نسخه شماره 2494 - 1389/08/15 -

در حمايت از مردم مظلوم فلسطين
شمشيربازان ايران از رقابت با نمايندگان رژيم صهيونيستي سر باز زدند

هفته چهاردهم ليگ برتر فوتبال
پرسپوليس با برتري مقابل نفت به يک امتيازي صدرنشين رسيد

عباس ترابيان خبر داد:
ستاره هاي پيشين فوتبال ايران در تورنمنت صلح

سوريان:
براي کسب بهترين مدال در لندن دورخيز کرده ام

نخستين مدال آور دوچرخه سواري بانوان:
حذف نام تيم بانوان از مسابقات گوانگجو ضربه بدي به مازد

صعود پنج تيم به مرحله دوم قطعي شد
شکست منچسترسيتي و ويارئال

در آستانه انتخاب مربي سال دنيا
بررسي ده مربي برتر جهان


 در حمايت از مردم مظلوم فلسطين
 شمشيربازان ايران از رقابت با نمايندگان رژيم صهيونيستي سر باز زدند  

چهار شمشيرباز کشورمان در رقابت هاي جهاني فرانسه در حمايت از ملت مظلوم و ستم ديده فلسطين برگي ديگر به افتخارات تاريخ ورزش افزودند و مقابل رقباي رژيم جنايتکار و اشغالگر قدس قرار نگرفتند.
به گزارش ايسنا، در اين مسابقات که درسه اسلحه سابر، اپه و فلوره در پاريس در حال برگزاري است حامد صداقتي و سيد حسين عابدي ملي پوشان اسلحه اپه، رقباي رژيم اشغالگر قدس را به رسميت نشناختند و در مسابقه حضور نيفتند.
همچنين در اسلحه فلوره محمد حسين ابراهيمي و حامد صياد قنبري نيز پس از اينکه براساس قرعه با نمايندگاني از رژيم اشغالگر قدس مواجه شدند، مقابل اين حريفان به ميدان نرفتند.
دررقابت هاي اسلحه اپه علي يعقوبيان و محمدرضايي هر کدام با کسب 4 پيروزي و قبول دو شکست به مرحله حذفي صعود کرده و رقابت هاي خود را پيگيري مي کنند.
در اسلحه سابر حميد رضا طاهرخاني براي اينکه مقابل حريفي از رژيم اشغالگر قدس به ميدان نرود در مرحله حذفي 96 نفر برتر نتيجه را مقابل حريفي از اوکراين واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.
در همين اسلحه مجتبي عابديني پس از صعود به مرحله حذفي 96 نفري مقابل پيله قهرمان جهان و المپيک 13-15 باخت و حذف شد.
پرويز درويشي نيز مقابل سابريست آمريکايي در جدول 96 تايي در حالي که 2-3 پيش بود به علت آسيب ديدگي زانو با راي داور اجازه ادامه بازي نيافت.


 هفته چهاردهم ليگ برتر فوتبال
 پرسپوليس با برتري مقابل نفت به يک امتيازي صدرنشين رسيد 

