نسخه شماره 2478 - 1389/07/26 -


مسابقه تيم هايي که بازيکن در تيم اميد دارند لغو نمي شود

دبير کميته انضباطي باشگاه پرسپوليس:
محروميت شيث رضايي فني بوده است

پورحيدري:
براي رويارويي با پاس از اوليايي رخصت مي گيريم


دعوت از20 بازيکن به اردوي پاياني تيم فوتبال اميد

همزمان با روز تربيت بدني و ورزش
درنگي بربرش هاي خاطره انگيز فوتبال ملي


اخبار داخلي


اخبار خارجي


 مسابقه تيم هايي که بازيکن در تيم اميد دارند لغو نمي شود 

رئيس سازمان ليگ برتر گفت: تيم هايي که بازيکن در تيم اميد داشته باشند بايد طبق برنامه به ميدان بروند و مسابقاتشان لغو نخواهد شد.
به گزارش مهر، عزيز محمدي در پايان نشست کميته فني تيم هاي ملي در خصوص اينکه کفاشيان گفته بود در نشست در مورد ادامه همکاري با علي دوستي در تيم جوانان تصميم گيري مي شود گفت: در اين نشست از علي دوستي حمايت شد و همه اعضا از عملکردش حمايت کردند.
وي ادامه داد: دوستي تيمي را به مسابقات برد که در رده نوجوانان در مسابقات آسيايي و جهاني موفق بوده است. اين مربي مي توانست بازيکنان بزرگتري را به مسابقات جوانان برود اما ريسک کرد و با نفراتي در اين رقابتها شرکت کرد که حداقل يک سال و نيم از تيم هاي ديگر کوچک تر بودند که اين آينده نگري و استراتژي فدراسيون فوتبال است. رئيس سازمان ليگ برترهمچنين تاکيد کرد: امروز پيرواني هم براي گوانگجو چنين ريسکي را انجام داده است و بازيکناني را به اين مسابقات مي برد که زير21 سال هستند در صورتي که مسابقات با بازيکنان زير 23 سال برگزار مي شود. اين يعني آينده نگري و يک ريسک بزرگ ما يا بايد به فکر قهرماني در گوانگجو باشيم يا صعود به المپيک امروز 17 بازيکن تيم اميد مي توانند اسفندماه در مقدماتي المپيک به ميدان بروند و منطقي تر آن است که آنها در گوانگجو تجربه بيشتري را به دست آورند. عزيز محمدي در پاسخ به اين سوال که آيا تيم هايي که بازيکنانشان تيم اميد را در گوانگجو همراهي مي کند مسابقاتشان لغو مي شود اظهار داشت: نه اصلا اين گونه نيست و مسابقات طبق روال قبلي ادامه خواهد يافت.
وي همچنين خاطرنشان کرد: خود مربيان اميد هم نظرشان اين بود که از بازيکنان زير 21 سال در گوانگجو استفاده کنند که قطعا اين آينده نگري به سود تيم هاي فوتبال خواهد بود.


