نسخه شماره 2443 - 1389/06/14 -

افشين قطبي:
اميدوارم با چين در حذفي جام ملت ها بازي کنيم

علي دايي:
مي توانيم صدرنشينيمان را حفظ کنيم
به فکر جايگزين اوسال هستيم
فتح الله زاده:
پول پرداختي به بازيکنان بي سابقه است
حضورتيموريان منتفي نيست

برنامه نود متوقف نمي شود


اميد ايران - کامرون در ورزشگاه آزادي


حشمت مهاجراني: تفاوت در عملکرد تيم ملي محسوس است


ميداودي به بازي مقابل مس مي رسد


مسابقات شيرجه قهرماني کشوربرگزار مي شود


اخبار داخلي


 افشين قطبي:
 اميدوارم با چين در حذفي جام ملت ها بازي کنيم 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از پيروزي دو بر صفر برابر چين از عملکرد بازيکنانش ابراز رضايت کرد.
به گزارش ايسنا، افشين قطبي  پس از بازي با چين گفت: من از عملکرد بازيکنانم رضايت دارم. آنها 70 دقيقه کنترل بازي را در اختيار داشتند و ما به حريف فرصت کاري نداديم. با اين حال بايد بگويم چين تيم خوبي است. آنها تلاش مي کنند تيم با کيفيت تري را براي جام ملت هاي آسيا فراهم کنند.
قطبي ابراز اميدواري کرد که تيم هاي ايران و چين در مراحل حذفي جام ملت هاي آسيا رودروي هم قرار گيرند.
وي افزود:بازيکنان چيني به لحاظ بدني در شرايط بسيار خوبي قرار دارند و من يقين دارم اين تيم شرايط بهتري هم پيدا خواهد کرد.
قطبي با بيان اينکه نبايد با اين شکست بگوييم تيم چين تيم ضعيفي است، افزود: نبايد باخت دو بر صفر نتيجه بدي براي فوتبال چين باشد چرا که تيم ايران در عين جوان بودن تيم خوبي است. اين يک واقعيت است که تيم چين برابر بحرين متوقف شد و البته توانست فرانسه را شکست دهد.
وي با اشاره به پرواز طولاني تيم ايران به چين گفت: به خاطر اين سفر طولاني تنها توانستيم دو جلسه تمرين کنيم اما در مجموع من از عملکرد بازيکنانم رضايت دارم.
قطبي در پايان درباره وضعيت چمن ورزشگاه هم گفت: سازماندهي و برنامه ريزي بيرون از زمين به کيفيت مسابقات کمک مي کند. قطعا بازي در چنين زميني کيفيت هر تيمي را پايين مي آورد.


