نسخه شماره 2572 - 1389/11/25 -


فريده شجاعي: کميته ملي المپيک مي گويد پول نداريم; نرويد اردو


موافقت کرش با امضاي قرارداد با ايران
او روي نيمکت تيم اميد نمي نشيند

پروين: چرا در بازي مقابل کره مثل روسيه نبوديم؟

پيامدهاي پخش نشدن مسابقه با روسيه از تلويزيون
بازي ايران و اسکاتلند لغو مي شود


بارسلونا پس از 16 هفته متوقف شد


ميراسماعيلي: شايد نتوانيم سهميه المپيک بگيريم


مهدي تاج: فاصله ايران و تيم هاي برتر آسيا با کرش کم مي شود


خروج کريمي از فهرست ذخيره هاي شالکه

رييس فدراسيون تيراندازي با کمان:
کسي را به تيم ملي سفارش نکرده ام


اخبار داخلي


 فريده شجاعي: کميته ملي المپيک مي گويد پول نداريم; نرويد اردو 

نايب رييس بانوان فدراسيون فوتبال در امور بانوان حضور نداشتن تيم ملي فوتبال بزرگسالان دررقابتهاي مقدماتي المپيک را به ضرر فوتبال بانوان دانست.
به گزارش ايسنا، فريده شجاعي درباره شرايط کنوني تيم ملي فوتبال زنان اظهارکرد: تاکنون 4 مرحله اردوي انتخابي و آماده سازي براي تيم ملي برگزار شده است. مسابقات از 13 اسفند به ميزباني اردن برگزار مي شود و ما با تيم هاي فلسطين، بحرين و اردن هم گروه هستيم. قرار است از گروه ما دو تيم به مرحله بالاترصعود کند. پس خيلي به نفع فوتبال بانوان است که اين مرحله را پشت سر بگذاريم و صعود کنيم.
وي صعود از اين مرحله را امتيازي براي فوتبال زنان عنوان کرد و  گفت: حيف است اين موقعيت  را از دست بدهيم. کميته ملي المپيک اعلام کرده بودجه و هزينه اعزام تيم ملي را پرداخت نمي کند. ما فقط يک اردوي تدارکاتي برون مرزي براي اين تيم درنظرگرفته بوديم که با آن هم مخالفت شد و بعد اعلام کرديم که به سفر خارجي نمي رويم و همه برنامه ها را در داخل کشور پياده مي کنيم، ولي متاسفانه کميته ملي المپيک هزينه هاي مرحله مقدماتي را تقبل نمي کند ومي گويد پول نداريم! فدراسيون هم مي گويد اين مسابقات به ما مربوط نمي شود. ما هم از افشارزاده وقتي خواستيم تا برويم و او را متقاعد کنيم.
نايب رييس فدراسيون فوتبال در امور بانوان تاکيد کرد: اگر در مسابقات مقدماتي المپيک حاضر نشويم بايد جريمه بدهيم که به ضررفوتبال ما است. ليست اسامي نهايي بازيکنان را برايAFC  فرستاديم. اگر مي خواستيم انصراف دهيم بايد قبل از فرستادن اسامي اين کار را مي کردم. قطر هم قبل از ما انصراف داد ولي در اين مرحله همه چيز به ضررما تمام مي شود.


