نسخه شماره 2350 - 1389/02/20 -

علي سعيدلو:
هيات مديره پرسپوليس در آرامش کامل معرفي مي شود

کفاشيان:
کاهش سهميه ايران در آسيا طبيعي است


فرهاد مجيدي به کميته انضباطي احضار شد
برهاني، صادقي و آتسو جريمه شدند
مسابقات فوتبال جوانان آسيا قرعه کشي شد
هم گروهي ايران با کره جنوبي، استراليا و يمن


626 گل در يک مسابقه 35 ساعته


رئال همچنان در تعقيب بارسا


مکالمه مديرعامل باشگاه پيام عليه مالک و حاشيه اي جديد براي سبزپوشان


اخبار کوتاه


 علي سعيدلو:
 هيات مديره پرسپوليس در آرامش کامل معرفي مي شود 

رئيس سازمان تربيت بدني گفت: مي خواهيم در آرامش کامل هيات مديره پرسپوليس را معرفي کنيم نه در جار و جنجال.
علي سعيد لو در گفت وگو با  فارس، در خصوص عدم معرفي اعضاي هيات مديره پرسپوليس اظهار داشت: با کار کارشناسي که در حال انجام شدن است هيات مديره پرسپوليس در آرامش کامل انتخاب خواهد شد و نه در جار و جنجال.
وي افزود: سعي خواهيم کرد با شناختي که از نفرات داريم انتخاب هاي خود را همراه با کاشاني طوري انجام دهيم تا پشتوانه پرقدرتي براي پرسپوليس و هوادارانش به وجود آيد.
سعيدلو در جواب اين سوال که چه زماني اعضا را مشخص خواهيد کرد گفت: فعلا پرسپوليس درگير مسابقات جام حذفي است. سعي مي کنيم وقتي که اين تيم در آرامش بود اعضا را با نظر سرپرست باشگاه معرفي کنيم تا هواداران خيالشان راحت شود. البته تا به امروز با زحمت عوامل باشگاه، اين تيم در جام حذفي تا فينال صعود کرده است. اميدوارم فينال جام حذفي بين پرسپوليس و فولاد گستر تبريز يک بازي ديدني و زيبا باشد تا همه مردم تبريز و تهران و علاقمندان به فوتبال در سراسر کشور از آن لذت ببرند.
رئيس سازمان تربيت بدني در پايان براي تيم هاي ايراني راه يافته به مرحله دوم ليگ قهرمانان آسيا آرزوي موفقيت کرد.


 کفاشيان:
  کاهش سهميه ايران در آسيا طبيعي است 

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: کميته تيم هاي ملي موافق حضور پيرواني در تيم اميد نيست.
به گزارش  فارس، علي کفاشيان در پايان جلسه کميته فني تيم هاي ملي در خصوص نحوه پوشش بانوان ايران در مسابقات اظهار داشت: تمام استاندارهاي لازم را در اين مورد رعايت کرده ايم و مانند گذشته به رقابت هاي مختلف اعزام خواهيم کرد.
کفاشيان تصريح کرد: براي سرمربي گري تيم فوتبال اميد غلامحسين پيرواني را در نظر داريم و در اين جلسه نيز با تمامي اعضا در اين مورد صحبت کرديم، اما براي تصميم نهايي نياز به زمان داريم تا تمام گزينه ها را بررسي کنيم و تا پايان هفته سرمربي تيم اميد را معرفي خواهيم کرد.
رئيس فدراسيون فوتبال در مورد مخالفت با سرمربيگري پيرواني گفت: مربي اي را انتخاب مي کنيم که از طرف کميته تيم هاي ملي تاييد شده باشد تا در آينده با مشکلي روبرو نشويم. کميته تيم هاي ملي با پيرواني براي سرمربيگري تيم اميد به توافق نرسيده و همين امر کمي اين تصميم را طولاني کرده است.
رئيس فدراسيون فوتبال در خصوص کاهش سهميه هاي ايران در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا عنوان کرد: با توجه به اينکه چند کشور رفع تعليق شده اند اين امر طبيعي به نظر مي رسد AFC  سهميه ايران را کم کند تا نمايندگان ساير کشورها نيز در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا حضور داشته باشند.
وي در مورد کلاه و عينک افشين قطبي که حاوي تبليغات مارک هاي معتبر جهاني بود و اعتراض برخي را در برداشت; گفت: در جريان اين امر نيستم و نديده ام.

