نسخه شماره 2534 - 1389/10/08 -


بازي ذوب آهن- مس تکرار مي شود

افشين قطبي:
پنج تيم شانس قهرماني را در جام ملت ها دارند


نکونام دهمين فوتباليست برتر آسيا در سال 2010

پاسخ فتح الله زاده به واعظ آشتياني:
من هم مي توانم هر روز سند جديد رو کنم


تعطيلي ليگ برتر، فوتبال ما را تضعيف مي کند


حرکت هواداران تراکتورسازي در راي کميته انضباطي تاثير ندارد

حاج رضايي:
مربيان براي اعاده حيثيت بايد از کميته فني کنار بروند


اخبار کوتاه


 بازي ذوب آهن- مس تکرار مي شود  

به گزارش ايلنا بعد از جلساتي که در فدراسيون فوتبال برگزار شد بالاخره تصميم گرفته شد اين بازي جنجالي تکرار شود. در اين بازي که از هفته نوزدهم ليگ برتر برگزار شد،سعيد بخشي زاده داور بازي به خاطر مکث ادينيو هنگام زدن ضربه پنالتي، به او اخطار داد و ضمن قبول نکردن گلش،يک ضربه آزاد به نفع تيم ذوب آهن اعلام کرد. اين در حالي بود که او بايد طبق قوانين فيفا اين ضربه پنالتي را تکرار مي کرد اما به دليل بي اطلاعي از قوانين، نقض قانون کرد و تاثير مستقيم در نتيجه بازي گذاشت.
اين بازي در نهايت با نتيجه يک  صفر به نفع ذوب اهن تمام شد اما بعد از اعتراضاتي که به اين اتفاق صورت گرفت فدراسيون فوتبال از فيفا استعلام گرفت تا به اعتراضات پاسخ دهد.فدراسيون فوتبال اين کار را انجام داد و فيفا نيز در جواب اين استعلام گفت که بازي بايد تکرار شود اما تصميم نهايي با فدراسيون فوتبال است و فدراسيون مي تواند براساس قوانين داخلي خود در اين رابطه تصميم بگيرد.  در همين رابطه چند جلسه در فدراسيون فوتبال برگزار شد که در نهايت افراد ذي ربط به اين نتيجه رسيدن که بايد بازي را تکرار کنند.
همچنين پس از اعلام راي فدراسيون فوتبال براي تجديد بازي ذوب آهن و مس، مديرعامل باشگاه مس کرمان گفت: با اين حکم اعتماد ما به فدراسيون فوتبال بيشتر شد.  فتح الله نژاد زماني درباره حکمي که فدراسيون فوتبال اعلام کرد گفت: ما به دنبال حق و حقانيت بوديم و با حکمي که صادر شد پاسخ اعتمادمان به فدراسيون فوتبال را گرفتيم. تشکر مي کنم که با وجود جوسازي هايي که عليه فدراسيون به راه افتاده بود و اتهاماتي که متوجه مسوولان فدراسيون فوتبال شده بود و مي گفتند فدراسيون حامي تيم هاي اصفهاني است، چنين حکمي صادر شد. البته ما هميشه اين اتهام ها را رد مي کرديم. حتي تاج که فردي اصفهاني است، هميشه پشت ما و ساير تيم ها بوده و تبعيضي قائل نشده است. به اعتقاد من اين حکم بر شان فدراسيون فوتبال اضافه کرد.


