نسخه شماره 1677 - 1386/09/08 -


تعطيلي جايگاه هاي سي ان جي در زنجان

رئيس شرکت پخش فرآورده هاي نفتي خراسان جنوبي:
زمستان امسال هيچ کمبودي در تامين مواد سوختي نخواهيم داشت


جشن پايان بي سوادي در روستاهاي هرمزگان برگزارمي شود

عضوهيات مديره شرکت مجري راه آهن استان:
پروژه راه آهن ايلام اجرايي مي شود


مديرکل امور عشاير کرمان: آيين نامه ساماندهي عشاير تدوين شد

فرماندار سقز:
مسوولا ن براي حل مشکلا ت جامعه نيازمند همفکري با نخبگان هستند


برپايي نشست توسعه همکاري هاي دولتي و مردمي مديريت بحران توسط شهرداري


اهداي دو جايزه ويژه به انتقال خون قزوين


طرح توازن شاهکار کارشناسان با تجربه ذوبآهن اصفهان


اخبار کوتاه


 تعطيلي جايگاه هاي سي ان جي در زنجان 

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: متاسفانه به دليل نبود شهردار خلاهايي که در چند ماه گذشته در شهرداري زنجان به وجود آمده، اعتماد نيروهاي شهرداري از بين رفته است. به همين دليل از شهردار منتخب مي خواهيم اعتماد را به نيروهاي شهرداري برگرداند که اين امر موفقيت شهردار زنجان را در پي خواهد داشت.
به گزارش ايسنا، فضايل تقي لو، در سي ونهمين جلسه شوراي شهر زنجان افزود: در مدت کوتاه فعاليت شهردار زنجان، شاهد حرکت هاي خوبي در زمينه بازگشت اعتماد به نيروهاي شهرداري هستيم.
وي با بيان اينکه بايد بتوانيم از توان مديريتي شهردار در حل مسائل عمراني و شهري استفاده کنيم، افزود: شهردار زنجان بايد به ساماندهي نيرو هاي انساني بپردازد; چرا که در بحث مهارت هاي انساني، زنجان به اصلاح ساختار نياز دارد.
تقي لو با تاکيد بر اينکه شهردار منتخب را حمايت مي کنيم، يادآور شد: وظيفه شهرداري، رسيدگي به بحث هاي عمران شهري، امور خدماتي، بهداشتي، امور اجتماعي و نظارتي است.
رئيس شوراي شهر زنجان ساماندهي نيروها و روابط درون شهري و برون شهري را از انتظارات شوراي شهر زنجان از شهردار منتخب دانست و اظهار داشت: شهردار بايد در زمينه تحقق برنامه ها و هماهنگي بين بخش هاي مختلف، تلاش کند و به اعمال مديريت و رهبري بر تمام ارکان و عناصر شهرداري بپردازد و کنترل اين مجموعه عريض و طويل را داشته باشد.
در ادامه، عباس راشاد، عضو شوراي شهر زنجان با اشاره به اينکه جايگاه هاي CNG در چند روز گذشته در شهر زنجان تعطيل بوده است، بر ساخت چند جايگاه CNG تا پايان سال جاري در زنجان تاکيد کرد.
وي از شهردار زنجان خواست تا سياست هاي کلان بودجه اي را قبل از مشخص شدن بودجه، اعلام کند.
راشاد با اشاره به آلودگي هواي زنجان در روزهاي اخير، افزود: عامل اصلي آلودگي هوا در شهر زنجان، فعاليت کارخانه سرب و روي و کشتارگاه زنجان است.
وي ادامه داد: اتفاقاتي که اخيرا در کارخانه سرب و روي زنجان افتاده، به گونه اي است که فيلترها قبل از طلوع آفتاب که مسير باد تغيير مي کند، باز مي شوند که اين خود باعث آلوده شدن هوا مي شود.
همچنين فضايل تقي لو، رئيس شوراي شهر زنجان، در حاشيه جلسه شوراي در گفت وگو با خبرنگاران از مراحل پاياني تهيه طرح تفصيلي شهر زنجان خبر داد و گفت: متاسفانه از سال 77 تاکنون، مبلمان و ساختارهاي شهري به صورت کاملا سليقه اي انجام گرفته است.
وي تاکيد کرد: شوراي سوم با بهره گيري از کارگروه ها و نظرات کارشناسي به پيگيري طرح تفصيلي شهر زنجان خواهد پرداخت.
تقي لو ادامه داد: تعدادي زمين  در سطح شهر زنجان با کاربري هاي مختلف وجود دارد که دستگاه هاي ذي ربط بر آن تملک دارند و بايد دستگاه ها همکاري هاي لازم را با شورا و شهرداري در اين زمينه داشته باشند.
وي تصريح کرد: ارائه طرح تفصيلي شهر زنجان، بسياري از شهروندان را از مشکلات و معضلاتي که سال ها دچار آن هستند، نجات خواهد داد.

