نسخه شماره 2653 - 1390/03/18 -

مدير کل برنامه ريزي معاونت ترافيک شهرداري تهران:
يک ريال يارانه بليت هم به شهر تهران پرداخت نشده است

مدير کل امور بانوان شهرداري تهران عنوان کرد:
ترويج سبک زندگي ايراني و اسلامي در سطح شهر تهران

مدير عامل متروي تهران:
ايستگاه کهريزک تا پايان سال بهره برداري مي شود

حمزه شکيب:
وزارت بهداشت برنامه خود براي مقاوم سازي بيمارستان ها را اعلام کند


بهره برداري از نمايشگاه بين المللي شهر آفتاب طي 20 ماه آينده
مديرعامل بانک شهر به زودي معرفي مي شود

خبر


مناطق


 مدير کل برنامه ريزي معاونت ترافيک شهرداري تهران:
 يک ريال يارانه بليت هم به شهر تهران پرداخت نشده است 

به دنبال اعلام پرداخت مبلغ 50 ميليارد ريال يارانه بليت مترو و اتوبوس به شهرداري هاي استان تهران، مدير کل برنامه ريزي و توسعه شهري معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران گفت: از 50 ميليارد ريال يارانه بليت شهرداري هاي استان تهران در سال 1390، يک ريال هم به شهرداري تهران پرداخت نشده است.
به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران، مهندس مسعود رنجبريان افزود : در حالي شاهد دومين مرحله از کمک هاي دولت به شهرداري هاي استان تهران در بخش يارانه بليت مترو و اتوبوس هستيم که البته شهرداري تهران در سال 1390 مشمول اين کمک ها نگرديده است.
وي با اشاره به اين که با وجود گذشت حدود دو ماه و نيم از سال هيچ گونه يارانه اي در زمينه بليت مترو و اتوبوس به شهرداري تهران اختصاص پيدا نکرده، اظهار کرد: اين در حالي است که ظاهرا کمک هاي بلاعوض دولت به شهرداري هاي استان تهران هم چنان ادامه مي يابد.
رنجبريان پرداخت يارانه از سوي دولت به شهرداري تهران به منظور جبران بخشي از افزايش هزينه ها از جمله هزينه سوخت در بخش حمل و نقل عمومي را مورد تاکيد قرار داد و تصريح کرد: يارانه پرداختي به شهرداري ها مي تواند تا حدودي بخشي از آثار و تبعات ناشي از افزايش هزينه ها بر حمل و نقل عمومي را جبران کند.
مدير کل برنامه ريزي معاونت ترافيک شهرداري تهران در پايان خاطرنشان کرد: همان طور که شهردار محترم تهران نيز تاکيد کرده اند در صورت استمرار وضعيت فعلي و عدم پرداخت يارانه حمل و نقل عمومي به مردم تهران، چاره اي جز افزايش نرخ کرايه ها باقي نمي ماند.


 مدير کل امور بانوان شهرداري تهران عنوان کرد:
 ترويج سبک زندگي ايراني و اسلامي در سطح شهر تهران 

اداره کل امور بانوان شهرداري تهران با هدف ارتقاي کيفي زندگي بانوان شهرداري، ترويج سبک زندگي ايراني و اسلامي در سطح شهر تهران را در سال جاري در دستور کار خود قرار داده است. نرگس معدني پور در گفت و گو با "تهران سما " با اشاره به اهداف کلي اداره کل امور بانوان شهرداري تهران در سال جاري، ابراز داشت: ارتقاي کيفي زندگي بانوان در شهر تهران هدف کلي ما در سطح شهر تهران است  و براي دستيابي به اين هدف، رويکرد هاي کلاني نيز تدوين شده که در طول سال اجرا مي شود. وي تحکيم بنيان خانواده و ترويج فرهنگ عفاف و حجاب را به عنوان دو رويکرد اصلي و کلان اداره کل امور بانوان خواند و عنوان کرد: به منظور دستيابي به اين اهداف و همچنين غني سازي اوقات فراغت بانوان تهراني برنامه هاي متنوعي  در طول سال در نظر گرفته ايم که به تدريج در مناسبت هاي مختلف اجرا مي شود. مدير کل امور بانوان شهرداري تهران با اشاره به پيگيري رويکرد هاي ترويجي شهرداري در حوزه بانوان، تصريح کرد: از جمله اين رويکردها، ترويج سبک زندگي ايراني و اسلامي و همچنين توسعه و گسترش آن در سطح شهر است که در ميان برنامه ها توجه ويژه اي به آن شده است. معدني پور افزود: يکي از اعضاي خانواده ها کودکان هستند که مادران به عنوان متوليان پرورش آن ها به شمار مي روند، بر اين اساس ويژه برنامه هايي را مخصوص گروه سني صفر تا 4 ساله ها در طول سال در نظر گرفته ايم.