 افشين قطبي:
 پنج تيم شانس قهرماني را در جام ملت ها دارند  

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در کنفرانس خبري پيش از ديدار با قطر در پاسخ يکي از خبرنگاران، تيم هاي ايران، کره جنوبي، ژاپن، عربستان و قطر را از شانس هاي قهرماني جام ملتهاي آسيا 2011 دانست.
به گزارش ايسنا، افشين قطبي که به همراه ابراهيم ميرزاپور در اين کنفرانس در محل مرکز اصلي خبري جام ملت هاي آسيا در ورزشگاه خليفه دوحه شرکت کرده بود، در اين رابطه افزود: البته معمولا در اينگونه مسابقات تيم يا تيم هايي که انتظار درخشش آنها نمي رود، مي درخشند و به مراحل بالا مي رسند.
وي نمونه اين گونه تيمها را عراق دانست که در دوره قبلي قهرمان شد.
قطبي در ابتداي اين کنفرانس، کسب ميزباني مسابقات جام جهاني 2022 را به قطر تبريک گفت و درباره گروهي که ايران در جام ملتهاي آسيا قرار گرفته، افزود: همه گروه ها سخت است به ويژه گروه ما اما هدف ما قهرماني در اين مسابقات است و ديدارهاي تدارکاتي که در اين اردو داريم ازجمله مسابقه با قطر، در راه رسيدن به اين هدف است.
در اين مصاحبه ميرزاپور نيز به چند سوال خبرنگاران پاسخ داد. از جمله وي درباره بهترين مهاجمان تيم هاي آسيايي از ديدگاه خودش گفت: من بعنوان يک دروازه بان از هيچ مهاجمي ترس ندارم. البته تيم هاي آسيايي مهاجمان خوبي دارند اما معمولا در هر دوره از مسابقات چهره هاي جديد هم ظهور مي کنند که نمي توان از هم اکنون پيش بيني کرد.


