نسخه شماره 1677 - 1386/09/08 -

هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال
اولين روز آبي فيروز کريمي در تهران

دور برگشت ليگ برتر بسکتبال امروز آغاز مي شود
حساس مثل پتروشيمي - ذوب آهن

برنامه هفته پنجم ليگ برتر کشتي آزاد
مصاف مدعيان براي سرگروهي

هفته شانزدهم ليگ برتر فوتسال
صدرنشين بدون تماشاگرانش به ميدان مي رود


دوپينگي ها معرفي شدند، ابطال محروميت سه ورزشکار


اخبار داخلي


اخبار خارجي


 هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال
 اولين روز آبي فيروز کريمي در تهران  

برتري سپاهان مقابل صباباتري در آغاز هفته پانزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر براي پرسپوليس چاره اي باقي نمي گذارد جز اينکه به هر نحو ممکن برق شيراز را در ورزشگاه حافظيه مغلوب کند.
مهم ترين اتفاق بازي استقلال تهران - پاس همدان حضور فيروز کريمي در جمع آبي پوشان تهراني است. او سرمربي استقلال است، حتي اگر در هفته گذشته در تمرينات اين تيم حضور نيافته باشد و روي نيمکت ننشيند. او سرمربي استقلال و اين بازي به نوعي اولين تجربه او با استقلال تهران است.
و اما سپاهان به يک قدمي پرسپوليس رسيده است. فقط يک لغزش ديگر کافي است تا سپاهان صدرنشين ليگ برتر شود. با اين شرايط پرسپوليس راهي جز غلبه بر برق شيراز ندارد.
پرسپوليس در حالي امروز در ادامه ديدارهاي هفته پانزدهم ليگ برتر به ديدار برق شيراز مي رود که طي دو فصل اخير اين تيم را در خانه اش شکست داده و با اين خاطره خوش به فکرهت تريک در حافظيه شيراز است.
برنامه ادامه ديدارهاي هفته پانزدهم ليگ برتر به شرح زير است:
پنج شنبه - 86/9/8
برق شيراز - پرسپوليس، ساعت 15:14، ورزشگاه حافظيه شيراز
داور: البرز حاجي پور، کمک ها: اسماعيل صفيري و حميد نظري، داور چهارم: اسماعيل عامري
جمعه - 86/9/9
شيرين فراز کرمانشاه - ابومسلم مشهد، ساعت 15:14، ورزشگاه آزادي کرمانشاه
داور: سعيد بخشي زاده، کمک ها: حسين خانبان و بهرام کياني، داور چهارم: جواد شرفي
 مس کرمان - پيکان تهران، ساعت 15:14، ورزشگاه امام علي(ع) کرمان
داور: احمد صالحي، کمک ها: داود رفعتي و صادق نوري، داور چهارم: عباس نام بخش
ملوان بندرانزلي - راه آهن تهران، ساعت 15:14، ورزشگاه تختي انزلي
داور: شاهين حاج بابايي، کمک ها: محمد قراملکي و رحيم شاهين، داور چهارم: محمد رضا اکبريان
سايپا - پگاه گيلان، ساعت 15:14، ورزشگاه انقلاب کرج
داور: رحيم رحيمي مقدم، کمک ها: سعيد علي نژاديان و بهرام نقوي، داورچهارم: رسول رهبر فام
استقلال اهواز - مقاومت سپاسي شيراز، ساعت 15، ورزشگاه تختي اهواز
داور: سعيد مظفري زاده، کمک ها: مرتضي کريمي و محمد رضا منصوري، داور چهارم: علي صمديان مجرد
استقلال تهران - پاس همدان، ساعت 15، ورزشگاه آزادي
داور: هدايت ممبيني، کمک ها: حسن کامراني فر و محمد نجفي، داور چهارم: غلامرضا جباري.

