نسخه شماره 2499 - 1389/08/20 -


سارقان کيف قاپ شرق تهران با 93 فقره سرقت دستگير شدند


دستگيري پدري که براي قتل دخترش آدم کش اجير کرد

احکام 11 متخلف تاييد شد;
عوامل اصلي تخلفات کنکور دستياري 10 سال از شرکت در کنکور محروم شدند


مرگ يک دانش آموز بعد از تنبيه بدني معلم


مرگ دلخراش نوزاد سه ماهه در برابر چشمان پدر و مادرش


دستگيري عامل شهادت مامور پليس


کشف بيش از 144 کيلوگرم موادمخدر در کرج


دستگيري شرور مسلح در فرجام


ورود غيرمجاز اتوبوس به اتاقک کارگري 5 تن را راهي بيمارستان کرد


مرگ يک دانش آموز در پي آتش سوزي در خوابگاه شبانه روزي


 سارقان کيف قاپ شرق تهران با 93 فقره سرقت دستگير شدند  

سرهنگ جوانمرد از دستگيري دو سارق حرفه اي که اقدام به کيف قاپي در شرق تهران مي کردند با 93 فقره سرقت خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ جوانمرد رييس کلانتري 127 نارمک در مصاحبه اختصاصي با اظهار داشت: در پي اجراي طرح شناسايي و دستگيري سارقين کيف قاپ عوامل تجسس اين حين گشت زني در خيابان آيت به يک دستگاه موتورسيکلت فاقد پلاک با دو سرنشين مشکوک شدند ، اين در حالي بود که در دست ترک نشين راکب مو.تور سيکلت يک عدد کيف زنانه قرار داشت.
وي ادامه داد:متهمان با مشاهده مامورين اقدام به فرار کردند که پس از يک تعقيب و گريز طولاني ترک نشين موتورسيکلت به نام ( ف  ع )  با کيف زنانه دستگير و راکب موتورسيکلت نيز در منزلي واقع در آن محل پنهان شد.
اين مقام مسوول افزود: ماموران با هماهنگي مقام قضايي ضمن وارد شدن به محل مذکور، متهم به نام ( ع  ز )را دستگير کردند.
سرهنگ جوانمرد بيان داشت: از نامبردگان يک عدد کيف زنانه حاوي گواهينامه، دو عدد ساعت مچي زنانه، سه عد ساعت مچي زنانه و مردانه، دو عدد عينک طبي آفتابي، چند عدد عابر بانک متعلق به غير، يک عدد دوربين عکاسي و يک دستگاه موتور سيکلت که به گفته متهمان مسروقه مي باشد و به مبلغ 400 هزار ريال خريداري شده است کشف و ضبط شد.
رييس کلانتري 127 نارمک گفت: متهمان در بازجويي هاي به عمل آمده اعتراف کردند که در مدت 6 ماه ميانگين روزانه 3 عدد کيف قاپي در مناطق مختلف شرق تهران مرتکب شده  اند.
اين مقام مسوول در خاتمه از تحويل متهمان به مراجع قضايي جهت سير مراحل قانوني پرونده شان خبر داد و گفت : تحقيقات تکميلي در اين خصوص ادامه دارد .