 نکونام دهمين فوتباليست برتر آسيا در سال 2010 

بازيکن ايراني تيم اوساسونا در رده دهم برترين هاي فوتبال آسيا قرار گرفت.
به گزارش فارس،  سايت ساکرنت در مقدمه اي که براي انتخاب 10 مرد برتر آسيا در سال 2010 نوشته آورده است: فوتبال آسيا يک سال خوب ديگر را پشت سر گذاشت. 
ساکرنت به معرفي برترين هاي فوتبال آسيا در سال 2010 پرداخت.
1. کيسوکه هوندا، زسکا مسکو، ژاپن.
شايد اگر نگاهي کلي به جام جهاني بيندازيم، نتوانيم لحظه هاي زيادي را به ياد بياوريم که از آن لذت برده ايم و در خاطرمان مانده باشد ولي اگر ديدار ژاپن و دانمارک را مرور کنيم، بدون شک به ياد هنرنمايي هاي هوندا در طول بازي مي افتيم. عملکرد هوندا در زسکا و در ليگ قهرمانان اروپا در 12 ماه گذشته نيز اين ژاپني را نه تنها در کشورش، که در آسيا و اروپا نيز بر سر زبان ها انداخته است.
2. پارک جي سونگ، منچستر يونايتد، کره جنوبي.
پارک در سال هاي گذشته همواره يکي از بهترين هاي آسيا بوده است. اين بازيکن 29 ساله که در منچستريونايتد توپ مي زند، گل هاي حساسي را براي شياطين سرخ به ثمر رسانده به شکلي که حضور وي در جام ملت هاي آسيا و نبودش در ترکيب اين تيم، سرمربي کهنه کار يونايتدها را به واکنش واداشته. او کاپيتان تيم ملي کشورش است و در جام جهاني گذشته توانسته با تيمش به جمع 8 تيم پاياني راه يابد.
3. تيم کاهيل، اورتون، استراليا.
مرد مياني سرزمين کانگروها جام جهاني خوبي را پشت سر نگذاشت ولي در مجموع سال پر باري را سپري کرد. او در ديدار نخست تيمش برابر آلمان از زمين اخراج شد و در ديدار سوم برابر صربستان ستاره تيمش بود کاهيل 31 ساله، در ليگ برتر انگليس به همراه تافي ها نمايش خوبي دارد و يکي از مهره هاي مهم ديويد مويس به شمار مي رود.
4. لي چونگ يونگ،  بولتون، کره جنوبي.
لي از فوريه 2009 بدون وقفه فوتبال بازي کرده است،  با اين حال يکي از مهره هاي ارزشمند بولتون در اين فصل بوده و پيش بيني مي شود نقش بسياري مهمي در برنامه هاي آينده سرمربي اين تيم جهت حضور بولتون در جام هاي اروپايي فصل بعد داشته باشد. او در جام جهاني با گلزني برابر آرژانتين و اوروگوئه توانست نامي براي خود دست و پا کند و با توجه به اينکه 22 سال دارد، مي توان آينده خوبي را برايش متصور بود.
5. شينجي کاگاوا، دورتموند، ژاپن.
او پيش از آنکه در تابستان از اوزاکا راهي دورتموند شود زياد شناخته شده نبود و رسانه ها نيز اين انتقال را مهم تلقي نکردند. نام کاگاوا در فهرست تيم اعزامي ژاپن به جام جهاني وجود نداشت ولي به اعتقاد بسياري اگر او به آفريقاي جنوبي رفته بود، مي توانست براي سامورايي ها کارآمد باشد.
6. بدر الموتوا، القادسيه، کويت.
او گل هاي بسياري را هم براي باشگاه و هم براي تيم ملي کشورش زده و اميدوار است بتواند گلزني هايش را در جام ملت ها نيز تکرار کند. بدر 25 ساله، در جام خليج فارس يکي از بهترين هاي کويت بود و توانست با اين تيم به نخستين عنوان مهم کشورش از سال 98 دست يابد.
7. ساسا اوگننوفسکي، سئونگنام، استراليا.
سالي که گذشت را مي توان يک سال رويايي براي براي اين مدافع دانست. حضور اوگننوفسکي در باشگاه هاي ژاپن نقطه عطف زندگي او است. او در با سئونگنام قهرمان شد و به عنوان کاپيتان توانست جام قهرماني باشگاه هاي آسيا را بالا ببرد و پس از آن به عنوان بهترين بازيکن آسيا انتخاب شد. 
8. جونگ تائه سه، بوخوم، کره شمالي.
او سال فوق العاده اي نداشت ولي موجب شد تا نام کشورش و قاره آسيا در ماه ژوئن تيتر خبر روزنامه ها و خبرگزاري هاي سراسر دنيا شود. پس از جام جهاني از تائه سه به عنوان يک بازيکن احساساتي ياد مي شود.
9. يوسف محمد، کلن، لبنان.
محمد تاکنون آن طور که شايسته اش بوده مورد توجه قرار نگرفته است. شايد دليل اين امر حضور وي در خط دفاع باشد و يا زندگي آرام و بدون حاشيه او. عملکرد يوسف محمد در فصل گذشته به اندازه اي خوب بوده که از او به عنوان يکي از بهترين هاي باشگاه هاي آلمان نام برده مي شود. يوسف هم چنين توانسته تا حد کاپيتاني کلن خود را بالا بکشد.
10. جواد نکونام، اوساسونا، ايران.
با توجه به عدم حضور ايران در جام جهاني، جواد نتوانست شايستگي هايش را در يک تورنمنت معتبر به نمايش بگذارد. نکته ديگري که در مورد او بايد مورد توجه قرار داد اين است که نکونام در آستانه 30 سالگي است و ديگر شانسي براي حضور در جام جهاني آينده ندارد. با اين حال، شاهزاده ايراني توانست يک فصل خوب ديگر را با باشگاهش پشت سر بگذارد. او اين شانس را داشت که از اوساسونا به تيم ديگري برود ولي ترجيح داد در پامپلونا بماند. نکونام شايد يکي از بهترين رهبران فوتبال در آسيا باشد. او نقش قابل توجهي در پيشرفت فوتبال ايران در سال 2010 داشت.


