نسخه شماره 2478 - 1389/07/26 -


برپايي 220 جشن ويژه کرامت به مناسبت ولادت امام رضا (ع)

عضو کميسيون صنايع مجلس:
واگذاري مديريت شهري به دولت مخالف تاکيدات رهبري است


تعهد پيمانکاران در مقابل خرابي دستگاه کارتخوان اتوبوس ها

مهدي چمران :
ديون 20 ساله شهرداري به مردم طي برنامه اي 5 ساله پرداخت مي شود

براساس مصوبه شوراي شهر تهران
بانک شهر به متقاضيان احداث مراکز معاينه فني تسهيلات مي دهد


اخبار کوتاه


 برپايي 220 جشن ويژه کرامت به مناسبت ولادت امام رضا (ع)  

مدير کل فرهنگي شهرداري تهران از برگزاري 220 جشن به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا(ع) در بوستان ها و مساجد شهر تهران خبر داد و خاطر نشان ساخت: مجموعه اي از مسابقات ورزشي با عنوان «جام کرامت» در حال برگزاري است که تا روز ميلاد امام رضا (ع) نيز ادامه خواهد داشت.  عبدالله رمضاني، مدير کل فرهنگي شهرداري تهران در گفت وگو با  "تهران سما" به نقل از ضمن اشاره به ويژه برنامه هاي فرهنگي مديريت شهري در آستانه  ولادت امام رضا (ع)، ابراز داشت: شهرداري تهران در دهه کرامت مجموعه برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي متنوعي را در سطح شهر تهران به اجرا گذاشت که اين ويژه برنامه ها با اجراي برنامه هاي گسترده به مناسبت ولادت با سعادت امام هشتم به پايان خواهد رسيد. مدير کل فرهنگي شهرداري تهران از ارايه پيام هاي رضوي به شهروندان خبر داد و عنوان کرد: برنامه اي با عنوان نسيم رضوان به مناسبت ولادت امام رضا برگزار خواهد شد که که پيام هاي رضوي را با محوريت حکمت هاي رضوي به مناطق 22 گانه ارسال شده است تا به صورت گسترده در اختيار شهروندان قرار گيرد. رمضاني همچنين از طراحي نرم افزار چند رسانه اي با محوريت آثار مرتبط با فرهنگي در مناطق مختلف و توزيع اين نرم افزارها در ميان شهروندان سخن گفت. وي در ادامه به جشن هاي ويژه ولادت امام رضا در سطح شهر تهران اشاره و تصريح کرد: جشن هاي ويژه کرامت در سطح 220 مسجد و بوستان منتخب شهر تهران در مناطق 22 گانه در شب ميلاد امام هشتم و همچنين روز ميلاد امام رضا برگزار خواهد شد که پيش بيني مي شود با استقبال خوب شهروندان روبرو شود. رمضاني به برنامه هاي ورزشي شهرداري تهران به مناسبت دهه کرامت اشاره و تصريح کرد: مجموعه اي از مسابقات ورزشي در رشته هاي مختلف با عنوان «جام کرامت» از روز ولادت حضرت معصومه (س) آغاز شد که اين مسابقات تا روز ميلاد امام رضا در سطح مناطق 22 گانه ادامه خواهد داشت.


