نسخه شماره 2653 - 1390/03/18 -

کواکبيان در گفت وگو با برنامه 90:
در اين جا هم به راي مردم احترام بگذاريد

فتح الله زاده:
به چه زباني بگويم با مظلومي ادامه مي دهيم


خبر


اخبار کوتاه


 کواکبيان در گفت وگو با برنامه 90:
 در اين جا هم به راي مردم احترام بگذاريد 

برنامه 90 دوشنبه شب همه پرسي ميليوني ديگري را در فوتبال ايران برگزار کرد.
به گزارش ايسنا، در حالي که از چند هفته پيش مخاطبان 90 منتظر اين بودند که عادل فردوسي پور بحث درباره انتقال تيم ها از شهري به شهر ديگر را در يک برنامه به طور مفصل بررسي کند، اين اتفاق رخ داد و 90 چهار ساعت تمام را به اين موضوع اختصاص داد.
سوال پيام کوتاه اين برنامه همسو با موضوع آن درباره انتقال تيم هاي ليگ از شهري به شهر ديگر بود و اين که آيا مردم با اين موضوع موافق هستند يا مخالف.  پس از پخش بازي هاي مرحله نيمه نهايي جام حذفي و داوري ها و حاشيه هاي آن ها، فردوسي پور شرايط را براي آغاز ميزگرد برنامه فراهم کرد.
ميزگرد 90 با حضور دو تن از نمايندگان مجلس آغاز شد. لطفي، نماينده اراک به عنوان فرد موافق انتقال تيم ها و يوسف نژاد، نماينده ساري هم به عنوان مخالف، بحث را آغاز کردند.
نماينده اراک در پاسخ به اين انتقاد فردوسي پور که گفته بود نفت و ساير تيم هايي که منتقل شدند، يک شبه به ليگ برتر آمدند، گفت: «اين کار يک شبه انجام نشده است. از سال 86 انتقال تيم هاي تهراني به شهرستان ها شروع شده و طبق همين روال در آبان سال 89 نيز هيات دولت تصميم گرفت، نفت به اراک منتقل شود. ضمن اين که وزارتخانه ها و سازمان ها هم طبق مصوبه هيات دولت در حال انتقال به شهرستان هاي ديگر هستند و انشا»الله وزارت نفت هم در آينده نزديک به استان مرکزي منتقل خواهد شد.»  در ادامه ميزگرد يوسف نژاد با انتقاد از اين طرح گفت: «در چند سال گذشته عوامل غيرکارشناسي و تصميمهاي غير ورزشي باعث شده که فوتبال و ورزش از مسير اصلي خود خارج شود و توسعه آن چناني نداشته باشد. انتقال تيم ها هم يکي از اين تصميم هاي غير ورزشي است که بايد گفت هيچ فايده اي براي فوتبال نداشته است. اگر وضع به همين منوال پيش برود ما شاهد يک تشييع جنازه ديگر در تيم هاي ليگ برتري  خواهيم بود. من از آقاي لطفي که مي دانم نيت خيري دارند، اين سوال را مي پرسم که اين انتقال چه منافعي دارد؟ آيا باعث استعدادسازي مي شود يا استعداد سوزي؟ آيا باعث جلب تماشاگر مي شود يا دفع تماشاگر؟ اگر بخواهيم صادقانه و منصفانه به اين موضوع نگاه کنيم، انتقال تيم ها براي ما هيچ فايده اي ندارد، چرا که فقط فوتبال نيست که از شهري به شهر ديگر منتقل مي شود، بلکه مجموعه اي از عوامل رفتاري، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و ورزشي به شهر ديگر منتقل مي شود و اين موضوع پيامد هايي براي شهر مقصد و مبدا خواهد داشت.»
نماينده ساري ادامه داد: «بايد ببينيم نتيجه  اين کار چه بوده است. امسال شاهد بوديم که پاس همدان و پيکان قزوين به دسته پايين تر سقوط کردند، بنابراين با علم به اين موضوع اگر بار ديگر تيم هاي تهراني را به شهرستان هاي ديگر انتقال دهيم، يک گناه نابخشودني را مرتکب شده ايم.»
پس از صحبت هاي دو نماينده مجلس که در برنامه حضور داشتند، مصاحبه هاي نمايندگان ديگر مجلس که اکثر آن ها با انتقال تيم ها به شهرستان ها مخالف بودند، پخش شد. از جمله اين نمايندگان مي توان به علي مطهري، حميدرضا کاتوزيان، اميدوار رضايي، دهدشتي، کواکبيان و پورفاطمي اشاره کرد.
مصطفي کواکبيان، نماينده مردم سمنان در مجلس در همين لحظه روي خط آمد و گفت: «آقاي لطفي کم آورده و بحث سياسي مي کند. نمي دانم منظور او از افرادي که در دو سال گذشته به راي مردم توجه نکرده اند چه کساني بود. به هر حال فردوسي پور يک رفراندوم را در برنامه خود برگزار کرد و شما که مي گوييد به حرف مردم احترام مي گذاريد، در اين جا هم به راي مردم احترام بگذاريد.»
در پايان برنامه فردوسي پور که نتوانسته بود عليرغم آوردن ادله هاي فراوان از سوي کارشناسان و پيشکسوتان و همچنين مردم، نماينده اراک را به غير کارشناسي بودن انتقال تيم ها قانع کند، براي آخرين بار آمار پيامک ها را نشان داد و ابراز اميدواري کرد که "از اين به بعد تصميم هاي فوتبال ايران ورزشي باشد، چرا که راه هاي ديگري هم براي کسب محبوبيت وجود دارد".
دو ميليون و 300 هزار نفر در اين نظرسنجي شرکت کردند که 91 درصد آن ها با انتقال تيم ها مخالف بودند.     


