نسخه شماره 2503 - 1389/08/25 -


مشکل اصلي زنان خياباني، اشتغال و تامين سرپناه است

معاون اجتماعي وزير کشور:
همه زوج ها را با 300 هزار تومان به خانه بخت مي فرستيم

وزير آموزش وپرورش:
هيچ بدهي به بازنشستگان نداريم
تمامي مدارس کشور روز پنج شنبه تعطيل است
رييس پليس آگاهي تهران:
پليس ايميل وپيامک هشداري براي مردم ارسال نکرده است
شناسايي منتشرکنندگان ايميل ها دردستورکار پليس

به مناسبت دهم ذي الحجه عيد ايمان


اخبار کوتاه

به مناسبت روز دانشجو صورت مي گيرد
برگزاري نمايشگاه نرم افزار در دانشگاه آزاداسلامي تهران پزشکي


 مشکل اصلي زنان خياباني، اشتغال و تامين سرپناه است  

رئيس پليس امنيت اخلاقي با اعلام اينکه اقداماتي در مورد زنهاي خياباني در مجلس و وزارت کشور در دست اجرا است تا به وضعيت آنها به طور جامع رسيدگي شود گفت:مشکل اصلي اين زنان اشتغال و تامين سرپناه مناسب براي زندگي بعد از آزادي از زندان است.
سردار احمد روزبهاني در گفت وگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: زنان آسيب ديده را خانواده و جامعه نمي پذيرند برهمين اساس بسياري از آنان براي اينکه جايي براي زندگي ندارند در خانه هاي فساد فعاليت مي کنند تا از اين طريق برخلاف ميل باطني مخارج زندگي خود را تامين کنند.
رئيس پليس امنيت اخلاقي با اعلام اينکه در اين زمينه مشکل اصلي نگهداري اين زنان، اشتغال آنها و تامين سرپناه مناسب براي زندگي بعد از آزادي از زندان است و افزود: بايد مجلس و ساير مسوولان کشور تمهيداتي اتخاذ کنند تا با ايجاد منبع درآمد براي اين زنان آنان را از خانه هاي فساد جدا کرده و به خانواده ها بازگرداند.
وي گفت: اين وظيفه سازمان هاي مسئول است که تدبيري کنند تا اين افراد براي امرار معاش خود راهي داشته باشند زيرا در شرايط فعلي اين افراد پس از جمعآوري دوباره کارهاي قبلي خود را شروع مي کنند.
سردار روزبهاني افزود: بايد بودجه اي براي ساماندهي اين زنان از سوي دولت اختصاص يابد. وي تصريح کرد: تمامي زنان خياباني در پليس پرونده دارند و به نحوي شناسنامه دار هستند اما قوه قضائيه نيز نمي داند که بايد چه حکمي براي آنان صادر کند.
در همين رابطه سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس در گفت وگو با مهر گفته بود که در جلسه بررسي موضوع زنان خياباني در کميسيون اجتماعي بهزيستي اعلام کرد که زنان خياباني جمع آوري شده توسط نيروي انتظامي را تحويل نمي گيرد و حتي در صورت تحويل گرفتن نيز امکان نگهداري تنها 20 تا 25 زن را در طول سال دارد.


