نسخه شماره 2519 - 1389/09/18 -

آغاز جلسه مجمع نمايندگان تهران براي بررسي آلودگي هوا
آلودگي هوا به بهارستان رسيد

واکنش متخصصين امور شهري به اظهارات يکي از مسوولا ن اجرايي:
خدمت به مردم يک لحظه هممعطل بريدن روبان نيست

مدير عامل شرکت بهره برداري مترو :
تنها 11 درصد بودجه هاي عمراني مترو پرداخت شده است
آماده بودن واگن هاي مترو و تحويل نگرفتن آنها از سوي شهرداري کاملا کذب است
مديرعامل سازمان آتش نشاني خبر داد:
تجهيز تمامي هيئت ها و تکاياي مذهبي شهر به خاموش کننده


توجه به حمل و نقل عمومي ضرورتي انکارناپذير


اخبار کوتاه


خبر


 آغاز جلسه مجمع نمايندگان تهران براي بررسي آلودگي هوا
 آلودگي هوا به بهارستان رسيد  

بررسي مساله آلودگي هوا در جلسه مجمع نمايندگان تهران  با حضور کارشناسان محيط زيست و مسوولا ن بخشهاي مختلف تهران برگزار مي شود.
به گزارش «شهر» اين جلسه با حضور کارشناسان محيط زيست و مسئولان بخش هاي مختلف شهر تهران به بررسي علت هاي افزايش آلودگي  هواي پايتخت و راهکارهاي کاهش اين معضل مي پردازند.
جلسه مجمع نمايندگان تهران به رياست حجت الاسلام و المسلمين آقا تهراني و با حضور نمايندگان مردم تهران درمجلس شوراي اسلامي تشکيل خواهد  شد.
بنابراين گزارش هم اکنون بيش از 27 روز است که هواي تهران به دليل پايداري هوا و انباشت آلاينده ها در شرايط اضطرار قرار گرفته است و مسئولان سعي کرده اند با انجام اقداماتي از جمله تعطيلي مدارس و ادارات ، اجراي طرح زوج و فرد در تمام شهر، تشديد برخورد پليس با خودروهاي آلاينده از ميزان آلودگي هوا بکاهند، اما تاکنون تغيير چنداني در وضعيت آلودگي هواي پايتخت به وجود نيامده است. اين گزارش مي افزايد، در طول روزهاي  16 و17 آذر نيز  مسئولان استانداري و سازمان حفاظت محيط  زيست در اقدامي بي سابقه و تجربه نشده روي به عمليات آب پاشي بر روي شهر تهران آورده اند که بنابرگفته مسئولان هواشناسي و کارشناسان محيط زيست اين اقدام در کاهش آلودگي هوا بي اثر بوده است. اين اقدام در حالي صورت گرفت که همه کارشناسان کميته مواقع اضطرار آلودگي هوا با اين اقدام مخالف بوده و آن را غير علمي مي دانستند.


 واکنش متخصصين امور شهري به اظهارات يکي از مسوولا ن اجرايي:
 خدمت به مردم يک لحظه هممعطل بريدن روبان نيست  

