نسخه شماره 2945 - 1391/04/04 -

آيا کسي از سرنوشت اين دختر جوان اطلاع دارد؟
تنها شاهد قتل مادر و پسر را شناسايي کنيد


کارت سوخت‌هاي سرقتي سارق حرفه‌اي را لو داد


دستگيري5 توزيع کننده مواد مخدر و قرص‌هاي روانگردان


دستگيري باند اراذل و اوباش ، پنج دقيقه پس از آخرين شرارت


پيرمرد 67 ساله، زنش را خفه كرد


انهدام و دستگيري دو باند سارق در خرم آباد با كشف 42فقره سرقت


فروش واحدهاي مسکوني با جعل اسناد رسمي


توصيه هاي رئيس پليس فتا خراسان رضوي درباره استفاده از تلفن همراه به عنوان رايانه


خبر


اخبار کوتاه


اخبار خارجي


 آيا کسي از سرنوشت اين دختر جوان اطلاع دارد؟
 تنها شاهد قتل مادر و پسر را شناسايي کنيد 

 
گروه حوادث: در روز 21 مرداد 89 مأموران کلانتري 140 باغ فيض از طريق مرکز فورتي‌هاي پليسي 110 در جريان خبر کشف دو جسد متعلق به يک مادر و فرزند در خيابان آيت الله کاشاني قرار گرفتند.

با اعلام خبر کشف دو جسد در داخل اتاق خواب خانه اي واقع در منطقه آيت الله کاشاني به پليس آگاهي و قاضي کشيک ويژه قتل دادسراي امور جنايي، عوامل تشخيص هويت و اداره پليس آگاهي تهران بزرگ در محل حاضر و به دستور آقاي شهرياري، بازپرس شعبه اول ويژه قتل دادسراي امور جنايي، پرونده با موضوع «فوت مشکوک» تشکيل و جهت رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي قرار گرفت .

تحقيقات صورت گرفته در محل کشف اجساد نشان داد که اجساد متعلق به مادر و فرزندي به اسامي «فاطمه . ن» (متولد 1350) و «مهدي . خ» (10 ساله) است که هر دو جسد در زمان کشف آنها توسط والدين «فاطمه . ن»، در کنار يکديگر قرار داشته و بدن هر دو نفرشان نيز به طور کامل توسط يک عدد پتو پوشانده شده بود؛ همچنين بررسي‌هاي انجام شده توسط عوامل تشخيص هويت و تيم پزشکي قانوني نيز نشان داد که چند روزي از زمان مرگ اين مادر و فرزند گذشته است .

در تحقيقات انجام شده از والدين فاطمه، آنها در خصوص نحوه کشف جسد دختر و نوه خود به کارآگاهان عنوان داشتند: « چند روزي بود که از فاطمه و فرزندانش اطلاعي نداشتيم و حتي کسي پاسخگوي تماس‌هاي تلفني ما نبود ؛ به همين علت و براي سرکشي و اطمينان از سلامت فاطمه و فرزندانش، به خانه آنها مراجعه اما کسي درب خانه را براي ما باز نکرد . در حاليکه بسيار نگران شده بوديم، با کمک کليدساز اقدام به باز کردن درب خانه کرده و زمانيکه وارد خانه شديم جسد فاطمه و پسرش را در داخل اتاق خواب پيدا کرديم» .

کارآگاهان اداره دهم در ادامه رسيدگي به اين پرونده اطلاع پيدا کردند که «فاطمه . ن» داراي مشکلات شديد روحي و رواني بوده و چندين بار نيز به جهت درمان، در مراکز درماني تحت مراقبت‌هاي پزشکي قرار گرفته و بعد از آن نيز تحت نظر پزشک متخصص قرار داشته است .

بنا بر نظريه پزشک معالج، «فاطمه . ن» دچار نوعي بدبيني بسيار شديد نسبت به اطرافيان خود، حتي پدر و مادر و همسر خود بوده و به هيچ عنوان حاضر به زندگي با همسر و يا پدر و مادر خود نبوده و به همين علت اعضاي خانواده اش ( پدر و مادر و همسر) با خريد خانه‌اي در منطقه آيت الله کاشاني، زمينه زندگي وي را به همراه دو فرزندش به اسامي ريحانه ( متولد 1376) و مهدي فراهم و به صورت غيرمستقيم از هر سه نفر آنها مراقبت مي‌کردند .