 دبير کميته انضباطي باشگاه پرسپوليس:
 محروميت شيث رضايي فني بوده است  

دبير کميته انضباطي باشگاه پرسپوليس گفت: محروميت شيث رضايي طبق نظر علي دايي و فني بوده است.
به گزارش ايسنا، منصور بيگ محمدلو در رابطه با محروميت شيث رضايي از حضور در تمرينات اظهار کرد: قرار بود که علي دايي عملکرد فني بازيکنان را در دو بازي ملوان و استقلال بررسي کند و نتيجه را به باشگاه اعلام کند. طبق نظر دايي، شيث رضايي تا اطلاع ثانوي و تا زماني که کميته انضباطي تشکيل جلسه دهد و حکم خود را در اين زمينه اعلام کند، از حضور در تمرين پرسپوليس محروم است.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا شيث تنها به دليل مسائل فني از تمرين کردن محروم شده است، گفت: آنچه که اعلام کرده بودند، مسائل فني بود. به هر حال مي دانيم که خود دايي که از افتخارات فوتبال ماست و بر کار خود نيز احاطه دارد، بايد جوابگوي مسائل فني باشد و من فکر مي کنم که اين کار با هماهنگي با کاشاني صورت گرفته چرا که کاشاني هم نظر سرمربي خود را اعمال مي کند.
وي در مورد اين شايعه  که حضور دو تن از بازيکنان پرسپوليس در يک مهماني شبانه باعث اين محروميت شده، عنوان کرد: تا جايي که من اطلاع دارم دليل اين محروميت فني بوده است و از اين موضوع نيز هيچ خبري ندارم. فعلا بحث ممنوعيت تمرين رضايي قطعي است و بايد صبر کنيم تا با برگزاري جلسه کميته انضباطي، وضعيت او مشخص شود.
مدير روابط عمومي پرسپوليس در پاسخ به اين سوال که پس با اين شرايط اگر جلسه  کميته انضباطي تشکيل نشود، شيث در دو بازي جام حذفي مقابل نفت محمودآباد و ليگ برتر برابر ذوب آهن حضور نخواهد داشت، گفت: قاعدتا اگر جلسه  کميته انضباطي تا هفته بعد تشکيل نشود، شيث نمي تواند در اين دو بازي حضور پيدا کند.
وي در رابطه با نتيجه پرونده محمد پروين نيز گفت: راي پرونده محمد پروين صادر شده اما به دليل تعطيلي تمرين و براي اين که پس از اعلام آن مشکل خاصي پيش نيايد، آن را امروز اعلام مي کنيم.


 پورحيدري:
 براي رويارويي با پاس از اوليايي رخصت مي گيريم 

سرپرست تيم فوتبال استقلال گفت: با بررسي هايي که با نرم افزار انجام داديم، ثابت مي کنيم گل پرسپوليس آفسايد بوده است.
به گزارش فارس: منصور پورحيدري، درباره دربي 69 اظهار داشت: براي دربي سناريويي نداشتيم; اما بازي طبق برنامه هاي اسقلال پيش رفت.
وي در پاسخ به اينکه براي کسب 3 امتياز بازي برابر پرسپوليس برنامه داشتيد، گفت: براي بردن پرسپوليس برنامه داشتيم و با پافشاري، اين برنامه را از دقيقه يک تا 90 بازي به اجرا درآورديم. در نهايت هم توانستيم آنها را با يک گل شکست دهيم. برنامه ما براي پرسپوليس اين بود که با توجه به دفاع کند آنها، تيمشان را به زمين خودمان بکشانيم. در اين فاصله، از مهاجمان سرعتي مان استفاده کنيم و با يک ضد حمله، به آنها گل بزنيم که برنامه استقلال عملي شد.
پورحيدري درباره عدم مصاحبه برخي بازيکنان استقلال در پايان دربي، يادآور شد: بازي را برده بوديم و دليلي براي مصاحبه نکردن نداشتيم; اما بازي تمام نشده، تعدادي از خبرنگاران به زمين مي آيند. در آن موقع، فوتباليست ها شرايط خاص و احساسي دارند و امکان دارد حرفي بزنند که مناسب نباشد. خوشحالم اين ديدار را برديم; وگرنه حرف هاي بيشتري پشت سر ما زده مي شد.
سرپرست تيم فوتبال استقلال در مورد گل مردود پرسپوليس، عنوان کرد: بارها با نرم افزار خاصي که داريم، صحنه به گل رسيدن پرسپوليس را از چند زاويه مختلف مورد بررسي قرار داديم. معتقديم گل صدرصد آفسايد بوده و حتي اين موضوع را نيز ثابت مي کنيم.
وي در خصوص بازي اسقلال برابر پاس در جام حذفي اظهار داشت: با توجه به اينکه چندين سال در پاس بوده ام، وضعيت آنها را به خوبي مي دانم. خوشحالم بار ديگر به بهانه فوتبال، به همدان خواهم رفت. بازي با پاس براي ما خيلي مهم و حساس است. دوست نداريم به هيچ قيمتي جام حذفي را از دست بدهيم. براي کسب اين جام تمام تلاشمان را به کار مي گيريم.
مدير فني سابق پاس همدان افزود: واقعا پاس را دوست دارم چون يکي از ارکان اصلي شکل گرفتن اين تيم به شيوه امروزي بودم. بيشتر از بنده، کاظم اوليايي نقش به سزايي داشت و جاي وي در اين ديدار خالي خواهد بود. بايد اين را بگويم که در درجه اول، پاس به اوليايي تعلق دارد. استقلال براي رفتن به همدان و رويارويي با اين تيم، از وي رخصت خواهد گرفت.
ديدار تيم هاي استقلال و پاس همدان در جام حذفي روز سه شنبه 27 مهر ماه در ورزشگاه قدس همدان برگزار خواهد شد.