برخي مديران شهري و متخصصين امور شهري در واکنش به اظهارات روز گذشته يکي از مسوولان اجرايي مبني بر اين که «منتظريم شهردار تهران روبان واگن هاي مترو را پاره کند» به اظهار نظر پرداختند.
به گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران، در اين ارتباط يک کارشناس مسائل شهري گفت: در يک نگاه واقع بينانه مي توان قضاوت کرد مديران شهري هيچ پروژه اي را معطل حضور فلان مسوول و منتظر فرا رسيدن فلان مناسبت نگذاشته اند. محمدحسين رضي از نصب روزشمار در پروژه هاي شهري به عنوان يکي از اقدامات جدي مديريت شهري نام برد و افزود: مسوولان شهري نه تنها يک روز بلکه يک لحظه نيز براي استفاده از پروژه  اي که آماده بهره برداري است و بهره برداري از آن مشکلات مردم را کاهش مي دهد، درنگ نمي کنند. وي با اشاره به اين که با مرور آرشيو رسانه ها در 5 سال گذشته مسئولان شهري هيچ گاه براي ورود واگن هاي مترو به خطوط راه آهن شهري روبان پاره نکرده اند، خاطرنشان کرد: حتي يک لحظه هم نبايد ارائه خدمات به شهروندان را معطل تشريفاتي که برخي از مسوولان به آن علاقه مندند گذاشت. همچنين مدير عامل شرکت بهره برداري متروي تهران نيز در اين رابطه گفت: در مديريت شهري اين روحيه وجود نداشته و ندارد که خدمت به مردم در هر يک از حوزه هاي شهري از جمله حوزه حمل و نقل عمومي منتظر بريدن روبان از سوي فلان مسئول شود. مهندس جعفر ربيعي افزود: در مورد خدمات شهرداري تهران براي خريد واگن هاي مترو کم لطفي شده، هر چند مسئولان شهري اين رويکرد را ندارند که به همه اظهارات مربوط به مترو پاسخ دهند و با عملکرد خود پاسخ اين گونه اظهارات را مي دهند. وي اظهار کرد: 5 سال است که موضوع کمبود واگن هاي مترو مطرح است و همواره براي تامين اين واگن ها نگراني وجود دارد و واگن هاي مورد نياز به دليل محقق نشدن قول و قرارها در اختصاص منابع و عدم تخصيص اعتبارات مصوب تامين نشده اند.
مهندس ربيعي تصريح کرد: بسياري از خدمات شهرداري تهران بدون برگزاري مراسم رسمي و با حضور خود مردم افتتاح مي شوند، کما اين که در حال حاضر 4 قطار درون شهري و چند قطار دو طبقه در خط تهران  کرج به همين ترتيب مشغول به کارند. مدير عامل بهره برداري مترو در پايان گفت: نه تنها قطارهاي مترو، بلکه ايستگاه هاي مترو نيز به محض آماده شدن مورد استفاده مردم قرار مي گيرند که از جمله مي توان ايستگاه هاي نبرد، حضرت ولي عصر(عج)، شهيد کلاهدوز و امام حسين(ع) را نام برد.


 مدير عامل شرکت بهره برداري مترو :
 تنها 11 درصد بودجه هاي عمراني مترو پرداخت شده است 
 آماده بودن واگن هاي مترو و تحويل نگرفتن آنها از سوي شهرداري کاملا کذب است