تيم فوتبال پرسپوليس با برتري برابر نفت تهران به يک امتيازي ذوب آهن در صدر جدول رسيد.
به گزارش فارس، آخرين ديدار هفته چهاردهم ليگ برتر (به استثناي ديدار صبا و سپاهان که به دليل حضور 3 بازيکن سپاهان در تيم اميد لغو شده است) از ساعت 30:16 در ورزشگاه آزادي و در حضور بيش از 25 هزار تماشاگر برگزار شد که در اين ديدار پرسپوليس با نتيجه 3 بر يک به برتري رسيد.
اشپتيم آرفي در دقايق 11و50 و عليرضا نورمحمدي در دقيقه 81 براي پرسپوليس گلزني کردند و بهمن طهماسبي در دقيقه 21 از روي نقطه پنالتي تک گل نفت تهران را به ثمر رساند.
آرفي در دقيقه 48 بارديگر گلزني کرد که کمک داور اين گل را به دليل آفسايد بودن قبول نکرد.
به اين ترتيب پرسپوليس 27 امتيازي شد و با يک امتياز کمتر نسبت به ذوب آهن در رده دوم جدول ليگ برتر ايستاد.
محمود رفيعي داور مسابقه به مهدي محمدزاده، حسين آشنا، سجاد فيض الهي و حميدرضا فتحي از نفت و سپهر حيدري از پرسپوليس کارت زرد نشان داد.
ترکيب پرسپوليس:
عليرضا حقيقي، سپهر حيدري، عليرضا نورمحمدي، سيد جلال اکبري، مازيار زارع، حسين بادامکي، محمد نوري( از دقيقه 65 کريم باقري)، امير حسين فشنگچي، هادي نوروزي( از دقيقه 89 محمد پروين)، سامان  آقازماني( از دقيقه 75 مجتبي شيري)،  اشپتيم آرفي،
سرمربي: علي دايي
ترکيب تيم نفت تهران:
حسين آشنا، حميد رضا فتحي، اسماعيل علي شيرازي، سيامک کورشي( از دقيقه 53 اکبر صغيري)، امين حاج محمدي(از دقيقه 74 محمدرضا نيک نهال)، محمد مهرآزما، خلدون ابراهيم، عليرضا عزتي، مهدي محمدزاده، هادي رکابي و بهمن طهماسبي( از دقيقه 59 سجاد فيض الهي)
سرمربي: حسين فرکي
راه آهن 3- استيل آذين صفر
در ديگر ديدار برگزار شده راه آهن شهرري در ورزشگاه اکباتان تهران ميزبان استيل آذين بود و در پايان با نتيجه  3 بر صفر شاگردان افشين پيرواني را شکست داد. رودريگو لوپز، ايمان رزاقي راد و بهادر عبدي سه بار براي شاگردان مهدي تارتار گلزني کردند تا راه آهن که با شکست مقابل استقلال نوار پيروزي هايشان قطع شده بود، بار ديگر طعم برد را بچشند.
سايپا 2- مس 4
سايپاي کرج در ورزشگاه انقلاب کرج ميزبان مس کرمان بود و در پايان با نتيجه ي 4 بر 2 تن به شکست داد. فراز فاطمي، فرزاد حسين خاني ، محمد منصوري و احمد حسن زاده براي مس گلزني کردند تا ششمين پيروزي شاگردان صمد مرفاوي در ليگ برتر رقم بخورد. دو گل عباس محمدزاده تنها از سنگيني شکست براي سايپا کم کرد.
شاهين بوشهر 1- شهرداري تبريز 1
شاهين بوشهر در ورزشگاه تختي اين شهر ميزبان شهرداري تبريز بود و در پايان به تساوي يک بر يک رضايت داد. نوري براي شاهين و بائو براي شهرداري در اين ديدار گلزني کردند.
سپاهان - صباي قم(به تعويق افتاد)
ديدار تيم هاي سپاهان اصفهان و صباي قم به دليل حضور سه بازيکن از تيم سپاهان در تيم اميد به زمان ديگري موکول شد.
نگاهي به نتايج هفته ي چهاردهم ليگ برتر
چهارشنبه
ذوب آهن 1 (ايگور کاسترو 18)
پاس همدان صفر
نفت آبادان 2 (نبي ساکي 29، لئون پاجاچيان 76)
استقلال تهران صفر
تراکتورسازي 2 (آندرانيک تيموريان 8 ، علي عليزاده 24)
پيکان قزوين يک (امير ميربزرگي 5)
ملوان انزلي يک (پژمان نوري 58)
فولاد خوزستان صفر
پنج شنبه
پرسپوليس تهران 3 (اشپيتيم آرفي 12 و 50، عليرضا نورمحمدي 82)
نفت تهران يک (بهمن طهماسبي 21)
شاهين بوشهر يک (مهدي نوري 45)
شهرداري تبريز يک ( ميثم بائو 21)
راهآهن شهرري 3 (رودريگو لوپز 8، ايمان رزاقي راد 13،بهادر عبدي 88)
استيل آذين صفر
سايپاي کرج 2 ( عباس محمدرضايي 7 و 85)
مس کرمان 4 (فراز فاطمي 1، فرزاد حسين خاني 39، محمد منصوري 51، احمدحسن زاده 78)
صباي قم - سپاهان اصفهان (به تعويق افتاد)
جدول رده بندي ليگ برتر
1- ذوب آهن 28 امتياز
2- پرسپوليس 27 امتياز
3- استقلال 24 امتياز ( يک بازي کمتر)