 فتح الله زاده:
 به چه زباني بگويم با مظلومي ادامه مي دهيم 

سرپرست  باشگاه استقلا ل  گفت: ديگر نمي دانم  به چه زباني  بگويم  که با پرويز  مظلومي قرار داد  دو ساله  داريم  و وي  سرمربي فصل آينده  استقلا ل  خواهد بود.
به گزارش فارس، علي فتح الله زاده در مورد حفظ پرويز مظلومي و اينکه گفته مي شود وي به حضور امير قلعه نويي در استقلال علاقه مند است اظهار داشت: من ديگر نمي دانم به چه زباني بگويم که با پرويز مظلومي قرارداد دوساله داريم و با او فصل جديد را آغاز مي کنيم. تنها در يک صورت باشگاه استقلال با مظلومي همکاري نمي کند که خود مظلومي نخواهد.
وي در مورد اينکه اعلام کرده مظلومي از تيم هاي ديگر پيشنهادهاي بهتري دارد، عنوان کرد: شايد مظلومي نخواهد کسي بداند از چه تيم هايي پيشنهاد داشته اما او از تيم هاي شهرستاني پيشنهاد خوبي داشته است. کليات کار ما با مظلومي معلوم است اما براي برخي جزييات تا شنبه با او جلسه اي خواهيم گذاشت.
سرپرست باشگاه استقلال تصريح کرد: امير قلعه نويي هميشه براي من قابل احترام است. من روي تعهد و قراردادي که مي بندم پايبندم و به همين دليل مي گويم مظلومي فصل بعد هم در استقلال است و به همين دليل نمي توانم سراغ امير قلعه نويي بروم.
فتح الله زاده در خصوص اينکه گفته مي شود مهدي رحمتي يکي از گزينه هاي مورد نظر استقلال براي فصل بعدي است و باشگاه استقلال در مورد طالب لو و محمدي چه تصميمي گرفته، گفت: فعلا دو گلر داريم. ابتدا بايد با طالب لو و محمدي صحبت کنيم و اگر با هر يک از اين دو به توافق نرسيديم سراغ مهدي رحمتي مي رويم.
سرپرست باشگاه استقلال در ارتباط با مبلغ قرارداد جاسم کرار گفت: ما درباره اين بازيکن سقف قرارداد را رعايت کرديم. قرارداد کرار 350 ميليون تومان است و 60 ميليون هم طبق قانون براي وي پاداش در نظر گرفته ايم که در مجموع 410 ميليون تومان مي  شود.
وي در مورد مذاکره با تيموريان، کريم انصاري فرد و فرشيد طالبي عنوان کرد: با اين سه بازيکن صحبت کرده ايم.


 خبر 

تيم فوتبال پيکان به تهران بازگشت

محمود شيعي گفت: مسئولان فوتبال قزوين در فصل گذشته با ما همکاري نکردند، به همين دليل تصميم گرفتيم در فصل بعد در تهران بازي کنيم.  به گزارش ايسنا، مدير عامل باشگاه پيکان قزوين  درباره شرايط اين تيم که بايد در فصل آينده در دسته يک حضور پيدا کند، اظهار کرد: در صدد هستيم با يک برنامه ريزي خوب و کادر فني مجرب و قوي در نخستين سال حضور در دسته يک به ليگ برتر بازگرديم، چرا که اگر صعودمان به سال هاي بعد کشيده شود، کارمان سخت تر خواهد شد.  شيعي درباره شرايط پيکان در فصل گذشته گفت: وضعيت سختي داشتيم. در تهران تمرين مي کرديم و در قزوين بازي هايمان را انجام مي داديم و با توجه به شرايطي که داشتيم، عملا در کل هفته ها ميهمان بوديم. همين موضوع براي ما دردسر ساز شده بود و باعث شد که به دسته پايين تر سقوط کنيم. همچنين از آنجا که قزويني ها در اين فصل زياد به ما کمک نکردند و ما همه هزينه هاي باشگاه را خودمان پرداخت مي کرديم، در جلسه هيات مديره باشگاه تصميم گرفتيم که بازي هايمان در فصل آينده را در تهران برگزار کنيم و ديگر در قزوين نباشيم.