 علي دايي:
 مي توانيم صدرنشينيمان را حفظ کنيم 
 به فکر جايگزين اوسال هستيم

تيم فوتبال پرسپوليس پس از پشت سر گذاشتن اردوي چهار روزه مشهد بعد از ظهر جمعه به تهران بازگشت. اردويي با 5 جلسه تمرين که علي دايي، سرمربي اين تيم نتايج آن را براي پرسپوليس مثبت ارزيابي مي کند و اطمينان  مي دهد نتايج اين اردو در ادامه بازي هاي ليگ، مشهود خواهد بود و به کمک پرسپوليس مي آيد.
به گزارش ايسنا، دايي پيش از ترک مشهد درباره ارزيابي اش از اين اردو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس گفت و گويي انجام داد که مشروح آن را در زير مي خوانيد:
چرا مشهد را براي برگزاري اردوي پرسپوليس انتخاب کرديد؟
ما بايد براي از بين بردن اثرات سو» تعطيلي ليگ برتر، برنامه منظمي داشته باشيم. يکي از برنامه هاي ما هم اردوي مشهد بود. مشهد امسال نماينده اي در ليگ برتر ندارد و اين بهانه اي شد تا در ايام ماه رمضان علاوه بر استفاده از فضاي معنوي مشهد از امکانات مناسب اين شهر نيز براي برپايي يک اردوي خوب استفاده کنيم. امکاناتي که انصافا به کمک ما آمد و جا دارد از مسوولان اين شهر به خاطر همکاري هايشان در طول مدت اردو تشکر کنم.
در مجموع، نتايج اين اردو را براي پرسپوليس چطور ارزيابي مي کنيد؟
صددرصد مثبت مي بينم . ما 5 جلسه تمرين بسيار خوب را در مشهد داشتيم که بازيکنانمان بسيار با انگيزه در آن ظاهر شدند. به نظر من اين اردو روي کيفيت کار تيمي ما نتيجه مثبت خواهد داشت. همه سعي ما اين بود که تعطيلي ليگ را براي تيم مان مديريت کنيم و با اين اردو مي توانم بگويم شرايط بد تعطيلي ليگ را که تهديدي براي تيم هاست براي پرسپوليس به يک فرصت تبديل کرديم.
غيبت بازيکنان ملي پوش پرسپوليس در اين اردو مشکل ساز نبود؟
مطمئنا نبودن آنها بر کيفيت کار ما تاثيرگذار بود. با اين وجود خدا شکر بقيه بچه ها آن قدر جدي تمرين کردند و زحمت کشيدند که در مجموع، اين اردو را راضي کننده کرد.
مشکل و يا ناهماهنگي در مشهد و در اردو وجود نداشت؟
خوشبختانه همه چيز خوب بود. ما برنامه خودمان را در تهران کاملا منسجم و مکتوب کرده بوديم. انتطارات مان را از اين اردو مي دانستيم و متناسب با آن برنامه ريزي کرده بوديم. انضباط در تيم ما حرف اول و آخر را مي زند و بدون داشتن برنامه هم نمي توان در هيچ مجموعه اي نظم را حاکم کرد. اين اردو هم از اين قاعده مستثني نبود و با برنامه ريزي دقيقي که براي آن داشتيم به نظرم يکي از اردوي هاي خوب پرسپوليس در فصل جاري،  رقم خورد.
با شناختي که در اين مدت از پرسپوليس پيدا کرديد فکر مي کنيد حضور اين تيم در صدر جدول تداوم خواهد داشت؟
تيم ما پتانسيل بالايي دارد و اطمينان دارم که مي توانيم تا پايان ليگ صدرنشين جدول باشيم. ما پيش از شروع فصل نيز اردوهاي خوب و تمرينات فشرده اي را پشت سر گذاشتيم. در طول ليگ هم تمرينات منظم و سختي را داشته و داريم.شرايط امسال براي پرسپوليس شرايط خوبي است و من فکر مي کنم با پتانسيل هاي موجود در اين باشگاه، صدرنشيني و قهرماني در ليگ،  دور از انتظار نيست.
آقاي دايي! با جداشدن اوسال آيا قرار است بازيکني به تيم اضافه شود؟
ما به غير از اوسال يک جاي خالي ديگر هم داريم و بدون شک در فکر جذب بازيکناني براي کامل تر شدن تيم هستيم. يکي از اين دو، جايگزين اوسال است که قطعا به فکرش هستيم. منتها در مورد اوسال هنوز او از ليست خارج نشده است.به محض تعيين تکليف اين موضوع به فکر جذب جايگزين او خواهيم بود.