 


 دور برگشت ليگ برتر بسکتبال امروز آغاز مي شود
 حساس مثل پتروشيمي - ذوب آهن  

با شکستي که تيم بسکتبال پتروشيمي بندر امام در بازي رفت مقابل ذوب آهن داشت و البته با نتيجه اي که تيم اصفهاني در آخرين ديدار عقب افتاده تيمش مقابل مهرام کسب کرد، نمي تواند در بندر ماهشهر نگران تيم پتروشيمي نباشد.
به گزارش ايسنا، هفته اول از دور برگشت رقابت هاي ليگ برتر بسکتبال امروز در غياب تيم هاي پرديس قزوين و دانشگاه آزاد برگزار مي شود و طي آن 10 تيم، 5 مسابقه را انجام مي دهند.
در مهم ترين ديدارهاي هفته پتروشيمي بندر امام ميزبان تيم ذوب آهن اصفهان خواهد بود. پتروشيمي در هفته اول مسابقات دور رفت در غياب بازيکنان خارجي خود و در شرايطي که «جواد داوري» را در اختيار نداشت در اصفهان مقابل حريف مغلوب شد. بي ترديد اين اتفاق مي تواند انگيزه هاي برگزاري يک ديدار انتقامي را براي آنها افزايش دهد. از سوي ديگر ذوب آهن که اين روزها به دليل ثبت اولين شکست در کارنامه مهرام در آسمان ها سير مي کند در شرايط آرماني قرار دارد.
برگزاري بازي هاي پي درپي باعث افزايش هر چه بيشتر هماهنگي بازيکنان جوان و با تجربه اين تيم شده است و قطعا آنها در بندر امام يک ديدار زيبا و نزديک را به نمايش خواهند گذاشت. همچون ديدارهاي گذشته «کريسپ» و «اوشين ساهاکيان» برگ برنده هاي «صادق زاده» خواهند بود.
اما ديگر ديدار حساس هفته به جدال تيم هاي بيم مازندران و آرارات تهران برمي گردد.
اما يکي ديگر از مهم ترين ديدارهاي هفته در تهران و بين دو تيم کاوه و شهرداري گرگان انجام مي شود.
در ساير ديدارها تيم مهرام صدرنشين مسابقات که حالا در جدول شکست هايش عدد يک ثبت شده است همچنان به عنوان تيم صدرنشين در برابر تيم گل گهر سيرجان قرار مي گيرد.
صباباتري، مدعي اصلي کسب عنوان قهرماني هم در ديگر ديدار تهران در برابر تيم هيات بسکتبال شهرکرد به ميدان مي رود.
ديدار تيم هاي پرديس متحد قزوين و دانشگاه آزاد تهران همه به دليل سفر تيم پرديس به سوريه و شرکت در تورنمنت بين المللي اين کشور به تعويق افتاد.

 


  برنامه هفته پنجم ليگ برتر کشتي آزاد
 مصاف مدعيان براي سرگروهي 

هفته  پنجم ليگ برتر کشتي آزاد امروز برگزار مي شود.
به گزارش ايسنا، در هفته  دوم از دور برگشت ليگ برتر کشتي آزاد، در گروهA ، راه آهن خراسان ميزبان گاز مازندران است که اين مسابقه صدرنشين گروه را مشخص خواهد کرد. البته صعود هر دو تيم از قبل مسجل است. دريک ديدار تشريفاتي هم پاس تهران و صدراي زيرآب در تهران رو در روي هم قرار مي گيرند.
در گروهB  نيز، دو تيم صعود کرده نفت تهران و صنايع در همدان به مصاف هم مي روند تا تيم نخست اين گروه نيز مشخص شود. البته شانس نفتي ها براي صدرنشيني بيشتر است.
ديدار تشريفاتي گروهB  نيز بين گراد تهران و نيروي زميني ارتش انجام خواهد شد.
 برنامه  ديدارهاي هفته پنجم ليگ برتر کشتي آزاد:
گروه A راه آهن خراسان - گاز مازندران، ساعت 30:18 در مشهد پاس تهران - صدراي زيرآب در تهران گروه :B صنايع و معادن همدان - نفت تهران، ساعت 30:17 در همدان گراد تهران - نيروي زميني ارتش در تهران .

 


