نسخه شماره 2711 - 1390/05/29 -

نگاهي به نتايج هفته چهارم ليگ برتر فوتبال ايران
از بالانشيني استقلال تا فرار سرخ ها از قعر

ترابيان خبر داد:
تيم ملي 14مهر با تيمي عربي در تهران بازي مي کند


خبر


حميد سوريان غايب بزرگ مسابقات جهاني؟!


 نگاهي به نتايج هفته چهارم ليگ برتر فوتبال ايران
 از بالانشيني استقلال تا فرار سرخ ها از قعر 

چهارهمين هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور با قدرتنمايي دوباره صباي قم، برتري تيم هاي مدعي استقلال، سپاهان و ذوب آهن و فرار پرسپوليس از قعر جدول پيگيري شد.
به گزارش مهر، هفته چهارم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور سه شنبه و چهارشنبه شب هفته اي که رو به پايان است با برگزاري نه بازي پيگيري شد که طي آن تيم هاي صنعت نفت آبادان، تراکتورسازي تبريز، ذوب آهن اصفهان، صباي قم، سپاهان اصفهان و استقلال تهران مقابل حريفان خود به برتري رسيدند و سه بازي نيز به نتيجه تساوي انجاميد که يکي از آنها بازي مس سرچشمه کرمان - پرسپوليس تهران بود، مسابقه اي که با نتيجه تساوي 2 بر 2 به اتمام رسيد.
با نتايجي که در ديدارهاي اين هفته رقم خورد، تيم صباي قم 10 امتيازي شد و با تفاضل گل 6+، بالاتر از استقلالي ايستاد که همين تعداد امتياز را دارد اما با تفاضل گل 4+ در رده دوم جدول انتظار لغزشي از شاگردان ويسي را مي کشد.
پايين تر از اين دو تيم که رتبه شان در پايان هفته چهارم بدون تغيير ماند، تراکتورسازي تبريز قرار گرفته است که در هفته چهارم سومين پيروزي پي در پي خود در ليگ يازدهم را کسب کرد و با تحميل شکست 3 بر 2 به داماش گيلان يک پله در جدول رده بندي صعود کرد.
سپاهان نيز اين هفته دست به کار بزرگي زد و با برتري 2 بر صفر در خانه شهرداري تبريز هشت امتيازي شد. اين پيروزي خارج از خانه سپاهان را سه پله در جدول بالا آورد و در رتبه چهارم بالاتر از ذوب آهن نشاند. شاگردان ابراهيم زاده اين هفته بازهم به پيروزي يک برصفر رسيدند. آنها در ايستگاه چهارم ليگ برتر با يک گل بر فولاد فائق آمدند تا ضمن پنج پله صعود در جدول، باعث نزول سه پله اي سرخپوشان خوزستاني شوند.
ملوان که به دنبال پيروزي 4 بر صفر مقابل مس سرچشمه تا رتبه پنجم جدول بالا آمده بود، اين هفته مقابل شاهين بوشهر با نتيجه تساوي بدون گل متوقف شد تا با شش امتياز به پله هفتم جدول سقوط کند. به دنبال سقوط دو پله اي ملوان، تيم نفت تهران در جدول يک پله ارتقا پيدا کرد. اين تيم در خانه مقابل راه آهن با نتيجه تساوي 2 بر 2 متوقف شد اما به مانند شاگردان دايي يک پله در جدول بالا آمد.
در هفته اي که جايگاه شاهين و داماش در رده هاي دهم و دوازدهم جدول بدون تغيير ماند، تيم هاي شهرداري تبريز و سايپاي البرز هر کدام پنج پله در جدول سقوط کردند و رتبه هاي يازدهم و سيزدهم را به خود اختصاص دادند.
در جدول رده بندي ليگ برتر پنج تيم راه آهن شهرري، پرسپوليس تهران، فجرسپاسي شيراز، مس کرمان و مس سرچشمه تا پايان هفته چهارم به پيروزي نرسيده اند، تيمهايي که به ترتيب رتبه هاي چهاردهم تا هجدهم را در اختيار دارند.
-نتايج ديدارهاي هفته چهارم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي به شرح زير است:
شاهين بوشهر صفر - ملوان بندرانزلي صفر
صنعت نفت آبادان يک - مس کرمان صفر
گل: روح الله عرب (3+90)
مس سرچشمه کرمان 2 - پرسپوليس تهران 2
گل ها: نناد برونويچ (1) و علي سامره (22) براي مس سرچشمه و علي کريمي (37) و جواد کاظميان (2+45) براي پرسپوليس
داماش گيلان 2 - تراکتورسازي تبريز 3
گل ها: جهانگير عسگري (1) و محمد آبشک (32) براي داماش و محسن حسيني (19 و 80) و محمدحسين ابراهيمي (84) براي تراکتورسازي
ذوب آهن اصفهان يک - فولاد خوزستان صفر
گل: سيدمحمد حسيني (73) - در اين بازي رضا نوروزي يک ضربه پنالتي براي فولاد را هدر داد
صباي قم 3 - سايپا البرز صفر
گل ها: عبدالکريم اسلامي (52)، ميلاد سليمان فلاح (80 و 88)
شهرداري تبريز صفر - سپاهان اصفهان 2
گل ها: اميد ابراهيمي (46 و 64)
نفت تهران 2 - راه آهن شهرري 2
گل ها: سيدايمان موسوي (35 و 75) براي نفت و عليرضا عباسفرد (32) و حسين کاظمي (56) براي راه آهن
اخراج: حامد نورمحمدي (87 - راه آهن شهرري)
استقلال تهران 2 - فجرسپاسي شيراز صفر
گل ها: وليد علي (44) و فرهاد مجيدي (49)
مجيدي و ابراهيمي به صدر جدول گلزنان رسيدند
در هفته چهارم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي 22 گل از خط دروازه ها گذشت که ميانگين 2/4 گل در هر بازي است. فرهاد مجيدي، مهاجم استقلال و محمد حسين ابراهيمي، مهاجم تراکتورسازي با گلزني در ديدارهاي هفته چهارم سه گله شدند تا در صدر جدول گلزنان با کريم انصاري فرد شريک شوند.