مديرعامل شرکت بهره برداري مترو تهران و حومه با بيان اينکه در بودجه سال 89 براي توسعه خطوط مترو تهران 445 ميليارد تومان بودجه عمراني تعيين و مصوب شده است که مترو بتواند هزار ميليارد تومان از محل صندوق ذخيره ارزي برداشت کند گفت: از مجموع اين اعتبارات، با وجود گذشت بيش از 8 ماه از سال تنها 160 ميليارد تومان دريافت کرده ايم که اين رقم حدود 11 درصد از بودجه مصوب است.
مهندس جعفر ربيعي در گفت وگو با "تهران سما" با بيان اين مطلب اظهار کرد:  تحقق بخش بسيار کوچکي از اعتبارات مصوب مترو در بخش عمراني نشان از آن دارد که با وجود مشکلاتي مانند ترافيک، آلودگي هوا و همچنين اجراي طرح هدفمند کردن يارانه ها و افزايش تمايل شهروندان به حمل و نقل عمومي، گسترش مترو جدي گرفته نشده است. در حالي که به اعتقاد کارشناسان و متخصصان، حمل و نقل عمومي به ويژه مترو بزرگترين عامل موفقيت طرح هدفمند کردن يارانه ها خواهد بود. ربيعي تصريح کرد: با هدفمند سازي يارانه ها، ميزان تمايل استفاده از حمل ونقل عمومي افزايش مي يابد که اگر بتوانيم پاسخگوي اين نيازها باشيم هم دولت در اجراي طرح موفق خواهد بود و هم مردم از گزينه مناسب در سفرهاي شهري استفاده خواهند کرد و ترافيک و آلودگي هوا و صدا کاهش مي يابد. وي افزود: همچنين امسال دولت بايد 60 ميليارد تومان  يارانه بليت به مترو پرداخت کند که به عبارتي مي شود ماهانه 5 ميليارد تومان. يعني در 8 ماه سال ما بايد حداقل 40 ميليارد تومان يارانه براي بليت مترو از سوي دولت دريافت مي کرديم و به همين ميزان هم توسط شهرداري پرداخت مي شد اما دولت تاکنون تنها 1/5 ميليارد تومان از اين اعتبارات مصوب را پرداخت کرده و شهرداري تهران براي اينکه مترو با مشکل مواجه نشود و خللي در خدمات رساني به مردم ايجاد نشود، مجبور شده علاوه بر پرداخت سهم خود بخشي از سهم دولت را هم پرداخت کند. ربيعي با بيان اينکه شهرداري تاکنون 55 ميليارد تومان به مترو يارانه بليت پرداخت کرده است گفت: اگر شهرداري حمايت هاي لازم را از بخش بهره برداري مترو نمي کرد به طور حتم براي خدمات رساني به شهروندان دچار مشکلات جدي مي شديم. وي همچنين در پاسخ به اظهار نظر رئيس ستاد حمل ونقل و مديريت مصرف سوخت مبني براينکه واگن هاي مترو آماده تحويل است و منتظريم شهردار تهران روبان را پاره کند و واگن ها را تحويل بگيرد گفت : موضوع آماده بودن واگن هاي مترو و تحويل نگرفتن آنها از سوي شهرداري کاملا کذب است و شهردار تهران اصلا  چنين اخلاق مديريتي اي ندارند که سرويس دهي به مردم را معطل برگزاري مراسم افتتاحيه کنند و اگر قطاري آماده شود حتي 1 ساعت هم معطل نمي کنيم و بلافاصله قطار جديد را وارد خط خواهيم کرد.
مدير عامل شرکت بهره برداري مترو خاطرنشان کرد: مردم خود شاهد بوده اند که حتي وقتي ايستگاه جديد آماده مي شود ما بلافاصله سرويس دهي در آن ايستگاه را آغاز مي کنيم تا در فرصتي مناسب مراسمي براي افتتاح آن ايستگاه برگزار شود و از کارگران و زحمت کشاني که در تحقق پروژه نقش داشتند تقدير به عمل آمده و خسته نباشيدي به آنها گفته شود.
وي افزود: هم اکنون ايستگاه چهارراه وليعصر(عج) و نبرد نيز به بهره برداري رسيده و مردم مي توانند از اين ايستگاه ها استفاده کنند درحاليکه مراسم بهره برداري و افتتاح رسمي آن هنوز برگزار نشده است. در مورد واگن هاي جديد نيز کاملا وضعيت به همين شکل است و اگر واگني آماده شود لحظه اي براي به کارگيري آن در خطوط درنگ نخواهيم کرد. ربيعي در ادامه تاکيدکرد: امروز ورود واگن هاي جديد مترو را هم مرهون تلاش و زحمات شهرداري و مديريت شهري هستيم چون اعتبارات اسنادي مورد نياز مترو تنها به واسطه پذيرش تعهد پرداخت پول تجهيزات از سوي شهرداري تهران، گشايش يافت. وي افزود: براساس قراردادي که با شرکت هاي واگن سازي داريم در 4 ماه باقي مانده سال 8 قطار درون شهري، 14 لوکومتيو و 33 واگن 2 طبقه براي خط 5 بايد وارد ناوگان شود اما تحقق اين مهم مستلزم تامين اعتبارات در خريدهاي ماهيانه است. يعني ما بايد براي ورود واگن هاي جديد هم به بانک پول پرداخت کنيم و هم براي ترخيص واگن ها از گمرک و پرداخت دستمزد واگن سازي ها نياز به پول داريم. مديرعامل شرکت بهره برداري مترو خاطرنشان کرد: به طور ميانگين براي ورود هر قطار خطوط داخلي مترو بايد 7 ميليارد تومان، هر لوکومتيو 4/5 ميليارد تومان و هر واگن 2 طبقه خط 5 حدود 800 ميليون تومان پرداخت کنيم، که در اين ميان انتظار مي رود دولت اعتبارات مصوب مترو را به طور کامل پرداخت کند تا براي ورود واگن هاي جديد با مشکل مواجه نشويم. وي تاکيد کرد: توقع و انتظارات مردم، مديريت شهري و مجموعه مترو از دولت تنها پرداخت بودجه هاي عمراني مصوب، تحقق سهم 1 ميليارد دلاري مترو از صندوق ذخيره ارزي و پرداخت يارانه هاي بليت است و در واقع ما چيزي جز تحقق حق قانوني و اعتبارات مصوب مترو نمي خواهيم. ربيعي خاطرنشان کرد: در صورتي که اعتبارات مصوب مترو پرداخت شود، امکان بهره برداري سالانه 15 کيلومتر مترو و همچنين ورود واگن هاي مورد نياز وجود خواهد داشت و مي توانيم ظرفيت جابه جايي مترو را به ميزان قابل توجهي افزايش دهيم.