 مدير عامل متروي تهران:
 ايستگاه کهريزک تا پايان سال بهره برداري مي شود 

مدير عامل شرکت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) از بهره برداري 7 کيلومتر از خط 3 مترو تهران در نيمه دوم امسال خبر داد. مهندس هابيل درويش در گفت وگو با "تهران سما" با بيان اين مطلب اظهار کرد: 7 کيلومتر از قسمت مرکزي خط 3 مترو تهران در نيمه دوم امسال حد فاصل چهارراه وليعصر(عج) تا خيابان شهيد بهشتي به بهره برداري خواهد رسيد. وي افزود: در اين بخش از خط سه مترو 3 ايستگاه ميدان وليعصر(عج)، ايستگاه تقاطع خيابان وليعصر(عج) با خيابان فاطمي و ايستگاه شهيد قنبرزاده در خيابان شهيد بهشتي به بهره برداري خواهد رسيد. مدير عامل شرکت مترو تهران و حومه خاطر نشان کرد : همچنين تا پايان خرداد ماه ايستگاه کهريزک در توسعه جنوبي خط 1 به بهره برداري مي رسد که با بهره برداري از اين ايستگاه ساکنان جنوب شهر و به ويژه شهرک هاي اطراف کهريزک مي توانند به راحتي با مترو به نقاط مختلف شهر سفر کنند. وي ادامه داد: ايستگاه استاد معين از توسعه غربي خط 4 و ايستگاه شيخ الرئيس در اين خط از ايستگاه هاي بعدي مترو هستند که در نيمه اول امسال به بهره برداري مي رسند و همچنين ايستگاه تجريش از توسعه شمالي خط 1 در شهريور ماه آماده بهره برداري خواهد شد. درويش ابراز اميدواري کرد که اعتبارات مصوب مترو به موقع پرداخت شود تا روند توسعه خطوط با سرعت بيشتر و براساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته پيش رود.