 پاسخ فتح الله زاده به واعظ آشتياني:
 من هم مي توانم هر روز سند جديد رو کنم 

سرپرست باشگاه استقلال گفت: مي توانم هر روز سند جديدي از بدهي ها و اتفاقات رخ داده در دوران مديريت پيشين باشگاه رو کنم.
به گزارش فارس، ديدار علي فتح الله زاده به همراه علي انصاري با علي سعيدلو، اختلافات با واعظ آشتياني و همچنين تصميمات فدراسيون فوتبال بدون در نظر گرفتن نظر اعضاي کميته فني باعث شد گفت وگوئي با علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال و عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال گفت وگويي انجام دهيم.
استقلال به اردوي ترکيه مي رود؟
در حال مهيا کردن مقدمات اين اردو هستيم. استقلال به منطقه اي دور از فضاي شهر مي رود و در اين منطقه فقط اردوي ورزشي و نه تفريحي برگزار مي شود. در اين سفر همه بازيکنان حضور خواهند داشت مگر بازيکني که نياز به کارهاي فيزيوتراپي و درماني داشته باشد.
در مورد ديدارتان با سعيدلو و حضور علي انصاري در اين نشست صحبت کنيد.
من از علي انصاري خواستم که با هم خدمت علي سعيدلو برويم. در اين جلسه بيشتر در رابطه با خصوصي سازي باشگاه ها و توسعه ورزش صحبت کرديم. انصاري آدم اقتصادي است و جلسه پرباري بود. البته بعضي از دوستان فکر مي کنند که اين جلسه در مورد هيات مديره باشگاه استقلال بوده است.
همکاري شما و آقاي انصاري هم عجيب است. به هرحال انصاري در مديريت واعظ آشتياني وارد باشگاه استقلال شد.
ما در نقاطي که فکر مشترک داريم قرار است با هم همکاري کنيم. او به خاطر مشغله هاي زيادي که دارد نمي تواند پست داشته باشد اما براي توسعه ورزش از کمک دريغ نمي کند.
شما عضو هيات رئيسه فوتبال هستيد و اين روزها انتقادهاي زيادي به فدراسيون بابت انتخاب افاضلي براي تيم اميد به دليل مشورت نکردن با اعضاي کميته فني مي شود.
درباره تصميم اخير هم هنوز هيات رئيسه فدراسيون فوتبال تشکيل جلسه نداده است. براي همين من هم مثل شما نمي دانم که کميته تيم هاي ملي بر چه اساسي تصميم گرفته است. اگر آنچه که شما مي گوئيد باشد مسئله قابل تعامل است. ما از بزرگاني مثل ابراهيم زاده و قلعه نويي دعوت به عمل آورده ايم که از دانش شان استفاده کنيم. بر اساس گفته هاي شما اگر نظري پرسيده نشده رفتار مناسبي نيست.
روز دوشنبه سايت باشگاه استقلال بابت بدهي هاي واعظ آشتياني در زمان مديريتش در اين باشگاه مطلبي منتشر کرد، ظاهرا اين کش و قوس ها بين شما و مديريت گذشته ادامه دارد.
آقاي واعظ آشتياني رشيد ايستاده تا براي ما مشکل درست کند. از اين افشاگري ها زياد است و اگر بخواهم آنها را مطرح کنم روزي يک سند مي توانم ارايه دهم. اميدوارم واعظ آشتياني به خودش بيايد و متوجه شود که در فوتبال معرفت و مرام حرف اول را مي زند. دوست ندارم واعظ آشتياني به اين وادي ها کشيده شود. او چون ورزشي نيست اسير کساني شده که بعدا متوجه خواهد شد از آنها رو دست خورده است.
نکته جالب اينجاست که واعظ پس از برکناري از مديرعاملي از استقلال مدعي شد که ديگر درباره فوتبال صحبت نمي کند اما مصاحبه هايش چيز ديگري را نشان مي دهد.
واعظ به اين پستي که داشت علاقمندي پيدا کرده و اکنون که رفته فهميده که نبايد مي رفت. من از او مي خواهم صبر داشته باشد. سال آينده من کنار مي روم و از او خواهش مي کنم که بازگردد. حاضرم به خاطر علاقه ايشان بروم تا بلکه استقلال بيش از اين آسيب نبيند.واعظ آشتياني ملعبه دست افرادي شده که مي خواهند از طريق او به استقلال حاشيه وارد کنند.