 هفته شانزدهم ليگ برتر فوتسال
 صدرنشين بدون تماشاگرانش به ميدان مي رود 

هفته شانزدهم مسابقات فوتسال ليگ برتر هفته اي ويژه براي مدعيان قهرماني است که با تحمل محروميت هاي گوناگون روزي سخت را در مصاف با تيم هاي مطرح پيش رو خواهند داشت.
به گزارش  مهر، هفته شانزدهم مسابقات فوتسال ليگ برتر باشگاه هاي کشور فردا با برگزاري هفت بازي در شهرهاي مختلف پيگيري مي شود. در حساس ترين بازي اين هفته شهيد منصوري قرچک تيم صدرنشين ليگ در خانه به ديدار فولاد ماهان اصفهان مي رود. تقابل تيم اول و سوم جدول با جذابيت هاي ويژه توام است که نتيجه آن مي تواند در رده بندي تيم هاي بالانشين تاثيرگذار باشد.
تيم فوتسال شهيد منصوري در حالي به ديدار فولاد ماهان مي رود که به دليل اتفاقات بازي مقابل تام ايران خودرو محکوم به برگزاري بازي بدون تماشاگر است و در ورزشگاه خالي از تماشاگر شهداي هفتم تير قرچک با فولاد روبه رو مي شود.
در ديگر بازي حساس هفته، تام ايران خودرو در خانه پذيراي ارم کيش قم است. در غياب خوراکچي و کاظم محمدي محروم و وحيد شمسايي که براي حضور در جشن بهترين هاي AFC  به سيدني رفته است، تام کار دشواري را مقابل حريف پرقدرت خود پيش رو خواهد داشت.

 


 دوپينگي ها معرفي شدند، ابطال محروميت سه ورزشکار  

رئيس فدراسيون پزشکي، ورزشي و دبير کل ستاد ملي مبارزه با دوپينگ از اعلام نتايج نهايي و بررسي هاي صورت گرفته در صدور راي روز گذشته خبر داد.
دکتر کرم الله عليمرادي در گفت وگو با  مهر با اشاره به جلسه صدور راي تشکيل  شده در ستاد ملي مبارزه با دوپينگ اظهار داشت: اين جلسه با حضور 9 نفر از اعضاي شوراي صدور راي و دکتر عزيزي معاون حقوقي سازمان تربيت بدني برگزار شد و طي آن پرونده مربوط به 6 رشته مورد بررسي قرار گرفت و نتايج مربوط به آن اعلام شد.
رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي تصريح کرد: جليل اسلامي (دوچرخه سوار)، محمد صفري (هندبال) و يوسف کريميمان (جودو) ورزشکاراني هستند که از اين پس مي توانند تيم و رشته هاي مربوط به خود را در بازي هاي مختلف همراهي کنند. البته حضور آنها در ميادين بين المللي تا حدود يکي دو ماه ديگربلا مانع مي شود. دبير کل ستاد ملي مبارزه با دوپينگ در ادامه تاکيد کرد: پرونده احمد رضا خنفري باريکن محروم دو وميداني کار هم در اين جلسه دوباره بررسي شد. اين ورزشکار تير ماه گذشته به علت ارتکاب به عمل غير اخلاقي دوپينگ از سوي ستاد با محروميت مواجه شد اما پس از تجديد نظر برروي پرونده وي به اين نتيجه رسيديم اين بازيکن شايسته تخفيف مجازات نيست و بايد همچنان در محروميت به سر ببرد.

 


 اخبار داخلي 

معارفه فيروزکريمي برگزار شد

مراسم معارفه فيروز کريمي به عنوان سرمربي جديد تيم فوتبال استقلال تهران سه شنبه شب در محل دفتر مديرعامل اين باشگاه و با حضور معاونان، کادر فني و بازيکنان برگزار شد.
در اين نشست که پس از تمرين عصر روز سه شنبه و از ساعت 21 با حضور کليه بازيکنان برگزار شده بود، علي فتح الله زاده در ابتدا با تاکيد بر ايجاد وحدت و همدلي در تيم استقلال اظهار کرد که با تغييرات انجام شده تيم استقلال از اين پس شرايط متفاوتي خواهد داشت و قطعا با همدلي کليه اعضاي کادر فني و بازيکنان نتايج موفقي عايد اين تيم خواهد شد.
فتح الله زاده از فيروز کريمي و ناصر حجازي به عنوان دو مربي بزرگ فوتبال ايران ياد کرد و گفت:  با حضور اين دو مربي موفق نتايج خوبي در انتظار استقلال است.

علي آبادي: 24 ساعته سرمربي انتخاب مي کنم

رئيس سازمان تربيت بدني در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره انتخاب سرمربي تيم ملي گفت: اگر من رئيس فدراسيون فوتبال شوم در عرض 24 ساعت سرمربي تيم ملي را انتخاب مي کنم.
محمد علي آبادي در حاشيه نشست هيات دولت و در پاسخ به اين سوال که آيا در انتخاب سرمربي تيم ملي فقط به گزينه هاي خارجي توجه داريد؟ گفت:  هم گزينه هاي داخلي و هم خارجي مورد بررسي است. وي درباره اين که رييس کميته انتقالي آيا با فدراسيون هماهنگ است؟ گفت: صفايي فراهاني در انتخاب سرمربي هماهنگ عمل مي کند. علي آبادي 12 ميليارد بدهي باشگاه پرسپوليس را رد کرد و گفت: چنين رقمي وجود ندارد.