  دستگيري پدري که براي قتل دخترش آدم کش اجير کرد  

پدري که به بهانه اختلاف سليقه، افغاني را اجير کرد تا دخترش را با ضربات متعدد چاقو به قتل برساند، با گذشت 5 سال داستان جنايتش را بازگو کرد و پس از کشف جسد در بيابانهاي اطراف تهران با همدستش راهي زندان شد.   به گزارش ايسنا، 14 شهريور ماه سال 84 مرد و زن ميانسالي با حضور در فرماندهي انتظامي شهريار، ماموران را در جريان مفقود شدن دختر 18 ساله شان به نام «فرشته» قرار دادند. آنان به ماموران گفتند که دختر شان پس از آن که از منزل خارج شده، هرگز به منزل بازنگشته است.  با تشکيل پرونده مقدماتي، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پليس آگاهي استان تهران قرارگرفت. تحقيقات کارآگاهان براي روشن شدن زواياي پنهان اين مفقودي ادامه داشت  تا اينکه در بررسي از اعضاي خانواده  و دوستان اين دختر نوجوان دريافتند که اين دختر 18 ساله هيچ مشکلي با دوستان و خانواده  خود نداشته و بنا به دلايل نامعلومي از منزل خارج شده و ديگر بازنگشته است. با وجود ادامه بررسي ها به دليل نبود سرنخ ازاين دختر، پرونده  مفقودي «فرشته» راه به جايي نبرده و  مسکوت ماند.  به گزارش ايسنا، در شهريور ماه سال جاري کارآگاهان پليس آگاهي در پيگيري پرونده هاي معوقه بار ديگر بررسي پرونده  مفقودي «فرشته» در دستور کار قرار دادند. آنان با احضار مجدد والدين «فرشته»، با سخنان ضد و نقيض پدر اين دختر نوجوان مواجه شده و احتمال جنايت خانوادگي در ذهن ماموران نيروي انتظامي قوت گرفت. کارآگاهان پليس آگاهي با مراجعه به منزل اين دختر نوجوان دريافتند که پدرش پس از اين که از فرماندهي انتظامي خارج شده ديگر به خانه باز نگشته و متواري شده است. با متواري شدن پدر اين دختر شبهه که پدر اين خانواده  از سرنوشت دختر نوجوانش با خبر است، مورد بررسي قرار گرفت.
به گزارش ايسنا، سرانجام ماموران پليس آگاهي در اولين روز از آبان ماه سال جاري محل اختفاي پدر اين خانواده  به نام «علي اصغر» را در اقداماتي اطلاعاتي و فني در رباط کريم شناسايي و وي را دستگير و به پليس آگاهي منتقل کردند. اين متهم در تحقيقات اوليه منکر هرگونه ارتباط با ماجراي مفقود شدن دختر نوجوان خود شد و به کارآگاهان، گفت که از پنج سال پيش که دختر 18 ساله اش مفقود شده، هيچ اطلاعي از وي ندارد. سرانجام پدر اين دختر نوجوان در دام تناقض گويي هاي خود گرفتار شد و پرده از راز قتل فرزندش برداشت. وي در اعترافات خود با تاکيد بر اينکه با دختر نوجوانش اختلاف سليقه داشته، توضيح داد که بارها به دليل اختلاف سلايق با «فرشته» مشاجره کرده است. بنابر اظهارات اين متهم، «علي اصغر» به دليل اختلاف سليقه از دختر نوجوانش دلگير و عصباني بوده و به همين دليل اين پدر سنگدل، مرد افغاني 33 ساله اي به نام «عيسي» براي به قتل رساندن «فرشته» اجير مي کند. به گزارش خبرنگار ايسنا، «عيسي» در قبال گرفتن مبلغ اندکي پول قبول مي کند که اين دختر 18 ساله را به قتل برساند. اين پدر سنگدل، در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت که طبق قرار قبلي با «عيسي» شبانه «فرشته» را به يکي از بيابان هاي امين آباد برده و دختر 18 ساله اش را به دست قاتل مي سپارد.  با اعترافات صريح اين پدر سنگدل، کارآگاهان پليس آگاهي به سراغ «عيسي» رفته و وي را در منزلش دستگير مي کنند. «عيسي» در اعترافات خود پول را انگيزه به قتل رساندن اين دختر نوجوان عنوان کرد و ادامه داد: طبق قرار قبلي پس از اين که «علي اصغر»، «فرشته» را به محل مورد نظر کشاند، اين دختر نوجوان را تحويل من داد و خود از محل دور شد. وي در ادامه اعترافات خود عنوان کرد که در حالي که اين پدر سنگدل، چند متر آن طرف تر در حال قدم زدن بود، من بدون در نظر گرفتن فريادها و التماس هاي «فرشته» ضرباتي را به ران و قلب اين دختر نوجوان وارد کردم.  بنا بر اظهارات «عيسي» وي پس از اينکه «فرشته» را با ضربات متعدد چاقو از پاي در آورد جسد او را در همان حوالي دفن مي کند. با توجه به اظهارات صريح «عيسي» کارآگاهان در بررسي صحنه جرم توانستند پس از پنج سال از اعلام مفقودي دختري 18 ساله به نام «فرشته» جسد وي را از ميان خاک هاي بيابان، امين آباد بيرون کشند.
به گزارش ايسنا، دو متهم اين پرونده  پس از بازسازي صحنه جرم به همراه پرونده  متشکله تحويل مقام قضايي شدند.