ابراهيم زاده:
شناخت زيادي
 از منصوريان ندارم

منصور ابراهيم زاده در مورد غيبت در جلسه کميته  تيم هاي ملي خاطرنشان کرد: شب گذشته به من اعلام شد اين جلسه برگزار مي شود و به همين دليل نمي توانستم خودم را به موقع به تهران برسانم و در اين مورد ناهماهنگي وجود داشت.
وي در مورد انتخاب منصوريان به عنوان مربي تيم ملي عنوان کرد: شناخت زيادي از منصوريان ندارم اما مي دانم او بازيکن ملي پوش خوبي در گذشته بوده و يک دوره کوتاه نيز در پاس مربيگري کرده است. با اين حال هر مربي ايراني هم غير از منصوريان انتخاب مي شد از او حمايت مي کرديم.

منصوريان مربي تيم ملي فوتبال ايران شد

سرپرست کميته تيم هاي ملي از حضور عليرضا منصوريان در کادرفني تيم ملي فوتبال خبر داد.
به گزارش فارس جلسه فني کميته تيم هاي ملي ديروز برگزار شد و در پايان جلسه فريدون معيني اعلام کرد عليرضا منصوريان با قراردادي يک ساله به عنوان دستيار قطبي انتخاب شد و اين موضوع با تاييد همه اعضاي کميته تيم هاي ملي به تصويب رسيد.  منصور رشيدي که قبلا به عنوان مربي دروازه بان تيم ملي انتخاب شده بود به تصويب نهايي اعضاي کميته رسيد تا در کنار منصوريان افشين قطبي را همراهي کند.


 فرهاد مجيدي به کميته انضباطي احضار شد 
 برهاني، صادقي و آتسو جريمه شدند

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال سه بازيکن استقلال تهران و يک بازيکن استقلال اهواز را به پرداخت جريمه نقدي محکوم کرد.
به گزارش ايسنا، فرهاد مجيدي به دليل رفتار زننده غيرورزشي، اقدام به برهنه شدن، به توبيخ درج در پرونده و پرداخت 5 ميليون تومان جريمه محکوم شد. همچنين فرهاد مجيدي نسبت به برخورد زننده و عدم رعايت اخلاق حرفه اي در قبال سرمربي به کميته انضباطي احضار شد.
تاريخ احضار فرهاد مجيدي امروز از سوي کميته انضباطي اعلام مي شود.
همچنين آرش برهاني و امير حسين صادقي هم در طول بازي استقلال تهران و راه آهن مرتکب مرتکب تخلفاتي شدند که هر کدام به ترتيب به توبيخ درج درپرونده و پرداخت يک و دو ميليون تومان جريمه نقدي محکوم شدند.
همچنين فرانک آتسو به خاطر اهانت به داور در بازي تراکتورسازي و استقلال اهواز يک جلسه محروم و دو ميليون تومان جريمه شد.
شريفي رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال اعلام کرد که منتظر ديگر گزارش هاي ناظران و فيلم هاي تکميلي از بازي هاي هفته سي وسوم ليگ برتر هستيم و درباره متخلفان ديگر بازبها و حتي متخلفان ديگر دو بازي استقلال تهران و راه آهن و همچنين تراکتورسازي  استقلال اهواز احکامي را اعلام مي کنيم.


