نسخه شماره 2840 - 1390/11/11 -

هزينه خريد قطعات يدکي مترو با افزايش چشمگيري روبرو شد
بارسنگين هدفمندي يارانه ها بر دوش متروي پايتخت

ايازي در همايش بهينه سازي فضاهاي شهري:
«استقبال از بهار» مشکل تردد معلولان را حل مي کند

مديرعامل کنترل کيفيت هواي تهران:
تهراني ها در 10 سال گذشته بيش از 1000 روز هواي ناسالم تنفس کرده اند

يک متخصص حمل و نقل و ترافيک:
80 سال از برنامه هاي ترافيکي دنيا عقب هستيم

مدير کل سلامت شهرداري تهران
مرحله دوم طرح سنجش عدالت تا نيمه بهمن ماه سال جاري به اتمام مي رسد

مديرکل فرهنگي شهرداري تهران :
جشنواره شمسه پاسخي به خواسته هاي اجتماعي و فرهنگي شهروندان است


آلودگي هواي تهران رهاوردي 15 ساله از بي توجهي مسوولين


ارسال بيش از 200 مقاله به همايش "شهرداري به منزله نهاد اجتماعي"


رشد 10 درصدي بودجه سال 91 شهرداري تهران


برنامه هاي ويژه دهه مبارک فجر در منطقه ده کليد مي خورد


خبر


 هزينه خريد قطعات يدکي مترو با افزايش چشمگيري روبرو شد
 بارسنگين هدفمندي يارانه ها بر دوش متروي پايتخت 

بر اساس گزارش هاي منتشر شده با اجراي هدفمندي يارانه ها تنها از محل افزايش تعرفه برق نزديک به 10ميليارد تومان هزينه جديد به مترو تهران تحميل شده اين در حالي است که در فاصله دو ماه مانده تا پايان سال دولت تنها نيمي از تعهدات خود به سيستم حمل و نقل ريلي تهران را به انجام رسانده است. گزارش روابط عمومي شرکت راه آهن شهري تهران و حومه نشان مي دهد هزينه برق مصرفي مترو تهران هنوز بر اساس نرخ برق صنعتي پرداخت مي شود در حالي که طبق مصوبه مجلس شوراي اسلامي مبني بر حمايت از سامانه هاي حمل و نقل عمومي شهري مصوب سال 85 دولت موظف است تا کمترين تعرفه موجود را براي شرکت هاي حمل ونقل عمومي از جمله مترو واتوبوس اعمال کند متروي تهران در فاز اول هدفمندسازي يارانه در حالي با افزايش 3/5 برابري هزينه برق نسبت به گذشته روبرو است که بايد به آن رشد 20درصدي هزينه لوازم يدکي و 17درصدي هزينه تعمير، نگهداري، نيروي انساني و خدمات را نيز افزود. اين در حاليست که با توجه به نوسان اخير بازار ارز وافزايش 126 توماني قيمت ارز مرجع،هزينه خريد قطعات يدکي مترو که بيش از50 درصد آن از خارج از کشور تامين مي شود با افزايش چشمگيري روبرو شده است. با وجود افزايش روز افزون هزينه هاي جاري متروي تهران موضوع پرداخت نشدن يارانه بليت مترواز سوي دولت هنوز هم مورد مناقشه است به طوري که مسئولين مترو تهران اخيرا اعلام کرده اند در فاصله 2ماه تا پايان سال دولت تنها نزديک نيمي از سهم خود را پرداخت کرده که اين باعث ايجاد صدمات جبران ناپذيري در راه اداره و توسعه ناوگان ريلي درون شهري تهران خواهد شد. هرچند شهرداري تهران با وجود مشکلات فراوان در سال اخيراحداث و توسعه متروتهران را به پيش برده است اما افزايش روز افزون تورم،قيمت تمام شده احداث يک کيلومتر مترو، با محاسبه تجهيزات را از 30 ميلياردتومان در سال 84 به 70 ميليارد تومان رسانده است که اين افزايش بيش از صد درصدي در کنار عدم پرداخت سهم دولت مي تواند مشکلات جدي را رودرروي توسعه مترو تهران قرار دهد. پس ازاجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها پيش بيني مي شود استفاده از مترو با رشد بسياري روبرو شودکه اين بر اهميت توجه هر چه بيشتر مسئولان به مترو تهران مي افزايد. کارشناس ها هشدار مي دهند اگر تامين منابع مترو مورد کم توجهي قرار گيرد مي تواند در زمينه اداره وتوسعه مترو صدمات جبران ناپذيري را ايجاد کند.