 حمزه شکيب:
 وزارت بهداشت برنامه خود براي مقاوم سازي بيمارستان ها را اعلام کند 

حمزه شکيب با بيان اين که به جز مدارس همه ساختمان هاي عمومي، تاسيسات و زيرساخت هاي شهر مقاوم سازي نشده اند و بحث مقاوم سازي آن ها در حد مطالعات ابتدايي است، گفت: از مسئولان وزارت بهداشت مي خواهيم که گزارش برنامه هاي خود را براي مقاوم سازي بيمارستان ها اعلام کنند. به گزارش "تهران سما"، در جلسه ديروز شوراي اسلامي شهر ، مازيار حسيني به ارائه گزارشي در خصوص وضعيت و نحوه مقاوم سازي پل هاي سطح شهر پرداخت و در اين زمينه اظهار کرد : بحث مقاوم سازي پل هاي شهر تهران از سال 82 در دستور کار شهرداري تهران قرار گرفت و در حال حاضر 250 پل در شهر تهران وجود دارد که مطالعات مقاوم سازي براي  110 دستگاه آنها در طول اين پنج سال انجام شده است. در ادامه جلسه عليرضا دبير نيز گفت: قرار بود معاونت نگهداري در حوزه عمران ايجاد شود و آيا براي راه اندازي آن تصميمي گرفته شده است که در پاسخ حسيني گفت : در حال حاضر ما آماده تاسيس شرکتي براي نگهداري پروژه هاي عمراني هستيم و اين موضوع را با جد يت پيگيري مي کنيم. در ادامه دکتر حمزه شکيب نيز با بيان اين که غير از مدارس سطح شهر همه ساختمان هاي عمومي و تاسيسات و زيرساخت ها مقاوم سازي نشده اند و بحث مقاوم سازي آنها در حد مطالعات ابتدايي است، گفت: اگر بحث مقاوم سازي پل هاي سطح شهر را منوط به ارائه اعتبارات لازم از سوي دولت و يا استانداري بدانيم ممکن است اين اقدام در زمان عنوان شده صورت نگيرد و لازم است شهرداري در اين زمينه وارد عمل شود. وي افزود: طرح جامع کاهش خطرپذيري براي شهر تهران تصويب و ابلاغ شده و قرار شد شهرداري طرح تفصيلي آن را ارائه دهد که با يک شتاب اين طرح آغاز شد اما پس از مدتي يکباره متوقف شد و اميدواريم اين طرح اجرايي شود تا به نتيجه لازم در اين خصوص دست يابيم. شکيب با بيان اينکه طرح جامع کاهش خطر پذيري تهران فقط 30 درصد پيشرفت داشته است، گفت: در حال حاضر تنها مدارس شهر مقاوم سازي شده و هيچيک از بيمارستان ها مقاوم سازي نشدند و در اين رابطه از مسئولان وزارت بهداشت مي خواهيم که گزارش برنامه هاي خود را براي مقاوم سازي بيمارستان ها اعلام کنند.


 بهره برداري از نمايشگاه بين المللي شهر آفتاب طي 20 ماه آينده 
 مديرعامل بانک شهر به زودي معرفي مي شود

به گفته شهردار تهران شهر پرند نقطه مناسبي براي نمايشگاه نيست و از لحاظ حمل و نقل و دسترسي امکانات لازم را ندارد. به نظر مي رسد شهر آفتاب براي نمايشگاه مناسب تر باشد. در عين حال وزير ارشاد از پيشنهاد شهرداري تهران براي سرمايه گذاري مشترک براي ساخت نمايشگاه استقبال کرده است.
به گزارش «شهر»، دکتر محمدباقر قاليباف شهردار تهران ديروز با حضور در جلسه شوراي اسلامي شهر تهران از قهرمانان تيم ملي تکواندو در مسابقات جهاني به مقام نخست رسيده بودند قدرداني کرد. قاليباف در حاشيه اين مراسم در جمع خبرنگاران در مورد پروژه شهر آفتاب گفت: اين پروژه که هم اکنون در حال ساخت است به دليل مشکلاتي با سرمايه گذار توقفي 18 ماهه داشت. اما هم اکنون اين مشکل حل شده و نزديک به 5 ماه است فعاليت ساخت نمايشگاه شهر آفتاب آغاز شده است و طبق زمان بندي کمتر از 20 ماه آينده به بهر ه برداري مي رسد.
به گفته قاليباف شهرداري تهران در نظر دارد همزمان با ساخت نمايشگاه شهر آفتاب، مترو اين محدوده را نيز آماده کند. او خاطرنشان کرد: فاز اول اين پروژه با بودجه شهرداري تهران ساخته مي شود و هم اکنون اين بودجه در شوراي اسلامي شهر تهران به تصويب رسيده است.
او در پاسخ به اين سوال که چرا وزارت بازرگاني در پرند نمايشگاه مي سازد و شهرداري تهران در شهر آفتاب و چرا اين دو نهاد اعتبارات خود را در يک جا و براي ساخت يک نمايشگاه صرف نمي کنند، گفت: اين سوال درستي است. من نيز بعد از آن که وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، در ايام نمايشگاه کتاب از ساخت نمايشگاه کتابي در منطقه 22 خبر داد با وي حضوري صحبت کردم و از او درخواست کردم اگر دولت امکان ساخت چنين نمايشگاهي را دارد بهتر است با شهرداري تهران سرمايه گذاري مشترکي داشته باشد که وزير ارشاد نيز از اين پيشنهاد استقبال کرد. او افزود: اگر هم اکنون پروژه نمايشگاه پرند شروع شده باشد يک نوع دوباره کاري است. علاوه بر اين شهر پرند نقطه مناسبي براي نمايشگاه نيست و از لحاظ حمل و نقل و دسترسي امکانات لازم را ندارد و دور از تهران قرار دارد و به نظر مي رسد شهر آفتاب براي نمايشگاه مناسب تر باشد.
شهردار تهران از شروع پروژه نمايشگاه پرند اظهار بي اطلاعي کرد و گفت: من هم اکنون متوجه شدم که اين پروژه در حال ساخت است.
مديرعامل بانک شهر
به زودي معرفي مي شود

