نسخه شماره 2399 - 1389/04/21 -

با کسب يک مدال طلا، يک نقره و يک برنز
نماينده ايران در تورنمنت جايزه بزرگ مادريد سوم شد

علي دايي:
در مورد قطبي حرف حق را زدم

تکرار تابستان افسانه اي براي ژرمن ها در آفريقاي جنوبي
آلمان برنده ديدار رده بندي جام جهاني 2010 شد

اخبار کوتاه استقلال در اردوي سرعين
صدورITC مبعلي و کري خواني مظلومي


کلوزه به رکورد رونالدو نرسيد


روي خط جام جهاني


اخبار کوتاه


 با کسب يک مدال طلا، يک نقره و يک برنز
 نماينده ايران در تورنمنت جايزه بزرگ مادريد سوم شد  

تيم کشتي آزاد دخانيات مازندران در رده سوم مسابقات جايزه بزرگ مادريد قرار گرفت.  به گزارش ايسنا، تورنمنت بين المللي کشتي جايزه بزرگ اسپانيا در شهر مادريد به پايان رسيد که تيم دخانيات مازندران به نمايندگي از ايران صاحب يک مدال طلا توسط عباس طحان در 96 کيلو، يک نقره بوسيله سعيد داداش پور در 74 کيلو و يک برنز توسط مهران رضازاده در 55 کيلو شد.  مهدي قربان نژاد در 60 کيلو، اميد حسن تبار در 74 و اصغر بذري در 84 کيلو نيز مدالي به دست نياوردند.  بذري که در دور اول کشتي گير روسي را مغلوب کرده بود، در دور دوم براي حمايت از مردم مظلوم فلسطين مقابل نماينده رژيم اشغالگر قدس قرار نگرفت.  اما در مسابقات پاياني، در وزن 55 کيلوگرم، مهران رضازاده در مصاف با مارسل اوالد برنده مدال برنز امسال اروپا از آلمان به پيروزي رسيد و صاحب مدال برنز شد. در فينال وزن 74 کيلوگرم، سعيد داداش پور مقابل گابور هاتوس از مجارستان قرار گرفت که تايم اول به سود کشتي گير مجاري به کلينچ کشيد و داداش پور يک بر صفر بازنده شد. در تايم دوم داداش پور در حالي که حريفش را خاک کرده بود، در هنگام اجراي بارانداز به پل رفت تا 2-1 عقب بيفتد. در ادامه داداش پور که از لحاظ بدني مقابل حريفش برتري نداشت، يک بار ديگر از تشک خارج شد تا 3-1 اين تايم را نيز ببازد و مدال نقره بگيرد.  در وزن 96 کيلوگرم، عباس طحان موفق شد ادوارد ينوکيان از ارمنستان را شکست دهد و بر سکوي نخست رقابت ها بايستد. درپايان اين رقابت ها نماينده ايران در حالي که در دو وزن 66 و 120 کيلوگرم کشتي گيري نداشت، در بين 22 کشور بر سکوي سوم مسابقات ايستاد.