در ادامه رسيدگي به اين پرونده و با توجه به ناپديد شدن ريحانه، پرونده جداگانه ديگري با موضوع فقداني در اداره يازدهم پليس آگاهي و براي پيدا کردن ريحانه تشکيل و تحقيقات در اين خصوص، در دستور کار کارآگاهان اداره يازدهم پليس آگاهي قرار گرفت اما با وجود تمامي اقدامات کارآگاهان اداره يازدهم و با وجود انجام تحقيقات از کليه مراکز درماني، مراکز بهزيستي و کلانتري‌هاي سطح شهر تهران و حتي پزشکي قانوني هيچگونه اثر و يا نشانه اي از سرنوشت ريحانه يافت نشد .

سرهنگ آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، در ادامه اعلام اين خبر گفت : « تحقيقات در خصوص سرنوشت اعضاي اين خانواده در دو پرونده جداگانه و با موضوعات فوت مشکوک و فقداني در دو اداره دهم و يازدهم معاونت جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ در حال رسيدگي است ».

سرهنگ آريا حاجي زاده در پايان اين خبر با اعلام خبر دستور انتشار تصوير فقداني نيز گفت : « با وجود تحقيقات فراگير صورت گرفته از سوي کارآگاهان اداره يازدهم، متأسفانه تاکنون هيچگونه اطلاعات قابل بهره برداري در خصوص مشخص شدن سرنوشت و يا محل زندگي فقداني در اختيار کارآگاهان اداره يازدهم قرار نگرفته است ؛ لذا به منظور مشخص شدن سرنوشت دختر اين خانواده به هويت «ريحانه . خ» ( متولد 1376 ) ، دستور انتشار تصوير وي از سوي مقام محترم قضايي صادر شده است که از کليه شهروندان محترمي که موفق به شناسايي تصوير فقداني شده و اطلاعاتي در خصوص محل سکونت، تردد و يا سرنوشت وي دارند درخواست مي‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طريق شماره تلفن‌هاي 51055511 و 51055611 در اختيار اداره يازدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند» .


 کارت سوخت‌هاي سرقتي سارق حرفه‌اي را لو داد 

 سر کلانترپنجم پليس پايتخت از دستگيري سارق حرفه‌اي لوازم خودرو در منظقه کيانشهر تهران خبر داد و افزود:از متهم 35قطعه کارت سوخت سرقتي کشف شده است.

سرهنگ عباس دانشجو سرکلانتر پنجم پليس فرماندهي انتظامي تهران بزرگ گفت:عصر روز يکشنبه بيست و هشتم خرداد ماه در راستاي اجراي طرح امنيت محله محور ماموران گشت كلانتري هنگام گشتزني در شهرک کيانشهر،خيابان «محمود آبادي» به مرد جواني که در در حال پرسه زني بود،مشکوک شده و براي بررسي موضوع در صدد متوقف کردن وي برآمدند.سرهنگ دانشجو ادامه داد:در حاليکه ماموران لحظه به لحظه به مرد جوان نزديک مي شدند،متهم به محض مشاهده واحد گشت فرار را بر قرار ترجيح داده و به سرعت متواري شد.با فرار متهم عمليات تعقيب و گريز ماموران از سرگرفته شد و دقايقي بعد با اجراي طرح مهار وي دستگير و مورد بازرسي بدني قرار گرفت.

اين مقام مسئول در پليس پايتخت با اشاره به کشف 35قطعه کارت سوخت از متهم،نامبرده به سرعت براي تحقيقات بيشتر به کلانتري منتقل و تحت بازجوي‌هاي فني قرار گرفت.

اين مقام مسئول در پليس پايتخت اظهار داشت:ماموران در خلال بازجويي‌هاي پليسي دريافتند متهم که «ميثم» نام داشت از سارقان حرفه اي و سابقه دار لوازم خودرو در شرق پايتخت است.سرهنگ دانشجو در پايان خاطر نشان کرد:پرونده اي در اين ارتباط تشکيل و متهم براي تحقيقات بيشتر به پايگاه ششم پليس آگاهي فرماندهي انتظامي تهران بزرگ فرستاده شد.


 دستگيري5 توزيع کننده مواد مخدر و قرص‌هاي روانگردان 

 سرهنگ ليراوي، صبح ديروز ضمن اعلام دستگيري پنج توزيع کننده مواد مخدر در ميدان بروجردي تهران، از کشف قرص‌هاي روانگردان در اين عمليات خبر داد.