 عباس ترابيان خبر داد:
 ستاره هاي پيشين فوتبال ايران در تورنمنت صلح  

تيمي متشکل از بازيکنان پيشين فوتبال ايران که ميانگين سني آنها بين 35 تا 42 سال است در تورنمنت بين المللي مکزيک شرکت خواهند کرد.
عباس ترابيان، سرپرست کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال با اعلام اين خبر به خبرنگار مهر گفت: سازماني که وابسته و مرتبط با سازمان ملل متحد است، قصد دارد در ماه دسامبر سالجاري ميلادي در کشور مکزيک تورنمنتي با حضور تيم هاي که بين کشورهاي آنها رابطه سرد سياسي وجود دارد، برگزار کند.
وي با اشاره به اينکه سازمان يادشده از طريق سفارت ايران در مکزيک خواهان حضور تيم کشورمان در اين تورنمنت شده است، افزود: در اين رقابت بين المللي علاوه بر تيم ايران، تيم هاي اسپانيا، آمريکا، انگلستان، مکزيک، گواتمالا و ... نيز حضور خواهند داشت.
سرپرست کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال در ادامه افزود: قرار است در اين تورنمنت تيم ها با بازيکناني که رده سني آنها بين 35 تا 42 سال است و توانايي 90 دقيقه بازي را دارند، به ميدان بروند.
ترابيان خاطرنشان کرد: هر تيم براي حضور در اين تورنمنت حداقل بايد چند بازيکن شاخص از سال هاي گذشته فوتبال آن کشور را در اختيار داشته باشد.
وي در خاتمه تصريح کرد: بايد در فدراسيون فوتبال جلساتي برگزار کنيم و ضمن گزينش بازيکنان، يک مربي خوب و موجه نيز براي هدايت اين تيم انتخاب کنيم.


 سوريان:
 براي کسب بهترين مدال در لندن دورخيز کرده ام 

دارنده پنج مدال طلاي جهان گفت: براي کسب بهترين مدال در المپيک لندن دورخيز کرده ام و براي رسيدن به اين هدف با تمام وجود تمرين مي کنم.  حميد سوريان کشتي گير فرنگي کار وزن 55 کيلوگرم در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: براي اينکه صاحب پنجمين مدال طلاي جهان شوم از اوايل سال جاري تمرينات خود را از سر گرفتم و با روحيه بالا راهي مسکو شدم و با استفاده از فرصتها مزد زحمات خود و مربيانم را گرفتم.
وي ادامه داد: از روي سکوي جهاني مسکو که پائين آمدم برنامه ام حضور در بازيهاي آسيايي بود و به همين دليل بلافاصله بعد از بازگشت به کشور تمريناتم را از سرگرفتم.
سوريان تصريح کرد: شايد حضور حريف چغر و کشتي بلد کره اي " گيوم جين چويي" که در فينال جهاني مسکو وي را شکست دادم کمي کار را براي من در گوانگجو سخت کند ولي با تمام وجود براي قرار گرفتن بر روي سکوي نخست تلاش خواهم کرد ولي هيچ حريفي را دستکم نمي گيرم.
وي تاکيد کرد: وظيفه من کشتي گرفتن است و در اين ميان کادر فني نيز از من خواستند که در چين نيز به ميدان بروم، اعتقاد دارم زماني مناسبي بين اين ميدان رقابت هاي جهاني و بازيهاي آسيايي وجود دارد و فکر نمي کنم کشتي گيران مشکل خاصي داشته باشند.
وي در پايان خاطرنشان کرد: براي جبران آن شکست نا باورانه در پکن و کسب بهترين مدال در المپيک لندن دورخيز کرده ام و اگر در فرصت چند ساله تا شروع اين رقابتها مشکلاتي مثل ضربخوردگي  سر راهم قرار نگيرد، يقين بدانيد در لندن بروي سکو خواهم رفت.