 تعطيلي ليگ برتر، فوتبال ما را تضعيف مي کند 
نويسنده : رسول شمالي ورزنده

فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور بيش از چهل روز تعطيل شد تا به بهانه رقابت هاي فوتبال جام ملت هاي آسيا بار ديگر تيم هاي حاضر در اين ليگ به مرخصي طولا ني بروند و معلوم  نيست با شروع دوباره بازيهاي ليگ برتر کدام تيم ها از آمادگي لا زم برخوردار باشند.
حال بايد از مسوولا ن فوتبال ايران سوال کرد چرا و به چه منظور ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران به مدت طولا ني آن هم بيش از يک ماه به بوته فراموشي سپرده مي شود بسياري از تيم ها با توجه به عدم در اختيار داشتن بودجه لا زم نمي توانند به تورنمنت ها و اردوهاي مشخص بروند و به طور حتم اينگونه تيم ها با افت شديد روحي و تکنيکي روبه رو خواهند شد و با آغاز مجدد بازيها توان لا زم را براي ادامه بازيها نخواهند داشت و اين روند که از ديرباز در فوتبال ايران  وجود داشته و هم اينک نيز به حرکت غلط خود ادامه مي دهد فوتبال ايران را تضعيف مي کند.
شواهد و قرائن نشان مي دهند که بدون تعطيل کردن ليگ هم تيم ملي فوتبال ايران مي تواند به مسابقه هاي بين المللي رسمي اعزام گردد و هم  تيم هاي باشگاهي ما نيز قادرند در رقابت هاي ليگ برتر با تمام قدرت حاضر شوند; نمونه اين امر شرکت و حضور تيم هاي متمول و قدرتمند ليگ برتر در تورنمنت هاي خارجي است که قرار است طي هفته هاي آينده به وقوع بپيوندد پس مي بينيم که باشگاه ها آنقدر نفرات آماده دارند که حتي بدون بازيکنان ملي پوش خود و با ذخيره ها هم مي توانند در رقابت هاي ليگ برتر حضور يافته و مسابقه ها را ادامه دهند. مگر چند بازيکن کليدي از هر تيم باشگاهي ليگ برتر در تيم ملي فوتبال ايران عضويت دارند که آن تيم نتواند به بازي هاي خود در ليگ بپردازد؟
تيم هايي چون سپاهان و ذوبآهن که از بهترين تيم هاي ليگ برتر باشگاه هاي ايران هستند آنقدر بازيکن خوب و آماده در نيمکت دارند که هرکدام اين تيم ها در واقع دو تيم مي توانند تشکيل دهند. در حقيقت اين دو تيم که بيشترين بازيکن را در تيم ملي فوتبال ايران دارا هستند هرگز از ادامه بازيهاي ليگ برتر ضربه نخواهند خورد بنابراين تيم هاي ديگر ليگ برتر چون پرسپوليس، استقلا ل و  ديگر تيم ها که بازيکنان کمتري در تيم ملي فوتبال دارند بالطبع زيان نخواهند ديد و به راحتي مي توانند به بازيهاي خود در ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي کشور بپردازند پس چرا بايستي رقابت هاي فوتبال ليگ برتر ايران بدون هيچ بهانه اي تعطيل شود و اينگونه تيم ها دچار افت شديد شوند؟
بايد اذعان کرد که فوتبال باشگاهي ما با تعطيل شدن طولا ني و بي دليل تضعيف مي گردد و اين خود مستقيما موجب بي انگيزگي بازيکنان و مربيان تيم ها مي شود. اميدواريم مسوولا ن فدراسيون فوتبال اين موضوع را در برنامه هاي آينده خود مورد بررسي قرار دهند و با جدي تلقي نمودن افت تيم ها با اين مشکل و معضل برخورد کنند چرا که فوتبال ملي ما هم اگر بخواهد در سطح بين المللي آسيا و جهاني رشد و پيشرفت داشته باشد بايد که رقابت هاي فوتبال باشگاهي ايران جدي گرفته شود.
امروزه در فوتبال دنيا رقابت هاي باشگاهي به خاطر بازيهاي ملي تعطيل نمي شود و بازيکنان ملي پوش با آمادگي کامل و با برنامه ريزي هاي مدون و مشخص هم در بازيهاي باشگاهي و هم بازيهاي ملي شرکت مي کنند و تقويم بازيها به گونه اي تنظيم مي گردد که هيچگاه بازيهاي باشگاهي به مدت طولا ني تعطيل نمي شود چرا که بعضا مشاهده مي کنيم که در سطح اروپا، آفريقا و آمريکا طبق برنامه ريزي هاي مدون بازيکنان به فاصله کوتاه در چند رقابت فوتبالي حاضر مي شوند بدون اينکه لطمه اي به فوتبال باشگاهي يا ملي وارد آيد. به هر حال مي طلبد که دست اندرکاران و مسوولا ن فوتبال ايران در آينده ضمن تدوين برنامه ريزيهاي مشخص و طراحي شده مشکل تعطيلي طولا ني فوتبال باشگاهي را به نوعي که به فوتبال ملي ما هم ضربه و آسيبي وارد نشود حل کنند تا بازيکنان باشگاهي ما هميشه آماده انجام ديدارهاي ليگ برتر باشند چرا که ديدارهاي فوتبال جام ملت هاي آسيا کمتر از 25 روز به طول مي انجامد و حيف است که رقابت هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي ايران نزديک به يک ماه و نيم تعطيل شود و با شروع دوباره ليگ بسياري از بازيکنان ليگ از آمادگي هاي لا زم خارج و در واقع بدون انگيزه شوند و در حقيقت مربيان فهيم و با استعداد فوتبال باشگاهي ايران از نظر روحي از فوتبال کشور سرخورده شوند. اميدواريم در آينده شاهد اينگونه مشکل و معضل در فوتبال ايران نباشيم و تحولي را در مسير روبه رشد فوتبال کشور به وجود بياوريم.


