نسخه شماره 2837 - 1390/11/08 -

کارلوس کي روش:
جام جهاني، رويا و ماموريت ماست

محمدرضا داور زني پس از کسب دوباره رياست واليبال گفت:
هدف کسب سهميه المپيک و ليگ جهاني


خبر


اخبار خارجي


 کارلوس کي روش:
 جام جهاني، رويا و ماموريت ماست 

سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال ايران حضور در جام جهاني را به شکل زنگ تفريح نمي خواهد.
به گزارش ايسنا مشروح گفت وگوي کارلوس کي روش را در ادامه مي خوانيد.
چطور شد که سرمربي ايران شديد؟
خيلي ساده بود. چيزي که من براي ساختن آينده ام به دنبالش بودم، هماني بود که فدراسيون ايران به دنبالش مي گشت. من مي خواستم تيم آينده ام را به جام جهاني 2014 ببرم و درخواست فدراسيون فوتبال ايران از من هم همين بود.
پس از گذشت چندين ماه از حضور در ايران، چه ميزان از تصوراتتان به واقعيت تبديل شده است؟
آن چيزهايي که به ساختار فوتبال مربوط مي شده است بر اساس درخواست هاي من ايجاد شده است و مهم تر از آن اينکه بازيکنان من انگيزه بسيار بالايي براي رسيدن به هدف دارند و هماهنگي بسيار خوبي بين فدراسيون فوتبال، سازمان ليگ و تيم ملي وجود دارد.
شما با پست سرپرستي تيم فوتبال مخالفيد يا با سرپرست سابق تيم ملي و دليل برکناري ترابيان چه بود؟
من با هيچ کدام مخالفتي ندارم. ما چارت جديدي را براي تيم ملي طراحي کرده ايم که در آن وظايف همه مشخص است. ما قرار است همه زير نظر رييس فدراسيون فوتبال کار کنيم و مهم اين است که هر روز بيشتر از روز قبل پيشرفت کنيم. هر کسي مي خواهد در تيم ملي کار کند بايد بپذيرد که اين يک کار تمام وقت است و افرادي که امروز در تيم ملي هستند، اين را پذيرفته اند.
قرار بود با حضور در تيم ملي ايران، تيم هاي پايه ما را نيز زير نظر بگيريد. اين کار به کجا رسيده است؟
من در ابتداي حضورم در ايران موافقت کردم که از تيم هاي جوانان و اميد ايران حمايت و بر کارهايشان نظارت کنم اما اخيرا کفاشيان و تاج نسبت به تيم ملي نوجوانان هم احساس نگراني کرده اند و از من خواسته اند بر اين تيم نيز نظارت کنم. من خوشحالم مي شوم که اين کار را انجام دهم چرا که اين کار را در تمام دوران حرفه اي خودم انجام داده ام اما همه چيز بايد شفاف باشد. بين اينکه من تجربه خود را در اختيار تيم هاي پايه بگذارم و در تصميم گيري ها موثر باشم با اينکه همه کارها را کسان ديگر انجام دهند و فقط از اسم من استفاده شود تفاوت وجود دارد. من آماده همکاري هستم اما نمي توانم قبول کنم که از نامم سواستفاده شود. فدراسيون فوتبال از من خواسته است که بر کارها نظارت کنم و در صورت لزوم در تصميم گيري هاي تيم هاي پايه دخالت کنم. بنابراين من با تمام مسئولان اين تيم ها جلسه اي خواهم گذاشت و نظراتم را به آن ها انتقال خواهم داد.
پيش از اين گفته ايد که با نشستن نمي توان به جام جهاني رفت.
نبايد صرف صعود به جام جهاني را اتمام کار بدانيم. ما نمي خواهيم در برزيل زنگ تفريح باشيم. اگر ما کوچک ترين شانسي براي خوب ظاهر شدن برابر برزيل يا هر تيم ديگر داشته باشيم، بايد از اکنون رويش کار کنيم. اگر قرار باشد در جام جهاني برزيل زنگ تفريح ديگر تيم ها باشيم، مربيان زيادي هستند که مي توانند اين کار را انجام دهند و بازيکنان زيادي هم هستند که دوست دارند براي تفريح به برزيل سفر کنند. در جام جهاني 2010 دومين بازي ما برابر کره شمالي بود که 7 بر صفر برابر اين تيم پيروز شديم. من در طول آن بازي بارها نيمکت کره را نگاه کردم و به چهره سرمربي اين تيم دقت کردم. به محض اينکه بازي تمام شد به سمت نيمکت حريف رفتم و مربي اين تيم را در آغوش گرفتم چون مي دانستم که با اين شکست غرور ملتي که پشت اين تيم است، خدشه دار شده است. من نمي خواهم که در جام جهاني برزيل در کسوت سرمربي تيم ملي ايران، احساس مربي کره شمالي را تجربه کنم.
و درباره صعود به جام جهاني چه حرفي داريد؟
برخي افراد نمي دانند که صعود به جام جهاني صورت مي گيرد. آن ها فکر مي کنند که صعود به جام جهاني در سال 2014 رخ مي دهد در حالي که اين مسئله در بهار 2012 اتفاق خواهد افتاد. اکنون با توجه به فشردگي مسابقه هاي ليگ نمي توانيم ماهي يک بار براي تيم ملي اردو بگذاريم اما فعلا براي رويارويي با قطر اردويي را در امارات برگزار مي کنيم و در آنجا با اردن هم يک بازي تدارکاتي انجام خواهيم داد. جام جهاني، رويا و ماموريت ماست.
شما سال ها با مربيان بزرگي از جمله آلکس فرگوسن کار کرده ايد. درباره اين مربي چه نظري داريد؟
فرگوسن شخصيت بسيار بالايي دارد و از دوستان بسيار نزديک من است. آنچه بيشتر مردم درباره اين مربي نمي دانند اين است که او بسيار شوخ طبع است و اين شوخ طبعي بهترين دارو در فوتبال است.
فکر مي کنيد فرگوسن چند سال ديگر در فوتبال باقي بماند؟
اگر شما به من بگوييد که چند سال تا بي نهايت باقي مانده است من هم به شما خواهم گفت که او چند سال در فوتبال باقي خواهد ماند.
کي روش در پايان حضورش در برنامه ورزش و مردم حضور در جام جهاني را رويا و مامويت خود دانست.


