نسخه شماره 1677 - 1386/09/08 -


جزئيات مرگ 2 دختر دانشجو فاش شد


کيفر خواست پرونده خونين صادر شد


گودبرداري غير اصولي باعث تخريب مدرسه پسرانه شد


مردي که همسر برادرش را به قتل رساند دستگير شد


در بازگشت پس از بدرقه لا ريجاني يکي از دانشجويان دانشگاه صنعتي اصفهان در سانحه رانندگي جان باخت


کيف قاپ محله افسريه به حبس و رد مال محکوم شد


قاتل چوپان جوان اعدام نمي شود


اخبار کوتاه


  جزئيات مرگ 2 دختر دانشجو فاش شد 

گروه حوادث: ماموران پليس با به دست آوردن سرنخ هايي از راننده فراري خودروي سمند که در پي نيت شيطاني خود دو دختر دانشجو را قرباني کرده است، تحقيقات تازه اي را براي شناسايي و دستگيري وي آغاز کرده اند.
به گزارش خبرنگار مردم سالا ري، پيدا شدن جسد فاطمه دومين دختر دانشجويي که چهار روز قبل به همراه دو دوستش از سوي راننده يک خودروي سمند ربوده شده بود، کارآگاهان پليس قزوين را در مسير تازه اي قرار داد. سرهنگ شعباني رئيس اداره اجتماعي پليس آگاهي استان قزوين در رابطه با اين پرونده اظهار داشت: اقدام هاي شبانه روزي پليس براي پيدا کردن راننده فراري که دو دختر دانشجو را قرباني کرده است، ادامه دارد تا خون دو دختر بي گناه پايمال نشود. برادر فاطمه يکي از مقتولان حادثه گفت: خواهرم براي حفظ ناموس و پاکدامني اش خود را از خودرو به بيرون پرت کرد و دچار اين مرگ دلخراش شد. مادر فاطمه نيز به خبرنگار ما گفت: دخترم وقتي از نيت شيطاني راننده مطلع شد با او درگير شده و خودش را از خودرو به بيرون پرت کرد اما به علت سرعت بالاي خودرو، به داخل کانال آب کشاورزي افتاد اما چون آب آنجا سرد بود و گل و لاي فراواني آنجا جمع شده بود نتوانسته خودش را نجات دهد. دکتر اسدي رئيس دانشگاه کار قزوين در مورد اين دو دختر اظهار داشته که فاطمه و الهام از دانشجويان منضبط اين دانشگاه در رشته حقوق بوده اند و هيچ گونه پرونده انضباطي يا تخلف اخلاقي در اين دانشگاه نداشتند. روز 22 آبان سه دختر دانشجو براي بازگشت به محل سکونت خود سوار برخودروي سمندي شدند که راننده جوان آن در بين راه با تغيير مسير به طرف يکي از روستاهاي منطقه قصد ربودن دختران را داشت که يکي از آنها به نام سميه خود را از خودرو به بيرون پرت کرد که وي توسط يکي از اهالي روستاي «شترک» به يک مرکز درماني و سپس به پاسگاه منتقل شد و وي در مورد ربوده شدن دو دوستش توسط راننده خودروي سمند توضيحاتي داد. با تلاش ماموران در منطقه، ابتدا جسد الهام از داخل کانال آب کشاورزي کشف و روز بعد نيز جسد فاطمه چند متر دورتر در همان کانال پيدا شد.


 کيفر خواست پرونده خونين صادر شد  

گروه حوادث: صبح روز گذشته کيفر خواست پرونده اي که در آن مردي به دليل اختلا ف بر سر مصالح ساختماني کارگري را به قتل رسانده بود صادر شد.
به گزارش خبرنگار مردم سالا ري، در تاريخ 18 فروردين ماه سال 84 از طريق فوريت هاي پليسي 110 به بازپرس کشيک ويژه قتل تهران اطلا ع داده شد به دنبال يک فقره درگيري در ساختمان در حال احداث در غرب تهران يکي از کارگران به نام «شکرالله » به قتل رسيده است.
با حضور مامورين درمحل به همراه بازپرس کشيک ويژه قتل، تحقيقات مقدماتي آغاز شد.
در بررسي ها مشخص شد مقتول با اصابت ضربه جسم سخت به قتل رسيده است. به دنبال وقوع اين جنايت، قاتل که درمحل قتل حضور داشت دستگير و براي بازجويي به اداره آگاهي منتقل شد.
رحمت در بازجويي هايي که توسط مامورين صورت گرفت ضمن اعتراف صريح به قتل گفت: من نيز کارگر ساختمان هستم، ساعتي قبل شکرالله به سرکار آمد، من درحال آماده سازي ملا ت بودم و او بايد نيمي از مصالح ساختماني را به طبقات بالا  مي رساند اما قصد داشت کار خود را به من واگذار کند.
قاتل در ادامه گفت: من و او با هم درگير شديم. من با بيل در حال انجام کار بودم. وقتي شدت درگيري لفظي ما بالا  گرفت با همان بيل به سرش کوبيدم که شکرالله روي زمين افتاد و قبل از اين که او را به بيمارستان برسانيم او فوت کرد.
بنابراين گزارش، صبح روز گذشته پرونده با صدور کيفر خواست به دادگاه کيفري استان ارجاع شد.