شمسايي و تيم ايران بهترين هاي فوتسال قاره کهن

برترين هاي فوتبال قاره آسيا در رشته هاي مختلف، در مراسمي که ظهر ديروز در سيدني برگزار شد، معرفي شدند.
به نقل از سايت AFC، دقايقي پيش مراسم انتخاب بهترين هاي قاره آسيا در سيدني استراليا برگزار شد تا بهترين هاي قاره کهن در فوتبال مشخص شوند.
ياسر القحطاني، کاپيتان تيم ملي عربستان از سوي محمد بن  همام، رئيس کنفدراسيون آسيا به عنوان مرد سال معرفي شد.
وحيد شمسايي در فوتسال به دليل بهترين گلزني و بازي تاثيرگذارش در ديدار پاياني مقابل تيم ملي ژاپن، مرد سال شد.
تيم ملي فوتسال ايران در پي قهرماني مسابقات آسيايي، عنوان بهترين را به خود اختصاص داد.

ژيمناستيک ايران قهرمان آسيا

تيم ملي ژيمناستيک ايران در بخش تيمي مسابقات قهرماني جوانان آسيا در سوريه به عنوان قهرماني دست پيدا کرد.
دهمين دوره رقابت هاي قهرماني ژيمناستيک جوانان آسيا روز سه شنبه با حضور 9 تيم، عربستان، کويت، سريلانکا، هند، قزاقستان، هنگ کنگ، عراق، سوريه و ايران در دمشق پايتخت سوريه آغاز شد.

بازيکنان نفت پنج ميليون تومان جريمه شدند

مسوولان تيم فوتبال صنعت نفت آبادان، بازيکنان اين تيم را مبلغ پنج ميليون تومان جريمه کردند.
شکست دو بر يک تيم صنعت نفت مقابل ذوب آهن باعث شد تا مسوولان اين تيم براي تنبيه بازيکنان جريمه پنج ميليون توماني در نظر بگيرند.

برکناري قاسمپور از صنعت نفت

مديرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان با بيان اينکه از سرمربي تيم خواسته اند در دو ديدار باقيمانده کنار تيم نباشد، از برکناري غيررسمي قاسمپور گفت.
 حافظ علي اسناوندي درباره تغييرات در کادر فني تيم صنعت نفت اظهار داشت: در فکر تغيير هستيم. مشغول بررسي گزينه ها هستيم; البته در ميان گزينه هاي ايراني به موردي که بتواند نفت را متحول کند، برنخوريم. مربيان خارجي هم در حال بررسي هستيم.
اسناوندي اظهار داشت: شرايط تيم به گونه اي است که اگر فرگوسن را هم بياوريم، به دليل آماتور بودن بازيکنانمان، وضع بهتر از اين نمي شود.

خداداد سهميه المپيک گرفت

بهزاد خداداد با غلبه بر حريف قزاق سهميه بازي هاي المپيک 2008 پکن را به دست آورد.
در ادامه نخستين روز مسابقات تکواندو سهميه المپيک آسيا که با حضور 23 تکواندوکار در وزن اول در جريان است، بهزاد خداداد با گذشتن از سد نماينده قزاقستان که قهرماني آسيا را در کارنامه داشت، راهي فينال شد تا سهميه المپيک خود را قطعي کند.

