نسخه شماره 2499 - 1389/08/20 -

احسان حدادي:
دو سال است منتظر دريافت هزينه عمل دستم هستم

هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال امروز آغاز مي شود
علي پروين پس از پنج سال درليگ برتر
مرفاوي به دنبال اولين پيروزي برابر پرسپوليس
پورحيدري:
استقلال بايد در نيم فصل تقويت شود


مقابل نيجريه نفرات ذخيره تيم ملي ايران محک مي خورند


اخبار کوتاه


اخبار داخلي


 احسان حدادي:
 دو سال است منتظر دريافت هزينه عمل دستم هستم  

قهرمان پرتاب ديسک ايران و آسيا با بيان اينکه هميشه بايد قبل از مسابقات مهم دغدغه اي ورزشکاران را آزار ندهد، گفت: هنوز پول عمل جراحي دو سال پيش دستم را نگرفته ام. به گزارش مهر، احسان حدادي سال 2008 بعد از موفقيت در رقابت هاي ليگ دووميداني جهان و شکستن رکورد آسيا دچار مصدوميت شد. اين ورزشکار پيش از بازيهاي المپيک از ناحيه دست دچار آسيب ديدگي شديد شد و همين مسئله باعث کسب يک نتيجه ضعيف توسط وي در پکن شد. حدادي دو سال پيش در آلمان مورد عمل جراحي قرار گرفت که اين جراحي هزينه اي بيشتر از 20 ميليون تومان داشت اما تا به امروز تنها بخشي از هزينه درمانش را از مسئولين دريافت کرده است. احسان حدادي گفت: بعد از گذشت دو سال تنها 7 ميليون تومان اين هزينه را از فدراسيون پزشکي ورزشي دريافت کرده ام. طبق قانون بعد از تائيد مدارک مبلغ دو ميليون تومان را هم از صندوق حمايت از ورزشکاران خواهم گرفت اما ظاهرا اين مدارک قرار است براي تائيد به بيمارستان آلمان ارسال شود که خود همين مسئله هزينه زياد و وقت زيادي مي طلبد. وي با بيان اينکه من تمام هزينه درمانم را مي خواهم نه بخشي از آن را، افزود: با  اين طولاني شدن پروسه دريافت هزينه هاي درمانم به نظر مي رسد بهبود و بازگشت يک قهرمان ملي پوش براي ورزش کشورمان اهميتي ندارد و بايد هميشه ورزشکار در هر شرايطي  دغدغه حل مشکلاتش را د       اشته باشد. مگر من به عنوان يک ورزشکار چه درآمدي دارم که بايد اين هزينه را بپردازم و براي دريافت آن دو سال تلاش کنم؟وي در پايان به پرداخت پاداش 5 ميليون توماني سازمان تربيت بدني به ورزشکاران اعزامي به گوانگجو خبر داد و گفت: پرداخت اين پاداش در آستانه بازيهاي آسيايي روحيه مضاعفي را به ورزشکاران اعزامي به اين رقابت ها داده است. 


 هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال امروز آغاز مي شود
 علي پروين پس از پنج سال درليگ برتر 
 مرفاوي به دنبال اولين پيروزي برابر پرسپوليس

هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال از امروز با انجام سه ديدار آغاز مي شود و فردا با برگزاري 4 ديدار ديگر پايان مي يابد. ضمن اين که دو بازي اين هفته به تعويق افتاده است. به گزارش ايسنا، تنها سه هفته به پايان نيم فصل اول رقابت هاي ليگ برتر باقي مانده و اين در حالي است که دو تيم مدعي ذوب آهن و پرسپوليس با پيروزي هاي هفته قبل خود تا حدودي خود را از ديگر تيم هاي بالانشين جدول جدا کردند. البته پرسپوليسي ها مي توانند با توجه به تعويق بازي ذوب آهن در اين هفته صدر جدول را هم از آن خود کنند. اما در مهم ترين بازي هفته مس کرمان ميزبان پرسپوليس است و استقلال هم در تهران از شاهين بوشهر پذيرايي مي کند. ديدار تيم هاي ذوب آهن و فولاد خوزستان به دليل حضور اصفهاني ها در فينال ليگ قهرمانان آسيا در روز يکشنبه 30 آبان برگزار مي شود. ضمن اين که بازي هاي تيم فوتبال سپاهان اصفهان به علت حضور سه تن از بازيکنان اين تيم در بازي هاي آسيايي همچنان برگزار نمي شود.
پنجشنبه 20 آبان
صباي قم  تراکتورسازي تبريز، ورزشگاه يادگار امام قم، ساعت 15
صبا با لغو شدن ديدار هفته قبلش مقابل سپاهان اين فرصت را داشت تا کمي با سرمربي جديد خود بيشتر هماهنگ شود. در زمان مربي گري ياوري نماينده قم در رده ي هشتم قرار داشت و بايد ديد عبدالله ويسي چه رتبه اي را براي تيمش به ارمغان مي آورد. در آن سو تراکتورسازي همچنان در خانه به سختي امتياز مي دهد اما در ديگر شهرها صلابت نمايش خود در تبريز را ندارد.
 استيل آذين  ملوان، ورزشگاه اکباتان، ساعت 30:16
مطمئنا مهم ترين و متفاوت ترين اتفاق استيل آذين آمدن علي پروين به باشگاه است که البته باز هم با رفتن يک نفر ديگر از اين تيم يعني امير مهريزي همراه بود. شايد رخ دادن يکي از اين اتفاق ها در طول فصل براي يک تيم کافي باشد تا انواع و اقسام حاشيه ها براي آن ايجاد شود. با اين تفاسير نمي توان مقاومت استيل آذيني ها را ناديده گرفت چرا که با وجود اين همه اتفاق هنوز خود را سرپا نگه داشته اند. به هر صورت با آمدن پروين، استيل آذين پرسپوليسي تر از هميشه شده و از اين پس بايد منتظر هواداران علي پروين باشيم که بازي هاي استيل آذين را با شور و حال تازه اي همراه مي کنند. رقيب اين هفته شاگردان افشين پيرواني، ملوان است که امسال نتايج نسبتا خوبي گرفته و تيم دست و پا بسته اي نيست. آيا با حضور پروين، روند نبردن هاي استيل آذين به 6 هفته مي رسد؟
مس کرمان  پرسپوليس، ورزشگاه شهيد باهنر کرمان، ساعت 30:16
حساس ترين ديدار هفته را تيم هاي دوم و پنجم جدول برگزار مي کنند.مس از هفته سوم تاکنون در هيچ بازي اي نباخته است و در اين ديدار هم به دنبال بهبود اين رکورد است. مرفاوي هيچ گاه در رويارويي اش با پرسپوليس (به عنوان سرمربي) پيروز ميدان نبوده است. در آن سو اما سرخ پوشان تهران روزهاي خوبي را سپري مي کنند و با سه برد متوالي خود را به يک قدمي ذوب آهن رسانده اند. علي دايي اما به دليل مصاحبه هاي اخير خود فعلا ممنوع المصاحبه شده است تا او باز هم به قصد و نيت فدراسيون شک کند.تقابل علي دايي و صمد مرفاوي شايد زيباترين رقابت مربيان در اين هفته باشد.
جمعه 21 آبان
پيکان  سايپا، ورزشگاه شهيد رجايي قزوين، ساعت 15
خودروسازان در حالي مقابل هم قرار مي گيرند که هر دو بازنده ديدارهايشان در هفته قبل بوده اند. حميد عليدوستي چهارمين هفته ي خود را روي نيمکت پيکان سپري مي کند اما تيمش هنوز نتوانسته از قعر جدول رهايي پيدا کند. سايپا و مايلي کهن هم يک شکست بد خانگي را در مقابل مس تجربه کردند تا مايلي کهن بيش از پيش خطر را احساس کند.
نفت تهران  راه آهن، ورزشگاه راه آهن، ساعت 15
راه آهن با دست پر به سراغ نفت مي آيد. آن ها با سه گل استيل آذين را در هم کوبيده اند و براي اين بازي هم انگيزه هاي فراواني دارند. حسين فرکي هفته پيش با نتيجه 3 بر يک مغلوب شاگرد قديمي خود، علي دايي شد تا نتواند هم استقلال و هم پرسپوليس را متوقف کرده باشد. با اين حال آن ها به راحتي قيد سه امتياز حساس اين بازي را نخواهند زد.
شهرداري تبريز  پاس همدان، ورزشگاه يادگار امام تبريز، ساعت 15
حميد درخشان در دو بازي مقابل ذوب آهن و شاهين دو امتياز گرفت تا شروع نسبتا خوبي با شهرداري داشته باشد. او اين هفته پاس بحران زده را در پيش دارد و به دنبال اولين پيروزي با تيمش است. اما مديرروستا و پاس هم چنان بر روي نوار ناکامي گام برمي دارند و البته به قول خود مديرروستا او از حمايت مديرعامل تيمش برخوردار است و فقط به يک برد نياز دارد تا تيمش از اين وضعيت خارج شود.
استقلال تهران  شاهين بوشهر، ورزشگاه آزادي، ساعت 17
روند نباختن هاي آبي پوشان بالاخره در مقابل نفت آبادان قطع شد تا استقلالي ها کمي با صدر جدول فاصله بگيرند. شاگردان پرويز مظلومي پس از پيروزي در داربي 69 در ديدارهاي خارج از خانه خود اصلا خوب ظاهر نشدند و از دو بازي مقابل تيم هاي پرطرفدار تراکتور و نفت تنها يک امتياز کسب کردند. حميد استيلي اما روزهاي خوبي را با شاهين سپري نمي کند. بوشهري ها 6 هفته اي است که موفق به بردن حريفان خود نشده اند و در اين ديدار نيز از ابتدا چيزي براي از دست دادن ندارند.


