نسخه شماره 2433 - 1389/05/31 -


آيت الهي: علي دايي مي تواند به فيفا شکايت کند

آغاز هفته ششم ليگ برتر
نبرد استقلال و نفت تهران پس از 23 سال

واعظي آشتياني:
مديرعامل استيل آذين نمي شوم


قلعه نويي: اشتباه کردم که سه قهرماني آوردم


پرويز مظلومي: بدشانسي دست از سرما برنمي دارد


ادينهو در صدر جدول گلزنان ليگ برتر


همايش فصلي مديران ورزش پايتخت برگزار شد


اخبار داخلي


 آيت الهي: علي دايي مي تواند به فيفا شکايت کند 

عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال گفت: علي دايي اگر راي کميته استيناف را قبول ندارد، مي تواند به فيفا مراجعه کند. به گزارش فارس:هادي آيت الهي در گفت وگو با فارس درباره اظهارات دايي در برنامه 90 در خصوص حقش در گرفتن مطالباتش از فدراسيون فوتبال، اظهار داشت: در اين قضيه هيچ تغييري رخ نمي دهد. حرف فدراسيون همان رايي است که کميته استيناف صادر کرده است.  وي درباره قبول مهدي تاج مبني بر اينکه فدراسيون بايد ماليات علي دايي را پرداخت مي کرد، عنوان کرد: اگر آقاي تاج اين صحبت را کرده، نظر خودش را گفته است. نظر فدراسيون همان رايي است که کميته استيناف داده است.  آيت الهي عنوان کرد: به هر حال، بايد از يک مرجعي تمکين کنيم.علي دايي اگر به اين راي اعتراض دارد، بايد به مقام بالاتر مراجعه کند.  عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در پاسخ به اينکه مرجع بالاتر فيفا است و شايد اين براي فوتبال ايران خوب نباشد که چنين شکايتي صورت گيرد، گفت: چرا براي ايران بد باشد؟ علي دايي اگر اين راي فدراسيون را قبول دارد که بايد آن را بپذيرد; وگرنه بايد به مرجع بالاتري برود. کميته انضباطي و استيناف دو نهاد قضايي هستند که کاملا مستقل از فدراسيون عمل مي کنند. اگر تخلفي در کار فدراسيون بود، اعلام مي شد.  وي تاکيد کرد: در ريز قرارداد دايي با فدراسيون نيستم; اما اگر شاکي هنوز مدعي است که حقش ضايع شده، مي تواند به مرجع ديگري برود. فقط اين را مي دانم که راي کميته استيناف لازم الاجراست. اين راي درون تشکيلات ايران صادر شده و بايد تمکين شود. حرفي را مي زنم که آقاي صالحي مي زند.  آيت الهي تصريح کرد: در حالت کلي مي گويم که قانون وقتي وضع مي شود،براي همه يکسان است. درباره اخراج يک مربي و يک بازيکن هم قانون مي گويد، وقتي فرد اخراج شده به تيم ديگري برود، حقي به او تعلق نمي گيرد. دايي هم بعد از اخراج از تيم ملي در تيم پرسپوليس مشغول به کار شده است.دايي در مورد اين بند انضباطي تفسير به راي مي کند.


