نسخه شماره 2503 - 1389/08/25 -


نبود بسته حمايتي، تير خلاصي بر پيکر نيمه جان فرش

با کاهش شديد حجم ذخيره آب سد 15 خرداد
برداشت آب از اصلي ترين منبع تامين آب قم قطع شد


بسياري از فروشگاه هاي کتاب در اصفهان اغذيه فروشي شده اند


نشست خبري رئيس سازمان مسکن و شهر سازي خوزستان برگزارشد


مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان ايلام هنوز حل نشده است

در همايشي درنوشهر صورت گرفت:
بررسي اثرات مهندسي ارزش برسند چشم انداز ايران


اخبار کوتاه


اخبار کرج


 نبود بسته حمايتي، تير خلاصي بر پيکر نيمه جان فرش  

 به گزارش مهر، در نهايت صنعت فرش تحت پوشش بسته حمايتي طرح تحول اقتصادي قرار نگرفت و آنچه دست اندرکاران فرش از آن نگران بودند و آن را عاملي مهم براي حذف فرش از گردونه اقتصاد ايران مي دانستند به وقوع پيوست و بيم آن مي رود عدم برخورداري فرش ايران از تسهيلات بسته حمايتي توليد به اين صنعت ضربه بزند. عبدالله احراري کارشناس و محقق فرش در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد، اظهارداشت: عدم استفاده از بسته حمايتي توليد به مثابه تير خلاصي بر پيکر فرش ايران است. وي گفت: متاسفانه بزرگترين ظلم ممکن در حق فرش روا داشته شد و آن چه دست اندکاران فرش از آن به عنوان حذف کننده گردونه فرش ايران از رقابت هاي جهاني نام مي بردند به وقوع پيوسته و فرش ايران از بسته حمايتي توليد محروم شده است. اين کارشناس فرش در ادامه با اشاره به اينکه در مشاغل مختلف قاليبافي اعم از واحدهاي قاليشويي، پرداخت زني، کارگاه هاي رنگرزي و مجتمع هاي فرشبافي و حتي واحدهاي خانگي فرش از حاملهاي انرژي استفاده مي شود،  بر ضرورت برخورداري فرشبافان از بسته حمايتي توليد تاکيد و گفت: عدم برخورداري جامعه فرش از بسته حمايتي توليد قيمت تمام شده فرش ايران را شديدا افزايش و علاوه بر کاهش تقاضا در بازار داخلي از قدرت رقابت آن در بازارهاي جهاني نيز کاسته خواهد شد. احراري با اشاره به افزايش شديد قيمت مواد اوليه فرشبافي حتي قبل از اجراي هدفمندسازي يارانه ها، اذعان کرد: اگر قرار باشد فرش ايران چوب دو سر طلا بوده، از يک طرف چوب سياستهاي پولي و مالي اشتباه را تحمل نمايد و از طرف ديگر در بسته حمايتي توليد قرار نگيرد در آينده بسيار نزديک  کارگاه هاي قاليبافي يکي پس از ديگري تعطيل مي شوند. وي با انتقاد از عملکرد ضعيف مرکز ملي فرش ايران در اين خصوص خواهان تجديد نظر مراجع تصميم گير در اين خصوص شد. اگر اين بسته به موقع به دست توليدکنندگان نرسد يقينا رسالت اصلي مرکز ملي فرش که دفاع از حقوق بافندگان است، کاملا مغفول مانده است.


 با کاهش شديد حجم ذخيره آب سد 15 خرداد
 برداشت آب از اصلي ترين منبع تامين آب قم قطع شد 

