نسخه شماره 2572 - 1389/11/25 -

فرمانده نيروي زميني ارتش:
آماده پاسخگويي قاطع به هرگونه تهديد نظامي هستيم

دادستان تهران:
اتهام دستگيرشدگان اخير امنيتي است
گزارشي درباره حمله به «منتجب نيا» نرسيده است
نجار خبر داد:
آمادگي وزارت کشور براي برگزاري رايانه اي تمام مراحل انتخابات مجلس

سردار نقدي :
غربي ها به دنبال خودسوزي فرد عقب افتاده اي در تهران هستند

در بيست و چهارمين کنفرانس بين المللي وحدت اسلا مي صورت مي گيرد
بررسي راهکارهاي انديشه اي و کاربردي تحقق تقريب مذاهب اسلا مي


ادغام وزارت يا تقسيم وزير؟


فريدون عباسي رييس سازمان انرژي اتمي شد


اخبار کوتاه


الو مردم سالاري


شوراي نگهبان ماده الزامي شدن ثبت نقل وانتقال خودروها را برگشت داد


انتقال250ميليارد دلار سرمايه انساني ايران به آمريکا با مهاجرت نخبگان
معاون وزيرعلوم از فعاليت بيش از 250هزار متخصص ايراني درآمريکا وکانادا خبرداد
سخنگوي وزارت امور خارجه:
تحولات منطقه در سفر گل به تهران بررسي مي شود

انتقاد آيت الله مظاهري از وضع نامطلوب بازار:
رواج مصرف گرايي در زمان حاضر عجيب است
بازار با انصاف بازاري است که درآن تقلب وگرانفروشي نباشد

اخبار کوتاه


روزنگار


زير پوست خبر


كاريکاتور


 فرمانده نيروي زميني ارتش:
 آماده پاسخگويي قاطع به هرگونه تهديد نظامي هستيم 

فرمانده  نيروي زميني ارتش با اشاره به اين که ارتش آماده پاسخگويي قاطع به هر گونه  تهديد نظامي است، گفت: سامانه لجستيکي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران در طول هشت سال دفاع مقدس نمره قابل قبولي دريافت کرده است.  به گزارش ايسنا، امير سرتيپ احمدرضا پوردستان در جمع فرماندهان پيشکسوت آماد و پشتيباني اين نيرو در دوران دفاع مقدس، تعدادي از خانواده هاي معظم شهدا و فرماندهان و معاونان و مسوولان ستاد نزاجا ضمن تقدير از دستاوردهاي اين نيرو در بخش هاي مختلف گفت: پس از حادثه يازدهم سپتامبر سال 2001، فضاي نظامي جهان وارد فاز جديدي شده است. هم اکنون نوع تهديدات نظامي دشمنان نسبت به جنگ هاي چند دهه گذشته تفاوت هاي بسياري کرده است. امروزه دشمنان ايران اسلامي به فکر راهکارهاي جديدي هستند تا به کشورمان آسيب برسانند. بنابراين ما نيز براي دفاع از کيان و عزت کشور و مقابله با هرگونه تهديد بايد برنامه ريزي درست و اصولي را در دستور کار خود قرار دهيم تا در صورت بروز هرگونه خطر احتمالي،  نيروهاي نظامي کشور از آمادگي کاملي جهت دفاع از کشور برخوردار باشند.  وي ادامه داد: طي چند سال اخير توسعه و بالابردن سطح توان نظامي در دستور کار نيروي زميني ارتش قرار گرفته است. هم اکنون اين نيرو آمادگي دارد که به هرگونه تهديد نظامي پاسخي قاطع دهد. لازمه اين امر اين است که سامانه هاي لجستيک، عمليات، اطلاعات، نيروي انساني و... نزاجا با تکنولوژي روز جهان هماهنگ و همگام باشد. چراکه هر نيرويي که از تحولات نظامي پيشرفته عقب بماند، محکوم به فنا خواهد بود.  پوردستان در ادامه سخنان خود به نقش و توان سامانه لجستيک در طول هشت سال دفاع مقدس نيز اشاره کرد و گفت: سامانه لجستيکي نيروي زميني ارتش در طول دوران دفاع مقدس خوش درخشيد. اگر توان و اقتدار لجستيکي نيروي زميني ارتش در جنگ تحميلي نبود، هيچگاه در طول آن روزها ده ها ميليون تن گلوله و آتش بر سر نيروهاي متجاوز عراقي ريخته نمي شد.


 دادستان تهران:
 اتهام دستگيرشدگان اخير امنيتي است  
 گزارشي درباره حمله به «منتجب نيا» نرسيده است

دادستان تهران با اشاره به دستگيري هاي اخير تاکيد کرد که دليل بازداشت اين افراد موضوعات امنيتي بوده و پرونده آنها در مرحله تحقيقات است.
به گزارش ايسنا، عباس جعفري دولت آبادي در حاشيه مراسم افتتاح دادسراي فرهنگ و رسانه در جمع خبرنگاران هدف از افتتاح اين دادسرا را همکاري بيشتر با رسانه هاي جمعي، امکان حمايت از اصحاب رسانه، رسيدگي به جرايم در حوزه فرهنگ و استفاده از همه ظرفيت هاي دستگاه هاي فعال در اين حوزه عنوان و اظهار اميدواري کرد  که آغاز به کار اين دادسرا طليعه اي براي ايجاد فضاي فرهنگي پايدار در کشور باشد.
دادستان تهران در پاسخ به سوالي در خصوص لو رفتن سوالات آزمون دستياري امسال گفت: اگر منظورتان سال گذشته است، چند نفري در اين خصوص محکوم شدند که البته وزارت بهداشت به اين احکام اعتراض داشت اما در خصوص آزمون دستياري امسال گزارشي تاکنون براي ما ارسال نشده است.
وي يادآور شد: موضوع لو رفتن سوالات حرفي است که هر ساله تکرارمي شود ولي در خصوص امسال هنوز گزارشي به ما داده نشده است.
به گزارش ايسنا، خبرنگاري با اشاره به اخبار منتشره در خصوص بازداشت فرزند شهيد بهشتي و جمعي از فعالان سياسي و مطبوعاتي در روز پنج شنبه گذشته از دادستان تهران خواستار توضيح شد که جعفري دولت آبادي با بيان اينکه مصداقي سوال نکنيد، گفت: پليس و ساير دستگاه هاي ذي ربط که مکلف به انجام اين اقدامات هستند، هميشه به وظيفه قانوني خود عمل مي کنند و در اين چند روز نيز اقداماتي از سوي برخي سران فتنه انجام شد که پليس و دستگاه هاي مرتبط وظيفه خود را انجام دادند.
دادستان تهران با بيان اينکه برخي از اسامي که عنوان کرديد، جزو دستگير شدگان هستند گفت: اتهام اين افراد در رابطه با مسائل امنيتي بوده و پرونده آنها در مرحله انجام تحقيقات است.
وي در خصوص اخبار منتشره قبل از 22 بهمن در خصوص خرابکاري ها اظهار کرد: خوشبختانه هيچ حادثه اي در هيچ جاي کشور اتفاق نيفتاد و برخي ها فکر مي کنند با انتشار اين گونه مطالب مي توانند دل مردم را خالي کنند.
دادستان عمومي و انقلاب تهران ادامه داد: در روزهاي آتي نيز پليس و ساير دستگاه ها به وظايف ذاتي خود عمل خواهند کرد.
خبرنگار ديگري در رابطه با سرانجام پرونده حادثه ايران خودرو سوال کرد که جعفري دولت آبادي پاسخ داد: در اين پرونده 5 کشته و تعدادي مجروح وجود داشت و اکنون در مرحله اقدامات کارشناسي است و به زودي به دادگاه ارسال مي شود. البته به تعداد کشته شدگان اين پرونده يک نفر اضافه شد و همه مجروحان به جز يک نفر از بيمارستان مرخص شدند.
وي يادآور شد: سرپرست دادسراي فرودگاه اعلام کرده که ظرف 10 روز آينده اين پرونده به دادگاه مي رود.
خبرنگاري در خصوص صحت ادعاهاي مطرح شده از سوي «نرگس محمدي» (همسر تقي  رحماني) در نامه اي به دادستان تهران از جعفري دولت آبادي خواستار توضيح شد که وي پاسخ داد: در مورد نرگس محمدي يا هر فرد ديگري زماني که ادعاهايي مطرح مي شود ما ادعاها را مورد توجه قرار مي دهيم و پس از بررسي اقدام مناسب انجام خواهد شد.
دادستان تهران در پاسخ به سوالي خبرنگاري که پرسيد، «يکي از خبرگزاري هاي رسمي مبادرت به انتشار عکس هاي يک دختر خانمي کرده و مدعي شده که فرزند يکي از فعالان سياسي است؟» گفت: ما که اين عکس ها را منتشر نکرديم که بدانيم واقعي است يا خير. ما يک قاعده کلي در جلسه عنوان کرديم و مصداقي مورد نظر ما نبود، البته مطبوعات موظف هستند که به حريم خصوصي افراد وارد نشوند.
خبرنگار ديگري سوال خود را اين گونه مطرح کرد که يکي از شبکه هاي ماهواره اي به نام «من و تو» مدعي شده که وزارت ارشاد براي اين شبکه مجوز ايجاد دفتر در تهران کرده که دادستان پاسخ داد: ما نيز اين خبر را شنبه شب شنيديم و هنوز اطلاعي از اين موضوع نداريم و اميدواريم وزارت ارشاد جواب قانع کننده اي در اين رابطه داشته باشد.
جعفري دولت آبادي در مورد خبر حمله به «رسول منتجب نيا» قائم مقام حزب اعتماد ملي در يکي از مساجد تهران نيز اظهار کرد: به ما گزارشي در اين رابطه نرسيده است.
جعفري دولت آبادي همچنين اعلام کرد که به دليل اهميت پرونده هاي دادسراي فرهنگ و رسانه سرپرستي اين دادسرا با شخص دادستان تهران است.
دادستان عمومي تهران تصريح کرد: قرار است ظرف دو سال آينده با رفع محدوديت ها يک مجتمع کامل از دادسرا و دادگاه در رابطه با جرايم فرهنگ و رسانه ايجاد شود.