 محمدرضا داور زني پس از کسب دوباره رياست واليبال گفت:
 هدف کسب سهميه المپيک و ليگ جهاني 

رييس فدراسيون واليبال در حاشيه نشست مجمع انتخابات گفت: مهم ترين هدف ما کسب سهميه المپيک و راهيابي به ليگ جهاني است و اميدوارم با برنامه ريزي صحيح و همکاري همه اعضا و دوستداران واليبال براي اولين بار شاهد حضور تيم ملي واليبال در المپيک باشيم.
محمدرضا داور زني پس از اين که براي چهار سال ديگر از سوي مجمع انتخابات فدراسيون واليبال به عنوان رييس برگزيده شد در گفت وگو با ايسنا اظهار کرد: بايد از تک تک هيات هاي استاني، نمايندگان نيرو هاي مسلح و وزارت ورزش و همه حاضران مجمع تشکر کنم و يادآور شوم که موفقيت هاي امروز واليبال حاصل همکاري اين عزيزان است.
ما امروز در مجمع با کاپ ها و مدال هايي که در چهار سال گذشته براي واليبال به ارمغان آمده است، عملا حرف هاي خود را زديم و اميدواريم در ادامه راه، با کسب سهميه المپيک و راهيابي به ليگ جهاني قول هايي که به اعضاي مجمع داديم را عملي کنيم.
وي تاکيد کرد: از اين که اعضاي جمع يک بار ديگر اعتماد خود را به من نشان دادند تشکر مي کنم مطمئن باشيد هر روز که احساس کنم ديگر نمي توانم براي واليبال مفيد باشم از مسئوليت خود کنارگيري مي کنم، اما تا زماني که توان دارم براي اعتلاي واليبال کشورم مي جنگم. البته معتقدم موفقيت هاي واليبال ايران با همفکري همه اعضاي فدراسيون و خانواده واليبال حاصل شده است.
محمدرضا داورزني در پاسخ به سوالي درباره انتقاد هاي ناصر ميرفخرايي ديگر کانديداي رياست فدراسيون واليبال در مجمع گفت: من تمايلي ندارم در اين باره صحبت کنم. در يکسال گذشته ما به شکل هاي مختلف مورد حملات و انتقاد هايي قرار گرفتيم. قطعا من سابقه بازي حرفه اي واليبال را ندارم، اما 32 سال در مديريت ورزشي، باشگاه داري و رياست فدراسيون فعاليت کردم که فکر نمي کنم کسي بتواند منکر فعاليت  حرفه اي من در دوران مديريت باشد.
رييس فدراسيون واليبال در پاسخ به سوالي درباره برنامه هاي خود براي دور جديد رياست گفت: مهم ترين هدف ما راهيابي به رقابت هاي المپيک و ليگ جهاني واليبال است. در همين راستا از مربيان به نام واليبال جهان مثل ولاسکو و سي چلو براي همکاري دعوت کرديم و اميدواريم تا براي اولين بار شاهد حضور تيم ملي واليبال ايران در رقابت هاي المپيک باشيم. 
داور زني ادامه داد: سال آينده جمهوري اسلامي ايران ميزبان رقابت هاي نوجوانان و جوانان آسيا در شهر اصفهان است که اميدواريم اين رقابت ها به بهترين شکل ممکن برگزار شود. هم چنين براي آماده سازي تيم ملي پيش از حضور در رقابت هاي زيرگروه المپيک، با رايزني هاي انجام شده چند بازي تدارکاتي با تيم هاي صربستاني، اسلووني و اسلوواکي داشته باشيم. در نظر داريم تا تيم را پيش از رقابت هاي المپيک به کره اعزام کنيم و دو بازي تدارکاتي با کره اي ها داشته باشيم البته با توجه به تقويم بازي هاي کشور هاي اروپايي در حال رايزني هستيم تا بتوانيم يک بازي هم با تيم ملي واليبال ايتاليا در اروپا برگزار کنيم و ملي پوشان را در رويارويي با تيم تونس قهرمان قاره آفريقا نيز محک بزنيم. در مجموع بايد بگويم واليبال ايران شش ماه سخت و سرنوشت ساز را در پيش رو دارد که اميدواريم در نهايت به کسب سهميه المپيک و راهيابي به ليگ جهاني ختم شود.