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از قطع برداشت آب از سد 15 خرداد به عنوان اصلي ترين منبع تامين آب قم خبر داد و گفت: اين در حالي است که تا قبل از بحران خشکسالي در استان 70 درصد آب شهر قم از سد 15 خرداد تامين مي شد.
به گزارش ايسنا، مهندس عبدالحميد توکلي بينا با اشاره به کاهش شديد ذخيره آب سد 15 خرداد ابراز داشت: هم اکنون سد 15 خرداد که ظرفيت 200 ميليون متر مکعب آب را داراست کمتر از 12 ميليون متر مکعب آب در خود جاي داده است که از اين ميزان تنها 4 ميليون متر مکعب آن با روش غير متعارف و به صورت پمپاژ قابل برداشت است.
وي با بيان اينکه هم اکنون برداشت آب از سد 15 خرداد کاملا قطع شده است، ابراز داشت: اين در حالي است که تا قبل از بحران خشکسالي سد 15 خرداد 70 درصد آب شهر قم را تامين مي کرد و به عنوان اصلي ترين منبع تامين آب اين شهر به شمار مي رفت.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم هم چنين تصريح کرد: ميزان فعلي آب موجود سد 15 خرداد به عنوان يک ذخيره استراتژيک باقي خواهد ماند تا در صورت لزوم و مواقع مورد نياز از آن استفاده شود.
وي خاطرنشان کرد: هم اکنون آب مورد نياز شهر قم صد در صد از طريق منابع زير زميني به ويژه چاه هاي داخل رودخانه قمرود، چاه هاي منطقه علي آباد و چاه هاي جديد الحفر تامين مي شود و يکي از دلايل افزايش شوري آب در قم هم افزايش برداشت از اين منابع است.
توکلي بينا با اشاره به برنامه ريزي هاي صورت گرفته در آبفا به منظور مهار بحران آب در قم ابراز داشت: حفر و تجهيز بيش از 20 حلقه چاه، مديريت فشار شبکه از طريق کنترل از راه دور و اقدامات فرهنگي و آموزشي از جمله اطلاع رساني و گسترده در سطح شهر درخصوص کم آبي و تببين راه هاي استفاده صحيح از آب و اصلاح الگوي مصرف و همچنين اجراي برنامه هاي آموزشي در کليه مدارس ابتداي و مهد کودک هاي شهر از جمله اين اقدامات است.
وي تاکيد کرد: با اقدامات مديريتي، فني و فرهنگي صورت گرفته و همکاري صميمانه مسوولان استان به ويژه استاندار محترم و مردم شريف قم، توانستيم از بروز مشکلات ناشي از بحران کم آبي در قم جلوگيري کنيم و از تابستان گرم امسال عبور کنيم.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در عين حال تاکيد کرد: با توجه به پيش بيني هاي صورت گرفته، نزولات آسماني در سال آبي جاري نيز کمتر از شرايط نرمال خواهد بود و با توجه به ادامه خشکسالي در استان، لازم است تا شهروندان در استفاده بهينه از آب توجه لازم را داشته باشند و از مصارف غير ضروري خودداري کنند.


 بسياري از فروشگاه هاي کتاب در اصفهان اغذيه فروشي شده اند 

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان گفت: نقص در توزيع کتاب از مشکلات فرهنگ مکتوب در اصفهان است به طوري که اکنون بسياري از فروشگاه هاي کتاب به اغذيه فروشي تبديل شده است.
به گزارش مهر، سيد عليرضا حسيني در همايش تجليل از خادمان فرهنگ مکتوب در مجتمع فرشچيان مراکز و فروشگاه هاي کتاب را در سطح استان اصفهان از ديگر مشکلات در زمينه توزيع کتب دانست و افزود: در اين ارتباط در شهرستان هاي اصفهان با کمبود فروشگاه مواجه هستيم به طوري که بسياري از فروشگاه هاي کتاب به فروشگاه هاي اغذيه تبديل شده است. وي ادامه داد: بسياري از کتب به دليل وصل نبودن به شبکه توزيع سراسري سالهاي سال در انبارها باقي مي ماند ودر بخش چاپ و توزيع کتاب نقايص بسياري وجود دارد که بايد در هفته کتاب اين مشکل را با همکاريهاي دستگاه هاي دولتي مرتفع کرد.
مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان با اشاره به ارتقاي غناي آثار به چاپ رسيده در اصفهان اظهار داشت: خادمان فرهنگ مکتوب در بخشهاي علمي، کودک و نوجوان، اجتماعي و پزشکي توانمنديهاي خود را نشان دادند.
وي با بيان اينکه بخشي از اين توانمنديها متاثر از تلاش نويسندگان و ناشران کتاب در بخش خصوصي است، افزود: فعالين و خادمان کتاب در حوزه هاي مختلف بايد از سوي مسئولان دولتي مورد حمايت قرار بگيرند.
حسيني با اشاره به اينکه در اصفهان در بخش چاپخانه ها اتفاق خوبي در حال انجام است، ياد آور شد: در استان اصفهان چاپخانه هاي بزرگي راه اندازي شده و در اين ارتباط سرمايه گذاران براي ايجاد چاپخانه در اصفهان پيشنهادات بسياري ارائه کرده اند.