 


 رئيس شرکت پخش فرآورده هاي نفتي خراسان جنوبي:
 زمستان امسال هيچ کمبودي در تامين مواد سوختي نخواهيم داشت  

رئيس شرکت پخش و توزيع فرآورده هاي نفتي خراسان جنوبي با بيان اين که امسال هيچ گونه کمبودي در تامين مواد سوختي در زمستان نخواهيم داشت، گفت:  از نظر تامين و توزيع چهار فرآورده بنزين، نفت سفيد، نفت گاز و نفت کوره، در بهترين شرايط ممکن هستيم.
به گزارش ايسنا و به نقل از اداره روابط عمومي و امور بين الملل استانداري خراسان جنوبي، کوروش محموديه ادامه داد: در بخش نفت سفيد امسال ذخيره سازي خوبي داشته ايم به طوري که در سال جاري 2 ميليون ليتر بيشتر از سال گذشته ذخيره سازي انجام شده است. از اين رو به شهروندان اطمينان داده مي شود که امسال بدون هيچ گونه معطلي در مقابل شعب توزيع نفت، بتوانند نفت مصرفي خود را دريافت کنند.
وي به مشکلات موجود در بخش نفت گاز و نفت کوره اشاره کرد و افزود: به دليل مشکلاتي که به دليل ذخيره سازي در شرق کشور در مشهد وجود داشت، برخي از مصرف کنندگان به ساير استان ها ارجاع داده شدند که اين مشکل نيز با نظر مساعد استاندار و پيگيري هاي انجام شده مرتفع و مقرر شد تا هر زمان که کوره داران فعاليت کنند نفت آن ها از طريق مشهد تامين شود.
وي به نتايج ارزشمند و سودمند سهميه بندي بنزين در استان اشاره کرد و گفت: بعد از سهميه بندي بنزين روزانه 200 هزار ليتر کاهش مصرف سوخت در استان داشتيم اين در حالي است که اين رقم در کشور تا پايان آبان ماه سال جاري 10 ميليون ليتر بوده است.
وي تصريح کرد: وضعيت تامين و توزيع گاز مايع تا پايان سال 75 بر عهده شرکت گاز مايع بود، اما بعد از آن شرکت نفت، وظيفه توزيع سيلندرها، 5 شرکت خصوصي وظيفه حمل و شارژ کپسول ها،  سازمان بازرگاني وظيفه نظارت بر توزيع و نيز تعزيرات حکومتي وظيفه نظارت بر قيمت ها را بر عهده گرفتند که تا امروز شرکت نفت تلاش هاي جدي را در جهت رفع مشکلات شهروندان در اين رابطه صورت داده است،  به طوري که در سال 85 سهميه گاز مايع استان 45 درصد نسبت به مقدار مشابه در سال قبل افزايش داشته است.
محموديه با اشاره به اينکه سهميه گاز مايع استان را در سال جاري نسبت به مقدار مشابه سال قبل 35 تا 40 درصد افزايش داده ايم، گفت: با توجه به وسعت حوزه فعاليت شرکت نفت و حساسيت اين موضوع، مقرر شد مشخصات کليه وسايط نقليه متحرک جهت انجام برنامه ريزي بهتر جمع آوري شود که اين کار نيز به خوبي و درستي تمام در استان به انجام رسيد. اين در حالي است که از نظر تامين سوخت کليه گلخانه داران، مرغداران و کارخانه داران نيز هيچ مشکلي نخواهيم داشت.