 خبر 

 احسان حدادي بهترين پرتابگر آسيا در سال 2011

براساس آخرين رده بندي صورت گرفته در موسسه آمار اتحاديه بين المللي فدراسيونهاي دووميداني، احسان حدادي به عنوان بهترين پرتابگر آسيا (در تمام مواد پرتابي) انتخاب شد.  به گزارش ايسنا، موسسه بين المللي آمار دووميداني در نخستين ماه سال 2012 ميلادي از احسان حدادي به عنوان بهترين پرتابگر آسيا نام برد. اين درحالي است که اين رده بندي نه فقط در ميان پرتابگران ديسک، بلکه از ميان همه پرتابگران برتر آسيا در مواد پرتاب وزنه، پرتاب چکش، پرتاب ديسک و پرتاب نيزه صورت گرفته است. در کنار او "يافنگ لي" از چين نيز به عنوان بهترين پرتابگر زن آسيا برگزيده شده است.  با اين درخشش حدادي در کنار عملکرد خوب برادران صميمي در سال 2011، کشور ايران در رده بندي پرتاب ديسک دنيا با 3559 امتياز در مکان چهارم قرار دارد.  در ادامه بهترين پرتابگران قاره هاي مختلف و رده بندي کشورها در پرتاب ديسک ارايه خواهد شد.


وزير براي باشگاه ذوب آهن 10 دقيقه وقت نداشت

عضو هيئت مديره باشگاه ذوب آهن اصفهان بحث فروش امتياز اين باشگاه را کاملا رد کرد و گفت: براي حل مشکلات به وزارت ورزش و جوانان رفتيم اما وزير 10 دقيقه از وقت خود را به باشگاه بزرگ ذوب آهن اختصاص نداد. منصور يزدي زاده در گفتگو با مهر، در مورد بحث فروش امتياز باشگاه ذوب آهن به متقاضيان اصفهاني ضمن بين مطلب فوق گفت: چنين چيزي امکان ندارد. از آنجايي که سهام ذوب آهن در حال واگذاري است، اجازه فروش امتياز باشگاه ذوب آهن را نداريم. بعد از واگذاري سهام ذوب آهن در بورس در اين خصوص تصميم گيري خواهد شد و الان هر بحثي مطرح مي شود، صحت ندارد. وي با اشاره به اينکه نمايندگان مجلس با وزير ورزش در اين مورد نامه نگاري کردند، تاکيد کرد: حتي به دفتر وزير هم رفتيم اما نهايتا با مديرکل دفتر وزارتي صحبت کرديم زيرا آقاي وزير فرصت نداشت 10 دقيقه وقت خود را به باشگاه بزرگ ذوب آهن که قدمت بسيار و رشته هاي ورزشي متعدد دارد، اختصاص دهد. هيچ کمکي هم صورت نگرفت که بشود آن را به زبان آورد.