 حرکت هواداران تراکتورسازي در راي کميته انضباطي تاثير ندارد 

عضو کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: حرکت حمايتي هواداران تراکتورسازي براي جاسم کرار تاثيري در تصميم ما ندارد.
به گزارش فارس، حسين عبداللهي در مورد حمايت هواداران تراکتورسازي از جاسم کرار و درخواست آنها از کميته انضباطي براي کاهش محروميت اين بازيکن اظهار داشت: يقينا چنين کارهايي که براي حمايت از بازيکنان در قبال خلافي که مرتکب شده اند صورت مي گيرد تاثيري در تصميمات کميته انضباطي ندارد. مهم نوع تخلفي است که صورت گرفته و بايد مورد بررسي قرار گيرد. در خودجوش بودن اين حمايت هم شک و شبهاتي وجود دارد.
وي با بيان اينکه کميته انضباطي هر حکمي بدهد ممکن است اين شائبه پيش آيد که تحت تاثير حرکت هواداران تراکتورسازي قرار گرفته، عنوان کرد: به همين دليل مخالف چنين حمايت هايي هستيم. جاسم کرار در کميته انضباطي حاضر شد و قسم خورد که به قصد توهين به سمت داور نرفته و فارسي بلد نيست اما تصاوير ضبط شده عصبانيت او را نشان مي دهد. معمولا وقتي چنين اتفاقاتي رخ مي دهد هيچ بازيکني به گردن نمي گيرد که حرفي زده يا حرکتي انجام داده است.