 عضو کميسيون صنايع مجلس:
 واگذاري مديريت شهري به دولت مخالف تاکيدات رهبري است  

عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي واگذاري مديريت واحد شهري به دولت را مخالف تاکيدات مقام معظم رهبري دانست و گفت: طبق اصل 44 قانون اساسي، واگذاري مديريت واحد شهري يا بخشي از آن به دستگاه هاي دولتي امکان پذير نيست.  حسين گروسي ضمن بيان اين مطلب به "تهران سما" خاطرنشان کرد: با تصويب اصل 44 قانون اساسي تلاش ما در همه بخش ها بايد واسپاري امور به خود مردم باشد ودولت نيز تنها وظيفه نظارت و سياست گذاري در بخش کلان را بر عهده دارد. وي در ادامه اذعان داشت: بهره گيري از توان و پتانسيل مردم ما را در رسيدن به اهداف ياري خواهد کرد و دولت نيز بايد براي تحقق سريع تر اهداف نظام به اجراي اين قانون کمک کند. مديريت واحد شهري نيز يکي از اموري است که بايد به مردم واگذار شده و از سوي دولت مورد حمايت قرار بگيرد. عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در خصوص عدم اجراي قانون تخصيص تسهيلات به مترو اذعان داشت: مجلس معتقد است براي حل مشکل ترافيک بايد راه هاي ريلي توسعه يابد. از اين رو در خصوص حل مشکلات ترافيکي شهري، بايد بر توسعه مترو اهتمام جدي صورت بگيرد. وي افزود: مشکل ترافيک و کمبود منابع مالي براي توسعه قطارهاي شهري، تنها مشکل تهران نيست. از اين رو بايد مجلس و دولت به طور جدي پيگير حل مشکل اصلي مردم در تمام کشور باشند. چه اينکه تهران نيز پايتخت ايران و محل آمد و شد تمام مردم کشور است. بنابراين حل مشکل اين شهر مساوي با حل بخشي از مشکل همه مردم است. گروسي تاکيد کرد: علاوه بر توسعه خطوط ريلي در داخل شهر تهران، بايد تدابيري انديشيده شود که اين شهر به شهرها و استان هاي اطراف نيز متصل شود. در اين صورت ديگر آلودگي و ازدحام از شهرهاي ديگر بر تهران تحميل نخواهد شد.


 تعهد پيمانکاران در مقابل خرابي دستگاه کارتخوان اتوبوس ها  

معاون حمل ونقل و ترافيک شهرداري تهران با تاکيد بر اين که پيمانکار دستگاه هاي کارت خوان اتوبوس نسبت به خرابي هر دستگاه بايد پاسخگو باشد و جريمه بپردازد، گفت: از بين 12 هزار دستگاه کارت خوان اتوبوس، قطعا بخشي از آن هم دچار مشکل و خرابي مي شود.
به گزارش روابط عمومي شهرداري تهران، جعفر تشکري هاشمي با اعلام اين که در حال حاضر بيش از 12 هزار دستگاه کارت خوان بر روي بيش از پنج هزار دستگاه اتوبوس شهر تهران نصب است، گفت: اين تعداد دستگاه کارت خوان جداي از دستگاه هاي نصب شده در خطوط تندرو(BRT)  کنترل مي شوند. وي با بيان اين که دستگاه هاي الکترونيکي نيز احتمال خرابي دارند و نمي توان خرابي هاي آن ها را رد کرد، يادآور شد: حتي اگر يک درصد از اين 12 هزار کارت خوان دچار مشکل شوند، حدود 120 دستگاه اتوبوس ما بدون کارت خوان خواهند بود و ما نيز مساله اشکالات کارت خوان ها را جدي تلقي مي کنيم. معاون ترافيک شهردار تهران با اشاره به قراردادي که با پيمانکار مربوط به دستگاه هاي کارت خوان منعقد  کرده اند، تصريح کرد: خرابي هر دستگاه کارت خوان جريمه قابل توجهي را براي پيمانکار به همراه دارد و بايد رقمي معادل بليت دريافت شده را به عنوان جريمه هر دستگاه اتوبوس کارت خواني که نقص دارد، بپردازد. وي ادامه داد: تنها در خط يکBRT  دستگاه کارت خوان در ايستگاه ها نصب شده است و در خطوط ديگر اين شرايط را براي کارت خوان ها نداريم، به همين دليل کنترل دستگاه هاي مشکل دار در ايستگاه ها راحت تر است. تشکري هاشمي اضافه کرد: کليه دستگاه هاي نصب شده بر روي اتوبوس ها هر شب در پايانه ها کنترل مي شوند و راننده در قبال دستگاه هاي مشکل دار به شرکت پيمانکار موظف به پاسخگويي است. وي با تاکيد بر اين که موضوع بليت الکترونيک و همراهي مردم در اين طرح زمان بر است، خاطر نشان کرد:ما در مرحله گذر به سر مي بريم، چرا که عده اي از مردم بليت به همراه ندارند، عده اي بليت نمي دهند و براي عده اي نيز توجيح اقتصادي بليت الکترونيک هنوز صورت نگرفته است، به همين دليل فعلا اصراري بر استفاده از بليت الکترونيک و حذف بليت کاغذي نداريم.