 گودبرداري غير اصولي باعث تخريب مدرسه پسرانه شد 

 ديروز گودبرداري غير اصولي يک دبيرستان پسرانه تهران را فرو ريخت و وحشت به پا کرد.
به گزارش ايسکانيوز ستاد فرماندهي آتش نشاني تهران 20:9 ديروز کمک رسانان ايستگاه نجات 172 و 113 اين سازمان را به خيابان شهيد بهشتي فرستاد.
آتش نشانان در کم تر از سه دقيقه به دبيرستان پسرانه «حر» رسيدند و به کمک دانش آموزان شتافتند.
افسر آماده منطقه يک عمليات آتش نشاني تهران اعلام کرد:گودبرداري غير اصولي در جريان ساختمان سازي کنار دبيرستان «حر» ديوار آنجا را تخريب کرد.
«داوود فدايي» افزود:«ايمان - ش»دانش آموز 15 ساله ميان آوار ،گير افتاده بود که آتش نشانان او را نجات دادند.همچنين ساير دانش آموزان را که در پي اين حادثه وحشت کرده بودند، ازمحل خارج کردند.
وي ادامه داد: آتش نشاني پس از عمليات نجات با ايمن سازي محل،هشدارهاي لازم را درباره اجراي اصولي طرح هاي ساختمان سازي به مسوول طرح گوشزد کرد.افسر آماده منطقه يک عمليات آتش نشاني تهران به ايسکانيوز گفت:گودبرداري و تخريب غير اصولي و نا ايمن هميشه دردسرساز بوده است.خوشبختانه اين حادثه تلفات نداشت اما مي توانست فاجعه مرگباري رقم بزند.


 مردي که همسر برادرش را به قتل رساند دستگير شد  

تحقيقات پليس خواف براي يافتن انگيزه مردي که همسر جوان برادرش را به قتل رسانده، ادامه دارد.
سرهنگ علي اصغر مختاري، فرمانده انتظامي خواف در گفت وگو با ايسنا با اعلام اين خبر افزود: اين زن جوان 23 ساله  به نام «ف - ج» ساعت 18 روز دوشنبه پنجم آذرماه، در منزلش در شهر سنگان خواف به قتل رسيده بود.
وي در تشريح اين حادثه اعلام کرد: ماموران اين نيرو به محض اطلاع از اين موضوع در محل حادثه حاضر شده و تجسس هاي اوليه را آغاز کردند.
سرهنگ مختاري ادامه داد: ماموران تجسس پليس آگاهي خواف در مدت زمان کوتاهي متهم به قتل که «ع - الف» نام داشته و برادر شوهر مقتول است را دستگير کردند.
فرمانده نيروي انتظامي خواف خاطرنشان کرد: بررسي ها در خصوص يافتن انگيزه قتل ادامه دارد.
گفتني است: فاصله شهر سنگان تا مرکز شهرستان خواف 25 کيلومتر است.


 در بازگشت پس از بدرقه لا ريجاني يکي از دانشجويان دانشگاه صنعتي اصفهان در سانحه رانندگي جان باخت  

يکي از دانشجويان عضو جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتي اصفهان در حالي که پس از بدرقه لاريجاني در حال بازگشت از فرودگاه بود، بر اثر تصادف جان خود را از دست داد.
مصطفي قاسمي، دبير تشکيلات اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان در اين رابطه به ايسنا گفت: روز سه شنبه ششم آذرماه، ميردامادي، عضو شوراي مرکزي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتي اصفهان و سه عضو ديگر جامعه اسلامي اين دانشگاه، پس از اين که دکتر لاريجاني که براي سخنراني در رابطه با پرونده هسته اي به اين دانشگاه آمده بود را تا فرودگاه اصفهان بدرقه کردند، در بازگشت، دچار سانحه رانندگي شدند.  وي افزود: در اين تصادف متاسفانه ميردامادي که مسوول طرح و برنامه جامعه اسلامي اين دانشگاه بود، جان خود را از دست داد.  بر اساس اين گزارش، ميرزايي يکي ديگر از دانشجويان نيز به  شدت مجروح شده و هم اکنون در بخش icu بيمارستان بستري است.  اين درحاليست که به گفته قاسمي، سر يکي از دانشجويان دچار شکستگي شده، اما علي فتاحي، دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتي اصفهان در اين حادثه هيچ صدمه اي نديده است.