 فتح الله زاده:
 پول پرداختي به بازيکنان بي سابقه است  
 حضورتيموريان منتفي نيست

سرپرست باشگاه استقلال تهران گفت: با پرداخت 40 - 30 درصد مبلغ قرارداد بازيکنان استقلال پيش از شروع ليگ، پرداختي هاي اين باشگاه در تاريخ انقلاب بي سابقه بوده است.
به گزارش ايسنا: علي فتح الله زاده، پيرامون جذب اسماعيل شريفات اظهار کرد: شريفات از جمله بازيکنان جوان و آتيه دار فوتبال ماست; او از توانايي هاي فني بالايي برخوردار است و زماني که در استقلال اهواز بازي مي کرد موفق شده بود به پرسپوليس گل هم بزند. به خدمت گرفتن او يک مزيت ديگر هم داشت چرا که سنش زير 23 سال است و ما در شرايط خوبي او را جذب کرديم.
وي با بيان اينکه به خدمت گرفتن آندرانيک تيموريان نيز هنوز منتفي نشده است، تصريح کرد: ما تمام صحبت هاي لازم را با آندو انجام داديم; او قرار بود يکشنبه دوشنبه به باشگاه بيايد تا کار را تمام کنيم که نيامد و اکنون هم که همراه با تيم ملي در چين بسر مي برد. ما مشکلي براي جذب او نداريم و مي تواند پس از اردوي تيم ملي دوباره به باشگاه بيايد.
فتح الله زاده در پاسخ به اين سوال که آيا عدم حضور تيموريان به دليل پايين  آوردن مبلغ توافق شده از سوي استقلال بوده است، خاطرنشان کرد: ما از اول هم با تيموريان بر سر مبلغ مشخصي توافق کرديم و تا پايان مذاکرات هم مبلغ پيشنهادي ما همان باقي ماند. به هر حال فکر مي کنم استقلال بيشتر از يک هافبک مرکزي به بازيکن توانمندي که بتواند در جناح چپ تيم بازي کند نياز دارد.
سرپرست استقلال با اعلام اين که هنوز قصد نداريم سيدمهدي سيدصالحي را از ليست تيم خارج کنيم، تاکيد کرد: با سيدصالحي صحبت کردم، او تلاش زيادي براي رسيدن به آمادگي مطلوب دارد. هنوز خروج او و يا هر بازيکن ديگري از ليست تيم قطعي نيست چراکه در حال حاضر اميد روانخواه هم شرايط خوبي دارد و پيش بيني مي کنيم نهايتا تا سه هفته ديگر بتواند در ترکيب قرار گيرد.
فتح الله زاده همچنين با تکذيب شايعاتي مبني بر ناراحتي بعضي بازيکنان اين تيم از عدم وصول مطالباتشان،گفت: اين مساله شبيه جوک است! در حالي که طبق قانون تيم ها بايد در ابتداي فصل 20درصد از قرارداد بازيکنانشان را پرداخت کنند، استقلال پيش از آن که ليگ شروع شود 30 تا 40 درصد از مبلغ قرارداد بازيکنانش را پرداخت کرد. حداقل پرداختي ما 30درصد بوده که اين براي استقلال در تاريخ بي سابقه است.


 برنامه نود متوقف نمي شود 

مدير کل پخش شبکه سه اعلام کرد: درباره متوقف شدن برنامه "نود" دستوري به ما داده نشده است و مشکل برنامه روز دوشنبه هشتم شهريورماه به نبود مديريت صحيح عادل فردوسي پور در زمانبندي برمي گردد.
به گزارش مهر احسان شيعه، مدير کل پخش شبکه سه درباره برنامه نود دوشنبه هشتم شهريورماه و شايعه متوقف شدن پخش آن گفت:تاکنون درباره توقف پخش برنامه 90 از سوي مديران شبکه سه دستوري به ما داده نشده است.
وي درباره گلايه عادل فردوسي پور در ارتباط با ندادن زمان بيشتر در برنامه دوشنبه شب گفت: ما قبل از هر برنامه زمان را به تهيه کننده اعلام مي کنيم تا بر آن اساس برنامه ريزي کند. اين روند هميشه در پخش زنده برنامه هاي مختلف سازمان صدا و سيما وجود دارد.در برنامه دوشنبه هشتم شهريورماه هم از قبل به عادل فردوسي پور زمان را اعلام کرده بوديم.
مدير کل پخش شبکه سه ادامه داد:فردوسي پور در برنامه دوشنبه شب درخواست زمان بيشتر کرده بود که ما به دليل ويژه برنامه شبکه سحر نتوانستيم زمان بيشتري در اختيار او قرار دهيم. البته در برنامه هفته گذشته براي گفتگو با علي دايي به او وقت اضافه داديم، ولي در برنامه دوشنبه زمان کم داشتيم.
شيعه افزود: به فردوسي پور انتقاد وارد است، چون او زمان را مديريت نمي کند و اين طور نيست که هر چه پيش آيد خوش آيد. عملکرد فردوسي پور هميشه ما را با مشکل رو به رو مي کند و اين در حالي است که شبکه سه هميشه حمايت لازم را از برنامه 90 کرده است. ما زمان برنامه دوشنبه را هم کم نکرديم، چرا که از قبل زمان به او اعلام شده بود. او قدرشناس نيست و صحبت هاي او در برنامه دوشنبه غير حرفه اي بوده است. اگر او نمي تواند مديريت زمان داشته باشد به ما انتقاد وارد نيست.
وي ادامه داد: فردوسي پور از حمايت مديران شبکه سه سو» استفاده مي کند و به برنامه نود انتقادهايي وارد است. مثلا او يک قرارداد حقوقي را در برنامه مطرح مي کند در حالي که طرف مقابل حضور ندارد. مطرح کردن مسائل حقوقي در يک برنامه تلويزيوني صحيح نيست، بلکه بايد در دادگاه مسائل حقوقي را مطرح کرد. در مجموع نبايد به کسي ظلم شود و حق و حقوق کسي پايمان شود.