 حاج رضايي:
 مربيان براي اعاده حيثيت بايد از کميته فني کنار بروند 

کارشناس فوتبال ايران گفت: مربياني که عضو کميته فني هستند براي اعاده حيثيت بايد کنار بروند.
به گزارش فارس، اميرحاج رضايي درباره نقش کميته فني در تصميمات فدراسيون فوتبال عنوان کرد: پيش از اينکه کميته فني تشکيل شود افراد دعوت مي شدند تا به نام خرد جمعي نظرات خود را به مسوولان فدراسيون بگويند اما با توجه به اينکه کميته فني در همه جاي دنيا وجود دارد در ايران کميته اي به همين نام تشکيل شد تا نظرات افراد در اين کميته مورد استفاده قرار گيرد. در مورد انتخاب نفرات بحث هاي زيادي وجود دارد که مورد بحث فعلي ما نيست.
حاج رضايي با اشاره به استعفاي بعضي از اعضاي کميته فني به دليل مشورت نگرفتن از آنها تصريح کرد: اگر اين مربيان عزيز کنار کشيده باشند به حيثيت فوتبال کمک زيادي کرده اند. چرا که در جامعه اين طور منتشر مي شود که چند مربي ارزنده هم در کميته فني حضور دارند و در اين تصميمات شريک هستند. از طرفي مردم هم از اين مربيان توقع دارند وقتي به عنوان نماينده مربيان در اين جسله هستند مصالح ملي را رعايت کنند. بنابراين اين مربيان با کناره گيري، خود را از شريک شدن در تصميمات غلط دور نگه مي دارند. آنها بايد اجازه دهند که فدراسيون در اين تصميماتي که مي گيرد شريکي نداشته باشد.


 اخبار کوتاه 

دايي از بازيکنانش تست مي گيرد

قرار است از سيکو برت تست پزشکي گرفته شود تا او در صورت رهايي کامل از بند مصدوميت، در تمرينات گروهي پرسپوليس حضور يابد.
تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس از امروز پيگيري مي شود.
به گزارش ايلنا، اين تمرينات از امروز در يک نوبت، پنجشنبه دو نوبت، جمعه، شنبه و يکشنبه نيز در يک نوبت پيگيري خواهد شد. ضمنا طبق برنامه تنظيم شده، بازيکنان پرسپوليس پيش از سفر به ترکيه تست بدني خواهند داد. علي دايي در صدد است با گرفتن تست بدني از بازيکنان اين تيم پيش از سفر به ترکيه، اطلاعات کاملي از وضعيت آنها به دست بياورد. تيم فوتبال پرسپوليس روز سيزدهم دي راهي ترکيه مي شود تا اردوي خود را در آنتاليا برگزار کند.
درحال حاضر رضا نورمحمدي و سيکو برت مصدومان پرسپوليس هستند که هر روز مشغول فيزيوتراپي هستند. در همين رابطه قرار است از سيکو برت تست پزشکي گرفته شود تا اين مدافع اهل مالي پرسپوليس در صورت رهايي کامل از بند مصدوميت، در تمرينات گروهي پرسپوليس حضور يابد.

مرحله دوم مسابقات قهرماني شناآغاز مي شود

گروه ورزش: مرحله دوم رقابت هاي قهرماني باشگاهي شناي ايران 20 دي ماه در تهران برگزار خواهد شد.
مرحله نخست اين مسابقات 29 و 30 آذرماه در استخر مجموعه ورزشي آزاد تهران با حضور 7 تيم برگزار شد و در پايان تيم مناطق نفت خيز جنوب صدرنشين شد.  مرحله دوم اين مسابقات که در 4 مرحله برگزار خواهد شد 20 و 21 دي ماه در تهران دنبال مي شود.

مسابقات سراسري بازي هاي رايانه اي برگزار مي شود

گروه ورزش:فدراسيون  ورزش هاي همگاني در نظر دارد ششمين دوره مسابقات سراسري رشته ورزشي بازي هاي رايانه اي در بهمن ماه سال جاري و به مناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر برگزار نمايد.
انجمن ورزشي بازي هاي رايانه اي که يکي از انجمن هاي تحت پوشش فدراسيون ورزش هاي همگاني است، در نظر دارد رقابت هاي سراسري اين رشته را روز 6 بهمن ماه به مدت 5 روز  در تهران برگزار نمايد. اين مسابقات تنها در بخش انفرادي و در رشته هاي فيفا 2009، پرو 2009 رشته  ماشين برگزار خواهد شد.
در اين دوره هر استان مي تواند در هر بخش يک نماينده اعزام نمايد.