 دعوت از20 بازيکن به اردوي پاياني تيم فوتبال اميد  

مرحله نهايي اردوي تيم فوتبال اميد به منظور حضور در بازي هاي آسيايي گوانگجو از سوم آبان در آکادمي ملي فوتبال برگزار مي شود.
به گزارش مهر، از سوي کادر فني تيم فوتبال اميد ايران 20 بازيکن به مرحله نهايي اردوي اين تيم که تا زمان اعزام به بازي هاي آسيايي گوانگجو ادامه خواهد داشت، دعوت شدند.
اسامي نفرات دعوت شده به اردوي تيم فوتبال اميد ايران به شرح زير است:
محمد رشيد مظاهري، امير شرفي، حميدرضا علي عسگر، مسعود ابراهيم زاده، رضا طلبه، علي مرزبان، آرش افشين، مهدي دغاغله، محسن مسلمان، حسين ابراهيمي، محمدرضا خلعتبري، کمال کاميابي نيا، صالح خليل آزاد، کريم انصاري فرد، علي زينالي، رسول کر، ايمان موسوي، سيدمهدي رحمتي، احسان حاج صفي و سيدجلال حسيني.
بازيکنان دعوت شده مي بايست ساعت 11 روز دوشنبه سوم آبان ماه در محل آکادمي فوتبال خود را به کادر فني تيم اميد معرفي کنند.
تيم فوتبال اميد در گروهB  مسابقات فوتبال بازي هاي آسيايي گوانگجو با تيم هاي ترکمنستان، بحرين و ويتنام همگروه است و به ترتيب طي روزهاي 17 ، 19 و 22 آبان ماه در مرحله مقدماتي با حريفان خود روبه رو خواهد شد. مسابقات فوتبال بازيهاي آسيايي گوانگجو از 16 آبانماه آغاز مي شود. 


 همزمان با روز تربيت بدني و ورزش
 درنگي بربرش هاي خاطره انگيز فوتبال ملي 
نويسنده : نيما بهدادي مهر