 آغاز هفته ششم ليگ برتر
 نبرد استقلال و نفت تهران پس از 23 سال  

تنور ليگ برتر فوتبال ايران از امروز و با آغاز رقابت هاي هفته ششم بار ديگر داغ خواهد شد، ديدار هايي که با شدت گرفتن رقابت در صدر جدول و صدرنشيني،اين روز ها با همه حاشيه هايش هيجان بيشتري به خود گرفته است.
به گزارش ايسنا، هفته ششم ليگ برتر فوتبال کشور از امروز در حالي با برگزاري پنج ديدار آغاز خواهد شد که هفته پنجم اين رقابت ها روز پنج  شنبه تمام شده بود و بازي هاي ليگ همچنان با فشردگي خاصي دنبال مي شود. نکته جالب اينجاست که هنوز يک ماه از آغاز ليگ دهم نگذشته است که به هفته ششم رقابت ها رسيده ايم، در شرايطي که در سال هاي گذشته اين وضعيت انجام بازي ها با اين فشردگي بر ليگ حاکم نبود. بعلاوه اينها همه در حالي است که در اين مدت تيم ملي نيز يک بازي دوستانه مقابل ارمنستان برگزار کرده است. با توجه به اين شرايط و فاصله 3-4 روزه ميان بازي ها، بايد ديد کدام تيم ها مي تواند حداکثر امتيازات لازم را کسب کرده و خود را در جدول بالا بکشند.
مس کرمان- فولاد خوزستان، ورزشگاه شهيد باهنر کرمان ساعت 30:21 دقيقه
اين نماينده استان خوزستان در ليگ که تاکنون به همراه ذوب آهن تنها تيم هايي بوده اند که توانسته اند تمامي امتيازات بازي هاي خارجي از خانه را کسب کنند، در خانه حريفان بسيار خطرناک نشان داده است و مي خواهد پس از شکست استقلال و نفت تهران سومين پيروزي خارج از خانه را نيز کسب کند،اما براي اين کار روز سختي را در کرمان مقابل شاگردان آماده صمد مرفاوي دارند. مسي ها پس از بردي پرگل برابر شهرداري تبريز که با درخشش خيره کننده ادينيو همراه بود در مقابل استيل آذين نيز تا دقايق پاياني پيروز ميدان بودند و مي توانستند يک سه امتياز شيرين را از دستگردي کسب کنند اما اينگونه نشد و آنها با يک امتياز به کرمان بازگشتند.
پيکان- استيل آذين، ورزشگاه شهيد رجايي قزوين- ساعت 30:21 دقيقه
پيکان يکي از دو تيمي است که تاکنون بردي در ليگ بدست نياورده و روزهاي خوبي را سپري نمي کند آنها هفته قبل نيز شکستي سنگين را در مقابل استقلال متحمل شدند. احمدزاده و شاگردانش همچنان به دنبال نخستين پيروزي خود هستند تا کمي وضعيت شان را سروسامان ببخشند.استيل آذين پرمهره و البته پر حاشيه که البته هنوز در شوک اخراج علي کريمي به سر مي برد حريف اين هفته پيکان است.بايد منتظر ماند و ديد نتيجه کار پر ستاره ترين و البته پرحاشيه ترين تيم ليگ برتر تا اينجا با پيکان سواران قزويني چگونه خواهد بود.
تراکتورسازي- ملوان انزلي، ورزشگاه يادگار امام تبريز، ساعت 30:21دقيقه
اين ديدار نيز از بازي هاي زيبايي است که قطعا در نگاه اول چندان به چشم نمي آيد اما مي توان روي کيفيت آن حساب باز کرد. ضمن اينکه وجود تماشاگران پرشمار تبريزي نيز به جذاب تر شدن اين بازي کمک مي کند، چرا که اين نخستين بازي تراکتور سازي در فصل جديد با حضور تماشاگرانش در خانه است. تقابل کمالوند و پورغلامي مي تواند نکات قابل توجهي را با خود به همراه داشته باشد.
سپاهان اصفهان  پاس همدان، ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ساعت 30:21دقيقه
مدافع عنوان قهرماني ليگ دهم خيلي زود اولين باخت خود را تجربه کرد تا امير قلعه نويي بگويد امسال همه ايران عليه من و سپاهان اند و با ما لج اند!در عين حال قلعه نويي اوايل فصل عنوان کرده بود که امسال ستاره اي جذب نکرده اما سرمربي سابق استقلال و تيم  ملي در مصاحبه اي ديگر اعلام کرد که امسال سپاهان را بارسلونايي بسته است! حال بايد ديد او با "بارسلونا بي ستاره "اش اين هفته مقابل تيم آماده پاس همدان چه خواهد کرد.
نفت تهران- استقلال تهران، ورزشگاه ازادي تهران، ساعت 30:21دقيقه
از آخرين ديدار رسمي دو تيم 23 سال مي گذرد. 26 مرداد سال 1366 آخرين رويارويي اين دو تيم تهراني بود که حالا مجددا قرار است پس از مدتي طولاني به مصاف هم بروند.گذشته از اينها خط حمله شاگردان مظلومي امسال حرف هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت و در اين بازي نيز بايد انتظار هنر نمايي مهاجمان آبي بود.البته آنها در اين بازي فرهاد مجيدي را به دليل سه اخطاره بودن در اختيار ندارند. ضمن اينکه شماره 8 اغلب مصدوم استقلال باز هم مصدوم شده و اين بار مجتبي جباري به دليل شکستگي بيني يک ماه از ميادين به دور خواهد بود. نفت نيز به ضربات سنگين مارسيو خوزه دل بسته است. بايد ديد رويارويي فرکي و استقلال پس از چند سال چگونه پايان خواهد يافت.
ساير بازي هاي هفته ششم نيز که فردا برگزار خواهد شد بدين شرح است:
سايپا - راه آهن، ورزشگاه تختي کرج، ساعت 30:21دقيقه
پرسپوليس  شاهين بوشهر، ورزشگاه آزادي، ساعت30:21 دقيقه
نفت آبادان- ذوب آهن، ورزشگاه تختي آبادان، ساعت 30:21دقيقه
صباي قم- شهرداري تبريز، ورزشگاه يادگار قم، ساعت 30:21 دقيقه