 موافقت کرش با امضاي قرارداد با ايران  
 او روي نيمکت تيم اميد نمي نشيند

رييس کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال گفت: با دريافت پيش قرارداد دستياران کارلوس کوئيروش اين مربي پرتغالي آمادگي خود را براي عقد قرارداد با فدراسيون فوتبال ايران اعلام کرد تا پس از اعمال نکات بيشتر مدنظر ما در قرارداد بتوانيم تا پايان اين هفته موضوع را خاتمه دهيم.
به گزارش ايسنا، عباس ترابيان، درباره آخرين وضعيت قرارداد کارلوس کوئيروش و دستيارانش با فدراسيون فوتبال ايران اظهار کرد: صبح ديروز پيش قرارداد هر سه مربي دستيار کارلوس کوئيروش براي من آمده است و خوشبختانه هر دو نکته اي که ما تاکيد داشتيم در قرارداد آنها لحاظ شود، انجام شده است.
ممکن است همين موافقت آنها باعث شود تا اين دو نکته در قرارداد کارلوس کوئيروش هم لحاظ شود. با وکيل اين مربي مذاکرات بيشتر را انجام خواهيم داد، به اميد آنکه نکات مد نظر ما در قرارداد او درنظر گرفته شود.
وي درباره تشريح مشخصات دستياران کوئيروش گفت: آنتونيو سيموئز پرتغالي دستيار اول اين مربي است. او سالها در کنار کوئيروش کارکرده و بازيکن اسبق تيم بنفيکا هم بوده است. او همراه با اوزبيو در تهران بازي کرده است که تمام قديمي هاي ما او را مي شناسند. او ضمن آنکه کمک مربي خوبي است در کار مربيگري تيمهاي پايه تخصص داشته و سرمربي تيم زير 20 سال پرتغال هم بوده است. او در تيم مربيگري کوئيروش نقش عمده اي را ايفا مي کند.
ترابيان گفت: دن گاسپار ديگر دستيار کرش يک مربي پرتغالي است که تخصص او در کار مربيگري دروازه بان هاست. او 30 سال  است مربيگري مي کند و سالها در کنار کوئيروش کار کرده. او سابقه همکاري با فيليپ اسکولاري و خوزه آنتونيو کاماچو را هم دارد. اين مربي در منچستريونايتد، رئال مادريد و تيم ملي پرتغال با مربيان بزرگ کار کرده است و حتي سرمربي برخي تيمهاي مختلف هم بوده است.
دن گاسپار هم يک کمک مربي بسيار خوب و هم از مربيان برجسته دروازه باني است و برخي ازبهترين دروازه بانهاي دنيا را تعليم داده است. يکي از کارهاي خوب او در مربيگري اخيرش آموزش و پرورش دروازه بان تيم ملي پرتغال بوده که در جام جهاني 2010 به عنوان سومين دروازه بان برتر دنيا شناخته شد.
رييس کميته روابط بين الملل فدراسيون با ارائه مشخصات ميک مک درموت سومين دستيار کوئيروش گفت: مک  درموت يک مربي اسکاتلندي است و ازمربيان بدنسازي خوب و شناخته شده دنياست. فکر مي کنم همه مربيان بزرگ او را مي شناسند و قرار است در کنار کوئيروش فعاليت کنند. خوشحالم که نکات مدنظر ما در پيش قرارداد او لحاظ شده است و اکنون پس از بررسي يکسري نکات، اين پيش قرارداد را برايشان مي فرستيم.
ترابيان که از بيان نکات مدنظر فدراسيون در قرارداد کادر فني کوئيروش پرهيزکرد درباره توافق با آنها گفت: تمام امور مربوط به مربيگري تيمهاي پايه و بزرگسالان ما به کادر فني کوئيروش محول مي شود. ارسال اين پيش قراردادها و مذاکراتي که ما داشتيم نشان مي دهد که کوئيروش ديگر مشکلي براي عقد قرارداد با فدراسيون فوتبال ايران را ندارد و اين ما هستيم که مي خواهيم نکات مدنظرمان درقرارداد با آنها لحاظ شود.
وي درپاسخ به اين سوال که آيا کوئيروش براي تيمهاي اميد و جوانان ما سرمربي پرتغالي مي آورد يا با به کار گيري مربيان ايراني بر فعاليتشان نظارت خواهد داشت گفت: در دورنماي همکاري ما با کادرفني کوئيروش اين است که مربيان توانمند و مستعد ايراني آموزش هاي لازم را از اين کادر فني ياد بگيرد و درسالهاي آينده هدايت تيمهاي ملي کشورمان را برعهده داشته باشد. اما ابتدا به ساکن کوئيروش درباره وضعيت مربيگري تيمهاي اميد و جوانان تصميم مي گيرد. بحث حضور پسيرو که کاملا تکذيب شده است و فکر مي کنم او ازدستيارانش براي هدايت تيم اميد و جوانان بهره ببرد. البته بعيد مي دانم کوئيروش روي نيمکت تيم اميد بنشيند.
ترابيان با بيان اينکه توافقات مالي براي عقد قرارداد کوئيروش با دستيارانش به طور کامل انجام شده است گفت: ما هيچ مشکلي درباره توافقات مالي نداريم; ضمن اينکه تمام ارقام منتشرشده در رسانه ها را تنها گمانه زني دانسته و تکذيب مي کنيم. هيچ صحبتي درباره توافق مالي با کوئيروش و دستيارانش نخواهيم کرد. تنها مي توانيم بگوييم هيچ مشکلي از اين بابت وجود ندارد.