 نجار خبر داد:
 آمادگي وزارت کشور براي برگزاري رايانه اي تمام مراحل انتخابات مجلس 

مصطفي محمدنجار از آمادگي وزارت کشور براي برگزاري تمام مراحل انتخابات مجلس شوراي اسلامي به صورت رايانه اي خبر داد.
مصطفي محمد نجار وزير کشور در گفت وگو با فارس  با اشاره به اينکه در حوزه هاي سياسي همچون رايانه اي کردن انتخابات، تهيه نرم افزار جامع انتخابات، قانون جامع احزاب و انتخابات و تقسيمات کشوري کارهاي خوبي در حال انجام است، گفت: آمادگي داريم تا اولين انتخابات مجلس شوراي اسلامي را که سال آينده برگزار مي شود، به صورت رايانه اي برگزار کنيم.
وي همچنين با اشاره به آمادگي وزارت کشور براي برگزاري تمام مراحل انتخابات به صورت رايانه اي خاطرنشان کرد: البته بايد با شوراي نگهبان در خصوص برگزاري انتخابات به صورت رايانه اي به توافق برسيم.
وزير کشور اين  وزارتخانه را فرابخشي و حاکميتي عنوان کرد و با بيان اينکه وزارت کشور  حيطه گسترده اي در جهت خدمت رساني به مردم دارد، در خصوص فعاليت هاي عمراني اين وزارتخانه نيز اظهار داشت: از حدود 8 هزار پروژه  و طرح عمراني که با 1500 ميليارد تومان هزينه تحت مديريت وزارت کشور در حال انجام است، تقريبا 2 هزار طرح در بخش شهري و 6 هزار طرح در بخش روستايي صورت مي گيرد و اين فقط فعاليت وزارت کشور در بخش عمراني است که در ساير بخش ها نيز فعاليت هاي متعددي دنبال مي شود.


 سردار نقدي :
 غربي ها به دنبال خودسوزي فرد عقب افتاده اي در تهران هستند 

رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: سازمان هاي جاسوسي غربي به دنبال اين هستند تا فرد عقب افتاده اي را پيدا کنند که خود را در تهران آتش بزند و اين کار را با شروع تحولات تونس و مصر شبيه سازي کنند.
به گزارش فارس، سردار محمدرضا نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: بسيجيان جديت خود را در عمل به پيروي از امام مهدي(عج) به اثبات رساندند و حاضرند در اين مسير انتظار جان فدا کنند.
وي افزود: در طول تاريخ در راه اسلام و توحيد مبارزه،  فداکاري و ايثارگري فراوان ديده ايم و مردان بزرگي اين مسير را انتخاب کردند اما درجه بالاتر نزد خدا از آن افرادي است که در جبهه هاي سخت تر و تنگناهاي حساس به ميدان آمدند و از حقيقت دفاع  کردند. آن جايي که براي بيشتر مردم تميز حق از باطل سخت است و بسياري از افراد دچار ترديد مي شوند، مجاهد اول از جبهه ترديد عبور مي کند و بعد وارد جهاد با دشمن مي شود.
وي در ادامه خاطرنشان کرد: سازمان هاي جاسوسي غربي به دنبال اين هستند تا فرد عقب افتاده اي را پيدا کنند که خود را در تهران آتش بزند و اين کار را با شروع تحولات تونس و مصر شبيه سازي کنند. آنها خيلي عقب افتاده اند و فکر مي کنند با تقليد از اين کارها مي توانند پيروز شوند.
وي همچنين با اشاره به اقدامات رژيم مصر در مقابله با مردم انقلابي اين کشور اظهار داشت: رژيم مصر مي خواست با شبيه سازي از بسيج ايران از لباس شخصي ها براي دفاع از خود استفاده کند در حالي که لباس شخصي هاي مصر آدم هاي فاسد، قدرت طلب و خائني بودند اما نمي دانست پشتوانه بسيجي هاي ايران خدا و اسلام است. اين شبيه سازي دشمنان مضحک است.


 در بيست و چهارمين کنفرانس بين المللي وحدت اسلا مي صورت مي گيرد
 بررسي راهکارهاي انديشه اي و کاربردي تحقق تقريب مذاهب اسلا مي 

آيت الله تسخيري دبير کل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلا مي با اشاره به برگزاري بيست وچهارمين کنفرانس بين المللي وحدت اسلا مي با عنوان راهکارهاي انديشه اي و کاربردي تحقق تقريب مذاهب اسلا مي گفت: در اين کنفرانس که از 30 بهمن تا 2 اسفند ماه برگزار مي شود500 انديشمند جهان اسلا م به منظور ارائه ديدگاه ها و مقالا ت خود در مورد وقايع جهان اسلا م دعوت شده اند.
به گزارش روابط عمومي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلا مي، آيت الله تسخيري در آستانه برگزاري بيست و چهارمين کنفرانس بين المللي وحدت اسلا مي با حضور در نشست مطبوعاتي اصحاب رسانه با اشاره به برگزاري بيست و چهارمين کنفرانس بين المللي وحدت اسلا مي با عنوان راهکارهاي انديشه اي و کاربردي تحقق تقريب مذاهب اسلا مي اظهار داشت: اين اجلا س از 30 بهمن تا 2 اسفند در سالن اجلا س سران با هدف ارائه پيشنهادات نظري و کاربردي انديشمندان مسلمان در زمينه وحدت جهان اسلا م  برگزار مي شود.
دبير کل مجمع با بيان اين که روز سوم کنفرانس به گفت وگوي آزاد در مورد فضاي حساس کنوني حاکم برجهان اسلا م مي پردازد تصريح کرد: به دليل انعطاف پذيري روند اجلا س، نيمي از کنفرانس در مورد راهکارهاي انديشه اي و کاربردي تحقق تقريب مذاهب اسلا مي و نيمي ديگر به واکاوي قضاياي جهان اسلا م خواهد پرداخت.
وي با تاکيد بر اين که حدود 250 شخصيت از 57 کشور به بيست وچهارمين کنفرانس بين المللي وحدت اسلا مي دعوت شده اند اظهار داشت: اين انديشمندان ديدگاه ها و مقاله هاي خود را در مورد جهان اسلا م شرح خواهند داد.
آيت الله تسخيري افزود: بناداريم که اجلا س امسال را مقدمه اي براي اجلا س سال بعد قراردهيم به اين دليل که سال آينده اجلا س بين المللي مجمع عمومي، متشکل از همه اعضا خواهد بود و به عملکرد 20 ساله مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلا مي خواهد پرداخت.