 علي دايي:
 در مورد قطبي حرف حق را زدم  

علي دايي گفت: از اردوي دورتموند کاملا راضي ام.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از بازگشت از اردوي دورتموند در گفت وگو با ايسنا اظهار کرد:  خدارو شکر همه چيز در اردوي دورتموند کامل و عالي بود و من از شرايط تيم درا ين اردو کاملا راضي ام.
دايي در خصوص بازيکنان خارجي که در اردوي دورتموند براي حضور در پرسپوليس تست دادند تصريح کرد: سه بازيکن را دراين اردو تست کرديم که از ميان آن ها بازي يک مهاجم اهل بورکينافاسو را پسنديديم و به زودي با او قرارداد مي بنديم.
سرمربي پرسپوليس در پاسخ به اين سوال که آيا نبود يحيوي در چند روز اول اردو به تمرينات دروازه بانان لطمه اي نزد خاطر نشان کرد: خير. ما دراين اردو هيچ مشکلي نداشتيم.
علي دايي در رابطه با اعزام چند تن از بازيکنان پرسپوليس به اردوي تيم ملي ابراز کرد: ما از اول هم مشکلي براي دادن بازيکنانمان به تيم ملي نداشتيم اما من از حرف هايي که زده ام دفاع مي کنم. اگر حرفي راجع به دعوت 35 بازيکن به تيم ملي و بعد خط خوردن تعدادي از آن ها زده ام حرف حق بوده است و به کسي توهين نکرده ام. آقاي گل جهان در خصوص انتخاب مهدي تارتار براي کادر فني پرسپوليس نيز گفت: خوشبختانه تارتار مربي با دانشي است و خدا را شکر مي کنيم که با آمدن او کادر نفي ما قوي تر شده است.
سرمربي پرسپوليس در مورد نخستين بازي اين تيم در ليگ دهم که در برابر تراکتورسازي انجام مي شود اظهار کرد: هنوز زود است که راجع به اين بازي اظهار نظر کنم چرا که خبري از وضعيت تيم تراکتورسازي ندارم و نمي دانم چه بازيکناني جذب کرده اند.
دايي در ارتباط با مسئله توپ ليگ برتر و اتفاقات پيرامون آن تصريح کرد: در مورد اين قضيه قبلا حرف هاي خود را زده ام و ديگر چيزي نمي گويم.
سرمربي سابق تيم ملي درباره ي ادامه ي تمرينات پرسپوليس نيز گفت: امروز به طور کامل استراحت مي کنيم و از فردا تمرينات خود را پيگيري خواهيم کرد.
علي دايي در پاسخ به اين سوال خبرنگار ايسنا که چه تيمي قهرمان جام جهاني مي شود، خاطر نشان کرد: قبلا گفته بودم برزيل قهرمان جام مي شود اما حالا مي گويم اسپانيا قهرمان جام جهاني است.


 تکرار تابستان افسانه اي براي ژرمن ها در آفريقاي جنوبي
 آلمان برنده ديدار رده بندي جام جهاني 2010 شد  

آلمان براي چهارمين بار به عنوان سوم رقابت هاي جام جهاني فوتبال دست يافت.
به گزارش ايسنا، ژرمن ها همانند سال 2006 با رسيدن به عنوان سوم رقابت هاي جام جهاني به کار خود پايان دادند.
مردان يوآخيم لو در ديدار رده بندي 3 بر 2 اروگوئه را شکست داده و با عنوان سومي کار خود در نخستين جام جهاني فوتبال به ميزباني قاره سياه را به پايان رساندند.
در اين بازي که در ورزشگاه نلسون ماندلاي شهر پورت اليزابت و به داوري بنيتو آرچونديا از مکزيک برگزار شد، آلمان با گلزني توماس مولر (19)، مارسل يانزن (57) و سامي خديرا (82) موفق به شکست مردان اوسکار تابارز شدند. براي اروگوئه هم کاواني (28) و ديگو فورلان (51) در اين بازي گلزني کردند. مولر و فورلان با گل هاي خود در اين بازي به جمع اسنايدر و داويد ويا، ديگر بازيکنان 5 گله جام جهاني پيوستند.
فورلان ضربه بازي توپ را به تير دروازه کوبيد تا پاسخ ضربه نيمه نخست آرنه فريدريش را داده باشد.
يوآخيم لو:  به زمان نياز دارم

