نسخه شماره 2925 - 1391/03/07 -


قتل کودک 20 ماهه توسط زن دايي


مرد ثروتمند برايش يک کيلو طلا آب خورد


مرد گمشده را شناسايي کنيد


بازداشت يک شرور پس از تخريب 11 خودرو


دستگيري سرکرده باند سارقان طلافروشي‌هاي اصفهان


اخبار کوتاه


اخبار خارجي


 قتل کودک 20 ماهه توسط زن دايي 

 گروه حوادث: در روز 21 ارديبهشت 91 کودک 20 ماهه‌اي به نام «هليا . الف « توسط يکي از بستگانش (زن دايي ) از آدرس خيابان دامپزشکي، به بيمارستان حضرت رسول اکرم (ص) منتقل و در روز 29 ارديبهشت 91 به علت مشکوکي فوت مي‌کند.

در زمان انجام اقدامات درماني، تيم پزشکي بيمارستان با آثار ضرب و جرح بر روي بدن هليا روبرو شد که با مرگ وي و بنا بر نظريه تيم پزشکي در خصوص وجود آثار کودک آزاري، موضوع به کلانتري 137 نصر اعلام و پدر و مادر کودک 20 ماهه به اسامي عليرضا (33 ساله) و شيرين (30 ساله) توسط مأموران و جهت انجام تحقيقات مقدماتي به کلانتري انتقال داده شدند. با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور شعبه سوم بازپرسي دادسراي امور جنايي تهران،‌ پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسيدگي به اين پرونده، کارآگاهان در تحقيقات از اعضاي خانواده هليا اطلاع پيدا کردند که پدر و مادر وي اعتياد داشته و به همين علت هليا از همان زمان تولد، تحت سرپرستي دو مادربزرگش بوده است.

مادر بزرگ هليا ( مادر شيرين ) در اظهارات خود به کارآگاهان اداره دهم گفت: « دختر و دامادم اعتياد شديد به شيشه و کراک داشته و به همين علت صلاحيت نگهداري بچه را نداشتند و از همان زمان تولد،‌ هليا نزد من و ديگر مادربزرگش (مادر عليرضا) نگهداري مي‌شد «.مارد بزرگ هليا در خصوص روز حادثه که زن دايي هليا او را به بيمارستان آورده بود نيز به کارآگاهان گفت: « در روز 21 ارديبهشت قصد رفتن به بهشت زهرا داشتم و به همين علت هليا را نزد عروسم ( زن دايي هليا ) به هويت «سحر . س» (30 ساله) گذاشتم اما پس از گذشت يک ساعت،‌ سحر با من تماس گرفت و مدعي شد که سر هليا، در حين بازي کردن به ديوار خورده و در حال بردن هليا به بيمارستان است که بلافاصه خودم را به بيمارستان رساندم».

با توجه به اطلاعات بدست آمده،‌ کارآگاهان اداره دهم در روز 31 ارديبهشت 91 اقدام به دستگيري «سحر . س» و انتقال وي به اداره دهم پليس آگاهي کردند. سحر . س ( زن دايي هليا ) در تحقيقات مقدماتي، در اظهاراتي متفاوت ابتدا مدعي شد که سر هليا در حين بازي کردن به ديوار خورده اما پس از گذشت چند ساعت از شروع تحقيقات در اظهارات ديگري عنوان کرد که هليا در حال بازي کردن بر روي بالکن منزل بوده که کنترل خود را از دست داده و به پائين پرت شده است.