 مسابقات فوتبال جوانان آسيا قرعه کشي شد
 هم گروهي ايران با کره جنوبي، استراليا و يمن 

مراسم قرعه کشي مسابقات فوتبال جوانان (زير 19 سال) آسيا در شهر ژيبو چين برگزار شد و ايران حريفان خود را شناخت.
به گزارش ايسنا، ايران در گروه چهارم با کره جنوبي- استراليا و يمن هم گروه شد.
نتايج قرعه کشي و گروه بندي مسابقات به شرح زير اعلام شد:
گروه:Aچين تايلند-سوريه عربستان
گروهB:ازبکستان-عراق-بحرين-کره شمالي
گروهC:امارات-ويتنام-اردن ژاپن
گروه:Dکره جنوبي-استراليا-يمن-ايران
مرحله نهايي مسابقات قهرماني جوانان زير 19 سال آسيا قرار است از يازدهم تا بيست و پنجم مهر ماه 89 در دو ورزشگاه "ژيبو اسپورت" و "لينزي استاديوم" شهر ژيبو در ايالت شاندونگ چين برگزار شود.


 626 گل در يک مسابقه 35 ساعته 

دو تيم آماتوري فوتبال در انگليس به مدت 35 ساعت به طور پيوسته بازي کردند و 626 گل زدند تا رکورد تازه اي در اين زمينه رقم بخورد.
به گزارش فارس، دو تيم فوتبال کوتسولد و کامبري که در ليگ کليسا هاي انگليس حضور دارند، در مدت 35 ساعت به انجام بازي پرداختند. در اين رقابت تيم کوتسولد 333 گل زد و 293 گل دريافت کرد تا برنده اين جدال شود.
اين گزارش حاکي است اين دو تيم به منظور جمع آوري پول براي ساخت يک مدرسه روستايي به ارزش 35 هزار يورو در هندوستان، مجبور به چنين نبرد طاقت فرسايي شدند. مسئولان دو تيم به منظور تهيه بودجه لازم براي ساخت، قرار گذاشتند تا زماني که اين رقم از طريق فروش بليت و جمع آوري کمک توسط مردم خيرخواه تامين نشود  به بازي ادامه دهند.
با توجه به نتيجه ثبت شده در پايان اين مسابقه که در کتاب "ترين هاي جهان "  ثبت شد،  ميانگين هر 3 دقيقه يک گل به ثمر رسيده رقم خورد.


 رئال همچنان در تعقيب بارسا 

بارسلونا همچنان صدرنشين جدول رقابت هاي لاليگا باقي ماند.
به گزارش ايسنا، شنبه شب با انجام ده ديدار هم زمان، هفته سي و هفتم و ماقبل پاياني رقابت هاي فوتبال دسته اول باشگاه هاي اسپانيا انجام شد.
در اين ديدارها بارسلونا و رئال مادريد برابر حريفان خود به پيروزي رسيدند تا سرنوشت قهرماني در لاليگا به روز پاياني کشيده شود.
مردان پپ گوآرديولا در سويا توانستند ميزبان خود را با گل هاي ليونل مسي (5)، بويان کرکيچ (28) و پدرو (62) با نتيجه 3 بر 2 شکست دهند.
رئال مادريد هم در ادامه پيروزي هاي پرگل خود توانست آتلتيک بيلبائو را در سانتياگو برنابئو با حساب 5 بر يک شکست دهد. کريستيانو رونالدو (22، پنالتي)،  گونسالو هيگوآين (73)، راموس (80)، کريم بنزما (81) و مارسلو (89) در جشنواره گل کهکشاني ها توانستند دروازه بيلبائو را باز کنند.
اوساسونا هم در خانه اسپانيول با حساب 2 بر يک تن به شکست داد. جواد نکونام در اين بازي در ترکيب اوساسونا حضور نداشت.