 واعظي آشتياني:
 مديرعامل استيل آذين نمي شوم  

اميررضا واعظي آشتياني پس از انتصاب به عنوان عضو هيات مديره باشگاه استيل آذين گفت: هيچ مسووليت اجرايي در استيل آذين نخواهم داشت.
به گزارش ايسنا، مديرعامل پيشين استقلال در خصوص انتصابش در هيات مديره باشگاه استيل آذين اظهار کرد: من اصلا قصد نداشتم برگردم، اما حسين هدايتي طي هفته گذشته جلسات متعددي با من داشت و من هم براي آن که بتوانم از لحاظ فکري کاري براي استيل آذين انجام دهم پيشنهاد او را قبول کردم و اميدوارم که با حمايت هدايتي بتوانم به لحاظ تجربي و فکري به اين باشگاه که به طور خصوصي اداره مي شود، کمک کنم.
واعظي آشتياني در پاسخ به اين سوال که آيا مديرعامل استيل آذين خواهد شد يا خير گفت: اين بحث شايعه است. اولويت اول من پرداختن به کارهاي صنعتي و توليدي ام است و پس از آن کارهاي فوتبالي ام را انجام مي دهم. من سه دهه دربخش صنعت و توليد تجربه دارم، اما چه در زمان حال و چه در آينده هيچ مسووليت اجرايي در استيل آذين نخواهم داشت و فقط کمک مي کنم که روند کاري تيم براساس همفکري و از روي منطق پيش رود.
وي ابراز اميدواري کرد، امسال استيل آذين بتواند نتيجه اي در خور هزينه اي که انجام داده است کسب کند.
واعظي آشتياني ادامه داد: من همانطور که در زمان جدايي از استقلال اعلام کرده بودم قصد ندارم ديگر به فوتبال بازگردم، منظورم حضور در بخش اجرايي بود و همان زمان نيز گفتم که اگر قرار باشد مشورتي بدهم اين کار را انجام مي دهم، اما هرگز به کار اجرايي باز نمي گردم.
واعظ با قدرداني از هدايتي گفت: حکم انتصاب خيلي غيرمنتظره بود. هدايتي هم به من اظهار لطف داشت و با حکمي که صادر کرد من را در مقابل يک عمل انجام شده قرار داد. من سعي مي کنم همه تجربياتم را به عنوان مشاوره در اختيار استيل آذين بگذارم و مطمئن باشيد که هيچ وقت چه به عنوان مديرعامل و چه به عنوان هر پست ديگر اجرايي به فوتبال باز نخواهم گشت.