قاليباف در ادامه در مورد استعفاي مديرعامل بانک شهر گفت: براساس ضوابط دوره مديريت درخشنده لو مديرعامل بانک شهر 2 سال بوده که 13 خرداد ماه به پايان رسيده، علاوه بر اين 2 ماه پيش نيز درخشنده لو از من درخواست کرد تا فرد جوان تر ديگري جايگزين او در سمت مديرعاملي بانک شهر شود. هم اکنون مديرعامل بانک شهر مشخص بوده و بعد از تشکيل جلسه هيات مديره بانک شهر معرفي مي شود.

رمزگشايي از پازل کرايه ها
تا پايان خرداد

شهردار تهران همچنين در مورد سرنوشت نرخ کرايه هاي حمل و نقل عمومي گفت: در اين زمينه همچنان در حال مذاکره هستيم اما به طور قطع در خرداد، وزارت کشور و شوراي شهر در مورد نرخ کرايه هاي حمل و نقل عمومي توافق خواهند کرد، البته معلوم نيست چه توافقي در اين مورد صورت گيرد. اما به طور قطع نرخ کرايه هاي حمل و نقل عمومي از اين بلاتکليفي خارج مي شود. قاليباف همچنين از افتتاح ايستگاه متروي کهريزک تا آخر خرداد ماه خبر داد و گفت: بلافاصله بعد از 12 تا 13 روز از افتتاح اين ايستگاه ، ايستگاه ميدان تجريش نيز در بخش شمالي خط 1 به بهره برداري مي رسد و در مجموع 8 کيلومتر مترو به طول خطوط شبکه مترو اضافه مي شود.

ساخت ورزشگاه حجازي
در دستور کار شهرداري است

شهردار تهران در ادامه در مورد نامگذاري ورزشگاهي به نام زنده ياد ناصر حجاري گفت: او از چهره هاي شاخص کشور ما بود و در تشييع جنازه او شاهد احترام مردم به اين شخصيت بوديم، شوراي شهر مصوب کرده است که ورزشگاهي به نام ناصر حجازي نامگذاري شود که اين موضوع در دستور کار شهرداري قرار دارد.
او ادامه داد: هم اکنون ما داراي 2 تيم فوتبال استقلال و پرسپوليس هستيم که متعلق به شهر تهران هستند و براساس برنامه ريزي هاي انجام گرفته در آينده 2 ورزشگاهي که آماده کرده ايم طبق يک قرارداد در اختيار تيم هاي پرسپوليس و استقلال قرار مي گيرد. که ورزشگاه استقلال به نام ناصر حجازي نامگذاري مي شود. اين ورزشگاه در منطقه 19 تهران قرار دارد.