 


 جشن پايان بي سوادي در روستاهاي هرمزگان برگزارمي شود  

مديرنهضت سوادآموزي استان هرمزگان گفت: به زودي جشن شکرگذاري تحت عنوان «پايان بي سوادي» درتعدادي از روستاهاي استان برگزار مي شود.
به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين محمدحسن فروزان نژاد در جمع خبرنگاران گفت: 200 روستا در استان شناسايي شده  است که آمار افراد باسواد آنها بالاي 97 درصد است که به همين مناسبت جشن شکرگذاري در اين روستاها برگزار مي شود.
وي ادامه داد: در بخش روستاها، روستاهاي شهرستان ابوموسي با صد درصد باسوادي، بالاترين درصد باسوادي را داراست و بالاترين نرخ باسوادي در شهرستان ها را شهرستان بندرعباس با 88 درصد به خود اختصاص داده است.
فروزان نژاد افزود: استان هرمزگان در گذشته جزو 10 استاني بود که ميانگين باسوادي آن با ميانگين کشوري فاصله زيادي داشت; اما طي سال هاي گذشته فاصله بي سوادي استان با ميانگين کشور به 2 درصد رسيده است.
وي گفت: 100 مرکز يادگيري و 2 هزار و 137 نفر آموزشيار به امر سوادآموزي در استان هرمزگان مشغول هستند.
وي در عين حال ادامه داد: تا پايان برنامه 5 ساله چهارم تمام افراد بالاي 30 سال باسواد مي شوند.
مدير نهضت سوادآموزي استان هرمزگان از راه اندازي 77 مرکز يادگيري محلي در استان هرمزگان خبر داد و افزود: نهضت سوادآموزي با کمک شوراهاي محلات و با مشارکت مردم 77 مرکز يادگيري در استان راه اندازي کرده است و 23 مرکز ديگر نيز در حال راه اندازي هستند.
وي گفت: يکي از رويکردهاي جديد نهضت سوادآموزي ايجاد مراکز يادگيري محلي است که يکي از بخش هاي آن سوادآموزي و مابقي به امر آموزش مهارت هاي فني و حرفه اي و مهارت هاي زندگي مي پردازد.

 


 عضوهيات مديره شرکت مجري راه آهن استان:
 پروژه راه آهن ايلام اجرايي مي شود  

عضو هيات مديره شرکت مجري پروژه راه آهن خصوصي ايلام گفت: با پايان يافتن مطالعات اتصال راه آهن ايلام به شبکه سراسري راه آهن کشور و اتصال به راه آهن عراق، اين طرح آماده اجرايي شدن است.
کريم رحيمي  - عضو هيات مديره يک شرکت فولادي و صاحب امتياز پروژه راه آهن خصوصي استان ايلام - در گفت وگو با ايسنا، افزود: اصل مطالعه راه آهن در مسير انديمشک -دهلران - مهران و اتصال به مرز بين المللي مهران و عراق و انشعاب به شهر ايلام است که انجام شده و مورد تاييد قرار گرفته است.
وي با بيان اين که اين طرح يکي از مصوبات استاني هيات دولت در سفر اول به ايلام بوده است، گفت: مطالعه بعدي راه آهن استان در شمال استان و اتصال به کرمانشاه از طريق سرابله است و اگر اين طرح انجام شود کريدور شمال - جنوب ديگري به موازات گلوگاه ازنا براي کاهش ترافيک شبکه سراسري راه آهن بسيار مفيد است.
رحيمي  بيان کرد: بنا است اين طرح در سفر دوم استاني هيات دولت وارد فاز اجرايي شود و جزو مصوبات جديد هيات دولت باشد.
وي اضافه کرد: مطالعه ديگري که اين شرکت مستقلا انجام داده است مطالعه اتصال راه آهن ايلام به راه آهن بغداد و همچنين شهر کربلا است که از لحاظ طول مسير و امنيت مطمئن ترين مسير است.
رحيمي  اضافه کرد:  در اين زمينه با بخش خصوصي عراق رايزني کرده ايم و به زودي هياتي از بخش خصوصي عراق براي مذاکره به ايلام خواهند آمد.
وي خاطرنشان کرد: پيگيري اتصال راه آهن ايلام به شبکه سراسري ايلام برآيند چهارسال بوده است.