 معاون اجتماعي وزير کشور:
 همه زوج ها را با 300 هزار تومان به خانه بخت مي فرستيم  

معاون فرهنگي  اجتماعي وزير کشور گفت: با هماهنگي سازمان ملي جوانان ، همه زوج ها را با 300 هزار تومان به خانه بخت مي فرستيم.
به گزارش ايسنا، عليرضا افشار با اشاره به هماهنگي هاي صورت گرفته بين وزارت کشور و سازمان ملي جوانان افزود: در حال اجراي طرح «آسان سازي ازدواج» هستيم، به طوري که افراد مي توانند تنها با پرداخت 300 هزار تومان، مراسم ازدواج خود را برگزار کنند.
وي ادامه داد: اين خدمات شامل کرايه خودرو عروس، فيلمبرداري، سالن پذيرايي و سرو ميوه و شيريني بوده که توسط بنياد ازدواج آسان ارائه مي شود و به طور ميانگين تاکنون 90 هزار زوج اين خدمات را دريافت  کرده اند.
به گفته معاون فرهنگي  اجتماعي وزير کشور در اين طرح جهيزيه نوعروسان هم با مبلغي در حدود 700 هزار تومان در اختيار زوج قرار گرفته و در مجموع آن ها با يک ميليون تومان که تمامي آن هم در قالب يک وام قرض الحسنه ارائه شده، مي توانند ازدواج کرده و زندگي خود را تشکيل دهند.
وي همچنين به لزوم آموزش و اهميت آن در بدو ازدواج تاکيد کرد: علاوه بر خدمات مادي، بحث خدمات توجيهي و فرهنگي نيز خواهيم داشت، چرا که يکي از دلايل بالا رفتن سن ازدواج، مراسمات دست و پاگير است و هم اکنون در حال توسعه آن در کل کشور هستيم.
افشار با اعلام اين که در آينده نزديک همه جوانان در بنياد ملي ازدواج آسان و پايدار عضو خواهند شد، خاطر نشان کرد: اين بنياد به مانند قطاري که همه جوانان بايد براي ازدواج سوار بر آن شوند و در همين راستا هم موافقتنامه همکاري در امر ازدواج جوانان ميان وزير کشور و رييس سازمان ملي جوانان مبادله شده است.
وي درباره ضرورت تشکيل اين بنياد، تصريح کرد: اين بنياد براي ساماندهي و حمايت از شبکه هاي خيرين و فعالان ازدواج در استان ها تشکيل شده است.
معاون فرهنگي  اجتماعي وزير کشور تاکيد کرد: بر اساس مصوبات شوراي اجتماعي کشور و شوراي عالي جوانان در اجراي قانون تسهيل در امر ازدواج جوانان تلاش گسترده اي براي ارائه خدمات و تسهيلات در امر ازدواج جوانان، کاهش سن ازدواج، کاهش تجملات و پايداري ازدواج و تحکيم بنياد خانواده  آغاز شده که با همکاري و مشارکت مردم، نهادهاي عمومي و تشکل هاي غير دولتي تحقق مي يابد.

ازدواج دختران در 27 تا 15 سالگي ازدواجي "به هنگام" است

سازمان ملي جوانان بر پايه پژوهش ها و مطالعات مبتني بر اصول و مباني اعتقادي و شرايط حاکم بر جامعه، سن ازدواج را در سه بخش «زود هنگام»، «به هنگام» و «دير هنگام» اعلام کرد.
به گزارش ايسنا، مطالعات صورت گرفته در اين زمينه نشان مي دهد که در کشورمان با توجه به باورهاي ديني، فرهنگي و اجتماعي، ازدواج دختران در گروه سني 27 تا 15 سال و پسران در گروه سني 30 تا 18 سال "ازدواج به هنگام" است و کمتر از اين بازه سني "ازدواج زود هنگام" و بيشتر از آن "ازدواج دير هنگام" تلقي مي شود.
در اين گزارش، همچنين «سن مطلوب» و مناسب براي ازدواج دختران 24/18  سال و پسران 27/21 سال عنوان شده که با توجه به تنوع فرهنگي و عادات سنن در سراسر کشور اين بازه متفاوت است.  لازم به ذکر است، آمارها نشان مي دهد که در سه ماهه اول سال 1389 ميانگين سن ازدواج براي مردان 26/5 سال و براي زنان 22 سال در کل کشور بوده است.
همچنين مطالعات سازمان ملي جوانان نشان مي دهد که سن ازدواج در استحکام پيوند زناشويي نقش بسزايي دارد و مي توان آن را به عنوان يکي از عوامل تاثيرگذار در تفاهم زوجين يا اختلافات آتي آنان به حساب آورد.

 تسهيلا ت ازدواج، فقط سن ازدواج را کاهش مي دهد

يک روانشناس و استاد دانشگاه گفت: تسهيلاتي که در حال حاضر براي ازدواج جوانان ارايه مي شود، تنها سن ازدواج را کاهش مي دهد و در پايداري زندگي زوج هاي جوان تاثيري ندارد.
دکتر اسماعيلي در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين که ارايه وام ازدواج و تسهيلات مسکن به زوج هاي جوان تنها گوشه اي از مشکلات و دغدغه هاي ازدواج در جامعه را برطرف مي کند، اظهار کرد: نمي توان از مباحث اقتصادي چشم پوشي کرد، اما توجه به اقدامات و فعاليت هاي زيربنايي، اساسي و نگهدارنده در بحث ازدواج و تشکيل خانواده ضروري و غيرقابل اجتناب است.