 پروين: چرا در بازي مقابل کره مثل روسيه نبوديم؟ 

پيشکسوت فوتبال ايران گفت: کرش به تنهايي نمي تواند در فوتبال ما موفق باشد.
به گزارش فارس: علي پروين در خصوص حضور کرش در تيم ملي فوتبال کشورمان اظهار داشت: کرش مربي بزرگ و کارش را بلد است اما در نتيجه گرفتن زياد خوب عمل نکرده  است.
وي افزود: بايد بدانيم مشکل فوتبال ما با حضور يکي دو نفر حل نمي شود و اگر بخواهيم موفق شويم ايشان بايد 4-5 نفر مثل خودش را بياورد و در تيم هاي پايه و اميد ما قرار دهد.
پروين تاکيد کرد: در حال حاضر براي ما تيم هاي پايه و اميد بايد مهم تر باشد. ما در کنار کرش بايد استفاده هاي ديگري هم کنيم يعني از مربيان خوب مثل علي منصوريان استفاده کنيم تا تجارب اروپايي ها را به مربيان خودمان انتقال دهيم.
پروين خاطرنشان کرد: به مسئولان فدراسيون فوتبال پيشنهاد مي کنم که شرط و شروط خاصي که غيرمتعارف باشد را قبول نکنند. عليرغم اينکه کرش مربي بزرگي است اما بايد اهداف فوتبال کشورمان را قبل از عقد قرارداد به او بگوييم.
پروين درباره بازي ايران و روسيه گفت: من يک نيمه بازي را ديدم. واقعا بچه هاي ايران را بدون استرس، راحت و منطقي و بدون عجله بازي کردند و نتيجه اش را ديديم که اين تيم را شکست داديم و چند موقعيت داشتيم پس چرا در مقابل کره در زمين خودمان چسبيده بوديم و تکان نمي خورديم.


 پيامدهاي پخش نشدن مسابقه با روسيه از تلويزيون
 بازي ايران و اسکاتلند لغو مي شود 

سرپرست کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال شانس ايران براي بازي تدارکاتي با اسکاتلند را به دليل پخش نشدن بازي ايران مقابل روسيه بسيار ضعيف خواند.
به گزارش فارس، پخش نشدن ديدار تيم ملي فوتبال ايران مقابل روسيه باعث شد تا اسپانسرهايي که در حال همکاري با فدراسيون بودند براي برگزاري بازي تدارکاتي تيم ملي مقابل اسکاتلند روي خوشي نشان ندهند و تمايلي براي برگزاري اين ديدار نداشته باشند.
در همين خصوص عباس ترابيان به اظهار داشت: متاسفانه صدا و سيما با پخش نکردن بازي ايران و روسيه خط بطلاني به تلاش هاي ما کشيد. آنها براي پخش يک برنامه فوتبالي مثل 90 حاضرند 25 دقيقه قبل از به روي آنتن رفتن برنامه آگهي بگيرند اما حاضر نشدند بازي تيم ملي را نشان دهند. آنها نشان دادند که احترامي براي تيم ملي کشورشان قائل نيستند. وي افزود: ما به به بازي با اسکاتلند حتي در تهران خيلي نزديک شده بوديم اما با پخش نشدن بازي ايران مقابل روسيه اين فرصت را از دست داديم. حرکت صدا و سيما باعث شد تا ضرر کنيم و فعلا خبري از بازي با اسکاتلند نه در تهران و نه در کشوري ديگر نيست اما من باز تلاش خود را مي کنم.