 نشست خبري رئيس سازمان مسکن و شهر سازي خوزستان برگزارشد 

گروه شهرستانها: نخستين نشست خبري رئيس سازمان مسکن وشهرسازي خوزستان در سال جاري برگزارشد.
به گزارش روابط عمومي سازمان مسکن وشهر سازي خوزستان نخستين نشست خبري رئيس سازمان در سالجاري با حضور جمعي از اهالي رسانه در سالن کنفرانس سازمان برگزاري گرديد .مهندس نصراله دهقاني در اين نشست ضمن ارائه گزارش از روند پيشرفت مسکن مهر در استان به پرسش هاي خبرنگاران در خصوص طرح هاي جامع توسعه شهري وچگونگي روند احداث ورزشگاه 50 هزار نفري الغدير اهواز پاسخ داد.                                                                              

يک هزارواحد مسکوني ديگر
در انديمشک ساخته مي شود

رياست سازمان مسکن وشهر سازي گفت: با بهره برداري از پروژه 936 واحدي مسکن مهر انديمشک، سال آينده يک هزار واحد مسکوني ديگر در اين شهر ستان ساخته مي شود.
به گزارش روابط عمومي اين سازمان، نصرالله دهقاني در بازديد از روند ساخت وساز مسکن  مهر در انديمشک با اشاره به اينکه اين شهرستان از شهرهايي است که متناسب با ظرفيت وتوان برنامه ريزي مسکن مهر انجام داده است ،اظهار داشت: عمليات اجراي اين پروژه از پيشرفت خوبي برخودار است وميزان رشد بيش از 70درصد را  نشان مي دهد. رياست سازمان خاطر نشان کرد:از مجموع واحدها 710 واحد اجرا ي سقف و  565 واحد نيز سفت کاري را به اتمام رسانده اند.
دهقاني تصريح کرد: تاکنون 130 واحد اجراي نازک کاري را به اتمام رسانده و در حال حاضر عقب ترين قسمت در اين واحدها مرحله نازک کاري است که با نصب تابلو روز شمار براي 100روز آينده مجريان طرح مرحله نازک کاري را به اتمام خواهند رساند. وي با اشاره به اينکه مسکن مهر انديمشک به عنوان يکي از پروژه هاي موفق استان محسوب مي شود، تاکيد کرد:اميد واريم 50 درصد از اين طرح در 22بهمن ماه جاري به بهره برداري برسد .

هزار واحد مسکن مهر تا پايان  سال جاري
به بهره برداري مي رسد

رئيس سازمان مسکن وشهر سازي خوزستان از بهره برداري واحدهاي طرح مسکن مهر استان از دي ماه امسال خبر داد وگفت:12هزار واحد طرح مسکن مهر استان تا پايان سلا جاري به بهره برداري خواهند رسيد.
به گزارش روابط عمومي سازمان مسکن و شهرسازي خوزستان نصراله دهقاني در نشست مطبوعاتي خود با خبرنگاران که  16آبان ماه در محل سالن کنفرانس اين سازمان برگزار شد با بيان اين مطلب اظهارکرد: بيشتر فعاليت ما در مدت اخير معطوف به طرح مسکن مهر بوده است و همواره تلاش کرده ايم به نحوي در اين طرح فعاليت کنيم که روند کار، شکل شتاب گونه و عجله اي نگيرد. وي با اشاره به اين که خوزستان پس از استان تهران دومين استان از نظر حجم کار در طرح مسکن مهر است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار سقف گذاري نزديک به 12هزار واحد اين طرح در استان به پايان رسيده است. دهقاني درمورد وعده ي استاندار مبني بر افتتاح 32 هزار واحد مسکن مهر تا پايان سال جاري گفت: تلاش ما اين است که واحدهاي مسکن مهر را با تمام زير ساخت ها و امکانات کامل به بهره برداري برسانيم و در اختيار مردم قرار دهيم تا ساکنان هيچ گونه دغدغه  اي در مسکن خود نداشته باشند.


 مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان ايلام هنوز حل نشده است  

نماينده مردم ايلام در مجلس گفت: مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان ايلام که جمعتي بالغ بر 600 هزار نفر دارد، هنوز حل نشده است.
علي عزتي در گفت وگو با مهر اظهار داشت: مشکلات و کمبودهايي در زمينه بهداشت و درمان در شهرستانهاي استان ايلام وجود دارد که منجر به سرگرداني بيماران استان ايلام در استانهاي همجوار مي شود.
رئيس مجمع نماينگان استان ايلام افزود: مردم استان ايلام با 600 هزار نفر جمعيت با مشکلات زيادي در زمينه بهداشت و درمان مواجه هستند که به علت کمبود امکانات براي بهره گيري از اين خدمات ناچار به سفر به استانهاي همجوار هستند.
اين نماينده مجلس تاکيد کرد: به لحاظ نيروي انساني و کادر پزشکي و تخصصي در شهرستانهاي دهلران، دره شهر و آبدانان با تنگناهاي بسياري مواجهيم که اميدواريم مسئولان نسبت به اعزام پزشک متخصص اقدام کنند تا گامي موثر براي رفاه و سلامت مردم منطقه برداشته شود.
عزتي ضمن تشريح وضعيت نا به سامان بهداشت و درمان حوزه انتخابيه خواستار سفر وزير بهداشت به شهرستانهاي دهلران، دره شهر و آبدانان شد.
دکتر دستجردي با اين پيشنهاد موافقت کرده است و  مقرر شده طي ماه هاي آينده وزير بهداشت و درمان کشورمان با سفر به حوزه جنوب استان ايلام از نزديک در جريان مسائل و مشکلات قرار گيرد.