اشک و لبخند، غم و شادي، پيروزي و شکست و افتخار و سقوط  همگي  درون مايه ها و جان مايه هاي شناسايي  ورزش  و کارکرد  اجتماعي آن به شمار مي روند.
در اين ميان  ورزشي چون فوتبال که به يک  نظام  پولساز و صنعتي تبديل شده، از بدو رسانه اي شدن تاکنون با عنصر ديده شدن و خاطره سازي ديداري براي مخاطب  تلويزيوني  در تعاملي قريب  است.
شايد اگر بخواهيم از منظري جامعه شناسامه  و روان شناسانه به جريان رابطه  ميان مثلث جامعه، تلويزيون  و فوتبال  بنگريم کار در تحليل، ساده تر و مصداق هاي بيشتري براي انتقال بهتر مطلب به تفکر عمومي در اختيارمان باشد.
از جنبه نگاه اجتماعي، فوتبال يک پديده جهان شمول به شمار مي رود و در برخي کشورها حتي  نتيجه يک مسابقه فوتبال  به پايداري  يا سقوط  نظام سياسي انجاميده و حتي در برخي از موارد فوتبال عاملي در تکثير وحدت اجتماعي  يا ايجاد گفتمان فرهنگي واحد در لواي پرچم کشورها مي شود. با اين وجه اثر بخشي نمونه هاي قابل اشاره زيادي در خصوص کاکرد اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و حتي سياسي به ذهن مي آيد که به مصداق هايي از خاطرات تصويري فوتبال ملي در قاب تلويزيون و در سه عرصه  مهم بازي هاي آسيايي، جام  ملت هاي آسيا و جام جهاني  اشاره اي خواهم داشت.
فوتبال ملي ايران در طول تاريخ خود همواره خاطره آفرين  و حماسه ساز بوده و به ويژه براي جامعه  پس از انقلا ب اسلا مي  مفاهيمي چون  عرق ملي، غيرت و تعصب وحميت و رادمردي وقتي  در قالب فوتبال  مورد تحليل قرار مي گيرد با چند تصوير روشن روبرو مي شويم. اولين  تصوير براي نسل جوان معاصر، به بازي هاي  آسيايي پکن باز مي گردد; کشور در حال بازسازي خود پس از يک جنگ طاقت فرسا بود و ناکامي در راه رسيدن به جام جهاني 1990  بدجوري در روحيه جمعي ايراني ها اثرگذاري منفي داشت.
تيم ملي با جمعي از برترين بازيکنان تاريخ فوتبال ملي به پکن رفت; نکته جالب رويارويي با کره جنوبي در نيمه نهايي بازي ها بود و تصور اين که ايران بتواند از اين بازي  پيروز  بيرون بيايد با توجه  به آن که کره جنوبي از رقابت هاي جهاني باز مي گشت کمتر به فکر کسي خطور مي کرد اما بازي دفاعي منطقي و ضدحملا ت خطرناک و با برنامه تيم ملي در وقت اضافي نتيجه داد و  با گل مرحوم سيروس قايقران  به فينال  بازي ها رسيديم; در فينال با کره شمالي  روبرو شديم  که يکبار  در مقدماتي همين  رقابت ها از سد اين تيم گذشته بوديم اما بازي  فينال به يک ماراتن بدل شد و در ضربات پنالتي، نبوغ دروازه باني به نام احمدرضا  عابدزاده،  مدال طلا ي فوتبال  را براي ايران به ارمغان آورد; پس از ناکامي در دو دهه و سپري کردن جنگي هشت ساله طعم شيرين  اين مدال تا مدت ها  زير  زبان ايراني ها  ماند و تصاوير دور افتخار جوانان ايراني نيز قابي ماندگار را براي ذهن جامعه ايجاد کرد.
اما دوره ناکامي ها باز هم آغاز شد; در جام ملت هاي 1992، بازي هاي آسيايي 1994 هير و شيما و مقدماتي جام جهاني 1994 آمريکا متحمل شکست هاي بدي شديم و باز هم ياس به تفکر اجتماعي رسوخ کرد.
شروع خوبمان در مقدماتي جام  جهاني وقتي در مرحله دوم با باخت تلخ مقابل عراق آغاز و به شکست تحقير آميز مقابل کره جنوبي انجاميد، ديگر حلا وت پيروزي مقابل ژاپن و کره شمالي برايمان معنايي نداشت و حتي کورسوي اميدي هم که در ديدار با عربستان داشتيم با تزلزل در خط  دفاعي به ياس رسيد; ديگر در تفکر جامعه، فوتبال آن ابهت را نداشت و نزول فاحشي را در رنکينگ بين المللي تجربه مي کرديم.
برخي دواي کار را در مربي خارجي دانستند و ابزارها براي بهره گيري از دانش روز مربيگري به کار افتاد; اما نکته جالب ادامه ناکامي ها بود; به جام ملت هاي 1996 امارات نزديک شده بوديم و نگاه مثبتي به تيم ملي تحت هدايت محمد مايلي کهن نمي شد; انگار به او اعتقادي نداشتيم  و نمي دانستيم انگيزه هايش يک نسل طلا يي را به جامعه فوتبال دوست هديه خواهد داد و او اگرچه با باخت مقابل عراق شروعي متزلزل را در اين رقابت ها تجربه کرد اما اعتمادش به جواناني چون مهدوي کيا، قدرت هاي آن روز فوتبال آسيا رامات کرد; عربستان و کره جنوبي را از پيش رو برداشتيم  و اگر چه نيمه نهايي را در داوري پرابهام جمال قندور مصري واگذار کرديم اما شيرجه طلا يي عابدزاده در رده بندي بازي ها، مدالي را براي ايران به ارمغان آورد که شايد کسب آن در دهه هاي پيش سرشکستگي ورزشي محسوب مي شد اما پس از  يک دهه ناکامي در سطح اول فوتبال آسيا، نمايش دلپذير فوتبال ملي، کسب جام اخلا ق، بهترين بازيکن و آقاي گلي رقابت ها شورو نشاطي ملي را به وجود  آورد.