 وزير آموزش وپرورش:
 هيچ بدهي به بازنشستگان نداريم  
 تمامي مدارس کشور روز پنج شنبه تعطيل است

وزير آموزش و پرورش گفت: وقت، اراده، پشتکار و هر آنچه را که فکر مي کنم سرمايه شخصي خودم است، صرف آموزش و پرورش مي کنم.
به گزارش ايسنا، دکتر حميدرضا حاجي بابايي روز دوشنبه در حاشيه چهارمين جشنواره کتاب سال دانش آموزي و در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسش خبرنگاري که پرسيد آيا حاضريد در راه آموزش و پرورش پست و مقام خود را قرباني کنيد، پاسخ داد: 100 درصد، چون اعتقادم بر اين است که تعليم و تربيت و معلمي جايگاهي را دارد و هر کس بخواهد در اين زمينه رشد و پيشرفت داشته باشد، بايد به آن جايگاه يعني «معلمي» برسد.
وي افزود: معلم شدن يک رشد است، پس بايد هر چيزي را قرباني کنيم تا تعليم و تربيت زنده شود، لذا وزارت، مسووليت و هر چيز ديگري که هست را بايد در طبق اخلاص گذاشته شود، تا نظام تعليم و تربيت در آن مسيري که تعريف شده است، قرار گيرد.
به گفته حاجي بابايي، اگر دانش آموزان رشد کنند، همه کساني که در اين راه گام برداشته اند رشد خواهند کرد، لذا ما قرباني شدن را رشد مي دانيم .
حاجي بابايي در خصوص نواختن زنگ «زورخانه اي» در مدارس، توضيح داد: اين طرح مورد آزمايش قرار گرفت و چون ايراداتي به آن وارد بود، در حال برطرف کردن ايرادات آن هستيم، بايد هماهنگي لازم در سراسر کشور به وجود آيد، ضمن اين که بايد يک ورزش ملي و آنچه که مربوط به کشور ايران است را تعريف کنيم.  وي اضافه کرد: همه ورزش ها در عين تعدد خوب هستند، اما اين ورزش به دليل جايگاه ويژه  اي که در تربيت دارد و نيز نقش آن حائز اهميت است، لذا اين ورزش به عنوان نماد ملي ورزش به مدارس انتخاب مي شود و پس از اجراي آن به طور قطع مورد استقبال همگان قرار خواهد گرفت.
حاجي بابايي همچنين در خصوص تعطيلي روز پنجشنبه نيز گفت: تمامي مقاطع تحصيلي و مدارس سراسر کشور روز پنجشنبه تعطيل است تا دانش آموزان و اوليا بتوانند در فرصت پيش آمده پس از عيد بزرگ مسلمانان استراحت کرده و يا به مسافرت بروند.  وي اضافه کرد: البته تعطيلي مناطق و ادارات منوط به تصميمات هيات دولت است.  وزير آموزش و پرورش در پاسخ به ايسنا، در خصوص پرداخت دو هزار ميليارد تومان بدهي آموزش و پرورش به بازنشستگان توضيح داد: اين ميزان بدهي مربوط به 72 هزار و 500 بازنشسته سال 88 بود که 52 هزار و 500 نفر از اين تعداد پيش از موعد و 20 هزار نفر نيز در موعد بودند که پرداخت شد و هيچ معوقه و بدهي به بازنشستگان نداريم.
وي خاطر نشان کرد: بخشي از پرداخت بدهي هاي آموزش و پرورش مروبط به مناطق محروم است که از سال هاي پيش باقي مانده است که معوقه هاي سال 85 در هفته جاري و مابقي به زودي پرداخت خواهد شد.
حاجي بابايي در پايان در پاسخ به اين که چرا عليرغم تشکيل انجمن اوليا و مربيان و اختياري بودن پرداخت کمک هاي مردمي، اين وجه به صورت اجباري توسط اين انجمن ها از مردم دريافت مي شود، پاسخ داد: قانون همان قانون قبلي است و هيچ چيز تغيير نکرده است و اگر موردي است، آن را پيگيري مي کنيم.