 در همايشي درنوشهر صورت گرفت:
 بررسي اثرات مهندسي ارزش برسند چشم انداز ايران 

گروه شهرستانها - زانيار احمدي: مهندسي ارزش در واقع يک مديريت بسيار قدرتمند است که به بهبود و اصلا ح سيستم کشورها کمک مي کند تا بتوانند به نحوي صحيح با مشکلا ت پيش روي خود در راه رسيدن به توسعه نايل آيند. همچنين مهندسي ارزش مي تواند نوع و شکل ارزش گذاري ها را عوض کند. به طور مثال تاکنون توليدکننده ها خودشان بر روي محصولا ت خود ارزش گذاري مي کردند اما حال با مهندسي ارزش، زمان آن رسيده است تا مصرف کننده، کالا ي مورد نيازش را با ارزشي که خود مي خواهد به دست بياورد.
از سوي ديگر مهندسي ارزش مي تواند با تحريم يا هرگونه اختلال ديگر بر سر راه توسعه به عنوان يک فرصت برخورد کند. در همين باب همايشي تحت عنوان مهندسي ارزش در ميان دانشگاه هاي آزاد اسلا مي دو استان مازندران و گيلا ن روز پنج شنبه 20 آبان ماه سال 1389 با حضور تعدادي از اساتيد و دانشجويان در سالن آمفي تئاتر شهرداري شهر نوشهر برگزار شد.
در اين مراسم که ساعت 9 صبح آغاز شد، دکتر علي کيالا شکي رئيس دانشگاه آزاد اسلا مي واحد نوشهر با اشاره به مهندسي ارزش و سند چشم انداز 20 ساله جمهوري اسلا مي ايران، کشور ايران را در آينده اي نزديک، توسعه يافته و الهام بخش خواند.
وي همچنين کشور مالزي را مورد مقايسه قرار داد و گفت: «25 سال قبل، مالزي کشور قدرتمندي نبود اما حال پس از گذشت 25 سال به پيشرفت هاي زيادي دست يافته است. چرا که با برنامه صحيح پيش رفته اند.»
در ادامه همايش، رئيس دانشگاه آزاد اسلا مي واحد رامسر در ارتباط با سند چشم انداز اظهار کرد: «کار سند چشم انداز جمهوري اسلا مي ايران از سال 1384 آغاز شده است. زماني که در مورد سند و چشم انداز صحبت مي کنيم مردم بايد آينده پژوهي را دنبال کنند تا مسيرشان به سمت اين بحث باشد».
دکتر خلعتبري گفت: «اگر چشم انداز دانشگاهآزاد اسلا مي واحد نوشهر، دارا بودن بيست رشته تحصيلي در مقطع دکترا است پس به آن سمت راهي خواهد شد».
وي همچنين به زمان جنگ هشت ساله ايران اشاره کرد و گفت: «زماني در جنگ براثر بي اطلا عي برخي افراد بوي  شيميايي را احساس مي کردند و مي گفتند: چه بوي خوبي دارد. پس از گذشت آن زمان ماسک هاي ضدشيميايي را از کشورهاي ديگري مي خريديم اما اکنون چشم انداز داريم و خودمان اين ماسک ها را توليد مي کنيم». وي در پايان اظهار داشت: «برخي از مردم مي گويند سند چشم انداز قابل دستيابي نيست اما اين سند 20 ساله است وما بايد در مدت زمان 20 سال به برنامه فوق دست يابيم. رهبر ما گفته است که سند چشم انداز کارشناسي شده است. در واقع تاکنون پيشرفت هاي زيادي در کشور داشته ايم به طوري که در زمينه نانو، ايران حرف اول را در جهان مي زند. ما سرمايه هاي اجتماعي را که دانشجو ها هستند داريم پس به کار و همت مضاعف نيازمنديم تا بتوانيم به ايراني بودن افتخار کنيم.»
سپس مقاله اي توسط کارگشا، يکي از محققان حوزه کارآفريني ارايه شد و اين محقق خاطرنشان کرد: «کارآفريناني در مهندسي ارزش، کارآفرينان هستند که به طور جدي مي توانند عوامل کليدي کشور باشند و مي توانند به عنوان نوآوران و ابداع کنندگان در کشور عمل کنند. متاسفانه گاهي به دلا ل هاي بازار هم کارآفرين گفته مي شود و حتي تجار و بازرگانان به مارکوپولو کارآفرين مي گفتند. پس کارآفرين بايد تمام خصوصيات واقعي يک کارآفرين را داشته باشد.»
اين کارشناس در پايان صحبت هايش اظهار کرد: «مهندسي ارزش عنوان هايي چون کنترل ارزش و اطمينان ارزش را دارد که در هفت مرحله مي شود آن را تعريف کرد: 1- فاز عمومي 2- فاز اطلا عات  3- فاز عملکرد 4- فاز خلا قيت 5- فاز ارزيابي 6- فاز بررسي و توسعه 7- اجرا»
سپس در آخرين سخنراني، دکتر محمدرضا پورعلي، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلا مي واحد نوشهر تشريح کرد: «مهندسي ارزش باعث مي شود تا هزينه ها به صورت صحيح ايجاد شود و برخي هزينه ها که شامل دلا لي هاي نادرست هم مي  شود از بين برود تا بتوانيم محصولي با کيفيت بالا  و ارزش متعادل داشته باشيم. يعني قيمتي که يک متقاضي مصرف کننده از يک توليدکننده انتظار دارد.»
در پايان همايش نيز هدايا و لوح تقديرهايي به برخي از اساتيد مجرب دانشگاه آزاد اسلا مي نوشهر اعطا شد.


 اخبار کوتاه 

بازديد نماينده مجلس از پروژه هاي آبفاي روستايي چهارمحال و بختياري

گروه شهرستانها: نماينده مردم لردگان در مجلس شوراي اسلا مي از پروژه هاي شرکت آب و فاضلا ب روستايي بازديد کرد. به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلا ب روستايي استان چهارمحال و بختياري نماينده مردم شريف لردگان در مجلس شوراي اسلا مي از پروژه هاي در حال اجراي اين شرکت بازديد نمود و در جريان پيشرفت فيزيکي پروژه ها از جمله پروژه آبرساني مجتمع 19 روستايي پشتکوه فلا رد قرار گرفت و ضمن اظهار رضايت از تلا ش مجموعه مديريت و کارکنان شرکت آب و فاضلا ب روستايي استان و شهرستان لردگان گفت: از جمله تدابير خوبي که در اين طرح اتخاذ شده اين است که روستاهايي که در مسير طرح قرار دارند، يکي پس از ديگري از آب آشاميدني بهره مند مي شوند و منتظر اجراي کامل پروژه نيستند. بابا احمدي با تاکيد بر اهميت اين پروژه و درخواست تامين اعتبار گفت: پيگيري هاي لا زم جهت تخصيص اعتبار به اين پروژه مهم و بزرگ را انجام خواهند داد.