 مديرعامل سازمان آتش نشاني خبر داد:
 تجهيز تمامي هيئت ها و تکاياي مذهبي شهر به خاموش کننده 

مديرعامل سازمان آتش نشاني از تجهيز تمامي هيئت ها و تکاياي مذهبي شهر تهران به خاموش کننده خبر داد و گفت: ايستگاه هاي آتش نشاني در اين روزها تجهيزات ايمني تکاياي مذهبي سطح شهر را مورد بازنگري قرار مي دهند و خودروهاي آتش نشان هم در مکان هاي پر تردد شهر به صورت آماده باش اسقرار مي يابند.
محمدرضا حاجي بيگي در گفت وگو با "تهران سما" در مورد تجهيز هيئت ها و تکاياي مذهبي به تجهيزات ايمني آتش نشاني، خاطرنشان کرد: سال گذشته تمامي تکايا وهيئت هاي مذهبي شهر تهران براي ماه محرم به تجهيزات ايمني آتش نشاني مجهز شدند.
وي با تاکيد به اينکه هم اکنون تمامي هيئت هاي مذهبي تهران به خاموش کننده ها مجهز شده اند، عنوان کرد: از هرهيئت يک نفر براي آموزش مسائل ايمني به سازمان آتش نشاني معرفي شده که هم اکنون اين نمايندگان  نيز آموزش هاي لازم را فرا گرفتند و مسئول مسائل ايمني در هيئت ها بوده و امور ايمني را کنترل مي کنند.
مديرعامل سازمان آتش نشاني گفت: هم اکنون توسط ايستگاه هاي آتش نشاني، خاموش کننده ها و تجهيزات ايمني تک تک هيئت هاي مذهبي سطح شهر مورد بازديد قرار مي گيرد و در صورت مشاهده موارد نا ايمن نسبت به رفع آن پرداخته مي شود.
حاجي بيگي تصريح کرد: تکايا و هيئت هاي مذهبي که براي اولين بار در سال جاري راه اندازي شدند نيز مي توانند با مراجعه به ايستگاه هاي آتش نشاني نسبت به تجهيز امور ايمني هيئتشان اقدامات لازم را به عمل آورند.
وي با تاکيد بر  اينکه ايستگاه هاي آتش نشاني هر شب تجهيزات ايمني هيئت هاي مذهبي سطح شهر را مورد بازديد قرار مي دهند، افزود: در مکان هايي که تعداد زيادي هيئت مذهبي و انبوه جمعيت عزاداران حسيني وجود دارند، خودروهاي آتش نشاني به صورت آماده باش حضور دارند تا هنگام بروز اتفاق ها بتوانند هر چه سريعتر عمليات امداد ونجات را به انجام رسانند.   