با توجه به اظهارات متفاوت و متناقض و همچنين اعلام نظريه پزشکي قانوني در خصوص وجود آثار ناشي از ضرب و شتم،‌ «سحر.س» به ناچار لب به اعتراف گشود و در اولين اعترافات خود بيان داشت: « اظهارات قبلي من در خصوص مرگ هليا [ تماما ] دروغ بود «. «سحر . س» در خصوص روز حادثه به کارآگاهان گفت: «در روز حادثه،‌ مادر شوهرم (مادربزرگ هليا) هليا را به منزل ما آورده بود و در حالي که در حدود يک ربع (15 دقيقه) در داخل خانه ما حضور داشت،‌ هليا و دخترم به نام عسل مشغول بازي کردن بودند؛ زمانيکه مادرشوهرم قصد رفتن به بهشت زهرا را داشت،‌ دخترم عسل از او خواست که اجازه دهد تا هليا در خانه بماند و با او بازي کند؛ من نيز که با مادر شوهرم رو در وايسي داشتم،‌ با وجود آن که ـ به خاطر ناراحتي اعصاب ـ در وضعيتي مناسبي قرار نداشتم،‌ نتوانستم از او بخواهم که هليا را پيش من نگذارد؛ بعد از رفتن مادر شوهرم،‌ هليا و عسل در حال بازي کردن بودند که ناگهان سر هليا به ديوار خورد اما چون آثاري نداشت من نيز توجهي نکرده و پس از دادن آب به هليا،‌ او را آرام کردم . پس از گذشت مدت کوتاهي قصد داشتم تا به هليا و عسل سوپ بدهم که هليا از خوردن سوپ امتناع کرد؛ در حاليکه به خاطر فشار ناشي از بيماري اعصاب، از حالت عادي خارج شده بودم در يک لحظه کنترل خودم را از دست دادم و چندين مرتبه سر هليا را گرفته و به زمين کوبيدم و وقتي سر او را بلند کردم متوجه شدم که صورت و زير چانه‌اش کبوده شده است؛ بلافاصله او را بلند کرده و به بيمارستان بردم و در حين رفتن به بيمارستان نيز با مادرشوهرم تماس گرفته و با توجه به اينکه قبل از آن،‌ يک بار هليا در زمان بازي کردن سرش به ديوار خورده بود،‌ به دروغ به او گفتم که هليا در حين بازي کردن به زمين خورده و ....».

سرهنگ کارآگاه آريا حاجي‌زاده،‌ معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ،‌ با اعلام اين خبر گفت: « با توجه به اعترافات صريح متهم در خصوص اقدام به ضرب و شتم منجر به فوت کودک 20 ماهه و به دستور بازپرس محترم پرونده،‌ قرار بازداشت موقت براي متهم صادر و جهت انجام تحقيقات تکميلي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است».


 مرد ثروتمند برايش يک کيلو طلا آب خورد 

زني در دادگاه خانواده گفت: شوهرم ثروتمند است و بايد مهريه‌ام که يک کيلو طلاست را بپردازد. به گزارش آنا، زني با مراجعه به دادگاه خانواده 2 (ونک) دادخواست مهريه خود را به قاضي فراهاني رئيس يکي از شعب اين دادگاه ارائه کرد. اين زن در برابر قاضي اين شعبه با بيان اينکه شوهرم وضع مالي خوبي دارد و به دروغ ادعادي بي‌پولي مي کند، اظهار داشت: مهريه‌ام يک کيلو طلاست که شوهرم بايد آن را پرداخت کند. وي عنوان کرد: شوهرم از جاهاي مختلف وام گرفته و سهام خريد و فروش مي‌کند بنابراين ثروتمند است و مي تواند به راحتي مهريه‌ام را بپردازد.مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با بيان اينکه درخواست اعسار دارم و نمي‌توانم مهريه همسرم را بپردازم، گفت: او تصور مي‌کند که ثروتمند هستم ولي بايد بداند که من وضع مالي مناسبي ندارم.وي ادامه داد: خريد و فروش سهام و گرفتن وام براي گذشته بود و در حال حاضر ورشکسته شده و توان پرداخت مهريه همسرم را ندارم پس بايد او از درخواستش منصرف شود.زن بار ديگر در برابر قاضي فراهاني با اشاره به اينکه مهريه‌ام که يک کيلو طلاست را مي خواهم و از درخواستم منصرف نمي‌شوم، اظهار داشت: شوهرم بايد حقم را پرداخت کرده و بداند که اين کار وظيفه‌اش است.وي افزود: فرزندي نداشته و خواهان جدايي و ايجاد اختلاف نيستم در واقع تنها مهريه‌ام را خواسته و قصد ديگري ندارم بنابراين شوهرم بايد براي حفظ زندگي مشترکمان مهريه‌ام را بپردازد.مرد در انتها با اشاره به اينکه من پولي ندارم و ورشکست شدم، اظهار داشت: اينکه همسرم مدعي است که ثروتمند هستم دروغ است و درخواست اعسار دارم.قاضي اين شعبه بعد از شنيدن اظهارات طرفين (زن و مرد)، پرونده را در خصوص مهريه زن به دادگاه تجديدنظر فرستاد.