 قلعه نويي: اشتباه کردم که سه قهرماني آوردم  

سرمربي تيم فوتبال سپاهان که از برخورد برخي ها با اين تيم ناراحت است، گفت: عذرخواهي مي کنم که در اين فوتبال سه قهرماني در ليگ و دو قهرماني در جام حذفي بدست آوردم، آقايان مرا ببخشيد!
به گزارش ايسنا، امير قلعه نويي با ناراحتي گفت: به آقايان مي گويم چرا اعتراض مي کنيد مي گويند چون در بازي قبل برابر سپاهان پنالتي براي ما نگرفتند اعتراض مي کنيم. در بازي با ذوب آهن داور يک گل سالم و يک پنالتي ما را نگرفت. اگر بخواهم مثل آقايان باشم بايد شش نفره در بازي با پاس بريزيم داخل زمين. آخر اين چه طرز تفکري است که برخي مربيان ما دارند. خدا پدر و مادر فيروز کريمي را بيامرزد. اين روزها هر اتفاقي که در فوتبال ايران مي افتد به سپاهان و اميرقلعه نويي ربط مي دهند. در داربي و آن بازي به اين مهمي پنالتي و گل ما را نگرفتند و ما کوچکترين اعتراضي نکرديم و پس از بازي به تيم داوري خسته نباشيد گفتيم.
وي افزود: اين چه دکاني است که بعضي ها به راه انداختند. به چه کسي مربوط است که ما بازيکن خوبي داريم يا نداريم. من 20 سال در استقلال بودم اما اگر از من درباره استقلال بپرسند مي گويم که به من مربوط نيست، اما مد شده که همه در مورد سپاهان صحبت کنند. آقايان پرده دري مي کنند و هرچه دلشان مي خواهد مي گويند. مگر من حق دارم درباره شاهين صحبت کنم. به من چه مربوط در مورد تيم هاي ديگر صحبت کنم. اگر درباره تيم هاي ملي هم از من بپرسند جواب نمي دهم.
وي ادامه داد: بگذاريد يک چيز را رو راست به شما بگويم در مملکت ما طوري است که هر کس تا پيشرفت مي کند همه مي خواهند عليه اش  شوند. اصلا من اشتباه کردم سه قهرماني در ليگ و دو قهرماني در جام حذفي آوردم. من همينجا از همه معذرت مي خواهم. آقايان مرا ببخشيد. اگر با قلعه نويي مشکل داريد دست از سر سپاهان برداريد.
قلعه نويي در پاسخ به اين سوال که آيا سپاهان را مي توان مدعي قهرماني در ليگ برتر دانست گفت: بازي با ذوب آهن مرا خيلي اميدوار کرد. يقين داشته باشيد به کيفيتي که مي خواستيم رسيده ايم. در بازي با ذوب آهن رحمتي در طول 90 دقيقه 3 توپ هم نگرفت. ضمن اينکه معتقدم هميشه هم بدشانس نخواهيم بود.


