نسخه شماره 2499 - 1389/08/20 -


اقليم گرم وخشک سيستان و بلوچستان علت اصلي خشکسالي هاي شديد تالاب هامون

همزمان با اجراي طرح هدفمند سازي يارانه ها
15 درصد نانوائي هاي گلستان تعطيل مي شود


ساخت کتابخانه ايلام بعد از 9 سال به نيمه رسيد


60 درصد از شبکه توزيع آب ساوه داراي مشکل فرسودگي است


برخي روستاهاي گيلان هنوز از مزاياي گاز طبيعي بهره مند نيستند


افتتاح نخستين مدرسه تمام هوشمند در قائمشهر


گسترش زمين خواري در گچساران


اخبار کوتاه


 اقليم گرم وخشک سيستان و بلوچستان علت اصلي خشکسالي هاي شديد تالاب هامون  

عضو هيات علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: قرارگرفتن استان سيستان و بلوچستان در يکي از گرم و خشک ترين اقليم هاي جهان علت بروز خشکسالي هاي شديد تالاب هامون است. دکتر غلامرضا نوري در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: درياچه هامون اکوسيتمي خاص و منحصربه فرد است که در تاريخ حيات خود تغييرات و دگرگوني هاي فراواني را شاهد بوده است. عضو هيات علمي دانشگاه سيستان وبلوچستان افزود: سطح درياچه به علت شرايط اقليمي ويژه دائما در حال تغيير است که اين پديده تاثير خود را بر روي حيات منطقه مي گذارد. به گفته نوري، متوسط بارندگي دنيا 750 ميلي متر در سال است که اين ميزان در ايران حدود 250 ميلي متر و در سيستان در شرايط معمولي 59 ميلي متر است. وي افزود: کمبود بارش به همراه تبخير فراوان به ميزان 47 ميليمتر در سال و عمق کم درياچه از دست رفتن سريع آب را سبب  شده است. نوري به وابستگي تالاب هامون به رودخانه مرزي هيرمند اشاره کرد و گفت: با توجه به وابستگي حيات سيستان به رودخانه هيرمند (مشترک بين دو کشور ايران و افغانستان) و به علت جنگ و بي ثباتي اين کشور چندين دوره شاهد قطع آب هيرمند به ايران و ايجاد خشک سالي هاي شديد بوده ايم که آثار زيانبار اقتصادي و اجتماعي فراواني را داشته است. وي با بيان اينکه رودخانه هيرمند آخرين رسوبات خود را در درياچه هامون به جا مي گذارد، افزود: از اين رو رودخانه هيرمند اراضي مناسب را براي کشاورزي، منابع طبيعي، دامداري و حيات وحش ايجاد مي کند، اما همين اراضي مستعد در زمان خشکسالي، بستر برداشت رسوبات ريزدانه شده و توفان هاي شديد گرد و غبار را بوجود مي آورند. عضو هيات علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان يادآورشد: منابع اصلي تامين کننده آب هامون، شعبات رودخانه هيرمند است که علاوه بر آن"فراه" رود واقع در خاک افغانستان و سرريز "هامون پوزک"، در مواقع پر آبي به آن وارد مي شود. 


 همزمان با اجراي طرح هدفمند سازي يارانه ها
 15 درصد نانوائي هاي گلستان تعطيل مي شود 