 


  مديرکل امور عشاير کرمان: آيين نامه ساماندهي عشاير تدوين شد  

مديرکل امور عشايري استان کرمان گفت: فرهنگ عشايري بايد گسترش يابد و جايگزين فرهنگ هاي غربي و وارداتي شود.
غلامرضا اميرشکاري در گفت وگو با ايسنا مشارکت، دينداري و متخصص بودن در جنگ هاي چريکي را از صفات بارز عشاير برشمرد و عشاير را قومي دانست که پس از اعراب باديه نشين بيشترين نقش را در گسترش اسلام داشته اند.
وي خاطرنشان کرد: جمعيت عشاير استان 10 درصد جمعيت عشاير کشور را تشکيل مي دهد و ايل سليماني; لري( شمس الديني)، رايني و آينه اي را از شاخص ترين طوايف استان کرمان برشمرد.
مديرکل امور عشايري استان کرمان براي نخستين بار در کشور از داشتن مشاور عشايري در استانداري و تدوين آيين نامه ساماندهي عشاير در اين استان خبر داد و عنوان کرد: زندگي براي عشاير اختياري است و عشاير به هر سمتي تمايل داشته باشند کوچ يا سکونت مي کنند و ما خدمت رساني را به آن سمت و سو سوق مي دهيم.
وي درباره استفاده از کادر آموزشي با تخصص پايين و بعضا غير متخصص در بين عشاير امر آموزش را برعهده اداره آموزش و پرورش عشايري دانست که در استان زير نظر سازمان آموزش و پرورش هستند و خط مشي اداره امور عشايري را همکاري و هماهنگي در راستاي منافع عشاير دانست.
اميرشکاري تشکيل معتمدين عشاير و شوراهاي عشايري را جهت پيگيري مسائل مهم عشاير و ارائه راه حل و راهکار عملي برشمرد و نياز به تقويت تشکيلات بسيج و ناحيه اي مقاومت عشايري را جهت امنيت ضروري دانست و عنوان کرد: با برطرف کردن احتياجات عشاير و آموزش مي توان از عشاير به عنوان بهترين حافظان و مدافعان منابع طبيعي و محيط زيست استفاده کرد.
مديرکل امور عشايري استان کرمان از تحصيلکرده هاي عشاير و علاقمندان خواست تا با تشکيل سازمان هاي مردم نهاد (NGO) در راستاي شناخت، حمايت و کمک به جامعه عشايري گام بردارند.

 


 فرماندار سقز:
 مسوولا ن براي حل مشکلا ت جامعه نيازمند همفکري با نخبگان هستند  

گروه شهرستانها: فرماندار شهرستان سقز طي نشستي در جمع فعالا ن فرهنگي و اجتماعي گفت: وجود گرايش هاي مختلف فکري و سياسي در جامعه امري عادي است و مسوولا ن براي خدمات رساني و برنامه ريزي موثرتر جهت حل مشکلا ت و برآورده کردن نيازهاي جامعه نيازمند همفکري و استفاده از نظرات نخبگان و فعالا ن مختلف هستند.
کريم افشاريان ضمن اشاره به خلا » اطلا ع رساني بيان داشت: بايد رفع خلا » اطلا ع رساني و ارتباط با نخبگان و فعالا ن براي پيشبرد امور و تعامل دو سويه بيشتر مورد توجه قرار گيرد.
وي ضمن اشاره به سفر هيات دولت به استان کردستان افزود: از 56 مصوبه هيات دولت در قالب 106 پروژه مربوط به شهرستان سقز، 96/2 درصد مصوبات وارد فاز اجرايي و عملياتي شده که 25پروژه 100 درصد پيشرفت فيزيکي و بقيه طرح ها 70-30 درصد نيز پيشرفت داشته اند.
وي در ادامه تصريح کرد: حدود 87 ميليارد تومان اعتبار به بحث بنگاه هاي زودبازده اختصاص يافته و با بهره برداري از اين طرح ها حدود 3 هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.
در اين نشست رضا شاکري رئيس دانشگاه پيام نور گفت: براي رسيدن به توسعه پايدار بايد مسوولا ن بستر مناسبي براي مشارکت مردم و نقش آفريني نخبگان و حضور رسانه ها فراهم نمايند و آمار و اقدامات انجام شده و مشکلا ت احتمالي به طور شفاف به اطلا ع مردم برسد و با انجام کارهاي فرهنگي و رسانه اي خلا » تعامل بين مردم و مسوولين مرتفع گردد.
در ادامه اين نشست عده اي از فعالا ن فرهنگي و اجتماعي طي سخناني با اشاره به مشکلا تي نظير: آسيب هاي اجتماعي (طلا ق، بيکاري و اعتياد)، نبود سينما و امکانات مناسب فرهنگي، نداشتن نشريه و راديوي محلي، کمبود اعتبارات فرهنگي و... اشاره و خواستار تشکيل شوراي اطلا ع رساني و مسائل اجتماعي در شهرستان، احداث موزه،  اردوگاه هاي فرهنگي - تربيتي در شهر و روستاها، تاسيس راديوي محلي، توجه بيشتر شبکه هاي تلويزيوني به فرهنگ و مسائل شهرستان ها، حمايت از هنرمندان و نويسندگان، بازگرداندن امورات تاريخي غار کرفتو به سقز و حمايت از خبرنگاران و نشريات محلي شدند.

