نسخه شماره 2379 - 1389/03/25 -


پيانو شهرداد روحاني در سرزمين مادري به صدا درمي آيد


آقاي خاطره به مرحله تدوين رسيد

نگاهي به سريال پرستاران
يک داستان متفاوت


آغاز تلاش ايران براي تاسيس جايزه جهاني فردوسي توسط يونسکو


اخبار کوتاه


سراي فرهنگ


  پيانو شهرداد روحاني در سرزمين مادري به صدا درمي آيد  

شهرداد روحاني در اجراي تيرماه ارکستر سمفونيک تهران، پيانو مي نوازد.  رهبر مهمان ارکستر سمفونيک تهران با بيان اين مطلب به ايسنا گفت: در هنگام اجراي دو قطعه «سرزمين مادري» و «اصفهان» که از ساخته هاي خودم است به صورت هم زمان ارکستر را رهبري مي کنم و پيانو هم مي نوازم.
به گزارش ايسنا، ارکستر سمفونيک تهران به رهبري شهرداد روحاني در تيرماه شش قطعه ي «کاپريس ايتاليايي» اثر چايکوفسکي، «فرياد تهي»، «حماسه»، «سرزمين مادري» و «اصفهان» اثر شهرداد روحاني را در بخش اول اجرا مي کند.  در بخش دوم اين کنسرت نيز سمفوني «شهرزاد» در چهار موومان اثر کورساکف توسط ارکستر سمفونيک تهران نواخته خواهد شد. 
ارکستر سمفونيک تهران به رهبري شهرداد روحاني روزهاي 4، 5، 8 و 9 تيرماه ساعت 21 در تالار وحدت به اجراي برنامه مي پردازد.


 آقاي خاطره به مرحله تدوين رسيد  

عليرضا بهنام شاعر، مترجم و روزنامه نگار از مصاحبه با تعدادي از شاعران و فيلمسازان درباره زندگي زنده ياد خسرو شکيبايي و فيلم ها و دکلمه هايش در قالب فيلمي مستند به نام" آقاي خاطره" و پايان تصويربرداري آن خبر داد.
عليرضا بهنام در گفت وگو با  مهر، با اعلام اين خبر درباره انگيزه خود از ساخت چنين فيلم مستندي گفت: خسرو شکيبايي بازيگري چندوجهي و کسي است که با حضورش در سينما و فرهنگ ايران در نيمه دوم دهه 60 و نيز دکلمه هايش از ترانه ها و اشعار شاعران، توانست به نمادي از نوزايي فرهنگ ايران  در ايام بعد از انقلاب تبديل شود.
وي افزود: دلم مي خواست با ساخت مستندي درباره خسرو شکيبايي، به او و فرهنگ زايايي که در اواخر دهه 60 در ايران پا گرفت و پايه بسياري از اتفاقات مهم بعدي در سينما و ادبيات شد، اداي ديني بکنم.
اين شاعر درباره شيوه ساخت اين فيلم هم گفت: من براي اين کار از افراد مختلف طيف هاي هنر و ادبيات خواهش کردم در مصاحبه هايي درباره شکيبايي شرکت کنند و خوشبختانه تعدادي از اين بزرگان کار را پذيرفتند; از جمله سينماگراني که با آنها مصاحبه شده، مي توان به زنده يادان امير قويدل و محمدرضا اعلامي و نيز جواد طوسي اشاره کرد.
بهنام اضافه کرد: با محمود استادمحمد و فردوس حاجيان استادان تئاتر هم در اين مستند مصاحبه شده است. برخي از شاعران و فعالان عرصه ادبيات هم نظرشان را در اين باره بيان کرده اند و از ميان آنها مي توان به ناهيد کبيري، سپيده جديري و روجا چمنکار اشاره کرد.
اين مترجم آثار ادبي و روزنامه نگار درباره بازه زماني و مراحل ساخت فيلم مستند "آقاي خاطره" هم گفت: ساخت اين فيلم بعد از فوت خسرو شکيبايي آغاز شد و آبان ماه سال گذشته کار مصاحبه ها و تصويربرداري آن تمام شد و الان در مرحله تدوين است.
به گفته اين شاعر که کار تصويربرداري و کارگرداني فيلم" آقاي خاطره" را برعهده داشته، مستند اخير به صورت خصوصي و با سرمايه شخصي احسان منصوبي ساخته شده است.
بهنام درباره نحوه نمايش اين فيلم مستند هم با ابراز اميدواري نسبت به صدور مجوز نمايش عمومي آن از سوي معاونت سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، گفت: در غير اينصورت باز هم اميدوارم اجازه اکران محدود فيلم و يا صدور مجوز پخش ويديويي آن داده شود.
وي در پايان گفت: دلم مي خواهد همه کساني که دوستدار فرهنگ ايران و نيز زنده ياد شکيبايي هستند، بتوانند اين فيلم را ببينند.