سرهنگ سعيد ليراوي، رييس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، صبح ديروز در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني پليس، ضمن اشاره به دستگيري پنج توزيع کننده مواد مخدر در يک عمليات پليسي از کشف قرص‌هاي روانگردان در اين عمليات خبر داد.

اين مقام انتظامي در تشريح خبر فوق گفت:» پس از تحقيقات انجام شده از سوي ماموران تجسس اين يگان در خصوص اقدامات چند توزيع کننده مواد مخدر و روانگردان در محدوده ميدان بروجردي، نتيجه اين تحقيقات به مقام قضايي ارجاع و پس از کسب دستور دستگيري متهمان، اقدامات ماموران اين يگان آغاز شد.

سرهنگ ليراوي افزود:» با کسب دستور قضايي ماموران پايگاه نهم اين يگان به محدوده فعاليت اين متهمان واقع در ميدان بروجردي دولت آباد، اعزام و در يک عمليات غافلگيرانه موفق شدند پنج توزيع کننده مواد مخدر در اين محدوده را که اقدام به توزيع مواد مخدر و قرص‌هاي روانگردان مي کردند، بازداشت کنند.

وي ادامه داد:» در اين عمليات ماموران بنابر دستور مقام قضايي وارد يکي از واحدهايي که متهمان در آن اقدام به بسته بندي و توزيع مواد مخدر مي کردند، شده و در اين عمليات موفق شدند هر پنج متهم پرونده به نام‌هاي «عزت»، «حسين»، «اعظم»، «خديجه» و «ليلا» را که در حال بسته بندي مواد مخدر و قرص‌هاي روانگردان بودند، را دستگير و براي بازجويي به پايگاه نهم پليس مبارزه با مواد مخدر منتقل کنند.

گفتني است، در اين علميات مقادير قابل توجهي مواد مخدر سنتي و قرص‌هاي روانگردان بسته بندي شده، ترازوي ديجيتالي براي وزن مواد و تعدادي پايپ براي مصرف مواد مخدر صنعتي کشف و ضبط شد که به همراه متهمان به دادسرا منتقل شدند.


 دستگيري باند اراذل و اوباش ، پنج دقيقه پس از آخرين شرارت 

 ماموران انتظامي شهرستان کرج طي يک عمليات پليسي، اعضاي باند اراذل و اوباش را پنج دقيقه بعد از آخرين شرارت دستگير و تحويل مراجع قضايي دادند . به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ خيرخواهان فرمانده انتظامي شهرستان کرج در توضيح اين خبر گفت: ساعت 3 بامداد اواخر خرداد ماه شهروندي طي تماس تلفني با مرکز فوريتهاي پليسي 110 اعلام داشت که تعدادي اراذل و اوباش با استفاده از يکدستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ در فلکه اول فرديس اقدام به سرقت از مغازه لباس فروشي و تخريب شيشه‌هاي کافي نت و همچنين سرقت از يک مغازه کيف فروشي کرده و بلافاصله از صحنه جرم متواري شدند. وي افزود : با توجه به اهميت موضوع ، بررسي و پيگيري آن از طريق کلانتري 23 فرديس در دستور کار قرار گرفته و با توجه به اينکه واحد گشت در نزديکي محل وقوع جرم در حال انجام وظيفه بود ، بلافاصله به تعقيب متهمان پرداخته و سرانجام پنج دقيقه بعد از دريافت گزارش مردمي خودروي مورد نظر را در يکي از ميادين فرديس مشاهده و بلافاصله دستور ايست از سوي ماموران صادر شد. خيرخواهان ادامه داد : سرنيشنان خودرو به محض مشاهده خودرو گشت پليس ، اقدام به فرار کردند اما متعاقب تعقيب و گريز ماموران ، سرنشينان خودرو پس از طي مسافتي خودرو را متوقف و پس از پياده شدن از آن ، هرکدام به مسير‌هاي مختلفي متواري شدند .

سرهنگ خيرخواهان اظهار داشت: ماموران کلانتري براي جلوگيري از فرار متهمان ، تعقيب و گريز را ادامه و سرانجام در حالي که اراذل و اوباش فراري قصد داشتند با درگيري ، از دست ماموران متواري شوند ، با قاطعيت ماموران زمين گير و دستگير شدند .

فرمانده انتظامي شهرستان کرج بيان کرد : متهمان به همراه خودرو توقيفي به کلانتري 23 فرديس منتقل و در بازرسي از خودرو تعدادي اموال مسروقه کشف و ضبط و تحويل مالباختگان شد. گفتني است ، اراذل و اوباش دستگير شده به همراه پرونده متشکله به اتهام سرقت ، شرارت ، تخريب و برهم زدن نظم عمومي به مراجع قضايي معرفي شدند.