 


 برپايي نشست توسعه همکاري هاي دولتي و مردمي مديريت بحران توسط شهرداري  

گروه شهرستانها:  نشست يک روزه مديريت بحران شهرداري تبريز و موسسه توسعه همکاري مديريت بحران سوئيس UNOCHA با امضاي تفاهم نامه همکاري در بخش توسعه مديريت بحران شهري تبريز به پايان رسيد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري تبريز در اين نشست يک روزه کارشناسان دفتر ملل متحد در امور انسان دوستانه، تشکل هاي غيردولتي، مديران و شهرداران مناطق تبريز راه هاي آموزش و ترغيب مردم براي مشارکت در امر مديريت بحران و نهادينه کردن آن را بررسي کردند.
شهردار تبريز در اين نشست با اشاره به شرايط خاص و حساس تبريز از نظر خطرپذيري در مواقع بحران و بلاياي طبيعي بر ضرورت توسعه همکاري هاي بين دستگاهي و مشارکت هاي مردمي در نهادينه شدن مديريت بحران تاکيد و خاطر نشان کرد: شهرداري با درک حساسيت و اهميت مديريت بحران در کلان شهر تبريز اقدام به تشکيل و فعال سازي ستاد مديريت بحران کرده و نشست هاي تخصصي در اين خصوص را در دستور کار اين ستاد قرار داده است.
مهندس نوين همچنين توجه به اهميت بحث مديريت بحران را وظيفه تمامي دستگاه هاي مديريتي استان دانست و تصريح کرد: شهرداري به عنوان کار گروه مديريت بحران استان گام هاي اوليه در اين خصوص را برداشته اما اين کافي نيست و بايد مديريت ارشد استان نيز عزم خود را براي اين مهم جزم کند.
شهردار تبريز در بخش ديگر سخنان خود با اعلام اينکه تبريز با دارا بودن 2500 هکتار بافت فرسوده يکي از فرسوده ترين شهرهاي کشور به شمار مي رود گفت: شهرداري تبريز در ستاد توانمندسازي مناطق حاشيه نشين شهر طرح ها و برنامه هاي اوليه خود را براي اجرايي شدن طرح نوسازي و توانمندسازي حاشيه نشين ها ارايه کرده و آماده همکاري در اين زمينه است.
مهندس نوين ضمن تاکيد بر ضرورت جلب و جذب مشارکت مردم در مديريت بحران گفت: مردم در مواقع بحران در خط اول خطر و بلايا قرار دارند و بدون آمادگي و جلب مشارکت آنها امکان مديريت اصولي بحران و کاهش تلفات ناشي از بلاياي طبيعي وجود ندارند.
وي در عين حال خواستار مشارکت تمامي دستگاه هاي اجرايي استان براي توسعه همکاري هاي مناسب در بحث مديريت بحران شد.