 نخستين مدال آور دوچرخه سواري بانوان:
 حذف نام تيم بانوان از مسابقات گوانگجو ضربه بدي به مازد 

نخستين مدال آور تاريخ دوچرخه سواري بانوان کشور در مسابقات آسيايي گفت: حذف نام تيم بانوان توسط کميته ملي المپيک از مسابقات گوانگجو ضربه  بدي به ما زد.
به گزارش ايسنا، مريم عابدي، اولين مدال آور تاريخ دوچرخه سواري بانوان ايران در رقابت هاي کاپ آسيايي تايلند در رشته تايم تريل موفق به کسب مدال برنز شد، وي که از سن 4 سالگي به ورزش شنا مشغول بود و به گفته خودش به دليل اينکه شنا در بخش بانوان در حد قهرماني کشور محدود مي شود، به ورزش دوچرخه سواري رو آورد و از سال 1385 که اولين دوره مسابقات دوچرخه سواري قهرماني کشور در بخش بانوان برگزار شد تا سال جاري در هر دوره موفق به کسب مقام قهرماني و در سال هاي 86 و 87 ستاره مسابقات قهرماني کشور نيز لقب گرفت.
يکي از ويژگي هايي که اين ورزشکار را نسبت به ساير ورزشکاران زن اين رشته متمايز مي کند شرايط فيزيکي بدن وي است که به موجب آن در هر دو بخش استقامت(جاده) و سرعت(پيست) توانايي رقابت با سايرين را دارد و در هر دو رشته داراي مقام است.
وي که اصالتا اهل استان گلستان است، حضور در مشهد و زندگي در اين شهر را دليل اصلي روي آوردن به رشته دوچرخه سواري عنوان مي کند.
عابدي گفت: تصميم داشتم مسابقات آسيايي گوانگجو آخرين فعاليت ورزشي ام باشد،  اما متاسفانه بعد از مسابقات تايلند کميته ملي المپيک تصميم گرفت که تيم دوچرخه سواري بانوان در گوانگجو شرکت نکند که اين مساله ضربه بدي به بانوان دوچرخه سوار و به خصوص من زد، چرا که از نظر رواني خسته شده ام و دوست دارم ورزش را از اين پس در حد سلامتي ام ادامه دهم و گوانگجو مي توانست پايان فعاليت حرفه اي ورزشي ام باشد.