 مرد گمشده را شناسايي کنيد 

 گروه حوادث: در روز يکم تير 90 خانمي با مراجعه به کلانتري 112 ابوسعيد به مأموران اعلام کرد که همسرش به هويت «علي اکبر . م» ( 57 ساله ) در ساعت 18 روز نهم خرداد 90 از منزلش واقع در ميدان منيريه ـ خيابان معيري خارج شده و ديگر به منزل باز نگشته است.

همسر مرد گمشده در ادامه اظهارات خود به مأموران اعلام داشته است که همسرش به قصد رفتن به بيمارستان از خانه خارج و تأکيد داشته است که خودش حداکثر در ظرف 48 ساعت و پس از انجام اقدامات درماني به خانه باز خواهد گشت.

سرهنگ کارآگاه آريا حاجي‌زاده،‌ معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ،‌ با اشاره به تحقيقات انجام شده در خصوص اين پرونده و همچنين دستور انتشار چهره مرد گمشده نيز گفت: با توجه به بررسي هاي انجام شده توسط کارآگاهان اداره يازدهم پليس آگاهي تهران بزرگ مشخص شد که مرد گمشده پس از خروج از خانه مراجعه اي به بيمارستان،‌ جهت انجام اقدامات درماني،‌ نداشته و تحقيقات انجام شده از ديگر مراکز درماني و پزشکي قانوني جهت شناسايي اجساد مجهول الهويه نيز تا به اين لحظه منجر به نتيجه مشخصي نشده است؛ لذا دستور انتشار تصوير فقداني،‌ از سوي داديار شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران صادر شده است؛ لذا از کليه شهروندان محترم که موفق به شناسايي تصوير فقداني شده و اطلاعاتي در خصوص سرنوشت وي دارند درخواست مي‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طريق شماره تماس 51055611 در اختيار اداره يازدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند .


 بازداشت يک شرور پس از تخريب 11 خودرو 

رئيس پليس امنيت عمومي تهران بزرگ، از دستگيري و معرفي به دادسراي يک شرور که با همدستي دوستش اقدام به تخريب 11 دستگاه خودرو کرده بود، خبر داد. به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني پليس، سرهنگ عليرضا محرابي، با اشاره به دستگيري يکي از اراذل و اوباش و معرفي وي به دادسرا گفت: اين متهم با همدستي يکي از دوستانش، اقدام به تخريب 11 دستگاه خودروکرده بود.رئيس پليس امنيت عمومي تهران بزرگ، با شرح ماجرا گفت: با ارجاع پرونده‌اي در خصوص اقدامات شرورانه 2 تن از اراذل و اوباش تهران در خصوص تخريب 11 دستگاه خودرو متعلق به شهروندان در باقر شهر، اقدامات ماموران اداره عمليات ويژه پليس امنيت عمومي تهران بزرگ آغاز شد. وي ادامه داد: اين اقدامات ادامه داشت تا اينکه ماموران پليس موفق شدند يکي از اين دو شرور را در محل اختفايش شناسايي و در عملياتي غافلگيرانه بازداشت کنند اما همدست ديگر وي تا مدتي پيش فراري بود، تا اينکه در تحقيقات مشخص شد که اين فرد به نام وحيد که به اتهام شرب خمر نيز تحت تعقيب بود، شناسايي و پس از هماهنگي با مرجع قضايي دستور دستگيري وي صادر شد.محرابي افزود: بلافاصله ماموران محل اين فرد را در باقرشهر شناسايي کرده و براي دستگيري وي اقدام کردند که طي آن اين متهم در مخفيگاهش بازداشت و پس از اعتراف به جرايم خود مبني بر تخريب 11 دستگاه خودروي شهروندان، شرب خمر و ايجاد اخلال در نظم عمومي بازداشت و راهي دادسرا شد.