 ادغام وزارت يا تقسيم وزير؟ 
نويسنده : محمدحسين روانبخش

طرح اجراي " زوج و فرد " شدن تردد خودروها در سراسر تهران مدتهاست که در حال بررسي است اما دولت دريک اقدام ضربتي ، بدون وقت گذاشتن براي بررسي و تحليل و اين جور کارهاي بدون خاصيت، فورا اين طرح را درباره يکي از وزيران خود به اجرا گذاشت تا همه ياد بگيرند که چه جوري بايد کار کرد!
روز شنبه وزير مسکن و شهرسازي و سرپرست وزارت راه و ترابري گفت: از اين پس روزهاي زوج به وزارت مسکن و شهرسازي و روزهاي فرد به وزارت راه و ترابري مي روم.
خبرنگارها هم که گاهي سوالهايي از مقامات مي پرسند که در آن هزار حرف نگفته است ، از وي سوال مي کنند روزهاي جمعه به کدام وزارتخانه خواهد رفت؟ که نيکزاد (که احتمالا قبلا به اين موضوع فکر نکرده بود و شايد هم ياد تعطيلي روز جمعه و نماز جمعه و در خدمت خانواده بودن نبود) پاسخ داد: در اين روز کارهاي عقب افتاده انجام خواهد شد.
با توجه به اين ابتکار بي نظير در سطح کهکشان راه شيري، اين سخن مهم به شرح زير تفسير مي شود:
 1-     با توجه به طرح زوج و فرد وزير، در صورت سقوط هواپيما يا سوانح ريلي و جاده اي در روزهاي زوج مسووليت آن به عهده وزير نيست و مجلس شوراي اسلامي حق هيچ گونه سوال ، استيضاح و... از وزير را ندارد.
2-     حضور سه روزدر هفته  يک وزير در يک وزارتخانه، با حضور دائمي اش هيچ فرقي ندارد! ( تا به حال خيال مي کرديم رئيس داشتن يا نداشتن سازمان ملي جوانان، توفيري در وضعيت آن سازمان ندارد اما حالا متوجه شديم وزير داشتن يا نصف وزير داشتن يک وزارتخانه هم همان حکم را دارد).
 3-     در دو وزارتخانه راه و مسکن، از اين به بعد " کار امروز را به فردا موکول کردن " به هيچ وجه وجود ندارد و اين يک پيشرفت ديگر براي دولت است. البته ممکن است در اين دو وزارتخانه ، از اين به بعد "کار امروز را به پس فردا موکول کردن " پيش بيايد!
 4-     پيش از اين صحبت از ادغام وزارت راه و ترابري با وزارت مسکن وشهرسازي بود، اما با توضيحات راهگشاي وزير، معلوم شد موضوع ادغام دو وزارتخانه به موضوع  تقسيم  وزير (يا همان طرح زوج و فرد کردن وزير) تغيير پيدا کرده است.


 فريدون عباسي رييس سازمان انرژي اتمي شد  

محمود احمدي نژاد در حکمي فريدون عباسي را به سمت معاون رييس جمهور و رييس سازمان انرژي اتمي منصوب کرد.  
به گزارش ايرنا، متن کامل حکم احمدي نژاد خطاب به فريدون عباسي بدين شرح است:  براساس اصل يکصد و بيست و چهارم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و با عنايت به مراتب تعهد، تدين و سوابق مفيد علمي و اجرايي، به موجب اين حکم جنابعالي را به سمت «معاون رييس جمهور و رييس سازمان انرژي اتمي» منصوب مي کنم.
اميدوارم در دوران جديد که سرشار از پيروزي، عزت و درخشش براي ملت ايران است، با استعانت از خداوند متعال و با استفاده از انديشمندان و متخصصين و نيروهاي جوان و خلاق در انجام وظايف محوله و استفاده از همه ظرفيت هاي مفيد و سازنده انرژي هسته اي در بخش هاي گوناگون صنعت، کشاورزي، پزشکي و نيرو و در پناه عنايات حضرت ولي عصر(عج) موفق و مويد باشيد. 
لا زم به ذکر است شهرياري و دکتر فريدون عباسي از اعضاي برجسته دانشکده مهندسي هسته اي دانشگاه شهيد بهشتي تهران، آذرماه امسال هدف يک حمله تروريستي قرار گرفتند که بر اثر اين حمله تروريسي شهرياري به شهادت رسيد و عباسي زخمي شد.  فريدون عباسي داراي دکتراي فيزيک هسته اي است.عباسي 52 ساله به علت خدمات علمي به کشور، در سال 1386 توسط محمود احمدي نژاد رييس جمهور به عنوان استاد نمونه کشوري مورد تقدير قرار گرفت.
عباسي از سال 72 عضو هيات علمي دانشکده فيزيک دانشگاه امام حسين شد و سپس به رياست دانشکده فيزيک اين دانشگاه رسيد.  وي عضو شوراي مرکزي انجمن هسته اي ايران است. علي اکبر صالحي رييس پيشين سازمان انرژي اتمي نيز سابقه عضويت در اين انجمن را داشت.


 اخبار کوتاه 

با حکم رهبر معظم انقلاب 
رييسان مرکز خدمات حوزه هاي علميه
و هيات امناي دفتر تبليغات اسلامي منصوب شدند

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در حکمي رييس جديد و اعضاي هيات مديره مرکز خدمات حوزه هاي علميه را به مدت پنج سال منصوب فرمودند.
به گزارش ايسنا متن حکم به اين شرح است:
با توجه به اتمام دوره مسووليت هيات مديره محترم مرکز خدمات حوزه هاي علميه، اکنون حضرات حجج اسلام جناب آقاي محمدجعفري گيلاني، جناب آقاي سيدحسن رباني، جناب آقاي سيدابوالحسن نواب، جناب آقاي علي محمدي خراساني، جناب آقاي حسين رحيميان، نماينده مديريت حوزه علميه قم، رئيس جامعه المصطفي العالميه را به عضويت هيات مديره، و با اطلاع از راي و نظر آقايان محترم هيات مديره، جناب حجت الاسلام آقاي سيدحسن رباني را به رياست آن مرکز به مدت پنج سال منصوب مي نمايم.
اميدوارم به فضل خداوند رياست جديد مرکز خدمات حوزه هاي علميه که از تجربه طولاني مديريت و خدمت در عرصه هاي مهم فرهنگي حوزه اي برخوردار مي باشد، با بهره گيري از نظرات صائب آقايان هيات مديره و همکاري مديران متعهد و نيروهاي کاردان در آن مجموعه، منشا» خدمات شايسته و موثر به حوزه هاي علميه باشند و بر غناي آن مرکز بيفزايد.
وظيفه خود مي دانم از جناب حجت الاسلام آقاي سيدابوالحسن نواب که با سختکوشي و مديريت خود توانسته است از ابتداي تاسيس مرکز تاکنون ضمن ايجاد زير ساخت ها و اقدامات مبنائي و اساسي در عرصه هاي متنوع خدمت رساني به روحانيون عزيز تلاشهاي فراواني مبذول دارد، صميمانه تشکر و قدرداني نمايم.
همچنين حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در حکم جداگانه اي رييس جديد و اعضاي هيات امناي دفتر تبليغات اسلامي را به مدت پنج سال منصوب کردند.
متن حکم به اين شرح است:
در آستانه پايان يافتن دوره مسئوليت هيات امناي محترم دفتر تبليغات اسلامي، اکنون حضرات حجج اسلام جناب آقاي محمدجعفري گيلاني، جناب آقاي محمدي عراقي، جناب آقاي احمد واعظي، جناب آقاي سيدعباس صالحي، جناب آقاي عبدالرضا ايزدپناه، جناب آقاي حميد پارسانيا، جناب آقاي احمد عابدي، جناب آقاي عليرضا اميني و جناب آقاي عبدالحسين خسروپناه و معاونت تبليغ مديريت حوزه علميه قم را به عضويت هيئت امنا و نيز با اطلاع از راي و نظر آقايان محترم، جناب حجت الاسلام آقاي احمد واعظي را به مدت پنج سال به رياست آن دفتر منصوب مي نمايم. اميدوارم رياست جديد آن دفتر که خود از چهره هاي برجسته و فاضل حوزه مي باشد، با بهره مندي از توان ارزشمند و بالاي فکري و نظري آقايان هيئت امنا و به برکت وجود نيروهاي کارآمد و متعهد در درون مجموعه دفتر تبليغات و نيز با جلب هر چه بيشتر همکاري فضلاي متعهد و روشن بين و انقلابي حوزه علميه، بتواند آن دفتر را بيشتر از گذشته در توليد فکر و انديشه مبتني بر معارف اسلام ناب(قرآن و اهل بيت عليهم السلام) و اقدامات نرم افزاري فاخر موفق و روزآمد نمايد.
وظيفه دارم از زحمات و تلاش هاي برجسته  وخدمات ماندگار جناب حجت الاسلام آقاي سيدحسن رباني در طول مديريت موفق خود، صميمانه قدرداني و تشکر نمايم.

گفت وگوي تلويزيوني احمدي نژاد  با مردم

احمدي نژاد سه شنبه 26 بهمن ماه پس از اخبار سراسري 21 شبکه اول سيما با مردم گفت وگو خواهد کرد .
به گزارش ايسنا، محمود احمدي نژاد در اين گفت و گوي زنده تلويزيوني در خصوص مهمترين مسايل روز کشور از جمله مباحث اقتصادي با مردم سخن خواهد گفت.