 ايازي در همايش بهينه سازي فضاهاي شهري:
 «استقبال از بهار» مشکل تردد معلولان را حل مي کند 

شهرداران مناطق مکلف شدند در قالب طرح " استقبال از بهار" مشکلات تردد معلولان ساکن هر منطقه را برطرف کنند.  به گزارش شهرنوشت، سيد محمد هادي ايازي معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران در همايش "بهينه سازي فضاهاي شهري براي معلولان و جانبازان" با بيان اين مطلب افزود: در حوزه مناسب سازي مصوبه و اسناد بسياري وجود دارد و در اين مقوله نيز مشارکت مردم همچون ديگر عرصه هاي مختلف مديريت شهري ضروري است. وي با اشاره به انتخاب شوراياران در سطح محلات به ظرفيت حاصل از شوراياري ها براي جلب مشارکت مردمي اشاره کرد و گفت: در حال حاضر خانه هاي ورزش، خانه هاي پژوهش، خانه هاي سلامت و 10 کانون مختلف در مجموعه خانه هاي سلامت فعاليت مي کنند. ايازي به اقداماتي نظير شکل گيري بزرگترين حلقه ديابت در تهران مصادف با روز جهاني ديابت اشاره کرد و گفت: در حوزه معلولان نيز شوراي راهبري معلولان تشکيل شده که با حضور صاحبنظران و خود افراد معلول جلسات آن به طور مرتب برگزار مي شود.  معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري تهران با بيان اينکه شهرداري از کارهاي انجام شده در حوزه مناسب سازي هنوز راضي نيست، در عين حال گفت: حرکت قابل قبولي در اين عرصه آغاز شده است که از آن نمونه مي توان به پياده راه  سازي استاندارد براي استفاده عموم مردم و نيز معلولان و جانبازان اشاره کرد.  وي با بيان اينکه شوراياران هم اکنون اعتبار و شرايط محلات را در اختيار دارند، تصريح کرد: از اين ظرفيت بايد بيش از اين استفاده شود و شوراياران بايد بتوانند مشکلات و مسائل معلولان را در محله خود شناسايي و به مسئولان منطقه منتقل کنند.  معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري تهران در خاتمه از برنامه شهرداري براي ساخت مجموعه هاي ورزشي ويژه معلولان در مختلف شهر خبر داد و افزود: برابر توافق انجام شده با فدراسيون ورزش هاي معلولان و جانبازان مقرر شده که تمام مجموعه هاي ورزشي شهر تهران به امکانات ورزش معلولان تجهيز شوند.


 مديرعامل کنترل کيفيت هواي تهران:
 تهراني ها در 10 سال گذشته بيش از 1000 روز هواي ناسالم تنفس کرده اند 

مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران گفت: شهروندان تهراني طي 10 سال گذشته 1085 روز، هواي ناسالم تنفس کرده اند، همچنين در اين مدت تهران 11 روز هواي بسيار ناسالم و 1 روز خطرناک داشته است.  دکتر يوسف رشيدي با بيان اين مطلب اظهار کرد: متاسفانه از اواسط سال 80 تاکنون تهران تنها 194 روز هواي پاک داشته و اين در حاليست که سال به سال شهروندان از داشتن هواي پاک محروم تر مي شوند. وي ادامه داد: طي 10 سال گذشته در سال 86 بهترين وضعيت هوا را در تهران داشتيم که در آن سال، 22 روز هواي پاک، 328 روز هواي سالم، 15 روز ناسالم را پشت سر گذاشتيم و هواي بسيار ناسالم و خطرناک نداشتيم. رشيدي تاکيد کرد: در مقابل سال 90 بدترين سال از نظر آلودگي هوا طي 10 سال گذشته بوده است، چنانچه از ابتداي سال تاکنون تنها 2 روز هواي پاک و 115 روز هواي سالم  در پايتخت داشته ايم و 195 روز را با هواي ناسالم و 3 روز را با هواي بسيار ناسالم  پشت سر گذاشتيم. وي ابراز اميدواري کرد که به جاي اقدامات مقطعي، با اقدامات اساسي مانند توسعه حمل و نقل عمومي، بهبود کيفيت خودروهاي داخلي و بهبود کيفيت سوخت، معضل آلودگي هواي تهران حل شود و بيش از اين سلامتي و جان شهروندان با آلودگي هوا به خطر نيافتد.
مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هوا گفت: براي حل معضل آلودگي هوا نبايد منتظر باد و باران نشست، بلکه بايد با مديريت صحيح و با برنامه ريزي دقيق نسبت به حل اين معضل به صورت اساسي اقدام کرد.