  رييس پليس آگاهي تهران:
 پليس ايميل وپيامک هشداري براي مردم ارسال نکرده است  
 شناسايي منتشرکنندگان ايميل ها دردستورکار پليس

درپي انتشار برخي پيام هاي هشداري به نام دايره سرقت پليس آگاهي تهران بزرگ در فضاي مجازي، رييس پليس آگاهي استان تهران با رد ارسال اين گونه ايميلها از سوي پليس آگاهي گفت: شناسايي منتشرکنندگان اين ايميل ها در دستور کار پليس قرار دارد.
سرهنگ عباسعلي محمديان رييس پليس آگاهي تهران بزرگ درگفت و گو با ايسنا، با رد ارسال ايميلهاي هشدار دهنده از سوي پليس آگاهي گفت: پليس آگاهي تاکنون هيچ گونه ايميل ياsms  هشدار دهنده براي مردم پايتخت ارسال نکرده است.
وي درباره شيوه سرقت مطرح شده در ايميل هاي ارسالي بنام «پليس آگاهي» گفت: اين شيوه يکي از قديمي ترين شيوه هاي سرقت بوده است که با نام «تخم مرغ زني» معروف است.
وي درباره اين گونه شيوه سرقت گفت: سارقان پس از شناسايي حامل مقادير زيادي پول و اجناس گرانقيمت از طريق زاغ زني، با پرتاب تخم مرغ به لباس يا شيشه اتومبيل وي، ذهن مالباخته را درگيرمي کنند.
محمديان افزود: هنگامي که مالباخته اقدام به تميز کردن لباس يا شيشه اتومبيل خود مي کند، سارقان در اقدامي غافلگيرانه اموال و پولهاي فرد را با تهديد سلاح بسرقت مي برند.
رييس پليس آگاهي استان تهران ضمن تاکيد بر اينکه پليس آگاهي هيچگونه ايميل يا پيامک هشداري را براي شهروندان ارسال نکرده است، گفت: پليس آگاهي تهران بزرگ در تلاش است تا ارسال کنندگان اين نوع پيام هاي هشدار را شناسايي کند.
وي به شهروندان هشدار داد در هنگام خروج از بانک يا در مکانهاي خلوت مورد اصابت تخم مرغ قرار گرفتند، ضمن تمرکز، سريعا خود را به مکاني شلوغ برسانند.
مدتي است که ايميل هاي هشداردهنده اي با موضوع سرقت با ذکر منبع پليس آگاهي براي برخي از کاربران ارسال مي شود.


 به مناسبت دهم ذي الحجه عيد ايمان 
نويسنده : منيژه شفقي

اعياد اسلا مي دربطن خود مفاهيم و پيام هايي را براي انتقال به جامعه، نهفته دارند که برگرفته از شرايط و ضوابط حاکم بر زندگي بشر قابليت معنايابي و تفسير دارند.  در اين منظر عيد غدير خم ميثاق  با ولا يت و چنگ زني به ريسمان محکم الهي است و مسلم است که جامعه پيمان شکن و ناهمراه با ولي، در آشوب و تفرقه برخاسته از نفاق، ريا، حسد، بخل و ديگر صفات منفي روزگار بگذراند و اگر هم در زماني به درک همراهي با ولي برسد چنان آن صفات منفي دوره اش کرده که از ميانه راه از ولي جدا شده و در مسير آرزوهاي خود پيش مي رود و چنين است که رد خون  از محراب کوفه تا کربلا ي معلي، از مدينه منوره تا مشهدالرضا و از کاظمين تا سامرا پيامي جز عهدشکني و محاربه با خدا توسط جامعه مسلمان گرفتار آمده در چنگال امويان و عباسيان ندارد.
به عيد قربان مي رسيم که شادي و شور آدمي در پيروزي بر هواي نفس و شيطان را به ياد ميآورد و نداي تاکيدي پرستش آفريدگار و فرياد يا رب خليل الله در قربانگاه عشق، بزرگترين درس توحيد در جايگاه دنياست.
حضرت ابراهيم (ع) در اين وجه است که به عنوان قهرمان خداپرستي متجلي گشته و از دردانه اش اسماعيل براي رضاي الهي و اجراي فرمان پروردگار مي گذرد و هنگامي که اين تقديم قرباني را رهگيري مي کنيم، مسير اين ارادت و عشق به خداوند در  کربلا  معنايي دوباره  يافته و نينوا اصلي ترين جايگاه تقرب از طريق تقديم قرباني به شمار مي رود.
در اين قاب به 72 عاشورايي مي رسيم که هر يک در کهکشان معنويت و تقوي چون ستاره اي مي درخشند و زماني که به ترکيب شهيدان کربلا  مي نگريم طفلي 6 ماهه جلوه گر مي شود که شهادتش رمزي بر تداوم مسير توحيد و نشاني روشن از حقانيت راه سيدالشهدا (ع) است.
کربلا  دراين زاويه تحليلي نه تنها يک واقعيت تراژيک ديني بلکه حقيقتي از درک معاد و ذات پروردگار به شمار مي رود و بديهي است انساني کربلا يي مي شود که خداوند را در لحظه لحظه زندگي خود لمس کرده باشد و با بصيرت اخروي آن را از منظر ديد خود عبور داده باشد و چنين است که عاشورا در تطابقي مفهومي از معناي ذبح عظيم، حقيقت خداباوري در تقابل ايمان و شرک است و عيد قربان در وجهي تمثيلي و نمادين، تقدير خداوند جهان براي نشانه گذاري الگوي انسانيت و تقرب  در نينوا از طريق پرتوافکني حضور عارفانه عاشورائيان در اين قيامت دنيوي است.


