نسخه شماره 2712 - 1390/05/30 -


نظافتچي افغاني سارق طلاجات منزل


قصاص در پرونده اسيدپاشي، اين بار در همدان


محاکمه 5 نفر به اتهام تجاوز به يک زن در ملارد


خبر


اخبار کوتاه


 نظافتچي افغاني سارق طلاجات منزل 

گروه حوادث: در روز نهم مرداد سال جاري مالباخته که مرد ميانسالي است در مراجعه به کلانتري 103 گاندي طي شکايتي اعلام کرد : " چند ماه قبل از طريق يکي از بستگانم پسر جواني تبعه افغاني به عنوان نظافت چي به من معرفي شد . در حالي که چند نفر ديگر از بستگان قبلا وي را به عنوان نظافت چي به کار گرفته و از کار وي راضي بودند ، من هم وي را به عنوان نظافت چي منزلم واقع در خيابان آفريقا پذيرفته و هر ماه دوبار به منزل ما مي آمد تا اين که آخرين بار و در روز جاري که براي نظافت منزل آمد ، قبل از اتمام کار به بهانه اين که کار مهمي برايش پيش آمده از منزل خارج شد تا ساعتي بعد مجددا برگردد . پس از خروج وي از منزل متوجه شدم کليد يکي از کمدها که وسايل قيمتي در آن نگهداري مي شد برداشته شده و کليد ديگري به جاي آن قرار گرفته است . پس از باز کردن قفل جديد کمد متوجه شدم که طلاجات و جواهرات موجود به ارزش 30 ميليون تومان به سرقت رفته است . "با تشکيل پرونده مقدماتي و با دستور قاسم زاده بازپرس شعبه 15 دادسراي ناحيه 3 تهران ، شناسايي و دستگيري متهم به کارآگاهان مبارزه با سرقت منزل پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد. کارآگاهان در نخستين اقدام خود براي تکميل اطلاعات خود از بستگان مالباخته که متهم قبلا  منازل آنان را نظافت مي کرد تحقيقات لازم را به عمل آوردند. در نتيجه اين بررسي ها مشخص شد وي آدرس منزل خود را شريف آباد ورامين اعلام کرده است. با مراجعه به آدرس مورد نظر هيچ نشاني از متهم به دست نيامد و معلوم شد اين آدرس واهي است. لذا کارآگاهان پايگاه سوم طي مکاتبه اي با اداره اتباع خارجه موضوع تحت تعقيب بودن متهم مورد نظر را به اطلاع رساندند . روز 26  مرداد يکي از شعبات اداره اتباع خارجه (تهرانسر) اعلام کرد متهم جهت دريافت کارت خروج از کشور به آنجا مراجعه کرده که با اعزام کارآگاهان به اين محل  متهم به نام " غلام - ج " دستگير و به پايگاه منتقل شد. متهم در ابتداي بازجوئي ها آدرس منزلش را باقرشهر شهرري اعلام کرد که با مراجعه کارآگاهان به منزل متهم و با راهنمايي وي مقداري از طلاجات مالباخته به همراه 600 هزار تومان وجه نقد کشف شد . متهم اظهار داشت که بيشتر اموال مسروقه را به فروش رسانده و مجددا اقدام به خريد طلاجات کرده و قصد خروج از کشور و مراجعت به کشورش را داشته است. سرهنگ کارآگاه محمد رضا ذاکر استقامتي رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت : از اين متهم تحقيقات در خصوص شناسايي و دستگيري مالخرها و ساير اتهامات احتمالي وي ادامه دارد. اما آنچه که لازم است تا شهروندان در خصوص به کارگيري نظافتچي رعايت کنند اين که از وضعيت و هويت نظافتچي آگاهي داشته و اين افراد را از مراجع ذيصلاح استخدام کرده و حتي المقدور از به کارگيري اتباع خارجي خودداري کنند. چراکه در صورت عدم شناسايي و دستگير متهم در اين پرونده، به علت قصد خروج از کشور توسط متهم ; اموال مالباخته تقريبا از دست رفته به حساب مي آمد.