قول دولت براي افزايش فرصت هاي شغلي

معاون اول دولت بر ضرورت مشارکت و همراهي بيشتر بانک ها در انجام تعهدات خود مبني بر پرداخت اعتبارات و تسهيلات مصوب مربوط به برنامه هاي اشتغالزاي دولت تاکيد کرد.
به گزارش ايسنا، محمدرضا رحيمي ظهر ديروز در جلسه شوراي عالي اشتغال با بيان اينکه دولت در سال آينده تلاش خواهد کرد دو برابر سال جاري فرصت شغلي ايجاد کند، گفت: عملکرد بانک ها در تحقق تعهدات دولت براي اشتغالزايي بسيار مهم است و بانک ها حداکثر توان خود را براي همراهي دولت بکار گيرند.
در اين جلسه استانداران خوزستان و زنجان گزارشي از وضعيت اشتغال استان و عملکرد بانک هاي عامل در زمينه اعطاي تسهيلات به بنگاه هاي اقتصادي زودبازده و کار آفرين ارائه کردند و با تحليل وضعيت موجود مشکلات و موانع پيش ر و پيشنهادات خود را مطرح کردند.

بوشهر آماده ميزباني هيئت دولت

استاندار بوشهر از سفر  هيات دولت به استان بوشهر در آخر هفته جاري و آمادگي کامل استان براي ميزباني سفر خبر داد.
به گزارش مهر، محمد حسين جهانبخش در نشست ستاد هماهنگي دور سوم سفر هيئت دولت به استان اظهار داشت: اواخر اين هفته رئيس جمهور و اعضاي هيئت دولت به استان بوشهر سفر مي کنند و با توجه به اين که مردم ولايتمدار استان در همه صحنه ها از انقلاب اسلامي حمايت کرده اند در اين سفر هم با استقبال پرشور خود بار ديگر وفاداريشان را اثبات مي کنند.
وي با بيان اينکه سفر رئيس جمهور به بوشهر دو روز خواهد بود، اظهار داشت: ديدار با مردم، نشست با نخبگان، خانواده معظم شهدا و ايثارگران، مديران دستگاه هاي اجرايي، کارگروه فرهنگي و نشست بررسي مصوبات سفر سوم از برنامه هاي رئيس جمهور به بوشهر خواهد بود.

افزايش برد بمب قاصد به بيش از 100 کيلومتر

معاون هماهنگ کننده نيروي هوايي ارتش از تلاش متخصصان اين نيرو براي افزايش برد بمب هوشمند و نقطه زن "قاصد" به بيش از 100 کيلومتر خبر داد.
امير سرتيپ خلبان نصيرزاده در گفت وگو با ايسنا، همچنين از طراحي و ساخت شبيه سازهاي تمام هواپيماهاي در اختيار نيروي هوايي ارتش به صورت کاملا بومي خبر داد.
وي با اشاره به تلاش هاي نيروي هوايي ارتش براي ساخت هواپيماهاي بدون سرنشين، اظهار کرد: سال گذشته نمونه کوچک هواپيماي بدون سرنشين و رادار گريز "سفره ماهي" با موفقيت به پرواز درآمد و در حال حاضر نمونه واقعي آن در حال آزمايش و توليد است. البته پروژه توليد هواپيما يک پروسه طولاني است و چند سالي به طول مي انجامد.
معاون هماهنگ کننده نيروي هوايي ارتش با تاکيد بر اينکه " گامهاي بسيار خوبي در زمينه توليد هواپيماهاي بدون سرنشين برداشته ايم"، افزود: هواپيماي سفره ماهي  تنها يک نمونه از پروژه هاي ماست. يکي از اهداف اصلي ما حرکت به سمت توليد هواپيماهاي بدون سرنشين بومي است، چراکه دنيا نيز به اين سمت و سو حرکت مي کند.
نصيرزاده، رادار گريز بودن يک هواپيما را يکي از نقاط موفقيت آن دانست و گفت: يک وسيله پرونده زماني موفق تر است که در رادارهاي دشمن ديده نشود و ما نيز در اين جهت گام برداشته ايم و سفره ماهي اولين مورد اين تلاش ها بود که اعلام شد. ما متناسب با تهديدات، گام هاي خوبي برداشته ايم و يکي از آنها توليد هواپيماي بدون سرنشين سفره ماهي بود که کاملا بومي و پيشرفته است.
وي در ادامه با تاکيد بر اينکه " توقفي براي پروژه هاي نيروي هوايي و پيشرفت و تحقيقات ما وجود ندارد"، تصريح کرد: گامهاي بسيار موثري در زمينه جنگ الکترونيک برداشته ايم و آزمايش هاي آن با موفقيت انجام شده است.
معاون هماهنگ کننده نيروي هوايي ارتش همچنين به ساخت شبيه سازهاي مختلف در اين نيرو اشاره کرد و گفت: در خصوص ساخت شبيه سازها گام هاي بسيار خوبي برداشته ايم. فناوري شبيه ساز، پيچيده تر از هواپيماست، با اين حال ما در حال حاضر شبيه ساز تمام هواپيماهايي را که در اختيار داريم، ساخته ايم.
نصيرزاده در پايان اظهار کرد:  در زمينه ساخت مهمات هوشمند نيز تلاشهاي زيادي صورت گرفته است و به عنوان نمونه مي توان به بمب قاصد اشاره کرد که يک بمب دورزن و نقطه زن است. در حال حاضر تست اين بمب انجام شده است و در تلاش هستيم که برد آن را زياد کنيم تا به بيش از 100 کيلومتر افزايش پيدا کند.


 الو مردم سالاري 

درخواست از مسوولا ن راهنمايي و رانندگي

از مراغه تماس مي گيرم. لا زم است مسوولا ن راهنمايي و رانندگي استفاده از لا مپ هاي زنون را که خيره کننده است ممنوع کنند. زيرا اين لا مپها مضر است و ضرورت دارد که جمعآوري شود.
يک شهروند

ضرورت حضور همه گروه ها در مجلس

در مجلس شوراي اسلا مي آينده، بايد همه گروه ها حضور داشته باشند اگر مختص به يک گروه شود ديگر مجلس پويا و فعالي نخواهد بود. لطفا در انتخابات آينده به اين مساله توجه شود.
شهسواري

درخواست از مسوولا ن زندان ها

از مسوولا ن زندان ها درخواست مي شود به مددجوياني که در زندان ها فعاليت مي کنند تذکر دهند تا به مشکلا ت زندانيان  بيشتر رسيدگي کنند و در اين خصوص جديت داشته باشند.
پورحسين

پيش بيني در مورد انتخابات

بعضي از مسوولا ن  با اظهار  نظر عجولا نه  در مورد انتخابات آينده موجب تشويش اذهان عمومي مي شوند و مي گويند طيف خاصي در انتخابات فرسايش  خواهد داشت.  لا زم است از اين گونه پيش گويي جلوگيري شود.
يک شهروند


  شوراي نگهبان ماده الزامي شدن ثبت نقل وانتقال خودروها را برگشت داد  

سرانجام پس از چند بار کشمکش در خصوص بند اجباري شدن نسبت نقل و انتقال خودروها در دفاتر اسناد رسمي، شوراي نگهبان قانون اساسي در جلسه چهارشنبه گذشته خود اين بند را جزو وظايف ناجا و تبصره 2 آنرا خلاف اصل «85» قانون اساسي عنوان و لايحه را براي اصلاح به مجلس شوراي اسلامي بازگرداند.
به گزارش ايسنا، لايحه اخذ جرايم رانندگي که پس از چهار دهه سرانجام در مجلس شوراي اسلامي چندي پيش به تصويب رسيد، فعلا معطل يک بند غيرمرتبط در خصوص الزامي شدن ثبت نقل و انتقال خودروهاست.
بندي که 3 بار در مجلس رد شده و به گفته کارشناسان در تمامي قوانين مدني کشور موضوعي اختياري تلقي شده به شکلي که طي 80 سال گذشته که خودرو به کشور وارد شده است، تاکنون ثبت آن اختياري بوده است.
از سوي ديگر دولت نيز اعلام کرده است که عدم اجبار در ثبت نقل و انتقال خودروها در دفاتر اسناد رسمي از درآمدهاي دولت کم نمي کند و اين درآمدها از محل ديگري قابل وصول است; همچنين بر اساس مصوبه سال گشته مجلس شوراي اسلامي، مسووليت صدور پلاک، گواهينامه و اسناد مالکيت خودرو در قلمرو جمهوري اسلامي ايران نيز برعهده نيروي انتظامي است.
پيشتر مسوولان راهنمايي و رانندگي خواستار تعيين تکليف هرچه سريع تر قانون اخذ جرايم رانندگي شده و اعلام کرده بودند در صورت اجرايي شدن اين قانون  تصادفات و تخلفات راهنمايي و رانندگي حداقل بين 15 تا 20 درصد کاهش مي يابد. حال بايد ماند و ديد که نمايندگان مجلس در اين خصوص چه تصميمي  اتخاذ خواهند کرد و آيا اين قانون پيش از سفرهاي نوروزي ابلاغ خواهد شد تا شهروندان در نوروز امسال سفر ايمن تري را تجربه کنند؟