 نگاهي به سريال پرستاران
 يک داستان متفاوت 
نويسنده : سجاد طواف

براي نوشتن از پرستاران زمان مناسبي است. پرستاران که سال هاست هر هفته روي آنتن مي رود يکي از بهترين نمونه ها از آن گونه مجموعه سازي براي تلويزيون است. يک مجموعه داستاني تلويزيوني با قسمت هاي بي شمار که مخاطب خود را مدت ها با خود همراه مي کند. در پرستاران تمرکز بر روي همان استقلال قسمت هاست و ارتباط آنها با هم در کليت داستان چندان پررنگ نيست .طوري که از دست دادن چند قسمت از مجموعه مانعي براي قسمت هاي ديگر آن باشد. پرستاران به روشني در راستاي آگاهي جمعي ساخته شده و سير روايي داستان طوري شکل گرفته که متکي بر اطلاعات تخصصي پزشکي باشد. پرستاران نمي خواهد فقط يک داستان معمولي باشد در يک موقعيت متفاوت بلکه همين عنايات ويژه به اطلاعات پزشکي است که بيش از هر چيز متمايزش مي کند. پرستاران قرار است دنياي پزشکي را آن طور که هست به تصوير بکشد و مخاطب را به تجربه ايي وادارد که ظاهرا تا برايش پيش نيايد قادر به درک آن نيست و پايش به بيمارستان کشيده شود و بستري شدن و تحت درمان قرار گرفتن و دمخور بودن با قشري از جامعه به نام پرستار را تجربه کند.
به عبارتي تقابل ميان ميل و وظيفه چيزي شبيه همان موقعيت عشق و وظيفه که منشا شکل گيري بسياري از ايده هاي داستاني عاشقانه در سينما و تلويزيون بوده و خواهد بود .
از ويژگي هاي مهم پرستاران شحصيت پردازي است تنوع شخصيت ها به گونه اي است که راه را براي هر جانبداري يک طرفه مي بندد در همان بخشي که اين اتفاقات غيرمسوولانه رخ داده، پزشکي داريم که رابطه اي ويژه با بيمارانش دارد به آنها به عنوان مشتري نگاه نمي کند و احساس وظيفه اش در قبال بيماران از درون او مي جوشد. صحنه اي که اين پزشک با کودک بيمارش در سريال پرستاران صحبت هاي صميمانه مي کند ياد آور صحنه اي از سريال روزگار قريب است که دکتر محمد قريب را در حال دلجويي صميمانه از کودک بيمارش مي بينيم از طرفي همين پزشک جايي به شوخي از خودش تعريف مي کند و خود را پزشک خوبي معرفي مي کند و با اين دست پيش گرفتن پيش داوري هاي احتمالي درباره جانبداري سريال را به طور کامل از ميان مي برد مجموعه پرستاران موضوعي جهاني را مورد توجه قرار داده است و چه بسا يکي از دلايل مهم موفقيتش در جذب مخاطب همين باشد.