 پرويز مظلومي: بدشانسي دست از سرما برنمي دارد  

سرمربي تيم فوتبال استقلال ضمن اشاره به خستگي بازيکنان اين تيم به خاطر انجام بازي هاي فشرده، گفت: با توجه به غيبت سه بازيکن اصلي قطعا کار آساني مقابل تيم خوب نفت نداريم.
به گزارش مهر پرويز مظلومي با اشاره به بازي مقابل نفت تهران اظهار داشت: نفت يکي از بهترين تيم هاي ليگ است که نفرات آن شناخت کاملي از يکديگر دارند. در اين 5 هفته بازي هاي خوبي به نمايش گذاشته و امتيازات خوبي را کسب کرده اند. قطعا مقابل استقلال حرف هاي زيادي براي گفتن دارند و براي گرفتن امتياز به ميدان مي آيند. بازي زيبايي را خواهيم ديد که اميدوارم با برتري ما به پايان برسد.
وي در خصوص غيبت مجتبي جباري در اين بازي، گفت: انگار بدشانسي نمي خواهد دست از سر ما بردارد. درست زماني که جباري به اوج بازگشته بود، با شکستگي بيني روبرو شد و باز هم بايد از بازي ها دور باشد. او قطعا به بازي نفت نمي رسد اما اميدوارم مقابل سپاهان شرايط بازي کردن را داشته باشد.
سرمربي تيم فوتبال استقلال در خصوص فشردگي بازي ها، تصريح کرد: با توجه به زمان کمي که در اختيار داريم نمي توانيم آنطور که مي خواهيم کارهاي تاکتيکي و قدرتي را مرور کنيم. بازي ها بسيار فشرده هستند و خستگي در ساق هاي بازيکنان مشهود است. با اين شرايط من فقط يک روز مي توانم شاگردانم را کامل تمرين بدهم چرا که روز ديگر فقط مخصوص ريکاوري است. روز قبل از بازي هم که نمي توانم فشار زيادي به بازيکنان بياورم. هرچند بازيکنان من اين شرايط را درک مي کنند.
مظلومي با اشاره به غيبت مجيدي و منتظري براي بازي مقابل نفت، گفت: متاسفانه اين دو بازيکن را در اختيار ندارم و بازهم بايد ترکيب را تغيير بدهم. آرزو مي کنم اين بدشانسي زودتر از سر ما دست بردارد و يک روز برسد که تمام بازيکنانم را در اختيار داشته باشم تا به آنچه که مي خواهم برسم. هرچند براي اين بازي مشکل برهاني و يوسفي حل شده و در صورت نياز از آنها استفاده مي کنيم. وي در مورد صحبت هاي اميرحسين صادقي پس از بازي مقابل پيکان اظهار داشت: واقعا نمي دانم اين مسائل از کجا شروع مي شود و بعضي خبرنگاران چه دشمني با بازيکنان استقلال دارند! دقيقا زماني که بازي تمام مي شود و بازيکن خسته است سراغ او مي روند و سوالاتي مي پرسند. طبيعي است که بازيکنان تحت تاثير فشار بازي حرفي بزند. حرف هايي که بعدا از گفتن آن پشيمان مي شوند.
مظلومي ادامه داد: مطمئن باشيد در استقلال هيچ کس از وضعيتش ناراحت نيست و مي بينيد که صادقي با جديت تمرين مي کند. در تيم ما هرکس بهتر باشد بازي مي کند و نام بازيکن براي ما فرقي ندارد.
سرمربي تيم فوتبال استقلال، در پايان با اشاره به حضور غلامحسين مظلومي در کميته فني باشگاه، گفت: حضور برادرم را به فال نيک مي گيرم. استقلال خانه پيشکسوتانش است و اميدوارم تمام پيشکسوتان در استقلال جايگاهي داشته باشند. از اين قضيه به هيچ وجه ناراحت نيستم. همانطور که حجازي آمد و از تجربه او استفاده مي کنيم، از تجربه ديگر پيشکوستان هم استفاده مي کنيم.