 پيرمرد 67 ساله، زنش را خفه كرد 

 پيرمردي كه اقدام به خفه‌كردن همسر 64 ساله‌اش كرده بود، دستگير شد.

به گزارش ايسنا، در آخرين روزهاي خردادماه سالجاري هنگامي كه دختر جوان براي پرس و جوي احوال والدينش كه به تنهايي با يكديگر زندگي مي‌كردند، با آنان تماس گرفت، پدرش از وي خواست كه سريعتر خودش را به خانه برساند چرا كه حال مادرش مناسب نيست.

در ادامه وقتي فرزندان پيرمرد 67 ساله به خانه پدرشان مراجعه كرد، با پدرشان در حالي روبرو شد كه به دليل مصرف موادشوينده در معرض مرگ قرار داشت و مادرشان نيز كه مدت‌ها از مرگش گذشته بود در اتاق خواب افتاده بود.

فرزندان پليس را در جريان ماجرا قرار دادند و پدرشان را كه به شدت مسموم شده بود براي مداوا به بيمارستان منتقل كردند.

پس از ترخيص پيرمرد از بيمارستان، ماموران فرماندهي انتظامي رشت تحقيقات از وي را آغاز كردند و وي سرانجام به خفه‌كردن همسرش معترف شد.

به گزارش ايسنا در تحقيقات پليس مشخص شد اين پيرمرد داراي سابقه بستري در بيمارستان رواني نيز بوده است. متهم به هويت «ز-خ» پس از اعتراف و پذيرش بزه انتسابي به دادسرا معرفي و پس از آن به اتهام قتل‌عمد همسرش روانه زندان شد.


 انهدام و دستگيري دو باند سارق در خرم آباد با كشف 42فقره سرقت 

 فرمانده انتظامي استان لرستان ،صبح ديروز از انهدام و دستگيري دو باند سارق منزل و كشف 42فقره انوع سرقت در استان، خبر داد .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سردار كاظم عليزاده فرمانده انتظامي استان لرستان در اين بار ه گفت: در پي وقوع سرقت‌هاي متعدد در سطح شهرستان خرم اباد ، ماموران انتظامي اين شهرستان با هماهنگي مقام قضايي و تشكيل تيم‌هاي مخصوي جهت دستگيري عامل يا عاملين سرقت‌ها ، وارد عمل شدند .

وي در ادامه خاطر نشان كرد: ماموران با انجام كار‌هاي اطلاعاتي و تحقيقات همه جانبه در نهايت درتاريخ 28 خرداد ماه امسال، سه نفر سارق را در حين سرقت محموله احشام با دو دستگاه خاور و سايپا ، دستگير و به يگان انتظامي انتقال دادند .

اين مقام انتظامي ادامه داد: سارقان در بازجويي‌هاي بعمل امده به 26 فقره سرقت احشام جمعا 168 راس و يك فقره سرقت مغازه معترف شدند .

سردار عليزاده افزود: دو نفر از متهمان در اجراي دستور مقام قضايي تحويل اداره اگاهي و يكنفر ديگر روانه زندان شد .فرمانده انتظامي استان در ادامه از انهدام باند ساقان سيم برق، منزل و مغازه و محتويات داخل خودرو و... در تاريخ سي ام خرداد ماه امسال در خرم اباد و كشف 15فقره سرقت خبر داد و گفت:در اين رابطه 12نفر سارق و مالخر دستگير شد . وي خاطر نشان كرد: متهمان در تحقيقات معموله به 15فقره سرقت شامل 4فقره سرقت منزل، سه فقره سرقت مغازه و محتويات داخل خودرو و اماكن خصوصي ، 8فقره سرقت سيم برق جمعا 723متر ، معترف و اموال سرقتي از انان كشف و ضبط شد .

سردار عليزاده اظهارداشت:باند متلاشي شده با پرونده متشكله به مراجع قضايي معرفي شدند .

توضيح اينكه ، دستگير شدگان اين دوباند داراي سابقه سرقت بوده كه ارتقا سطح آگاهي ‏مردمي، استفاده از تجهيزات و ابزار پيشگيري ازسرقت
مي تواند در كاهش اين گونه جرائم موثر باشد.