دعوت از واليباليست هاي جانباز و معلول به اردو

گروه ورزش: روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد: اردوي متصل به اعزام تيم ملي واليبال نشسته جانبازان و معلولين کشورمان جهت حضور در مسابقات بين المللي بوسني و هرزگوين از مورخ 9/10 لغايت 1386/9/15 در تهران، محل آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک دعوت شدند.
در اين اردو از آقايان ذيل دعوت به عمل آمده است.
ورزشکاران: داود عليپوريان، صادق بيگدلي، محمد خالقي، مهدي حميدزاده، صادق جلائي (تهران)، محمد حسيني فر(خراسان رضوي)، سيد سعيد ابراهيمي، رمضان صالحي (مازندران)، عيسي زيراهي (مرکزي)، حسين فرزانه (قزوين)، رضا نصاري زاده (خوزستان)، ناصر حسين پور (آذربايجان غربي)، جليل ايمري، احمد ايري (گلستان)، محمدرضا رحيمي، رضا پيدايش (شهرستان کرج).
سرمربي: هادي رضايي گرکاني (خراسان رضوي)، مربي: فريد صائبي (تهران)، مهرداد شوشتري (قزوين)، آناليزور: عليرضا معمري (تهران)، سرپرست: علي کشفيا (آذربايجان شرقي).
شايان ذکر است که اين اردو متصل به اعزام مسابقات ششمين دوره تورنمنت بين المللي واليبال نشسته در بوسني و هرزگوين از تاريخ 9/16 لغايت 1386/9/18 مي باشد.

حضور بازيکنان مطرح خارجي
در تيم بسکتبال دانشگاه آزاد اسلا مي

گروه ورزش: تيم بسکتبال باشگاه فرهنگي ورزشي دانشگاه آزاد اسلا مي در پي تقويت و حضوري موفق در ليگ برتر باشگاه هاي کشور بعد از مدتها رايزني توانست 2 بازيکن مطرح و قدرخارجي به نام هاي کوين آلفونسورشيارد از کشور آنتي گوآباربودا و دوشان ميليچيچ از کشور يوگسلا وي را به خدمت بگيرد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاهآزاد اسلا مي، بازيکنان مذکور در هفته گذشته و بعد از حضور در دفتر دکتر بهرام قديمي مدير کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلا مي و رئيس فدراسيون ورزش هاي بين  دانشگاهي جهان بعد از بررسي سوابق و ديدن فيلم بازي هاي آنها  در ليگ خارج به توافقات اوليه رسيده و با رضايت کامل نسبت به عقد قرارداد با آنها دستور داده  تا آنها بتوانند در مسابقات ليگ برتر، تيم بسکتبال باشگاه فرهنگي ورزشي دانشگاه آزاد اسلا مي را همراهي کنند.
لا زم به ذکر است که تيم دانشگاه آزاد با حضور اين 2 بازيکن که سابقه حضور در ليگ هاي برزيل، پورتوريکو و بلغارستان و ... را دارند، چشم به آينده و اميد به حضور در بين 8 تيم برتر ليگ کشور دارد.
در ضمن مسابقه تيم باشگاه آزاد  در دور برگشت روز دوشنبه هفته آينده در مقابل تيم قدر آرارات خواهد بود.

دو پيروزي براي موي تاي کاران

گروه ورزش: در آغاز اولين روز مسابقات جهاني موي تاي تايلند در بانکوک 2 پيروزي براي ملي پوشان موي تاي ايران به دست آمد.
در آغاز اين رقابت ها در تايلند که با حضور 107 کشور برگزار مي گردد.  وحيد شهبازي حريفي ازکشور تاجيکستان را شکست داد و علي اکران پور از سد حريفي از کشور ليتواني گذشت.
گفتني است اين دوره از رقابت هاي جهاني موي تاي از اقبال خوبي برخوردار بوده و با افزايش 40 درصدي کشورهاي شرکت کننده روبه رو بوده است.

 


 اخبار خارجي 

از بازيکنانم راضي نيستم
سرمربي تيم فوتبال بارسلونا پس از صعود به مرحله يک هشتم نهايي، به شدت از مردانش انتقاد کرد.
به نقل از آس اسپانيا، فرانک ريکارد اظهار داشت: از ديد من ليون در بيشتر دقايق بازي يا کنترل را در اختيار داشت يا اجازه نمي داد به راحتي به اهداف تاکتيکي خود دست پيدا کنيم. سرمربي هلندي بارسلونا گفت: از مردان خود اصلا راضي نيستم چرا که نبايد مقابل ليون تا اين حد به زحمت مي افتاديم.

ياسر القحطاني مرد سال فوتبال آسيا شد

ياسر القحطاني از سوي کنفدراسيون آسيا و با بيشترين آرا، به عنوان مرد سال فوتبال آسيا انتخاب شد.
به نقل از سايت گاردين، مراسم ويژه برترين هاي فوتبال آسيا در سيدني استراليا برگزار شد. کاپيتان تيم ملي عربستان از ميان نشاط اکرم و يونس محمود موفق شد بيشترين آرا را به خود اختصاص داده و به عنوان چهارمين بازيکن از عربستان اين افتخار را به دست آورد.