 


 اهداي دو جايزه ويژه به انتقال خون قزوين  

گروه شهرستانها: انتقال خون استان قزوين با ساخت دستگاه مرتبط با توليد، نگهداري و جداسازي خون و فرآورده هاي خوني دو جايزه ويژه و مدال نقره نمايشگاه بين المللي و تخصصي اختراعات آلمان را دريافت کرد.
گفتني است اين نمايشگاه 1 الي 4 نوامبر 2007 در شهر نورنبرگ آلمان با حمايت سازمان مالکيت فکري ملل متحد WIPO، فدراسيون جهاني مخترعين IFIA، سازمان ها و مراکز علمي مرتبط با مخترعين ديگر کشورها برگزار شد.
دکتر حسن بزرگي مدير انتقال خون استان قزوين در خصوص ويژگي هاي اين اختراع گفت: پلا سما يکي از فرآورده هاي توليدي از خون هاي اهدايي است که پس از سانتريفيوژ مي بايستي در دماي بسيار پايين 70- درجه به سرعت منجمد و سپس در محيط 30- تا 40- درجه نگهداري شود با ساخت اين دستگاه شرايطي فراهم شده که افراد با حضور در دماي معمولي محيط و قرار گرفتن پلا سما در دماي 40-درجه، بدون هيچ گونه کاهش برودت پلا سما،  کنترل هاي لا زم را از جمله گروه بندي، بارکدينگ، مرتب سازي، ارسال به قرنطينه و در انتها ارسال به مراکز درماني و پالا يشگاه را با آرامش کامل انجام دهند.
بنابراين با ساخت اين دستگاه علا وه بر بي نيازي از حضور افراد در محيط سردخانه و بروز آسيب هاي جسمي، از کاهش برودت پلا سما و از بين رفتن فاکتورهاي انعقادي ناپايدار و حتي فيبروژن موجود در پلا سما جلوگيري شده است. 

 


 طرح توازن شاهکار کارشناسان با تجربه ذوبآهن اصفهان  

دکتر بصيري معاون معدني  وزير صنايع و معادن  در هنگام بازديد از ذوب آهن اصفهان گفت:  طرح توازن شاهکار کارشناسان با تجربه ذوبآهن اصفهان است.
وي ضمن يادآوري اهميت طرح توازن اظهار اميدواري کرد تا پايان سال شاهد راه اندازي اين طرح بزرگ صنعتي با ظرفيت توليد يک ميليون و چهار صد هزار تن باشيم. وي بومي نمودن صنعت در کشور مورد تاکيد قرار داد و افزود با توانمندي هايي که ما در کشورمان داريم بايد صنعت را در بخش هايي مانند سيمان، فولا د، مس و... بومي کنيم و نگذاريم که سرمايه هاي ملي با خريد و يا کپي نمودن  تجهيزات خارجي از کشور خارج شود.
 دکتر بصيري با اشاره به کيفيت قابل توجه سنگ آهن  در کشور گفت اين معادن در کشور ما منحصر به فرد و با عيار بيش از 60 درصد است وي يادآور شد صنايع در کشور بايد راندمان خود را طوري بالا  ببرند که به انرژي و مواد معدني ارزان متکي نباشند و در همه زمينه ها بتوانند با صنايع جهاني ديگر قابل رقابت باشند.
معاون معدني وزير صنايع و معادن شاه بيت توسعه و پيشرفت کشور خصوصا در بخش صنعت را سرمايه هاي مردمي و پتانسيل هاي شرکت هاي خصوصي که از سرمايه هاي مردمي شکل گرفته باشند بيان کرد و خاطر نشان ساخت مردم از برنامه ريزي هاي دولت در بخش سرمايه گذاري استقبال نموده و در بعضي از پروژه هاي ملي 60 تا 70 درصد مشارکت داشته اند. وي يادآور شد که دولت تنها بايد زيرساخت ها را براي فعاليت  بخش خصوصي هموار و آماده نمايد و خوشبختانه در اين زمينه حضور و مشارکت مردم  در بخش خصوصي در حال نهادينه شدن است.