 فروش واحدهاي مسکوني با جعل اسناد رسمي 

 فرمانده انتظامي شهرستان فيروزکوه شرق تهران از دستگيري فردي که با جعل اسنادومدارک يک پروژه ساختماني، اقدام به فروش و کلاهبرداري سه ميليارد ريال از افراد متعدد کرده بود، خبر داد .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، فرمانده انتظامي شهرستان فيروزکوه در تشريح اين خبر گفت: با طرح شکايت از سوي مالک اصلي و خريداران شش واحد مسکوني، مبني بر جعلي بودن يکسري اسناد و مدارک و وکالتنامه منازل، اکيپي از ماموران پليس آگاهي، مسئول بررسي اين پرونده شدند.

سرهنگ «عليرضا واحدي» افزود: پس از تحقيق وبررسي مشخص شد فردي که، به عنوان پيمانکار مسئول ساخت اين ساختمان شش طبقه بود، با جعل يکسري اسناد و مدارک و وکالتنامه، املاک را تصرف و اقدام به فروش واحدهاي مسکوني احداث شده به مبلغ سه ميليارد ريال به افراد مختلف نموده است.

وي تصريح کرد: سرانجام پليس با اقدامات اطلاعاتي و تعقيب و مراقبت، توانست سرنخ‌هايي از محل زندگي اين متهم به دست آورده ودر يک عمليات غافلگيرانه درحالي که متهم قصد داشت از منزل خارج و به محل کارش برود، دستگير شد.به گفته اين مقام مسئول، « صابر- ع « در بازجوئي‌ها منکر هرگونه جعل وکلاهبرداري شد اما با توجه به تناقض گويي و اظهارات کارشناسان، به جرم خود اعتراف کرد.

گفتني است،متهم پس از تشکيل پرونده،جهت سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شد.


 توصيه هاي رئيس پليس فتا خراسان رضوي درباره استفاده از تلفن همراه به عنوان رايانه 

 سرهنگ عرفاني به شهروندان هشدار داد مراقب اطلاعات شخصي خود در تلفن‌هاي همراه باشند .

به گزارش پايگاه خبري پليس، رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان خراسان رضوي در رابطه با استفاده از تلفن همراه گفت :با توجه به اينكه تلفن همراه توسط اشخاص در سنين مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرد، لذا حفظ مسائل امنيتي در آن ضروري است .سرهنگ عرفاني در خصوص استفاده از تلفن همراه به شهروندان توصيه كرد :1- از قرار دادن اطلاعات ضروري و حياتي خود و همچنين تصاوير شخصي و خانوادگي بر روي گوشي‌ها خودداري كنيد.2- هيچ گاه اطلاعات بانكي خود را بر روي تلفن همراه قرار ندهيد زيرا افراد سود جو از طريق بلوتوث و بازگرداندن اطلاعات پاك شده كارت حافظه به اين اطلاعات دسترسي پيدا مي كنند.

3- گوشي‌هاي تلفن همراه خود را نزد مراكز تعميرات تلفن همراه نا معتبر و افراد غير مجاز جهت تعمير ندهيد.4- از تلفن همراه فقط براي ارسال و دريافت خدمات اپراتورها و همچنين تماس‌هاي ضروري استفاده نماييد .

5- هيچگاه رمز حساب‌هاي بانكي و يا اطلاعات با ارزش را روي كارت حافظه تلفن همراه خود قرار ندهيد، زيرا ممكن است افراد سوءاستفاده كننده از طريق هك كردن تلفن همراه به اين اطلاعات دسترسي پيدا كنند .


 خبر 

 2 کشته در واژگوني پژو 405

معاون عمليات پليس‌راه كشور از وقوع تصادف زنجيره‌اي ميان دو دستگاه تريلي عراقي و سه خودروي سواري در ايلام خبر داد.سرهنگ صمد اسفندياري در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: تصادف ميان يك دستگاه تريلي عراقي «مان»، تريلي عراقي بنز، دو دستگاه پژو 405 و يك دستگاه پرايد با يكديگر در ساعت 16:20 روز جمعه سبب زخمي‌شدن پنج تن شد.معاون عمليات پليس‌راه كشور علت اين حادثه كه در كيلومتر 18 جاده ايلام به شابداغ رخ داده است را توجه‌نكردن به جلو از سوي راننده تريلي عراقي «مان» اعلام كرد.اسفندياري همچنين از وقوع حادثه رانندگي ديگري در استان فارس خبر داد و گفت: در ساعت 21:45 روز جمعه، واژگوني يك دستگاه پژو 405 در كيلومتر 16 محور فرعي «ده شيخ» سبب مرگ دو تن شد.به گفته وي، كارشناسان پليس‌راه علت اين حادثه را تخطي از سرعت مطمئنه اعلام كرده‌اند.

