، معرفي روش‌هاي نوين و تحليل هزينه فايده بکارگيري تکنولوژي‌ها، شناخت عوامل آسيب‌زا و موثر بر محصولات توزيع شده ميادين، ارائه الگو و راه‌هاي کنترل بر کيفيت محصولات عرضه شده در ميادين تره بار، آگاه سازي عرضه کنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزي و غذايي از نحوه مصرف و خطرات ناشي از مصرف بي رويه توليدات و محصولات کشاورزي، و نهايتا ارائه دستورالعمل کنترل استاندارد کيفيت محصولات در ميادين ميوه تره بار به پايان خواهد رسيد.همچنين وي خاطر نشان کرد: دستاوردهاي حاصل از اين پژوهش به صورت پايلوت در دو ميدان ميوه و تره‌بار منتخب، اجرا خواهد شد.


 گذري بر مناطق 

 برپايي نمايشگاه بزرگ فرهنگي هنري در چيتگر

منطقه 22: با هدف آشنا کردن شهروندان تهراني با آداب و رسوم و صنايع دستي رايج در ديگر شهرهاي کشور، نمايشگاه بزرگ فرهنگي هنري را در بوستان جنگلي چيتگر برپا کرده است. حسين مرادي شهردار منطقه با اعلام اين خبر گفت: «اين نمايشگاه با عنوان «نمايشگاه بزرگ فرهنگي هنري چيتگر» با محوريت معرفي و عرضه محصولات و صنايع دستي استانها از اول تير ماه در ميدان بهار بوستان جنگلي چيتگر برپا شده است. نمايشگاه فرهنگي هنري چيتگر 2000 متر مربع مساحت و 50 غرفه متنوع از صنايع دستي، مواد غذايي و پوشاک، فرش و گليم، سوغاتي‌هاي شهرهاي مختلف ايران، سفال و ... دارد.»وي افزود: «هدف از اين نمايشگاه که تا 16 تيرماه در ميدان بهار بوستان جنگلي چيتگر مستقر خواهد بود، آشنا کردن شهروندان و مراجعه کنندگان با آداب و رسوم و صنايع دستي، سوغاتيها و ... رايج در ديگر شهرهاي کشورمان است و با توجه به استقبال چشمگير شهروندان از اين نمايشگاه طي دو روز اول برپايي آن، پيش‌بيني مي‌شود روزانه بطور ميانگين 2 هزار نفر از آن بازديد کنند. »

آيين تجليل از 110 جانباز جنوب تهران

منطقه 20: شهرداري منطقه 20 همزمان با سالروز ميلاد حضرت ابوالفضل (ع) در قالب همايش« سرو قامتان 8 سال دفاع مقدس» از يکصد و ده نفر از جانبازان اين منطقه تجليل مي‌کند. حبيب اله غفوري معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري اين منطقه با اشاره به اين مطلب گفت: همزمان با سالروز ميلاد حضرت ابوالفضل (ع) آئين تجليل از يکصد و ده نفر از جانبازان اين منطقه در قالب همايش «سرو قامتان 8 سال دفاع مقدس» در فرهنگسراي ولاء برگزار مي‌شود.غفوري با اشاره به اينکه نظام اسلامي با ايثارگري‌هاي جانبازان و شهداي معزز به ثمر نشست، خاطرنشان کرد: 90 نفر از جانبازان مورد اشاره از قشر فرهنگي جامعه هستند که در اين مراسم از آنها تقدير به عمل مي‌آيد.وي در ادامه به تعامل بين شهرداري و ادارات آموزش و پرورش ناحيه يک، دو و بخش کهريزک نيز اشاره کرد و اظهار داشت:‌ کمک به تجهيز، بهسازي، نوسازي و ايمن سازي مدارس در قالب نصب ست‌هاي ورزشي، تجهيز کتابخانه، نمازخانه و قرائت خانه مدارس و فعاليت‌هاي آموزشي با هدف آموزش حقوق و تکاليف شهروندي دانش آموزان از جمله فعاليت‌هايي بوده است که طي يک سال گذشته در سطح مدارس منطقه انجام شده است و به صورت مستمر در سال جاري نيز ادامه دارد.