 قصاص در پرونده اسيدپاشي، اين بار در همدان 

دادستان عمومي و انقلاب همدان از صدور حکم قصاص براي متهم پرونده اسيدپاشي در اين شهر خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمين اکبر بيگلري در گفت وگو با ايسنا، عنوان کرد: حکم پرونده اسيد پاشي توسط دادگاه کيفري استان همدان صادر شده است و طبق درخواست و پيگيري هاي «طاهره»، شاکي پرونده، اين حکم با بررسي هاي لازم صادر شده است. او اصرار به قصاص دارد.
وي ادامه داد: اين حکم براي طي مراحل قانوني به ديوان عالي کشور ارسال شده و در حال بررسي است. دادستان همدان خاطر نشان کرد: هر دو طرف مهلت دارند تا 20 روز بعد از صدور حکم قصاص نسبت به حکم، طبق قانون اعتراض داشته باشند. بيگلري اظهار کرد: با توجه به اينکه شخص طاهره درخواست حکم قصاص کرده است احتمال اينکه بخشش داشته باشد ضعيف است اما همچنان ممکن است طاهره در لحظات آخر ببخشد. وي اضافه کرد: قصاص در قسمت هايي از بدن طاهره که آسيب ديده بايد صورت گيرد. بيگلري در پايان گفت: بعد از صدور حکم قطعي از تهران تاريخ قصاص مشخص خواهد شد. به گزارش ايسنا، طاهره زن جوان 26 ساله همداني در آغازين ساعات روز 15 ارديبهشت ماه سال 89 با شنيدن صداي زنگ حياط منزلش به همراه دختر 3 ساله اش به سمت حياط مي رود. طاهره پس از بازکردن در حياط با زن ناشناس و بلندقامتي روبرو مي شود که دستکشي بر دست و سطل آبي رنگي به همراه داشت و اين زن با بيان اينکه شيره انگور از طرف مادرشوهرش براي او آورده است از طاهره مي خواهد که براي آوردن ظرف بزرگتر به خانه اش برود. هنگامي که طاهره براي برداشتن ظرف بزرگتر به داخل خانه اش رفت، «مونا» اين زن ناشناس از فرصت استفاده کرده و به طور ناگهاني وارد خانه شد به گونه اي که هنگامي که طاهره از آشپزخانه خارج مي شود زن ناشناس در فرصتي مناسب با آچاري که به همراه داشت، ضربات متعددي به سر طاهره مي کوبد. پس از آن که طاهره بي حال بروي دو زانوي خود قرار مي گيرد، مونا، چهارليتر اسيدسولفوريک را که در سطل آبي رنگ به همراه داشت را بر روي بدن طاهره مي ريزد و اين درحالي است که کودک طاهره که پشت مادر پناه گرفته بود نيز از اين جنايت مصون نماند و قسمتي از صورت و بدنش در اسيد مي سوزد.


 محاکمه 5 نفر به اتهام تجاوز به يک زن در ملارد 

پنج نفر از اعضاي يک باند شرارت به اتهام آدم ربايي و تجاوز به يک زن جوان و سرقت اموال، در شعبه 76 دادگاه کيفري استان تهران به صورت غيرعلني محاکمه شدند.
قاضي سيامک مديرخراساني در گفت وگو با ايسنا، اظهارکرد: دو جلسه دادگاه براي رسيدگي به اين پرونده به صورت غيرعلني برگزار و آخرين دفاع از متهمان اخذ شده است.
وي در تشريح حادثه اظهارکرد: ساعت30:22 سي ام تير ماه زن جواني به هنگام بازگشت به خانه اش در ملارد، توسط راننده يک خودرو دربستي ربوده و سپس در دام او و 4 نفر ديگر گرفتار شد. اين افراد با انتقال زن جوان به بيابان هاي اطراف مارليک کرج وي را مورد آزار و اذيت قرار داده و در نهايت وي را رها کردند. رييس شعبه 76 دادگاه کيفري استان تهران با بيان اين که متهمان 25 تا 28 سال سن دارند، گفت: شاکي توانست محل وقوع حادثه را شناسايي کند و اين امر سبب شد 5 متهم پرونده ظرف کمتر از يک روز دستگير و بازداشت شوند. وي ادامه داد: پروند در مرحله صدور راي قرار دارد و به زودي راي اين متهمان صادر خواهد شد.