 


 اخبار کوتاه 

شهردار کهگيلويه و بويراحمد:
فرهنگ شهرنشيني در ياسوج بهبود يافته است

شهردار ياسوج گفت: عمليات فرش موزاييک و همسان سازي خيابان هاي جمهوري اسلامي، شهيد مطهري، شهيد منتظري، سردار جنگل شمالي و فردوسي به طول شش هزار و 900 متر و با صرف هزينه اي بالغ بر 3 ميليارد ريال انجام گرفت.
محمد بهرامي در گفت وگو با ايسنا اظهار داشت: بالغ بر 40 ميليارد ريال اعتبار نيز در نيمه اول امسال صرف پروژه هاي جدول گذاري و رنگ آميزي بلوارهاي سطح شهر و محلات، احداث سرويس بهداشتي، اصلاح تقاطع ها، ميادين و پارک ها و ساير موارد عمراني شهري ياسوج شده است.
بهرامي از موافقيت  شهرداري ياسوج در امداد و نجات 250 مورد حادثه طي 8 ماهه گذشته خبر داد و تصريح کرد: اين سري از موارد شامل آتش سوزي، برق گرفتگي و واژگوني خودرو بوده است.
وي خاطرنشان کرد: رسانه ها در آگاه سازي مردم از اين سري فعاليت هاي امداد و نجات بخش هاي مختلف شهرداري نقش اساسي و تعيين کننده اي دارند.  بهرامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بهبود فرهنگ شهرنشيني در ياسوج، گفت: ميزان زباله جمع آوري شده در سطح اين شهر روزانه 120 تن است و همچنين روزانه 400 ميليون مترمربع از خيابان هاي اين شهر جارو مي شود که همگي به صورت کاملا بهداشتي بعد از عمليات تفکيک، در منطقه دو پشته دشتروم دفن مي شوند.

سرپرست گمرک آبادان خبر داد:
افزايش 59 درصدي ارزش صادرات گمرکآبادان
 در8 ماهه امسال

سرپرست گمرک آبادان گفت: در هشت ماهه امسال 84 هزار و689 تن کالا به ارزش 40 ميليون و 386 هزار و شش دلار از گمرک آبادان صادر شده که از نظر ارزشي 59 درصد و از نظر وزني 16 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش داشته است.
حبيب گله داري در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب افزود: در اين مدت 30 هزار و 504 تن کالا به ارزش 37 ميليون و281 هزار و 300 دلار از اين گمرک وارد کشور شده که از لحاظ وزني 192 درصد و از لحاظ ارزشي نيز 146 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش داشته است.
وي خاطرنشان کرد: در هشت ماهه امسال ميزان ترانزيت  خارجي، 872 تن کالا به ارزش 11 ميليون و 961 هزار و 258دلار بوده است.
گله داري اظهار کرد: درآمد عمومي گمرک آبادان در اين مدت 99 ميليارد و 218 ميليون و808 هزار ريال بوده است.
سرپرست گمرک آبادان عنوان کرد: در هشت ماهه امسال دوهزار و 152 فروند لنج وارد و دو هزار و 40 فروند لنج از گمرک آبادان خارج شده که اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتيب 12و 26 درصد افزايش داشته است.

شهردار ساري:
95 درصد زيرسازي کمربندي جنوبي ساري انجام شد

شهردار ساري در نشستي مطبوعاتي از احداث کمربندي جنوبي شهر به عنوان يکي از طرح هاي مهم شهرداري ساري که باعث کاهش ترافيک شهري مي شود، ياد کرد و گفت: 95 درصد زيرسازي کمربندي جنوبي انجام شده است.
به گزارش ايسنا، حجازي اجراي پروژه هاي نيمه تمام را از اولويت هاي کاري خود عنوان کرد و گفت: ساخت عمارت يازده طبقه شهرداري ساري از جمله اين موارد است.  وي همچنين از ايجاد دو منطقه شهري با مجوز وزارت کشور خبر داد.  شهردار ساري در پاسخ به سوالي در خصوص مشکلات حمل و نقل درون شهري مسافران گفت: شهرداري براي حل مشکل حمل و نقل و نحوه کار رانندگان تاکسي برنامه هايي در دست اقدام دارد.
حجازي همچنين از راه اندازي پروژه کمربندي جنوبي و تکميل ساخت شهربازي به مساحت هفت و نيم هکتار، مکانيزه کردن حمل زباله، ترميم و توسعه ترمينال و احداث يک سالن ورزشي در بلوار کشاورز به عنوان پروژه هاي در دست اقدام ياد کرد.
او در پايان از مطبوعات به عنوان مشاوران خود خواست تا با اطلاع رساني صحيح مردم را به سمت همکاري با شهرداري براي داشتن شهري با امکانات در خور شان آنها سوق دهند.