آغاز طرح تابستاني «فصل نيايش» همزمان با اعياد شعبانيه

منطقه 17: همزمان با آغاز اعياد شعبانيه، ويژه برنامه اوقات فراغت در جنوب غرب تهران با عنوان «فصل نيايش» آغاز شد. اين طرح تابستاني از اول تير تا پايان شهريور ماه در قالب اجراي برنامه‌هاي فرهنگي، هنري و مذهبي اجرا خواهد شد .«بهروز محمدزاده»، شهردار منطقه 17 در اين باره گفت: «ويژه برنامه «فصل نيايش» محتوا، درون مايه فرهنگي- مذهبي و با اعياد و مناسبت‌هاي ديني هماهنگي دارد. خوشبختانه در راستاي تحقق شعار توانمندسازي نخبه‌ها و استعدادهاي محله‌هاي منطقه، اجراي اين برنامه برعهده اعضاي گروه شمسه منطقه قرار گرفته است. به نظر مي‌رسد اجراي برنامه‌هاي فرهنگي توسط شهروندان براي شهروندان تاثير بسزايي در ارتقاي کيفيت ويژه برنامه تابستان داشته باشد.»بهروز محمدزاده با اشاره به جزئيات بيشتري خاطرنشان کرد: «تمام برنامه‌هاي ما در مناسبت‌هاي ملي و مذهبي تابستان براي گروه‌هاي مختلف سني، به صورت رايگان برگزار مي‌شود.

پل زير گذر و تقاطع غير همسطح الغدير بازگشائي شد

منطقه 18: سرپرست حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري منطقه 18 گفت : پل زير گذر و تقاطع غيرهمسطح الغدير پس از وقفه اي کوتاه و اتمام عمليات حفر تونل در مسير خط آهن تهران به تبريز، بازگشائي شد. مهندس محمد رضا سالمي سرپرست حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيک منطقه ضمن بيان مطلب فوق افزود: در پي درخواستهاي مکرر شهروندان مبتني بر کاهش سفرهاي درون شهري و ترافيک ناشي از انسداد اين پل زير گذر و تقاطع غير همسطح به دليل عمليات حفر تونل خط آهن تهران به تبريز، طبق تدابير شهردار منطقه بازگشائي مجدد شد. وي با اشاره به احداث دو پهلوگاه اضطراري وسائط نقليه در مسير اين پل زير گذر و تقاطع غيرهمسطح اظهار داشت : در مدت انسداد اين شاهراه ارتباطي، طراحي احداث دو پهلوگاه اضطراري وسائط نقليه انجام و طبق جدول زمانبندي در تير ماه سالجاري مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت.

قلب پايتخت با بيش از 150 ويژه برنامه به استقبال تابستان مي‌رود

منطقه 7: مراکز اجتماعي فرهنگي منطقه هفت، با برنامه‌هاي آموزشي، فرهنگي، هنري، تفريحي، گردشگري به استقبال تابستان 1391 مي‌روند. محمود منيعي، معاون اجتماعي فرهنگي شهرداري منطقه با بيان اينکه برنامه‌هاي آموزشي و تفريحي با هدف تامين بهينه اوقات فراغت تابستاني براي اقشار مختلف جامعه در سنين مختلف تدارک ديده و طراحي شده است، گفت: علاوه بر برنامه‌هاي شاخص و فرامنطقه‌اي در تابستان امسال برنامه تابستاني از سوي مراکز اجتماعي فرهنگي و سراي محلات اين منطقه برگزار مي‌شود و همچنين برنامه آموزشي و کاربردي در کلاس‌ها و دوره‌هاي تابستاني براي شهروندان قلب پايتخت تدارک ديده شده است. وي افزود:توانستيم از حداقل امکانات سطح منطقه حداکثر ظرفيت را براي شهروندان منطقه فراهم کنيم و تمامي پتانسيل‌هاي موجود را مورد استفاده قرار داديم تا بتوانيم بهترين و مفرح ترين لحظات را در تابستان 91 براي شهروندان منطقه فراهم کنيم.معاون اجتماعي- فرهنگي منطقه هفت ادامه داد: سال جاري نسبت به سال گذشته 168درصد توسعه و پيشرفت در سطح شهر تهران داشتيم و امسال کيفي سازي برنامه‌هاي آموزشي تفريحي از اولويت‌هاي معاونت اجتماعي فرهنگي منطقه بوده است که بر اين اساس بيش از 150 ويژه برنامه اجتماعي-تفريحي، ورزشي و آموزشي را در دستور کار قرار داده ايم.