 بارسلونا پس از 16 هفته متوقف شد 

نوار پيروزي هاي متوالي بارسلونا پس از شانزده هفته پيروزي پياپي با توقف مقابل اسپورتينگ خيخون بريده شد.
به گزارش ايسنا، رقابت هاي لاليگا با انجام سه ديدار وارد هفته بيست و سوم شد که در مهم ترين ديدار بارسلوناي صدرنشين در خانه اسپورتينگ خيخون با تساوي يک بر يک متوقف شد. اين نخستين تساوي آبي و اناري ها پس از شانزده پيروزي پياپي در لاليگا بود.
در اين ديدار تيم ميزبان با گل دقيقه 16 بارل از حريف خود پيش افتاد و نيمه نخست را با برتري يک بر صفر به رختکن رفت. حملات پرتعداد بارسلونا در نيمه دوم تنها براي جبران گل خورده کافي بود و داويد ويا در دقيقه 80 کار را به تساوي کشاند،  تا دومين تساوي فصل شاگردان گوارديولا رقم بخورد.
در ديگر ديدارها والنسيا در ويسنته کالدرون آتلتيکو مادريد را با نتيجه 2 بر يک شکست داد تا همچنان رقابت شانه به شانه اش را با ويارئال براي مقام سومي حفظ کند. ديگو فورلان در دقيقه 58 يک ضربه پنالتي را براي تيم ميزبان از دست داد تا بار شکست به نوعي بر دوش بهترين بازيکن جام جهاني 2010 باشد.
ريسنگ سانتاندر هم با نتيجه 3 بر 2 از سد سويا گذشت.


 ميراسماعيلي: شايد نتوانيم سهميه المپيک بگيريم  

آرش ميراسماعيلي جودوکار وزن 66- کيلوگرم کشورمان گفت: «مشکلات مالي فدراسيون جودو مي بايستي به هر شکلي که شده برطرف شود، چراکه از دست دادن مسابقات گزينشي المپيک به معناي از دست دادن سهميه المپيک است.»  به گزارش ايسنا، وي در اظهار کرد: «تاکنون 2 مسابقه گزينشي المپيک از دست رفته است و اگر به همين منوال وضعيت ادامه داشته باشد نمي توانيم براي المپيک لندن کسب سهميه کنيم.»
ميراسماعيلي ادامه داد: «شايد برنامه ريزيها به گونه اي باشد که سه چهار ماه باقي مانده به المپيک به فکر شرکت در مسابقات و در نهايت کسب سهميه بيافتيم که اين يک اشتباه بزرگ است چراکه اين المپيک با المپيک هاي قبل تفاوتي چشمگيري دارد. در دفعه هاي پيشين حتي ما با شرکت در مسابقه آسيايي همه سهميه ها را بدست مي آورديم، اما اکنون و با شرايط جديد فدراسيون جهاني اين گونه نيست و شرط حضور در المپيک شرکت در مسابقات گزينشي و کسب عنوان هاي برتر در اين مسابقات است.»
کاپيتان تيم ملي جودوي کشورمان تصريح کرد: «با وضعيت کنوني احتمال اين که نتوانيم کسب سهميه کنيم بسيار زياد است. عنوان مي شود دليل شرکت نکردن در مسابقات مسائل مالي و گرفتن رواديد است که به هر شکلي شده بايد اين مشکل برطرف شود.»
ميراسماعيلي افزود: «فرصتها را نبايد از دست داد، چراکه معتقدم چند ماه قبل از المپيک حسرت اين روزها را خواهيم خورد که نتوانستيم شرايط حضور در مسابقات گزينشي المپيک را فراهم کنيم.»