 کيف قاپ محله افسريه به حبس و رد مال محکوم شد 

جوان 25 ساله متهم به کيف قاپي و زورگيري در محله افسريه به حبس و رد مال محکوم شد.
به گزارش فارس، عصر روز 18 ارديبهشت امسال مردي طي تماسي با مرکز فوريت هاي پليسي 110 مدعي شد فردي وي را با چاقو تهديد کرده و از وي 200 هزار تومان اخاذي کرده است.
ماموران مرکز فوريتهاي پليسي 110 با مراجعه به محل حادثه دريافتند فردي به نام سعيد با تهديد فرد ديگري به نام محمد حسين وي را مجبور به پرداخت 200 هزار تومان پول نقد کرده و سپس از محل متواري شده است.
جابري، قاضي واحد اظهار نظر دادسراي امور جنايي تهران گفت: ماموران در حال بررسي در خصوص شناسايي مخفيگاه اين سارق و زورگير بودند که اين فرد در حوزه کلانتري 111 هفت چنار در حين کيف قاپي مقرون به آزار از يک پيرزن دستگير شد.
وي ادامه داد: سعيد 25 ساله در بازجويي ها به ارتکاب 30 فقره کيف قاپي اعتراف کرد اما به زورگيري اعتراف نکرد در حالي که اين فرد در گذشته نيز سابقه کيف قاپي در محله افسريه را داشته است.
جابري افزود: اين فرد از سوي شعبه 1023 دادگاه عمومي جزايي تهران به حبس، رد مال و تحمل 74 ضربه شلاق محکوم شد.


 قاتل چوپان جوان اعدام نمي شود  

چوپاني که در دفاع از خود، آدم کشت ديروز در دادگاه کيفري تهران از جنايت عمدي، تبرئه و به پرداخت ديه محکوم شد.
به گزارش ايسکانيوز:در جلسه رسيدگي به اين پرونده که ديروز سه شنبه در شعبه 71 دادگاه کيفري تهران به رياست قاضي عزيزمحمدي و با حضور چهار مستشار برگزار شد ابتدا نماينده دادستان به تشريح کيفرخواست پرداخت: محمد علي 24 ساله، متهم است غلامرضا را شامگاه 21 تير 84 با کوبيدن چوب به سرش در فيروزکوه، کشت و يک هفته بعد در روستاي «سنگسر» رديابي و بازداشت شد.
«آرش سيفي»ادامه داد:اکنون با توجه به اعتراف متهم و نظر به درخواست اولياي دم، برايش اشد مجازات خواهانم. سپس خانواده داغدار در جايگاه ويژه قرار گرفتند و براي «محمدعلي» حکم مرگ خواستند.
نوبت به متهم که رسيد به دفاع از خود پرداخت:در يکي از روستاهاي فيروز کوه چوپان بودم. آن شب غلامرضا در حالي که چاقو به دست داشت سراغم آمد و از من خواست تا به خواسته کثيفش تن دهم.تهديدم کرد و گفت قبلا يک نفر را کشته و اگر مقاومت کنم مرا هم مي کشد. «محمد علي» اضافه کرد:خيلي ترسيده بودم و دنيا را روي سرم خراب شده مي ديدم.فقط براي دفاع از خودم چوب دستي ام را کشيدم تا به دست غلامرضا بزنم; اما بدنش را کنار کشيد و به سرش خورد.
وي تاکيد کرد:قسم مي خورم فقط و فقط مي خواستم از خودم دفاع کنم و هرگزقصد آدمکشي نداشتم.
با پايان حرف هاي چوپان، وکيلش به دفاع پرداخت: موکلم سابقه بيماري رواني دارد، در دفاع از حيثيتش آدم کشته و مستحق حکم مرگ نيست.گزارش ايسکانيوز مي افزايد، در اين هنگام نماينده دادستان گفت:کميسيون پزشکي قانوني سلامت روحي رواني «محمدعلي» را تاييد کرده و ادعاي شما مردود است.
در پايان اين محاکمه، رييس و چهار مستشار شعبه 71 وارد شور شدند و ديروز با توجه به مدرک هاي موجود، محمد علي را به خاطر آدمکشي شبه عمد به پرداخت ديه محکوم کردند.حکم تا 20 روز پس از ابلاغ قابل تجديد نظر خواهي است.


