نسخه شماره 2746 - 1390/07/12 -

بحران بر سر فوتبال ايران
احتمال کنار گذاشتن استقلا ل و پرسپوليس از ليگ آسيا

نايب رئيس بانوان فدراسيون جانبازان خبر داد:
مسابقات قهرماني جانبازان کشور در خراسان برگزار مي شود

محمد نوازي:
مظلومي ترسو است و قاطعيت ندارد


اخبار کوتاه


 بحران بر سر فوتبال ايران
 احتمال کنار گذاشتن استقلا ل و پرسپوليس از ليگ آسيا 

رييس سازمان ليگ برتر فوتبال با بحراني خواندن وضعيت باشگاه هاي ليگ برتري هشدار داد که اگر در فرصت باقي مانده مدارک لازم براي حرفه اي شدن بهAFC  ارسال نشود، ممکن است ليگ ايران به آماتور تغيير پيدا کرده و باشگاه هاي ايران از حضور در ليگ قهرمانان آسيا محروم شوند.
به گزارش ايسنا، عزيز الله محمدي اظهار کرد: باشگاه هاي ليگ برتر تنها تا 14 اکتبر(22 مهر) امسال فرصت دارند، مدارک کامل خود را براي کسب سهميه ليگ قهرمان آسيا بهAFC  ارائه کنند که اين مدارک بايد شامل سند برطرف شدن تمام مشکلات سال گذشته آن ها باشد.
وي ادامه داد: باشگاه هاي راه آهن، ملوان، سايپا، فولاد و صبا داراي اشکالاتي در امکانات ورزشگاه مانند سيستم  نوردهي ، ميکس زون و... هستند و باشگاه هاي داماش، فجرسپاسي و مس سرچشمه که به تازگي به ليگ برتر صعود کرده اند نيز بايد مدارک کامل بازيکنان شان را ارائه کنند.
رييس سازمان ليگ فوتبال در ادامه درباره باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس گفت: اين دو باشگاه پس از انتخاب اعضاي هيات مديره شان بايد به ثبت شرکت ها برسند و مدرک ثبت شان ترجمه شده و بهAFC  ارسال شود چون در غير اين صورت احتمال دارد اين دو باشگاه از ليگ قهرمانان آسيا کنار گذاشته شوند و سهميه ايران در سال آينده نيز کم شود. رييس فدراسيون فوتبال در تاريخ پنجم مهر در نامه اي به وزير ورزش و جوانان ثبت دو باشگاه را درخواست کرده اما هنوز اين اتفاق رخ نداده است.
وي در ادامه با بيان اين که مصوبه مجلس در ممنوع کردن دستگاه هاي دولتي از هزينه کردن در ورزش حرفه اي به ضرر باشگاه هاي فوتبال است، افزود: هم اکنون بسياري از باشگاه هاي ليگ برتر پول کافي براي پرداخت حقوق بازيکنان و مربيان خود ندارند و به همين دليل ممکن است ليگ برتر در پايان نيم فصل لغو شود. وضعيت باشگاه هاي فوتبال در حال حاضر بحراني است و نمايندگان مجلس بايد سريعا مسايل را بررسي کرده و تصميمي عاجل اتخاذ کنند.
محمدي همچنين درباره مساله درآمدزايي در فوتبال خاطر نشان کرد: هم اکنون سازمان ليگ حدود 14 ميليارد تومان از تبليغات درآمد کسب مي کند و 11.5 ميليارد تومان نيز حق پخش تلويزيوني مسابقات است که صدا و سيما به ما مي دهد. اين موارد با کمک مالي که ايرانسل به ما کرده است، در مجموع حدود 30 ميليارد تومان مي شود که اگر باشگاه ها نيز در مجموعه حدود 30 ميليارد تومان درآمد کسب کنند، تازه مي شود 60 ميليارد تومان و اين در حالي است که طبق استانداردAFC  باشگاه هاي ايران بايد حدود 180 ميليارد تومان درآمد داشته باشند. درآمد اکنون سازمان ليگ و باشگاه ها يک سوم مبلغي است که بايد وجود داشته باشد.