 مهدي تاج: فاصله ايران و تيم هاي برتر آسيا با کرش کم مي شود  

در صحبت اوليه ، کرش را مربي بسيار با برنامه اي ديدم، مربي که مي تواند با برنامه ريزي دقيق و کار بسيار خوب در تيم ملي ما موفق عمل کند.
به گزارش ايلنا، مهدي تاج، نايب رئيس اول فدراسيون فوتبال، اين شايعه را که گفته مي شود او اطلاعي از حضور کرش در ايران نداشته است، تکذيب مي کند.
بعد از حضور کرش در ايران گفته شد که فدراسيون براي استخدام اين سرمربي، صحبتي با تاج نکرده بود. اما او مي گويد که در جريان کامل اين اتفاق بوده است: «من در جريان کامل حضور کرش قرار داشتم و مسائلي را که بايد در مورد کرش و نحوه حضورشان مي دانستم، کاملا مي دانستم. خود من شخصا درصحبتي که با مسوول روابط بين الملل فدراسيون داشتم ، گفته بودم تا چيزي قطعيت نيافته و برخي مسائل ديگر را که لازم به بازگو شدن نيست، مطرح نکنند. ايرادي به کار کميته بين الملل در حضور کرش نمي توان گرفت. اين کار درستي بود که تا قبل از قطعي شدن حضورش در ايران موضوع علني نشود.»  تاج درباره کرش هم توضيح مي دهد: « بعد از حضور کرش در ايران جلسه اي به همراه ترابيان با او داشتم. در صحبت اوليه ، او را مربي بسيار با برنامه اي ديدم، مربي که مي تواند با برنامه ريزي دقيق و کار بسيار خوب در تيم ملي ما موفق عمل کند.»
نايب رئيس اول فدراسيون فوتبال درباره بازي ايران و روسيه مي گويد: « بازيکنان ما در ديداري بسيار خوب موفق به شکست تيم اصلي روسيه شدند. ملي پوشان ايران در ديداري که استرس و فشاري روي آنها نبود، موفق شدند با بازي بسيار دقيق حريفشان را شکست دهند. بازيکنان ما بسيار خوب و با انگيزه بازي کردند و بيشتر از ساقهاي پايشان، به پيراهن تيم ملي احترام گذاشتند.»
تاج معتقد است که ايران مي تواند فاصله اش را با سه تيم اول آسيايي کم کند:« ما در حال حاضر طبق رده بندي در مکان چهارم تيم هاي آسيايي قرار داريم. بايد قبول کنيم که به عنوان تيم چهارم با سه تيم ديگر فاصله داريم، اما آنطور نيست که فاصله سه تيم ديگر با ما خيلي زياد و غير قابل جبران باشد.