 آغاز تلاش ايران براي تاسيس جايزه جهاني فردوسي توسط يونسکو  

خانم روزلين راسل(کارشناس ارشد سازمان علمي، فرهنگي و تربيتي ملل متحد  يونسکو و نماينده اين سازمان) براي امکان سنجي راه اندازي "جايزه جهاني فردوسي" که از سوي کشورمان به يونسکو پيشنهاد شده است، شب گذشته(23خرداد) وارد ايران شد.
وي که به منظور آشنايي با ظرفيت ها و ارزيابي برگزاري و تاسيس اين جايزه قرار است از مراکز مهم کتابخانه اي، موزه اي و آرشيوي کشورمان بازديد کند; صبح امروز(24 خرداد) با حضور در کتابخانه ملي با علي اکبر اشعري(مشاور فرهنگي رئيس جمهور و رئيس سازمان اسناد و کتابخانه ملي) و اعضاي کميته ملي حافظه جهاني کشورمان ديدار کرد.
مشاور فرهنگي رئيس جمهور در اين ديدار با اشاره به پيشنهاد کشورمان به سازمان علمي فرهنگي و تربيتي ملل متحد براي تاسيس و برگزاري جايزه جهاني فردوسي گفت: براساس اين پيشنهاد، جمهوري اسلامي ايران هر 2 سال يکبار مبلغي را به عنوان "جايزه جهاني فردوسي" به مراکزي که در جهان به نگهداري و اطلاع رساني مناسب آثار حوزه تمدني ايران مي پردازند، اهدا خواهد کرد.
اشعري علت پيشنهاد اين جايزه را تاثير فراوان تمدن و نسخ خطي اي که توسط دانشمندان و هنرمندان مختلف ايراني تاليف و يا کتابت شده اند در تمدن جهاني دانست و افزود: شخصيت فردوسي به عنوان يي از مشهورترين و موثرترين افراد در ادبيات جهان و همچنين شناخت جهاني از شاهنامه و وجود نسخه هاي مختلفي از آن در مراکز کتابخانه اي و آرشيوي ازجمله دلايل پيشنهاد نامگذاري اين جايزه به نام فردوسي است.
رئيس کميته ملي حافظه جهاني کشورمان همچنين به مکاتبات انجام شده در اين زمينه اشاره کرد و افزود: يونسکو در پاسخ به پيشنهاد ايران خانم راسل را که رئيس گروه مشورتي برنامه حافظه جهاني و کارشناس ارشد اين سازمان در زمينه ميراث مکتوب هستند براي امکان سنجي و ارزيابي اين جايزه به کشورمان اعزام کرده است.
خانم روزلين راسل نيز در اين نشست ضمن ابراز خرسندي از حضور در کشورمان گفت: من به تاثير آثار برآمده از تمدن ايراني در تمدن جهاني آشنا هستم زيرا آثار زيادي با ريشه ايراني در مراکز مطالعاتي و آرشيوي جهان نگهداري مي شوند که من در دوره هاي گذشته برنامه حافظه جهاني به عنوان ارزياب برخي از اين آثار ازجمله شاهنامه بايسنقري، براي ثبت در حافظه جهاني بوده ام.
رئيس گروه مشورتي برنامه حافظه جهاني يونسکو همچنين در پاسخ به سوال اعضاي کميته ملي حافظه جهاني کشورمان درمورد دليل بيان شده براي عدم ثبت اثر پيشنهادي ايران، "مسالک و الممالک" در اين دوره برنامه حافظه جهاني گفت: در مورد "مسالک و الممالک" نسخه هاي ديگري نيز به زبان عربي در جهان وجود دارد که ما علاقمنديم اينگونه آثار به صورت تلفيقي و توسط کشورهاي مختلف به صورت مشترک ثبت شود اما باتوجه به استدلالهاي شما در مورد اصالت فارسي اين اثر و قدمت نسخه پيشنهادي ايران ما به بررسي مجدد اين اثر و ثبت آن اقدام خواهيم کرد.
پس از اين نشست نيز نماينده ارشد يونسکو از بخشهاي مختلف کتابخانه ملي کشورمان بازديد کرد.
خانم روزلين راسل در ايام حضور در ايران از مراکز مهم کتابخانه اي، آرشيوي و موزه اي کشور همچون کتابخانه مجلس شوراي اسلامي، کاخ موزه گلستان، موزه ملي ايران، کتابخانه و موزه ملي ملک، کتابخانه مرکزي دانشگاه تهران بازديد خواهد کرد.


 اخبار کوتاه 

مختارنامه بعد از ماه رمضان به شبکه1 مي آيد

مجموعه تلويزيوني "مختارنامه" به کارگرداني داود ميرباقري آخرين مراحل فني را سپري مي کند تا بعد از ماه مبارک رمضان از شبکه يک به نمايش درآيد.  به گزارش مهر، مجموعه تلويزيوني "مختارنامه" به تهيه کنندگي محمود فلاح در 45 قسمت تهيه مي شود. اين مجموعه آخرين مراحل فني را سپري مي کند. اين سريال قرار است بعد از ماه رمضان به صورت هفتگي روزهاي جمعه روي آنتن شبکه يک برود. در حال حاضر مهدي حسيني وند، ايرج شهرزادي و امير توسلي به ترتيب مشغول تدوين، صداگذاري و موسيقي اين پروژه هستند. مجموعه "مختارنامه" در سيمافيلم توليد مي شود و زندگي و قيام مختار ابوعبيده بن ثقفي ملقب به ابواسحاق را روايت مي کند.