دستگيري افرادي كه در شبكه‌اجتماعي به دختري اهانت كردند

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان بوشهر از دستگيري دو متهمي خبرداد كه با دسترسي به رمز شبكه‌اجتماعي يكي از اقوامشان، اقدام به هتك حرمت و تهديد اين فرد كرده بودند.

به گزارش ايسنا، سرهنگ جهانشيري در تشريح جزئيات اين خبر گفت: پيرو شکايت فردي مبني بر تهديد به انتشار اطلاعات خصوصي، ماموران اقدامات خود را آغاز كردند. وي افزود: بنا بر اظهارات شاکيه، وي عضو يکي از شبکه‌هاي اجتماعي است و فردي با هک‌كردن رمز ورود وي، اقدام به ايجاد مزاحمت و اقدامات سوء‌عليه ديگران مي‌كند كه حتي با درج الفاظ رکيک و زشت نسبت به شاکيه، وي را تهديد با افشاي مسائل خصوصي و خانوادگي در اينترنت كرده است. جهانشيري با بيان اينكه كارآگاهان در بررسي‌هاي صورت گرفته، دو متهم که از اقوام شاکيه بودند را شناسايي و دستگير كردند گفت: متهمان پس از رويت شواهد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف و انگيزه خود را از اين اقدامات اختلاف‌خانوادگي عنوان كردند. وي افزود: با توجه به اينکه ID و رمز شاکيه توسط متهمان ايجاد و در اختيار وي قرار داده شده بود و شاكيه کماکان از رمز اوليه استفاده مي‌كرد و متهمان بدون هيچ مشکلي به صفحه وي دسترسي داشتند. رييس پليس فتاي استان بوشهر به کاربراني که اقدام به ايجاد ايميل و صفحاتي در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌كنند، ياد آورشد نسبت به نگهداري از رمز ورودي خود دقت بيشتري را مبذول داشته و در صورتي که اين اطلاعات را در اختيار ديگران قرار دادند سريعاً نسبت به تغيير آنها اقدام كنند. وي در ادامه افزود: هک و دسترسي غيرمجاز به ايميل و صفحات شخصي افراد و ديگر سايت‌ها جرم تلقي شده و بنا بر قانون با اين افراد برخوردي قاطع خواهد شد.

بلع بسته‌هاي موادمخدر دو قرباني گرفت

مديركل حفاظت و اطلاعات سازمان پزشكي قانوني از کشف موادمخدراز بدن دو مرد در دو استان خوزستان و کرمان خبر داد. به گزارش ايسنا، محمود مباشري با بيان اينكه در استان خوزستان و كرمان دو جوان به دنبال ناراحتي ناشي از درد شكم به بيمارستان مراجعه اما به علت شدت درد و بازشدن بسته‌هاي موادمخدر موجود در معده‌شان، فوت كردند، تصريح كرد: در كالبد گشايي از اين اجساد، 14 بسته ماده‌مخدر از جسد فرد فوت شده در خوزستان و 55 بسته ترياك به وزن تقريبي 990 گرم از جسد فرد فوت شده در كرمان كشف شد. به گفته وي در گزارش اوليه پزشكي قانوني علت مرگ پاره‌شدن يكي از بسته‌ها و نشت موادمخدر به درون معده افراد تشخيص داده شد. مديركل حفاظت و اطلاعات سازمان پزشكي قانوني اظهاركرد: سازمان پزشكي قانوني در راستاي شرح وظايف قانوني و حاكميتي خود با مراجع قضايي و انتظامي همكاري بسيار نزديكي دارد و آماده هر گونه همكاري با مراجه ذي‌صلاح در امر مبارزه با موادمخدر و سوداگران مرگ است.

دستگيري عامل انتشار عكس‌‌هاي شخصي دخترجوان در اينترنت

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان گيلان از دستگيري فردي خبر داد كه با انتشار عكس‌هاي زن جوان در شبكه‌هاي اجتماعي به وي اعمال خلاف حقيقت نسبت داده بود. به گزارش ايسنا، سرهنگ محمدخاني در تشريح اين خبر گفت: به دنبال ارجاع يك فقره پرونده از دادسراي رشت به دادخواهي خانمي مبني بر اين كه فردي ناشناسي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي، تصاوير خصوصي‌اش را منتشر و با منتسب‌كردن اعمال خلاف حقيقت، قصد هتك حيثيت وي را دارد، بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور كار پليس فتا قرار گرفت. وي افزود: كارشناسان پليس فتا، هويت واقعي متهم در فضاي حقيقي شناسايي كردند و متهم در عملياتي دستگير و پس از رويت مدارک و مستندات به جرم خود اعتراف كرد.