 صعود پنج تيم به مرحله دوم قطعي شد
 شکست منچسترسيتي و ويارئال  

در پايان هفته چهارم از مرحله گروهي مسابقات فوتبال ليگ اروپا صعود پنج تيم به مرحله دوم اين رقابت ها قطعي شد.
به گزارش مهر، مسابقات فوتبال ليگ اروپا پنجشنبه شب با برگزاري 24 بازي در گروه هاي 12 گانه پيگيري شد. در پايان ديدارهاي شب گذشته که از هفته چهارم مسابقات برگزار شد، تيم هاي باته بوريسف بلاروس، زسکا مسکو و زنيت سنت پطرزبورگ روسيه، اشتوتگارت آلمان و پورتوي پرتغال جواز صعود به مرحله دوم مسابقات را بدست آوردند.
گروه:A
يوونتوس ايتاليا صفر - سالزبورگ اتريش صفر
لخ پوزنان لهستان 3 - منچسترسيتي انگلستان يک
جدول رده بندي:
1- لخ پوزنان لهستان 7 امتياز - تفاضل گل 22- منچسترسيتي 7 امتياز - تفاضل گل 23- يوونتوس 4 امتياز، 4- سالزبورگ اتريش 2 امتياز
گروه:B
بايرلورکوزن آلمان يک - آريس سالونيکي يونان صفر
گل: آرتور ويدال (90)
روزنبرگ نروژ يک - آتلتيکومادريد اسپانيا 2
گل ها: مارکوس هنريکسن (52) براي روزنبرگ و سرجيو آگوئرو (4) و تياگو مندز (84) براي آتلتيکومادريد
جدول رده بندي:
1- بايرلورکوزن آلمان 8 امتياز، 2- آتلتيکومادريد اسپانيا 7 امتياز، 3- آريس سالونيکي يونان 4 امتياز، 4- روزنبرگ نروژ 3 امتياز
گروه:C
گنت بلژيک 3 - اسپورتينگ ليسبون پرتغال يک
لفسکي صوفياي بلغارستان 2 - ليل فرانسه 2
جدول رده بندي:
1- اسپورتينگ ليسبون پرتغال 9 امتياز، 2- ليل فرانسه 5 امتياز، 3- گنت بلژيک 4 امتياز - تفاضل گل 34- لفسکي صوفياي بلغارستان 4 امتياز - تفاضل گل 5-
گروه:D
بروژ بلژيک صفر - ديناموزاگرب کرواسي 2
پائوک سالونيکي يونان يک - ويارئال اسپانيا صفر
جدول رده بندي:
1- ديناموزاگرب کرواسي 7 امتياز - تفاضل گل 32-  پائوک سالونيکي يونان 7 امتياز - تفاضل گل 13- ويارئال اسپانيا 6 امتياز، 4- بروژ بلژيک 2 امتياز
گروه:E
باته بوريسف بلاروس 3 - شريف مولداوي يک
دينامو کي يف اوکراين 2 - آلکمار هلند صفر
گل ها: آرتم ميلفسکي (47 و 61)
جدول رده بندي:
1- باته بوريسف بلاروس 10 امتياز، 2- ديناموکي يف 7 امتياز، 3- شريف مولداوي 3 امتياز - تفاضل گل 24- آلکمار هلند 3 امتياز - تفاضل گل 5-
گروه:F
زسکا مسکوي روسيه 3 - پالرموي ايتاليا يک
لوزان اسپورتس سوئيس يک - اسپارتاپراگ جمهوري چک 3
جدول رده بندي:
1- زسکا مسکوي روسيه 12 امتياز، 2- اسپارتاپراگ جمهوري چک 7 امتياز، 3- پالرموي ايتاليا 3 امتياز، 4- لوزان اسپورتس سوئيس يک امتياز
گروه:G
آاک آتن يونان يک - اندرلشت بلژيک يک
هايدوک اشپليت کرواسي 2 - زنيت سنت پطرزبورگ روسيه 3
جدول رده بندي:
1- زنيت سنت پطرزبورگ روسيه 12 امتياز، 2- اندرلشت بلژيک 4 امتياز- تفاضل گل صفر، 3- آاک آتن 4 امتياز - تفاضل گل 34- هايدوک اشپليت کرواسي 3 امتياز
گروه:H
ختافه اسپانيا صفر - اشتوتگارت آلمان 3
اودنسه دانمارک 2 - يانگ بويز سوئيس صفر
جدول رده بندي:
1-  اشتوتگارت آلمان 12 امتياز، 2- يانگ بويز سوئيس 6 امتياز، 3- اودنسه دانمارک 3 امتياز - تفاضل گل 24- ختافه اسپانيا 3 امتياز - تفاضل گل 5-
گروه:I
آيندهوون هلند 3 - دبرسن مجارستان صفر
سامپدورياي ايتاليا صفر - متاليست اوکراين صفر
جدول رده بندي:
1- آيندهوون هلند 10 امتياز، 2- متاليست اوکراين 7 امتياز، 3- سامپدورياي ايتاليا 5 امتياز، 4- دبرسن مجارستان بدون امتياز
گروه:J
پاريسن ژرمن فرانسه صفر - بروسيا دورتموند آلمان صفر
سوياي اسپانيا 4 - کارپاتي اوکراين صفر
جدول رده بندي:
1- سويا اسپانيا 9 امتياز، 2- پاريسن ژرمن فرانسه 8 امتياز، 3- بروسيا دورتموند آلمان 5 امتياز، 4- کارپاتي اوکراين بدون امتياز
گروه:K
ليورپول انگلستان 3 - ناپولي ايتاليا يک
گل ها: استيون جرارد (75، 88 - پنالتي و 89) براي ليورپول و لاوازي (28) براي ناپولي
استوا بخارست روماني 3 - اوترخت هلند يک
جدول رده بندي:
1- ليورپول انگلستان 8 امتياز، 2-  استوا بخارست روماني 5 امتياز، 3- ناپولي ايتاليا 3 امتياز - تفاضل گل 24- اوترخت هلند 3 امتياز - تفاضل گل 2-
گروه:L
پورتوي پرتغال يک - بشيکتاش ترکيه يک
راپيدوين اتريش يک - زسکا صوفياي بلغارستان 2
جدول رده بندي:
1- پورتوي پرتغال 10 امتياز، 2- بشيکتاش ترکيه 7 امتياز، 3- راپيدوين اتريش 3 امتياز - تفاضل گل 34- زسکا صوفياي بلغارستان 3 امتياز - تفاضل گل 3-