سرمربي تيم ملي آلمان پس از پيروزي مقابل اروگوئه و کسب مقام سوم جام جهاني با تقدير از تلاش بازيکنانش از اظهار نظر درباره آينده اش در اين تيم خودداري کرد. به گزارش ايسنا، يوآخيم لو که توانسته بود تيمي يک دست و منسجم را راهي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي کند، در آخرين ديدار خود در اين رقابت ها با نتيجه سه بر دو اروگوئه را در ديدار رده بندي شکست داد و به مقام سوم جهان دست يافت.  لو در نشست خبري بعد از بازي در جمع خبرنگاران گفت:  بايد سرمان را بالا بگيريم. با وجود اين که تيم جواني داشتيم، توانستيم مقام سوم را کسب کنيم و اين واقعا شايسته تقدير است.
لو در ادامه افزود: وقتي به تيم هاي بزرگي نگاه مي کنيم که در اين رقابت ها يکي پس از ديگري از گردونه رقابت ها خارج شدند، به ارزش تلاش بازيکنان و نتيجه به دست آمده بيشتر پي خواهيم برد.
سرمربي تيم ملي آلمان درباره آينده کاري اش دراين تيم گفت:  مي خواهم چند روزي استر احت کنم و سپس دراين باره تصميم بگيرم. فکر مي کنم صحبت کردن دباره قرارداد با فدراسيون فوتبال کمي زود است، مي خواهم تصميمي بگيرم که به سود هر دو طرف باشد.


 اخبار کوتاه استقلال در اردوي سرعين
 صدورITC مبعلي و کري خواني مظلومي  

کارت بازي ايمان مبعلي از سوي فدراسيون فوتبال امارات صادر شد.
به گزارش فارس، ايمان مبعلي يکي از بازيکنان ملي پوش تيم استقلال که براي دريافتITC  از باشگاه سابق خود به کشور امارات سفر کرده بود، شب گذشته قبل از سفرش به همراه تيم ملي به اتريش در تماسي تلفني با کادر فني و مسئولان استقلال اعلام کرد کارت بازي خود را از فدراسيون فوتبال امارات دريافت کرده است.
مربيان تيم استقلال که در چند روز گذشته نگران کارت بازي مبعلي بودند با شنيدن اين خبر خيالشان راحت شد و از وي خواستند پس از بازگشت از اتريش در تمرينات تيم استقلال شرکت کند.

کرکري تبريزي ها براي مظلومي

پرويز مظلومي سرمربي تيم استقلال مورد استقبال مردم سرعين قرار گرفته است. وي قبلا با تيم هاي صبا و مس کرمان به اين شهر سفر کرده و اهالي سرعين به خوبي با سرمربي استقلال آشنا هستند اما نکته جالب حضور پرويز مظلومي کرکري مردم با وي است زيرا با توجه به قرعه کشي ليگ برتر قرار است استقلال در هفته اول به مصاف شهرداري تبريز برود.
مردم آذري  زبان استان هاي اردبيل و آذربايجان شرقي و غربي که براي تفريح به سرعين آمده اند به محض ديدن مظلومي شکست استقلال مقابل شهرداري را يادآوري مي کنند.
مظلومي نيز با خوشرويي با آنها صحبت کرده و به آنها مي گويد روز بازي مي بينيم.

سوغاتي هتل اترک به استقلالي ها

مديريت هتل اترک براي بازيکنان و اعضاي کادر فني تيم استقلال سوغاتي اين شهر را در نظر گرفته و روز گذشته هنگامي که سه ملي پوش اين تيم قصد ترک اردو را داشتند توسط مديريت اين هتل سوغاتي هاي خود را دريافت کردند.  مسوولان تيم استقلال نيز به صورت جداگانه براي بازيکنان خود سوغاتي هايي از شهر سرعين تهيه کرده که يکي از آنها عسل معروف اردبيل است.