افتتاح 861 واحد مسکن مهر تا پايان آذرماه در شهرکرد

گروه شهرستانها:861 واحد مسکن مهر در شهرهاي شهرکرد، فرخ شهر، بروجن و فارسان تا پايان آذرماه در قالب مسکن مهر 99  ساله، اجاره داري 5 ساله و خودمالکين افتتاح و به بهره برداري مي رسند. به گزارش روابط عمومي سازمان مسکن و شهرسازي استان، مهندس علي ابراهيمي تصريح کرد: 177 واحد در بروجن، 24 واحد در فارسان و 171 واحد در فرخ شهر در قالب مسکن مهر و اجاره داري 5 ساله و ديگر واحدها در قالب مسکن مهر ملکي(خودمالکين) افتتاح و به بهره برداري مي رسند. رئيس سازمان مسکن و شهرسازي استان ضمن گزارش عملکرد طرح مسکن مهر در شهرهاي بالا ي 25 هزار نفر گفت: تاکنون 587 هکتار زمين براي ساخت بيش از 10 هزار واحد مسکوني در سطح استان تخصيص يافته است. وي از اتمام فونداسيون 8 هزار و 332 واحد مسکن مهر خبر داد و گفت: در شهرهاي بالاي  25 هزار نفر تاکنون هفت هزار و 845 واحد به بانکها براي جذب تسهيلا ت آماده سازي معرفي شده اند و چهارهزار و 285 نفر از متقاضيان قسط اول وام ساخت مسکن، سه هزار و 121 نفر قسط دوم و يک هزار و 225 نفر قسط مرحله سوم خود را دريافت کرده اند.

دوميليارد ريال مشکل آبهاي سطحي
شهرک 22 بهمن بابل حل خواهد شد

گروه شهرستانها: با اعتبار دو ميليارد ريال مشکل آبهاي سطحي شهرک 22 بهمن بابل حل خواهد شد. به گزارش روابط عمومي شوراي اسلا مي شهر بابل اين مطلب را مهندس امير اوليايي رئيس کميسيون اجتماعي و فرهنگي شوراي اسلا مي شهر بابل در جريان بازديد از فعاليت هاي عمراني شهرداري بابل عنوان کرد و افزود: معضل آبهاي سطحي شهرک 22 بهمن ساکنين اين قسمت و افرادي که از پارک نوشيرواني بابل استفاده مي نمايند. دچار مشکلا تي نموده که با احداث کانال 1200 به طول 850 متر با اعتبار 2 ميليارد به زودي رفع خواهد شد. مهندس اوليايي همچنين از دوربرگردانها و اصلا ح هندسي ميادين جمهوري اسلا مي و بسيج بابل بازديد و خواهان اتمام سريع آن شد.

زنگ آب در مدارس چهارمحال و بختياري

گروه شهرستانها: هم زمان با برگزاري دومين جشنواره فراگيري نخستين واژه «آب» زنگ آب نيز در مدارس استان چهارمحال و بختياري به صدا درميآيد. رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلا ب روستايي استان چهار محال و بختياري گفت: هم زمان با سراسر کشور در روز سه شنبه بيست و پنجم آبان ماه سال جاري زنگ آب در کليه مدارس ابتدايي دخترانه و پسرانه با حضور مسوولين نواخته مي شود. مهندس قاسمعلي خدابخشي اعلا م کرد: در پي امضاي تفاهم نامه مشترک بين شرکت مهندسي آب و فاضلا ب کشور و وزارت آموزش و پرورش و در راستاي ترويج فرهنگ صرفه جويي و اصلا ح الگوي مصرف آب دومين جشنواره سراسري فراگيري نخستين واژه (آب)ويژه دانشآموزان اول ابتدايي برگزار مي شود.

