نسخه شماره 2791 - 1390/09/07 -

راي بازيکنان خاطي پرسپوليس اعلام شد
رضايي 20 ماه و نصرتي 10 ماه محروم شدند


توقف واليبال ايران در برابر آمريکا


صعود پرسپوليس به يک چهارم نهايي جام حذفي


خبر


اخبار کوتاه


 راي بازيکنان خاطي پرسپوليس اعلام شد
 رضايي 20 ماه و نصرتي 10 ماه محروم شدند 

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال راي خود را در خصوص تخلف محمد نصرتي و شيث رضايي اعلام کرد.
ديدار دو تيم پيروزي تهران و داماش گيلان در حالي مورخ  90/8/7 برگزار شد که از سوي محمد نصرتي و شيث رضايي تخلفاتي صورت گرفت. بر همين اساس شيث رضايي به مدت  20 ماه از کليه فعاليتهاي ورزشي محروم ( 4 ماه براي ارتکاب عمل زننده و  16 ماه براي جريحه دار نمودن اخلاق عمومي) و به پرداخت  300 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.
محمد نصرتي نيز به مدت  10 ماه از کليه فعاليتهاي فوتبالي محروم ( 4 ماه براي ارتکاب عمل زننده و  6 ماه براي جريحه دار شدن اخلاق عمومي) و به مبلغ  300 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. ضمن اينکه در احتساب محروميت هاي فوق، محروميت ناشي از صدور دستور موقت نيز محاسبه مي شود.
کميته انضباطي بروز رفتارها و اعمال مغاير شان اين دو متخلف را ناشي از مسامحه مسئولان باشگاه فرهنگي پيروزي دانسته و اين باشگاه را به پرداخت  200 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد.
احکام بر اساس اصول اخلاقي و شرعي نبوده

محمد رويانيان ساعاتي پس از صدور راي کميته انضباطي از فدراسيون فوتبال به شدت انتقاد کرد.
به گزارش ايسنا،  مدير عامل باشگاه پرسپوليس در انتقاد از راي کميته انضباطي مبني بر جريمه باشگاه به دليل مسامحه گفت: باشگاه پرسپوليس قاطع ترين تصميم را در مورد اين بازيکنان اخذ کرد و اگر قرار است جريمه اي انجام شود، بايد کميته انضباطي و سازمان ليگ جريمه شوند نه باشگاه پرسپوليس.
رويانيان افزود: متاسفانه کميته انضباطي در گذشته در زمينه تخلفات انجام گرفته در بازي ها هيچ گونه برخورد قوي از خود نشان نداده و حالا يک باره تحت تاثير جو رسانه اي، باشگاه پرسپوليس را که قاطع ترين تصميم را در زمينه برخورد با بازيکنانش گرفته است متهم به مسامحه کرده و جريمه مي کند و من يقين دارم که حکم اين کميته بر اساس اصول شرعي و اخلاقي نبوده و تنها تحت تاثير جو رسانه اي اخذ شده است.
وي با انتقاد از شديد از زمان اعلام راي کميته انصباطي افزود: اعلام راي کميته انضباطي آن هم در شرايطي که تنها کمتر از شش ساعت به بازي حساس تيم پرسپوليس در جام حذفي باقي مانده، نشانگر چه چيزي است، حالا مي خواهند با ضربه زدن به روحيه تيم، قاطعيت خودشان را نشان دهند؟!
وي گفت: مسامحه کاري آيا در زمان من بوده يا در گذشته اتفاق افتاده است؟ اگر در زمان گذشته بوده چرا تاکنون برخورد نداشته ايد و اگر در زمان مديريت دو ماهه من است که قاطع ترين تصميم براي برخورد با متخلفان اخذ شده است.
وي در ادامه تصريح کرد: به جاي اين گونه صحبت ها بايد ريشه اقدامات را در درست عمل نکردن به وظايف قانوني در سازمان ليگ و کميته انضباطي جستجو کرد و اگر بنا بر جريمه است ابتدا بايد آنها جريمه شوند.


 توقف واليبال ايران در برابر آمريکا 

ششمين روز رقابت هاي جام جهاني واليبال با برتري 3برصفر تيم واليبال آمريکا مقابل ايران پيگيري شد.
به گزارش ايسنا، تيم ملي واليبال ايران در ششمين ديدار خود در جام جهاني واليبال به مصاف تيم قدرتمند آمريکا رفت. پيش از اين شاگردان خوليو ولاسکو يک شکست مقابل کوبا و چهار پيروزي مقابل ژاپن، صربستان، لهستان و آرژانتين کسب کرده و با 9امتياز در رتبه پنجم جدول رده بندي جاي گرفته بودند.
آمريکا يکي از قدرتمندترين تيم هاي واليبال جهان است و پيش از آغاز اين رقابت ها با 147 امتياز در رده چهارم رنکينگ فدراسيون جهاني واليبال قرار داشت. اين تيم که سابقه قهرماني و کسب مدال برنز در جام جهاني، سه دوره قهرماني در المپيک در سال هاي 1984، 1988 و2008 همچنين قهرماني در دور نوزدهم ليگ جهاني و همچنين سه مدال طلاي رقابت هاي قهرماني جهان را در کارنامه خود دارد، از پرافتخارترين تيم هاي حال حاضر واليبال جهان به شمار مي رود.
 ملي پوشان واليبال ايران امروز به مصاف تيم نه چندان قدرتمند مصر مي روند.