 کلوزه به رکورد رونالدو نرسيد  

ميروسلاو کلوزه که تنها يک گل با رکورد رونالدوي برزيلي فاصله داشت تا بهترين گلزن تاريخ فوتبال جام جهاني لقب بگيرد، به دليل آسيب ديدگي ديدار مقابل اروگوئه را از دست داد و نتوانست به اين مهم دست پيدا کند.
به گزارش ايسنا، کلوزه که در جام جهاني 2010 چهار گل به ثمر رسانده بود، اين فرصت را داشت که با گلزني در آخرين ديدار آلمان در جام جهاني با رکورد افسانه اي رونالدوي برزيلي برابري کند. اما آسيب ديدگي از ناحيه کمر مانع از حضور او در ديدار رده بندي شد.
رونالدو درباره عملکرد کلوزه گفت: مي خواهم به او تبريک بگويم. او واقعا فوق العاده کار کرد. از اين که نتوانست مقابل اروگوئه به ميدان برود متاسفم.
ستاره سال هاي نه چندان دور فوتبال برزيل در ادامه افزود: اگر کلوزه رکورد من را پشت سر مي گذاشت، اصلا ناراحت نمي شدم. من در زمان خودم تاريخ ساز شدم. اکنون نوبت ديگران است به موفقيت دست پيدا کنند.
رونالدو در طي حضور در سه جام جهاني 15 گل به ثمر رسانده بود. اوج درخشش رونالدو کسب عنوان آقاي گلي و قهرماني در جام جهاني 2002 کره و ژاپن بود.


 روي خط جام جهاني  

ديه گو فورلان:
جام جهاني رويايي بود

ستاره تيم ملي اروگوئه با وجود شکست مقابل آلمان و قرار گرفتن در مکان چهارم دنيا، جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي را تورنمنتي رويايي براي اروگوئه دانست.  به گزارش ايسنا، ديه گو فورلان که با پنج گل در اين رقابت ها نقشي کليدي در موفقيت اروگوئه و راهيابي اين تيم به مرحله نيمه پاياني داشت، با ابراز رضايت از عملکرد بازيکنان و اعضاي کادر فني از بازيکنان خواست باافتخار سرشان را بالا بگيرند و به کشورشان بازگردند.
فورلان در پايان بازي به خبرنگاران گفت: مقابل آلمان تنها با اين انگيزه به ميدان رفتيم که جايگاه سوم را بدست آوريم. اما با اشتباهات ساده اي که انجام داديم نتوانستيم به اين مهم دست پيدا کنيم.
فورلان در ادامه افزود: با وجود شکست در دو ديدار نيمه نهايي و رده بندي جام جهاني 2010 براي ما بسيار رويايي بود.شايد اگر از ابتدا به ما مي گفتند در پايان مکان چهارم را کسب خواهيم کرد هرگز باور نمي کرديم.
فورلان با اشاره به عملکرد خوب اين تيم در مراحل گروهي و حذفي گفت: براي هر بازي با تمرکز کافي به ميدان رفتيم، حتي شايسته اين بوديم که نتايج بهتري هم کسب کنيم.اما تا حد زيادي بي تجربه بوديم. در همين ديدار مقابل آلمان زماني که دو بر يک از حريف پيش بوديم نتوانستيم بازي را اداره کنيم و در نهايت بازي را واگذار کرديم.
فورلان در پايان گفت:  فصلي رويايي را پشت سر گذاشتم. به همراه اتلتيکومادريد در ليگ اروپا قهرمان شديم. در جام جهاني هم عملکرد بسيار خوب و قابل توجهي داشتيم. حالا مي توانم با خيال راحت به تعطيلات بروم.  ديه گو فورلان با درخشش فوق العاده خود در جام جهاني يکي از نامزدهاي کسب توپ طلاي فيفاست.