 مکالمه مديرعامل باشگاه پيام عليه مالک و حاشيه اي جديد براي سبزپوشان  

انتشار فايل صوتي مکالمه مديرعامل باشگاه پيام که در آن عليه مالک باشگاه صحبت مي کند، حاشيه جديدي براي تيم در آستانه صعود پيام ايجاد کرد.
به گزارش ايسنا، شنبه فايل صوتي مکالمه اي ميان علي صلاحي مديرعامل باشگاه پيام و يکي از ليدرهاي اين باشگاه منتشر شد که در آن صلاحي خواستار اقدام ليدرها براي جلوگيري از انتقال سند مالکيت باشگاه به نام "صفايي" مي شود.
انتشار اين فايل صوتي در حالي صورت مي گيرد که پس از ياس و نااميدي به وجود آمده در ميان جامعه جوان استان به دليل سقوط تيم ابومسلم به ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور، تنها اميد جامعه فوتبال به درخشش تيم پيام در ليگ دسته اول و صعود اين تيم به ليگ برتر بود، اما به نظر مي رسد با وجود حواشي زياد پيرامون مالکيت باشگاه پيام نبايد نسبت به آينده اين تيم نيز چندان دل خوش کرد.
مسوولان ورزش استان خراسان رضوي و استاندار اين استان اگر از هم اکنون به فکر جمع کردن حواشي تيم پيام نباشند و هر چه زودتر بحث مالکيت باشگاه حل نشود، در فصل آينده ليگ دسته اول فوتبال کشور شاهد برگزاري داربي تيم هاي ابومسلم و پيام در ليگ دسته اول خواهيم بود.
مکالمه مدير عامل باشگاه با جهان پناه، ليدر و مسوول سابق کانون هواداران باشگاه پيام بدين شرح است:
- جهان پناه: سلام سردار
- صلاحي: سلام حالت خوبه، نگاه کن امروز قرار بود که صفايي با شاکري با اون نامه بروند سهام را به نام خودش کنند، ولي شعباني که از باشگاه چک داشت رو بسيج کردم رفت دادگاه پرونده تشکيل داد، نامه گرفت و جلو انتقال سهام گرفته شد. بعد چند تا ديگه که چک داشتند، شماره شعباني را بهشون دادم گفتم اون  ها هم تا کميته انضباطي پولشون را نداده، نگذارند به نامش کنن. دست سعيد ضيا»الحق ( ليدر باشگاه) دو سه تا چکه، يک 30 توماني، دو تا 15 توماني، به سعيد هم گفتم 30 توماني را شما زحمتشو بکشي، اقدام کن.
- جهان پناه: چشم سردار
- صلاحي: فقط به سعيد زنگ بزن بگو اون چک 30 تومان بياره ببينيم چه کار بايد بکنيم. بعد اين وکيل شعباني کار رو از صبح شروع کرده، به اون زنگ بزن خودش مي ره همه کارها رو انجام مي ده. فقط همان 30 توماني رو بگير که يک چيزي دستت باشه که اگر پول نداد، نتونه به نامش کنه.
- جهان پناه: باشه چشم
- صلاحي: الان به سعيد زنگ بزن
- جهان پناه: مي گم به شعباني زنگ بزنه