مديرکل غله و خدمات بازرگاني گلستان، توزيع نانوايي در سطح استان را ناصحيح دانست و گفت: همزمان با اجراي طرح هدفمندي يارانه ها 15 درصد از نانوائيهاي استان که نمي توانند به فعاليت خود ادامه دهند، تعطيل يا حذف مي شوند.
به گزارش مهر، سيد حميد رضا ميرآفتاب در نشست با خبرنگاران در اين اداره کل افزود: اکنون به ازاي هر 840 نفر گلستاني يک واحد خبازي وجود دارد و در برخي مناطق يک واحد و برخي ديگر حدود 20 نانوايي دارد که توزيع و پراکندگي اين واحدها نامناسب است. وي تعداد واحدهاي خبازي استان را دو هزار و 35 واحد اعلام کرد و گفت: از اين تعداد هزار و 700 نانوايي دولتي و 335 واحد نانوايي بصورت آزادپز هستند. وي خاطرنشان کرد: رويکرد دولت مبني بر اصلاح اين پراکندي واحده هاي خبازي است و همزمان با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها اين کار صورت مي گيرد. مديرکل غله و خدمات بازرگاني گلستان عنوان کرد: اکنون از مجموع واحدهاي خبازي استان، 48 درصد در روستاها و بقيه در شهرهاي استان فعاليت دارند و 910 روستاي استان داراي نانوايي هستند.
ميرآفتاب تعداد خبازان استان را هشت هزار نفر اعلام کرد و گفت: اين افراد تاکنون در دوره هاي آموزشي مختلفي شرکت کردند.
وي آزادسازي نرخ نان و آرد همزمان با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها اشاره و اضافه کرد: پيش بيني مي شود، قيمت نان پس از آزادسازي قيمت به حدود دو هزار ريال برسد. وي خاطرنشان کرد: در سال 88 بيش از 870 ميليارد ريال صرف نان در گلستان شد که دولت بيش از 560 ميليارد ريال يارانه پرداخت کرده است.
ميرآفتاب بيان داشت: ضايعات نان در استان 20 درصد است و بيش از 140 ميليارد ريال در اين بخش به ضايعات تبديل مي شود.


 ساخت کتابخانه ايلام بعد از 9 سال به نيمه رسيد  

يکي از اقدمات مناسب در جهت اجراي برنامه هاي فرهنگي در استان ايلام طي سال 1380 ايجاد کتابخانه مرکزي شهر ايلام به عنوان بزرگترين کتابخانه استان ايلام بود که متاسفانه اين پروژه بعد از 9 سال تازه به نيمه رسيده است. به گزارش مهر، استان ايلام همواره از کمبود فضاهاي فرهنگي رنج مي برد و اين استان در کنار پروژه هاي عمراني بزرگ نيازمند اقدامات و پروژه هاي فرهنگي نيز هست.
يکي از اقدمات مناسب در جهت اجراي برنامه هاي فرهنگي در استان ايلام طي سال 1380 ايجاد کتابخانه مرکزي شهر ايلام به عنوان بزرگترين کتابخانه استان ايلام بود که متاسفانه اين پروژه بعد از 9 سال تازه به نيمه رسيده است.
اين مسئله در سفر سوم هيئت دولت نيز مورد انتقدا وزير ارشاد قرار گرفت و وزير ارشاد خواستار تکميل هر چه سريعتر اين پروژه شد. مسئولان استان بايد تلاش کنند تا در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ کتابخواني عمليات ساخت اين مرکز فرهنگي هرچه سريعتر به اتمام برسانند چراکه ساخت اين کتابخانه را از مولفه هاي توسعه فرهنگي استان ايلام است. بهره برداري از اين مجتمع بخش مهمي از نيازهاي فرهنگي جوانان ايلام را برطرف مي کند و هم اکنون کتابخانه مرکزي شهر ايلام در زميني به مساحت 9 هزار متر مربع در حال اجرا است. مدير کتابخانه ها عمومي استان ايلا سال 88 عنوان کرد: که اين کتابخانه پايان سال جاري يعني سال 89 به بهره برداري مي رسد که نرسيد.
اما نوبت به استاندار ايلام رسيد که در بازديد از مراحل پيشرفت فيزيکي کتابخانه مرکزي ايلام گفت: در روند ساخت و تکميل اين پروژه عظيم فرهنگي بايد تسريع بعمل آيد.
وي خطاب به پيمانکاران و مسئولان اين پروژه، اظهار داشت: بايد براي تکميل و اتمام اين پروژه ها زمانبندي لازم ارائه شود و با ساز و کارهاي لازم از اتلاف وقت جلوگيري کند. اعلايي تصريح کرد: پروژه کتابخانه مرکزي ايلام يکي از بزرگترين کتابخانه هاست و در صورت بهره برداري مي تواند منشا خدمات ارزنده اي در حوزه فرهنگي استان بود. وي با انتقاد از روند کند پيشرفت فيزيکي اين طرح، بيان کرد: براي پروژه اي که از سال 80 آغاز شده و کل مساحت آن سه هزار 800 متر با زيربنا پنج هزار و 150متر است که نبايد بيش از 9 سال وقت صرف شود.عمليات ساخت کتابخانه ايلام از سال 1380 آغاز شده و مکانه اي از قبيل سالن مطالعه، آمفي تئاتر، سالن نمايش، بوفه، نمازخانه، سالن جلسات، مهمانسرا، مديريت بخش کودکان و نوجوانان در آن پيش بيني شده است.
اين پروژه که در 5150 متر زيربنا ساخت مي شود تاکنون بيش از 25 ميليارد ريال براي آن هزينه صرف شده است.