 


مشکل خروج سربازان فوتباليست تيم اميد حل شد

رييس تربيت بدني نيروهاي مسلح گفت: براي خروج سربازان فوتباليست تيم ملي اميد از کشور، براي شرکت در بازي هاي مقدماتي المپيک، مشکلي وجود ندارد.  به گزارش ايسنا، سردار مهرعلي باران چشمه با اشاره به اينکه پيش از اين به علت مشخص نبودن تکليف سربازان فوتباليست تيم ملي اميد، اعزام آنان به اوکراين با مشکل مواجه شده بود، افزود: براي روشن شدن تکليف تيم ملي اميد و اعزام به عراق، روز گذشته جلسه اي با حضور نمايندگان فدراسيون فوتبال، کميته ملي المپيک، رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا و مديريت مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح برگزار شد.  وي گفت: در اين جلسه مقرر شد تا مشکل خروج محسن مسلمان، مهدي دوالقه، سيدرضا طلبه، ابوالحسن جعفري و وحيد علي آبادي بازيکناني که هم اينک سرباز هستند، رفع شود و گذرنامه دريافت کنند.  باران چشمه افزود: پس از بررسي هاي لازم، گذرنامه حميدرضاعسکر، خليل زاده، فخرالديني و عليرضا جهانبخش که معافيت تحصيلي دارند تا 48 ساعت آينده صادر مي شود.  رييس تربيت بدني نيروهاي مسلح در ادامه گفت: تکليف هفت نفر از بازيکنان نيز که جزو سربازان غايب هستند، پس از دريافت دفترچه اعزام به خدمت و صدور کارت اعزام مشخص شده است و اجازه خروج خواهند گرفت.  تيم ملي اميد، براي شرکت در بازي هاي مقدماتي المپيک، 26 خرداد عازم عراق است.


 اخبار کوتاه 

عمران زاده در استقلال ماندني شد

مدافع تيم فوتبال استقلال پس از نشست با علي فتح الله زاده تصميم گرفت يک فصل ديگر در اين تيم بماند.  به گزارش مهر، حنيف عمران زاده ظهر ديروز راهي باشگاه استقلال شد و پس از برگزاري نشستي با علي فتح الله زاده به توافق رسيد تا فصل يازدهم ليگ برتر را نيز با پيراهن آبي به ميدان برود. عمران زاده گفت: از همه نظر با مسئولان باشگاه به توافق رسيدم و مشکلي براي ماندن در استقلال ندارم.
 

وزنه برداران معلول در نخستين اردوي انتخابي  لندن

گروه ورزش: نخستين مرحله اردوي تيم ملي وزنه برداري جانبازان و معلولان از پنج شنبه 19 خرداد ماه آغاز مي شود.  اين اردو به منظور آماده سازي ملي پوشان کشورمان در مسابقات قهرماني آزاد بين المللي وزنه برداريIPC ، تا اول تير ماه در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک ادامه خواهد داشت.  در مرحله نخست 15 وزنه بردار مدعو به اين اردوي تحت سرمربيگري احمد دلجوان قدرتي و مربيگري رضا آسترکي و بهمن گلبارنژاد به تمرين مي پردازند.  مسابقات قهرماني آزاد بين المللي وزنه برداريIPC  که به منزله رقابت هاي انتخابي 2012 لندن است، از 29 تير تا 6 مرداد  در کشور اردن برگزار مي شود.

 

برنامه کامل يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا

مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا در مالزي قرعه کشي شد و نمايندگان ايران حريفان خود را شناختند.  به گزارش ايسنا، براساس قرعه کشي که در کوآلالامپور برگزار شد، سپاهان ايران بايد با السد قطر بازي کند و ذوبآهن نيز حريف سوون سامسونگ کره جنوبي شد.  سپاهان در بازي رفت ميزبان است و ذوب آهن هم ميهمان بازي رفت خواهد بود. بر اساس اين قرعه کشي برنده ديدار سپاهان با السد و ذوب آهن با سوون سامسونگ در مرحله نيمه نهايي به مصاف هم خواهند رفت و به اين ترتيب احتمال رويارويي نمايندگان ايران در اين مرحله وجود دارد.  هر چهار بازي دور رفت 23 شهريور برگزار مي شود و بازي هاي برگشت مرحله يک چهارم نهايي نيز روزهاي پنجم و ششم مهر انجام مي شود. ضمن اين که بازي هاي نيمه نهايي 27 مهر و چهار آبان برگزار مي شود و بازي فينال نيز 13 يا 14 آبان انجام خواهد شد.