دور خيز تيم ملي براي جام جهاني 1998 از کسب مقام سومي جام ملتها آغاز شد; در دور اول مالديورا با نتيجه اي غريب بدرقه کرديم و دندان تيز خود را به رقبانشان داديم و وقتي در آغاز مرحله دوم و در بازي ابتدايي خود در ورزشگاه داليان چين بازي باخته  را بابردي شيرين عوض کرديم ديگر همگان به کسب جواز صعود خوشبين شده بودند; اما چند اشتباه تاکتيکي و از دست دادن مهمترين امتيازها در بازي هايي که حتي مساوي در آنها نيز حکم شکست را داشت ما را به بازي پلي آف با ژاپن روانه کرد. واکنش هاي درخشان عابدزاده و غيرتي که او پس از صدمه جدي و اساسي که با برخورد دنده هايش به تيرافقي دروازه برايش به وجود آمد، از خودنشان داد نيز نتوانست جلوي شکست تلخ را بگيرد و ناگزير به انجام بازي با استراليا شديم. تساوي مايوس کننده در آزادي و حملا ت مسلسل وار استراليايي ها در ملبورن چنان فضايي را به وجود آورد که همگان از برنامه ريزي براي دوره بعدي سخن مي گفتند. اما دفاع جانانه مهدي پاشازاده و واکنش هاي روحيه بخش عابدزاده  چنان جان دو باره اي بر تيم ايران دميد که از دو موقعيت طلا يي بهترين بهره را بردند و بدينگونه حماسه ملبورن خلق شد.
هنوز هم صحنه اي  که عزيزي از آفسايد فرار کرد و پاس طلا يي دايي را به زيبايي تبديل به گل کرد چون فيلمي از جلوي چشمانم مي گذرد و نواي شوق برانگيز جواد خياباني که بهترين گزارش عمر خود را انجام داد همچنان در گوش ايرانيان طنين انداز است. وجه اهميت اين بازي چنان بود که رسانه ملي تا چند سال و در سالروز اين بازي تاريخي اقدام به پخش کامل آن مي کرد.
از اين بازي که بگذريم به ديدار قرن مي رسيم; مسابقه اي که گرچه همچون ديگر ديدارهاي جام جهاني ارزيابي مي شد اما حساسيت ها و حواشي پيرامون آن بسيار برجسته تر  از متن بود; تقابل تاريخي ايران و آمريکا در فضاي گفتماني گفت وگوي تمدنها را هنگامي که از بعد تصويري مورد ارزيابي قرار دهيم به چند قاب برجسته مي رسيم که همچنان از جمله تصويرهاي برجسته تاريخ ورزش کشور به شمار مي رود; در صحنه گل اول، اشک هاي حميد استيلي مصداقي از عرق ملي و عشق به ميهن بود وحماسه پيروزي در ديدار قرن آنچنان اهميت داشت  که رهبر انقلا ب در پيامي اين موفقيت ورزشي را تبريک گفتند; فوتبال پس از چند موفقيت مهم  به ورزشي پراهميت براي مسوولا ن تبديل شده بود و همگان ارزش حضور در جام جهاني را دريافته بودند; به همين علت وقتي پس از کسب طلا ي بازيهاي آسيايي1998 تايلند، به توفيقي در جام ملت هاي 2000  لبنان نرسيديم، با بهره گيري از مربي موفقي چون بلا ژويچ که کرواسي را به مقام سومي جام جهاني 1998 رسانده بود، قدم به مقدماتي جام جهاني 2002 گذاشتيم; همه چيز خوب پيش مي رفت و ما در تمامي بازيها موفق عمل کرده بوديم اما بازي مشکوک ايران و بحرين، کاخ آرزوهاي ملت را فروريخت و حتي بازي جانانه مقابل ايرلند نيز نتوانست ما را به جام جهاني برساند و تنها اشک هاي يحيي گل محمدي از ديدار با ايرلند و پرتاب بطري ها به سمت بلا ژويچ در ذهن مخاطبان باقي مانده است.
پس از اين ناکامي بابرانکوايوانکويچ به مسير خود ادامه داديم و رهاورد اين اعتماد طلا ي بازي هاي آسيايي بوسان بود; در جام ملت هاي 2004 چين نيز بازهم در پنالتي از راهيابي به فينال بازمانديم اما جامعه استقبال خوبي از ملي پوشان فوتبال به عمل آورد و وقتي با فوتبال نتيجه گرا و البته نه چندان دلچسب برانکو به جام جهاني رسيديم و با آن وضعيت به کار خود در آوردگاه جهاني پايان داديم، همگان منتظر رسيدن به قهرماني در جام ملتها بودند; اما با از دست دادن جام ملتها و رسيدن به مقام سومي در بازيهاي آسيايي وناکامي در راه رسيدن به جام جهاني 2010 ديگر از طراوت ونشاط در فوتبالمان خبري نيست و حتي اميدواري هايي که قطبي به تيم تحت امرش دارد هم نمي تواند تضميني براي قهرماني درجام ملتها و تکرار خاطرات شيرين گذشته باشد و ما تنها به اميد روزي هستيم که ثبات در رسيدن به جام جهاني وکسب مقام در سطح آسيا به امري روزمره براي فوتبال ملي ما بدل شود.