 پورحيدري:
 استقلال بايد در نيم فصل تقويت شود  

سرپرست تيم فوتبال استقلال تهران گفت: استقلال براي حضور قدرتمندانه تر در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا بايد در نيم فصل تقويت شود. به گزارش ايسنا: منصور پورحيدري، درباره آخرين وضعيت تيم فوتبال استقلال پيش از بازي مقابل شاهين بوشهر گفت: بازيکنان تلاش کردند تا در تمرينات اين هفته به سرعت به آمادگي بهتري برسند.
پرويز مظلومي و فتح الله زاده در ريکاوري روحي بازيکنان اقدامات موثري انجام دادند تا بازيکنان آن بازي کذايي را فراموش کنند.خوشبختانه برخي از مصدومان تيم چون برهاني، کوشکي و يوسفي هم به جمع ساير نفرات در تمرينات اضافه شدند. شرايط خوب است و ما مصمم هستيم تا سه امتياز بازي خانگي اين هفته را بگيريم.
سرپرست تيم استقلال درباره بحث تعويض برخي بازيکنان اين تيم با بازيکنان جديد در نيم فصل، تصريح کرد: هنوز مظلومي ليستي از نيازهايش در تيم را ارايه نکرده است. تا آن زمان هم اين بحث جدي نيست و تمام صحبت هاي مطرح شده در رسانه ها تنها گمانه زني هايشان است. وي در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي کنيد استقلال نيازمند بازيکن جديد است، گفت: بله; قطعا تيم ما براي حضور قدرتمندانه تر در ليگ و به خصوص در مسابقات ليگ قهرمانان  آسيا، بايد تقويت شود. ليست بازيکنان تيم با رفتن برخي بازيکنان چون اندرسون که به دليل مشکلات خانوادگي از ما جدا شد، براي جذب بازيکن جديد جاي خالي پيدا مي کند.