  توجه به حمل و نقل عمومي ضرورتي انکارناپذير 
نويسنده : مريم شيخي

تهران يکي از آلوده ترين شهرهاي دنيا امروز قريب به 30 روز است که در شرايط خوبي به سر نمي برد. با توجه به زوج و فرد کردن خودروها و تعطيلي هاي پي درپي و بي نتيجه که تنها به اقتصاد ما خسارات و آسيب هايي وارد ساخت اما ما شاهديم که تهران همچنان بيمار است و حال او رو به وخامت است و حتي مسکني وجود ندارد که براي تهران تجويز شود. مگر گسترش حمل ونقل عمومي پايتخت که بسياري از کارشناسان  و صاحبنظران برگسترش و حمايت از آن اتفاق نظر دارند و نيز آموزش وترغيب شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومي وعدم استفاده از خودروهاي شخصي و نيز لزوم برخورد جدي و مستمر با موتورسيکلت سواران که بنا بر گفته کارشناسان حتي يک موتور استاندارد فني هم وجود ندارد، حال با در نظر گرفتن اين مسائل، حمل ونقل عمومي پايتخت به ويژه مترو مدت هاست که با مشکل عدم تخصيص بودجه عليرغم مصوبه مجلس روبه روست. بنابر اعلام نظر اکثر کارشناسان محيط زيست، مسوولان و مديران شهري پايتخت و نيز نمايندگان مجلس، مترو بهترين مسکن و بهترين راه حل براي شهر تهران مي باشد که مدت هاست باعدم بودجه تخصيصي خود از جانب دولت دست به گريبان است و تنها حامي او در اين راه سخت تنها شهرداري بوده است که با حمايت  مالي خود کمک هاي فراواني به اين قسمت از حمل ونقل درون شهري پايتخت  کرده است. اما شهرداري به تنهايي قادر به تامين منابع مالي اين امر نيست و دولت بايد تعهداتش را در اين زمينه عملي سازد. اگر مديريت  يکپارچه شهري به شهرداري ها که مسوول اداره  شهر هستند  واگذار مي شد ما ديگر امروز شاهد چنين معضلي نمي شديم. در حال حاضر ذرات معلق بسيار ريز- آلا ينده ها- (کمتر از 2/5ميکرون) هواي تهران 10  برابر بالا تر از استاندارد است و اين نشان از وخامت آلودگي تهران مي دهد. موضوع آلودگي هواي تهران ارتباط مستقيمي  با سلا مت شهروندان دارد و تبعات فراواني در پي خواهد داشت. براساس آمارهاي منتشر شده در روزهاي تشديد آلودگي  هواي تهران شمار بيماران تنفسي تا 60 درصد افزايش مي يابد. ضمن اين که به طور  متوسط موجب کاهش  5 سال از عمر تهراني ها شده است. اين معضل بيش از 10 سال است که وجود دارد اما بي توجهي هاي مکرر به اين مساله باعث بروز چنين بحراني شده است. در اين زمينه  وزارت بهداشت پاسخگوي مردم باشد چرا که اين مردم چندين هفته است که ناگزير در حال استنشاق هواي آلوده هستند و به ناچار براي ادامه حيات خود بايد نفس بکشند و زندگي کنند. آيا کسي تا به حال از شرکت هاي ماشين سازي پرسيده است که واقعا شما بر چه استانداردي ماشين هاي خود را توليد مي کنيد؟ آيا اين استاندارد با استانداردهاي جهاني تطابق دارد يا تنها براي اين است که از ديگر شرکت هاي ماشين ساز سبقت بگيريم و اتومبيلي را توليد کنيم که از کيفيت بسيار پائيني برخوردار است. آيا وزارت نفت در رابطه با کيفيت توليد سوخت خودروها پاسخگوست؟ هر چند که موضوع عدم کيفيت بنزين هاي وارداتي را وزارت نفت تکذيب کرده لکن  چرا کيفيت سوخت خودروهاي ما مطابق با استانداردهاي روز دنيا نيست. اينها همه تبعاتي است که اکنون نتيجه اش را شاهديم و مهمترين کساني که در اين زمينه متضرر مي شوند مردم هستند که بايد سلا متشان به خطر بيفتد. حال ما هم بيائيم به مانند کشاورزان و عشاير که در مواقع خشکسالي و کمبود بارش باران دست به دامان پروردگار مي شوندما هم دست به دعا برداريم تا قلب رئوف آسمان به خاطر جان انسانها  باران رحمت خود را بر اين شهر مه گرفته جاري سازد.


 اخبار کوتاه 

ستاد برگزاري نماز جمعه تهران اعلام کرد:
قاليباف سخنران پيش از خطبه  نماز جمعه
اين هفته تهران

در آئين نماز جمعه اين هفته که از ساعت 35:10 صبح 19 آذرماه در دانشگاه تهران برپا خواهد شد، دکتر محمد باقر قاليباف شهردار تهران پيش از خطبه هاي نماز جمعه به ايراد سخن خواهد پرداخت. به گزارش "تهران سما" نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته تهران به امامت آيت الله جنتي، دبير شوراي نگهبان و امام جمعه موقت تهران اقامه مي شود. ستاد برگزاري نماز جمعه تهران اعلام کرد: در آئين نماز جمعه اين هفته که از ساعت 35:10 صبح 19 آذر ماه در دانشگاه تهران برپا خواهد شد، دکتر محمد باقر قاليباف شهردار تهران پيش از خطبه هاي نماز جمعه به ايراد سخن خواهد پرداخت.