 ترابيان خبر داد:
 تيم ملي 14مهر با تيمي عربي در تهران بازي مي کند 

سرپرست تيم ملي فوتبال ايران گفت: کارلوس کي روش درخواست کرده تا پيش از بازي با بحرين در 19مهرماه با يکي از تيم هاي عربي در تهران ديداري تدارکاتي داشته باشيم.
عباس ترابيان در گفت وگو با ايسنا، درباره برنامه هاي تيم ملي فوتبال ايران اظهار کرد: برنامه هاي تيم ملي طبق برنامه ريزي هاي قبلي پيش  مي رود و در حال حاضر مربيان مشغول ديدن مسابقات ليگ هستند. امروز هم با کارلوس کي روش جلسه اي خواهيم داشت تا زمان اعلام ليست اسامي ملي پوشان براي بازي با اندونزي را مشخص کنيم. تمرينات هم که از چهارم شهريورماه آغاز خواهد شد و به دليل فرصت کمي که تا اولين بازي تيم ايران در مرحله گروهي باقي مانده، ديدار تدارکاتي هم نخواهيم داشت.
سرپرست تيم ملي درباره احتمال دعوت شدن فرهاد مجيدي به تيم ملي نيز خاطرنشان کرد: هنوز چيزي مشخص نيست. اين موضوع کاملا به تصميم سرمربي تيم ملي بستگي دارد و من هم در اين رابطه صحبتي با وي نداشتم. مطرح شدن اين مساله به شکل قطعي از سوي برخي رسانه ها تنها شانس اين بازيکن خوب شايسته کشورمان را کم مي کند. مجيدي اين روزها خيلي خوب کار مي کند و کي روش هم با ديدن مسابقات ليگ به اين موضوع پي خواهد برد; حال ممکن است او را دعوت کند يا نکند که بهتر است فعلا صبر کنيم.
رييس کميته روابط بين الملل فدراسيون از بازي تدارکاتي تيم ملي با يکي از تيم هاي عربي در ششم اکتبر خبر داد و به ايسنا گفت: تنها تاريخ فيفا دي که تيم ملي در آن آزاد است و مي تواند بازي تدارکاتي انجام دهد،  ششم اکتبر (14مهر) است چرا که در تاريخ هاي ديگر بايد مسابقات رسمي اش در مرحله گروهي انتخابي جام جهاني را برگزار کند. بنابر صحبتي که با کي روش داشتم، با توجه به اينکه تيم ملي در تاريخ فوق بايد خودش را مهياي بازي با تيم بحرين در تاريخ 11 اکتبر (19مهر) کند، او درخواست کرده تا با يکي از تيم هاي عربي و آن هم در تهران بازي تدارکاتي داشته باشيم. بنابراين مذاکره هايي انجام شده و تنها چند گزينه بيشتر نيستند که مي توانند حريف ايران باشند چرا که به طور مثال تيم هاي عراق و عربستان در همان زمان اردويي را در پاريس دارند.