 خبر 

آتش سوزي گسترده در انبار کالا

سرعت عمل و تلاش آتش نشانان 4 ايستگاه آتش نشاني موجب مهار و خاموش شدن شعله هاي آتشي شد که يک انبار کالا را در خيابان فدائيان اسلام در بر گرفته بود. به گزارش پايگاه خبري 125، رخداد اين حادثه ساعت 50:21 دقيقه جمعه شب به سامانه 125 اطلاع رساني شد و آتش نشانان بلافاصله به سوي محل حادثه حرکت کردند.  آتش نشانان ايستگاه هاي 21، 14، 83، 13 و 90 آتش نشاني تهران که در کوتاهترين زمان ممکن به محل حادثه رسيدند موفق شدند با مهار شعله هاي آتش از گسترش آن جلوگيري و آتش سوزي را کاملا خاموش کنند.  در جريان اين آتش سوزي يکي از آتش نشانان هنگامي که براي خاموش کردن شعله هاي آتش تلاش مي کرد آسيب ديد.  آتش نشانان در اجراي عمليات خود از تجهيزات ايمني و خاموش کننده از جمله خودرو دستگاه تنفسي، تانکرهاي بزرگ آب، خودروهاي فوماتيک و خودرو نورافشان استفاده کردند. اين گزارش همچنين حاکي است: با خاموش شدن شعله هاي آتش عمليات ايمن سازي و لکه گيري محل حادثه آغاز شد که ساعت 44:11 دقيقه ديروز به پايان رسيد.  علي اکبر بقالان مدير منطقه 2 عمليات آتش نشاني تهران که در محل آتش سوزي انبار کالا در خيابان فدائيان اسلام همپاي آتش نشانان فعاليت مي کرد، با بيان اين مطلب تصريح کرد: رخداد اين آتش سوزي اگر در همان لحظات اوليه به سامانه 125 اطلاع رساني مي شد، اين آتش سوزي گسترش پيدا نمي کرد. وي نبود سرايدار يا نگهبان در محل اين انباررا که شب گذشته دچار آتش سوزي شد، يکي از عوامل گسترش دامنه آتش سوزي و افزايش خسارت مالي اعلام کرد.  فتح اله تيموري معاون عمليات سازمان آتش نشاني تهران کالاها و لوازم مختلفي در بسته بندي هاي گوناگون به صورت نا ايمن و غيراستاندارد در اين انبار روي هم قرار گرفته بود که يکي از عوامل مهم در بروز آتش سوزي و گسترش آن به شمار مي رود.


کلا هبرداري تحت عنوان مامور پليس راه

گروه حوادث: فردي که با جعل عنوان مامور پليس راه، اقدام به فريب و کلا هبرداري مي کرد، شناسايي ودستگير شد. به گزارش اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، سرهنگ آقاخاني رئيس پليس آگاهي استان سمنان در خصوص اين خبر گفت: در پي شکايت تعدادي از شهروندان، مبني بر اينکه شخصي با معرفي خود تحت عنوان مامور پليس راه، با بهانه هاي مختلف، مبالغي را از آنها اخذ کرده و متواري مي شود. کارآگاهان پليس، با استفاده از اطلا عات شاکيان و انجام چهره نگاري و گشت هاي نامحسوس در مناطقي که احتمال حضور متهم وجود داشت، در نهايت با کمک يکي از مالباختگان و عوامل گشت پليس، متهم که در يک وسيله نقليه در حالت تردد بود، دستگير گرديد. با توجه به بررسي هاي به عمل آمده مشخص گرديد، متهم کلا هبردار با هويت (م- ف) در حال فريب راننده وسيله نقليه بوده، که در بين راه شناسايي و دستگير شد. سرهنگ آقاخاني در ادامه اين خبر افزود: متهم، با اعتراف به کلا هبرداري، گفت: با حضور در نزديکي مقرهاي پليس راه، خودروهاي عبوري را متوقف کرده و پس از معرفي خود به عنوان مامور پليس راه و جلب اعتماد آنها، اقدام به کلا هبرداري مي کردم. با تکميل پرونده، متهم جهت ادامه رسيدگي به مرجع قضايي تحويل شد.