فرماندار کرمانشاه:
شهردار بايد براي حل مشکلات
برنامه جامعي داشته باشد

فرماندار کرمانشاه گفت: شهردار بايد مشکلات شهر را به خوبي بشناسد و برنامه جامعي را براي حل آن تدوين کند.
دکتر حسين رحيمي در گفت وگو با ايسنا تصريح کرد: در قانون شرايط عمومي ويژه اي براي شهردار شدن ديده شده که شهردار کرمانشاه بايد علاوه بر اين شرايط، مشکلات را نيز به خوبي بشناسد.
وي ادامه داد: مهمترين عامل موفقيت هر مديري همراه و همدل کردن مردم و توسعه مشارکت هاي مردمي است. تجربه نشان داده هر کار سختي با مشارکت مردم آسان مي شود. شهرداري هم نهادي است که براي خدمات رساني مطلوب بايد فرهنگ سازي کند و مردم را همراه برنامه هاي خود کند.
دکتر رحيمي در ادامه با بيان اين که متاسفانه به دليل نداشتن شهردار در چند ماه گذشته عملا يکسان کاري در شهر کرمانشاه از بين رفته است، گفت: نبايد انتظار کارهاي عمراني جدي را طي امسال از شهردار داشت.
فرماندار کرمانشاه در ادامه تاکيد کرد: اميدواريم با دلسوزي و تخصصي که استاندار دارد شهرداري انتخاب شود که بار زمين افتاده شهرداري کرمانشاه را بردارد و به سمت جلو حرکت کند. شهردار بايد با برنامه ريزي مناسب چشم اندازهايي را براي حل مشکلات تعيين کند.

برق رساني به بيش از يک ميليون مشترک جديد
در فلا ورجان

گروه شهرستانها: در 7 ماهه اول امسال تعداد 1/766 مشترک جديد در برق شهرستان فلا ورجان برقدار شده اند.
همچنين طي اين مدت 20 کيلومتر شبکه و کابل 20 کيلو ولت و 6 کيلومتر شبکه فشار ضعيف نيز احداث گرديده و تعداد 150 دستگاه ترانسفورماتور نصب و بهره برداري از آن آغاز شده است.
همچنين 1500 عدد لا مپ روشن و تعداد 150 حلقه چاه آب کشاورزي برق دار گرديده است. گفتني است در اين مدت 11 کيلومتر شبکه بازسازي، تعمير و ريگلا ژ شده است. مدير برق شهرستان فلا ورجان با اعلا م اين مطلب افزود: به زودي بهره برداري از پست 63 کيلو ولت شهرک صنعتي اشترجان نيز با 10 فيدر خروجي آغاز خواهد شد، که به اين ترتيب ضريب پايداري برق در اين شهرستان افزايش خواهد داشت.

برگزاري مراسم بزرگداشت هفته بسيج
 در جهاد کشاورزي آذربايجان غربي

گروه شهرستانها: روز سه شنبه در سالن اجتماعات شهيد آذر خويش جهاد کشاورزي به مناسبت گراميداشت هفته بسيج مراسمي با شکوه با حضور تعدادي از مسوولين استان و کارکنان جهاد کشاورزي برگزار شد.
در اين مراسم آيت الله قريشي نماينده  مردم استان در مجلس خبرگان رهبري و مسوول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان و همچنين کريم زاده قائم مقام سازمان و سرهنگ پاسدار حسن زاده معاون سياسي  منطقه مقاومت بسيج استان در رابطه با گراميداشت اين روز و پاسداري از ارزش هاي انقلا ب اسلا مي توسط بسيج سخنراني کردند. در انتهاي برنامه به تعدادي از کارکنان بسيجي سازمان که به مناسبت  گراميداشت هفته بسيج در مسابقه تيراندازي شرکت و رتبه اول تا سوم را کسب کرده بودند جوايزي اهدا شد.