 اميد ايران - کامرون در ورزشگاه آزادي  

تيم هاي اميد ايران و کامرون 25 آبان ماه در تهران رودر روي هم قرار مي گيرند.
به گزارش ايسنا:رييس کميته بين الملل فدراسيون فوتبال با اعلام اين خبر، گفت: پس از نامه نگاري هاي مختلف و انجام مذاکرات تاييديه فدراسيون فوتبال کامرون در ارتباط با حضور تيم اميد اين کشور در تهران و انجام ديدار با تيم اميد ايران در روز 16 نوامبر (25 آبان ماه) و شب عيد قربان به دست ما رسيد و بر اين اساس تيم هاي اميد ايران و کامرون در اين تاريخ در ورزشگاه آزادي رودر روي هم قرار مي گيرند.
وي افزود: پس از حضور اين تيم در تهران به دنبال اين هستيم تا تيم اميد ايران هم براي انجام يک ديدار تدارکاتي ديگر به کشور کامرون سفر کند.
ترابيان درباره روز 17 نوامبر که تاريخ فيفا به حساب مي آيد هم گفت: درصدد هستيم براي روز 26 آبان که عيد قربان است تيم ملي بزرگسالان ديدار خوبي را با يکي از تيم هاي حاضر در جام جهاني 2010 برگزار کند تا مردم و هواداران فوتبال ايران بتوانند دو روز پياپي تيم ملي کشورمان را حمايت کنند.
وي درباره حريف احتمالي تيم ايران هم گفت: با تيم هاي اروگوئه و الجزاير مذاکراتي داشتيم که اروگوئه به دليل دريافت پيشنهاد مالي بهتر قرار است در تاريخ 17 نوامبر با تيم ملي شيلي بازي کند و مذاکرات با فدراسيون فوتبال الجزاير هم نتيجه بخش نبود. با اين حال در حال مذاکره با يکي دو فدراسيون ديگر هستيم تا تيم ملي بتواند در اين تاريخ بازي خوبي برگزار کند.