 يک متخصص حمل و نقل و ترافيک:
 80 سال از برنامه هاي ترافيکي دنيا عقب هستيم 

يک متخصص حمل و نقل و ترافيک با تاکيد بر برنامه ريزي هاي کلان دنيا در حوزه حمل و نقل و ترافيک اعلام کرد: 80 سال از برنامه هاي ترافيکي دنيا عقب هستيم.  دکتر حميد کتابي افزود: کشورهاي مختلف از 80 سال پيش براي حمل و نقل خود برنامه ريزي کرده اند و زيرساخت هاي حمل و نقلي لازم را براي مديريت ترافيک در اختيار دارند، در حالي که از آغاز روند توسعه حمل و نقل شهري در تهران چند سال بيشتر نمي گذرد. اين متخصص حمل و نقل و ترافيک با توجه به دو دهه سابقه مسئوليت هاي ترافيکي در خارج از کشور، ادامه داد: زماني که در مسکو دقيق ترين محاسبات عرض خيابان ها و کشش آنها انجام مي شد و در نيويورک مترو مي ساختند، در تهران اساسا تفکري به اسم حمل و نقل وجود نداشت و تنها چند سال است که شاهد برنامه ريزي در اين زمينه هستيم. کتابي از اين تاخير بلندمدت در توسعه حمل و نقل، به عنوان يک عقب ماندگي غير قابل جبران نام برد و اظهار کرد:  با اين عقب افتادگي پردامنه در حوزه حمل و نقل، مديريت شهري هر چقدر ساخت و ساز کند و حمل و نقل عمومي را توسعه دهد، صرفا مي تواند شرايط امروز را بهبود بخشد و معلوم نيست 20 سال آينده تهران از نظر ترافيک چه وضعيتي پيدا مي کند. وي بحث آينده نگري در برنامه ريزي هاي ترافيکي و عمر پايين مديريت در اين حوزه را به عنوان يک آسيب مطرح کرد و گفت: يکي از مشکلاتي که در برنامه هاي حمل و نقلي وجود دارد، اين است که مديران اين حوزه چند سال بيشتر در اين مسند   نمي مانند و همين مسئله باعث توجه به برنامه هاي کوتاه مدت و زودبازده به جاي برنامه هاي بلندمدت و آينده نگرانه مي شود.  کتابي اتخاذ و اجراي تصميم هاي کوتاه مدت را از پيامدهاي عمر پايين مديريت هاي اجرايي دانست و تصريح کرد: اين موضوع باعث شده مديران اجرايي کمتر به آينده توجه کنند و در نتيجه اقدامات زيربنايي کمتري در حوزه ترافيک به مورد اجرا در آيد. اين متخصص حمل و نقل و ترافيک همچنين نگرش هاي کور نسبت به برخي مسائل ترافيکي را از ديگر مشکلات حمل و نقل بر شمرد و گفت: به رغم عقب ماندگي هايي  که در توسعه حمل و نقل داريم، اين نوع نگرش ها در خصوص اقدامات مديريت شهري پايتخت که انصافا در سال هاي اخير تلاش هاي زيادي را براي توسعه حمل و نقل عمومي به عمل آورده، بي انصافي است. وي ايراد وارده بر تونل توحيد از سوي برخي افراد را از جمله اين نگرش ها دانست و اضافه کرد: اعتقاد داريم اين نوع برخوردها از فقدان نگاه بلند مدت در افرادي نشات مي گيرد که به رغم جايگاهي  که در آن قرار دارند، ديد وسيعي نسبت به مسائل ندارند. عضو هيات علمي کنفرانس بين المللي مهندسي ترافيک در پايان خاطرنشان کرد: برگزاري اين کنفرانس يک ضرورت براي بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل مذکور است و به ويژه محوريت آن بر «حمل و نقل انسان محور» از حيث ايجاد ديد بلندمدت نسبت به مسائل حمل و نقل بسيار مثبت است.


 مدير کل سلامت شهرداري تهران
 مرحله دوم طرح سنجش عدالت تا نيمه بهمن ماه سال جاري به اتمام مي رسد 