نارضايتي مدافع اروگوئه از مقام چهارم
فوسيل: آلمان شايسته پيروزي نبود

مدافع تيم ملي اروگوئه پس از شکست مقابل آلمان و کسب عنوان چهارمي جام جهاني، ژرمن ها را شايسته پيروزي در ديدار رده بندي ندانست.
به گزارش ايسنا، اروگوئه در حالي که در نيمه دوم با نتيجه 2 بر يک از آلمان پيش بود، در پايان با نتيجه 3 بر دو مغلوب اين حريف شد و به مقام چهارمي بسنده کرد.
خورخه فوسيل در نشست خبري بعد از بازي گفت: نتيجه بسيار تلخي بود. تا آستانه پيروزي پيش رفته بوديم اما به دليل اشتباه هاي فردي نتيجه را واگذار کرديم. به جرات مي گويم پيروزي در ديدار رده بندي حق ما بود.
فوسيل در ادامه افزود: به نظر من آلمان بهترين تيم حاضر در جام جهاني بود. اما آنها در ديدار مقابل ما حرفي براي گفتن نداشتند و تنها در استفاده از فرصت هاي گلزني بر ما برتري داشتند. اين مساله به حرفه اي بودن و تجربه بيشتر باز مي گردد نه بهتر فوتبال بازي کردن.
مدافع سرسخت تيم ملي اروگوئه درباره مقام چهارمي جام جهاني گفت: نمي توانيم ناراضي باشيم زيرا پيش از آغاز رقابت ها هيچ کس گمان نمي کرد اروگوئه تا اين مرحله پيش برود. اما معتقدم پس از حضور در مرحله نيمه نهايي خوب کار نکرديم. بايد يک مساله را در نظر مي گرفتيم و آن هم اين که مقام چهارمي را از ابتدا هم به دست آورده بوديم و بايد براي موفقيت بيشتر مي جنگديم.  تيم اروگوئه با سه پيروزي، دو تساوي و سه شکست و کسب مقام چهارمي به کار خود در آفريقاي جنوبي پايان داد.
 
رضايت دروازه بان آلمان از درخشش در جام جهاني
يورک بوت:  آينده از آن آلمان است

 
دروازه بان ذخيره ي تيم ملي آلمان با اشاره به عملکرد خوب اين تيم در جام جهاني تاکيد کرد: بايد به بازيکنان جوان اين تيم توجه بيشتري شود تا در آينده باز هم بتوانند براي آلمان افتخار کسب کنند.
به گزارش ايسنا، يورک بوت در حالي در ديدار مقابل اروگوئه درون دروازه قرار گرفت که در بازي هاي گذشته از روي نيمکت کار را دنبال مي کرد و نوير سنگربان اصلي اين تيم بود.  يورک بوت پس از پيروزي مقابل اروگوئه به خبرنگاران گفت:  فکر مي کنم توانستيم هواداران را خوشحال کنيم. البته هنوز حسرت شکست مقابل اسپانيا را مي خوريم. اما آن ديدار تمام شده است. آن ها بهتر بودند و به فينال رسيدند.  دروازه بان دوم تيم ملي آلمان در ادامه افزود: نبايد ناراحت و سرشکسته باشيم. دراين جام جهاني شاهد يکي از بهترين تيم هاي تاريخ فوتبال آلمان بوديم. با وجود اين که در تيم جوان گرايي صورت گرفته بود و بازيکنان بسيار کم تجربه اي حضور داشتند، توانستيم تيم هاي قدرتمندي را از پيش رو برداريم.
يورک بوت با اشاره به پيروزي مقابل تيم هاي آرژانتين و انگليس گفت: هيچ کس فکر نمي کرد، بتوانيم اين تيم ها را با اين نتايج خيره کننده شکست دهيم. آينده از آن فوتبال آلمان است. اين جوان ها سال ها مي توانند براي تيم ملي به ميدان بروند و آينده اين تيم را تضمين کنند.
دروازه بان باشگاه بايرن مونيخ آلمان از فدراسيون فوتبال اين کشور درخواست حمايت کرد و گفت:  بايد به طرز ويژه اي از بازيکنان و اعضاي کادر فني تقدير و تشکر شود. پيش از آغاز جام جهاني با مشکلات بسياري که به وجود آمد و آسيب ديدگي بازيکناني مانند بالاک وآدلر، کسي گمان نمي کرد آلمان تا اين اندازه در جام جهاني موفق باشد.
يورک بوت در جام جهاني 2010 نيمکت نشين محض بود و تنها توانست در ديدار رده بندي مقابل اروگوئه به ميدان برود.
 