محمود صفايي: از اين رفتار صلاحي متاسفم

مالک باشگاه پيام خراسان پس از انتشار اين فايل صوتي گفت: تنها به توصيه استاندار خراسان رضوي فعلا با علي صلاحي به عنوان مديرعامل باشگاه کار را ادامه خواهم داد.
محمود صفايي افزود: مالک سابق باشگاه پيام پس از دستور استاندار مالکيت تيم را به صورت وکالتي به تربيت بدني استان داده بود و با دستور استاندار خراسان رضوي قرار شد مالکيت به نام من زده شود اما زماني که کارهاي انتقال را انجام داديم، با حکمي از طرف دادگاه مواجه شديم که بر اساس آن به دليل عدم پرداخت بدهي باشگاه به يک شخص حقيقي، از انتقال سند مالکيت تيم به من جلوگيري شد.
وي مدعي شد: دو شب پيش فايل صوتي مکالمه مديرعامل باشگاه با يکي از ليدرهاي تيم به دستم رسيد که مديرعامل در آن مي گويد افرادي را بسيج کرده است تا با اجرا گذاشتن چک هاي باشگاه از انتقال سند آن به نام من جلوگيري شود و آن حکم دادگاه نيز با تلاش وي گرفته شده است.
وي افزود: اين فايل صوتي را در اختيار استانداري خراسان رضوي قرار داده و صحت آن کاملا تاييد شده است، من قصد قطع همکاري با علي صلاحي را داشتم اما به توصيه استاندار خراسان رضوي فعلا وي در باشگاه حضور خواهد داشت.
مالک باشگاه پيام خراسان ادامه داد: از اين رفتار مديرعامل باشگاه متاسفم، از زماني که به پيام آمدم کاملا به وي احترام گذاشتم و از شير مرغ تا جان آدمي زاد، هرچه که خواسته بود در اختيارش گذاشتم و هيچ گاه در کارش دخالت نکردم اما باورم نمي شود که وي چنين کاري کرده باشد و بايد از خودش بپرسيم که چرا اين کار را کرده است.
صفايي خاطرنشان کرد: به دليل اين رفتار مديرعامل باشگاه ديگر از ادامه کار خسته شده  بودم و استعفايم را به استاندار دادم اما وي با اين استعفا مخالفت کرد و اعلام کرد که تيم مال من است و انتقال سند به نام من را شخصا ضمانت خواهد کرد و با توجه به اعتماد استاندار قبول کردم که کار را ادامه دهم.
وي تصريح کرد: استاندار خراسان رضوي معاون خودش را به عنوان نماينده تام الاختيار براي انتقال سند باشگاه مامور کرده است و وي پيگير اين کار خواهد بود.  مالک باشگاه پيام در خصوص بدهي هاي اين باشگاه نيز گفت: تمامي طلب هاي منطقي طلبکاران و نه طلب هاي واهي باشگاه را پرداخت خواهم کرد اما پرداخت بدهي ها منوط به تاييد معاون استاندار است.

صلاحي: در آن دنيا تمام صداها ضبط خواهد شد

مديرعامل باشگاه پيام خراسان گفت: جلوگيري از انتقال سند باشگاه به نام صفايي هيچ نفعي براي من ندارد.
علي صلاحي در واکنش به ادعاي مالک باشگاه پيام مبني بر تلاش وي براي جلوگيري از انتقال سند باشگاه با تحريک طلبکاران آن افزود: جلوگيري از انتقال سند هيچ نفعي به حال من ندارد و چرا بايد به دنبال اين کار باشم، 10 درصد از سهام باشگاه به نام من بوده است که آن را به تربيت بدني داده ام و برايم هيچ فرقي نمي کند که چه کسي مالک باشگاه باشد.
وي ادامه داد: از وجود نواري که مالک باشگاه مدعي آن شده است، خبر ندارم.
صلاحي در خصوص مکالمه اش با ليدر باشگاه پيام که فايل صوتي آن توسط مالک باشگاه منتشر شده است گفت: جهان پناه از سال گذشته چکي از باشگاه داشته است و از او خواسته ايم چک را به ما بازگرداند و در عوض از مالک باشگاه زمين دريافت کند که وي مدعي شده بود اين چک گم شده است اما بعدها چک پيدا شد و مالک باشگاه نيز زميني به وي نداد و جهان پناه پيگير دريافت زمينش شد.
وي افزود: چک جهان پناه به سعيد ضيا» الحق، يکي ديگر از ليدرهاي باشگاه داده شده بود و در اين مکالمه تلفني به جهان پناه گفتم که براي دريافت چکش پيش ضيا» الحق برود.  وي ادامه داد: اگر در اين دنيا صدايم ضبط نشود، مطمئنم در آن دنيا تمام صداها ضبط خواهد شد و من هم هيچ گاه به دنبال سنگ اندازي در کار باشگاه پيام نبودم.
مديرعامل باشگاه پيام با بيان اينکه پاي تمام چک هاي باشگاه را من امضا کرده ام، تصريح کرد: اگر تيم به نام هر شخصي شود و پول طلبکاران باشگاه داده نشود همه به سراغ من خواهند آمد زيرا که چک هاي باشگاه با امضاي من بوده است و من به دنبال پيدا کردن تمامي طلبکاران باشگاه هستم.
وي ادامه داد: ليستي از افرادي که از باشگاه طلب  دارند را درآورده ام و با تک تک  آن ها نيز تماس گرفتم تا ببينم که آيا براي طلبشان اقدام کرده اند و يا مي توانم با آن ها به توافق برسيم و اگر پيگير بدهي ها بوده ام هيچ نظر و نيت سوئي وجود نداشته است و براي من موفقيت پيام از همه چيز مهمتر است.
وي افزود: انتقال باشگاه به نام صفايي و يا هر شخص ديگري هيچ تاثيري در وضعيت من ندارد اما از همه مسوولان مي خواهم که پيگير پرداخت بدهي هاي باشگاه  باشند و اين حق من است.
صلاحي در خصوص رابطه اش با مالک باشگاه  گفت: تا صبح ديروز که هيچ مشکلي با يکديگر نداشتيم و نمي دانم که چه شد يکباره اين نوار پيدا شد و اين مشکل ها پيش آمد. صفايي چه مالک پيام باشد و چه نباشد برادر بزرگتر من است و به او احترام مي گذارم و اگر به کسي گفته ام پيگير مطالباتش باشد صرفا به اين خاطر بوده است که مشکل قضايي برايم پيش نيايد و اگر نه همه مي دانند که مخالفت با انتقال سند باشگاه هيچ نفعي براي من ندارد.