 احکام 11 متخلف تاييد شد;
 عوامل اصلي تخلفات کنکور دستياري 10 سال از شرکت در کنکور محروم شدند  

معاون آموزشي وزارت بهداشت،  درمان و آموزش پزشکي با اشاره به احکامي که براي 11 متخلف دستياري در هيئت تجديدنظر رسيدگي به تخلفات آزمونها تاييد شده گفت: براي عوامل اصلي 10 سال محروميت از شرکت در آزمون درنظر گرفته شده است. دکتر محمدعلي محققي در گفت وگو با مهر افزود: از مجموع پرونده هايي که درباره تخلفات آزمون دستياري سال 88 بررسي شده اند 17 مورد به طور مستقيم با اين آزمون مرتبط بودند و پس از تشکيل هيات بدوي رسيدگي به تخلفات در وزارت بهداشت و صدور راي، اين آرا براي تجديد نظر به هيات تجديدنظر رسيدگي به تخلفات آزمونها مستقر در وزارت علوم رفته است. وي اضافه کرد: اين آرا در آنجا نيز سريعا رسيدگي شده و تاکنون در 11 پرونده عينا آراي هيات بدوي وزارت بهداشت تاييد شده و هنوز سه پرونده در هيات تجديدنظر و در آستانه رسيدگي قرار دارد که در آينده نزديک آراي آنها مشخص مي شود. محققي يادآور شد: اگر به قانون رسيدگي به تخلفات آزمونها مراجعه کنيم مي بينيم که براي هيات هاي بدوي اختيارات محدودي درنظر گرفته شده است که احکامي که صادر مي شود از تذکر کتبي با درج در پرونده تا ابطال نتيجه آزمون در همان دوره و محروميت از يک تا 10 سال متفاوت است. وي تاکيد کرد: اگر ابعاد تخلف وسيع تر باشد وزارتخانه متبوع بايد از طريق دايره حقوقي به مراجع قانوني و قوه قضائيه طرح موضوع کند که در اين مجموعه در محدود اختيارات هيئت عوامل اصلي تخلف در آزمون 10 سال از آزمون محروم شده است و موردي هم داشتيم که درج در پرونده شده است.رئيس هيات بدوي رسيدگي به تخلفات و جرائم در آزمونهاي سراسري وزارت بهداشت به مهر گفت: در حد اختيارات قانوني رسيدگي کامل انجام شده است اما از نظر اذهان عمومي اين موضوع مطرح است که آيا افراد ديگري هم هستند که تخلفي انجام داده اند يا خير. در اين زمينه بررسي هاي مختلف نشان داده که ابعاد تخلف در بين داوطلبان گسترده نبوده است دليل آن هم روشن است چرا که همانطور که بارها گفته شده جامعه پزشکي، دانشگاهي و تحصيلکرده نوعا افراد درستکار و امانتداري هستند و کمتر دچار لغزش هاي بزرگ مانند تخلف در امتحان مي شوند و انتظار هم همين بوده است. اما افرادي هم بوده اند که متاسفانه دچار اين لغزش بزرگ شده اند که با آنها برخورد شده است. وي گفت: ما اگر با شواهدي که بر اساس موازين و مقررات اخلاقي، قانوني، حرفه اي به آنها دسترسي پيدا کنيم با سيستم هيئت هاي بدوي و تجديد نظر با آن برخورد سريع، قاطع و بدون تاخير خواهيم داشت. اما بدون شاهد و دليل امکان ورود به موضوع را نداريم در مقابل از هر نوع اطلاعاتي که از مراجع قضايي، مراجع مردمي، داوطلبان، سيستم حراست وزارت بهداشت بدست آمده است استقبال کرده ايم و اميدواريم اين مطلب که بعد اصلي آن بعد اخلاقي است، ديگر تکرار نشود. محققي يادآور شد: در عين حال بنا بر تکاليف قانوني و اخلاقي که داشته ايم سيستم هاي برگزاري آزمون را تقويت کرديم و از تجربه وزارت علوم و سازمان سنجش استفاده کرديم تا با روندي منطقي تر، حفاظت بيشتري متناسب با شئون اساتيد و داوطلبان برقرار کنيم.به گزارش مهر، سي و هفتمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحاني و 25 رشته تخصصي برگزار شد. آزمون فرداي آن روز از سوي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به دليل لو رفتن سوالات ابطال شد و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد در نهايت 2 هزار و 400 نفر در اين آزمون پذيرفته شدند.