پودولسکي:
سومي براي آلمان موفقيت بزرگي است

 
لوکاس پودولسکي تکرار عنوان سومي جام جهاني را افتخاري بزرگ براي فوتبال آلمان دانست.
به گزارش ايسنا، پودولسکي که دو گل براي ژرمن ها در جام جهاني به ثمر رسانده بود، به دليل سرماخوردگي نتوانست آلمان را در ديدار رده بندي همراهي کند.
مهاجم تيم ملي آلمان در گفت وگو با خبرنگاران در پايان ديدار مقابل اروگوئه عنوان کرد: سومي جام جهاني براي آلمان موفقيت بزرگي است. اميدوارم يوآخيم لو به کارش در تيم ملي ادامه دهد.
پودولسکي در ادامه افزود: از اين که جام جهاني را با پيروزي و خاطره خوش به پايان برديم، بسيار خوشحالم. فکر مي کنم پيروزي در ديدار رده بندي تا حدي هوداران را راضي کرده باشد. در تمام بازي ها به مردم آلمان فکر مي کرديم.  پودولسکي درباره ديدار مقابل اسپانيا در مرحله نيمه نهايي گفت: نمي توانيم اين شکست را فراموش کنيم. هرچند بايد بپذيريم که اسپانيا از ما برتر بود و با شايستگي به ديدار پاياني راه يافت.


 اخبار کوتاه 

نوري با پادرمياني رئيس هيات مديره
در ملوان ماندني شد

کاپيتان تيم فوتبال ملوان انزلي در نشستي که با رئيس هيات مديره و سرمربي تيم داشت قراردادش را تمديد کرد. به گزارش فارس، پژمان نوري پيش از سفر تيم ملي ايران به اتريش قراردادش را با ملوان انزلي براي يک فصل ديگر تمديد کرد.  نوري پيش از امضاي قرارداد با حسيني رئيس هيات مديره باشگاه و سرپرست موقت سازمان منطقه آزاد انزلي و اصغر اماني گزينه مديرعاملي و فرهاد پورغلامي جلسه اي داشت و در نهايت با پادرمياني سرپرست موقت منطقه آزاد انزلي، در ملوان ماندگار شد.  فرهاد پورغلامي سرمربي تيم براي حفظ نوري مجبور به ترک اردوي اردبيل شد تا بتواند در اين جلسه که اواخر هفته گذشته برگزار شد حضور پيدا کند.

کاظمي:
استيل آذين مدعي اول قهرماني است

هافبک استيل آذين تيمش را مدعي اول قهرماني در ليگ برتر دهم دانست.
به گزارش فارس، حسين کاظمي در خصوص اردوي اتريش گفت: من به همراه تيم هاي ملي و باشگاهي در اردوهاي برون مرزي زيادي حضور داشته ام اما بايد بگويم اين يکي از بهترين اردوهايي است که تاکنون تجربه کرده ام و همه امکانات لازم براي انجام تمرينات و بازي هاي تدارکاتي مناسب در اينجا فراهم است.  وي افزود: امکانات و وضعيت آب و هوايي در اين منطقه بسيار خوب است. تمرينات مناسب و پرفشاري را سپري کرديم. بايد دوران بدنسازي را به خوبي پشت سر بگذاريم و با آمادگي کامل وارد بازي هاي ليگ شويم. البته انتظار مي رود که از اين به بعد فشار تمرينات کمتر شود تا کم کم به شرايط مسابقه برسيم.  کاظمي در خصوص اولين بازي تدارکاتي استيل آذين مقابل يک تيم کروات گفت: بازي خوبي برگزار کرديم و حريف ما در اين بازي يک تيم قدرتمند بود که فشار خوبي به تيم وارد آورد. نتيجه چنين بازي هايي اصلا مهم نيست. مهم اين است که از اين بازي  ها به خوبي استفاده کنيم و فصل را با آمادگي آغاز کنيم.  هافبک استيل آذين در خصوص رقابت مدعيان قهرماني در مسابقات ليگ برتر فوتبال ايران گفت: فکر مي کنم ما مدعي اول کسب عنوان قهرماني هستيم و البته دو تيم اصفهاني هم به همراه پرسپوليس رقباي جدي استيل آذين خواهند بود که براي رقابت شانس دارند.