 اخبار داخلي 

حسن اشجاري تا اطلاع ثانوي محروم شد

بازيکن تيم فوتبال استيل آذين تا اطلاع ثانوي از حضور در کليه رقابت هاي فوتبال محروم شد.
به گزارش ايسنا، کميته انضباطي فدراسيون فوتبال با بررسي گزارش هاي رسيده از بازي دو تيم استيل آذين و سايپا و بر اساس تخلفات محرز حسن اشجاري، با استناد به ماده 11 آئين نامه انضباطي و با صدور قرار موقت از همراهي با استيل آذين در تمامي مسابقات محروم شد.
اشجاري روز دوشنبه سوم آبان ماه به کميته انضباطي احضار شده است تا در جلسه رسيدگي به اتهاماتش شرکت کند.

تيم ملي پاورليفتينگ نابينايان عازم ترکيه شد

گروه ورزش: تيم ملي پاورليفتينگ نابينايان ايران براي حضور در مسابقات جهاني عازم ترکيه  شد. هشتمين دوره مسابقات جهاني پاورليفتينگ (وزنه برداري قدرتي) نابينايان از سه شنبه، 27 مهر به مدت 2 روز در شهر قهرمان ماراش ترکيه آغاز مي شود که تيم پاورليفتينگ کشورمان با 12 ورزشکار در اين رقابت ها شرکت خواهد کرد.
وزنه برداران نابينا و کم بيناي ايران در دوره قبل اين رقابت ها که در آمريکا برگزار شد، با کسب 11 مدال طلا ،8 نقره و 2 برنز عنوان قهرماني را به خود اختصاص داده بود. روسيه و اوکراين از رقيبان اصلي تيم ملي پاورليفتينگ در اين رقابت ها به شمار مي روند.

باستاني کاران جانباز و معلول در آستانه سفر به ترکيه

گروه ورزش:اردوي تدارکاتي تيم ملي باستاني جانبازان و معلولا ن درتهران آغاز شد. اين اردو متصل به اعزام ملي پوشان باستاني کار کشورمان به کشور ترکيه تا 27 مهرر در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک ادامه دارد. در اين اردوي فشرده و کوتاه مدت ورزشکاران جهت نمايش حرکات باستاني در افتتاحيه دومين دوره جام جهاني ورزش هاي زورخانه اي، آماده و با يکديگر هماهنگ مي شوند.
جام جهاني ورزش هاي زورخانه اي از 28 مهر تا سوم آبان در شهر قونيه ترکيه برگزار خواهد شد. گفتني است تيم ملي کشورمان به دعوت فدراسيون جهاني به انجام حرکات نمايشي در افتتاحيه اين مسابقات مي پردازد.