مدير کل سلامت شهرداري تهران گفت: اجراي دور دوم طرح سنجش عدالت تاکنون بسيار موفقيت آميز بوده و پيش بيني مي شود با اتمام مرحله جمع آوري داده ها طي نيمه اول بهمن ماه امسال، تحليل نتايج به تفکيک محلات به مديريت محلات ارايه مي شود.  محمد مهدي گلمکاني با بيان مطلب فوق افزود: اولويت هاي لازم در قالب طرح سنجش عدالت مشخص شده و براي سال آينده نيز شاخص ها تعريف شده است و تا دو هفته آينده کتابچه محله که شامل شاخص هاي طرح عدالت است، و بحث هايي از قبيل سلامت شهري، اقتصاد شهر و بحث تغذيه که دنبال مي کند آماده و در اختيار مديريت محله قرار مي گيرد. مديرکل سلامت شهرداري تهران تصريح کرد: در حال حاضر اولويت اصلي که تقسيم بندي محلات بوده به اتمام رسيده و مکاتبات لازم در اين زمينه در حال ابلاغ است.  وي ادامه داد: با توجه به پيشرفت اجراي دور دوم طرح سنجش عدالت و موفقيت آميز بودن اين مرحله، در برخي مناطق ورود داده ها به پايگاه اطلاعات مرکزي آغاز شده است و پيش بيني مي شود با تداوم اين روند تا پايان بهمن ماه آناليز و تحليل نتايج به تفکيک 374 محله تهران ارايه شود. مديرکل سلامت شهرداري تهران اظهار کرد: براي اجراي طرح سنجش عدالت در ابتدا اولويت هاي هر محله را شناسايي کرديم تا هم برنامه ريزي محلات به شکل صحيح صورت گيرد و هم اولويت ها به اجرا در آمده و نهايتا نيز براي سال آتي اقدامات لازم تعريف شود. وي خاطرنشان کرد: اجراي طرح سنجش عدالت با تکميل اطلاعات هزار و 600 خانوار در منطقه 7 شهرداري تهران به اتمام رسيده و در برخي از مناطق، امور اجرايي از پيش بيني هاي صورت گرفته نيز پيشي گرفته است.   گلمکاني ادامه داد: اطلاعات و داده هاي طرح سنجش عدالت در تمام حوزه هاي مديريتي مورد استفاده قرار مي گيرد و مي تواند اساس برنامه ريزي ها و تصميم گيري هاي کلان عرصه اقتصاد و سلامت قلمداد شود. مديرکل سلامت شهرداري تهران خاطرنشان کرد: طرح سنجش عدالت از دو سال گذشته توسط شهرداري تهران در تمام مناطق 22 گانه  آغاز شده و در قالب اين طرح شهرداري به تمامي موضوع هايي که مربوط به سلامت شهر است به طور خاص و ويژه پرداخته و در برخي محله ها نيز بحث عدالت در سلامت شهر را به  صورت پايلوت نمونه گيري کرده و بر مبناي آن مداخله در حوزه هاي مختلف به انجام مي رسد. وي همچنين اضافه کرد: در اين زمينه سازمان جهاني بهداشت، طرح سنجش عدالت را که توسط شهرداري تهران به انجام رسيده مورد  قدرداني قرار داده است و از شهرداري تهران درخواست برگزاري کارگاه آموزشي براي برخي شهرداران پايتخت هاي کشورهاي بزرگ را داشته که شهرداري تهران نيز آمادگي خود را براي برگزاري اين کارگاه هاي آموزشي اعلام کرده است. گلمکاني در ادامه در خصوص فرارسيدن يوم الله 22 بهمن اظهار کرد: به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و فرا رسيدن دهه فجر، 12 بهمن اولين اتوبوس ديابت در سطح مناطق شهر تهران آغاز به کار کرده و با استفاده از متخصصين، تست قند خون شهروندان و خدمات غربال گري در سطح شهر به انجام مي رسد.


 مديرکل فرهنگي شهرداري تهران :
 جشنواره شمسه پاسخي به خواسته هاي اجتماعي و فرهنگي شهروندان است 

مديرکل فرهنگي شهرداري تهران با حضور در مراسم اختتاميه مجموعه جشنواره هاي شمسه در منطقه 15 اعلام کرد: جشنواره شمسه پاسخي به خواسته هاي اجتماعي و فرهنگي شهروندان است.  مهندس رمضاني با اشاره به تغيير رويکرد شهرداري تهران و تبديل آن از سازمان خدماتي به نهاد اجتماعي گفت: امروز ما مي خواهيم علاوه بر خدمات رساني به شهروندان در حوزه هاي امور شهري، فني و عمران، ترافيک و... در قبال مسايل فرهنگي و اجتماعي آنان نيز پاسخگو باشيم. وي افزود: مديريت شهري طي سالهاي اخير زيرساختهاي اجتماعي و فرهنگي را در سطح شهر بسيار افزايش داده و آمادگي ارائه خدمات فرهنگي و اجتماعي را به شهروندان دارد و مردم بايد خواسته هاي خود را از شهرداري طلب کنند. رمضاني در ادامه ضمن تقدير از تلاش هاي شهرداري منطقه 15 در حوزه هاي مختلف و به ويژه ارائه فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي افزود: برگزاري مراسم اختتاميه جشنواره هاي منطقه اي در منطقه 15 به مفهوم اتمام جشنواره نيست و تازه کار در تک تک موضوعات شروع شده است. وي خاطرنشان کرد: منطقه 15 در جشنواره شمسه در هشت موضوع فعال بوده ولي در موضوع نقاشي و تنديس محوري و هدايت کننده را در تهران به عهده داشته و بنده از مجموعه مديريت منطقه تقدير مي کنم که فرصت را براي شرکت شهروندان و به ويژه جوانان و نوجوانان در جشنواره شمسه فراهم نموده اند. رمضاني با اشاره به اينکه امسال صرفا نهال جشنواره شمسه کاشته شده است افزود : در صدديم تا در سالهاي آتي جشنواره را در رشته هاي بيشتر و گسترده تري اجرا نماييم. براساس اين گزارش مهندس رفيع معاون اجتماعي و فرهنگي و دبير جشنواره شمسه در منطقه 15 نيز در ادامه با اشاره به کشف استعدادهاي نهفته شهروندان محلات از طريق جشنواره شمسه گفت: خوشبختانه منطقه ما در اين جشنواره پيشگام بوده و قريب به 26 هزار نفر در اين زمينه ثبت نام کرده اند و حدود 3000 اثر هنري برجسته توليد شده که اين رخداد بزرگي است.