 60 درصد از شبکه توزيع آب ساوه داراي مشکل فرسودگي است  

در حال حاضر 60 درصد از شبکه توزيع آب شهر ساوه با 30 تا 45 سال قدمت دچار فرسودگي شده که سبب هدررفت 8 درصدي در شبکه آبرساني شده است .
به گزارش ايلنا، به نقل از روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان ، مديرعامل شرکت آب و فاضلاب ساوه با بيان اين مطلب افزود : از سال گذشته با اختصاص اعتبارات عمراني مناسب بخشي از شبکه هاي اصلي و فرعي توزيع آب در اين شهرستان اصلاح و بازسازي نشده است .
يوسف عمراني نسب با اشاره به وجود 45 هزار مشترک گفت : توسعه شبکه آبرساني و استانداردسازي آن از مهمترين برنامه ها در راستاي ارائه خدمات مطلوب به مشترکين مي باشد .
وي يکي از اقدامات انجام شده در راستاي نهادينه کردن فرهنگ مصرف بهينه آب را تجليل از مشترکين کم مصرف عنوان کرد و گفت : در اين راستا از مشترکين که ميزان مصرف را نسبت به سال گذشته و به ويژه در ماه هاي گرم سال و در زمان پيک مصرف کاهش داده اند با اهداي لوح تقدير و هديه تجليل شد که اين برنامه همه ساله انجام خواهد شد .


 برخي روستاهاي گيلان هنوز از مزاياي گاز طبيعي بهره مند نيستند  

مديرعامل شرکت پخش فرآورده هاي نفتي گيلان گفت: سالانه 374 ميليون ليتر نفت در استان گيلان توزيع مي شود که اين مقدار نفت جهت روشن کردن وسايل گرمايي در فصول سرد سال براي بيش از 210 هزار خانوار است.
حسين کرد در گفت وگو با ايسنا اظهار کرد: سالانه 374 ميليون ليتر نفت در استان گيلان توزيع مي شود که اين مقدار نفت جهت روشن کردن وسايل گرمايي در فصول سرد سال براي بيش از 210 هزار خانوار است.
وي ادامه داد: با وجود تلاش هاي شرکت گاز استان گيلان و رقم بالاي گازرساني به شهرستان ها بعضي از روستاها هنوز از مزاياي گاز طبيعي بهره مند نيستند و اين خانواده ها براي دريافت نفت سفيد براساس سهميه و شماره هاي اعلام شده در طول 6 ماهه پاييز و زمستان اقدام به دريافت نفت مي کنند.
وي در پايان خاطرنشان کرد: مصرف نفت براي روشن نمودن وسايل گرمايشي، در پنهان، آتش کشيدن ذخاير تجديد ناپذير ما مي باشد که بايد با برنامه ريزي هاي دقيق از اين نعمت و طلا استفاده هاي بهتري برده و مانع از هدر رفت آن شويم.