 دستگيري سرکرده باند سارقان طلافروشي‌هاي اصفهان 

گروه حوادث: با تلاش شبانه‌روزي کارآگاهان پليس آگاهي استان اصفهان سرکرده و آخرين بازمانده يک باند سرقت از طلافروشي‌هاي که در سال 89 منهدم شده بود، روز گذشته در عملياتي ويژه و در يکي از استان‌هاي هم‌جوار دستگير شد.رييس پليس آگاهي استان اصفهان حسين حسين‌زاده با اعلام اين خبر اظهار داشت: به دنبال وقوع چندين سرقت از طلافروشي‌ها در تعدادي از شهرستان‌هاي استان اصفهان در سال 89 موضوع در دستورکار ويژه کارآگاهان مبارزه با سرقت اين پليس قرار گرفت.وي با بيان اين‌که اعضاي اين باند در شهرستان‌هاي اصفهان، فلاورجان، لنجان، مبارکه و چند شهر ديگر استان و استان‌‌هاي همجوار اقدام به سرقت کرده اند، بيان داشت: اين افراد در ساعات پاياني شب با سوراخ کردن سقف مغازه‌ها و عبور از سيستم‌هاي امنيتي و نفوذ به گاو صندوق آنها با استفاده از ابزارهاي بروز و حرفه اي به صورت ماهرانه‌اي نقش سرقت خود را عملي مي‌کردند. رييس پليس آگاهي استان اصفهان عنوان داشت: سرانجام در دي‌ماه 89 پنج نفر از اعضاي اين باند پس از هفتمين سرقت خود در اصفهان طي عملياتي غافلگيرانه شناسايي و دستگير شدند. وي تاکيد کرد: اين درحاليست که سرکرده باند موفق شد عليرغم همه تلاش‌ها خود را از ديد ماموران مخفي نگه داشته و متواري شد. حسين‌زاده در ادامه گفت: جستجو براي يافتن سرکرده باند و آخرين بازمانده باند مذکور به صورت دقيق و عملياتي ادامه داشت تا اين‌که سرانجام پس از ماه‌ها تلاش و پي گيري مجدانه و کار شبانه روزي مخفيگاه متهم در يکي از استان‌هاي مجاور اصفهان شناسايي شد.رييس پليس آگاهي استان اصفهان تصريح کرد: کارآگاهان ورزيده اداره مبارزه با سرقت به عنف پليس آگاهي استان اصفهان پس از شناسايي مخفيگاه متهم با هماهنگي مقام قضايي و با طرح نقشه اي حساب شده به مخفيگاه وي اعزام و با محاصره محل، متهم را در عين ناباوري دستگير و به پليس آگاهي اصفهان منتقل کردند.


 اخبار کوتاه 

برخورد دو خودروي سواري

رخداد حادثه رانندگي و برخورد شديد دو دستگاه خودرو با يكديگر مصدوميت يکي از رانندگان را در پي داشت. به گزارش پايگاه خبري 125 اين حادثه ساعت 6:41 دقيقه صبح ديروز در اتوبان تهران-قم روبروي شهرك سينمايي رخ داد كه در اين حادثه يكدستگاه خودروي سواري پيكان و يکدستگاه خودروي پرايد به شدت با يکديگر برخورد کردند.

علي نظيفي فرمانده اين عمليات گفت: آتش نشانان بي درنگ با اجراي عمليات ايمن سازي از رخداد آتش سوزي احتمالي جلوگيري کردند و با رعايت اصول ايمني از خودرو خارج كرده و براي مداوا تحويل عوامل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.

تصادف پرايدها، قرباني گرفت

معاون عمليات پليس‌راه كشور از مرگ يك تن بر اثر برخورد دو دستگاه سواري پرايد با يكديگر در استان مازندران خبر داد. سرهنگ صمد اسفندياري در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: برخورد دو دستگاه سواري پرايد با يكديگر در كيلومتر 7 محور فرعي گنج افروز در حوالي بابل سبب مرگ يك نفر و زخمي‌شدن يك تن ديگر در ساعت 1:15 بامداد روز جمعه شد. معاون عمليات پليس‌راه كشور علت وقوع اين حادثه را تجاوز به چپ از جانب يكي از پرايدها اعلام كرد. وي همچنين از بروز حادثه رانندگي ديگري در استان آذربايجان‌غربي حالي محور مهاباد اروميه خبرداد و در تشريح جزئيات آن گفت: واژگوني يك دستگاه پرايد در ساعت 20:30 روز جمعه در كيلومتر 72 جاده روسايي مرگور سبب مرگ يك نفر و زخمي‌شدن يك تن ديگر شد.به گفته اسفندياري علت وقوع اين حادثه از سوي كارشناسان پليس‌راه تخطي از سرعت مطمئنه اعلام شد.