 اخبار کوتاه  

احتمال برگزاري ديدار تدارکاتي تيم ملي ايران
 با چين

رئيس کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال از رايزني با ايجنت هاي فدراسيون چين براي بازي با تيم ملي ايران خبر داد.
به گزارش  فارس، با منتفي شدن برگزاري ديدار تدارکاتي تيم ملي ايران مقابل ژاپن مسوول کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال در حال رايزني با ايجنت هاي فدراسيون چين است تا ايران با تيم ملي اين کشور بازي تدارکاتي برگزار کند.
عباس ترابيان در اين باره گفت: رايزني هايي را آغاز کرده ايم که در صورت توافق اعلام مي کنيم. نامه اي هم که براي برگزار کنندگان مسابقات غرب آسيا مبني بر تغيير تاريخ اين رقابت ها داده ايم، اما هنوز جوابي نيامده است.

استقلال به رياض رفت

اعضاي تيم فوتبال استقلال براي انجام ديدار برابر الشباب عربستان راهي رياض شدند.
به گزارش ايسنا، ديدار تيم هاي استقلال ايران و الشباب عربستان سه شنبه هفته جاري در ورزشگاه ملک فهد رياض برگزار خواهد شد. اعضاي نماينده ايران ديروز  از طريق فرودگاه امام خميني (ره) عازم دوبي شدند تا پس از مدتي کوتاه حضور در فرودگاه امارات به رياض عربستان سفر کنند.
ديدار تيم هاي استقلال ايران و الشباب عربستان سه شنبه هفته جاري ساعت 22:15 به وقت تهران در ورزشگاه ملک فهد رياض برگزار مي شود.

نکونام در آلمان

بازيکن ملي پوش ايراني تيم اوساسونا که از ناحيه رباط صليبي مصدوم شده بود، براي ادامه معالجات روي پاي مصدومش به آلمان سفر کرد.
به گزارش فارس، جواد نکونام که در تمرين دو هفته پيش اوساسونا دچار مصدوميت شده و حتي بيم پارگي رباط صليبي اش هم مي رفت، قصد داشت پيش از بازي رئال اين کار را کند که در نهايت بعد از انجام اين مسابقه و نمايش خوبي که داشت اين کار را انجام داد.
جواد نکونام در دوران مصدوميت شديدش از ناحيه رباط صليبي به همين کلينيک در آلمان مراجعه کرده بود.