بهترين دووميداني کاران جهان در سال 2007
گاي بهترين مرد; دفار بهترين زن
اتحاديه بين فدراسيون هاي دووميداني (IAAF)، بهترين هاي دووميداني جهان در سال 2007 را اعلام کرد.
اتحاديه بين المللي فدراسيو ن هاي دووميداني (IAAF)  در جريان جشن سالانه خود در مونت کارلوي فرانسه، «تيسون گاي» قهرمان دوهاي 100 و 200 متر مردان جهان در سال 2007 از آمريکا و «مسرت دفار» قهرمان 23 ساله  زنان جهان از اتيوپي را به عنوان  بهترين دووميداني کاران مرد و زن جهان معرفي کرد. گاي که در مسابقه 2007 اوزاکا سه مدال طلا در دوهاي 100، 200 و 4 در 100 متر امدادي کسب کرد، در اين رابطه گفت: «قدم در راه کارل لوئيس (نخستين برنده جايزه بهترين دووميداني کار جهان) گذاشتن، يک افتخار بزرگ براي من است.»
«مسرت دفار» قهرمان تمام مسابقه هايي بوده که در سال جاري انجام داد، در اين ميان دو بار رکورد جهان را شکسته و يکي از بهترين رکوردهاي جهان در سال جاري را کسب کرده است.

کار دشوار بايرن در خانه براگا

تيم فوتبال بايرن مونيخ امروز در روز سوم رقابت هاي جام يوفا در خانه براگاي پرتغال به ميدان خواهد رفت و اين در حالي است که فيورنتينا ميهمان آاک آتن است.
تيم فوتبال بايرن مونيخ که در گروه F رقابت ها صدرنشين است در خانه براگا به ميدان مي رود که اين ديدار مي تواند ديداري دشوار براي اين تيم تلقي شود. بايرن در روز دوم اين رقابت ها در حالي که با نتيجه 2 بر يک از بولتون پيش بود در نهايت با تساوي به کار خود پايان داد که اين امر انتقادات بسياري را متوجه هيتزفلد مربي اين تيم کرد.
در ديگر ديدار حساس امروز تيم فيورنتينا در گروه C ميهمان تيم سختکوش آ اک آتن است.

مشکلي براي مربيگري در تيم انگليس ندارم

سرمربي سابق چلسي انگليس گفت: هيچ پيشنهادي را رد نکرده و مشکلي براي مربيگري در اين تيم ندارم.   
خوزه مورينيو در مصاحبه اي اختصاصي با روزنامه سان لندن اظهار داشت: براي مربيگري در تيم انگليس فکرهايم را کرده ام. مشکلي در اين مورد وجود ندارد; مگر اينکه اتحاديه فوتبال مرا لازم نداشته باشد. مورينيو عنوان کرد: تا 70 درصد مي توانم بگويم که مربي آينده اين تيم هستم. آنها با من تماس گرفته و بايد به زودي خود را به اتحاديه براي مذاکرات نهايي معرفي کنم.

کلمنته برکنار شد

سرمربي اسپانيايي تيم ملي فوتبال صربستان در آستانه برکناري قرار گرفت.
به نقل از خبرگزاري آلمان، خاوير کلمنته پس از اينکه نتوانست تيم صربستان را به مرحله نهايي جام ملت هاي اروپا برساند، در آستانه برکناري قرار گرفت.
منابع خبري در صربستان خبر دادند اين مربي 57 ساله ديگر مورد توجه فدراسيون فوتبال صربستان نيست.

ماتيوس از همسر سومش هم جدا شد
ستاره اسطوره اي فوتبال آلمان از همسر سومش هم جدا شد تا نگاه رسانه ها را به خود معطوف کند. 
به نقل از اشپورت بيلد، لوتهار ماتيوس  بازيکن سابق تيم ملي فوتبال آلمان و مربي کنوني، از مرجانه کاستيگ،  همسرسومش نيز جدا شد. اين نشريه نوشت: ماتيوس از چهار سال قبل با اين زن مجاري پيوند زناشويي بست. وي در آن هنگام سرمربي تيم ملي مجارستان بود.
ماتيوس 46 ساله که اکنون براي نشريات تحليل مي نويسد، قبلا دو بار در آلمان ازدواج کرد که سرانجامي نداشته است.