 مقابل نيجريه نفرات ذخيره تيم ملي ايران محک مي خورند 

سرپرست تيم فوتبال کشورمان گفت: کادر فني قصد دارد در ديدار با نيجريه بازيکنان دخيره تيم ملي براي جام ملتهاي آسيا را شناسايي کند و اين ديدار فرصتي براي بازيکنان جديد محسوب مي شود.
به گزارش مهر:اصغرحاجيلو ضمن بيان اين مطلب افزود: کادر فني تيم ملي با توجه به ديدارهاي ذوب آهن در ليگ قهرمانان آسيا و تيم فوتبال اميد در بازيهاي آسيايي از موقعيت مناسب پيش آمده براي دعوت از بازيکنان جديد براي ديدار با نيجريه استفاده کرده تا درپست هايي که تيم ملي نياز به تقويت دارد، بازيکنان جديد را آزمايش کند. حاجيلو اضافه کرد: به همين دليل 9 بازيکن جديد براي ديدار با نيجريه به اردوي تيم ملي دعوت شده اند و به اعتقاد من اين فرصت خوبي براي بازيکنان جوان خواهد بود تا خود را جزو بازيکنان نهايي تيم ملي براي جام ملتهاي آسيا قرار دهند.
سرپرست تيم ملي تصريح کرد: اردوي تيم ملي براي ديدار با نيجريه از روز شنبه 22 آبان آغاز مي شود تا ملي پوشان پس از سه روز تمرينات آماده سازي خود را براي ديدار روز چهارشنبه 26 آبان آماده کنند.
وي در خصوص حضور نکونام و شجاعي در ديدار برابر نيجريه اظهار داشت: اين مسابقه جزو روزهاي فيفاست و با مکاتباتي که با باشگاه اوساسونا داشتيم اين دو بازيکن مشکلي براي همراهي تيم ملي در اين ديدار نخواهند داشت.
حاجيلو در پايان با بيان اينکه بهترين بازيکنان آسيا را در تيم ملي داريم و با اين مجموعه قهرماني در جام ملتهاي آسيا دور از دسترس فوتبال ايران نخواهد بود ، اظهار داشت: تيم ملي در حال حاضر بازيکنان خوب و با کيفيتي را در اختيار دارد که در صورت حمايت و پشتيباني همه جانبه تمامي خانواده فوتبال مي تواند در جام ملتهاي آسيا يکي از مدعيان قهرماني باشد و حتي برسکوي قهرماني بايستد.  
ديدار تدارکاتي تيم هاي ملي فوتبال ايران و نيجريه روز 26 آبان ماه جاري در ورزشگاه آزادي تهران برگزار خواهد شد. تيم فوتبال کشورمان خود را براي مرحله نهايي مسابقات جام ملتهاي آسيا که اواخر دي ماه جاري برگزار خواهد شد آماده مي کند. ايران درگروهD  اين مسابقات که به ميزباني قطر برگزار خواهد شد با تيم هاي کره شمالي ، عراق و امارات همگروه است.


 اخبار کوتاه 

ليگ برتر فوتبال ايران پنجاه و دومين ليگ دنيا شد

فدراسيون جهاني تاريخ و آمار بر اساس امتياز داده شده به ليگ کشورهاي مختلف، ليگ برتر فوتبال ايران را پنجاه و دومين ليگ دنيا و چهارمين ليگ آسيا در يک دهه اخير مي داند. به گزارش ايسنا، فدراسيون جهاني تاريخ و آمار فوتبال رده بندي ليگ  کشورهاي مختلف را از آغاز سال  2001 تا سال  2010 اعلام کرد که در اين رده بندي ليگ خليج فارس ايران با کسب  2912/5 امتياز در رده پنجاه و دوم جهان و چهارم آسيا قرار گرفته است. ليگ کشورهاي ژاپن، کره جنوبي و عربستان بالاتر از ايران بهترين ليگ هاي قاره آسيا هستند. بهترين ليگ دنيا هم از نگاه کارشناسان فدراسيون جهاني تاريخ و آمار، ليگ برتر انگلستان است و پس از انگليس، اسپانيا و ايتاليا بهترين ليگ دنيا را در اختيار دارند.
رده بندي  10 ليگ برتر دنيا در يک دهه اخير:
 1- انگليس،  2- اسپانيا،  3- ايتاليا،  4- برزيل،  5- آلمان،  6- آرژانتين،  7- فرانسه،  8- هلند،  9- پرتغال و  10- مکزيک