ورزش کلاسيک و دقيق بسياري از بيماري ها را درمان مي کند

رييس کل سازمان نظام پزشکي با تاکيد بر لزوم برنامه ريزي دقيق و علمي در مقوله تربيت بدني در کشور گفت: ورزش کلاسيک و دقيق بسياري از بيماري ها را درمان کرده و همچنين باعث سلامت اجتماعي کشور مي شود.  به گزارش مردم سالاري، دکتر سيد شهاب الدين صدر در حاشيه دومين دوره مسابقات ورزشي قهرماني جامعه پزشکي کشور با تاکيد بر آن که دستگاه هاي مختلف بايد در امر توسعه تربيت بدني مشارکت لازم را داشته باشند، گفت: در حال حاضر سرانه فضاهاي ورزشي به ازاي هر نفر در کشور 0/7 متر مربع است که اين سرانه بايد افزايش يابد.  وي ادامه داد: قطعا يکي از سياست هاي درست در امر تربيت بدني، مشارکت بخش خصوصي است يکي از مشکلات کنوني در کشور آن است که باشگاه ها و مقوله ورزش در اختيار دولت است. هرچند حمايت دولت از ورزش بسيار خوب است اما بايد بخش خصوصي و نهادهاي مختلف در امر تربيت بدني سرمايه گذاري کنند. دولت نيز مي تواند از بخش خصوصي و نهادهاي سرمايه گذار در مقوله ورزش حمايت لازم را داشته باشد. رييس کل سازمان نظام پزشکي با تاکيد بر لزوم توسعه ورزش همگاني و قهرماني ادامه داد: در حال حاضر تنها حدود 15 تا 20 درصد مردم کشور به ورزش همگاني اقدام مي کنند قطعا در اين زمينه با شرايط مطلوب فاصله داريم. در مقوله ورزش به فضا، نيروي انساني و اعتبارات نياز است. اعتبارات براي تربيت بدني در کشور بايد افزايش يابد.  وي در اين باره ادامه داد: تشکيل وزارت ورزش و جوانان در سال جاري اقدام بسيار موثري بود چرا که متولي مشخصي براي امر ورزش در نظر گرفته شد.  وي ادامه داد: براي حرکت رو به رشد کشور در تمام ابعاد، نيازمند جامعه اي سالم هستيم. همچنين بسياري از بيماريها با ورزش کلاسيک و دقيق درمان مي شوند ضمن آن که ورزش اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را پوشش مناسبي مي دهد.  صدر افزود: در مقوله ورزش نيازمند برنامه ريزي علمي براي استعداديابي در سطح کشور هستيم لازم است مدارس و دانشگاه ها در اين زمينه فعال تر عمل کنند.


 اخبار خارجي 

برکناري مورينيو 20 ميليون يورو براي رئال هزينه خواهد داشت

باشگاه رئال مادريد در صورتي که در تابستان "خوزه مورينيو"، سرمربي پرتغالي خود را برکنار کند غرامتي 20 ميليون يورويي بايد به او بپردازد. به گزارش مهر،  رئال در صورتي که بخواهد با مورينيو قطع همکاري کند رقمي در حدود 20 ميليون يورو را بايد به اين مرد پرتغالي بپردازد. سرمربي اسبق چلسي و اينتر تا سال 2014 با رئال قرارداد دارد.


آقاي داور، با بارسلوني ها
جشن شادي بگير!

دروازه بان تيم فوتبال رئال مادريد احتمال دارد به خاطر توهين به داور مصاف ال کلاسيکو جريمه شود. به گزارش فارس و به نقل از روزنامه هاي آس و مارکا، ايکر کاسياس پس از جدال  بامداد پنج شنبه با بارسلونا حرف هايي عليه تکسيرا، داور اين بازي زد و قاضي بازي را متهم به جانبداري از کاتالان ها به خاطر دادن 7  کارت زرد و يک کارت قرمز(سرخيو راموس) کرد. کاسياس در مقابل دوربين يکي از شبکه هاي تلويزيوني کشورش با لحن عجيبي گفت: آقاي تکسيرا، مبارکت باشد. مي تواني بروي و با بارسلوني ها جشن شادي بگيري!


ستارگان بايد
تا سرحد  توان بجنگند

بنابه نوشته يک روزنامه معتبر آلماني سرمربي باوارايي ها پس از ناکامي در بازي هفته قبل از ستارگانش توانمندي بيشتري را طلب مي کند. به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از بيلد، يوپ هاينکس، سرمربي 66 ساله سرخ پوشان مونيخي خطاب به توماس مولر، رافينا، توني کروس،آرين روبن و ماريو گومس حرف هاي زد که نشان از فشار بيشتر به آن داشت. وي گفت: بازيکنان بايد ياد بگيرند و درک کنند که امروزه براي کسب نتيجه فقط نمي توان به توانايي هاي موجود اکتفا کرد. بلکه هرکس بايد آماده باشد تمام توان خود را خرج کند. هر ستاره بايد بداند که در زمين مسابقه تا سر حد توان بجنگد و توانش را به معرض نمايش بگذارد.