 افتتاح نخستين مدرسه تمام هوشمند در قائمشهر  

محمد حسين اميري رئيس آموزش و پرورش قائمشهر در آيين افتتاح نخستين مدرسه تمام هوشمند اين شهر اظهار داشت: در سفر دوم رياست جمهوري به مازندران،بحث هوشمندسازي مدارس مورد تاکيد قرار گرفت. به گزارش ايلنا، وي خاطرنشان کرد: مديريت دبيرستان امام جعفر صادق (ع) مدرسه شهرستان قائمشهر جز» پنج مدرسه تمام هوشمند استان مازندران است. محمدحسين اميري با بيان ، دبيران و دانش آموزان اين دبيرستان تمام استعدادها و قابليت ها را براي ايجاد مدرسه تمام هوشمند شهرستان قائمشهر دارا بودند و در سال 87 با تصويب بودجه، اين مدرسه براي اجراي طرح پايلوت معرفي شد. رئيس آموزش و پرورش قائمشهر هزينه تخصيصي براي تجهيز و هوشمندسازي مدرسه را بالغ بر 130ميليون تومان ذکر کرد و افزود: دبيرستان امام جعفر صادق همچنين به عنوان مرکز آموزش هوشمند ساير مديران ديگر مدارس استان مازندران انتخاب شد. وي خاطرنشان کرد: تمام برنامه هاي آموزشي، پرورشي و خدماتي و نيز ورود و خروج و مراحل تحصيلي دانش آموزان به صورت سيستمي و با تلفن هاي گويا در اختيار خانواده ها قرار مي گيرد. رئيس آموزش و پرورش قائمشهر تاکيد کرد: هرگز دنيا پيش بيني نمي کرد که روزي دانشمندان جوان ايراني در بحث ماهواره هاي فضايي و انرژي هسته اي به اين افتخارات چشمگير نايل آيند. وي در پايان افزود: ما بايد با مجهز کردن مدارس با تکنولوژي روز و هوشمند سازي آن، دانش آموزان ايراني را به جايگاه شايسته آنان رسانده و افتخار و عظمت ايران را بيش از پيش به جهانيان نشان دهيم. وي افزود: تاکنون 4 دبيرستان هوشمند در استان مازندران وجود دارد که با افتتاح اين دبيرستان ، مازندران داراي 5 دبيرستان هوشمند است.


 گسترش زمين خواري در گچساران  

رييس شوراي شهرستان گچساران گفت: زمين خواري در اين شهرستان توريستي و خوش آب و هوا روز به روز در حال گسترش است و ما مي بينيم که برخي افراد در قالب طرح هاي غير کارشناسي صاحب اراضي بيت المال در برخي نقاط اطراف اين شهر شده اند. "کوکب حاتمي"، در گفت وگو با ايسنا از مسوولان خواست تا جلوي زمين خواري در اين شهرستان را بگيرند و نگذارند در حق مردم ظلم شود. وي اضافه کرد: زمين خواري چيزي جز بي عدالتي در جامعه نيست که دود آن تنها به چشم افراد فقير جامعه مي رود. اين عضو شوراي شهر گچساران تصريح کرد: من به نوبه خود جلوي زمين خواران ايستاده ام و در برخي از موارد جلوي پيشنهادات مختلف آنان را گرفته ام. وي اظهار کرد: گستاخي اين زمين خواران به حدي است که به من به عنوان رييس شوراي شهرستان گچساران پيشنهاد رشوه داده اند که از سوي من رد شده است.