 اخبار کوتاه  

مردي به جاي کشتن مار، همسرش را کشت

معاون اجتماعي و ارشاد نيروي انتظامي چهارمحال و بختياري گفت: يک مرد روستايي در شهرستان «اردل» به جاي کشتن مار سمي، با اسلحه، همسرش را کشت.
«سرهنگ محمدرضا رمضاني» در گفت وگو با ايرنا افزود:  اين فرد با مشاهده مار سمي در سرويس بهداشتي منزل مسکوني خود در حين گرفتن سلاح از دست همسرش، با شليک گلوله، ناخواسته باعث مرگ همسر خود شد.  رمضاني با بيان اينکه اين فرد داراي سلاح مجاز بوده، افزود: استفاده غير ايمن از سلاح در منازل اين استان حوادث ناگوار از جمله وقوع قتل هاي غيرعمدي را دربر دارد.
چندي پيش شليک چند گلوله ناخواسته از يک سلاح رگباري در مجلس عروسي در شهرستان کوهرنگ باعث کشته وزخمي شدن چند نفر و تبديل مجلس شادي به عزا شد.

شرور سابقه دار در شيراز به هلاکت رسيد

گروه حوادث: در يک درگيري مسلحانه، يکي از اشرار معروف و با سابقه شهرستان استهبان فارس در شيراز به هلاکت رسيد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل اطلاعات فارس، شرور محمدرضا گوهرحقيقي که طي سه سال گذشته بارها به صورت مسلحانه دست به اقداماتي همچون قتل، تجاوزبه نواميس مردم،آدم ربايي،اخاذي و درگيري بانيروهاي مسلح نموده بود روز يکشنبه هفته جاري در درگيري مسلحانه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) به هلاکت رسيد.  يک قبضه اسلحه کلاشينکف و يک قبضه اسلحه کمري به همراه سه تيغه خشاب و 120 تير مربوطه از وي به دست آمد.  اهالي شهرستان استهبان بارها با تهيه تومار و ارسال آن به مسوولان ارشد نظام، خواستار دستگيري و مجازات اين شرور شده بودند.  استهبان در  160کيلومتري شرق شيراز قرار دارد.

 سازمان آتش نشاني خبر داد:
16 کشته و زخمي در پايتخت

 80 آتش سوزي و رخداد مختلف  در شبانه روز سه شنبه در سطح تهران با سه کشته، 13 زخمي و افزون بر يک ميليارد ريال خسارت مالي همراه بود.
به گزارش ايسکانيوز، طي 24 ساعت اخير بيشترين آتش سوزي ها در ساختمان هاي مسکوني، معبر و گذرگاه ها رقم خورد.
در همين مدت 10 خانه، 9 معبر شهري، پنج وسيله نقليه، دو فضاي سبز ، دو مغازه و... سوخت. در مجموع 634 آتش نشان با 184 خودروي ويژه 31 ساعت عمليات مهاري و کمکي انجام و 22شهروند را نجات دادند که به آنان خسته نباشيد مي گوييم. آمار رخدادهاي درون شهري 24ساعت گذشته در مقايسه با روز پيش افزايش يافت و از 57 به80 فقره رسيد.
 
سارق خودرو هاي پرايد به حبس محکوم شد

مرد جوان 37 ساله اي که به اتهام سرقت 7 خودروي پرايد دستگير شده بود از سوي دادگاه عمومي جزايي به حبس و رد مال محکوم شد.
 به گزارش فارس، عصر روز 21 آذر سال 85 فردي با مراجعه به ماموران کلانتري گاندي مدعي شد خودروي پرايدش را به سرقت برده اند.
ماموران با انجام بررسي ها دريافتند تعدادي سرقت مشابه در محدوده ونک انجام شده است که به احتمال قوي اين سرقت ها توسط يک نفر انجام گرفته است.  ارشادي قاضي شعبه 1023 دادگاه عمومي جزايي تهران در خصوص اين پرونده گفت: ماموران موفق شدند تا در تاريخ 14 اسفند سال 85 يک خودروي پرايد سفيد رنگ را متوقف کنند که پلاک آن تغيير کرده است.  وي ادامه داد: با بررسي مشخص شد فردي به نام رضا 37 ساله اقدام به سرقت 7 خودروي پرايد و يک خودروي پيکان کرده است که اين فرد در گذشته نيز به جرم سرقت 14 فقره خودرو محکوم شده است.
ارشادي افزود: اين فرد بر طبق ماده 661 و ماده 720 قانون مجازات اسلامي به حبس و رد مال محکوم شده است.