مظلومي:
روي تاکتيک حريفان گل نمي خوريم

"پرويز مظلومي" معتقد است وقتي استقلال گل مي زند همه سعي مي کنند نظر کمک داور را "وتو" کنند اما وقتي تيمش گل مي خورد کمک داور مي شود همه کاره و کسي اشتباه او را نمي بيند. پس از شکست استقلال مقابل صنعت نفت پرويز مظلومي معتقد است تيمش تلنگر مناسب خورده و مقابل شاهين بوشهر همه چيز را جبران خواهد کرد. به گزارش ايپنا: وي گفت: پس از بازي با صنعت نفت انگيزه بالايي بدست آورديم تا اين شکست را جبران نکنيم و براي تحقق اين خواسته تمرينات خوبي را پشت سر گذاشتيم. پرويز مظلومي افزود: شکست مقابل صنعت نفت شوک مثبتي بود و تلنگري خورديم تا ديگر حريفي را دستکم نگيريم و با قدرت کامل به مصاف حريفان برويم. وي گفت: ما قبل از ديدار مقابل صنعت نفت 11 هفته بود که نباخته بوديم و مي توانستيم اين روند را ادامه بدهيم بالاخره فوتبال شکست هم دارد و نتوانستيم از سد صنعت نفت بگذريم. مظلومي خاطرنشان کرد: البته بازيکنانم در ديدار مقابل اين حريف خوب بازي کردند و از شرايط آنها رضايت کامل داشتم. سرمربي استقلال  افزود: هنوز هم مي گويم گلي که مقابل صنعت نفت خورديم آفسايد بود. جالب اينکه وقتي ما گل مي زنيم همه به کمک داور حمله مي کنند تا نظر او را "وتو" کنند اما نوبت ما که شد کمک داور مي شود همه کاره و همه نظر او را قبول مي کنند. وي ادامه داد: مدتهاست که بر اساس تاکتيک حريفان گل نمي خوريم و روي اشتباه خودمان دروازه باز مي شود که بايد هرچه زودتر اين مشکل را بطرف کنيم. مظلومي گفت: شاهين بوشهر تيم بسيار خوبي است که از وجود مربي فهميده اي نيز برخوردار است و  اميدواريم بتوانيم به روند خوب گذشته برگرديم. سرمربي استقلال افزود: خوشحالم که کوشکي برگشت و مي تواند مقابل شاهين بوشهر جاي خالي صادقي را پر کند.

کمالوند:
يک مهاجم ليگ برتري جذب مي کنيم

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت:  با تذکر کميته انضباطي مبني بر اينکه در مصاحبه هايم دقت کنم مشکلي ندارم و تابع آن هستم. به گزارش فارس: فراز کمالوند درباره شرايط تراکتورسازي عنوان کرد: بازي سختي مقابل صباي قم داريم. درست است که اين تيم چند بازيکن خود را به دليل محروميت در اختيار ندارد اما اين تيم پر مهره و با تجربه است. ضمن اينکه با تغيير در کادرفني اين انگيزه را دارند تا مقابل ما متفاوت ظاهر شوند. کمالوند در مورد دليل جدايي رسول خطيبي از اين تيم و بازگشت او به فولاد گستر گفت: وقتي اين بازيکن را از تيم فولاد گستر گرفتيم به صورت قرضي بود.از طرفي مسئول باشگاه فولادگستر نيز با مديرعامل تراکتورسازي صحبت هايي را انجام داده بود و در نهايت به اين نتيجه رسيديم که رسول خطيبي به اين تيم بازگردد. سرمربي تراکتورسازي در پاسخ به اين سوال که اين تيم از نداشتن مهاجم کمبودي ندارد، عنوان کرد: من اگر رسول خطيبي هم بود به دنبال جذب يک مهاجم بودم. ما چند بازيکن ليگ برتري را در نظر داريم که در حال رايزني هستيم تا يکي از اين نفرات را در نيم فصل جذب کنيم.
کمالوند در پايان در خصوص تذکر کميته انضباطي به وي براي انجام مصاحبه گفت: آقاي شريفي به خاطر صحبت هايم بعد از بازي با استقلال اين تذکر را داده و خواسته است در مصاحبه هايم در مورد داوري حرف نزنم و من هم مشکلي ندارم. هيچ گاه با آراي آقاي شريفي به دليل اينکه مي دانم عدالت را رعايت مي کند مشکلي نداشته ام و تابع آن هستم.

درخشان:
مي خواهيم از اين شرايط خارج شويم

سرمربي تيم فوتبال شهرداري تبريز گفت: هم ما و هم پاس همدان دنبال خارج شدن از بحران هستيم. به گزارش فارس: حميد درخشان درباره شرايط شهرداري تبريز اظهار داشت: بازيکنان تمرينات خوبي انجام داده اند. البته چهار پنج هفته فرصت مي خواهيم تا تيم هماني شود که مي خواهم. درخشان در مورد بازي با پاس همدان عنوان کرد: بازي سختي است چون تيم پاس هم در هفته هاي اخير نتايج لازم را نگرفته و هر دو تيم مي خواهند خود را از بحران خارج کنند. ما مي خواهيم در خانه 3 امتياز را از آن خود کنيم. اين مربي در مورد انتخاب دستيار پرسپوليسي گفت: چند نفر مدنظرم هستند که در حال نتيجه گرفتن با يکي از نفرات هستيم. ممکن است اين دستيار پرسپوليسي باشد. درخشان در مورد نداشتن زمين تمرين ثابت اظهار داشت: در حال هماهنگي با مسئولان باشگاه هستيم تا اين موارد برطرف شود. اکنون هم يک زمين تمرين را داريم که در اين يک هفته در آن تمرين کرده ايم.