 حشمت مهاجراني: تفاوت در عملکرد تيم ملي محسوس است 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني 1978 گفت: موفقيت تيم ملي در جام ملت هاي آسيا موفقيت همه ماست. به همين خاطر بايد براي موفقيت تيم ملي همدل شويم و از بازيکنان و کادر فني اش حمايت کنيم.
به گزارش ايسنا، حشمت مهاجراني اظهار کرد: در يک ماه گذشته تيم ملي دو ديدار دوستانه برگزار کرده اما تفاوت بين بازي با ارمنستان و ديدار با چين بسيار بود. تيم ملي در بازي با چين عملکرد به مراتب بهتري در مقايسه با بازي مقابل ارمنستان داشت. در ديدار با ارمنستان تيم ملي نقاط ضعف زيادي داشت اما در بازي با چين اين نقاط ضعف کمتر شده بود. تيم ملي در ديدار با ارمنستان در ضد حمله مشکل داشت اما در بازي با چين فاصله خطوط تيم ملي کمتر شده بود. اين نمايش خيلي اميدوارکننده بود. با اين حال در نيمه دوم تحت فشار قرار گرفتيم و اين براي تيم ملي خوب بود.
وي با بيان اين که بايد شرايط را براي انجام بازي هاي دوستانه تيم ملي در ايران فراهم کنيم، گفت: به چه دليل تصميم گرفته شده که تيم ملي در تهران بازي دوستانه نداشته باشد را نمي دانم اما بايد شرايطي فراهم شود که تيم ملي تا پيش از جام ملت هاي آسيا در ايران ديداري تدارکاتي برگزار کند. بايد همه براي موفقيت تيم ملي دست به دست هم بدهيم. قطبي به هر حال ناخداي کشتي فوتبال ملي ايران است و بايد تيم ملي را به ساحل ببرد و ما هم بايد همه به او کمک کنيم. ديگر وقت انتقاد نيست. زمان همکاري و مساعدت فرا رسيده و اگر نقطه ضعفي ديديم بايد بدون غرض ورزي آن را مطرح کنيم.


 ميداودي به بازي مقابل مس مي رسد  

مهاجم تيم فوتبال استقلال بزودي در تمرينات گروهي تيمش حضور پيدا مي کند.
به گزارش مهر، ميلاد ميداودي که از ناحيه زانو دچار مصدوميت شده بود، طبق نظر پزشک تيم چند جلسه اي را فيزيوتراپي کرد و مشکلي براي همراهي تيمش در بازي مقابل مس کرمان ندارد. ميداودي امروز شنبه تست مي دهد تا در صورت رفع کامل مصدوميتش تمرينات را آغاز کند.
ديدار دو تيم استقلال تهران و مس کرمان از هقته هشتم رقابت هاي ليگ برتر روز جمعه 19 شهريورماه از ساعت 45:18 در ورزشگاه شهيد باهنر کرمان برگزار مي شود.
محسن يوسفي هافبک چپ پاي آبي پوشان ظرف يکي دو روز آينده در تمرينات تيمي شرکت مي کند. طبق نظر پزشک تيم، روند بهبودي اين بازي رضايت بخش است و مي تواند نرم دويدن را آغاز کند. يوسفي چند هفته اي به دليل مصدوميت قادر به همراهي تيمش نبود.
اميدرضا روانخواه ديگر مصدوم استقلال، از هفته آينده در تمرينات گروهي حاضر مي شود. اين بازيکن که فصل پيش با پارگي رباط صليبي روبرو شد، مدتي است اختصاصي تمرين مي کند اما رفته رفته آماده حضور در ميادين مي شود. روانخواه از 3 يا 4 هفته ديگر مي تواند براي استقلال بازي کند.


 مسابقات شيرجه قهرماني کشوربرگزار مي شود  

گروه ورزش:مسابقات شيرجه قهرماني کشور، گروه هاي سني از 2 تا 9 مهرماه در استخر آزادي تهران برگزار مي شود.
رقابت هاي شيرجه قهرماني کشور گروه هاي سني مطابق با آخرين قوانين و مقررات  FINA  برگزار خواهد شد و  به نفرات اول تا سوم هر ماده حکم و مدال و به تيم هاي اول تا سوم مجموع 5 ماده نيز جام تعلق خواهد گرفت.
تيم ها تا 20 شهريور ماه فرصت دارند آمادگي خود را اعلام و مدارک شيرجه روها در هر مسابقه را همراه با مدارک شناسايي به فدراسيو ن شنا ارسال کنند.
حميد اميري، رئيس هيات شناي استان خراسان شمالي، گفت: همزمان با عيد سعيد فطر مسابقات بزرگ شنا برگزار خواهد شد.
 وي افزود: تمام ورزشکاران رشته شنا در خراسان شمالي مي توانند براي حضور در اين مسابقات به دفاتر هيات شناي شهرستان هاي اين استان مراجعه کنند.
رئيس هيات شناي استان خراسان شمالي با اشاره به برگزاري دوره هاي آموزشي مختلف در سطح اين استان افزود: تاکنون دوره هاي مختلف آموزشي از سوي هيات شناي خراسان شمالي براي علاقه مندان برگزار شده است. همچنين برگزاري دوره هاي آموزشي ايمني در اماکن آبي و همچنين دوره ارتقاي مربيگري درجه 3 بانوان بعد از ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار دارد که برگزاري اين دوره ها براي ارتقاي سطح دانش مربيان و شناگران اين استان موثر خواهد بود.