 آلودگي هواي تهران رهاوردي 15 ساله از بي توجهي مسوولين 
نويسنده : مريم شيخي

سالهاي پيش در دولت هاي پيشين که سفرهاي استاني- به مانند دولت نهم و دهم- در ميان نبود اکثر شهروندان استانها و شهرستانهاي کشور معترض بودند که چرا مسوولين تنها به پايتخت اهميت مي دهند و اصلا  و ابدا به شهرهاي آنان، حال به دليل مسافت ويا مشغله کاري مسوولا ن وقعي نمي نهند. اما اکنون پايتخت نشينان جاي آنها را گرفته اند. گويا دولت مدتهاست پايتخت را از ليست سفرهاي استاني خود حذف کرده است. معضلا تي چون آلودگي هوا و ترافيک از جمله معضلا تي هستندکه بدان آنچنان که بايد و شايد پرداخته نمي شود و بي شک مديريت شهري به تنهايي نخواهد توانست از پس اين معضلا ت بربيايد. اي کاش رئيس جمهور ما در غالب همان سفرهاي استاني سفري استاني هم هرچند کوتاه به شهر تهران - شهرستانهاي اطراف تهران - مي کردند ومي ديدند که پايتخت آبي ما ديگر خاکستري است. پايتختي که هميشه به البرزش مي نازيد حالا  ديگر البرزي قابل رويت نيست که بدان بنازد...
نخستين زنگ خطر جدي در باب آلودگي هواي تهران سال 74 به صدا در آمد و براي اولين بار در بيانيه هواي تهران آلودگي هوا به عنوان يک بحران ملي ذکر شد که بايد براي مقابله با آن از عزمي ملي استفاده کرد. حال نزديک به 15 سال از آن بيانيه مي گذرد اما متاسفانه حال تهران خوب که نشد هيچ; هر روز هم بدتر از روز قبل مي شود و مردم تهران دست به دامان پروردگار مي شوندکه باران رحمت خود را از تهران دريغ نکند تا شايد باد و باران بتوانند آلودگي را براي روزي، ساعتي و حتي لحظه اي مديريت کنند. تهران بزرگترين کلا نشهر خاورميانه باجمعيتي بسيار که عمده فعاليتهاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي ايران در آن متمرکز شده است اما متاسفانه به دلا يل بسيار مسوولا ن نتوانسته اند پايتخت را عاري از آلودگي کنند. بي شک تصميمات مقطعي و غيرکارشناسانه در اين زمينه بر تشديد آن دامن زد، البته تنها در برهه اي از زمان- تشديد آلودگي هوا- تصميماتي گرفته شد اما بعد از مدتي به فراموشي سپرده شد. شايد بيش از10  سال است که برنامه جامع کاهش آلودگي هواي تهران به تصويب رسيده است. اما دريغ و صد افسوس که اين برنامه تنها به تصويب رسيد اما برنامه مدوني براي کاهش آلودگي هوا انجام نگرفت. اگرچه اعمال محدوديت هاي ترافيکي و زوج و فرد کردن خودروها، بارور کردن ابرها و... در روزهاي ابتدايي تاثير خوبي در کاهش ترافيک شهر داشت اما آلودگي هواي تهران به دلا يلي چون عدم برنامه ريزي دقيق، مدون و کارشناسي و نيز عدم فرهنگ سازي در اين زمينه و افزايش  خودروهاي تک سرنشين، بنزين بي کيفيت، آلا يندگي کارخانجات و... بر تشديد اين معضل زيست محيطي افزود. تهران تنها کلا نشهر دنيا نيست اما ما شاهديم که کلا نشهرهاي بزرگ دنيا توانسته اند با برنامه ريزي اصولي و مدون و عزمي راسخ مشکل آلودگي هوايشان را حل کنند. اين کلا نشهرها با متمرکز شدن بر گسترش حمل و نقل عمومي که در راس آن مترو بود توانستند در مدت معيني سد محکمي در برابر آلودگي هوا باشند. حال اگر دولت خود را ملزم به اجراي قانون برنامه چهارم توسعه مي کرد و سهم ناوگان حمل و نقل عمومي در رفت وآمدهاي شهري را افزايش مي داد و تسهيلا ت 2 ميليارد دلا ري مترو تهران و کلا نشهرها را تخصيص مي داد شايد ما امروز در شرايط وضعيت هشدار آلودگي هواي تهران نبوديم. توسعه مترو و تراموا که از جمله انرژي هاي پاک و سبز به شمار مي روند منجر به کاهش آلودگي هوا در کلا نشهرهاي بزرگ دنيا شده