حضور چشمگير بانک شهر در اولين همايش
و نمايشگاه ارتقاي سلامت نظام اداري

اولين همايش ارتقاي سلامت نظام اداري از روز شنبه 13 آذر به مدت 5 روز در نمايشگاه بين المللي تهران و با حضور وزرا، روساي ادارات دولتي و خصوصي، اساتيد دانشگاه و بازديد کنندگاني از اقشار مختلف مردم، با شعار مبارزه با فساد اداري و مالي آغاز شد. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي بانک شهر با برپايي غرفه در اين نمايشگاه و ارائه آخرين دستاوردها در ارائه خدمات بانکي به شهروندان ايراني و ارائه الگوهايي در رابطه با ارتقاي سلامت نظام اداري در اين نمايشگاه حضور يافت.اين نمايشگاه که هر روزه در معرض ديد بازديدکنندگان و مردم تهران از اقشار مختلف است.طي روزهاي اخير پذيراي دکتر بهمني رئيس بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، دکتر حسيني وزير اقتصاد و دارايي و دکتر پور محمدي رياست سازمان بازرسي کل کشور بود که نامبردگان ضمن بازديد از غرفه بانک شهر، از فعاليت هاي مثبت و سازنده بانک شهر در تبيين مدلهاي خدماتي به شهروندان ايراني را مورد ملاحظه قرار دادند.

پايان بررسي لايحه برنامه پنجم در مجلس 
200 راه براي 60 ماه

بررسي لايحه 200 ماده اي برنامه پنجم توسعه در صحن علني مجلس شوراي اسلامي، پس از تصويب3الحاقيه به ماده مربوط به تشکيل صندوق توسعه ملي، پايان يافت. به گزارش "تهران سما"، نمايندگان در جلسه علني مجلس پس از بررسي بخشي از ماده 76 لايحه برنامه پنجم توسعه که مربوط به تشکيل صندوق توسعه ملي مي شد و بررسي 3 پيشنهاد الحاقي بررسي اين لايحه را پايان دادند. بررسي لايحه برنامه پنج ساله پنجم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران از روز شنبه هشتم آبان ماه در صحن علني مجلس آغاز شد. نمايندگان طي 34 روز و 48 شيف کاري که بيش از 150 ساعت مي رسد، بررسي برنامه پنجم توسعه که با در نظر گرفتن بندهاي الحاقي و مواد مکرر شامل 240 ماده مي شد را در اين  جلسه به پايان رساندند. لايحه برنامه پس از تصويب براي بررسي نهايي به شوراي نگهبان ارسال مي شود. بر اساس اصل 95 قانون اساسي  شوراي  نگهبان  موظف  است  مصوبات مجلس را حداکثر ظرف  ده  روز از تاريخ  وصول  از نظر انطباق  بر موازين  اسلام  و قانون  اساسي  مورد بررسي  قرار دهد و چنانچه  آن  را مغاير ببيند براي  تجديد نظر به  مجلس  بازگرداند. در غير اين  صورت  مصوبه  قابل  اجرا است . در ماده 96 قانون اساسي نيز تصريح شده است،  در مواردي  که  شوراي  نگهبان  مدت  ده  روز را براي  رسيدگي  و اظهار نظر نهايي  کافي  نداند، مي تواند از مجلس  شوراي  اسلامي  حداکثر براي  ده  روز ديگر با ذکر دليل  خواستار تمديد وقت  شود.