 اخبار داخلي 

پنج تن از مديران استيل آذين استعفا کردند

پنج تن از مديران باشگاه استيل آذين از سمت خود استعفا کردند.
به گزارش ايسنا، به دنبال کناره گيري مصطفي آجورلو مديرعامل باشگاه استيل آذين پنج تن از مديران اين باشگاه نيز استعفا کردند.  نصرالله سجادي قائم مقام مديرعامل، غفاري معاون امور بين الملل، صافي معاون فرهنگي، فرخي معاون حقوقي و پاينده مدير روابط عمومي باشگاه استيل آذين در حمايت از مصطفي آجورلو از سمت خود استعفا کردند.  پنجشنبه شب مصطفي آجورلو از مديريت باشگاه استيل آذين استعفا کرد و صبح جمعه حسين هدايتي، امير مهريزي را به عنوان سرپرست اين باشگاه معرفي کرد.

رده بندي تيم هاي باشگاهي دنيا اعلام شد
سپاهان و ذوب آهن صعود کردند

فدراسيون جهاني تاريخ و آمار فوتبال تازه ترين رده بندي برترين تيم هاي باشگاهي جهان را اعلام کرد که در اين فهرست چهار تيم ايراني سپاهان، ذوب آهن، استقلال و مس حضور دارند.  به گزارش ايسنا، بنا به اعلام فدراسيون جهاني تاريخ و آمار فوتبال تيم سپاهان مدافع عنوان قهرماني ليگ برتر ايران با دو پله صعود نسبت به رده بندي ماه گذشته و با کسب 94 امتياز در کنار تيم مايورکاي اسپانيا در رده صد و هفتاد و پنجم قرار گرفته است. تيم ذوب آهن يکي از تيم هاي حاضر در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا با 93/5 امتياز در رده صد و هفتاد و هفتم و در کنار الاتحاد عربستان ايستاده است.  ذوب آهن در رده بندي ماه گذشته تيم صد و هشتاد و چهارم بود. استقلال هم با 84 امتياز در کنار تيم سانتاندر در جايگاه دويست و يازدهم قرار گرفته است و مس کرمان با 68 امتياز تيم سيصد و بيست و پنجم جهان است.

اميدوارم در جام ملت ها بازي کنم

مهاجم تيم ملي فوتبال ايران گفت: اميدوارم در جام ملت هاي آسيا در ترکيب اصلي تيم ملي به ميدان بروم.  به گزارش فارس،  محمد غلامي پس از پيروزي 2 بر صفر تيم ملي مقابل چين که با گلزني وي همراه بود، عنوان کرد: از افشين قطبي و ساير اعضاي کادر فني بابت اطميناني که به من کردند و مرا در ترکيب ثابت به ميدان فرستادند، تشکر مي کنم.  وي ادامه داد: خوشحالم که توانستم از اعتماد کادرفني به نحو احسن استفاده کرده و اولين گل ملي ام را مقابل تيم چين به ثمر برسانم.  غلامي تاکيد کرد: اميدوارم در آينده با ارائه بازي هاي بهتر در ليگ برتر و تيم ملي، بتوانم باز هم در ترکيب اصلي تيم ملي به خصوص در جام ملت هاي آسيا قرار بگيرم.