 انتقال250ميليارد دلار سرمايه انساني ايران به آمريکا با مهاجرت نخبگان 
 معاون وزيرعلوم از فعاليت بيش از 250هزار متخصص ايراني درآمريکا وکانادا خبرداد

معاون وزير علوم با اشاره به مهاجرت 250 هزار متخصص ايراني به آمريکاي شمالي، ارزش سرمايه هاي انساني منتقل شده از مهاجرت اين نخبگان را حدود 250 ميليارد دلار ارزيابي و خاطرنشان کرد: هيچ انسان عاقلي نمي گذارد سرمايه اش به اين شکل از بين برود، لذا ايجاد زيرساخت و فراهم کردن شرايط براي افرادي که تمايل دارند و مي توانند توانمندي هايشان را به داخل کشور منتقل کنند به عنوان يک اصل مطرح است.
به گزارش ايسنا، دکتر حسين نادري منش که به عنوان دبير همايش «نقش فناوري هاي نوين در ارتقاي زندگي انساني;  فرصت ها و چالش ها» با خبرنگاران سخن مي گفت با اشاره به برگزاري اين همايش طي روزهاي 30 بهمن ماه و اول اسفند ماه در جزيره کيش، خاطرنشان کرد: رياست جمهوري، شوراي عالي ايرانيان خارج از کشور، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و وزارت علوم و تحقيقات و فناوري مسوول برگزاري اين همايش هستند که ايده برگزاري آن در زمان برگزاري همايش ايرانيان خارج از کشور مطرح شد.
وي با اشاره به آمار تعداد ايرانيان خارج از کشور خاطرنشان کرد: اين آمار از چهار تا شش ميليون نفر متغير است و بر اساس برخي گزارش هاي موجود بيش از 250 هزار مهندس و پزشک و متخصص در آمريکايي شمالي حضور دارند. اگر اين تخمين صحيح باشد از آن جا که تربيت هر متخصص حدود يک ميليون دلار براي کشور مقصد هزينه در بر دارد وجود 250 هزار متخصص در آمريکاي شمالي يعني 250 ميليارد دلار سرمايه يک کشور.
نادري منش در بخش ديگري از سخنان خود درباره اهداف برگزاري همايش «نقش فناوري هاي نوين در ارتقاي زندگي انساني;  فرصت ها و چالش ها» گفت: دانشمندان چند رشته که تحت عنوان فناوري هاي نوين فعاليت مي کنند، مي توانند نتايج تحقيقات خود را به داخل کشور منتقل کنند و با مسوولان آموزش عالي کشور، پارک هاي علم و فناوري و ستادهاي فناوري هاي نوين در داخل کشور همراه شوند تا محيطي براي تعاملات علمي فراهم شود.
معاون آموزشي وزير علوم توضيح داد: شناخت متقابل ايرانيان متخصص داخل و خارج از کشور از توانمندي هاي طرفين از ديگر اهداف جدي اين همايش مي باشد.
وي تصريح کرد: همچنين ايجاد فرصت مبادله اطلاعات محققان داخل و خارج از کشور و برقراري ارتباط مستمر با متخصصان خارج از کشور از اهدافي است که در اين راستا فعاليتهايي صورت گرفته است.
نادري منش، اقتصاد و تجارت، همکاري هاي بين المللي، سلامت و بهداشت، اخلاق عد الت در توسعه علمي و محيط زيست را از محورهاي همايش مذکور برشمرد و گفت: نانو فناوري، فناوري زيستي، هوا فضا، علوم شناختي، ICT، ميکروالکترونيک و انرژي هاي نو از جمله فناوري هاي نويني هستند که به عنوان موضوعات همايش انتخاب شده اند.
به گزارش ايسنا، نادري منش با بيان اينکه طي ساليان اخير جمهوري اسلامي ايران در اين راستا قدم هاي خوبي را برداشته است، اظهار کرد: وظيفه تعامل با ايرانيان خارج از کشور بر عهده معاونت علمي رياست جمهوري و ستادهاي تابعه گذاشته شد تا از ايرانيان خارج از کشور دعوت به عمل آ ورند.
وي خاطرنشان کرد: در مجموع 550 نفر از متخصصان در همايش حضور خواهند داشت که انتظار مي رود جمعيتي بيش از 600 نفر در اين همايش شرکت کنند.
نادري منش گفت: همچنين در اين همايش 7 پنل در رابطه با 7 فناوري گفته شده برگزار مي شود که مسووليت آن بر عهده مسوولان ستادها است.
وي اظهار کرد: بر اساس آ مار اوليه اي که در دست است، تعداد 130 نفر در زمينه فناوري هاي زيستي، 40 نفر در انرژي هاي نو، 15 نفر در علوم شناختي، 65 نفر در فناوري اطلاعات و ميکرو الکترونيک، 60 نفر در زمينه نانو فناوري و 40 نفر در بخش هوا فضا در اين همايش شرکت مي کنند، همچنين از اروپا 40 نفر، 25 نفر از آمريکا، 20 نفر از کانادا و نيز افرادي از استراليا، ژاپن و اروپاي شرقي و آسياي شرقي در همايش حضور دارند.
نادري منش خاطرنشان کرد: نمايشگاه مختصري از دستاوردهاي يکي، دو ستاد فناوري برگزار مي شود و نيز مجموعه اي شامل معرفي 100 محصول و پروژه به ثمر رسيده به فارسي و انگليسي چاپ و منتشر خواهد شد.


 سخنگوي وزارت امور خارجه:
 تحولات منطقه در سفر گل به تهران بررسي مي شود 

سخنگوي دستگاه ديپلماسي کشورمان با اشاره به سفر عبدالله گل به تهران گفت: ايران و ترکيه به عنوان دو کشور با ظرفيت هاي بالا و روابط بسيار خوب، نقش موثري در تحولات منطقه دارند.
رامين مهمان پرست  سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان  در گفت گو با ايسنا، با اشاره به سفر عبدالله گل  رييس جمهور ترکيه  که عصر يک شنبه در راس هياتي وارد تهران مي شود، افزود: سفر عبدالله گل به تهران به لحاظ ديپلماتيک سفر بسيار مهمي است و در راستاي روابط بسيار خوب دو کشور ايران و ترکيه اين سفر در سطح عالي رتبه انجام مي شود. طبيعي است وقتي هيات ها در بالاترين سطح مبادله مي شوند، دستاوردهاي زيادي را مي توانند براي پيدا کردن زمينه هاي جديد همکاري و افزايش همکاري هاي به دنبال داشته باشند.
او با بيان اين که رييس جمهور ترکيه را در اين سفر يک هيات بزرگ تجاري و رسانه اي همراهي مي کنند، خاطرنشان کرد: يکي از موضوعات مهم مورد توجه در اين سفر مربوط به همکاري هاي اقتصادي و تجاري دو کشور خواهد بود و دو کشور تلاش مي کنند تا مسير فعاليت تجار و بازرگانان را فراهم کنند و نشست مشترک تجار و بازرگانان ايران و ترکيه با حضور رييسان جمهور دو کشور برگزار خواهد شد تا تجار به صورت مستقيم زمينه هاي همکاري مشترک دو کشور را مورد بررسي قرار دهند و تفاهم نامه هاي جديدي را بررسي کنند.
سخنگوي دستگاه ديپلماسي کشورمان اضافه کرد: در اين سفر رييس جمهور ترکيه با مقام معظم رهبري، رييس جمهور کشورمان و معاون اولش و علي لاريجاني  رييس مجلس شوراي اسلامي  ديدار خواهد داشت.
وي ادامه داد: در اين سفر جدايي از مسائل دو جانبه درباره موضوعات مهم منطقه اي و بين المللي به ويژه تحولات منطقه بحث و تبادل نظر خواهد شد و رايزني هايي صورت خواهد گرفت.
مهمان پرست با بيان اين که سفر رييس جمهور ترکيه به ايران سفر موفقي خواهد بود، درباره همکاري هاي دو کشور به عنوان دو کشور مسلمان همسايه تصريح کرد: طبيعتا کشورهاي مستقل و قدرتمند منطقه بازيگران اصلي تحولات منطقه اي خواهند بود و ايران و ترکيه به عنوان دو کشور با ظرفيت هاي بالا و روابط بسيار خوب در اين زمينه نقش موثري دارند.
او توضيح داد: اميدواريم با تحولاتي که در منطقه در حال انجام است شاهد پديد آمدن دولت هاي مستقل جديدي باشيم که از پشتوانه مردمي برخوردارند و براي ايجاد ثبات و امنيت در منطقه و همکاري در جهت پيشرفت کشورهاي منطقه نقش جدي اي ايفا کنند.