  مهدي چمران :
 ديون 20 ساله شهرداري به مردم طي برنامه اي 5 ساله پرداخت مي شود 

رئيس شوراي شهر تهران با بيان اينکه امسال بيش از 600 ميليارد تومان براي پرداخت ديون شهرداري به مردم بابت تملک املاکي که در مسير گسترش و توسعه طرح هاي شهري قرار داشته ، در نظر گرفته شده است گفت: در تلاشيم تا طي يک برنامه 5 ساله ديون شهروندان از شهرداري را به طور کامل پرداخت کنيم.  مهندس مهدي چمران در حاشيه سيصد و بيست و يکمين جلسه شوراي اسلامي شهر با بيان اين مطلب اظهار کرد: جلسه ديروز با حضور مدير عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداري تهران برگزار شد تا نحوه اجرا تبصره 10 بودجه سال 89 که براساس آن بيش از 600 ميليارد تومان براي پرداخت ديون شهرداري به شهروندان در نظر گرفته شده، مورد بررسي قرار گيرد. وي ادامه داد: از سالها پيش هستند صاحبان املاکي که ملکشان در مسير گسترش و توسعه طرح هاي شهري قرار داشته و تملک شده اما هنوز با آنها تسويه حساب صورت نگرفته است، چنانچه در اين ميان هستند کساني که بدهي آنها به دهه 70 و پيش از شکل گيري شوراهاي اسلامي شهر و به شهرداران قبلي مربوط مي شود و بايد هرچه سريع تر ديون آنها پرداخت شود. رئيس شوراي شهر تهران خاطر نشان کرد:در بودجه سال گذشته شهرداري تهران 500 ميليارد تومان براي اين مهم پيش بيني شد و مقرر بود که امسال مبلغ بيشتر را به اين مساله اختصاص دهيم که براين اساس بيش از 600 ميليارد تومان براي پرداخت ديون مردم در نظر گرفته شد و از سال گذشته در تلاشيم طي يک برنامه 5 ساله کل ديون 20 ساله شهرداري به شهروندان را پرداخت کنيم. وي افزود: براي پرداخت ديون شهرداري به مردم نيز اولويت بندي هايي صورت گرفته که براساس آن کساني که طلبشان قديمي تر است و يا ميزان آن کمتر است در اولويت قرار گيرند و تاکنون بر اين اساس از 600 ميليارد توماني که در بودجه سال جاري براي پرداخت ديون مردم پيش بيني  شده، 180 ميليارد تومان پرداخت شده است.  رئيس شوراي شهر تهران در ادامه  از بررسي يک فوريت لايحه پيگيري و تاکيد بر اجراي مصوبه مجلس شوراي اسلامي براي برداشت يک ميليارد دلار از حساب ذخيره ارزي براي متروي تهران خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به اين که برداشت اين مبلغ از ذخيره ارزي داراي مصوبه مجلس شوراي اسلامي و دولت است، قاعدتا نيازي به مصوبه شوراي شهر تهران ندارد، اما براي پيگيري و تاکيد بر اجراي آن اعضاي شوراي شهر تهران اين يک فوريت را تهيه کردند و قرار شد تا هفته آينده در مورد متن آن بررسي بيشتري صورت گيرد.


 براساس مصوبه شوراي شهر تهران
 بانک شهر به متقاضيان احداث مراکز معاينه فني تسهيلات مي دهد 