کاهش آلودگي هوا در گرو توسعه فضاي سبز است

قائم مقام معاونت خدمات شهري شهرداري تهران توسعه فضاي سبز و گسترش پياده راه ها را از عامل هاي کاهش آلودگي هوا دانست. محمد احمدي بافنده، قائم مقام معاونت خدمات شهري شهرداري تهران در گفت وگو با «شهر» با اشاره به وضعيت آلودگي هواي تهران گفت: توسعه فضاي سبز يکي از راهکارهاي اصلي کاهش آلودگي هوا است، که با جديت در اين معاونت در حال پي گيري است. وي افزود: از همين رو ايجاد بوستان هاي جديد و بازپيرايي بوستان ها در شهر تهران و توسعه فضاي سبز در حاشيه بزرگراه ها به طور گسترده انجام شده است و هم چنان در دستور کار شهرداري تهران قرار دارد. قائم مقام معاونت خدمات شهري شهرداري تهران تصريح کرد: اهميت فضاهاي سبز در محيط شهري تا آن حد است که به عنوان يکي از شاخص هاي توسعه يافتگي شهرها مطرح است. وي ادامه داد: توسعه پياده راه ها، مناسب سازي معابر و ايجاد امکان براي پياده روي شهروندان در سطح شهر تهران يکي ديگر از مواردي است که مورد توجه مسئولان شهري تهران قرار دارد. احمدي بافنده با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در کاهش آلودگي هوا تصريح کرد: افزايش اين امکان در شهر تهران و ترغيب شهروندان به استفاده کم تر از خودرو، سبب کاهش ترافيک و در نتيجه کاهش آلودگي هواست.

معاون تحقيقات و برنامه ريزي شهرداري تهران:
در بودجه سال 90 قصد داريم 
فاصله مناطق شمال و جنوب تهران را کم کنيم

دکتر سيد مناف هاشمي معاون تحقيقات و برنامه ريزي شهري شهرداري تهران با شرکت در جلسه هم انديشي رئيس شوراي اسلا مي شهر تهران با دبيران شوراياري محلا ت بيستگانه منطقه 15 گفت: در بودجه سال 90 قصد داريم فاصله مناطق شمال و جنوب تهران را کاهش دهيم. به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 15 وي افزود: با وجود اينکه در بحث درآمد، مناطق جنوبي درآمد بسيار کمتري نسبت به مناطق شمالي دارند ولي در راستاي ايجاد عدالت، مناطق جنوبي بودجه بيشتري دريافت مي کنند. دکتر سيد مناف هاشمي با تاکيد بر اينکه ديدگاه و نظر شوراي شهر و شهردار تهران يکي است گفت: همگي همفکر هستند که در راستاي کاهش فاصله مناطق شمال و جنوب تهران گام برداشته شود. معاون تحقيقات و برنامه ريزي شهري شهرداري تهران با اشاره به اينکه در مجموع درآمدهاي شهرداري محدود است ولي نيازها بسيار وسيع مي باشد يادآور شد: برنامه هاي محلا ت بايد براساس اولويت و نيازهاي اساسي محله و با نظارت شهردار منطقه تدوين گردد تا ما برنامه ريزي داشته باشيم. دکتر سيد مناف هاشمي افزود: اگر خواسته هايمان را اصلا ح کرده و مشارکت مردم و بخش خصوصي را نيز جلب نمائيم در آن صورت نتيجه بهتري مي گيريم.


 خبر 

رئيس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران:
70 درصد شهروندان راه هاي مقابله با زلزله را نمي دانند

رئيس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران گفت: بر اساس تازه ترين نظرسنجي انجام شده بيش از 70 درصد شهروندان تهراني اطلاعات و آموزش لازم را نسبت به اقدامات قبل،حين و بعد از وقوع زلزله را فرانگرفته اند. به گزارش شهر به نقل از روابط عمومي سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران عزيزالله رجب زاده در بازديد اعضاي ستاد مديريت بحران سازمان صدا و  سيما از مرکز فرماندهي و ستاد مديريت بحران تهران، ضمن تاکيد بر استفاده از ظرفيت رسانه ملي در آموزش و آگاه سازي شهروندان نسبت به مخاطرات طبيعي به ويژه زمين لرزه گفت: امروز بايد مردم را آگاه و آماده کنيم و به آنها آموزش دهيم چرا که زمان وقوع بحران فرصت مناسبي براي ارائه آموزش هاي خود امدادي و دگرامدادي نيست. وي افزود: زلزله پديده اي طبيعي است که به جاي هراس از آن بايد با تدبير به مديريت آن پرداخت و با پيشگيري ها و آمادگي هاي لازم تلفات و خسارات را به حداقل رساند. وي گفت: بايد دغدغه آمادگي در برابر زلزله را در بين مردم ايجاد کنيم تا اين باور اشتباه که «چون زمان وقوع زلزله مشخص نيست ،بنابراين آمادگي و پيشگيري در برابر آن ضرورتي ندارد»، اصلاح شود. وي با بيان ابعاد ملي شهر تهران، تراکم جمعيت اين کلان شهر و فرسودگي بخشي از شريان هاي حياتي اظهارکرد: فرسودگي بخش قابل توجهي از اماکن مسکوني و اماکن عمومي از مشکلات موجود است که نوسازي و غلبه بر آن در کوتاه مدت ممکن نيست. در همين زمينه دو سوم مدارس داراي بافت غيرمقاوم هستند و اقدامات جدي براي نوسازي و مقاوم سازي بيمارستان ها نشده است. وي درمورد برنامه هاي آموزشي و آماده سازي شهروندان، گفت: تقويت ستاد مديريت بحران در 22منطقه و گسترش آن به 123 ناحيه شهر تهران و 374 محله در دستور کار قرار دارد. همچنين ايجاد اسکان اضطراري و آموزش تخليه امن در تمامي محلات تهران اجرا مي شود.