 در آستانه انتخاب مربي سال دنيا
 بررسي ده مربي برتر جهان  

سايت فيفا در گزارشي به معرفي و بررسي عملکرد 10 مربي برتر جهان پرداخت.
به گزارش ايسنا، همزمان با اعلام اسامي نامزدهاي دريافت توپ طلاي جهان در سال 2010، فهرست نامزدهاي مربيان برتر هم اعلام شد. در ميان 10 مربي که بيشترين شانس ر براي دريافت عنوان بهترين مربي سال جهان دارند، شش مربي باشگاهي و 4 مربي تيم هاي ملي به چشم مي خورد. مراسم انتخاب بهترين بازيکن و مربي سال جهان با راي سرمربيان و کاپيتان هاي تيم ملي و خبرنگاران روز دهم ژانويه برگزار خواهد شد. در ادامه 10 مربي که بيشترن شانس را براي دريافت اين عنوان دارند به ترتيب حروف الفبا (انگليسي) مورد بررسي قرار گرفته اند.

کارلو آنچلوتي از ايتاليا (چلسي)

آنچلوتي دومين فصل حضورش در چلسي را پشت سر مي گذارد، اما اين مربي ايتاليايي توانست در نخستين سال حضورش در جمع آبي هاي لندن به سلطه  سه ساله شياطين سرخ در ليگ جزيره پايان دهد. سرمربي پيشين ميلان علاوه بر قهرماني در ليگ برتر، جام اتحاديه را هم براي تيمش به ارمغان آورد. چلسي فصل گذشته در خط حمله بسيار آتشين نشان داد و با رکورد 103 گل زده در 38 بازي به کار خود پايان داد.

ويسنته دل بوسکه از اسپانيا (تيم ملي اسپانيا)

سرمربي پيشين رئال مادريد پس از ثبت رکورد پيروزي در هر 10 مسابقه  انتخابي جام جهاني، تيم ملي اسپانيا را به مقام قهرماني جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي رساند. علاوه بر نظم بالا و سبک خاص بازي اسپانيا، اين تيم در خط دفاع هم مستحکم نشان داد و در جام جهاني توانست در 4 بازي پياپي دروازه اش را بسته نگه دارد. بازي هاي درخشان تيم ملي اسپانيا در جام جهاني، اين مربي را به عنوان يکي از گزينه هاي اصلي کسب عنوان بهترين مربي سال 2010 معرفي کرده است.

الکس فرگوسن از اسکاتلند (منچستريونايتد)

سر الکس فرگوسن در طول 24 سال حضور مستمر در منچستريونايتد هر عنوان و مقامي که ممکن بوده را به دست آورده است. تيم تحت هدايت او در اين سالها در 1300 بازي بيش از 2500 گل به ثمر رسانده است. فصل فوتبالي 10-2009 هرچند براي شياطين سرخ به خوبي سپري نشد و اين تيم نتوانست چهارمين قهرماني پياپي اش را به دست آورد، اما باز هم فرگوسن بدون جام فصل را به پايان نبرد و جام حذفي و خيريه را براي تيمش به ارمغان آورد.
پپ گوارديولا از اسپانيا (بارسلونا)
گوارديولا جوان ترين مربي تاريخ فوتبال دنيا است که توانسته ليگ قهرمانان اروپا را فتح کند. سرمربي جوان آبي و اناري ها اين کار بزرگ را در سال 2009 انجام داد. گوارديولا در اين سال با تکيه بر سبک هجومي يوهان کرويف، ک زماني مربي خود او بود، تمام جام هاي قهرماني را به دست آورد. بارسلونا فصل گذشته با هدايت اين مربي دومين قهرماني پياپي اش را در لاليگا جشن گرفت و با ثبت رکورد خيره کننده 99 امتياز جام قهرماني را به نوکمپ برد. گوارديولا در طي دو سالي که در بارسلونا حضور داشت 4 بار در ديدار حساس الکلاسيکو تيمش را رهبري کرد و در هر 4 مسابقه پيروز از زمين مسابقه خارج شد.