اوباش با آتيلا پسياني و سارا خوييني ها کليد خورد

تله فيلم «اوباش» به کارگرداني محمد خراط زاده و تهيه کنندگي سيد اميررضا شجاعي، امروز در تعميرگاهي حوالي طرشت کليد خورد.
به گزارش فارس، تله فيلم «اوباش» داراي مضموني پليسي است و در خلاصه داستان آمده است کسي نمي داند اين شهر با مردمش چه مي کند! مردمي که به سادگي به آنها مي گوييم «اوباش»، ولي درون خودشان قانون هايي دارند و حرفهايي که شنيدني است...
اکثر لوکيشن هاي اوباش در جنوب تهران است و طبق برنامه ريزي، تصويربرداري آن 18 جلسه پيش بيني شده و اوايل تيرماه به پايان مي رسد.

خيابان هنر شهر تهران در بلاروس برپا مي شود

هفته فرهنگي تهران در «قصر هنر» شهر مينسک بلاروس با همکاري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و سفارت جمهوري اسلامي ايران در اين کشور از امروز برگزار مي شود.
به گزارش مردم سالا ري به نقل از اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل اين سازمان، خيابان هنر شهر تهران با بيش از 30 سر فصل هنري، نمايشگاه عکس تهران مدرن، گالري آثار هنري ايران زمين و ويدئو آرت با حضور بيش از 40 هنرمند، مجموعه برنامه هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در اين رويداد بين المللي است.

افراطي ها اولين فيلم ميلياردي سال 89 مي شود

فيلم سينمايي «افراطي ها» به کارگرداني جهانگير جهانگيري از نيمه دوم تير ماه (پس از پايان نمايش هفت دقيقه تا پاييز) در گروه سينمايي آفريقا اکران مي شود. به گزارش فارس، «داريوش بابائيان» در خصوص داستان اين فيلم اظهار داشت: «افراطي ها» داستان جذابي دارد و مي تواند رونق خوبي را به گيشه بدهد به همين دليل تصميم داريم آن را به صورت گسترده در تهران و شهرستان ها به اکران عمومي در آوريم. وي ادامه داد: پيش بيني مي کنم «افراطي ها» با توجه به داستان گرم و قصه روان فيلم و نيز بازيگراني که دارد، اولين فيلم ميلياردي سال 89 سينماهاي تهران و شهرستان ها باشد.

پر ي صابري:
 منتظر جواب مرکز هنرهاي نمايشي
براي اجراي نمايش هستم

پري صابري گفت: چندين متن را براي اجرا به مرکز هنرهاي نمايشي ارائه داده ام اما هنوز جوابي دريافت نکرده ام.پري صابري، نمايشنامه نويس و کارگردان تئاتر به گفت: متن «بابانشاط» را به صورت کامل به مرکز هنرهاي نمايشي ارائه داده ام اما هنوز منتظر مجوز براي اجرا نمايش هستم. همچنين دو نمايش «مکبث» و «مرغ دريايي» را که متن خارجي هستم براي اجرا از طريق آقاي جوزاني به مرکز ارائه کردم که براي اجراي آن نيز جوابي به من داده نشده است. وي ادامه داد: علاقمند که نمايش «مکبث» را به صورت تعزيه اجرا کنم، اما با وجود تلاش هنوز موفق به اجراي نمايش نشدم و مديريت مرکز هنرهاي نمايشي نيز وقتي نمي دهد تا براي اجراي نمايش با آنها صحبت کنم. اين کارگردان با اشاره به سال هزاره شاهنامه بيان داشت: امسال با توجه به سال فردوسي خوب است که اثر نمايشي با اين مضمون اجرا شود. متاسفانه نمايش «هفت خوان رستم» سال گذشته با توجه به مسائل بعد از انتخابات اجرا شد و تماشاگر زيادي نداشت و اميدوارم بتوانم بار ديگر اين نمايش را با توجه به نام گذاري امسال روي صحنه ببرم. صابري همچنين به تالار وحدت اشاره کرد و بيان داشت: در گذشته تالار وحدت به صورت چند منظوره بود و در اين تالار مجهز اپرا، موسيقي و تئاتر اجرا مي شد اما ديگر برنامه تئاتري در تالار وحدت وجود ندارد و اين درست نيست چرا که تالار وحدت، سالن نمايش بزرگي است براي نمايش هاي بزرگ.