اردوي تيم وزنه برداري معلولان در تهران

نخستين مرحله از اردوي  آمادگي تيم ملي وزنه برداري معلولان از 20 ارديبهشت در دو رده سني جوانان و بزرگسالان در تهران آغاز مي شود.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون جانبازان، اين اردو به منظور آماده سازي جهت حضور در رقابت هاي جهاني مالزي و بازي هاي آسيايي گوانگژو تا 5 خرداد ماه سال جاري در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک ادامه خواهد داشت.
اردوي مرحله نخست ملي پوشان وزنه برداري کشورمان به مربيگري علي فخرآور، غلامرضا آسترکي از تهران و ايرج شيراني از اصفهان برگزار مي شود. رقابت هاي قهرماني جهان وزنه برداري از سوم تا نهم مرداد ماه در کشور مالزي انجام مي شود.

جام جهاني ووشو به تعويق افتاد

از سوي فدراسيون جهاني ووشو(iwuf) اعلا م شد که پنجمين دوره رقابت هاي جام جهاني ساندا که قرار بود شهريور ماه سال جاري درشهر هزه چين برگزار شود با يک تاخير 2 ماهه و درماه نوامبر (فواصل 10 آبان تا 9 آذر) درشهر چونگ چينگ برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، طبق اعلا م قبلي قرار بود که پنجمين دوره جام جهاني ساندا از تاريخ 12    لغايت 15 شهريور برگزار شود ولي به دليل همزماني اين رقابت ها با مسابقات ورزش هاي مبارزه اي، فدراسيون جهاني ووشو تصميم گرفت که جام جهاني را به تعويق بيندازد.
مسابقات ورزش هاي مبارزه اي موسوم به المپيک هنرهاي رزمي قرار است از تاريخ 5 تا 13 شهريور در شهر پکن برگزار شود.

فتح قله دائولا گيري
 توسط تيم ملي کوهنوردي ايران

تيم ملي کوهنوردي ايران، با حمايت بانک پاسارگاد، موفق شد قله 8 هزار و 167 متري دائولا گيري در کشور نپال که يکي از 8 قله مرتفع جهان است را با موفقيت فتح کند.
به گزارش روابط عمومي بانک پاسارگاد، اعضاي تيم ملي کوهنوردي ايران که متشکل از کوهنوردان حرفه اي و خبره ميهن عزيزمان است،موفق شدند براي اولين بار در ايران، قله مرتفع دائولا گيري در کشور نپال را فتح و پرچم پرافتخار کشورمان را برفراز اين قله به اهتزاز درآورند. بانک پاسارگاد با تامين بخشي از هزينه هاي اعزام تيم ملي کوهنوردي ايران، از تيم حمايت کرده و بيمه پاسارگاد نيز در اقدامي ديگر کليه اعضاي اين تيم را در صعود ياد شده، تحت پوشش بيمه حوادث قرار داده بود.

هفته چهارم ليگ تير وکمان برگزار شد

 هفته چهارم ليگ تير وکمان اين هفته در سايت تخصصي تير وکمان پيگيري شد.
 به گزارش روابط عمومي فدراسيون تيراندازي با کمان، اين مسابقات که در غياب تيم پرسپوليس به دليل حضور کمانداران در مسافت جهاني کرواسي حضور دارند، علوم پزشکي گيلان، خراسان جنوبي و شهرکرد با کسب 35 امتياز به ترتيب مکانهاي اول تا سوم را بدست آوردند.
در رشته کامپوند تيم قزوين با 35 امتياز در رده اول قرار گرفته است و تيمهاي پرسپوليس و چاي مظفر گيلان در مکانهاي دوم و سوم ايستاده اند. در ريکرو بانوان نيز تيم لرستان با 27 امتياز اول مي باشد و تيمهاي پرسپوليس، توچال و شهرکرد با کسب 22 امتياز در رده هاي بعدي ايستاده اند.