شوراي شهر تهران مصوب کرده است که متقاضيان بخش خصوصي که مايل به احداث و ايجاد مراکز معاينه فني خودروهاي سبک و سنگين در تهران هستند، مي توانند از تسهيلات اعطايي از سوي بانک شهر استفاده کنند. به گزارش شهرنوشت، در مصوبه "تهيه و تدوين دستورالعمل چگونگي مشارکت بخش خصوصي در توسعه و واگذاري مراکز معاينه فني خودرو» سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران موظف شده است تا نسبت به صدور مجوز تاسيس و بهره برداري از مراکز جديد تمام خودکار (مکانيزه) معاينه فني خودروهاي سبک، سنگين و موتورسيکلت ها و نظارت بر فعاليت هاي آن ها اقدام کند.  بر اساس يکي از مواد اين مصوبه سازمان حمل و نقل و ترافيک به نمايندگي از شهرداري تهران مجاز است در راستاي گسترش مراکز معاينه فني نسبت به معرفي متقاضيان واجد شرايط جهت اعطاي تسهيلات خريد تجهيزات معاينه فني به بانک شهر بر اساس ضوابط و توافقات فيمابين اقدام کند.  حداکثر تسهيلات اعطايي براي هر مرکز معاينه فني تا سقف بيست ميليارد ريال و به ازاي هر خط معاينه فني خودروهاي سبک معادل سيصد ميليون ريال و به ازاي هر خط معاينه فني خودروهاي سنگين معادل ششصد ميليون ريال در سال خواهد بود.  سازمان حمل و نقل و ترافيک تهران موظف است; گزارش نحوه اجراي اين ماده را در چارچوب برنامه زمان بندي و اجراي گسترش مراکز معاينه فني ، هر شش ماه  يکبار به شوراي اسلامي شهر تهران ارائه کند.  در اين مصوبه اعطاي مجوز تاسيس مراکز مجاز معاينه فني به واحدهاي خدماتي مرتبط در زمينه ارائه خدمات خودرويي و نيز به متقاضيان و دارندگان املاک و تاسيسات مناسب جهت راه اندازي مراکز معاينه فني با توزيع جغرافيايي مناسب در محلات و مناطق مختلف شهر تهران مورد تاکيد قرار گرفته است.  در تبصره اين مصوبه تاکيد شده است که ضوابط ناظر بر جانمايي مراکز در نقاط مختلف شهر تهران، تعيين ظرفيت، حداقل و حداکثر ميزان عرصه هر مرکز بر حسب موقعيت و تعداد مراجعان و نيز شرايط صدور مجوز تاسيس و بهره برداري از مراکز و نحوه نظارت بر فعاليت آن ها و رسيدگي به تخلفات مربوطه در چارچوب قوانين و مقررات جاري بر اساس دستورالعملي است که تدوين شده و به تصويب هيات مديره سازمان حمل و نقل ترافيک خواهد رسيد. همچنين، واگذاري مجوز بهره برداري يا حق استفاده از مراکز موجود يا در حال احداث توسط شهرداري به بخش خصوصي که به موجب آن مديريت يا حق استفاده تمام يا بخشي از امور مراکز در ازاي دريافت بخشي از درآمدهاي حاصله يا قرارداد اجاره با حفظ مالکيت و تصرفات شهرداري تهران در چارچوب قراردادهاي فيمابين به اشخاص حقيقي و حقوقي با رعايت ضوابط و مقررات موضوعه واگذار مي شود.  بر اساس ماده سوم اين مصوبه نيز شهرداري تهران مجاز است در صورت دارا بودن اراضي ملکي مناسب جهت تاسيس مراکز معاينه فني، نسبت به اختصاص اراضي فوق به ساخت اين گونه مراکز در چارچوب قراردادهاي  ساخت، بهره برداري و واگذاري اقدام کند.  واگذاري اين گونه اراضي به متقاضيان از طريق برگزاري مناقصه به عمل آمده و در شرايط مساوي اولويت عقد قرارداد و تخصيص زمين به متقاضيان، با بالاترين پيشنهاد سرمايهگذاري و کمترين دوره بهره برداري ( و يا تلفيقي از آن دو ) قبل از واگذاري تاسيسات به شهرداري خواهد بود.  در اين مصوبه تاکيد شده است; وظيفه سياستگذاري، اعطاي مجوز و نظارت بر عملکرد کليه مراکز معاينه فني وسائط نقليه سبک و سنگين بر عهده سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران است. انجام معاينه فني براي تمامي خودروهاي در حال تردد در شهر تهران يکي از تاکيدات اعضاي شوراي شهر است و نمايندگان مردم در شوراي شهر تاکيد دارند که پليس بايد در تمام ايام سال با رانندگاني که برگه معاينه فني ندارند، برخورد کند و اين کار را منوط به زمان هايي مانند آلودگي بيش از حد هوا و آغاز سال نو نکند.