است. استفاده از چنين انرژي هايي باعث شده تا آلودگي در اين شهرها به شدت کاهش يابد. حال در تهران نه بودجه توسعه مترو در اختيار شهرداري قرار مي گيرد و نه کمکي به شهرداري براي حل اين معضل صورت مي گيرد. براساس آمارهاي منتشر شده در روزهاي تشديد آلودگي هواي تهران شمار بيماران تنفسي تا 60 درصد افزايش مي يابد. ضمن اينکه به طور متوسط موجب کاهش 5 سال از عمر پايتخت نشينان مي گردد. پرواضح است که انسان براي ادامه زندگي نمي تواند بدون هوا حتي 5 دقيقه به حيات خود ادامه دهد. بنابراين بايد براي نجات پايتخت نشينان و برون رفت از اين معضل فکري اساسي از سوي مسوولين انديشيده شود. زيرا معضل آلودگي هواي تهران يک مساله عمومي است و همه را تهديد مي کند و اين وظيفه مسوولين است که با تدابير جدي تر بر رفع اين معضل زيست محيطي تلا ش کنند. حال بي ترديد و بدون اغراق تنها راه برون رفت و نجات تهران از معضل آلودگي هوا توسعه حمل و نقل عمومي و در راس آن مترو است بنابراين دولت بايد با تخصيص اعتبارات لا زم در جهت رفع اين معضل، قدم هاي جدي تري بردارد. اگر دولت اکنون چاره اي براي رفع آلودگي هواي تهران نکند بي شک اين بحران در سالهاي بعد ابعاد گسترده تري به خود خواهد گرفت و بي ترديد کنترل آن نيازمند صرف هزينه هاي هنگفت مادي و به خطر افتادن جان هزاران شهروند خواهد بود. آري حال تهران بسيار بد است و نيازمند عزمي ملي و توجه مسوولين مربوطه است. آلودگي هواي تهران در انتظار برنامه اي است که به صورت مدون، برنامه ريزي و اجرا شود. چرا که تصميمات مقطعي مسوولا ن نمي تواند پاسخگوي آلودگي اي که رهاورد 15 سال، بي توجهي مسوولين است باشد، اي کاش مسوولين ذيربط تابلوي کنترل کيفيت هواي تهران که در گوشه گوشه اين شهر خوش نشسته را مي ديدند که چطور خطوط قرمز هر روز از يکديگر سبقت مي گيرند و ذرات معلق، آزبست، دود و... رشد فزاينده به خود مي گيرند. زنگ آلودگي هواي تهران مدتهاست به صدا درآمده است اما گويا نمي خواهيم صداي آن را بشنويم...


 ارسال بيش از 200 مقاله به همايش "شهرداري به منزله نهاد اجتماعي"  

مدير کل مطالعات اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران و دبير همايش "شهرداري به منزله نهاد اجتماعي" از ارسال بيش از 200 مقاله به دبيرخانه علمي اين همايش خبر داد و گفت: علاوه براين تدوين 46 مقاله در خصوص محورهاي اصلي همايش به اساتيد برتر حوزه علوم اجتماعي سفارش داده شده است.  دکتر علي اصغر محکي با بيان اين مطلب افزود: جلسه شوراي سياست گذاري و اطلاع رساني همايش به منظور بررسي روند اجرايي امور و دريافت گزارش عملکرد دبيران علمي و اجرايي برگزار شد.  وي تصريح کرد: برگزاري اين همايش حمايت گسترده اساتيد و جامعه علوم اجتماعي را به همراه داشته است. طرح مبحث ارتقا شهرداري به يک نهاد اجتماعي ابتدا از سوي دکتر قاليباف مطرح شد و به دليل پاسخگويي اين تفکر به نيازهاي زندگي شهري و رفع خلاهاي موجود امروز به مطالبه شهروندان از شهرداري تهران تبديل شده است.  محکي از ارسال بيش از 200 مقاله به همايش" شهرداري به منزله نهاد اجتماعي" خبر داد و گفت: بر طبق آخرين آمار کميته علمي بيش از 200 مقاله به اين همايش ارسال و علاوه بر اين تدوين 46 مقاله در خصوص محورهاي هفتگانه به اساتيد برتر حوزه علوم اجتماعي سفارش داده شده است.  مدير کل اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران ادامه داد: مقاله هاي ارايه شده توسط 90 استاد داوري مي شوند. در پايان همايش مقالات ارايه در 4 مجلد به چاپ خواهد رسيد. 