تبليغات نا ايمن برخي هيات ها با مذاکره متوليان
رفع خطر مي شود

مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران برخي تبليغات مراسم عزاداري ايمني عابران را تهديد مي کند گفت : سازمان زيباسازي در صورت خطرساز بودن داربست هاي نصب شده براي تبليغات، اقدام به اصلاح و رفع خطر آن ها از طريق مذاکره با متوليان هياتها مي کند. دکتر سيدمحمد جواد شوشتري در گفت وگو با" تهران سما " با بيان اين مطلب اظهار کرد: گاهي اوقات بنرها و تبليغات عزاداري، دراندازه هاي مختلف و ناايمن و به تعداد بسيار زياد در يک خيابان نصب مي شود که هم ايمني شهروندان را به خطر مي اندازد و هم زيبايي شهر را دچار به هم ريختگي مي کند. وي با اشاره به اينکه انجام تبليغات عزاداري بدون هماهنگي با سازمان زيباسازي انجام مي شود بيان داشت: فضاهايي در شهر تهران به منظورنصب بنرهاي تبليغاتي عزاداري در نظر گرفته شده و از متوليان مجالس عزاداري درخواست مي کنيم با هماهنگي ادارات زيباسازي منطقه، از اين مکان ها براي تبليغات استفاده کنند. مديرعامل سازمان زيباسازي با اشاره به اينکه سازمان نيز نسبت به تغيير چهره شهر در ايام عزاداري اقدام خواهد کرد بيان داشت: تابلوها و نوشته هايي با مضامين عاشورا و قيام امام حسين(ع) در سطح شهر نصب مي شود همچنين در دهه اول محرم با همکاري شرکت هاي تجار ي، تابلوهاي تبليغاتي با پارچه هاي سياه و شعارهاي عاشورايي ، پوشانده خواهد شد.

 قدرداني رئيس سازمان تبليغات اسلا مي از شهرداري

رييس سازمان تبليغات اسلامي استان تهران که در اولين نشست مشترک شهرداري منطقه 22 با ائمه جماعات اين منطقه حضور داشت، از عملکرد شهرداري تهران در پيگيري امور مساجد و توجه به مسائل ديني تقدير کرد.
به گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 22، رييس سازمان تبليغات اسلامي استان تهران با اعلام اين خبر که در سال جاري، امور مساجد 18 ميليارد تومان، سازمان اوقاف 50 ميليارد تومان و شهرداري تهران بالغ بر 30 ميليارد تومان براي مساجد، اعتبار در نظر گرفته اند. افزود: «در دوره مديريت دکتر قاليباف، مرکز فعاليت هاي ديني شهرداري تهران دلسوزانه و با صداقت در اين امر فعاليت مي کنند و نگاه شهردار تهران به امور مساجد و فعاليت هاي ديني بي نظير است به طوري که در هيچ دوره اي از مديريت شهري، تا اين حد به مساجد خدمت نشده است.» رييس سازمان تبليغات اسلامي استان تهران خاطرنشان کرد: «همانگونه که شهرداري توجه به مسائل عمراني و اجراي پروژه هايي در اين زمينه را با هدف جلب رضايت شهروندان، در دستور کار قرار داده، اميد است بيش از پيش به اجراي برنامه هاي فرهنگي در مساجد توجه داشته باشد و رسيدگي هرچه بيشتر به امور مساجد را نيز جزو اولويت هاي خود قرار دهد.»