 مرگ يک دانش آموز بعد از تنبيه بدني معلم  

پس از تنبيه از سوي معلمش به شدت دچار سردرد مي شود و با وخيم شدن حالش به بيمارستاني در چابهار و پس از آن به زاهدان منتقل شده و پس از يک هفته بستري شدن در بيمارستان جان خود را از دست مي دهد .
دانش آموز يک مدرسه راهنمايي در نيک شهر استان سيستان و بلوچستان بر اثر تنبيه بدني معلمش جان خود را از دست داد. به گزارش ايلنا، اين حادثه هولناک هفته گذشته در يکي از روستاهاي نيک شهر واقع در استان سيستان و بلوچستان اتفاق افتاد که براثر آن معلم مدرسه راهنمايي شهيد باهنر پس از آنکه دانش آموز اين مدرسه به نام سعيد کتاب درس خود را به همراه نداشت با عصبانيت با گوشه کتاب بر سر اين نوجوان مي کوبد. اين دانش آموز پس از اين واقعه به شدت دچار سردرد مي شود و با وخيم شدن حالش به بيمارستاني در چابهار و پس از آن به زاهدان انتقال مي يابد ولي پس از يک هفته بستري شدن در بيمارستان جان خود را از دست مي دهد . بنابراين گزارش، پس از اين حادثه معلم که از استخدامي هاي جديد آموزش و پرورش بوده، توسط ماموران انتظامي بازداشت شد.


 مرگ دلخراش نوزاد سه ماهه در برابر چشمان پدر و مادرش  

تصادف سه خودرو سواري در شهرستان تربت جام خراسان رضوي مرگ نوزاد سه ماهه اي را رقم زد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، فرمانده انتظامي شهرستان تربت جام در تشريح اين حادثه تاسف بار گفت: راننده يک دستگاه خودرو سواري پژو هنگام ورود به ميدان بسيج اين شهر به علت سرعت زياد، کنترل وسيله نقليه خود را از دست داد و به شدت با يک دستگاه خودرو سمند و پرايد برخورد کرد. سرهنگ جواد اصغري عنبران افزود: شدت اين حادثه به حدي بود که راننده پرايد، همسرش و خواهر همسرش مجروح شدند اما نوزاد سه ماهه آنها که «تهورا» نام داشت در برابر چشم پدر و مادر و خاله اش به طرز دلخراشي جان باخت. وي اظهار داشت: با گزارش اين حادثه به فوريت هاي پليسي 110، ماموران انتظامي و ديگر نيروهاي امدادي در محل حاضر شدند و پيکر مجروحان حادثه را در حالي که در عزاي مرگ نوزاد ضجه و ناله مي زدند به مراکز درماني انتقال دادند و جسد طفل بي گناه به سردخانه منتقل شد. فرمانده انتظامي شهرستان تربت جام گفت: برابر بررسي هاي به عمل آمده از سوي کارشناسان تصادفات پليس راهنمايي و رانندگي، تخطي از سرعت مطمئنه و خستگي راننده پژو و هم چنين رعايت نکردن حق تقدم خودروهاي سمند و پژو علت وقوع اين حادثه اعلام شده است.