اختلاف مالي انگيزه قتل در ييلاق

فرمانده انتظامي شهرستان تالش از دستگيري جوان 23 ساله‌اي كه به دليل اختلافات مالي مرتكب قتل شده بود، خبرداد. سرهنگ حسين نيكفرد در گفت‌وگو با ايسنا، دراين‌باره گفت: در پي اعلام مفقودشدن فردي به هويت «علي» از سوي خانواده‌اش، موضوع به طور ويژه در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت و كارآگاهان در بررسي‌ها متوجه شدند از تاريخ ناپديدشدن علي، در چند مرحله از طريق عابربانك وي پول برداشت شده، بنابراين با بررسي‌هاي چند روزه متهم به هويت «فرهنگ» 23 ساله را شناسايي و دستگير كردند. نيكفرد با بيان اينكه پس ازهماهنگي قضايي، از منزل متهم بازرسي به عمل آمد، افزود: در اين بازرسي، كارت عابر، بانك‌هاي صادرات و ملي متعلق به فرد ناپديد شده كشف و ضبط شد. فرمانده انتظامي شهرستان تالش تصريح‌كرد: متهم در بازجويي‌هاي صورت گرفته در ابتدا منكر هرگونه ارتباطي با «علي» شده اما در برابر دلائل و قرائن موجود چاره‌اي جز بيان حقيقت نديد و با اعتراف به قتل «علي» گفت، در27 فروردين سال‌جاري به دليل اختلاف مالي با مقتول، وي را به ييلاقات شهرستان تالش برده و پس از خفه‌كردن وي با طناب، او را به پائين دره پرت كرده است. نيكفرد ادامه داد: با راهنمايي‌هاي متهم به قتل، كارآگاهان آگاهي به محل وقوع جنايت عزيمت و ضمن بازسازي صحنه قتل، باقيمانده جسد مقتول را كه با گذشت بيش از يك ماه از وقوع قتل توسط حيوانات تكه تكه شده بود، كشف كردند. به گفته وي، متهم با تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل دادسرا شد.

اعدام قاتل دانش‌آموز ايلامي

قاتل دانش آموزش بي‌گناه ايلامي كه مقتول را گروكان گرفته و در نهايت به قتل رسانده بود به دار مجازات آويخته شد. به گزارش ايسنا، در راستاي اجراي دستور محاکم قضايي، قاتل پسر بچه 12 ساله که به خاطر اخاذي از پدرش، او را ربوده بود در محل ميدان دفاع مقدس شهر ايلام به دار مجازات آويخته شد. اعدام اين فرد با حضور نماينده دادستان، ماموران انتظامي و جمعي از مسئولان استان ايلام برگزار شد. قاتل، اين پسر بچه 12 ساله را با حيله و فريب در راه مدرسه ربوده و با تماس از پدر وي قصد اخاذي داشت که سرانجام اين ماجرا به قتل دانش آموز انجاميد. اين متهم به جرم آدم ربايي، گروگانگيري، اخاذي و قتل در دادگاه کيفري استان ايلام محاکمه شد و پس از طي مراحل قانوني بر طبق قانون مجازات اسلامي به دار مجازات آويخته شد.

خواهركُشي با ضربات متعدد چاقو

فرمانده انتظامي نيشابور از مرگ زني براثر بروز اختلافات خانوادگي خبرداد. به گزارش ايسنا، سرهنگ محمدحسن اميري در تشريح اين خبر گفت: در پي اعلام مركز پليس 110 مبني بر وقوع يك فقره قتل در يكي از روستاهاي شهرستان نيشابور، ماموران براي بررسي موضوع در محل حاضر شدند كه در بررسي‌ها مشخص شد، زني 25ساله در منزلش بر اثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده است. اميري با بيان اينكه در تحقيقات مشخص شد مقتول توسط برادر26 ساله‌اش به قتل رسيده است. تصريح كرد: با توجه به اهميت موضوع ماموران وارد عمل شدند و با هماهنگي قضايي متهم را در يك عمليات غافلگيرانه دستگير كردند. به گفته فرمانده انتظامي نيشابور، متهم با اعتراف به قتل خواهرش انگيزه خود را از قتل، اختلافات خانوادگي بيان كرد كه پس از تشكيل پرونده به دادسرا معرفي شد.