حکم قطعي دايي هفته آينده مشخص مي شود

دبير کميته انضباطي فدراسيون فوتبال پس از شنيدن توضيحات مديرعامل باشگاه صنعت نفت درباره اتفاقات هفته گذشته مي گويد، حکمي عليه اين باشگاه و هواداران آباداني صادر نمي شود. به گزارش ايسنا: حسين عبداللهي، درباره حضور عيسي زاده مديرعامل باشگاه صنعت نفت در کميته انضباطي و توضيحات او پيرامون اتفاقات بازي اين تيم برابر استقلال گفت: باشگاه صنعت نفت و مديران اين شهر اقداماتي را براي برخورد با عوامل اتفاق ورزشگاه تختي انجام داده که مي توان به دستگيري يک نفر و شناسايي ساير عوامل اين حادثه اشاره کرد. عبداللهي در پاسخ به اين سوال که آيا کميته انضباطي حکمي را به خاطر اين اتفاقات صادر مي کند، گفت: در گزارش داور و ناظر بازي هيچ گزارشي از مشکلات عمومي در ورزشگاه تختي وجود ندارد و بر اساس عکس ها و فيلم هايي که منتشر شده تنها چند نفر جاهل ناآگاه دست به اقداماتي زدند که قطعا پس از شناسايي و دستگيري تمامي اين افراد در صورتي که طرفدار صنعت نفت باشند از حضور در ورزشگاه ها محروم خواهند شد اما چون شرايط عمومي در ورزشگاه تختي مناسب بود ما حکمي عليه باشگاه صنعت نفت و هوادارانش صادر نخوهيم کرد. دبير کميته انضباطي در پاسخ به اين سوال که حکم نهايي علي دايي را صادر خواهيد کرد، گفت: حکم قطعي دايي هفته آينده از سوي کميته انضباطي اعلام خواهد شد.


 اخبار داخلي 

رحمان رضايي در پيکان

سه مدافع جديد از جمله رحمان رضايي در تمرينات تيم فوتبال پيکان حضور دارند تا مورد ارزيابي فني قرار بگيرند.
به گزارش فارس، مسئولان باشگاه پيکان اعلام کردند برخلاف خبري که از سوي شبکه سه سيما اعلام شد اين باشگاه هيچ قراردادي با سعيد لطفي امضا نکرده و اين بازيکن فقط براي شرکت در تست فني در تمرينات تيم شرکت کرده است.
همچنين رحمان رضايي و بهشاد ياورزاده نيز در تمرينات حضور دارند و هر کدام از اين بازيکنان مورد تاييد حميد عليدوستي سرمربي تيم قرار بگيرند با آنها قرارداد امضا خواهد شد.

مسابقات قهرماني تيراندازي با کمان کشور برگزار شد

گروه ورزش:مسابقات کشوري و انتخابي تيم ملي تيراندازي با کمان کشورمان در مسافت 18 متر و جهت حضور در مسابقات آزاد آلمان با حضور 165 کماندار در دو رشته رويکرو و کامپوند و در دو بخش بانوان و آقايان برگزار شد.

رقابت هاي ليگ برتر واليبال نشسته پيگيري مي شود

گروه ورزش: هفته سوم از دور رفت رقابت هاي واليبال نشسته امروز آغاز مي گردد.
اين رقابت ها با حضور شش تيم، همزمان در تهران، ساري و گچساران برگزار خواهد شد.
بازي هاي اين هفته به شرح زير مي باشد:
دخانيات- گسترش فولا دتبريز
نفت وگاز گچساران- صنعت نفت آبادان
هيات مازندران-ذوب آهن اصفهان
گفتني است تيم هاي گسترش فولا د تبريز، ذوبآهن اصفهان با 3امتياز(و اختلا ف پوئن) و دخانيات با 4 امتياز به ترتيب در جايگاه اول تا سوم جدول بازي هاي هفته دوم قرار گرفتند.