 رشد 10 درصدي بودجه سال 91 شهرداري تهران 

معاون برنامه ريزي و توسعه شهري شهرداري تهران با بيان اينکه لايحه بودجه سال 91 شهرداري به شوراي شهر در مهلت قانوني ارائه شد، گفت: در اين لايحه، ماموريت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با 42 درصد بالاترين سهم را داراست. سيد مناف هاشمي با بيان اين مطلب گفت: مهلت ارائه لايحه بودجه شهرداري تهران به شوراي اسلامي شهر تا پايان دي ماه بود که شهرداري موفق شد در مهلت قانوني و در 29 دي ماه، لايحه بودجه سال 91 را به شوراي شهر ارائه کند. وي با اشاره به بودجه پيش بيني شده براي شهرداري تهران در سال آتي اظهار کرد : در مجموع بودجه و متمم آن 10 هزار و 200 ميليارد تومان پيش بيني و پيشنهاد داده شده است که اين ميزان نسبت به سال جاري که 9300 ميليارد تومان مجموع بودجه و متمم آن بود، 10 درصد رشد داشته است.  هاشمي تصريح کرد: با توجه به اين که بودجه سال قبل نيز تا حدودي عملياتي تعريف شده بود، امسال در اين زمينه يک گام جلوتر عمل کرديم و هم اکنون لايحه بودجه سال آتي که توسط رئيس شوراي شهر به کميسيون ها ارجاع شده بود، در حال بررسي است. معاون برنامه ريزي و توسعه شهري شهرداري تهران در ادامه با اشاره به سهم ماموريت هر يک از حوزه هاي شهرداري تهران در لايحه بودجه سال 91 گفت: در اين لايحه، ماموريت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با 42 درصد بالاترين سهم را داراست. وي افزود: ماموريت حوزه خدمات شهري 13درصد، حوزه فرهنگي و اجتماعي 9 درصد ، حوزه ايمني و مديريت بحران 3 درصد ، حوزه شهرسازي و معماري 2 درصد و ماموريت بخش جاري و نگهداري که شامل حوزه هاي مالي و اداري و پشتيباني است به طور مشترک 33 درصد است که در اين بخش ماموريت هاي هوشمند سازي و مديريتي شهرداري و همچنين وظايف مربوط به قراردادها، پرداخت ها و حقوق و مزاياي شهرداري در نظر گرفته شده است. معاون شهردار تهران تصريح کرد: آنچه در ارائه لايحه بودجه سال 91 حائز اهميت است اين که در اين لايحه پروژه هاي جديد کمتر تعريف شده و بيشتر توجه به پروژه هاي بزرگ و نيمه کاره است تا به اتمام برسد. وي افزود: توجه به پروژه هاي بزرگراهي مانند بزرگراه هاي يادگار امام(ره)، امام علي(ع)، شهيد صياد شيرازي و درياچه چيتگر وهمچنين پروژه هاي ترافيکي مانند اتوبوس و مترو و بيآرتي از اولويت هايي است که در لايحه بودجه سال 91 به آن اشاره شده است.


 برنامه هاي ويژه دهه مبارک فجر در منطقه ده کليد مي خورد 

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 10 گفت: همزمان با فرارسيدن سي و سومين بهار انقلاب ايران برنامه هاي ويژه دهه مبارک فجر با شعار فجر بيداري برگزار و 110 پروژه شهري در اين منطقه افتتاح خواهد شد.  جواد سيفي با بيان اين مطلب گفت: افتتاح 110 پروژه شهري با حضور مديران ارشد شهري، آماده سازي و آراستگي فضاي عمومي منطقه براي استقبال از سي و سومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، برگزاري جنگ شادي با همکاري شبکه آموزش سيما ويژه کودکان در مجتمع فرهنگي و هنري مهتاب برپايي نمايشگاه عکس و روزنامه ديواري، برگزاري مسابقه نقاشي، برپايي غرفه هاي انقلاب، برگزاري مسابقات ورزشي و نور افشاني در شب هاي انقلاب از برنامه هايي است که در اين دهه برگزار مي شود.