نهمين نمايشگاه بين المللي ورزشي برگزار مي شود

گروه ورزش:نهمين نمايشگاه بين المللي ورزش و تجهيزات ورزشي با مجوز سازمان توسعه و تجارت و با همت شرکت نمايشگاهي ميلا د نور با بيش از 90 شرکت داخلي و خارجي با حضور تني چند از مسوولين مرتبط به اين صنعت از فردا در مرکز آفرينش هاي فرهنگي هنري (سالن حجاب) آغاز به کار خواهد کرد. هدف از برگزاري اين نمايشگاه ايجاد فضايي مناسب براي توسعه و معرفي قابليت ها و توانمندي هاي باشگاه ها، افزايش سهم بازار داخلي و بررسي نقاط ضعف و قوت اين صنعت در کشور مي باشد.


 اخبار خارجي 

هفته هفتم لاليگا اسپانيا
پيروزي بارسلونا و رئال مادريد

در اولين شب از هفته هفتم لاليگا دو تيم بارسلونا و رئال مادريد موفق شدند بر حريفان خود غلبه کنند. به گزارش فارس، سه بازي حساس در رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي اسپانيا موسوم به لاليگا برگزار شد که در اولين ديدار اتلتيکومادريد برابر ختافه قرار گرفت و دربي خفيف پايتخت را با نتيجه دو بر صفر به سود خود پايان بخشيد.  در ديگر ديدار، بارسلونا در نيوکمپ ميزبان والنسيا، صدرنشين لاليگا بود و در نهايت موفق شد به پيروزي دو بر يک دست پيدا کند.  در آخرين ديدار از هفته هفتم لاليگا، رئال مادريد در خانه مالاگا ميهمان بود.  رقابت دو تيم از چند روز پيش با کري خواندن دو مربي پرتغالي، مورينيو و فريرا آغاز شده بود و تيم متحول شده مالاگا به مالکيت عبدالله بن ناصر الثاني قطري داعيه شکست مادريد را داشت.  در اين ديدار ايگوان و رونالدو هر يک دو بار براي مادريد گلزني کردند.

هفته هفتم کالچو ايتاليا
پيروزي ميلان با گلزني پاتو و روبينيو

در اولين شب از هفته هفتم رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي ايتاليا (سري (A  موسوم به کالچو دو تيم ميلان و رم برابر حريفان خود به برتري دست پيدا کردند. در اولين بازي از فوتبال باشگاهي ايتاليا تيم آ.ث ميلان ايتاليا با نتيجه 3 بر يک از سد کيه وو گذشت.  در ديگر ديدار رم در خانه خود پذيراي جنووا بود.  در اين ديدار بورليو 34 و بريجي 53 براي رم گلزني کردند و تک گل جنووا را نيز رودلف 78 به ثمر رساند.  ميلان با اين پيروزي موقتا با 14 امتياز در صدر جدول قرار گرفت اما لاتزيو 13 امتيازي با يک بازي کمتر براي تصاحب دوباره صدر امشب به مصاف باري مي رود.

هفته هشتم ليگ برتر انگليس
توقف چلسي و منچستر در روز پيروزي آرسنال و تاتنهام

در هفته هشتم رقابت هاي ليگ برتر فوتبال انگليس مدافع عنوان قهرماني و شياطين سرخ مقابل آستون ويلا و وست برومويچ متوقف شدند. چلسي قهرمان دوره قبل اين مسابقات در مقابل آستون ويلا  نتيجه اي بهتر از تساوي بدون گل کسب نکرد.  در اولدترافورد و در شرايطي که /272 75نفر در ورزشگاه تيم تحت رهبري سرآلکس فرگوسن را مقابل وست برومويچ حمايت کردند، تساوي 2 بر 2 نقش بست.  در ورزشگاه الامارات جايي که آرسنالي ها به استقبال از بيرمنگام شتافتند، پيروزي 2 بر يک براي مردان آرسن ونگر رقم خورد.  تاتنهام نيز در ورزشگاه کراون کوتاژ موفق به شکست فولام با همين نتيجه شد.