 «محمدرضا لطفي» در شيراز کنسرت مي دهد

محمدرضا لطفي به همراه گروه همنوازان شيدا 4و 5 تيرماه سال جاري در شيراز به اجراي برنامه مي پردازد. به گزارش فارس، در اين کنسرت که با همکاري انجمن موسيقي ايران برگزار مي شود، گروه هم نوازان شيدا به خوانندگي محمد معتمدي طي دو روز کنسرت خود را برگزار خواهند کرد.  در اين برنامه گروه هم نوازان شيدا قطعاتي را از ساخته هاي محمدرضا لطفي را اجرا مي کند.  کنسرت محمدرضا لطفي و همنوازان شيدا ، 4 و 5 تيرماه ساعت 21 در باغ عفيف آباد شيراز برگزار مي شود و علاقه مندان مي توانند براي تهيه بليت به وب سايتir.nay-t.www مراجعه کنند.

حسام الدين سراج به کرمانشاه مي رود  

رامين کاکاوند(آهنگساز) از برگزاري کنسرت حسام الدين سراج در کرمانشاه خبر داد و گفت: در اين کنسرت; گروه ارغنون و بيدل، صداي سراج را براي دو شب کنسرت همراهي مي کنند.  کاکاوند در گفتگو با ايلنا افزود: سراج در اين کنسرت; قطعاتي از آلبوم هاي موسيقي قصه گيسو، روياي وصل، عشق و مستي به همراه قطعاتي جديد از آثار جديد مرا مي خواند.  به گفته کاکاوند، قطعات اين کنسرت در دستگاه موسيقي نوا، اصفهان، شور و ماهور است.  اين آهنگساز گفت: در اين اجرا، نوازندگاني مانند شهرام ميرجلالي، محمود فرهمندبافي، مسعود حبيبي، کوروش بابايي، داوود ورزيده و بهرام خافي، آزاد ميرزاپور و وحيد خسروي به اجراي موسيقي مي پردازند.

جکي چان صدرنشين گيشه سينما در آمريکاي شمالي شد

جکي چان با حضور در «بچه کاراته» و  56 ميليون دلار فروش صدرنشين گيشه سينماها در آمريکاي شمالي شد.  به گزارش ايسنا، بچه کاراته محصول کلمبيا پيکچرز که يادآور آثار اکشن سينما در دهه  1980 است يک اثر بازسازي بوده و از پايان هفته ميلادي اخير به پرده سينماهاي جهان راه يافته است.  اين فيلم توسط شرکت فيلم سازي «کلمبيا پيکچر» و «چاينا فيلم گروپ»  بازسازي شده است.  «هارالد زوارت» کارگرداني فيلم «بچه کاراته» را برعهده داشت.  اين پروژه سينمايي براساس عناصر اصلي فيلم قبلي، داستان زندگي يک جوان (اسميت) را به تصوير مي کشد که در صدد است به يک معلم ، با شيوه آموزش غيرعادي کمک کند.


 سراي فرهنگ 

نقد گردآفريد در فرهنگسراي انقلا ب

دو مستند «گرد آفريد» و «خاطره ني آوران» ساخته هادي آفريده سه شنبه 25 خرداد در کانون فيلم اميد فرهنگسراي انقلا ب نقد و بررسي مي شود.
نشست کارگاهي بيست و ششمين گردهمايي علا قه مندان هنرسينما و اعضاي کانون فيلم اميد فرهنگسراي انقلا ب با موضوع نمايش و تحليل دو مستند «گردآفريد» و «خاطره ني آوران» ساخته هادي آفريده سه شنبه 25 خرداد با حضور وي در اين فرهنگسرا برگزار مي شود و مهمترين و کاربردي ترين مباحث فيلم فوق، مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد.سپس اين نشست با طرح موضوعات تخصصي تر در حوزه سينما ادامه مي يابد.
بنابراين گزارش در خلا صه داستان مستند نقل گرد آفريد آمده است. نقالي گونه اي از تئاتر تک نفره سنتي ايران است که از روزگاران  کهن فقط مردان بازيگر آن بوده اند و اين که زني در اين نمايش ها بازي کند ممنوع بوده، محل اجرايي اين نمايش عموما قهوه خانه و ميدانگاه ها بوده است.
اين مستند داستان پديدار شدن اولين نقال زن تاريخ ايران فاطمه حبيبي زاد ملقب به گردآفريد را به تصوير مي کشد.