 خبر 

ممنوعيت تردد غير مجاز تاکسي ها در محدوده طرح ترافيک

تاکسي هايي که مبدا، مقصد و مسير عبوري آن ها خارج از محدوده طرح ترافيک است، مجاز به ورود به اين محدوده نيستند.  روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با صدور اطلاعيه اي اعلام کرد: آن دسته از تاکسي هايي که  خارج از فهرست سازمان تاکسيراني تهران و به صورت غيرمجاز در محدوده طرح ترافيک تردد مي نمايند، شناسايي و جريمه خواهند شد. بر اساس اين گزارش به منظور کاهش ترددهاي غير مجاز و افزايش رواني حرکت در هسته مرکزي شهر، تاکسي هايي که خارج از فهرست سازمان تاکسيراني تهران قرار دارند و تردد آن ها در محدوده طرح ترافيک غير مجاز است، از طريق دوربين هاي نظارت تصويري شناسايي شده و  در صورت ورود غير مجاز به محدوده طرح ترافيک جريمه مي شوند. گفتني است طرح ممنوعيت تردد غير مجاز تاکسي ها در محدوده طرح ترافيک از ابتداي بهمن ماه جاري آغاز شده و اجراي آن به صورت جدي و دقيق اعمال خواهد شد.


تدوين سه برنامه ميان مدت
براي مناسب سازي کامل شهر تهران

در بيانيه 7 ماده اي نشست فصلي شوراياران پيشنهاد شده است تا تا طرح مناسب سازي کامل شهر تهران در قالب سه برنامه پنج ساله در دستور کار قرار گيرد.  نشست فصلي شوراياران با موضوع بررسي مشکلات معلولان عصر روز گذشته 9 بهمن ماه با حضور رييس شوراي شهر تهران، معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، رييس ستاد هماهنگي شوراياران شهر تهران و فعالان حوزه معلولان برگزار و با صدور بيانيه اي در 7 ماده به کار خود خاتمه داد.  در اين بيانيه بر لزوم بهره گيري از توان شوراياران و سازمان هاي مردم نهاد معلولان به عنوان ناظران امين مردم در روند تسريع مناسب سازي معابر و فضاهاي شهري تاکيد و پيشنهاد شده است تا طرح مناسب سازي کامل شهر تهران در قالب سه برنامه پنج ساله در دستور کار قرار گيرد.  همچنين در اين بيانيه آمده است تا به منظور پيگيري روند کمي و کيفي فعاليت هاي مناسب سازي محيط شهري و نظم بخشي به اقدامات آتي و پيگيري مفاد بيانيه همايش " شهري براي همه" کميته متشکل از ستاد شوراياري، شهرداري تهران ونمايندگان سازمان هاي مردم نهاد تشکيل شود.

 

طرح پهنه فرهنگي خيابان پيروزي بررسي شد

دبير شوراي عالي اجتماعي، فرهنگي و ورزشي شهرداري تهران از برگزاري صد و چهل و نهمين جلسه اين شورا خبر داد و گفت: بررسي طرح پهنه فرهنگي خيابان پيروزي، تصويب برگزاري همايش مديريت محله در سال آتي و تهيه پيوست اجتماعي طرح تعريض خيابان پيروزي محورهاي اصلي اين جلسه را به خود اختصاص دادند.  سيدرضا مصطفوي ضمن بيان اين مطلب افزود: طرح پيشنهادي منطقه 13 شهرداري تهران درخصوص  توسعه فضاهاي فرهنگي، حفظ هويت مساجد ايجاد المان هاي شهري و احداث موزه تحت عنوان" پهنه فرهنگي خيابان پيروزي" درصد و چهل و نهمين جلسه اين شورا مورد بررسي قرار گرفت.  وي گفت: تهيه پيوست اجتماعي طرح تعريض خيابان پيروزي با تاکيد لزوم انجام نظر سنجي ساکنان منطقه در خصوص اين طرح و کار کارشناسي راي موافق اعضاي شوراي عالي اجتماعي، فرهنگي و ورزشي شهرداري تهران را به همراه داشت.  دبير شوراي عالي اجتماعي، فرهنگي و ورزشي شهرداري تهران تصريح کرد: در اين جلسه بر افزايش تعامل و همگرايي مساجد، مديران شهري و بسيج تاکيد و مقرر شد تا پايان سال 91 کليه اقدامات اجرايي جهت احداث، تکميل وتجهيز سراي محلات 374 گانه تهران به اتمام برسد.