 خروج کريمي از فهرست ذخيره هاي شالکه 

بغض قهرمان فصل گذشته رقابت هاي ليگ دسته اول فوتبال باشگاهي آلمان با 4 گل مقابل هوفن هايم ترکيد.
به گزارش فارس، تيم بايرن مونيخ که فصل گذشته تحت رهبري لويي فان خال به مقام نخست رسيد، در ديدار خانگي با هوفن هايم گلزني را از دقيقه اول مسابقه شروع کرد و ماريو گومز، مهاجم بلندقامت و ملي پوش تيم موفق شد دروازه ميهمان را فروريزد.
اين گل به تيم مونيخ روحيه بخشيد چرا که توماس مولر در دقيقه 15 گل دوم سرخ پوشان را زد و در نيمه دوم آرين روبن، مهاجم هلندي مونيخي ها 2 گل در دقايق 63 و 81 زد تا چنين بردي پرگل براي مردان باواريا ثبت شود.  در ديداري ديگر شالکه موفق شد در ديدار خانگي با فرايبورگ يک بر صفر سه امتياز حساس بازي را از آن خود کند. جفرسون فارفان در دقيقه 49 تک گل سرنوشت ساز بازي را به ثمر رساند. قبل از اين رويارويي نام علي کريمي، ستاره ايراني تازه وارد آبي  پوشان به علت مصدوميت پا، از فهرست نفرات ذخيره خارج شد.  همچنين ولفسبورگ در شرايطي که اشکان دژاگه، بازيکن ايراني الاصل خود را تا دقيقه 64 در ترکيب داشت ، در ديدار خانگي با هامبورگ با نتيجه يک بر صفر شکست خورد.


 رييس فدراسيون تيراندازي با کمان:
 کسي را به تيم ملي سفارش نکرده ام  

رييس فدراسيون تيراندازي با کمان با ورزشکاران تيمهاي ملي اين رشته ديدار و گفت و گو کرد.
به گزارش ايسنا،  کريم صفايي در ديدار با ورزشکاران تيم ملي تيراندازي با کمان و روساي کميته هاي فدراسيون که در محل سايت تخصصي تيراندازي با کمان برگزار شد، خطاب به ملي پوشان گفت: داشتن نظم و انضباط مهمترين و اولين شرط کار است و همگي خصوصا ورزشکاران تيم ملي موظف به رعايت آن هستند.
وي اضافه کرد: تمامي ارکان فدراسيون و مسئولان کميته ها افراد پشت تيم ملي هستند و بايد بدانند تيمهاي ملي ما نوک پيکان اصلي فدراسيون هستند. با توجه به پيشرو بودن مسابقات جهاني و به خصوص مسابقات قهرماني آسيا که در تهران برگزار مي شود، براي انتخاب نفرات تيم ملي مسابقات متعدد پيش بيني شده و با نظر سرمربي تيم انجام خواهد گرفت. به همين منظور بايد هر برنامه اي از جمله مرخصي روزانه و ساعتي با هماهنگي مسولان ذي ربط صورت پذيرد.  کريم صفايي با بيان اين که سه رکن اساسي اين فدراسيون - احترام، محبت و اعتماد، صميميت، صفا و يکرنگي- را نبايد فراموش کنيد، گفت: همه ما بايد از رفتارهاي ناشايست و ناپسند غيراخلاقي پرهيز کنيم. ما بايد به کساني که به ما چيزي آموختند تا آخر عمر احترام بگذاريم، احترام به پيشکسوتان و بزرگترها فراموش نشود. براي کسب مقامهاي در خور کشورمان از همين الان هر اشتباهي که ديگران داشتند و موجب آزردگي شما شده اند را ببخشيم و با روحيه عالي و مضاعف به موفقيت  تيم ملي که همانا بالابردن پرچم و نام مقدس ايران است فکر کنيم.
رييس فدراسيون تيراندازي با کمان در پايان گفت: شما لياقت و توانايي زيادي داريد. بياييد با همفکري، دلسوزي و تلاش اين لياقت و توانايي را در موفقيت در تيم ملي در چهار مسابقه اي که در پيش رو داريد به اثبات برسانيم. من تا به حال ياداشتي يا سفارشي جهت حضور فرد يا افرادي نداشته ام و مربيان نيز موظف هستند اگر سفارشي را ديدند به ديد عموم بگذارند.    