 خبر 

جام قهرماني  با آمدن فابرگاس در نيوکمپ آرام گرفت

تيم فوتبال بارسلونا با شکست رئال مادريد در ديدار برگشت سوپرجام اسپانيا براي بار دهم به عنوان قهرماني دست يافت. به گزارش فارس، ديدار برگشت سوپرجام اسپانيا بين تيم هاي بارسلونا و رئال مادريد از ساعت 30:1 دقيقه بامداد پنجشنبه در ورزشگاه نيوکمپ با حضور 93 هزار تماشاگر برگزار شد. ليونل مسي در دقيقه 15 با پاس عمقي خود آندرس اينيستا را در موقعيت تک به تک قرار داد و او نيز با ضربه چيپ توانست دروازه ايکر کاسياس را باز کند، اما پس از اين گل رئاليها بازي را در اختيار گرفتند و در دقيقه 19 کريس رونالدو بازي را به تساوي کشاند. پس از اين هر دو تيم موقعيت هايي را روي دروازه ها خلق کردند و در دقايق پاياني نيمه اول و در44 پيکه با پاس خود مسي را در موقعيت گل قرار داد و او نيز با ضربه چيپ دروازه رئال را براي بار دوم باز کرد تا در پايان نيمه اول شاگردان گوارديولا با پيروزي به رختکن بروند. در دقيقه 52 مارسلو روي مسي مرتکب خطايي شد و همين امر باعث شد تا بازيکنان دو تيم با يکديگر درگير شوند و در اين بين کريس رونالدو نيز کارت زردي دريافت کرد. اين درگيري باعث شد تا دقايقي بازي متوقف شود. در نيمه دوم دو تيم بازي خوبي را به نمايش نگذاشتند و تا دقيقه 67 خطري دروازه دو تيم را تهديد نکرد تا اينکه اينيستا پا به توپ حرکت کرد و در پشت محوطه جريمه مسي را صاحب موقعيت کرد و او نيز با ورود به محوطه 18 قدم به سمت دروازه رئال شوت زد، اما کاسياس مغلوب نشد و توپ را به کرنر فرستاد. در دقيقه 71 راموس با ضربه سر خود دروازه بارسا را تهديد کرد. در دقيقه 81 رئاليها در ضربه ارسالي از کرنر صاحب موقعيت شدند و پس از چندين رفت و برگشت کريم بنزما توانست بازي را به تساوي بکشاند. پس از اين گل سسک فابرگاس توانست پس از 3 سال دوري در ميان تشويق هواداران آبي و اناريها وارد زمين شود. فابرگاس پس از حضور در زمين مثلثي را با آدريانو و مسي تشکيل داد و توانست تاثير خود را در دقايق کوتاه حضورش بگذارد. وي آدريانو را در سمت راست صاحب موقعيت کرد و او نيز با ارسال تک ضرب مسي را صاحب فرصت کرد و در پايان مسي در دقيقه 87 براي بار سوم توپ را وارد  دروازه کاسياس کرد و دومين گل خود را در اين ديدار به ثمر رساند، همين ستاره آرژانتيني در دقيقه 91 نيز مسي بار ديگر با کاسياس تک به تک شد که اين بار دروازه بان رئال موفق به مهار وي شد. در دقيقه 94 مارسلو تکل خطرناکي روي پاي فابرگاس انجام داد و اين امر باعث شد تا درگيري بازيکنان اين بار شديدتر باشد. داور اين مسابقه در اين درگيري مارسلو و اوزيل را از زمين بازي اخراج کرد. نکته قابل توجه در اين درگيري حرکات آقاي خاص بود که با مربيان و بازيکنان حريف داشت. در اين صحنه مورينيو به سمت مربي بارسا رفت و با دست به پشت گردن وي زد که اين امر عکس العمل مربي آبياناريها را در پي داشت و او نيز با دست به پشت سر مورينيو زد.  ديدار رفت دو تيم با نتيجه تساوي 2 بر 2 به پايان رسيده بود و با توجه به پيروزي 3 بر 2 شاگردان گوارديولا در ديدار برگشت بارسلونا توانست براي بار دهم فاتح سوپرجام اسپانيا شود.

دايي:
معصومي را جفاي آقايان کشت نه بيماري سرطان!