وزير ورزش: به پرسپوليس شوک مديريتي وارد شد

وزير وزارت ورزش و جوانان گفت: به پرسپوليس شوک مديريتي وارد کرديم و استقلال هم بالاي جدول است و بايد تلاش کند. به گزارش فارس، محمد عباسي گفت: به دنبال اين هستيم هر چه سريع تر ستون هاي وزارت ورزش و جوانان را با تدابيري که داريم محکم تر کنيم.  خوشبختانه تاکنون خوب جلو رفته ايم و با توجه به اينکه برنامه خوبي داريم و از کمک هاي خوبي هم استفاده مي کنيم بهترين تصميم را براي ورزش و جوانان مي گيريم. وزير ورزش و جوانان در مورد اينکه شوک خوبي به پرسپوليس وارد شد، گفت: اين يک شوک مديريتي بود. افرادي را انتخاب کرديم که مي توانند به اين تيم کمک کنند. خوشبختانه هم توانسته ايم دل هواداران را شاد کنيم. البته توجه داشته باشيد که نگاه من به ورزش کلي است اما دو باشگاه پرسپوليس و استقلال چون زير نظر وزارت ورزش هستند بايد براي آنها هيئت مديره انتخاب مي کرديم. عباسي در خصوص اينکه شوک وزارت ورزش به استقلال مثبت نبوده،  گفت: استقلال همچنان بالاي جدول است و روزي هم که مي خواستيم هيئت مديره را معرفي کنيم بالاي جدول بودند، فقط بايد تلاش کنند تا عقب نيفتند. خوشبختانه در هفته هاي اخير در ليگ شاهد بازي هاي زيبايي بوده ايم.


 نايب رئيس بانوان فدراسيون جانبازان خبر داد:
 مسابقات قهرماني جانبازان کشور در خراسان برگزار مي شود 

نايب رئيس بانوان فدراسيون جانبازان و معلولين گفت: حدود 7 تا 10 ورزشکار به مسابقات پارالمپيک لندن اعزام مي کنيم که از همه آنها انتظار مدال داريم.
به گزارش خبرنگار مردم سالاري ديروز نشست خبري نايب رئيس بانوان فدراسيون جانبازان و معلولين با حضور نايب رئيسان انجمن هاي واليبال، دووميداني، بوچيا، تيراندازي و پينگ پنگ برگزار شد. بتول مشرف جوادي در اين نشست با اشاره به برنامه هاي داخلي و خارجي اين فدراسيون در بخش بانوان گفت:  امسال را سال آموزش نامگذاري کرديم. در نظر داريم مسابقات قهرماني کشور را در هشت رشته در خراسان رضوي از 29 مهر تا 7 آبان برگزار کنيم. به دليل وجود نخبگان ورزشي در اين مسابقات، رقابت ها در قالب المپياد برگزار مي شود. هدف از برگزاري مسابقات اين است که تعامل و دوستي ها زياد شود. وي گفت: 1300 ورزشکار در اين رقابت ها حضور دارند که 800 مدال، 262 طلا و 262 نقره توزيع خواهد شد. 150 تا 200 داور نيز قضاوت خواهند کرد. قهرمانان ملي و کساني که سهميه پارالمپيک را کسب کرده اند در اين رقابت ها حضور دارند. تفاوت مسابقات قهرماني کشور امسال نسبت به سال گذشته افزايش تعداد تيم هاست. در نظر داريم بدمينتون، شمشيربازي و قايقراني را فعال کنيم تا در رقابت هاي پارآسيايي کره جنوبي در اين رشته ها شرکت کننده داشته باشيم.
جوادي در ادامه با اشاره به برنامه هاي خارجي بانوان اظهار داشت: 6 اعزام در تقويم پيش بيني کرده بوديم که 2 اعزام انجام شده است. تيراندازي با کمان به ايتاليا اعزام شد و سهميه پارالمپيک لندن را کسب کرد. پينگ پنگ دهه سوم آذر به مسابقات آسيا - اقيانوسيه اعزام مي شود. تيم تيراندازي 18 آبان راهي استراليا مي شود و مسابقات دووميداني نيز 10 آبان در آيواز برگزار مي شود. در تمامي اين رشته ها مي توانيم سهميه پارالمپيک لندن را کسب کنيم. تيم واليبال بانوان فولاد ماهان اصفهان نيز در مسابقات آزاد پکن در جام باشگاه ها شرکت خواهد کرد.
مشرف جوادي در پاسخ به اين سوال مبني بر تعداد نفرات اعزامي به پارالمپيک لندن گفت: هر تعدادي که سهميه کسب کنيم اعزام خواهيم داشت. تعداد نفرات اعزامي حدود 7 تا 10 نفر است البته اين تعداد غير از رشته نابينايان است. همه اعزامي ها را نيز براي کسب مدال مي فرستيم. در تيراندازي با کمان زهرا نعمتي رکوردار جهان است و پيش بيني مي کنيم که در لندن مدال کسب کند.
نايب رئيس بانوان جانبازان و معلول در پاسخ به اين سوال که آيا اين فدراسيون در بخش بانوان مشکل بودجه دارد يا خير؟ اظهار داشت:  ما مشکلي نداريم و پيگيري نکرده ايم که نحوه تقسيم بندي بودجه به چه صورت است. البته ممکن است کمبودي باشد، اما با توجه به اعتبار رئيس فدراسيون مشکلي نداشته ايم.