 اخبار داخلي 

مذاکره کاشاني و فتح الله زاده براي حل مشکل هوار

هوار ملامحمد 110 ميليون به پرسپوليس بدهکار است. به همين دليل پرسپوليسي ها از او شکايت کرده اند.
حبيب کاشاني، سرپرست باشگاه پرسپوليس و علي فتح الله زاده، مدير عامل باشگاه استقلال، در جلسه اي درباره وضعيت هوار ملامحمد صحبت مي کنند.  به گزارش ايلنا، هوار ملامحمد بابت که پيش از استقلال در تيم پرسپوليس حضور داشت ، بعد از تسويه حساب با اين باشگاه 110 ميليون به پرسپوليس بدهکار است . پرسپوليسي  ها از ملامحمد شکايت کرده اند. ديدار کاشاني و فتح الله زاده براي حل اين مشکل است.
جلسه کميته فني باشگاه پرسپوليس هم جلسه  اي با حضور کاشاني، دايي خورد بين و چند تن ديگر از مسوولان باشگاه دارد. آنها در نظر دارند درباره وضعيت تيم قبل از ليگ قهرمانان آسيا صحبت کنند.

فوتبال ساحلي ايران
 سرگروه رقابتهاي مقدماتي جام جهاني

رقابتهاي مقدماتي جام جهاني فوتبال ساحلي از 8 اسفند در مسقط آغاز مي شود و تا 13 اسفند ادامه خواهد داشت.
به گزارش ايسنا، در نامه اي که فيفا به فدراسيون فوتبال ارسال کرده اين رقابتها با حضور پانزده تيم افغانستان، بحرين، چين، اندونزي، ايران، عراق، ژاپن، کويت، عمان، فلسطين، قطر، سوريه، امارات، ازبکستان و يمن در چهار گروه انجام خواهد شد که با قرعه کشي سه گروه چهار تيمي و يک گروه سه تيمي مرحله مقدماتي اين رقابتها 8 اسفند آغاز خواهد شد.
تيم ملي فوتبال ساحلي ايران به عنوان سرگروه در ردهD  قرار گرفته است. ديگر تيمهاي سرگروه در رده هايA ،B وC  به ترتيب عمان (ميزبان رقابتها)،ژاپن و امارات هستند.  بر اساس اعلام کميته فوتبال ساحلي فيفا سهميه آسيا براي شرکت در جام جهاني 2011 ايتاليا چهار تيم است.

ايران يکه تاز مسابقات قويترين مردان جهان

گروه ورزش: مسابقات قويترين مردان جهان که از 23 بهمن ماه در پارک زيتون جزيره قشم آغاز شده است، با صدرنشيني نماينگان ايران در روز نخست پايان يافت.  در روز نخست مسابقات قويترين مردان جهان که با عنوان « جام خليج هميشه فارس» و به مناسبت گراميداشت ايام الله دهه فجر در جزيره قشم در حال برگزاري است، روح الله داداشي با کسب 69 امتياز در رده نخست و مسلم دارابي و "ريچارد ون درليندن" از هلند با کسب 67 و 64 امتياز در تعقيب داداشي هستند.
روز نخست اين رقابتها در پنج آيتم ماشين 1، ماشين 2، کنده، واگن و پنج گانه برگزار شد و در روز پاياني مسابقات آيتمهاي پلکان قدرت، حرکت دادن لاستيک و بلند کردن شش گوي سنگي به اجرا در خواهد آمد.

محمودي قهرمان فرم جين شو تالو شد

گروه ورزش: در ادامه دومين روز مسابقات تالو قهرماني جوانان کشور مقام قهرماني فرم جين شو به نماينده چهارمحال و بختياري رسيد.
به گزارش فارس، در رده سني 9 تا 12 سال اين فرم نفرات دوم و سوم از استان هاي خراسان رضوي و زنجان انتخاب شدند.
سهيل محمودي در چهارمحال و بختياري با 9/8 امتياز عنوان نخست را به دست آورد.  مصطفي دودله از خراسان رضوي با 8/67 امتياز به مقام نايب قهرماني رسيد.  محمدرضا قشمي از زنجان با 8/48 امتياز عنوان سوم را به خود اختصاص داد.  در اين فرم 14 نفر حضور داشتند.  اين مسابقات به ميزباني کرج با حضور مربيان مختلف در جريان است و در نهايت برترين ها به اردوي تيم ملي اعزامي به رقابت هاي آسيايي چين دعوت مي شوند.