انتشار كليپ تخريبي بهانه اخاذي از زن جوان

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان بوشهر از دستگيري عامل انتشار كليپي تخريبي عليه زني در وبلاگ‌ها خبر داد. به گزارش ايسنا، سرهنگ جهانشيري در تشريح اين خبر گفت: پيرو شکايت فردي مبني بر هتک حيثيت وي در فضاي مجازي، ماموران اقدامات خود را آغاز كردند. وي افزود: در بررسي‌هاي اوليه و اظهارات شاکي مشخص شد که فردي در وبلاگي مدعي شده است كه کليپي داراي مضامين تخريبي عليه شاکيه در اختيار دارد و با دادن مشخصات از شاکيه توسط ديگران کليپ را براي آنان ارسال مي‌كند. جهانشيري با بيان اينكه در تحقيقات متهم پرونده که به عنوان مسئول وبلاگ فعاليت مي‌کرد، شناسايي و دستگير شد گفت: درج هرگونه مطالب توهين‌آميز يا خلاف واقع در فضاي مجازي که موجب تشويش اذهان عمومي عليه ديگران و هتک‌حرمت افراد شود جرم تلقي شده و با عاملان آن برخوردي قانوني و قاطع خواهد شد.


 اخبار کوتاه 

 انبار تجهيزات يک مجتمع درحال ساخت آتش گرفت

شعله‌هاي آتش که انبار تجهيزات ساختماني يک مجتمع در حال ساخت را در بر گرفته بود با عمليات به موقع آتش نشانان مهار و خاموش شد.به گزارش پايگاه خبري 125، پس از اطلاع رساني اين حادثه به سامانه 125 آتش نشاني تهران در ساعت 14:28 دقيقه روز جمعه بلافاصله آتش‌نشانان ايستگاه‌هاي 74 ، 69 و 68 به غرب بزرگراه همت، روبروي شهرک شهيد باقري اعزام شدند.بنا به اظهار مدير منطقه چهار عمليات سازمان آتش نشاني تهران، انبارتجهيزات يک مجتمع 19 طبقه درحال احداث به وسعت تقريبي 200 مترمربع کاملا شعله ور شده بود که آتش نشانان بي درنگ با استفاده از تجهيزات خاموش کننده از دو جهت اقدام به مهار آتش کردند.مهدي داوري گفت: نيروهاي آتش‌نشاني پس از مهار شعله‌هاي آتش با تخريب قسمتي از ديواره انبار، دود حاصل از اين آتش سوزي را به بيرون از ساختمان تخليه کردند.

آتش سوزي در مدرسه

ساختمان يک مدرسه غيرانتفاعي عصر جمعه بر اثر اتصالي برق دچار آتش سوزي شد.به گزارش پايگاه خبري 125، شهرونداني که از خيابان وليعصر عبور مي‌کردند با ديدن خروج دود از مدرسه بلافاصله با سامانه 125 آتش نشاني تماس گرفته و مشاهدات خود را اطلاع دادند.ستاد فرماندهي آتش نشاني نيز بيدرنگ زنگ ايستگاه 88 را ساعت 17:20 روز جمعه به صدا درآورد و آتش نشانان را به محل حادثه در خيابان وليعصر حوالي پل پارک وي اعزام کردند.عبدالرضا اسلامي رئيس ايستگاه 88 در اين باره گفت: بررسي‌هاي اوليه نشان داد که دود و آتش از قسمت زيرزمين ساختمان مدرسه غيرانتفاعي که موتورخانه در آن وجود داشت متصاعد مي‌شود.وي افزود: آتش نشانان با استفاده از دستگاه تنفسي و چندين رشته لوله آبرسان، در مدت زمان کوتاهي شعله‌هاي آتش را خاموش و از سرايت آن به ديگر قسمت‌هاي ساختمان جلوگيري کردند.اسلامي علت بروز آتش سوزي را اتصالي سيم برق در موتورخانه اعلام کرد و افزود: در زمان وقوع آتش سوزي مدرسه تعطيل بوده و دانش آموزان در آن حضور نداشتند.