علي دايي در مراسم تجليل از مرحوم از بابک معصومي و آمنه بهرامي ضمن تاکيد بر اينکه قادر به صحبت کردن در مورد معصومي نيست، گفت: همه مي دانند که او از بيماري نمرد، بلکه از جفاي يکسري آقايان و فشاري که طي اين مدت به او وارد آمده بود، سکته کرد و مرد.  به گزارش خبرنگار مهر، سومين و آخرين شب از مراسم هاي فرهنگي باشگاه راه آهن با عنوان "مهماني و مهرباني" به مناسبت بزرگداشت ياد و خاطره مرحوم بابک معصومي، بازيکن فقيد تيم ملي فوتسال ايران و تجليل از آمنه بهرامي با حضور محمدحسن انصاري فرد، مديرعامل باشگاه راه آهن، احمد مسجد جامعي، عضو شوراي شهر تهران، خانواده هاي معصومي و بهرامي و جمعي از چهره هاي شاخص ورزش و فوتسال کشور در محل اين باشگاه برگزار شد. علي دايي، سرمربي تيم راه آهن که پس از پايان بازي تيمش مقابل نفت تهران به محل برگزاري مراسم آمد، آنهم در شرايطي که شاگردانش به زعم او با ناداوري پيروزي خانگي مقابل نفت را با تساوي عوض کرده بود. سرمربي راه آهن به خانواده بابک معصومي تسليت گفت و افزود: زبانم قاصر است تا در مورد بابک صحبت کنم. من بابک را از زماني که در اردوهاي تيم ملي بودم مي شناختم. او با اينکه خودش انساني بزرگ بود اما احترام به بزرگتر را هيچ وقت فراموش نمي کرد. وي در ادامه افزود: معصومي بر بيماري سرطان فائق آمده بود و همه مي دانند او از اين بيماري نمرد، بلکه از جفاي يکسري آقايان و فشاري که طي اين مدت به او وارد آمده بود، سکته کرد و مرد.


 حميد سوريان غايب بزرگ مسابقات جهاني؟! 

احتمال شرکت نکردن حميد سوريان در مسابقات جهاني کشتي فرنگي قوت گرفته است.  به گزارش ايسنا، احتمال مي رود حميد سوريان دارنده پنج مدال طلاي کشتي فرنگي جهان در استانبول به روي تشک نرود تا غايب بزرگ مسابقات جهاني لقب گيرد.  جرقه اين موضوع از تمرين عصر روز سه شنبه تيم ملي کشتي فرنگي زده شد. در حالي که خبرنگار ايسنا تمرينات تيم ملي کشتي فرنگي را از نزديک تماشا مي کرد، حميد سوريان و محسن حاجي پور با هم تمرين سفت و سختي داشتند که در يک صحنه با هم درگير شدند.  اما اين داستان به يک درگيري ساده و آشتي کنان پس از آن منجر نشد. پس از اين اتفاقات، محمد بنا از هر دو کشتي گير مي خواهد که اردوي تيم ملي را ترک کنند اما با پادرمياني مربيان، نظر بنا تغيير مي کند.  پس از اين که مربيان به اين دو کشتي گير اعلام مي کنند در خانه کشتي بمانند، حميد سوريان اين مساله را نمي پذيرد و اردوي تيم ملي را ترک مي کند. سوريان در سه روز باقي مانده از اين مرحله اردو به تمرينات بازنگشت تا جدايي وي از تيم ملي رنگ و بوي جدي به خود بگيرد. پس از اتفاقي که روز سه شنبه افتاد، محمد بنا گفت که "شما نمي دانيد اين کشتي گيران چه فشاري را تحمل مي کنند."  برخي از نزديکان تيم ملي معتقد هستند در فاصله سه هفته اي تا مسابقات جهاني، حميد سوريان از آن آمادگي ايده ال سال هاي قبل برخوردار نبوده که اين موضوع استرس و فشار زيادي به سوريان وارد کرده و او را براي کشتي گرفتن دچار ترديد کرده است. بر اثر اين فشارهاي روحي و درگيري به وجود آمده، سوريان تصميم به ترک اردو گرفت. با اين جريانات و ترک اردو از سوي قهرمان پنج دوره جهان، احتمال مي رود حميد سوريان در مسابقات جهاني کشتي نگيرد. شنيده مي شود حتي شايد وي به مرحله بعدي تمرينات تيم ملي هم دعوت نشود، مگر اين که در اين دو، سه روزه تعطيلي اردو، افرادي پيشقدم شوند و اين مشکل را حل کنند. البته همه اينها منوط به اين است که خود سوريان تمايل به کشتي گرفتن در مسابقات جهاني داشته باشد. نيمه کاره رها کردن اردو در اوج فشار تمرينات، بدون شک روي وضعيت جسماني سوريان  تاثير مي گذارد و اتفاقات روز سه شنبه نيز روحيه او را بر هم ريخته است.  با اين که سوريان کشتي گير با تجربه اي است و شايد بتواند اين بحران را پشت سر بگذارد، ولي همه چيز به خواست اين کشتي گير و البته تصميم محمد بنا و اقدام احتمالي يزداني خرم بستگي دارد.