اميرآبادي:
به من اعتماد کنند جاي خسرو حيدري را پر مي کنم

بازيکن استقلال گفت: اگر کادر فني به من اطمينان داشته باشد، جاي حيدري را در سمت راست پر خواهم کرد. مهدي اميرآبادي در گفت وگو با فارس، در خصوص وضعيت اردوي آبي پوشان در سرعين اظهار داشت: در اين چند روز که به اينجا آمده ايم در دو نوبت صبح و عصر تمرينات مان را به صورت منظم پشت سر گذاشته ايم واين مسئله باعث آمادگي بدني بازيکنان شده است.  وي ادامه داد: در حالي که تيم مان هنوز جمع نشده بود همه مي گفتند عقب هستيم اما با روندي که مي بينم وضعيت آماده سازي ما چيزي از ديگر تيم هاي ليگ برتري کم ندارد.  اميرآبادي در خصوص اينکه آيا مي تواند جانشيني مناسب براي خسرو حيدري باشد، عنوان کرد: امسال خيلي انگيزه دارم و مي خواهم نشان دهم که در چند فصل گذشته آنهايي که به من اطمينان نکردند،  دچار اشتباه شدند. اگر کادر فني امسال استقلال به من اطمينان کند يقين بدانيد در جناح راست جاي خسرو حيدري را پر خواهم کرد.  وي افزود: بازيکني نيستم که اهل سروصدا باشم و شايد همين مسائل باعث شد در يکي دو فصل گذشته در حقم اجحاف شود اما اميدوارم مربيان اين فصل استقلال اين مساله را لحاظ کنند و با اطمينان به من، ثمره آن را ببينند.  اميرآبادي در خصوص اينکه خودش دوست دارد در جناح راست بازي کند يا چپ،  گفت: با توجه به اينکه راست پا هستم دوست دارم در جناح راست بازي کنم و امسال نيز مي توانم در اين سمت مثمر ثمر باشم.

عليزاده تمرين کرد; پيمنتا مي رسد

علي عليزاده بازيکن فصل پيش برق شيراز ديروز با تيم تمرين کرد و پيمنتا به جمع بازيکنان تراکتور در اردوي ترکيه خواهد پيوست.  به گزارش ايسنا، اردوي تيم فوتبال تراکتورسازي با انجام دو مسابقه در روزهاي يکشنبه و سه شنبه با تيم هاي دسته يک ترکيه که به احتمال زياد يکي از اين تيمها بنديک ترکيه خواهد بود، ادامه خواهد يافت.  تيم تراکتورسازي چهارشنبه بعد از اتمام اردو به تبريز باز خواهد گشت تا مهياي بازي بزرگ مقابل پيروزي تهران شود.  تراکتورسازي پيش از اين روز جمعه در يک مسابقه دوستانه توانسته بود با گلهلي رسول خطيبي و عرفان اولروم تيمي از نيجريه را شکست دهد.

ITC  معدنچي صادر شد

کارت مجوز بازي مهرزاد معدنچي از سوي فدراسيون فوتبال امارات صادر شد.  به گزارش ايسنا، مهرزاد معدنچي، بازيکني که اين فصل به تيم استيل آذين پيوسته، مي تواند اين تيم را در اولين ديدار فصل جديد ليگ برتر مقابل فولاد خوزستان همراهي کند.  معدنچي که فصل گذشته در امارات بازي مي کرد و به همراه الاهلي در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا و جام باشگاه هاي جهان نيز شرکت کرد، پس از پيوستن به استيل آذين با تکميل مدارک توانست کارت مجوز بازي اش را دريافت کند.