 اخبار کوتاه 

84 درصد مشترکان استان البرز آب بهاي خود را غيرحضوري پرداخت کردند

گروه شهرستانها: بيش از 84 درصد شهروندان و  مشترکان آب در استان البرز هزينه قبض آب بهاي  خود را در شهريور ماه امسال به صورت الکترونيکي و غيرحضوري پرداخت کردند. داود رهنما نسب سرپرست معاونت درآمد و مشترکين  شرکت آب و فاضلا ب غرب استان تهران، با اعلا م اين مطلب گفت: در شهريور ماه امسال از بين 122 هزار و 266 قبض پرداخت شده از سوي مشترکان، تعداد 103 هزار و 102 قبض آب بها با روش هاي مختلف پرداخت غيرحضوري از سوي مشترکان به شعبه هاي بانکي واريز شده است و در همين  حال 15/7 درصد نيز به صورت حضوري پرداخته اند. وي  افزود: توجه مشترکان به مزاياي استفاده از پرداخت هاي الکترونيکي در قبض آب بها روند مثبتي داشته است به طوري که پرداخت هاي الکترونيکي مشترکان از فروردين تا شهريور ماه سال جاري از 78 درصد به 84/3  درصد رسيده است. گفتني است ميانگين پرداخت هاي غيرحضوري در شش ماه نخست امسال 83 درصد بوده است که شامل پرداخت از طريق خودپردازها با 28/3 درصد، تلفنبانک 16/7 درصد، اينترنت 14/7 درصد، پايانه فروش 22/8 درصد و پيامک 0/73 درصد است.

ضرورت  بازسازي  و اصلا ح شبکه فاضلا ب شوشتر

گروه شهرستانها: مدير امور آبفاي  شوشتر  خواستار بازسازي  و اصلا ح شبکه  فاضلا ب اين شهر شد. مدير اداره  آب و فاضلا ب شوشتر گفت: شبکه فاضلا ب فرسوده سبب شده است تا در شرايطي به دليل  تخريب يا مشکلا ت  به وجود آمده براي شهروندان معضلا تي  به وجود آيد. محراب قنبري  با اشاره به  اين که درسال هاي گذشته براي  تغيير و اصلا ح  شبکه موجود  در اين شهرستان  اعتبارات  کمي در نظر گرفته شده است، افزود: در سال هاي گذشته براي رفع اين مشکل اعتبارات کمي در نظر  گرفته شده بود که اين کمبود اعتبارات  سبب شده تا روند تبديل  اين شبکه  در سطح شهرستان شوشتر  بسيار کند پيش رود. وي با اشاره به  ميزان  شبکه گذاري  جديد تصريح  کرد: در سطح  شهرستان شوشتر  50 کيلومتر  شبکه گذاري فاضلا ب  جديد در چند سال  گذشته انجام و سبب کاهش مشکل در اين مناطق شده اما هنوز  به شرايط  ايده آل نرسيده است. مدير امور آبفاي  شوشتر  اذعان داشت: در برخي از مناطق  در سطح شهرستان شوشتر  تغيير شبکه بسيار  دشوار است  و اين امر به دليل  وجود بافت  فرسوده به وجود آمده است. اين مقام مسوول با تاکيد بر اين که براي رفع  مشکلا ت فاضلا ب شهرستان شوشتر  نيازمند اعتبارات ويژه اي هستيم، گفت: در شهرستان شوشتر  190 کيلومتر شبکه فاضلا ب  وجود دارد که از اين ميزان 140 کيلومتر  فرسوده  و نيازمند بهسازي و اصلا ح است.