سپاهان مقابل النصر  متوقف شد

تيم فوتبال سپاهان اصفهان در دومين ديدار تدارکاتي  در اردوي امارات مقابل النصر متوقف شد.
به گزارش فارس، در اين ديدار که در ورزشگاه آل مکتوم و در مقابل 500 تماشاگر اماراتي برگزار شد، سپاهان اصفهان با نتيجه يک بر يک مقابل النصر به تساوي رسيد. ابراهيم توره در دقيقه 26 براي سپاهان و ليما در دقيقه 52 براي النصر گلزني کردند، ضمن اينکه مانند ديدار نخست هادي عقيلي، محرم نويد کيا و فابيو جان واريو باز هم در ترکيب سپاهان به ميدان نرفتند.

مرفاوي:
سه امتياز را از پرسپوليس مي گيريم

صمد مرفاوي گفت: از تيم پيروزي شناخت خوبي داريم و اميدوارم با کسب سه امتياز شيرين اين مسابقه در جدول رده بندي ليگ برتر فوتبال جايگاه خود را به آنچه که در خور نام کرمان است، برسانيم.
به گزارش ايسنا، سرمربي تيم فوتبال صنعت مس کرمان در رابطه با ديدار تيمش برابر پرسپوليس  گفت: براي کسب سه امتياز و با حمايت تماشاگران کرماني مقابل تيم پرسپوليس قرار مي گيريم.
وي با اشاره به بازي با پرسپوليس در ورزشگاه شهيد باهنر کرمان افزود: از اين تيم شناخت خوبي داريم و اميدوارم با حمايت تماشاچيان خود با کسب سه امتياز شيرين اين مسابقه در جدول رده بندي ليگ برتر جايگاه خود را به آنچه که در خور نام کرمان است، برسانيم.

استيلي:
شکست استقلال در آبادان کار ما را دشوار مي کند

سرمربي تيم فوتبال شاهين بوشهر گفت: شکست استقلال برابر نفت آبادان کار ما را در ديدار با اين تيم مشکل تر کرده است.
به گزارش فارس: حميد استيلي  در مورد ديدار با استقلال اظهار داشت: اين هم يکي ديگر از بازي هاي ليگ است و مي دانم بازي بسيار سختي برابر اين تيم داريم. استقلال تيم قدرتمند و قوي است اما شاهين بوشهر از هر لحاظ براي اين ديدار آماده است. شکست استقلال در هفته گذشته برابر نفت آبادان کار ما دشوارتر کرده زيرا اين تيم براي جبران آن شکست انگيزه بيشتري دارد.
وي ادامه داد: شاهين بوشهر در نتيجه گيري خوب عمل نکرده است. اين در حالي است که بازي هاي خوبي ارائه کرده ايم و در تمام مسابقات از نظر آمار بازي  مانند درصد مالکيت توپ تعداد کرنر و ... برتر هستيم اما نمي دانم چرا در زدن ضربات آخر موفق عمل نمي کنيم. شاهين بوشهر يکي از کم نوسان ترين تيم هاي ليگ از نظر کيفيت بازي بوده است.

تيم ملي زورخانه اي به اتريش  سفر مي کند

ورزش: فرهاد طلوع کيان، دبير فدراسيون پهلواني و زورخانه اي خبر داد:  تيم ملي ورزش  زورخانه اي براي معرفي و اجراي ورزش ملي،  تاريخي و ارزشي کشورمان به مناسبت  بزرگداشت  هزاره فردوسي  به اتريش  عزيمت کرده است.
 طلوع کيان  گفت:  اين دعوت از سوي انستيتو خاور شناسي  اتريش و رايزني فرهنگي جمهوري اسلا مي ايران  در وين  و با هماهنگي  اداره کل فرهنگي امور ايرانيان  خارج از کشور صورت گرفته است.
دبير فدراسيون  پهلواني و زورخانه اي ادامه داد: امسال هزارمين سالگرد سروده شدن  شاهنامه  توسط حکيم  ابوالقاسم فردوسي است  و حماسه  خواني و مناجات خواني مرشدان  برتر ورزش  پهلواني  و زورخانه اي با بهره گيري از  ابيات شاهنامه در گردهمايي ايرانيان و خارجياني که شاهنامه پژوه  هستند همراه  با معرفي و اجراي عمليات  ورزشي  باعث احيا شدن بخش مهمي از افتخارات  فرهنگي ايران زمين خواهد بود.