آرسنال با برد چلسي در مکان دوم ايستاد

در پايان بازي هاي هفته نوزدهم ليگ برتر انگليس، منچستريونايتد با 37 امتياز از 17 بازي صدرنشين است و آرسنال با 35 امتياز از 18 بازي تيم دوم است. منچسترسيتي با 35 امتياز از 19 بازي سوم است. تيم فوتبال آرسنال، آخرين بازي سال 2010 ليگ برتر انگليس را با پيروزي 3 بر يک مقابل چلسي جشن گرفت.
به گزارش ايلنا، هفته نوزدهم رقابت هاي ليگ برتر انگليس دوشنبه شب با انجام يک بازي بين تيم هاي آرسنال و چلسي به پايان رسيد. در اين بازي که در ورزشگاه امارات برگزار مي شد، سانگ دقيقه 44، فابرگاس دقيقه 51 و ولکات دقيقه 53 براي آرسنال گل زدند و ايوانويچ در دقيقه 57 تنها يکي از گل ها را براي شاگردان آنجلوتي پاسخ داد.  آرسنال با اين نتيجه دوباره به مکان دوم جدول بازگشت و با 35 امتياز يک پله پايين تر از منچستريونايتد صدرنشين ايستاد. چلسي هم با همان31 امتياز در جايگاه قبلي خود، چهارم جدول، باقي ماند.
در پايان بازي هاي هفته نوزدهم ليگ برتر انگليس، منچستريونايتد با 37 امتياز از 17 بازي صدرنشين است و آرسنال با 35 امتياز از 18 بازي تيم دوم است. منچسترسيتي با 35 امتياز از 19 بازي سوم است.

هفته چهارم ليگ برتر واليبال نشسته آغاز مي شود

گروه ورزش: رقابت هاي هفته چهارم ليگ برتر واليبال نشسته  از فردا آغاز مي گردد.
اين رقابتها با حضور شش تيم در شهرهاي آبادان، گچساران و فولا دشهر اصفهان برگزار مي شود. مسابقات اين هفته جام ايثار با انجام 3 ديدار پيگيري خواهد شد. گفتني است در پايان هفته سوم از رقابتهاي واليبال نشسته جام ايثار که 20 آبان برگزار شد، تيم هاي ذوبآهن اصفهان، گسترش فولا د تبريز، دخانيات و صنعت نفت آبادان به ترتيب در جايگاه اول تا چهارم جدول بازي ها نشستند.

مسي زننده بهترين گل سال 2010 شد

گل زيباي مسي در لاروماره دا از ديد مردم بهترين گل سال 2010 شناخته شد.
به گزارش فارس، سايت خبري وابسته به روزنامه مارکا در يک نظرسنجي سراسري از دو هفته پيش بيش از 14 گل زيباي سال در قاره اروپا را به نمايش گذاشت و از مردم خواست با راي خود بهترين اين گل ها را انتخاب کنند.
بيش از 600 هزار نفر در اين مدت در اين راي گيري شرکت کرده و پس از اسپانيا بيشترين تعداد شرکت کننده به انگليس، ايتاليا و هلند مربوط مي شود.
طبق اين نظر سنجي بهترين گل زده در سال 2010 با فاکتورهايي چون سرعت، خلاقيت و تکنيک فردي مربوط مي شود به گل زيباي ليونل مسي برابر رئال ساراگوسا که طي آن به تنهايي 4 بازيکن را دريبل کرد و دروازه حريف را گشود. دومين گل زده مربوط مي شود به گل رونالدو به ويارئال و سومين گل زده سال 2010 از ديد راي دهندگان گل گرت بال به استوک سيتي در ليگ برتر انگليس انتخاب شده است.