کشف 3000 دستگاه ماهواره در بروجرد

رييس پليس مبارزه با قاچاق کالا پليس آگاهي بروجرد از كشف 3000 دستگاه ماهواره و تجهيزات آن در سطح شهر خبرداد. سروان علي يار بيرانوند در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: در دو ماه اخير 3000 دستگاه ماهواره و تجهيزات آن در سطح شهرستان بروجرد کشف و ضبط شد. وي اظهارکرد: اين ماهواره و تجهيزات از شهرهاي مرزي کشور از جمله کردستان براي فروش در بروجرد به صورت قاچاق توزيع و نصب مي‌شود. رييس پليس مبارزه با قاچاق کالا پليس آگاهي بروجرد تصريح‌کرد: در اين مدت هفت دستگاه موتورسيکلت فاقد پلاک و مدارک توقيف شده است.


 اخبار خارجي 

 مرگ هفت دانشجو در پي انفجار گاز در خوابگاه

بر اثر انفجار گاز درخوابگاهي دانشجويي در الجزاير هفت دانشجو كشته شدند. به گزارش ايسنا، بنابر اعلام رسانه‌هاي محلي اين كشور، اين دانشجويان در زمان صرف شام در منطقه «تلمسان» در 520 كيلومتري جنوب غرب پايتخت اين كشور دچار اين حادثه شدند. به گفته مقامات دانشگاهي الجزاير، نشت گاز در لوله‌هاي اين ساختمان باعث شد تا اين حادثه به وقوع بپيوندد و 28 نفر ديگر را نيز راهي بيمارستان كند.

40 کشته و مجروح در واژگوني اتوبوس

بر اثر واژگوني يك دستگاه اتوبوس مسافربري در پاكستان 20 نفر جان خود را از دست دادند. به گزارش ايسنا، به گفته پليس پاكستان، اين اتوبوس ساعت 22جمعه شب به وقت محلي زماني كه عازم كراچي بود، واژگون و دچار اين سانحه شد. نيروهاي امداد پاكستان مدت كوتاهي پس از وقوع اين سانحه رانندگي در محل حادثه حاضر شدند و 20 نفر ديگر از مسافران را كه مجروح شده بودند به بيمارستان منتقل كردند. نيروهاي امداد با اعلام اينكه يك زن و كودك در ميان كشته‌شدگان بوده‌اند، بيان كردند: بدنه اتوبوس به شدت آسيب ديده و موجب شده بود تعدادي از مسافران در ميان لاشه اتوبوس گير افتند. منابع بيمارستاني پاكستان اعلام كردند كه وضعيت جسماني تعدادي از مجروحان وخيم گزارش شده است به همين دليل احتمال دارد تعداد تلفات افزايش يابد. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، به گفته پليس پاكستان علت واژگوني اين اتوبوس مشخص نيست اما بيشتر سوانح جاده‌اي اين كشور به دليل سرعت بالا و وسايل نقليه فرسوده اتفاق مي‌افتد.

8 کشته در رانش‌زمين

بنابر اعلام مقامات داخلي اندونزي رانش زمين در بخش كوهستاني اين كشور هشت كشته بر جاي گذاشت. به گزارش ايسنا، به گفته مقامات اندونزي بارش بي‌وقفه طي چند روز گذشته موجب رانش زمين در مناطق كوهستاني و كشته‌شدن تعدادي از سكنه آن شد. به گفته مسئولان مقابله با بلاياي طبيعي اندونزي، نيروهاي امداد به دنبال وقوع اين حادثه جمعه شب توانستند اجساد تمامي قربانيان را از ميان گل و لاي بيرون آورده و هشت نفر ديگر را نيز نجات دهند.

ضربه چاقو هديه خواستگار عصباني

مردهندي كه با جواب منفي دختر مورد علاقه‌اش براي ازدواج روبرو شد به طرز فجيعي او را مورد ضربات چاقو قرار داد. به گزارش ايسنا، به گفته پليس هند متهم با شنيدن جواب منفي اين دختر 14 ضربه چاقو به او وارد ساخت و جراحت شديدي را روي گردن مضروب بر جاي گذاشت. پليس هند در توضيح اين حادثه گفت: متهم از دو سال پيش قصد ازدواج با اين دختر را داشت اما هر بار با مخالفت «دانا» روبرو شد و حتي در چندين مورد خانواده «دانا» با متهم درگير شده بودند. پليس با اعلام اينكه متهم تحت پيگرد است، گفت: اين مرد وقتي بار آخر نيز با مخالفت «دانا» روبرو شد او را با ضربات چاقو مجروح كرد و سپس پا به فرار گذاشت.