 اخبار کوتاه 

مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني:
ارتقاي کيفي ناوگان تاکسيراني  با جديت دنبال مي شود

مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران تاکيد کرد: ارتقاي کيفي ناوگان تاکسيراني و خدمات رساني بهتر به شهروندان، نوسازي ناوگان، ساماندهي شرکت هاي خصوصي تاکسيراني، افزايش جايگا هاي سوختCNG  براي تاکسي ها، تقويت دفاتر مناطق 22 گانه تاکسيراني و به کارگيري سيستم هاي هوشمند از مهمترين اهداف و برنامه هايي است که در مجموعه تاکسيراني با جديت دنبال خواهد شد.  مهندس فضل الله اسلامي مديرعامل جديد سازمان تاکسيراني شهر تهران که اخيرا به اين سمت منصوب شده است در گفت وگو با  "تهران سما با بيان اين مطلب اظهار کرد: تاکسي ها در تهران بخش قابل توجهي از سفرهاي شهري را تحت پوشش قرار مي دهند و از جايگاه ويژه اي برخوردارند به همين دليل ما تمام سعي و تلاش خود را خواهيم کرد تا خدمات رساني بهتر و مناسب تري به شهروندان ارايه شود و شاهد توسعه کيفي تاکسيراني شهر تهران باشيم. وي ادامه داد: در اين راستا نوسازي تاکسي هاي فرسوده از مهمترين اقداماتي است که با جديت و سرعت بيشتر دنبال خواهد شد تا شهروندان بتوانند از تاکسي هاي مناسب و در شانشان استفاده کنند. اسلامي تصريح کرد: در کنار ارتقاي کيفي ناوگان، در تلاشيم تا با برگزاري دوره هاي آموزشي نحوه خدمات رساني رانندگان تاکسي را به مسافران نيز ارتقا داده و تعامل بهتر و مناسب  تري بين رانندگان و شهروندان صورت گيرد. مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 50 درصد از ناوگان تاکسيراني دوگانه سوز است اما از آنجا که تعداد جايگاه هاي سوختCNG  کمتر از ميزان مورد نياز است، تاکسي ها قادر نيستند به راحتي سوخت گيري کنند، که در اين راستا تلاش خواهيم کرد مشکل جايگاه هاي سوخت گاز تاکسي ها رفع شود و تعداد جايگاه ها به حدي برسد که بتوانيم تمام تاکسي ها را دوگانه سوز کنيم. وي در پايان همچنين بر ساماندهي شرکت هاي خصوصي تاکسيراني و خدمات رساني بهتر آن ها به شهروندان تاکيد کرد و گفت: شرکت هاي خصوصي بايد براي ارتقاي خدمات رساني به شهروندان با جديت تلاش کنند و در چارچوب قوانين به کار خود ادامه دهند.  شايان ذکر است فضل الله اسلامي اخيرا به جاي مهندس پيمان سنندجي به عنوان مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران منصوب شده است.

از آبان ماه صورت مي گيرد
صدور آرم طرح ترافيک روزانه و هفتگي
به صورت اينترنتي

مدير عامل شرکت کنترل ترافيک شهر تهران گفت: آرم هاي طرح ترافيک روزانه و هفتگي به صورت اينترنتي از ابتداي آبان و ظرف چند دقيقه صادر مي شود. به گزارش روابط عمومي شهرداري تهران، حجت الله بهروز با بيان اين مطلب افزود: متقاضيان مي توانند به صورت اينترنتي اين آرم ها را دريافت و وارد محدوده طرح ترافيک شوند. وي با بيان اينکه از اول آبان آرم هاي طرح ترافيک روزانه و هفتگي صادر مي شود، گفت: اقدامات لازم براي اجراي اين کار انجام شده و مشکلي نداريم. مدير عامل شرکت کنترل ترافيک شهر تهران بيان کرد: بر اساس مصوبه شوراي عالي ترافيک 10 درصد آرم هاي طرح ترافيک بايد به صورت روزانه و هفتگي صادر شود. بهروز اظهار داشت: متقاضيان براي دريافت آرم هاي طرح ترافيک روزانه و هفتگي اصلا نياز به مراجعه حضوري ندارند و مي توانند از طريق تماس با 137 و يا به صورت اينترنتي براي دريافت اين آرم ها اقدام کنند.