 بهره برداري از شبکه فيبر نوري
شرکت برق منطقه اي خوزستان

گروه شهرستانها: فاز نخست بزرگترين شبکه فيبر نوري در صنعت برق به طول 1304 کيلومتر براي نخستين بار در کشور در شرکت برق منطقه اي خوزستان به بهره برداري رسيد. به گزارش روابط عمومي شرکت برق منطقه اي خوزستان اين پروژه با هدف ايجاد شبکه مخابراتي با ضريب اطمينان بالا  براي کاربردهاي اتوماسيون اداري، مانيتورينگ، ويدئوکنفرانس، ايجاد منابع درآمدي جديد با استفاده از اجاره ظرفيت هاي مازاد نياز صنعت برق و فيبر تاريک تقليل هزينه هاي ناشي از شبکه برق، بالا  بردن کيفيت بهره برداري و استفاده از سيستم هاي مخابراتي براي بهينه کردن توليد انرژي الکتريکي اجرا شد.


 اخبار کرج 

مرکز خريد ميوه و تره بار در اشتهارد راه اندازي شد

گروه شهرستانها:شهرداري اشتهارد به منظور رفاه شهروندان و فرهنگسازي عرضه محصولا ت سالم اقدام به راه اندازي مرکز خريد ميوه و تره بار در ضلع جنوب بوستان سعدي اين شهر کرد.
به گزارش پايگاه اطلا ع رساني شهرداري اشتهارد، رئيس شوراي اسلا مي شهر اشتهارد گفت: اين مرکز خريد شامل شش غرفه ميوه جات، سبزيجات، صيفي جات، خواروبار، لبنيات و گوشت قرمز و سفيد است.
«محمد صفري» افزود: شهروندان مي توانند تمام مواد پروتئيني و فرآورده هاي لبني مورد نياز خود را با کيفيت بالا  و قيمت سازمان ميادين کرج از اين مرکز تهيه کنند.
وي اظهار داشت: مرکز خريد ميوه و تره بار شهرداري اشتهارد از ساعت 30:7 صبح لغايت 22 در ضلع جنوب بوستان سعدي اين شهر فعال است.

سخنگوي شوراي شهر کرج:
تغيير نوع انتخاب شهرداران، فضاي خدمات رساني را سياسي مي کند

گروه شهرستانها: سخنگوي شوراي شهر کرج گفت: انتخاب شهرداران توسط مردم با وجود آثار مثبت فراوان به دليل ايجاد فضاي سياسي دغدغه عدم خدمات رساني مطلوب را ايجاد مي کند.
داود وحيدي در اين زمينه اظهار داشت: در حال حاضر سه شيوه انتخاب شهردار در کشورهاي مختلف دنيا اجرا مي شود. براين اساس در شيوه نخست مردم تعدادي ازافراد با صلا حيت را براي اداره شهر انتخاب مي کنند و آن افراد، يکي را از ميان خودشان به عنوان شهردار بر مي گزينند که البته ديگر منتخبان مردم نيز به عنوان معاون و دستيار، شهردار منتخب را کمک مي کنند.
وي افزود: در شيوه دوم که اصطلا حا شورا شهردار ناميده مي شود، مردم در دو انتخاب جداگانه، عده اي را براي سمت شوراي شهر و يک نفر ديگر را براي شهرداري انتخاب مي کنند که اين دو روش در بسياري از  کشورهاي پيشرفته جهان اجرايي شده است.
وحيدي ادامه داد: شيوه سوم نيز شورا مدير شهر است که اين روش درکشور ما از سال 77 اجرايي شده و مردم، افرادي را به عنوان شوراي شهر انتخاب مي کنند تا آنها يک نفر را به سمت شهردار انتخاب کنند.
اين عضو شوراي شهر در ادامه با اشاره به طرح انتخاب شهرداران توسط مردم افزود: انتخاب شهرداران به پيشنهاد وزير کشور و انتخاب اعضاي شورا در واقع بدترين شکل انتخاب شهرداران در شهرهاي مختلف است.

حمايت قاطع شورا از شهردار کنوني کرج

سخنگوي شوراي شهر کرج در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حمايت قاطع شوراي شهر کرج از شهردار اين کلا نشهر بيان داشت: کلا نشهر کرج شهري با فضاي سياسي خاص است که همواره فضاي شايعه سازي در آن حاکم بوده است. وحيدي افزود: تجربه نشان داده هراز چندگاهي افراد متعدد به دليل منابع شخصي به دنبال ايجاد اين شايعات هستند اما شوراي دوره سوم از زمان حضور مهندس آقازاده با قاطعيت از وي حمايت کرده و عملکرد وي مورد حمايت شوراي شهر کرج است.