 اخبار کوتاه 

ثبت 354 طلاق در هر 24 ساعت

آخرين آمارهاي سازمان ثبت احوال کشور نشان مي دهد که در 6 ماه نخست امسال در هر شبانه روز به طور متوسط 354 واقعه طلاق ثبت شده است که نشان از افزايش چشمگير اين واقعه در کشور دارد.  به گزارش مهر، آمارهاي ماهيانه، فصلي و ساليانه سازمان ثبت احوال کشور از روند نگران کننده کاهش پديده ازدواج و افزايش طلاق در کشور خبر مي دهد. اعدادي که در ازدواج روند نزولي پيدا مي کنند و در طلاق گويي از نردبان زندگي هاي شکننده شهري بالا مي روند. طبق آخرين آمار رسمي سازمان ثبت احوال، ميزان طلاق در 6 ماه نخست سال جاري در کل کشور 65هزار و 505 واقعه بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 6.2 درصد افزايش داشته است. اين در حالي است که ازدواج در کشور طي 6 ماه گذشته تنها 3.2 درصد افزايش داشته که دربرابر جمعيت بالاي جوانان در سن ازدواج آمار پاييني است.

راه اندازي سامانه پاسخگويي تلفني
سازمان هدفمندسازي يارانه ها

مرکز پاسخگويي تلفني سازمان هدفمندسازي يارانه ها به شماره «09620» از امروز پاسخگوي سوالات هموطنان در خصوص مسائل مختلف مربوط به موضوع يارانه ها خواهد بود.  به گزارش ايسنا، بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازي يارانه ها، مردم از سراسر کشور مي توانند با تلفن ثابت شهري، روستايي و تلفن همراه با اين شماره به صورت رايگان تماس بگيرند و سوالات خود را مطرح کنند.

مديرکل کميته امداد استان تهران:
يکي از 2 فرزند ذکور زنان سرپرست خانوار تحت پوشش از خدمت سربازي معاف مي شود

مديرکل کميته امداد امام خميني (ره) استان تهران از معافيت 240 نفر از فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار از خدمت سربازي طي شش ماه نخست امسال خبر داد.  محمد فاضلي در گفت وگو با ايسنا، عنوان کرد: زنان سرپرست خانواري که داراي حداقل دو فرزند ذکور باشند، مي توانند از معافيت يکي از فرزندان ذکور خود بهره مند شوند.  به گفته وي، با عنايت مقام معظم رهبري، تنها زنان سرپرست خانواري که تحت پوشش کميته امداد هستند، مي توانند از اين مزيت برخوردار شوند. 


خانواده ها مراقب اغفال فرزندان خود
در ارتباطات اينترنتي باشند

رئيس فراکسيون جوانان مجلس گفت: در ارتباطات اينترنتي بسياري از دختران مجرد به دليل نا آشنايي با فضاي اينترنتي مورد سو» استفاده قرار مي گيرند که اين موضوع لزوم هوشياري خانواده ها را دو چندان افزايش مي دهد.  سيد احمدرضا دستغيب عضو کميسيون فرهنگي مجلس و نماينده شيراز در گفت وگو با مهر افزود: شيوه تعامل و اداره ارتباط دختران و پسران در دانشگاهها ناصحيح است به همين دليل بايد در دانشگاهها، اداره کل فرهنگي و اداره کل ازدواج و خانواده تشکيل و سرويس دهي آموزش، مشاوره و مورديابي راه اندازي شود.  وي ادامه داد: اين روزها به دليل گسترش فناوري ارتباطات و اطلاعات شيوه هاي سنتي ازدواج و انتخاب شريک زندگي جوابگوي نسل حاضر نيست و جوانان و خانواده ها بايد با آگاهي کامل آنلاين و به روز باشند.