اخبار جديد از کميته انضباطي فدراسيون فوتبال

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال احکام جديدي صادر کرد.  به گزارش ايسنا، طبق گزارش داوري ديدار بين تيم هاي پيکان و استيل آذين، تماشاگران منتسب به تيم پيکان قزوين با پرتاب ترقه و فشفشه و فحاشي به داور و تيم حريف مرتکب تخلف شده اند و هم چنين بازيکنان تيم پيکان با ثمر به رساند گل وارد زمين مسابقه شده که عمل مذکور خلاف مقررات است.  به همين دليل کميته ي انضباطي، باشگاه پيکان قزوين را از بابت تخلف تماشاگران به پرداخت ده ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد. درخصوص تخلف بازيکنان تيم به سرپرست تيم تذکر داده شد که در ديدارهاي بعدي مراقبت هاي لازم را داشته باشد.  فرزاد حاتمي بازيکن تيم صباي قم هم به دليل رفتار زننده و غير ورزشي و ايجاد درگيري در ديدار با تيم ذوب آهن اصفهان که 8 شهريور در قم برگزار شد، 2 جلسه محروم و مبلغ 70 ميليون ريال جريمه نقدي و همچنين محمدرضا خلعتبري بازيکن تيم ذوب آهن در همين مسابقه به دليل رفتار غيرورزشي به مبلغ 50 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

پايان کار  کمانداران ايراني در مسابقات جهاني

گروه ورزش:با کسب يک مدال نقره و دو عنوان چهارمي و شکست سه رکورد ملي کمانداران ايران به کار خود پايان دادند.  در پايان چهارمين دوره مسابقات جهاني تيراندازي با کمان که با حضور 255 ورزشکار از 49 کشور جهان در ورزشگاه پودونگ شانگهاي چين برگزار شد کمانداران ايران با کسب يک مدال نقره و دو مقام چهارمي و کسب مقام پنجم جهان در رشته کامپوند تيمي بانوان و مقام نهمي جهان در رشته ريکرو مردان براي اولين بار توانستند در مسابقات جهاني اين مقام ها را کسب کنند و همچنين دو رکورد ملي نيز جا به جا شد.

مدير برنامه هاي اوسال از پرسپوليس فرصت خواست

مدير برنامه هاي مهاجم بورکينافاسويي پرسپوليس پس از تهديد هاي اين باشگاه در تماسي تلفني يک هفته فرصت خواست.  به گزارش فارس، باشگاه پرسپوليس به دليل اينکه هروه اوسال در قبال دريافت مبلغ 45 هزار دلار، پس از فسخ قرارداد اقدام به پس دادن آن نکرده قصد داشت به فيفا شکايت کند اما مدير برنامه هاي اوسال پس از تهديدهاي فراوان مسئولان باشگاه پرسپوليس با باشگاه تماس گرفت و به مسوولان پرسپوليس قول داد ظرف يک هفته آينده مبلغ 45 هزار دلار را بازمي گرداند.  گفتني است 30 هزار دلار اين پول در قبال اوسال و 15 هزار دلار بابت پولي است که مدير برنامه هاي اين بازيکن از باشگاه دريافت کرده است. 
مصطفي شکري مدير حقوقي باشگاه پرسپوليس در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس اين خبر را تائيد کرد.

مسابقات ورزشي خواهر خوانده هاي اصفهان
برگزار مي شود

گروه ورزش: دبير هيات ورزش هاي جانبازان و معلولا ن گفت: مسابقات ورزشي خواهر خوانده هاي اصفهان، ارديبهشت ماه سال آينده و همزمان با هفته بزرگداشت اصفهان برگزار مي شود.
مرتضي پناهي اظهار داشت: در حاشيه برگزاري مجمع فدراسيون جانبازان و معلولا ن و کميته ملي پارالمپيک، تفاهمنامه برگزاري مسابقات ورزشي خواهر خوانده هاي شهر اصفهان در حضور رئيس فدراسيون و شهردار اصفهان امضا شد. وي با بيان اين  مسابقات در سه رشته بانوان و دو رشته آقايان برگزار مي شود،  افزود: مقدمات برگزاري اين مسابقات در حال اجرا بوده و ظرف 10 روز آينده دعوتنامه براي 15 شهر خواهر خوانده اصفهان ارسال مي شود.