آغاز  احداث تصفيه  خانه فاضلا ب  ساوجبلا غ

گروه شهرستانها: ادامه عمليات  احداث  تصفيه خانه فاضلا ب  شهر مهدي آباد  ساوجبلا غ با برآورد  هزينه 24   ميليارد  ريال آغاز  شد. مهندس  حسين نوري  مدير عامل شرکت آب و فاضلا ب  غرب استان تهران  با اعلا م اين خبر گفت:  از تيرماه  سال جاري  ادامه عمليات  اجرايي تصفيه  فاضلا ب  مهدي آباد  از توابع  شهرستان  ساوجبلا غ  با ظرفيت  7500 متر مکعب  در روز آغاز شده است. وي افزود:  شرکت آبفاي غرب استان تهران اين تصفيه  خانه را در  حالي  از آبفاي روستايي استان تهران تحويل گرفت که حدود  20 درصد پيشرفت فيزيکي  داشت و هيچ  يک از سازه هاي اجرا شده آن،  قابل بهره برداري نبود. در واقع  در اواخر سال 85،  عمليات  اجرايي آن با هزينه اي بالغ بر  9/8  ميليارد ريال توسط شرکت آبفاي روستايي آغاز  و در سال 1388 با پيشرفت  فيزيکي  20 درصد تحويل  شرکت آبفاي  غرب استان تهران  گرديد و در مهر ماه سال 88 پس از تغيير وضعيت اين منطقه  از روستا  به شهر به آبفاي  غرب استان تهران تحويل شد. وي توضيح داد:  به دليل  بالا  بودن سطح آب زيرزميني  و نامناسب بودن بافت  خاک مهدي آباد،  فاضلا ب هاي خانگي به راحتي در چاه هاي جذبي  نفوذ نمي کند، به همين دليل ساکنان آن با مشکلا ت  دفع فاضلا ب  و مسايل  بهداشتي  مواجه هستند.

مرمت 100 بقعه امامزاده استان زنجان
با همت بسيج سازندگي

مدير کل اوقاف و امور خيريه استان زنجان گفت : با همت سازمان بسيج سازندگي 100 بقعه امامزاده در استان بازسازي و مرمت مي شود. به گزارش مرکز اطلاع رساني بسيج سازندگي، حجت الاسلام علي باقري در مراسم اغاز بازسازي امامزادگان استان زنجان گفت: اين اماکن در يک سال وبا همکاري اوقاف وامورخيريه و سازمان بسيج سازندگي سپاه انصارالمهدي (عج) استان زنجان مرمت و باز سازي مي شوند. وي با بيان اينکه اقدامات خوبي در استان در راستاي بازسازي و مرمت بقاع متبرکه در حال انجام است،افزود: در اين زمينه نهادها و دستگاه هاي استان همکاري خوبي داشته اند. مدير کل اوقاف و امور خيريه استان افزود : تلاش اوقاف تبديل بقاع متبرکه استان به مکان هاي مناسب براي کارهاي فرهنگي است.
وي به تاکيد مقام معظم رهبري در راستاي تبديل بقاع به مکانهاي فرهنگي در کشور اشاره کرد و گفت: اداره کل اوقاف و امور خيريه استان زنجان در اين زمينه اقدامات خوبي را آغاز کرده است. حجت الاسلام علي باقري با بيان اينکه فقط 7 يا 8 امامزاده استان براي فعاليتهاي فرهنگي مناسب است ادامه داد: بايد بقيه بقاع متبرکه استان نيز بازسازي شوند. وي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمنان را از جمله اقدامات در راستاي بازسازي بقاع متبرکه است، تصريح کرد: تقويت باورهاي جوانان و نوجوانان از ديگر اهداف بازسازي بقاع متبرکه استان زنجان است. مديرکل اوقاف و امور خيريه استان زنجان با بيان اينکه براي نخستين بار در استان زنجان، ستاد ساخت بقاع امامزادگان استان تشکيل شد.