 انتقاد آيت الله مظاهري از وضع نامطلوب بازار:
 رواج مصرف گرايي در زمان حاضر عجيب است 
 بازار با انصاف بازاري است که درآن تقلب وگرانفروشي نباشد

آيت الله مظاهري وضعيت بازار را بسيار نامطلوب دانسته و گرانفروشي، اجحاف و فروش کالاهاي نامرغوب به عنوان جنس خوب در بازار را از مصاديق نابساماني آن عنوان کرد.  به گزارش مرکز خبر حوزه، وي در درس اخلاق هفتگي خود که در مدرسه علميه صدر بازار برگزار شد، با بيان اينکه شيعه کيست؟ و معناي انصاف چيست؟ افزود: شيعه کسي است که انصاف دارد و انصاف اين است که همه همان طور که دوست دارند با خودشان رفتار شود، با ديگران رفتار کنند. وي ادامه داد: بازار با انصاف بازاري است که در آن اجحاف، گران فروشي، تقلب و حقه بازي نباشد، وگرنه کسب آن بازار مخلوط به مال حرام مي شود.در متن سخنراني وي آمده است:  موضوع بحث جلسه گذشته، شرح روايتي از حضرت امام رضا"سلام الله عليه" بود که از رسول گرامي "صلي الله عليه وآله وسلم" نقل فرمودند: روز قيامت هيچ کس قدم از قدم برنمي دارد، مگر اين که به چهار سوال پاسخ دهد. از جواني که در چه استفاده شد و به پيري رسيد. از عمر که در چه مصرف شد. از مال که از کجا به دست آمد و در چه مصرف شد؟ و از محبت اهل بيت"سلام الله عليهم" که قرآن کريم و روايات، پافشاري فراواني بر آن دارند. راجع به جواني و عمر مقدار کمي صحبت کردم و الان هم از همه به خصوص جوانان عزيز تقاضا دارم مواظب جواني خود و مواظب عمر خود باشند که نعمت بزرگ جواني هدر نرود و عمر پرقيمت از دست داده نشود. در جلسه قبل گفتم بيش از نود درصد مردم، عمر خويش را تلف مي کنند و در اين خصوص يا اسراف مي کنند يا تبذير. يعني اگر بيهوده صرف کنند اسراف است و اگر در گناه صرف کنند، تبذير است و هر دو خطرناک است. وي در  ادامه گفت: بحث امشب که مهم تر از بحث هفته گذشته است، راجع به مال است. هنگامي که در قيامت از انسان سوال مي شود مال خود را از کجا به دست آوردي؟ بايد بتواند در پاسخ بگويد از راه حلال. و نيز وقتي سوال مي کنند مال را در چه مصرف کردي؟ بايد بتواند بگويد در راه حلال; و هر دو مشکل است. کسب مال حلال بسيار مشکل است، اما از اوجب واجبات مي باشد. ثوابش هم بالاترين ثواب هاست. و کسب مال حرام، مانع بزرگي براي رستگاري انسان به شمار مي رود. مال حرام در اين دنيا بي برکت است و موجب وزر و وبال است. در آخرت هم خداوند متعال قسم خورده است که از حرام و از مال مردم نمي گذرد. قرآن کريم مي فرمايد: حقا که پروردگار تو در کمين گاه است. آيت الله مظاهري در اين باره تصريح کرد: اين مطلب را بايد جدي بگيريم و بدانيم حق الناس مشکل است. بدانيم که بدست آوردن مال حلال به خصوص در زمان حاضر خيلي مشکل است. رباخوردن و ربادادن و به خصوص اين که مي خواهند با حيله هاي شرعي موش را آب بکشند و بخورند، امروزه عادي شده است. رشوه خواري  و رشوه دادن نيز بسيار رايج شده است. فيصله دادن يک پرونده يا گشودن يک گره، بدون پارتي بازي يا رشوه مشکل است. لذا در زمان حاضر  به دست آوردن حلال بسيار مشکل است، اما لازم است. قرآن کريم مي فرمايد: در روز قيامت گروهي از مردم اعمال خويش را نظير گرد و غبار پراکنده مي يابند:
يعني حرام خورها هرچه دارند به بستانکارها مي دهند و سر خودشان بي کلاه مي ماند. امام سجاد"سلام الله عليه" مي فرمايند: اگر هم بدهکار، حسنه اي ندارد يا کمبود دارد، از گناهان بستانکار برمي دارند و به پرونده او اضافه مي کنند. امروزه وضعيت بازار بسيار نامطلوب است. گرانفروشي، اجحاف و فروش کالاهاي نامرغوب به عنوان جنس خوب، در بازار شيعيان به وفور يافت مي شود. شيعه کيست؟ کسي که انصاف دارد. معناي انصاف چيست؟ انصاف اين است که همه همان طور که دوست دارند با خودشان رفتار شود، با ديگران رفتار کنند. بازار با انصاف بازاري است که در آن احجاف، گران فروشي، تقلب و حقه بازي نباشد، وگرنه کسب آن بازار مخلوط به مال حرام مي شود. شخصي براي امام صادق"سلام الله عليه" مضاربه مي کرد و اتفاقا در مضاربه خود گرانفروشي کرد. وقتي پول ها را خدمت امام صادق"سلام الله عليه" آورد و امام صادق فهميدند که اين گرانفروشي کرده، اصل پول خود را برداشته و سود حاصل از تجارت را در مقابلش ريختند و فرمودند: اين پول ها به درد ما نمي خورد; براي اينکه پولي است که در آن گران فروشي بوده است. وي افزود: مطلبي که همه بايد توجه داشته باشند اين که مال شبهه ناک و چه رسد مال حرام، دل را سياه مي کند.  قرآن کريم مي فرمايد: واي بر دلي که سياه باشد. "فويل للقاسيه قلوبهم"]11[ به تجربه اثبات شده است که يک غذاي شبهه ناک انسان را از نماز شب بازمي دارد، چه رسد غذاي حرام. تاريخ گواهي مي دهد پيغمبر اکرم"صلي الله عليه وآله وسلم" و ائمه  طاهرين"سلام الله عليهم"، فقهاي عظام، علماي رباني و مراجع تقليد پرهيز عجيبي از شبهه ناک داشته اند. جوانان عزيز: چرا امروزه پاي منبرها خلوت است؟ چرا در وقت نماز مسجدها خلوت است و در خيابان ها ترافيک عجيبي وجود دارد؟ چرا برخي از مردم حال نماز خواندن فرادا ندارند، چه رسد حال خواندن نماز جماعت در مسجد داشته باشند؟ واي بر غذاي حرام و شبهه ناک که عامل همه بدبختي ها است. قرآن شريف مي فرمايد: واي بر تو که به نماز اول وقت و جماعت و در مسجد اهميت نمي دهي.
مظاهري در اين باره گفت: آثار سو» غذاي حرام و شبهه ناک فراوان است. گاهي غذاي حرام موجب مي شود که گناه براي انسان لذت داشته باشد. مثلا از غيبت لذت مي برد، از نگاه به نامحرم لذت مي برد، از اختلاف بين زن و مرد لذت مي برد و مي رسد به آنجا که گناه و معصيت در چشم او کوچک است.
از همه اينها که بگذريم اين روايت حضرت امام رضا "سلام الله عليه"، يک هشدار جدي است که در روز قيامت قدم از قدم برنمي دارد، مگر اينکه از او سوال مي کنند که اين مال را از کجا آورده اي؟ و بايد پاسخ قانع کننده اي براي آن داشته باشد که اگر نتواند بگويد از راه حلال به دست آورده ام، متوقف مي گردد و قيامت سختي در پيش خواهد داشت.
اين استاد حوزه اظهار داشت: سوال ديگري که به دنبال آن سوال، در قيامت از انسان پرسيده مي شود، اين است که مال را در چه مصرف کردي؟ انسان بايد در پاسخ به اين سوال بتواند بگويد که مال حلال خود را در راه حلال مصرف کردم و اهل تجمل گرايي نبودم. رواج مصرف گرايي و تجمل گرايي در زمان حاضر عجيب است. ساده زيستي در زندگي مردم يا نيست يا کم است.
شيعه اميرالمومنين علي"عليه السلام"، شيعه حضرت زهرا"سلام الله عليه"، بايد ساده زيست باشد. زندگي يک شيعه واقعي بايد به اندازه ضرورت يا به اندازه رفاه باشد و اگر بالاتر از اين باشد، مصرف گرايي است و گناه آن بسيار بزرگ است.