سوال از وزير اقتصاد 
در رابطه با عدم اجراي قانون دوميليارد دلا ري مترو

در پي عدم اجراي قانون 2ميليارد دلار مترو کلان شهرها توسط دولت، سوال يک نماينده مجلس از وزير اقتصاد تقديم هيات رييس مجلس شده است. مهرداد لاهوتي، عضو فراکسيون مديريت شهري مجلس شوراي اسلامي، در گفت وگو با  «شهر» با بيان اين مطلب گفت: شخصا سوال از وزير اقتصاد را مطرح کرده ام که بعد از تعطيلات اين هفته مجلس، در دستور کار قرار مي گيرد، تا وي توضيحات لازم را در اين زمينه ارائه دهد که چرا اين قانون اجرايي نشده است. وي با اشاره به نطق پيش از دستور خود در هفته گذشته افزود: مردم کلان شهرها خصوصا مردم تهران در مساله ترافيک آسيب جدي و شديد مي بينند، از همين رو نمايندگان مجلس براي رفع اين مشکل، اين را قانون کرده اند، چون فکر نمي کنم مساله مهم تري از اين وجود داشته باشد.  اين عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: طبق برنامه چهارم توسعه، سهم وسايل نقليه عمومي در حمل و نقل شهري بايد به 30 درصد مي رسيد که تنها 6درصد آن محقق شده است.  وي در پاسخ به اين موضوع که سوال از وزير اقتصاد بارها از سوي نمايندگان مطرح شده، اما عملي نشده است، اظهار داشت: بحث سوال از وزير اقتصاد تاکنون مطرح نبوده، ولي 2 نماينده مجلس از وزير کشور سوال کرده اند، که به نظر من مسير غلطي است.  وي تصريح کرد: وزير کشور هم خود مطرح کرده است، بودجه را به من بدهيد، من مجري هستم، حتي در جلسه  کميسيون عمران، معاون عمراني وزير کشور هم از عدم اجراي اين قانون اظهار نگراني کرده بود،از همين رو من سوال از وزير اقتصاد را مطرح کرده ام.

مدير مرکز کنترل ترافيک شهرداري خبر داد:
بيشترين فراواني نياز به خط کشي در خيابان
 شهيد رجايي، ميدان بهمن و آزاد راه تهران - کرج

مدير مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران گفت: براساس اطلاعات سيستم ثبت وقايع ترافيکي نقاطي که بيشترين نياز به خط کشي را در شبکه معابر تهران داشته اند مشخص شده است.  مهندس همايون فتاحي در گفت وگو با  "تهران سما" با بيان اين مطلب اظهار کرد: براساس اطلاعات و آمار موجود، از اول مهرماه 88 تا 20 تيرماه امسال، خيابان شهيد رجايي، ميدان بهمن، آزاد راه تهران - کرج، خيابان شريعتي و وليعصر(عج) بيشترين نياز به خط کشي را در شبکه معابر شهر تهران داشته اند.  وي افزود: براي آنکه مديريت بهتر ودقيق تري بر وضعيت ترافيک و ترددها در شهر صورت گيرد معابري که داراي بيشترين نياز به خط کشي بوده اند، مشخص شده تا اقدامات لازم در اين زمينه صورت گيرد و خودروها براي تردد دچار مشکل نشوند. فتاحي تصريح کرد: همچنين محوري هايي که داراي بيشترين اختلاف سطح در شهر تهران بوده اند نيز مشخص شده اند، که در صدر اين معابر سي متري نيروي هوايي، خيابان شهيد بهشتي، استخر، بزرگراه آزادگان و خيابان جانبازان غربي قرار دارند و خيابان هاي وليعصر(عج) و انقلاب در رده هاي بعدي قرار گرفته اند.