اوقات فراغت امسال با محوريت قرآن

قاليباف در مورد برنامه هاي شهرداري براي غني سازي اوقات فراغت جوانان در تابستان گفت: اوقات فراغت جوانان همواره از دغدغه هاي شهرداري تهران بوده و هست. امسال يک سوم اوقات فراغت تابستان با ماه مبارک رمضان همراه است که در اين ايام برنامه هايي با موضوعات فرهنگي و با محوريت قرآن برگزار مي کند. همانند سال هاي قبل نيز اردوهاي تهرانگردي، کوهپيمايي و ورزش محلات در ايام تابستان برپا است. تا قبل از خرداد معاون فرهنگي هنري شهرداري در مورد جزييات اين برنامه ها توضيحات کافي را به خبرنگاران خواهد داد.
او تاکيد کرد: برنامه هاي شهرداري تهران براي اوقات فراغت کاغذي نبوده و به واقع در محلات در حال اجرا است. از 25 رجب نيز مجموعه شهربانو بوستان ولايت نقش بيشتري در اوقات فراغت جوانان به ويژه بانوان ايفا مي کند.
شهردار تهران در مورد اقدامات شهرداري تهران در حوزه ورزش گفت: ما در سياست شهرداري تهران مهمترين بحث خود را ورزش همگاني مي دانيم و در اين زمينه گام هاي اساسي و جدي برداشته شده است.
او ادامه داد: ورزش همگاني مي تواند هم سلامت جسمي شهروندان را تضمين کند و نيز اقدامي پايه اي براي قهرمان پروري باشد. به نحوي که هم اکنون وجود 500 زمين چمن مصنوعي فوتبال در تهران تاثير به سزايي در آينده ورزش فوتبال خواهد داشت. او خاطرنشان کرد: هم اکنون 12 هزار تيم در رشته هاي مختلف ورزشي در محلات به ورزش مي پردازند.

100 هزار دوچرخه جديد
آماده رکاب زني در تهران

قاليباف در مورد توسعه دوچرخه سواري در تهران نيز گفت: در اين مورد به مدت 2 سال است که مطالعاتي انجام شده و امسال قصد داريم اين ورزش را در شهر گسترش دهيم که در اين راستا 100 هزار دستگاه دوچرخه به ظرفيت قبلي خطوط دوچرخه تهران اضافه مي شود. اين ظرفيت بيشتر در مرکز شهر و مسيرهاي شرقي به غربي که شيب کمتري دارند استفاده خواهد شد. اين اقدام مي تواند هم در کاهش تردد خودروها و آلودگي هوا موثر باشد. دوچرخه هم جنبه حمل و نقل و هم تفريحي و هم جنبه کاهش آلودگي دارد. شهردار تهران ابراز اميدواري کرد که روزي برسد که تمام شهروندان براي تردد در مسيرهاي کوتاه از دوچرخه استفاده کنند.
او خاطرنشان کرد: علاوه بر اين در شهر در حال ايجاد پياده روهايي هستيم که دوچرخه ها بتوانند در اين مسير تردد کنند، اميدوارم تا پايان سال نمونه موفق دوچرخه سواري در تهران داشته باشيم.
شهردار تهران همچنين به قهرماني تيم ملي تکواندو کشور در جهان اشاره کرد و گفت: امروز مجموعه مديريت شهري افتخار داشت از تيم ملي تکواندو به دليل کسب اين افتخار بزرگ تشکر کند. شهرداري تهران وظيفه خود مي داند از اين قهرمانان قدرشناسي کند; چرا که به واقع افتخار بزرگي آفريدند و جاي قدرداني و تشکر دارند. بنابراين گزارش در جلسه امروز شوراي شهر با حضور اعضاي شورا، شهردار تهران و معاونين آن از اعضاي تيم ملي تکواندوي کشور قدرداني شد.


 خبر 

اهداي وام ازدواج به زوج هاي جوان پهنه غربي پايتخت

با توجه به رويکرد و تلاش مديران شهري براي کمک به اقشار جوان جامعه، وام هاي ازدواج 10 ميليون ريالي به صد نفر از تازه عروس و دامادهاي منطقه21 اهدا خواهد شد. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه21،محمد صارمي زاده شهردار اين منطقه تهران با اعلام اين خبر افزود: بر اساس وعده شهردار تهران مبني بر پرداخت وام ازدواج به شهروندان ثبت نام کرده و بر اساس توافقات صورت گرفته  با سازمان رفاه و خدمات و مشارکت هاي اجتماعي به افرادي که مراحل ثبت  نام آنان به پايان رسيده وام ازدواج 10 ميليون ريالي اهدا خواهد شد.