 اخبار کوتاه 

وحدت مهمترين مصلحت فعلي ايران است

مدير مسوول روزنامه اطلاعات درباره الزامات و راهکارهاي وحدت آفريني ميان مسوولان در کشور گفت: وحدت ميان مسوولان زماني محقق مي شود که پيرو راه رهبري باشند و اطاعت از فرمايشات ايشان را در صدر حرکت خود قرار دهند. سيد محمود دعايي در گفت وگو با مهر در پاسخ به اينکه حد جايز اختلاف سليقه تاکجاست، گفت: تا جايي که به اصول برخورد نکند. مدير مسئول روزنامه اطلاعات در پاسخ به اينکه مهمترين مصلحت ملت ايران در شرايط فعلي کشور چيست، خاطرنشان کرد: وحدت کلمه مهمترين مصلحت ملت ايران است.

بيانيه مجمع نيروهاي خط امام(ره)
حرکت جوانان مصري بن بست ديکتاتوري را شکست

سازمان جوانان و دانشجويان مجمع نيروهاي خط امام با صدور بيانيه اي پيروزي بزرگ مردم مصر بر ديکتاتوري را گرامي داشت. در اين بيانيه آمده است; جوانان، دانشجويان و دوستان عزيز در ايران و ساير کشورهاي دنيا درود صميمانه ما را بپذيريد. در اين بيانيه آمده است: طي هفته هاي اخير جوانان غيور و عزتمند مصر افتخارآميزترين جلوه هاي آزاديخواهي و عدالت طلبي را به نمايش گذاشتند و سرانجام طعم شيرين سقوط ديکتاتور را در کام خود چشيدند. حرکت جوانان مصري بن بست حاکم بر اين کشور و ساير کشورهاي ديکتاتوري را شکست و به موتور محرکه ملت ها براي رسيدن به آزادي و کرامت انساني مبدل گشت. جوانان تونس و مصر در هفته هاي اخير همانگونه که اميد را در دل ملت هاي ستمديده زنده ساخته و الهام بخش جوانان ساير کشورها شده اند، حکومت هاي ستم پيشه برخي کشورها را نيز به شدت نگران ساخته و لرزه بر اندام آنها انداخته اند. آن گونه که معمر قذافي حاکم نظامي و نا متعادل ليبي شتابزده به حمايت از "زين العابدين بن علي و حسني مبارک" پرداخت و مردم کشورهاي آنها را مورد شماتت قرار داد. او به درستي مي داند که سمفوني شادي آفرين گوش نواز و روح بخش سقوط ديکتاتورها که توسط جوانان به صدا درآمده است به زودي در ليبي و برخي ديگر از کشورها نيز به گوش خواهد رسيد و حياتي نو براي ملت هاي آنها به ارمغان خواهد آورد. حياتي که در آن هيچ جايي براي ديکتاتورها نخواهد بود. روشن است که مردم مصر پس از چند جنگ تمام عيار و حداقل 2 بار تجاوز اسرائيل به اين کشور و اشغال فلسطين و کشتار مردم غزه از همکاري دولت خود با اين رژيم جنايت پيشه و نژاد پرست خشمگين بودند و اين امور را در اعتراضات اخير خود به دفعات نشان دادند. مردم مي دانند که اگر همکاري مصر با دولت اسرائيل نمي بود هيچ گاه امکان بسط جنايت هاي اين رژيم غاصب فراهم نمي آمد. امروز همه کساني که به انسان و کرامتش باور دارند موظف به حمايت از جنبش جوانان مصر هستند. اگر سرنوشت ملت ها به يکديگر گره خورده و اگر به مدد پيشرفت وسائل ارتباط جمعي، مرزهاي جغرافيايي به ميزان زيادي کنار رفته است، پس بايستي نسبت به آنچه که در ساير جوامع مي گذرد حساس بود و به مسئوليت خود در مقابل آنها عمل کرد. امروز حمايت از جوانان مصري همراهي با همه ملت هايي است که خواهان دستيابي به دموکراسي، آزادي، عدالت و کرامت انساني اند. امروز همه اذعان دارند که مردم مصر حق داشتند به وعده هاي حاکمان اعتماد نکنند و آنچه که تحت عنوان اصلاح قانون اساسي، آزادي زندانيان سياسي، رفع سانسور، مبارزه با فساد و مجازات قاتلان و عوامل سرکوب مطرح مي شد، را وعده هايي توخالي براي نجات حکومت و تداوم سلطه بر اين کشور مهم اسلامي و عربي بدانند. اکنون مردم مصر سربلند و سرافراز جشن پيروزي را برپا داشته و به تحسين جوانان خود مي پردازند. جواناني که در مقاومتي شجاعانه و البته مسالمت آميز طومار ديکتاتوري 30 ساله را در هم پيچيدند و شاهد صبح آزادي پس از شبي سرشار از حماسه و ايثار هستند. ما جوانان مجمع نيروهاي خط امام ضمن تبريک اين پيروزي بزرگ ياد همه شهيدان را گرامي داشته و دستيابي به ساير مطالبات بر حق مردم مصر را آرزومنديم و مراتب خشنودي خود را از اين رويداد مهم اعلام مي داريم.

آغاز زودهنگام فعاليت هاي انتخاباتي اصولگرايان

سخنگوي جبهه پيروان خط امام و رهبري گفت: تشکيل ساختار و ستادي در مورد بحث انتخابات آينده  مجلس شوراي اسلامي در جبهه پيروان خط امام و رهبري در دست بررسي و تصميم گيري است. سيدکمال الدين سجادي در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين که جبهه پيروان خط امام و رهبري قصد دارد براي انتخابات آينده در راستاي ايجاد وحدت بين اصولگرايان تشکيلاتي ايجاد کنند، افزود: اين بحث در جلسه شوراي مرکزي و هيات رييسه جبهه پيروان خط امام و رهبري انجام شده و ادامه دارد. سجادي در پاسخ به اين سوال که آيا آقايان باهنر و متکي مسوولان چنين ستادي خواهند بود؟ گفت: اسم اين آقايان براي اين ستاد هنوز مدنظر نيست و پس از تشکيل ستاد، مسوولان و مديران آن را مشخص و اعلام مي کنيم ولي هنوز تنها در مرحله  تصميم گيري در مورد ايجاد چنين تشکيلاتي هستيم و فرد خاصي براي مديريت اين ستاد مشخص نشده است.


 روزنگار 

لشکرکشي چين به فرارود و شکست از لشکريان ايران

14فوريه سال 102 ميلادي (طبق محاسبات کرونيکل نگاران; چهاردهم فوريه و امسال، مصادف با 26 بهمن ماه) "وادي" امپراتور وقت چين با استفاده از فرصت درگيري ايران با روميان در غرب، يک سپاه چهل هزار نفري از نيروهاي خود را روانه منطقه فرارود کرد. اين حمله در ناحيه فرغانه و در نيمه راه خجند به سمرقند، بدون نياز به اعزام افراد پادگان هاي تپورستان (مازندران)، آثرپاتيگان (آذربايجان)، توسط نيروهاي محلي پارت (خراسان)، آريانا (هرات و غرب افغانستان امروز) و کهستان در هم شکسته شد و بسياري از چينيان به اسارت درآمدند. اسيران چيني هدف حمله نظامي را به دست آوردن اسپان (چون حرف پ در الفباي عربي وجود ندارد به تدريج اسپ "اسب" نوشته شده است) دره فرغانه که بزرگتر از اسپان چين، نيرومند و پرطاقتند بيان کرده بودند. قضيه به مهستان (سناي ايران) در تيسفون گزارش شد و قرار شد که اگر رئيس کشور چين پوزش بخواهد، اسيران چيني آزاد و سه هزار اسپ و عمدتا ماديان (اسپ ماده) نيز به خاقان فروخته شود که خاقان پذيرفت و به جاي پول نقد، بابت بهاي اسبان به ايران ابريشم تحويل داد.

امپراتوري که پاپ او را برگزيد

14 فوريه 1014 ميلادي پاپ بنديکت هشتم در کنار پلکان سن پترز در رم، هانري دوم از آلمان را پذيرفت و اورا عنوان امپراتور کاتوليکهاي اروپا داد و به همين سبب قلمرو او امپراتوري مقدس خوانده مي شد. وي دومين آلماني بود که براي دريافت اين مقام رنج سفر رم را برخود هموار کرده بود. هانري دوم پسر حاکم باوير آلمان و داماد امير لوکزامبورگ سپس پشت سر پاپ وارد کليسا شد و تعهد سپرد که حافظ کليسا و کاتوليکها در قلمرو خود باشد و سپس پاپ کره زرين سلطنت کاتوليکها را که بربالايش يک صليب طلائي بود در دست او گذارد و عمل انتصاب انجام شد.
پيش از او " اوتو سوم"  او هم از ميان آلماني ها از سوي پاپ امپراتور کاتوليکها شده بود. نامزد اين مقام بايد حمايت فرانکها و ژرمن هارا از خود قبلا به اطلاع پاپ مي رسانيد. با وجود اين، قدرت مطلق در دست خود پاپ بود. هانري دوم پس از اين انتصاب با دشواري طغيان اميران چند نقطه از امپراتوري رو به رو شد.