 صعود پرسپوليس به يک چهارم نهايي جام حذفي 

تيم فوتبال پرسپوليس تهران با پيروزي 3 بر 2 برابر ذوب آهن در اصفهان، موفق شد به عنوان اولين تيم به مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي فوتبال صعود کند.  به گزارش ايسنا، تيم هاي فوتبال پرسپوليس و ذوبآهن در چارچوب مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي فوتبال از ساعت 14 و 30 دقيقه ديروز در اصفهان به مصاف هم رفتند که در پايان اين سرخ پوشان تهراني بودند که با نتيجه 3 بر 2 از سد حريف اصفهاني خود گذشتند تا اولين تيمي باشند که به مرحله يک چهارم نهايي اين جام پا گذاشته است.
حميد استيلي، سرمربي سرخ پوشان در پايان اين ديدار سجده به جا آورد.
گل هاي اين بازي را فرشيد طالبي در دقيقه 7 و سيد محمد حسيني در دقيقه 56 براي ذوب آهن و مازيار زارع در دقايق 17 و 78 و اميرحسين فشنگچي در دقيقه 60 براي پرسپوليس به ثمر رساندند.
همچنين در اين ديدار حسين ماهيني و هوگو ماچادو از ذوب آهن و ممدو تال و جواد کاظميان از پرسپوليس از داور کارت زرد گرفتند.
پرسپوليس با اين پيروزي بايد منتظر نتيجه ديدار استقلال و مهر کرج باشد تا در مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي با برنده آن ديدار بازي کند.
ترکيب پرسپوليس:
عليرضا حقيقي، عليرضا نورمحمدي،مجتبي شيري (از دقيقه 61 محمد نوري)، ممدوتال، مازيار زارع، سامان آقازماني (از دقيقه 61 عليرضا محمد)حسين بادامکي، اميرحسين فشنگچي، علي کريمي، جواد کاظميان (از دقيقه 91 محمد منصوري) و غلامرضا رضايي
سرمربي: حميد استيلي
ترکيب ذوب آهن:
شهاب گردان، سيدمحمد حسيني، فرشيد طالبي، حسين ماهيني، علي احمدي، محمد صلصالي، اسماعيل فرهادي (از دقيقه 88 داود حقي)، دسوزا (از دقيقه 88 پيام صادقيان)، هوگو ماچادو(از دقيقه 72 هوار محمد)،  محمد قاضي و ايگور کاسترو
سرمربي: منصور ابراهيم زاده


 خبر 

اهداي بازوبند پهلواني توسط مقام معظم رهبري به مرداني

بازوبند پهلواني کشور توسط مقام معظم رهبري به آرش مرداني اهدا شد. به گزارش فارس، صبح ديروز در مراسم تجليل از نخبگان بسيجي کشور بازوبند پهلواني ايران توسط حضرت آيت الله خامنه اي به بازوي آرش مرداني بسته شد.
مرداني براي سومين سال متوالي است که اين بازوبند را دريافت مي کند و به اين ترتيب يکي از پهلوانان دائمي ايران نام گرفت.  بازوبند پهلواني کشور هر ساله به شخصي اهدا مي شود و هر فردي که سه سال پياپي اين بازوبند را دريافت کند به عنوان پهلوان دائمي نام خواهد گرفت.  اين براي اولين بار بود که بازوبند پهلواني توسط مقام معظم رهبري اهدا شد.