احداث بزرگترين آبشار جنوب تهران

شهردار منطقه 15 از احداث بزرگترين آبشار جنوب تهران در بوستان کوهسار اين منطقه خبر داد. به گزارش مردم سالا ري به نقل ازروابط عمومي شهرداري منطقه 15،مهندس مجتبي يزداني در اين باره گفت: عمليات احداث اين آبشار که مي توان گفت در شهر تهران منحصر به فرد است، از اسفند ماه سال گذشته همزمان با طرح استقبال از بهار آغاز با اتمام عمليات، هم اکنون در محله رضويه در اختيار شهروندان تهراني است. وي هزينه احداث اين آبشار را بالغ بر700 ميليون ريال اعلام کرد و افزود: اين آبشار در ابعاد 13 در 40 متر احداث شده و از ابتداي خرداد ماه در اختيار شهروندان قرار گرفته است. يزداني با اشاره به استقبال چشم گير شهروندان از فضاي زيباي اين آبشار منحصر به فرد تصريح کرد:با توجه به سنگي بودن تپه کوهسار سعي  شد از سنگهاي طبيعي استفاده کنيم تا جذابيت طبيعي اين آبشار را حفظ کنيم.


پروژه هاي بزرگ ترافيکي منطقه 10 افتتاح مي شود

در آستانه ولادت با سعادت مولود کعبه حضرت علي (ع)، چندين پروژه مهم ترافيکي با حضور مديران ارشد شهري در منطقه ده افتتاح و به بهره برداري مي رسد. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 10، مهندس سيد ابوالفضل حسيني شهردار منطقه با اعلام اين خبر گفت: به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علي (ع) پارک آموزش ترافيک، پل مکانيزه تقاطع خيابان آزادي خيابان جيحون، ميدان جمهوري و چندين پروژه ترافيکي ديگر در راستاي سهولت تردد شهروندان و وسايط نقليه افتتاح مي شود.حسيني ادامه داد: اين منطقه علي رغم کمبودهاي موجود جزو مناطق پيشرو در استفاده از فنآوري هاي نوين است و با تاکيد بر به کارگيري دو اصل سرعت و دقت در راستاي اهداف مديريت شهري حرکت مي کند.

افزايش تجهيزات بوستان هاي منطقه 17 با آغاز فصل تابستان

معاون امور شهري و فضاي سبز منطقه 17 از افزايش تجهيزات بوستان ها و تکميل و بازسازي آنها براي استفاده بهينه شهروندان از فضاهاي سبز خبر داد. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 17 ، حيدر جعفري معاون امور شهر و فضاي سبز منطقه  با اعلام اين خبر گفت:«با توجه به فرا رسيدن فصل تابستان و همچنين استفاده مطلوب شهروندن از فضاهاي سبز اين حوزه اقداماتي را براي استفاده بهينه شهروندان از آبخوري هاي بوستان بهاران، 2 چاهک جذب آب فاضلاب حفر و همچنين معابر رمپ اين بوستان به متراژ 10 مترمربع سنگ چيني شده است." جعفري از نصب 3 نيمکت در بوستان نور هم خبر داد و افزود: «7 متر مربع از معابر پارک نور و سلامت بازسازي و براي آبرساني آبخوري بوستان سلامت نيز 6 مترمربع لوله کشي آب تهران مرمت شده است.»


 مناطق 

برگزاري همايش تجليل
از چهره هاي معنوي و قرآني

معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 3 از برگزاري همايش تجليل از چهره هاي معنوي و قرآني شمال شرق تهران در شهرک فجر خبر داد. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 3، پيرهادي با بيان اين مطلب گفت: به منظور تجليل از شهروندان برتر مسابقات قرآني همايشي تحت عنوان همايش تجليل از چهره هاي برتر معنوي و قرآني همزمان با روز جمعه  20خردادماه بعد از نماز مغرب و عشا» در مسجد شهيد نواب صفوي  واقع در شهرک فجر برگزار خواهد شد.