 دستگيري عامل شهادت مامور پليس  

کارآگاهان جنايي استان تهران و کرمانشاه در جريان کار اطلاعاتي توانستند مرد جنايتکاري را که يک مامور نيروي انتظامي را به شهادت رسانده و باعث قتل يک مامور شهرداري و يکي از دوستانش شده بود در يک عمليات غافگيرانه و ضربتي دستگير کنند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، «سردار عليرضا اکبرشاهي» فرمانده انتظامي استان تهران در تشريح جزئيات دستگيري و عمليات ويژه کارآگاهان اين استان گفت: سال 82 ماموران گشت انتظامي کرمانشاه در حال گشت زني در محدود رودخانه الهيه اين شهرستان بودند که با جسد خونين مرد جواني روبرو شدند که به طرز فيجعي با ضربات چاقو به قتل رسيده بود. وي ادامه داد : ماموران با بررسي ها ي انجام شده و شناسايي هويت مقتول رديابي  را براي شناسايي و دستگيري قاتل يا قاتلان آغاز کردند . وي گفت : ماموران در بررسي هاي اوليه پي بردند که مقتول روز گذشته به همراه دو تن از دوستانش در کنار رودخانه الهيه در حال شرب خمر بودند که به محض مشاهده ماموران گشت انتظامي به داخل رودخانه پرديدند ، بنابراين احتمال داده شده که وي توسط يکي از همان دوستانش به قتل رسيده است.فرمانده انتظامي استان تهران افزود : چند روز پس از اين حادثه در حالي که تحقيقات جنايي در اين خصوص ادامه داشت   ، مرد مسلحي در حاليکه سرنشين يک خودرو بود با تيراندازي به سوي خودروي گشت انتظامي منطقه الهيه باعث به شهادت رسيدن يکي از ماموران انتظامي و قتل يک مامور شهرداري در محل حادثه شد. وي گفت : در جريان اين تيراندازي بود که يکي ديگر از ماموران نيروي انتظامي شهرستان کرمانشاه نيز قطع نخاع شد ، اين درحالي بود که متهمان بعد از تيراندزي توانسته بودند از محل جنايت متواري شوند . اکبرشاهي اظهارداشت: درپي وقوع اين حادثه ، ماموران با تحقيقات پي بردند که عامل تيراندازي همان دوست مقتولي است که جسدش در کنار رودخانه کشف شده بود . وي افزود: باانجام رديابي هاي ويژه کارآگاهان جنايي بود که رد متهم در اطراف شهرستان کرج به دست آمد ، به اين ترتيب ماموران انتظامي استان کرمانشاه با گرفتن نيابت قضايي،   شناسايي و دستگيري متهم به سه فقره قتل را با همکاري ماموران پليس استان تهران آغاز کردند . بنابراين کارآگاهان جنايي با شناسايي هويت قاتل که «رضا-الف» 28 ساله نام داشت ، مخفيگاه وي را در محدشهر کرج به دست آوردند . سردار اکبرشاهي ادامه داد : بعد از تعقيب و مراقبت هاي نامحسوس بود که بالاخره از وجود متهم در مخفيگاهش مطلع شدند و وي را پس از 48 ساعت مراقبت روز دوشنبه 17 آبان ماه امسال در يک عمليات ضربتي و غافلگيرانه دستگير کردند . فرمانده انتظامي استان تهران تصريح کرد : با انتقال متهم به اداره جنايي پليس آگاهي استان تهران تحقيقات از وي آغاز شد  متهم در بازجويي هاي  اوليه به 3  فقره قتل اعتراف کرد.سردار اکبرشاهي در پايان خاطرنشان کرد : باتوجه به نيابت قضايي ، متهم به همراه پرونده متشکله براي تحقيقات تکميلي و رسيدگي قضايي به کرمانشاه انتقال يافت.


 کشف بيش از 144 کيلوگرم موادمخدر در کرج  

با تلاش شبانه روزي ماموران انتظامي کرج استان تهران ، بيش از 144 کيلوگرم موادمخدر از قاچاقچيان کشف و ضبط شد .  به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، «سرهنگ ناصر اصلاني» فرمانده انتظامي شهرستان کرج در تشريح جزئيات اين خبر گفت : درپي دريافت گزارش هايي مبني بر خريد و فروش موادمخدر توسط افرادي در منطقه مهرويلاي کرج ، بلافاصله ماموران اقدام به بررسي موضوع کردند. وي تصريح کرد: ماموران با ورود به منزل متهم اقدام به بازرسي خودرو پژو کردند و موفق شدند 94 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک و همچنين در بازرسي از منزل مقدار 598 گرم ترياک و مقدار 13 گرم سوخته ترياک، يک حقه وافور کشف و ضبط کنند. وي افزود: با دستگيري 3 نفر متهم در اين خصوص دو دستگاه خودرو پژو نيز از آنان توقيف شد. وي گفت : باتوجه به اعتراف يکي از متهمان دستگيرشده وي داراي يک دستگاه تريلي مي باشد که از يکي از بنادر جنوبي کشور به سمت تهران در حال عزيمت بوده و پس از تخليه بار آن را در پايانه اي در يکي از شهرکها پارک کرده است.  فرمانده انتظامي شهرستان کرج خاطرنشان کرد : ضمن شناسايي و توقيف تريلي ، 50 کيلو و 400 گرم ترياک با لفافه که داخل ديش تريلر جاسازي شده بود کشف و ضبط شد.