سايبان عدالت فرهنگي در منطقه 17

برنامه فراگير سايبان عدالت فرهنگي يکي ديگر از برنامه هاي مديريت مراکز فرهنگي هنري منطقه 17 و فرهنگسراي بهاران است که با هدف توزيع مناسب و اولويت  بندي شده در سطح محلا ت منطقه 17 برگزار مي شود.
در اين برنامه با تحقيقات مقدماتي و بررسي ميداني در محلا ت منطقه 17 اولويت هاي هر محله مشخص شده و طي زمان بندي پيش بيني شده برنامه هايي طراحي و اجرا خواهد شد.
قالب برنامه هاي پيش بيني شده نمايش، همايش و کارگاهي مي باشد و با حضور کارشناسان ترک اعتياد 25 خرداد ماه ساعت 11 صبح در سراي محله زمزم برگزار مي شود.

سلسله جلسات شناخت خواص گياهان دارويي
در فرهنگسراي خاوران

سلسله جلسات«شناخت گياهان دارويي» سه شنبه هاي هرهفته در فرهنگسراي خاوران برگزار مي شود.سلسله جلسات«شناخت گياهان دارويي» با هدف توسعه فرهنگ مصرف گياهان دارويي و داروهاي گياهي، احياي سنتها و باورهاي طب طبيعي، ارايه روش هاي نوين در جهت توسعه فرآوري گياهان دارويي، تاريخچه مصرف گياهان دارويي درطب، بررسي پيشينه طب گياهي در فرهنگ عامه، و... با حضور رضاپور کارشناس مجرب تغذيه از اين هفته 25 خرداد ماه در سالن اجتماعات کانون هاي فرهنگسراي خاوران برگزار مي شود.ازسرفصل هاي مورد بحث در اين کارگاه مي توان به «توسعه فرهنگ مصرف گياهان دارويي، احياي سنت ها و باورهاي طب طبيعي، جايگاه گياهان دارويي در ايران و جهان، بسته بندي و صادرات گياهان دارويي، جايگاه گياهان دارويي در صنايع غذايي، آرايشي و بهداشتي و... اشاره کرد.

جشنواره گل و گياه در فرهنگسراي سرو

فرهنگسراي سرو، به مناسبت فرارسيدن روز گل و گياه و با هدف ترغيب و تشويق شهروندان به نگهداري گل و گياهان آپارتماني و افزايش سرانه فضاي سبز شهري، جشنواره گل وگياه را از 25 خرداد برگزار مي کند.اين جشنواره شامل عرضه مستقيم انواع گل و گياهان آپارتماني، درخت و درختچه، بوته، انواع شاخه بريده و گل هاي زينتي، مبلمان شهري، گلآرايي، انواع بذر و کود و سموم، ادوات باغباني و... است.همچنين در بخش جنبي اين جشنواره مي توان به برگزاري غرفه نشريات و کتب داروهاي گياهي، ايستگاه کودک و طبيعت و... اشاره کرد.

 "شکلات داغ" در فرهنگسراي ارسباران

فيلم سينمايي "شکلات داغ" به کارگرداني حامد کلاهداري سه شنبه 25 خردادماه در فرهنگسراي ارسباران اکران مي شود. اين فيلم سينمايي که در بيست و هشتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر روي پرده رفت اولين تجربه کارگرداني کلاهداري است. نيکي کريمي، فريبرز عرب نيا، داريوش ارجمند، عليرضا خمسه و... بازيگران فيلم هستند.اين جلسه را موسسه نسل آفتاب با همکاري انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي برگزار مي کند، جلسه نقد و بررسي فيلم پس از نمايش برگزار مي شود. "شکلات داغ" ساعت 18 روز سه شنبه روي پرده مي رود و شرکت در اين برنامه علاوه بر اعضاي موسسه نسل آفتاب، براي منتقدان سينما، اعضاي کانون فيلم انجمن منتقدان و اهالي رسانه آزاد است.