فدراسيون ورزشهاي همگاني نماينده Tafisa
 در غرب آسيا شد

گروه ورزش: فدراسيون ورزش هاي همگاني دفتر نمايندگي انجمن بين المللي ورزشهاي همگاني در غرب آسيا را در تهران افتتاح مي نمايد.
در حاشيه برگزاري اولين دوره ملي مديريت و رهبري در ورزش همگاني که با حضور ولفگانگ بومن دبير کل انجمن بين المللي ورزش هاي همگاني (Tafisa)، دکتر ياماگوچي و دکتر کاپوستين از اعضاي هيات رئيسه اين انجمن به عنوان مدرس در اين دوره حضور داشتند و طي نشستي که دبير کل انجمن بين المللي تافيسا، علي مجدآرا رئيس فدراسيون ورزشهاي همگاني و بهرام افشارزاده دبير کل کميته ملي المپيک به عمل آوردند مقرر شد دفتر نمايندگي تافيسا در غرب آسيا در تهران افتتاح شود.
همچنين از ديگر اقداماتي که مقرر است در راستاي تحقق فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص اشاعه ورزش در بين کليه اقشار جامعه صورت گيرد تاسيس آکادمي بين المللي ورزش هاي همگاني است که اين فدراسيون در نظر دارد به زودي به اين امر نيز جامه عمل بپوشاند. 

نخستين المپياد ورزشي سراسري بانوان
 وزارت نفت  برگزار مي شود

گروه ورزش: نخستين المپياد ورزشي  سراسري بانوان زير 26 سال وزارت  نفت از 30 بهمن ماه به  ميزباني  شرکت ملي گاز  ايران در شهرستان محمودآباد آغاز مي شود.
در اين المپياد ورزشي که به دنبال تفکيک  المپيادهاي بانوان اين وزارتخانه  و براي نخستين بار در اين رده سني برگزار  مي شود برترين  ورزشکاران  شرکت هاي اصلي  اين وزارت خانه شامل شرکت ملي نفت ايران، شرکت ملي پالا يش و پخش ايران،  شرکت ملي پتروشيمي  و فرآورده هاي نفتي ايران، شرکت ملي گاز ايران و شرکت ملي مناطق نفتخيز  جنوب ايران  شرکت  خواهند داشت.
المپياد نخست بانوان  زير 26  سال وزارت نفت  با حضور بيش از 800 ورزشکار  از سراسر  کشور و در 10 رشته  ورزشي واليبال،  بسکتبال، تيراندازي، تنيس خاکي، تنيس روزي ميز،  شنا، شطرنج،  بدمينتون،  کاراته و آمادگي  جسماني  انجام خواهد شد.

قهرمان جهان از برزيل، مسکو و مادريد مي آيد

بازيکنان تيم ملي برزيل براي رويارويي با تيم حسين شمس، از سه مبدا برزيل، مسکو و مادريد وارد ايران خواهند شد.
به گزارش فارس، تيم ملي فوتسال برزيل قهرمان جام جهاني 2008 روزهاي 4 و 7 اسفند ماه در سالن پيروزي اصفهان رودرروي تيم ملي ايران قرار خواهد گرفت و روز پنج اسفند نيز يک بازي دوستانه مقابل تيم منتخب باشگاه هاي گيتي پسند، فولادماهان و فيروزصفه اصفهان برگزار مي کند.
بازيکنان برزيلي که در ليگ کشورهاي مختلفي شاغل هستند براي همراهي تيم ملي کشورشان از چند مبدا متفاوت به ايران سفر مي کنند.
عده اي از شهرهاي مختلف برزيل، برخي از مسکو و چند بازيکن نيز از مادريد با پروازهاي جداگانه خود را به تهران مي رسانند و بعد از آن راهي اصفهان مي شوند.