حضور ميلوتينويچ و دنيزلي در پرسپوليس منتفي شد

مديرعامل باشگاه پرسپوليس با بيان اينکه قرار است اريکسون تا پايان هفته جواب بدهد گفت: با اين مربي اختلاف مالي داريم. به گزارش فارس، محمد رويانيان در خصوص روند مذاکرات با اريکسون گفت: با اين مربي براي مربيگري در فصل آينده صحبت کرديم و قرار شده تا پايان هفته جواب نهايي را به ما اعلام کند. بودجه ما محدود است و از نظر مالي با اريکسون اختلاف داريم. علاوه بر شرايط مالي، از اريکسون خواستيم تعداد دستياراني را که مي خواهد با خود به ايران بياورد کاهش دهد.  وي اضافه کرد: مي خواستيم مذاکرات مان با اريکسون در کيش محرمانه باشد اما لو رفت. رويانيان اظهار داشت: به اريکسون گفتيم در صورتي که به توافق رسيديم در بازي هاي پاياني فصل به ايران بيايد تا با شرايط جوي و ليگ ايران آشنا شود. وي افزود: با بورا ميلوتينويچ نيز صحبت کرديم. وي به عنوان مشاور تيم ملي قطر براي جام جهاني 2022 فعاليت مي کند و فعلا شرايط همکاري با ما را ندارد. رويانيان با بيان اينکه با دنيزلي نيز صحبت هايي انجام داده اند تصريح کرد: دنيزلي خيلي اين دست و آن دست کرد و در نتيجه مذاکرات ما با اين مربي بي نتيجه ماند. مديرعامل پرسپوليس خاطر نشان کرد: حميد استيلي هم اگر عملکرد مثبتي داشته باشد و نتايج خوبي بگيرد گزينه سرمربيگري فصل بعدي خواهد بود.  وي درباره شرايط معمارزاده گفت: نبودن او تصميم سرمربي تيم است. معمارزاده پسر خيلي خوبي است اما بعضي اوقات تيم نياز به جراحي دارد.  رويانيان در مورد روند پرسپوليس عنوان کرد: وقتي من به اين تيم آمدم 6 امتياز داشتيم و استقلال 16 امتيازي بود اما در اين مدت پرسپوليس 14 امتياز گرفته و استقلال هم همين امتياز را کسب کرده است. رويانيان تاکيد کرد: تلاش مي کنيم جايگاه خوبي به دست آوريم اما تيمي که نشان دهنده عملکرد مديريتي من باشد را در فصل آينده خواهيد ديد.


جدايي پيرواني از نفت آبادان

سخنگوي باشگاه نفت آبادان پس از جدايي پيرواني گفت: شانس مرفاوي براي سرمربيگري تيم ما زياد است. عليرضا خليلي نيا در مورد دليل توافق جدايي پيرواني از نفت آبادان اظهار داشت: بعد از بازي با شهرداري تبريز براي پيرواني کسالتي پيش آمد و دو سه روزي به او استراحت پزشکي داديم اما دو شب قبل به من زنگ زد و گفت بستر را براي ادامه همکاري مناسب نمي بيند و نمي خواهد به آبادان بازگردد. خليلي نيا در مورد اينکه گفته مي شود صمد مرفاوي گزينه اصلي نفت آبادان است، گفت: با مرفاوي صحبتي داشته ايم اما چيزي قطعي نيست.


 اخبار کوتاه 

قهرماني تيم ملي فوتسال ناشنوايان ايران در جهان

در ديدار فينال مسابقات جهاني فوتسال ناشنوايان که در سوئد برگزار شد، تيم ملي ايران با نتيجه چهار بر دو ترکيه را شکست داد و به مقام قهرماني دست يافت. مصطفي حيدري، مظاهر شيرزاد، علي اکبر احمدوند و علي اصغر محبوبي گلهاي ايران را در اين ديدار به ثمر رساندند.

کاروان شور محرم در امارات

کاروان 75 نفره معلولان و جانبازان ايران اعزامي به مسابقه هاي جهاني (آيواز) بامداد امروز به امارات مي روند.  اين کاروان با نام «شور محرم» عازم دبي و از آنجا عازم امارات خواهد شد تا در مسابقه هاي جهاني آيواز 2011 شرکت کند. اين کاروان در چهار رشته وزنه برداري، شنا، دووميداني و تيراندازي در قالب 39 ورزشکار، 4 سرپرست، 9 مربي و 23 همراه به اين دوره از مسابقه هاي جهاني قطع عضو و ويلچري مي رود.

سهميه المپيک
 براي سوسن حاجي پور

سوسن حاجي پور نماينده ايران در رقابت هاي کسب سهميه المپيک در دومين بازي خود مقابل تکواندوکاري از قزاقستان با نتيجه  16 بر 4 پيروز شد و توانست مجوز حضور در المپيک لندن را کسب کند.


محمد در تراکتورسازي، کياني در پرسپوليس

باشگاه تراکتورسازي و پرسپوليس توافق نامه اي براي جابه جايي دو بازيکن نوشته اما امضا نکرده اند.  به گزارش فارس، باشگاه تراکتورسازي و پرسپوليس در خصوص جابه جايي مهدي کياني با يکي از بازيکنان پرسپوليس مذاکراتي را انجام داده اند و حتي توافق نامه اي هم بين دو باشگاه نوشته شده اما امضا نشده است. به دليل بازي هفته پانزدهم دو تيم که روز جمعه هفته جاري در تهران برگزاري مي شود دو باشگاه با هم به توافق شفاهي رسيده اند که اين توافق نامه بعد از اين مسابقه امضا شود. گفته مي شود در اين توافق نامه نوشته شده در ازاي حضور کياني در پرسپوليس، عليرضا محمد به تراکتورسازي منتقل شود.