برگزاري جلسه شوراي تامين مسکن چهارمحال
در محل اجراي طرح مسکن مهر شهرکرد

گروه شهرستانها:جلسه شوراي تامين مسکن استان با حضور استاندار چهارمحال و بختياري در محله 36 منظريه شهرکرد برگزار شد. رئيس سازمان مسکن و شهرسازي استان در اين جلسه از افتتاح 468 واحد مسکن مهر در شهرهاي شهرکرد، فارسان و بروجن خبر داد و گفت: اين واحدها در قالب مسکن مهر 99 ساله، اجاره داري 5 ساله و خود مالکين هستند. به گزارش روابط عمومي سازمان مسکن و شهرسازي استان، مهندس علي ابراهيمي ضمن گزارش عملکرد طرح مسکن مهر در شهرهاي بالا ي 25 هزار نفر گفت: تاکنون 587 هکتار زمين براي ساخت بيش از 10 هزار واحد مسکوني در سطح استان تخصيص يافته است. وي گفت: در اين جلسه به دستگاه هاي متولي فرصت يک هفته اي براي پيگيري و شروع عمليات اجرائي از جمله احداث مدرسه، فضاي سبزن بيمارستان، اجراي شبکه آب و فاضلا ب، برق و گاز شهرک منظريه داده شد. به گفته مهندس ابراهيمي در شهرهاي بالا ي 25 هزار نفر تاکنون هفت هزار و 165 واحد به بانکها براي جذب تسهيلا ت آماده سازي معرفي شده اند. وي از صدور پروانه ساخت براي شش هزار و 62 واحد و اتمام فونداسيون 7 هزار و 883 واحد مسکن مهر استان خبر داد و گفت: سه هزار و 548 نفر از متقاضيان ساخت مسکن قسط اول وام ساخت مسکن دو هزارو 691 نفر قسط دوم و 816 نفر قسط مرحله سوم خود را نيز دريافت کرده اند. ابراهيمي اظهار داشت: از واحدهاي در دست ساخت سه هزار و 130 واحد در مرحله اسکلت و يک هزار و 120 واحد در مرحله سفت کاري، دو هزار و 747 واحد اتمام سقف و 317 واحد در مرحله نازک کاري قرار دارند و تحقق اهداف برنامه هاي اين طرح با جديت در حال پيگيري است.

نشست شوراي هماهنگي روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي زير مجموعه
وزارت راه و ترابري استان اصفهان

گروه شهرستانها: نشست شوراي هماهنگي روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي با حضور مسوولين روابط عمومي هاي  دستگاه هاي مربوطه به رياست دکتر حجتي قائم مقام مدير کل راه و ترابري استان در اداره کل راه و ترابري استان اصفهان برگزار شد. در اين نشست دکتر حجتي قائم مقام مدير کل در امور اداري مالي اداره کل راه و ترابري با اشاره به نقش مهم روابط عمومي ها دراطلا ع رساني گفت: همه روابط عمومي هاي دستگاه هاي زير مجموعه شوراي حمل و نقل در استان بايد از امکانات، توان و پتانسيل يکديگر در جهت اطلا ع رساني فعاليت هاي وزارت راه به مخاطبان تلا ش کنند. وي هدف از تشکيل اين شورا را هماهنگي بين دستگاه هاي زير مجموعه و استفاده از پتانسيل هاي موجود ذکر کرد و گفت: اين مجموعه بايد دريک راستا عمل کنند و از اقدام جزيره اي و بخشي در اطلا ع رساني اجتناب کنند. وي اظهار اميدواري کرد با تشکيل دوره هاي آموزشي بنيه علمي در روابط عمومي ها بالا  رود. حجتي از اعضا خواست در خصوص مسائل مطرح شده در جلسه طرح هاي خود را براي جلسه آينده آماده کنند. مهدي حبيب الهي رئيس روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان اصفهان با اشاره به موقعيت به دست آمده گفت: هدف از تشکيل اين شورا هماهنگي در اطلا ع رساني است تا تمامي اين مجموعه از طريق هم انديشي و تبادل افکار، هم افزائي توان اعضا براساس دانش محوري و ايجاد وحدت رويه در اطلا ع رساني، فعاليت هاي انجام گرفته در عرصه حمل ونقل به شيوه مناسب و استفاده از پتانسيل هاي موجود اطلا ع رساني شود. وي فعاليت هاي روابط عمومي ها در عرصه حمل ونقل را در استاني مثل اصفهان که به لحاظ مرکزيت حمل ونقل کشور و داشتن جاذبه هاي مهم گردشگري ترافيک بالا ئي دارد داراي حساسيت بالا يي دانست.