 محمد نوازي:
 مظلومي ترسو است و قاطعيت ندارد 

هافبک سال هاي پيش استقلال معتقد است که به علت اينکه کادر فني استقلال قاطعيت ندارد و پرويز مظلومي ترسو است بازيکنان اين تيم اعتراض مي کنند.
به گزارش ايسنا، محمد نوازي هافبک سال هاي پيش استقلال با اشاره به اينکه مظلومي در ارنج تيم بايد دقت کند گفت: فکر مي کنم که پرويز مظلومي بايد در ارنج تيمش بيشتر دقت کند. چند نفر از بازيکناني که از اول فصل به صورت فيکس در استقلال بازي مي کنند، خيال شان از حضور در ترکيب اصلي راحت است و مي دانند که در همه بازي ها حضور دارند.
نوازي در مورد علت اعتراض و قهر بازيکنان استقلال به مواردي از جمله نيمکت نشيني گفت: زماني که در استقلال بودم وقتي قهر مي کردم چندين بار به کميته انضباطي  رفتم و حتي اخراج هم  شدم. اين در حالي است که زمان ما به آن صورت هم پول نبود که به دليل پول قهر کنم. به نظر من فکر مي کنم که مظلومي کمي مي ترسد.
بازيکن سال هاي گذشته استقلال به بازي هاي نه چندان خوب استقلال بعد از داربي اشاره کرد و گفت: بايد هرچه زودتر جلوي اين روند را بگيرند تا بيشتر دچار مشکل نشوند. اگر تمرين ها سنگين است آن ها را سبک تر کنند يا تمرين هاي ديگري را اجرا کنند. به هر حال استقلال تيم بزرگي است و با اين بردها و باخت ها نه چيزي از استقلال کم مي شود و نه چيزي اضافه مي شود.


 اخبار کوتاه 

پرسپوليسي ها 
راهي سفر مي شوند

تيم فوتبال پرسپوليس فردا براي تشکيل اردوي يک هفته اي عازم امارات مي شود. به گزارش فارس، براي نحوه برگزاري اين اردوي خارجي، حميد استيلي با رويانيان گفت وگو کرد و اگر مشکل خاصي پيش نيايد پرسپوليسي ها فردا براي تشکيل اردوي يک هفته اي عازم امارات خواهند شد و يک بازي دوستانه را پس از رايزني استيلي انجام خواهد داد.


محروميت مادام العمر
 براي بن همام

دادگاه حکميت ورزش(CAS)  درخواست محمد بن همام در تاريخ 28 مرداد مبني بر تجديد نظر در حکم محروميت مادام العمر را نپذيرفت. پس از تصميم کميته اخلاقي فيفا در تاريخ 8 خرداد مبني بر محروميت مشروط بن همام از تمام فعاليت هاي فوتبالي، ژانگ جيلونگ، نايب رئيس ارشد اي اف سي به صورت موقت رياست اي  اف سي را بر عهده گرفت.

 

دعوت از مسلمان و کاظميان
به تيم ملي

خسرو والي زاده گفت: کي روش از جواد کاظميان و محسن مسلمان نيز دعوت کرد تا به اردوي تيم ملي براي دو ديدار برابر فلسطين و بحرين ملحق شوند.
 

صعود تيم ملي فوتبال جوانان
به فينال

تيم ملي فوتبال جوانان با شکست تيم اميد اسپاير قطر به فينال تورنمنت ويتنام صعود کرد. تيم ايران با گل دقيقه 60 عليرضا جهانبخش يک بر صفر تيم اميد اسپاير قطر را شکست داد. ديدار فينال روز سه شنبه ساعت 15 به وقت تهران، ايران ويتنام به مصاف هم بروند.

 دوري يک هفته اي شيث
 از تمرينات

پزشک تيم فوتبال پرسپوليس از مصدوميت شديد شيث رضايي خبر داد. وي گفت: شيث مصدوم است. ما هم بهترين موقع را که تعطيلات 2 هفته اي است مشخص کرديم تا کارهاي درماني او را انجام دهيم از همين رو شيث مدت يک هفته بايد زير نظر کادر پزشکي به درمان خود بپردازد تا مشکلي براي آينده نداشته باشد.