زمان پاسخگويي به پيام هاي 137 کاهش يافت
مدت زمان پاسخگويي به پيام هاي ثبت شده در سامانه 137 شهرداري منطقه 9 به کمترين زمان ممکن کاهش يافت. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 9، محمد حسين بخشي مسول سامانه137  شهرداري منطقه با بيان اين مطلب گفت: در ارديبهشت سال جاري  شهروندان منطقه 2هزار و 659 بار با سامانه 137 تماس گرفتند و مشکلات خود را در زمينه لايروبي انهار، نظافت پياده روها و سواره روها، جمع آوري زباله، طعمه گذاري، لکه گيري جاله ها، رفع سد معبر مطرح کردند. وي افزود: ميانگين پاسخگويي به اين پيام ها در فروردين ماه 54 ساعت بوده که در ارديبهشت سال جاري به 32 ساعت رسيد.


10 هزار مترمربع به فضاي مذهبي و فرهنگي منطقه 19 اضافه مي شود

معاون فني و عمران منطقه 19 از احداث 5 باب مسجد تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: با احداث اين مساجد فضاي مذهبي و فرهنگي منطقه نزديک به 10 هزار متر مربع افزايش مي يابد. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 19، مهندس محمدرضا کرمي با اشاره به دستور شهردار منطقه مبني بر تسريع احداث اين مساجد گفت : عمليات احداث 5 مسجد صاحب الزمان (عج) و سيدالشهدا (ع) در ناحيه 1، چهارده معصوم و بني هاشم در ناحيه 2 و حضرت ابوالفضل (ع) در ناحيه 3 با جديت در سال جاري آغاز شده است و پيش بيني مي شود در سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به بهره برداري برسد. کرمي در ادامه بيان کرد: در طراحي نماي مساجد فوق سعي شده است از طرح هاي اصيل معماري ايراني و ترکيب با معماري مدرن استفاده شود.


بيش از 84 هزار متر مربع
پياده روسازي در محدوده شهرداري منطقه 16

در حالي که غالبا اولويت تردد و راه سازي براي خودروها و موتور سيکلت ها مي باشد، توجه به پياده روها براي تردد آسان و دارا بودن ايمني لا زم براي عابران اهميت ويژه اي پيدا مي کند و به کارگيري اقدامات و راهکارهاي موثر براي حفظ هويت و استانداردسازي پياده روها امري ضروري خواهد بود. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 16 مهندس فضل الله اندرزي شهردار منطقه 16 ضمن بيان مطلب فوق اضافه کرد  که بسياري از تعاملا ت مثبت بين شهروندان مبتني بر وجود محله ايمن و احياي فضاهايي است که شهروندان در آن حضور مستمر دارند و پياده روها مکان هايي هستند که مي توان روابط اجتماعي و اعتماد بين اعضاي جامعه را در آنجا شاهد بود. به همين جهت در سال 1389 بيش از 84 هزار متر مربع در سطح منطقه و در بافت هاي پرتراکم آن بازپيرايي و احداث پياده رو سازي با رعايت استانداردها و توجه به جاذبه هاي بصري و ايجاد آرامش براي شهروندان محترم انجام گرفت.


خدمات شهري
در محله پاسداران استاندارد شد

شهردار ناحيه يک شهرداري منطقه يک تهران اعلا م کرد محله پاسداران در قالب طرح استقبال از بهار، آباد و خدمات شهري در اين محله، استاندارد شد. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه يک تهران مهندس عليرضا کيانپور شهردار با بيان اين مطلب که زيرساخت هاي شهري محله پاسداران طي 15   سال گذشته به شدت آسيب ديده و تخريب شده بود، افزود: براساس سند توسعه محلا ت و در قالب طرح استقبال از بهار، محله پاسداران با اجراي همزمان دهها طرح فني عمراني خدماتي و ترافيکي، چهره اي آباد به خود گرفته و با برخورداري از خدمات شهرداري مطلوب در مسير توسعه قرار گرفت.