 ادينهو در صدر جدول گلزنان ليگ برتر  

پس از پايان هفته پنجم ليگ برتر لوسيانو ادينيو مهاجم مس کرمان در صدر ايستاد.
به گزارش ايسنا، ليگ برتر امسال نويد يک ليگ پر گل را مي دهد و در اين ميان فهرست بازيکنان يک گله هم قابل توجه است.
6گل :لوسيانو ادينهو (مس)
5گل :محسن بياتي نيا (صباي قم)  محمد غلامي (استيل آذين)
4گل :سعيد دقيقي (شهرداري تبريز) روح الله عرب (صنعت نفت) ميلاد ميداوودي (استقلال) رضا نوروزي (فولاد)
3گل: غلامرضا رضايي (پرسپوليس)  فرهاد مجيدي (استقلال)  محمد نوري (پرسپوليس)  علي کريمي (شهرداري تبريز)
2گل:مسعود ابراهيم زاده (تراکتور سازي)  مهرداد اولادي (ملوان)  سيدمحمد حسيني (ذوب آهن)  محمدرضا خلعتبري (ذوب آهن)  مارسيو خوزه نارسيسو (نفت تهران)  اميد شريفي نسب (صنعت نفت)  اميرحسين فشنگچي (پرسپوليس)  رودريگو لوپز (راه آهن)  امين متوسل زاده (راه آهن)  محمد نزهتي (ملوان)  حميد کاظمي (پاس)
يک گل:مرتضي ابراهيمي (سايپا)  هادي اصغري (صباي قم)  کيوان امرايي (مس)  جابر انصاري (سايپا)  سياوش اکبرپور (استيل آذين)  ميثم بائو (شهرداري تبريز)  سهراب بختياري زاده (صباي قم)  آرش برهاني (استقلال)  مهدي تاجيک (پيکان)  کرار جاسم محمد (تراکتور سازي)  مجتبي جباري (استقلال)  احمد حسن زاده (مس)  ايمان حيدري (شاهين)  فرهاد خيرخواه (پاس)  مهدي خيري (سايپا)  ريکاردو دي سوزا (راه آهن)  بختيار رحماني (فولاد)  مهدي رفيعي (نفت تهران)  ستار زارع (شاهين)  ميلاد زنيدپور (استيل آذين)  سيامک سرلک (فولاد)  ابراهيم صادقي (سايپا)  اکبر صغيري (نفت تهران)  عليرضا عباس فرد (پيکان)  هادي عقيلي (سپاهان)  رضا عنايتي (سپاهان)  اسماعيل فرهادي (ذوب آهن)  محمد قاضي (ذوب آهن)  حبيب گرداني (شهرداري تبريز)  مهدي محمدزاده (نفت تهران)  پژمان منتظري (استقلال)  سيدامين منوچهري (سايپا)  رسول مير طرقي (صنعت نفت)  محمد نصرتي (تراکتور سازي)  پژمان نوري (ملوان) .


  همايش فصلي مديران ورزش پايتخت برگزار شد 

گروه ورزش: دومين همايش فصلي مديران تربيت بدني مناطق 22  گانه تهران برگزار شد.
اين همايش با حضور سردار حاج آقا ميررئيس سازمان ورزش شهرداري، سردار همداني فرمانده سپاه محمد رسول الله، سردار باران چشمه رئيس تربيت بدني ستاد نيروهاي مسلح، کوثري مديرعامل باشگاه مقاومت بسيج، معاونان و مديران سازمان مناطق 22 گانه شهرداري تهران برگزار شد. سازمان ورزش در اين همايش ضمن برگزاري مراسم افطاري به مناسبت گراميداشت ماه مبارک رمضان نسبت به ارائه برنامه هاي متنوع ورزشي و فرهنگي اقدام کرد. در ابتدا حاج آقامير ضمن خيرمقدم به بيان گزارش کوتاهي از عملکرد اين سازمان طي چند ماه اخير پرداخت و گفت: « تحقق منوبات مقام معظم رهبري «مدظله العالي» در ابتداي سال جاري مبني بر ايجاد نشاط و شادابي از طريق توسعه ورزش همگاني رسالت آشکاري است که نه تنها سازمان ورزش بلکه تمامي نهادها بايد بر انجام آن کمر همت ببندند.»
رئيس سازمان ورزش شهرداري تهران سپس به ظرفيت پارک آبي آزادگان در ارائه خدمات رساني به  شهروندان تهراني اشاره کرد و افزود: « پارک آبي آزادگان طي مدت 2 ماه خدمت خود را به بيش از 170 هزار شهروند تهراني ارائه داده است. اين مساله گامي موثر در راستاي غني سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و نيز ابزاري مطمئن جهت پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي است.»
وي ادامه داد: « اين سازمان در راستاي عمل به فرمايشات رهبر فرزانه انقلا ب نه تنها رشد 500 درصدي برنامه هاي ورزشي را در دستور کار قرار داده است بلکه با لا يه هاي تاثيرگذار اجتماعي از جمله بسيج، شوراياري ها و... را تعاملي مطلوب برقرار کرده است به طوري که در حال حاضر روزانه بيش از 120 هزار شهروند تهراني از اقشار مختلف از فضاهاي ورزشي شهرداري تهران بهره  برده و نيز در بيش از 1300 ايستگاه تندرستي به انجام فعاليت هاي ورزشي مي پردازند.»