كشف حدود يك و نيم تن مواد مخدر در قم

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدراستان قم از كشف يک تن و 436 كيلوگرم انواع مواد مخدر طي سه ماهه اول سال جاري خبر داد. به گزارش پايگاه خبري پليس ،»سرهنگ طالبي» در تشريح اين خبر اظهار داشت : مأموران پليس مبارزه با مواد مخدرفرماندهي انتظامي استان در راستاي مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مقابله با سوداگران مرگ با انجام فعاليت هاي شبانه روزي موفق شدند ، با انهدام 6 باند تهيه ، توزيع و قاچاق موادافيوني ، حدود يک و نيم تن انواع مواد مخدررا كشف و ضبط کنند . وي افزود : در اين خصوص از ابتداي فروردين سال جاري تا كنون چندين عمليات جداگانه توسط مأموران انتظامي جهت كشف محموله هاي مواد مخدر به مرحله اجرا در آمده است. اين مقام مسئول تصريح كرد : در راستاي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با محوريت تشديد مقابله با توزيع كنندگان و قاچاچيان مواد مخدر و روانگردان با پاكسازي مناطق آلوده به مواد مخدر، 48 قاچاقچي ، که در امرتهيه و توزيع موادافيوني نقش داشتند دستگير شدند .

سقوط كايت‌سوار در شمال‌غرب پايتخت

يك کايت‌سوار هنگام پرواز در آسمان غرب‌تهران بر اثر وزش شديد باد دريکي از شهرک هاي مسکوني اين منطقه سقوط کرد. به گزارش ايسنا، حسين حسين‌بيگي افسر آماده منطقه چهار آتش‌نشاني در اين‌باره گفت: ستاد فرماندهي آتش‌نشاني در ساعت 19:28 روز جمعه با دريافت خبر وقوع اين حادثه، آتش‌نشانان ايستگاه 68 و نجات 8 را به محل حادثه در شهرک شهيد باقري، خيابان مظفري اعزام كرد. وي با بيان اينكه چترباز جوان به دليل وزش باد شديد و عدم‌توانايي در کنترل چتر در منطقه مسکوني سقوط کرد و در ميان فنس‌هاي کشيده شده در محل سقوط گرفتار شد، افزود: براثر اين حادثه، چترباز از ناحيه صورت و فک دچار مصدوميت و جراحت شده بود که آتش‌نشانان با به‌کارگيري تجهيزات نجات، وي را از ميان فنس و حصارهاي فلزي آزاد کرده و براي مداوا تحويل عوامل اورژانس دادند. به گزارش ايسنا، پيش از اين نيز زني جوان هنگام كايت‌سواري در ارتفاعات شهران دچار حادثه شده بود كه پس از شش ساعت معلق ماندن روي كابل‌هاي برق توسط آتش‌‌نشانان نجات پيدا كرد.


 اخبار خارجي 

 اندونزي 6/6 ريشتر لرزيد

زمين لرزه‌اي به بزرگي 6/6 ريشتر ايالت «آچه» واقع در شمال جزيره سوماترا در اندونزي را لرزاند.به گزارش ايسنا، بنابر اعلام مركز ژئوفيزيك اندونزي، اين زمين لرزه ساعت 11:34 ديروز به وقت «جاكارتا» اين ايالت را لرزاند.همچنين بنابر اعلام اين مركز، كانون اين زمين لرزه در 24 كيلومتري ايالت «آچه» و در عمق 103 كيلومتري سطح زمين بوده است.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا،‌ تاكنون گزارشي از ميزان تلفات و خسارت‌هاي احتمالي اين زمين لرزه منتشر نشده است.

انفجار مرگبار كاميون حامل موادمنفجره

پليس چين از منفجرشدن يك دستگاه كاميون حامل موادمنفجره و كشته و مجروح‌شدن دست كم هفت تن خبر داد. به گزارش ايسنا، بنابر اعلام پليس ايالت «هوبئي»، اين كاميون در حالي كه در يكي از بزرگراه‌هاي اين ايالت در حال حركت بود، دچار حادثه شد و در پي آن سه تن جان خود را از دست دادند. پليس محلي «هوبئي» همچنين اعلام كرد: شدت اين انفجار به حدي بود كه شكافي به عمق 3/5 متر در سطح جاده ايجاد كرد و به تخريب چند ساختمان منجر شد. به گفته شاهدان، بدنه اين كاميون كه حامل موادمنفجره بود، به فاصله 100 متري محل حادثه پرتاب شده بود.