تلاش کارآگاهان براي دستگيري سارقان مسلح
بانک سپه کرمانشاه

جانشين رئيس پليس آگاهي کشور گفت: تلاش ويژه کارآگاهان پليس آگاهي براي شناسايي و دستگيري سارقان مسلح خودروي حمل پول بانک سپه کرمانشاه ادامه دارد. سردار مصطفي رجبي در گفت وگو با مهر اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع حادثه تيم هاي ويژه پليس آگاهي رسيدگي به موضوع را در دستور کار قراردادند. کاراگاهان در نخستين گام اقدام به بررسي صحنه و جمع آوري مستندات کردند.  وي با ابراز اميدواري نسبت به دستگيري سارقان گفت: کارآگاهان و ماموران پليس آگاهي به صورت شبانه روزي در حال پيگيري موضوع هستند و به زودي متهمان اين پرونده دستگير مي شوند.  ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته سارقان مسلح نقابدار با حمله به يکي از بانکهاي سپه در کرمانشاه علاوه بر کشتن سه مامور خودروي حمل پول موفق شدند دو ميليارد ريال وجه نقد را سرقت کنند.


 اخبار کوتاه 

7 کشته و مجروح در برخورد کاميون با قطار خودروها

مديرروابط عمومي اورژانس تهران از برخورد يک دستگاه کاميون با چند خودرو و کشته شدن يک تن ومجروحيت شش تن ديگر خبرداد. حسن عباسي در گفت وگو با ايسنا افزود: امدادگران اورژانس از طريق تماس مردمي در جريان وقوع تصادفي در ابتداي خيابان يافت آباد واقع در اتوبان آزادگان قرار گرفتند. وي افزود: امدادگران با حضور در صحنه حادثه دريافتند يک دستگاه کاميون بنا به دلايلي با چند دستگاه خودرو سواري برخورد کرده است که در اين حادثه يک نوجوان 17 ساله کشته و شش نفر مجروح شدند.


دستگيري  سارقان انژکتور  خودرو

گروه حوادث: رئيس پليس  آگاهي استان  فارس از دستگيري  سارقاني که اقدام به سرقت 233  دستگاه  انژکتور  از خودروهاي شهروندان  شيرازي  کرده بودند  خبر داد.  به گزارش  اداره اجتماعي  پليس آگاهي  ناجا،  سرهنگ حيدري  رئيس  پليس آگاهي  استان فارس  در تشريح  اين خبر گفت:  در بازجويي ها متهم  به هويت  (مهدي- ع)  به بيش از 260  فقره  سرقت انژکتور  خودرو با  همدستي  دو نفر  و فروش  قطعات به دو نفر مالخر  سابقه دار  معترف  که بلا فاصله  با راهنمايي متهم،  محل  اختفاي  آنان شناسايي  و در عمليات هاي جداگانه  دو همدست  سارق و دو نفر  مالخر  دستگير  شدند که همگي  به بزه انتسابي  اقرار کردند. با توجه  به سابقه  پرونده هاي موجود در  آگاهي و بازسازي  صحنه هاي سرقت  تعداد 233  نفر از مالباختگان  شناسايي شدند. لا زم به ذکر است پس از تکميل  پرونده  کليه متهمان  با صدور قرار قانوني راهي  زندان شدند.


 5 کشته  و زخمي
در واژگوني پرايد

معاون عمليات پليس راه کشور از واژگوني يک دستگاه خودرو سواري پرايد و مرگ دو تن از سرنشينان آن بر اثر تخطي از سرعت مطمئنه خبر داد. سرهنگ پرويز سلاح البرزي در گفت وگو با ايسنا، افزود: ماموران پليس راه سيستان و بلوچستان در ساعت 10 دقيقه بامداد ديروز در جريان وقوع تصادفي مرگبار در کيلومتر يک جاده فرعي هيرمند واقع در محور زابل  نهبندان قرار گرفتند. وي افزود: ماموران پليس راه با حضور در صحنه حادثه دريافتند يک دستگاه خودرو سواري پيکان با يک دستگاه وانت پيکان برخورد کرده که در اين حادثه يک نفر کشته و هفت تن نيز مجروح شدند و تجاوز به چپ از جانب راننده خودرو سواري پيکان علت بروز اين حادثه بوده است.