 اخبار داخلي 

صعود يک پله اي فوتسال ايران

تازه ترين رده بندي تيم هاي ملي فوتسال جهان اعلام شد.
به گزارش ايسنا، در جديدترين رده بندي تيم هاي ملي فوتسال جهان (آگوست 2010)، تيم ايران با 1655 امتياز و يک پله صعود نسبت به رده بندي قبلي به رده چهارم جهان صعود کرد.
در رده هاي اول تا سوم برزيل ، اسپانيا و ايتاليا قرار دارند. در بين تيمهاي آسيايي پس از ايران ، تايلند با 1353 امتياز و قرار گرفتن در رده 12 جهان، دومين تيم برتر آسيايي است و ژاپن با 1350 امتياز و قرار گرفتن در رده 14 جهان، عنوان سومين تيم برتر قاره آسيا را در اختيار دارد.  فوتسال ايران از قدرت هاي فوتسال جهان و ابرقدرت فوتسال آسيا به شمار مي رود.

سرمربي تيم صنعت نفت محروم شد

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال راي خود را در خصوص سرمربي تيم صنعت نفت آبادان صادر کرد.
به گزارش ايسنا، ديدار دو تيم صنعت نفت آبادان و پرسپوليس تهران 24 مرداد در حالي برگزار شد که از سوي آلفردو کاسميرو سرمربي تيم صنعت نفت آبادان تخلفاتي صورت گرفت. بر همين اساس وي به استناد ماده 11 آئين نامه انضباطي و با صدور قرار دستور موقت از همراهي تيم مربوطه درتمامي مسابقات تا اطلاع ثانوي معلق و محروم است.
سرمربي تيم صنعت نفت بايد روز سه شنبه دوم شهريور براي اداي توضيحات در کميته انضباطي حضور داشته باشد.

کاروان شناي ايران در المپيک سنگاپور
به کار خود پايان داد

گروه ورزش: همايون حقيقي، شناگر نوجوان کشورمان که به مسابقات المپيک سنگاپور اعزام شده است روز جمعه در ماده 200 متر پروانه با حريفان خود به رقابت پرداخت.
مسابقات شناي المپيک نوجوانان در استخر مدرسه ورزش سنگاپور پيگيري شد و درماده 200 پروانه نماينده کشورمان با هفت شناگر حاضر در گروه خود به رقابت پرداخت که در نهايت با ثبت رکورد 2 دقيقه و 9 ثانيه و 45 صدم ثانيه ششم شد و به مرحله بعدي رقابت ها صعود نکرد. کاروان اعزامي شناي کشورمان با دو نماينده به نام هاي «احمدرضا جلا لي» و «همايون حقيقي» در مسابقات شناي المپيک کشورمان شرکت کرد که اين دو شناگر در مواد 50 مترآزاد، 100 مترپروانه و 200 متر پروانه و 200 متر مختلط انفرادي به رقابت با حريفان جهاني خود پرداختند. گفتني است; در رقابت هاي شناي مردان المپيک نوجوانان 200 شناگر حضور دارند که در 14 ماده انفرادي و 2 ماده تيمي با هم به رقابت مي پردازند.

مظلومي عضو کميته فني
و کميته انضباطي استقلال شد

سرپرست پيشين تيم فوتبال استقلال تهران، به عنوان يکي از اعضاي کميته فني و کميته انضباطي باشگاه استقلال معرفي شد.
به گزارش مهر، در ادامه حضور پيشکسوتان استقلال دراين باشگاه، به تازگي و طي حکمي از سوي علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال تهران، غلامحسين مظلومي به عنوان عضو کميته فني و کميته انضباطي باشگاه معرفي شد. مظلومي که پيش از اين سابقه حضور روي نيمکت تيم فوتبال استقلال تهران را به عنوان سرپرست داشت،پس از برگزاري جلسه با فتح الله زاده رسما فعاليتش را آغاز کرد. وي گفت: اين پيشنهاد چند وقت پيش از سوي آقاي فتح الله زاده به من داده شد. پس از بررسي هايي که انجام دادم، اين پيشنهاد را قبول کردم.