 زير پوست خبر 

اختلاس 3 ميلياردي کارمند يک بانک در اصفهان

 کارمند يکي از بانک هاي سطح شهر اصفهان که اقدام به اختلاس بيش از 3 ميليارد و 700 ميليون ريال وجه نقد از سيستم بانکي کرده بود توسط ماموران پليس آگاهي استان شناسايي و دستگير شد.
آفتاب نوشت: سرهنگ "حسين حسين زاده" رييس پليس آگاهي استان اصفهان اظهار داشت: در پي کسب خبري مبني بر اختلاس کارمند يکي از بانک ها در سطح شهر موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جرايم اقتصادي قرار گرفت.
وي افزود: پس از انجام تحقيقات اوليه و کسب اطمينان از درستي موضوع با هماهنگي مقام قضايي متهم به نام"مسعود-م" دستگير شد.
اين مقام مسئول تصريح کرد: در بازجويي ها متهم به اختلاس مبلغ سه ميليارد و 713 ميليون و 110 هزار ريال از سيستم بانکي و انتقال آن به حساب يکي از دوستان خود به نام "حسين  ع" اقرار کرد.
رييس پليس آگاهي استان گفت: با شناسايي متهم دوم وي نيز طي يک عمليات ويژه پليسي دستگير و هر دو متهم به بزه انتسابي اقرار کردند.
سرهنگ "حسين زاده" در پايان خاطرنشان کرد: متهمان به همراه پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند.

گزينه سرپرستي سازمان ملي جوانان

سايت تيتر يک نوشت: همايون حميدي،معاون هماهنگي و پيگيري ويژه دفتر رئيس جمهور به زودي به عنوان سرپرست سازمان ملي جوانان منصوب مي شود.
پيش از اين مهرداد بذرپاش رياست سازمان ملي جوانان را بر عهده داشت که اکنون قائم مقام بنياد تعاون سپاه و عضو شوراي راهبردي شبکه سه سيما است.

فرار اعضاي گروهک منافقين از مصر به اردن

همزمان با تعطيلي سفارت رژيم صهيونيستي در قاهره و هم زمان با در هم ريختگي چشمگير در مراکز علني و نيمه علني سرويس هاي اطلاعاتي کشورهاي غربي در قاهره، گروهک تروريستي منافقين يک خانه تيمي و يک خوابگاه در شهر قاهره را رها کرده و تروريست هاي مستقر در آن به يکي از مقرهاي اين سازمان تروريستي در اردن منتقل شده اند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني هابيليان)، به گفته يک مقام اطلاعاتي مصر که اخيرا با جدا کردن صف خود از بقاياي ديکتاتور پيشين به مردم پيوسته است، پايگاه نيمه علني (گروهک تروريستي) مجاهدين خلق در شهر قاهره به شکل موجودش رها شده و مزدوران به خاطر عجله در فرار، تمام وسايل و حتي وسايل فردي خود را جا گذاشته اند.
در ادامه اين گزارش آمده است: مقامات کشور اردن از زياد شدن تعداد مزدوران (گروهک تروريستي منافقين) در کشورشان به اين شکل خشنود نبوده و خواستار توضيح و احتمالا تاخير در اين کار بوده اند ولي ماموران وابسته به موساد که مسووليت حل و فصل انتقال اين پايگاه تروريستي مجاهدين از مصر به اردن را بر عهده داشته اند بدون توجه به نارضايتي مقامات اردن، مزدوران اين گروهک را به يک دفتر نيمه علني و دو خانه تيمي مخفي در نزديکي دفتر دختر صدام حسين (رغد حسين) منتقل کرده اند.

پليس فارس رشوه صدميليوني را رد کرد 

واژگوني کاميوني در جاده خفر - اکبرآباد فارس منجر به کشف مقاديري کالاي قاچاق شد، صاحب بار قصد پرداخت رشوه صد ميليون توماني به ماموران انتظامي داشت که ماموران آن را رد کردند.
به گزارش واحد مرکزي خبر و به گفته فرمانده انتظامي بخش کوار، اين کاميون از بندرعباس عازم شيراز بود و کالاهايي نظير گوشي تلفن همراه، گيرنده ماهواره و کيسه هاي برنج به ارزش تقريبي 20 ميليارد ريال را حمل مي کرد.
صاحب بار اين کاميون قصد پرداخت رشوه صد ميليون توماني به ماموران انتظامي اين بخش را داشت که ماموران وظيفه شناس، اين پيشنهاد را رد و آن را ضميمه پرونده کردند.
سروان رحماني افزود: اين فرد متخلف بازداشت و به مرجع قضايي سپرده شد.

دستگيري تهيه کنندگان شو ماهواره اي درقزوين

اين گروه متشکل از 15 مرد و زن بصورت زير زميني در باغ هاي اطراف قزوين برنامه هايي (شو) براي پخش از شبکه هاي ماهواره اي تهيه مي کردند.
رييس پليس امنيت استان قزوين اعلام کرد که يک گروه وابسته به يکي از شبکه هاي ماهواره اي معاند در قزوين متلاشي شد.
به گزارش واحد مرکزي خبر، سرهنگ محتشمي با بيان اين خبر افزود: اين گروه متشکل از 15 مرد و زن بصورت پنهاني و زير زميني در باغ هاي اطراف قزوين برنامه هايي(شو) براي پخش از شبکه هاي ماهواره اي تهيه مي کردند.
به گفته رييس پليس امنيت استان قزوين،  پرونده اين گروه در دستگاه قضايي در دست پيگيري است و اطلاعات بيشتر پس از رسيدگي به پرونده قضايي اعلام مي شود.

ميني بوس دانشجويان بسيجي 55 سرنشين داشت! 

دانشگاه پيام نور ضمن پيام تسليتي که در پي کشته شدن 9 نفر از دانشجويان دانشگاه پيام نور شهرستانهاي استان مرکزي صادر کرده است اذعان داشته که ميني بوس حامل دانشجويان 55 سرنشين داشته است.
به گزارش الف، دانشگاه پيام نور بر روي پايگاه اينترنتي اين دانشگاه اعلام کرد: "تعدادي از دانشجويان دانشگاه هاي استان مرکزي جهت حضور در همايش مهدويت عازم شهر قم بودند که در مسير حرکت دچار سانحه شده و جان باختند. اين سانحه وقتي رخ مي دهد که يک تريلي حامل بار دچار انحراف کامل شده و وارد جاده مقابل مي شود و به ميني بوس حامل دانشجويان برخورد مي کند."
دانشگاه پيام نور اعلام کرد: "آمار اوليه نشان مي دهد که از 55 نفر دانشجويي که در ميني بوس بودند 9 نفر از اين دانشجويان فوت شده و 6 نفر نيز به شدت زخمي شده اند که حالشان خيلي هم مساعد نيست."
رئيس دانشگاه پيام نور در پيام تسليت به مناسبت درگذشت تعدادي از دانشجويان اين دانشگاه در سانحه رانندگي، عمق اين فاجعه را عميق اعلام کرده و از خداوند منان عروج شهادت گونه دانشجويان را به محضر حضرت بقيه الله و رهبر معظم انقلاب اسلامي، خانواده هاي داغدار آنها و جامعه علمي دانشگاهي کشور علي الخصوص دانشگاهيان دانشگاه پيام نور کل کشور تسليت گفته است.

شکار ايرانيان توسطMI6  در دبي

يکي از اهداف سازمان اطلاعاتي روباه پير که هميشه به دنبال آن بوده جذب ايراني هايي است که بتوانند در راستاي اهدف استعماري آنها خدمات شاياني ارائه دهند.
به گزارش " جوان آنلاين" ،سازمان اطلاعات انگليس در يک اقدام جديد براي شناسايي و استخدام ايرانيان 5 نفر ايراني را به استخدام خود درآورده و در فرودگاه دبي مستقر نموده است. وظيفه اين افراد شناسايي و مشخص کردن شغل و آدرس افرادي که از هواپيمايي ايران به فرودگاه دبي وارد مي شوند.
لازم به ذکر است اين افراد در پشت مانيتوري که به راحتي ديده نمي شوند اين کار را انجام مي دهند بعد در صورت مناسب تشخيص دادن افراد مذکور به فرد نشان شده در کشور امارات نزديک مي شوند و در صورت موافقت به سرويس اطلاعاتي انگليس معرفي مي شوند.


 كاريکاتور 
نويسنده : علي کاشي