يوآخيم لو از آلمان (تيم ملي آلمان)

پيروزي هاي درخشان تيم ملي آلمان مقابل تيم هاي انگليس و آرژانتين که با نتايج 4 بر يک و 4 بر صفر رقم خورد هرگز تحت الشعاع شکست خفيف يک بر صفر مقابل اسپانيا در مرحله  نيمه نهايي جام جهاني قرار نگرفت. تيم ملي آلمان در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي با وجود اين که جوان ترين تيم تاريخ اين کشور را داشت و برخي بازيکنان کليدي اين تيم مانند مياشئيل بالاک هم به دليل آسيب ديدگي نتوانستند در اين رقابت ها حاضر شوند، نتايج خوبي کسب کرد و با سرافرازي و افتخار آفريقاي جنوبي را ترک کرد. تيم ملي آلمان پس از نمايش خيره کننده در جام جهاني، در مرحله  مقدماتي يورو 2012 هم نمايشي دلپذير داشته و فوتبالي نتيجه گرا و در عين حال زيبا و تماشايي به نمايش مي گذارد.

ژوزه مورينيو از پرتغال (اينتر و رئال مادريد)

تاکتيسين پرتغالي فصل گذشته قهرماني "سه گانه" را براي نراتزوري به ارمغان آورد. اين عناوين قهرماني براي باشگاهي مانند اينتر يک شاهکار بي نظير محسوب مي شد. مورينيو سرموين مربي در تاريخ فوتبال دنيا است که توانسته جام قهرماني ليگ قهرمانان اروپا را که معتبرترين جام قهرماني در سطح قاره به شمار مي رود، با دو تيم مختلف به دست آورد. نخستين قهرماني مورينيو به سال 2004 بر مي گردد که در ميان تعجب تمام تيم هاي مدعي اين تيم را به مقام قهرماني رساند. مورينيوي رتغالي تابستان سال جاري راهي مادريد شد تا بتواند يگانه مربي دنيا شود که با سه تيم قهرماني در ليگ قهرمانان را تجربه کرده است.

اسکار تابارس از اروگوئه (تيم ملي اروگوئه)

اروگوئه با پيروزي مقابل کاستاريکا در ديدار پلي آف راهي جام جهاني شد، اما توانست براي نخستين بار در 40 سال اخير به مرحله نيمه نهايي راه پيدا کند. اسکار تابارس در کنار استفاده از ستاره هايي مانند فورلان و سوآرس توانست با استفاده از پنانسيل بالاي هجومي تيمش افتخاري را براي اين کشور آمريکاي لاتين رقم بزند.

لوييس فان خال از هلند (بايرن مونيخ)

مربي هلندي بايرن مونيخ توانست با قهرمان کردن بايرن مونيخ در بوندسليگا و جام حذفي و همچنين حضور در ديدار پاياني ليگ قهرمانان اروپا، فصل موفقي را پشت سر بگذارد. آنچه اين موفقيت را با ارزش تر مي کند اين است که بايرن مونيخ فصل را بسيار ضعيف شروع کرده بود و از ابتداي فصل بازيکنان آسيب ديده بسيار زيادي داشت.

برت فان مارويک از هلند (تيم ملي هلند)

فان مارويک دو سال بعد از جانشيني در سمت فان باستن توانست تيم ملي هلند را به ديدار پاياني جام جهاني برساند. مربي خونسرد و فلسفه گراي تيم ملي هلند توانست تيم با کيفيتي را براي حضور در جام جهاني آماده کند. هرچند کار خيره کننده لاله هاي نارنجي در پايان نيمه تمام ماند و هلند در ديدار پاياني در وقت اضافه مغلوب اسپانيا شد.

آرسن ونگر از فرانسه (آرسنال)

سرمربي فرانسوي توپچي ها از سال 1996 تاکنون در بيش از 800 مسابقه روي نيمکت اين تيم نشسته است. ونگر سي و يکم اکتبر سال 2009 هزارمين امتيازش را براي تيم پايتخت نشين انگليس به دست آورد. اين مربي که به سبک بازي روان و فوتبا هجومي معروف است، اميد زيادي دارد، امسال با مجموعه اي از بازيکنان جوان قهرماني در ليگ قهرمانان را به دست بياورد، چرا که ديدار پاياني در ورزشگاه ويمبلي برگزار مي شود.