پرسپوليس از اوسال به فيفا شکايت مي کند

باشگاه پرسپوليس قصد دارد  از مهاجم بورکينافاسويي اين تيم به فدراسيون بين المللي فوتبال شکايت کند.
به گزارش مهر، مهاجم بورکينافاسويي پرسپوليس روز چهارشنبه به باشگاه رفته بود و پس از اينکه موفق نشد گذرنامه اش را تحويل بگيرد، حاضر به ترک اين محل نشد و در نهايت با دخالت مامورين نيروي انتظامي دفتر باشگاه را ترک کرد.
اوسال پس از اين اتفاق سري به باشگاه نزد و همچنان حاضر نيست 30 هزار دلاري را که دريافت کرده است، پس بدهد. باشگاه پرسپوليس نيز تا يکشنبه(امروز) براي دريافت اين مبلغ و امضاي توافق نامه به اوسال فرصت داده است. در صورت رخ ندادن اين اتفاق، پرسپوليسي ها مدارک خود را براي طرح شکايت از اين بازيکن به فيفا ارسال مي کنند.
نلو وينگادا سرمربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس براي بازپس گرفتن شکايتش از باشگاه پرسپوليس 2 هفته مهلت دارد. اين مربي که خواهان دريافت طلبش است،چندي پيش به جاي مطرح کردن شکايتش در کميته انضباطي فدراسيون فوتبال ايران، به فيفا شکايت کرد. آن هم در حالي که طبق يکي از بندهاي قراردادش براي طرح هرگونه شکايتي بايد به کميته  انضباطي فدراسيون فوتبال ايران مي آمد. علي دايي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از برتري مقابل راه آهن و در جريان تمرين روز جمعه به هريک از بازيکنان تيمش يک جفت کفش ورزشي هديه داد. اين هديه بابت برتري مقابل راه آهن بوده است.
مجتبي شيري مدافع مصدوم تيم فوتبال پرسپوليس از حدود يک هفته ديگر مي تواند در تمرينات تيمي شرکت کند. تياگو فراگو ديگر بازيکن مصدوم سرخپوشان، از اين پس مي تواند با تيم تمرين کند و در صورت داشتن آمادگي بدني لازم، در ترکيب پرسپوليس قرار بگيرد.

خلعتبري همراه تيم ملي به چين و کره جنوبي مي رود

محمدرضا خلعتبري با تعامل قطبي و ابراهيم زاده همراه تيم ملي فوتبال به چين و کره جنوبي مي رود.
به گزاش فارس، در جلسه کميته فني فدراسيون فوتبال بين افشين قطبي و منصور ابراهيم زاده بابت حضور تيم ذوب آهن در ليگ قهرمانان آسيا تعاملاتي ايجاد شد.
تيم ذوب آهن در مرحله بعدي ليگ قهرمانان آسيا با تيمي از کره جنوبي بازي دارد و سرمربي تيم ملي اطلاعاتي را در اختيار سرمربي ذوب آهن قرار داد.
همچنين با توجه به اينکه بازي ذوب آهن با تيم کره اي نزديک است منصور ابراهيم زاده از افشين قطبي خواست تا بازيکنان ملي پوش اين تيم همراه تيم ملي به چين و کره جنوبي نروند که با تعامل دو سرمربي قرار شد محمد حسيني و قاسم حدادي فر همراه تيم ملي به چين و کره جنوبي نروند تا همراه تيم ذوب آهن خود را براي ليگ قهرمانان آسيا آماده کنند اما محمد رضا خلعتبري تيم ملي را همراهي مي کند.