 دستگيري شرور مسلح در فرجام  

رييس پليس پيشگيري پايتخت از دستگيري يک شرور مسلح در محله فرجام تهران خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سرهنگ خانچرلي رئيس پليس پيشگيري فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در مصاحبه اختصاصي اظهار داشت:ماموران کلانتري 136 فرجام با کسب خبري مبني بر يک مورد عربده کشي و قمه کشي در خيابان فرجام بلافاصله در محل حاضر شدند. اين مقام مسوول ادامه داد :ماموران با مراجعه به محل فردي به نام ( ش  ج ) را در حالي که يک عدد قمه در دست داشت و دنبال دو عابر مي کرد ، مشاهده کردند. وي ادامه داد:متهم به محض مشاهده واحد گشت ضمن حمله ورشدن به سمت ماموران قصد تصرف خودروي نيروي انتظامي را داشت. سرهنگ خانچرلي افزود: افسر گشت وي را به آرامش دعوت کرد ولي نامبرده همچنان به عربده کشي و تهديد خود ادامه مي داد که با شليک يک تير مشقي هوايي به سمت افسر گشت حمله ور شده و با شليک تير هوايي دوم اقدام به فرار به داخل کوچه کرد. رييس پليس پيشگيري پايتخت بيان داشت:افسر گشت ضمن تعقيب وي با مقاومت مجدد متهم روبه رو شد در نتيجه با رعايت قوانين به کارگيري سلاح و شليک به سمت وي، متهم از ناحيه زانو مجروح شده و دستگير شد. وي در خاتمه اظهار داشت : متهم ضمن تشکيل پرونده جهت تحقيقات تکميلي در اختيار مبادي ذي صلاح قرار گرفته است.


 ورود غيرمجاز اتوبوس به اتاقک کارگري 5 تن را راهي بيمارستان کرد 

يک دستگاه اتوبوس بامداد ديروز براي جلوگيري از برخورد با يک دستگاه خودروي سواري از مسير اصلي منحرف و با يک اتاقک کارگري در حاشيه خيابان برخورد کرد و پنج نفر را راهي بيمارستان کرد. به گزارش ايسنا، در ساعت 2بامداد صبح ديروز، آتش نشانان ايستگاه 59، از طريق تماس فردي در جريان حادثه اي درجاده احمد آباد مستوفي قرار گرفتند. رضا قديانلو فرمانده آتش نشانان گفت: در برخورد اتوبوس با اتاقک کارگري چهار نفر از مصدومان در لحظات اوليه توسط شهروندان بيرون آورده شدند و يکي ديگر از کارگران در حالي که بر روي تخت در حال استراحت بود، در زير چرخهاي اين اتوبوس گير کرده بود. قديانلو افزود: آتش نشانان با استفاده از تجهيزات ويژه نجات اقدام به ايجاد فضا براي رهاسازي اين کارگر گرفتار کردند و پس از ثابت کردن بدن وي بر روي برانکارد در حالي که از ناحيه کمر، سر،صورت و دست دچار آسيب شديد شده بود، او را به بيرون منتقل و تحويل عوامل اورژانس دادند. به گزارش ايسنا، علت وقوع اين حادثه از سوي کارشناسان راهنمائي و رانندگي منطقه در دست بررسي است. 


 مرگ يک دانش آموز در پي آتش سوزي در خوابگاه شبانه روزي 

بر اثر وقوع آتش سوزي در يک خوابگاه شبانه روزي دانش آموزي در سيستان و بلوچستان يک دانش آموز جان خود را از دست داد. ريگي فرد، معاون عمليات سازمان آتش نشاني استان سيستان و بلوچستان در گفت و گو با ايسنا، درباره جزئيات اين حادثه اظهار کرد: چند روز پيش آتش سوزي در يک خوابگاه شبانه روزي دانش آموزي در منطقه «چاه رحمان» واقع در 185 کيلومتري زاهدان به وقوع پيوست که اهالي محل پس از اطلاع از اين آتش سوزي اقدام به مهار اين حريق کردند.  وي افزود: در زمان وقوع حادثه 67 دانش آموز در خوابگاه حضور داشتند که با کمک اهالي محل و معلمان از محل حادثه ديده خارج شدند، اما يک دانش آموز 13 ساله در اين آتش سوزي جان خود را از دست داد. معاون عمليات سازمان آتش نشاني استان سيستان و بلوچستان با تاکيد بر اينکه وقوع اين حادثه به آتش نشاني زاهدان گزارش نشده است، افزود: اين خوابگاه مربوط به امور عشايري استان سيستان و بلوچستان است. به گفته وي اين حريق حدود ساعت 30:2 بامداد هنگامي که دانش آموزان در خواب بودند رخ داد و تاکنون علت وقوع اين حادثه مشخص نشده است.