ويرايش اطلاعات ثبت نامي کنکورارشد از  29 آبان

اطلاعات تقاضانامه ثبت نامي همه داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون ورودي تحصيلات تکميلي سال 1390 از روز شنبه 29 آبان تا روز دوشنبه 1 آذر به مدت 3 روز بر روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش براي مشاهده داوطلبان و به منظور اطمينان از صحت اطلاعات وارد شده قرار داده مي شود.  به گزارش ايلنا، همه داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1390 لازم است در روزهاي فوق به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و اطلاعات تقاضانامه ثبت نامي خود را براساس دستورالعمل مربوط به روي سايت مشاهده کنند.

22درصد دانشجويان به رشته خود علاقه ندارند

يافته هاي حاصل از بررسي ميزان علاقه مندي دانشجويان ورودي سال تحصيلي 89-88 دانشگاه هاي تابعه وزارت علوم به رشته تحصيلي نشان مي دهد که 76/6 درصد از دانشجويان به رشته پذيرفته شده خود علاقه مند هستند، اين در حالي است که 22/2 درصد از آنها رشته پذيرفته شده را مورد علاقه خود نمي دانند.  به گزارش ايلنا، نتايج مطالعه دفتر مرکزي مشاوره وزارت علوم نشان مي دهد به ترتيب 82 و 74/3 درصد از دانشجويان مذکر و مونث در رشته مورد علاقه خود پذيرش شده اند بنابراين مي توان گفت که دانشجويان پسر به نسبت بيشتري به رشته ورودي خود علاقه دارند.

تمامي دانشجويان دانشگاه ايران
مدرک دانشگاه تهران مي گيرند

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران خطاب به دانشجويان دانشگاه ايران سابق که دغدغه مدرک فارغ التحصيلي دارند اعلام کرد، تمامي دانشجويان با مدرک دانشگاه علوم پزشکي تهران فارغ التحصيل مي شوند.
به گزارش ايلنا، باقر لاريجاني در نخستين نشست با دانشجويان استعدادهاي درخشان دانشگاه علوم پزشکي تهران پس از ادغام در سالن همايشهاي رازي افزود: تجربه ادغام در دنيا ثابت کرده که با ظرفيت هاي متعدد مي توان به اهداف و چشم انداز بهتري دست يافت.

تخصيص  3/5 ميليارد تومان براي پيشگيري از اعتياد در مدارس

مديرکل دفتر سلامت و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي وزارت آموزش و پرورش از برگزاري کارگاه هاي «آموزش پيشگيري از اعتياد» براي مربيان، معلمان و مشاوران مدارس سراسر کشور خبر داد.  دکتر حسن ضيا»الديني در گفت وگو با ايسنا، افزود: اين کارگاه ها با هدف آگاهي بخشي به دانش آموزان از طريق آموزش معلمان و مربيان صورت مي گيرد و تاکنون در شهر تهران 210 نفر از مربيان و معلمان تحت آموزش هاي اين کارگاه ها قرار گرفته اند.  وي در بخش ديگري از اين گفت وگو با اشاره به اعتبارات بخش پيشگيري از اعتياد آموزش و پرورش، تصريح کرد: در حال حاضر 3/5 ميليارد تومان اعتبار به بخش پيشگيري از اعتياد مدارس اختصاص يافته، اما اين ميزان بسيار کم است.


 به مناسبت روز دانشجو صورت مي گيرد
 برگزاري نمايشگاه نرم افزار در دانشگاه آزاداسلامي تهران پزشکي 

گروه اجتماعي: مسوول اجرايي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاداسلامي واحد تهران پزشکي گفت:  به مناسبت روز دانشجو نمايشگاه نرم افزاري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران پزشکي برگزار         مي شود. سيد اميرسينا واقفي در گفت وگو با مرکز ارتباطات و اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها"ماوا"، گفت: اول آبان ماه کرسي آزادانديشي با موضوعيت توليد علم در رشته پزشکي با سخنراني عباسي برگزار شد اين در حالي است که در ادامه اين نشست، کرسي آزادانديشي با موضوع فلسفه علم طي هفته هاي آينده در رشته پزشکي برگزار خواهد شد.